Everybody should have his own world...

20.kapitola - Ples plný překvapení 2.část

29. května 2011 v 18:54 | Maggdinka |  *Elita Bradavic*
Tak druhá část k plesový kapitole je na světě. Konečně sem to dneska zpatlala, mám chvíli čas, tak sem se do toho pustila. Uvidíte, co dalšího se bude dít. Není to nic moc, žádnou velkou akci a zvraty v tom nečekejte. Každopádně na tuhle kapitolu bude navazovat i ta příští a tam už je na co se těšit. Popustim trochu uzdu fantazii. Každopádně na další kapitolu si budete muset počkat nemíň do úterka, možná dýl. No už nebudu zdržovat, jen směle do toho :-) zase jako vždy prosím o komentáře…Vaše Maggdinka♥Ples plný překvapení - 2. část

*********************
2.část
*********************
Úspěšně sem dopravila skleničky s whisky k nám na stůl, aniž bych je moc vylila.
"No hurá, umírám žízní. " vítal mě nadšeně a trochu podrážděně Sirius.
"Když chceš tak moc chlastat, měl sis pro to dojít sám. " odsekla sem s úšklebkem.
"Kde ses tak zdržela? " chtěla vědět Emma. Tu aby zas něco nezajímalo.
"Ale, zakecala sem se s Jazzem, dneska tady obsluhuje u pití. " informovala sem je nadšeně.
"Jazz je tady? To je super! " vypískla Lily nadšeně. James si jí ostražitě přeměřil. "Ale prosimtě, neber si to osobně, zlato. " dodala Lily a dala mu pusu na tvář. Je tak divný, slyšet Lily, jak Jamesovi říká zlato a líbá ho. I když už si pomalu zvykám, těch předchozích pět let jen tak nezapomenu. Je ale příjemný, že už na sebe neštěkaj a neřvou. Tohle je mnohem hezčí.
Chvíli sme si jen tak v pohodě kecali. Do háje, příště vezmu aspoň dvě flašky, ať toho máme víc, aniž bysme pro to museli chodit.
"Nepůjdem si zatančit? " ozval se Remy, zrovna když hráli nějakej ploužák. To jako mluví na mě? Já se snad picnu.
"Jasně, proč ne. " usmála sem se. Že by se to přece jen vyvíjelo lepšim směrem? Došli sme na parket. Odtažitě mi položil ruce na boky. Takže žádný osahávání zadku? Snad ještě nikdy sem netančila ploužák, aniž by mi někdo nesahal na zadek.
Celou dobu, co hrála písnička a my se ploužili po parketě, vyhýbal se mi pohledem. Koukal mi nad hlavu - což tak těžký není, vzhledem k tomu, že je o dobrejch deset cenťáků vyšší než já - anebo všude kolem, jen ne na mě.
"No Remy, vypadá to bledě. " nadhodila sem tónem nicseneděje.
"Cože? " poprvý za pět minut se na mě podíval, mám mu zatleskat? Radši ne, mohl by si to vzít osobně.
"No, myslim nás dva. Jasně si mi dneska odpoledne řekl, že uvidíme, jak to mezi náma bude, podle plesu. Tak jen konstatuju, že to zatím vypadá blbě. " vysvětlila sem mu to.
"Ples ještě neskončil, dyk je ještě hrozně brzo. "
"Jo, jasně, to je. Jenže když nemá bejt ta romantická navracecí chvíle při ploužáku, tak kdy jindy? Tancuješ se mnou, jak kdyby ses bál, že ode mě něco chytíš. Ne, že bych se ti moc divila, chápu, že některý lidi děsí moje nadměrná inteligence, ale stejně. " poprvý po dlouhý době se zasmál mýmu ubohýmu vtípku. No, aspoň, že sem ho pobavila. To ale nic nemění na tom, že to je v háji.
"Sam, já vůbec nevim. " zamumlal, že sem ho skoro neslyšela, i když zrovna písnička přestala hrát. "Ples ještě neskončil, tak se může stát cokoliv. "
"Jo, cokoliv se asi stát může, ale myslim, že je daleko pravděpodobnější, že si to sem nakráčí královna s celou svojí gardou, než že to mezi náma bude někdy ještě jako dřív. " ušklíbla sem se ironicky. Jo ironie a sarkasmus mi v těhlech chvílích jde nejlíp. Pustila sem se ho a šla si zpátky sednout, dokud ještě nezačala další písnička. Nevim, proč bych tam měla ploužit s někym, kdo zná akorát slovo nevim. Už mě to vážně unavuje. Chtěla sem se snažit a o Remyho bojovat, jenže ta jeho apatie mi nějak bere sílu. Pochybuju, že o nás někdy pořádně a dlouho přemejšlel. Už od začátku si byl jistej, že se se mnou chce rozejít a tahle pauza, to byla jen záminka, aby to nevypadalo, že se se mnou rozešel on.
"Seš tady nějak brzo, kdes nechala Remyho? " podivila se Lily, když sem si kecla k nim. Byli tam všichni, dokonce ani Sirius nikde nenabaloval žádnou bezbrannou třeťačku a seděl tady. Lily s Jamesem ani nebyli tančit, to blbnou?
"Nevim, asi se zasekl na parketu. Poslední dobou je pořád zasekanej, hlavně myšlenkově. " zabručela sem a kopla do sebe panáka whisky, kterýho mi Emma duchapřítomně nalila, hned jak sem přišla. Ta holka mě prostě zná, věděla, že ho budu potřebovat.
"Aha, takže to nevypadá moc dobře, říkáš? " podíval se na mě James soucitně. Ten mě moc dobře chápe, pět let byl v háji z Lily. Jenže já nejsem v háji, aspoň ne moc.
"Jdu si vzít něco k jídlu. " zvedla sem se, jen co sem dosedla a šla sem ke stolu, kde bylo občerstvení. Vypadá to, že si skočim k Jazzovi pro nějakou flašku, vezmu si kopec zákusků a půjdu se zašít do nějaký starý učebny. Na ten ples sem se těšila měsíc a Remy mi ho úplně zkazil.
"Nechceš se jít projít, Sam? " ozvalo se vedle mě, zrovna když sem si na tácek nakládala medovník. Fuj to sem se lekla, Sirius se vždycky objeví tak nečekaně, že mě vyděsí. A že mě jen tak něco nevyděsí.
"Jasně, proč ne. Ty seš momentálně jedinej, s kym můžu bejt. " usmála sem se vděčně na mýho vysvoboditele. "Počkej, skoč k Jazzovi pro nějakou flašku. " vzpomněla sem si, když sme odcházeli ze síně pryč. On se teda vrátil pro pití a já na něj zatím počkala na chodbě.
"Mrzí mě, že to mezi tebou a Remusem asi skončí. " soucítil se mnou, když se ke mně na chodbě připojit. Proč se tváří a mluví tak provinile?
"Tak počkat? " zastavila sem se, když sme byli v půlce schodů.
"Co je? Vadí, že dem na astronomku? Já si chci zakouřit. " nechápal.
"Ne, o to nejde. " šla sem dál, abych ho nemátla. "Ty si myslíš, že se rozcházíme kvůli tobě? "
"No možná trochu jo. To všechno, co sem ti u Potterů na balkóně řekl, to sem prostě neměl. " pokrčil rameny. To už sme došli na astronomickou věž a posadili se na cimbuří. Páni, to je kosa. Ještě že sem si vzala ten svetřík. Což mi moc nestačí, vzhledem k tomu, že je únor.
"Počkej Siriusi, to s tebou nemá vůbec nic společnýho jasný? " vykulila sem oči. "To Remy se rozhodl o tom přemýšlet a následně nejspíš ukončit, ne já. A i kdybych to byla já, vůbec by to nebylo kvůli tobě. " chudáček, on se snad kvůli mně ještě cejtí provinile. "Musíš hold pochopit, že ne každej má žaludek na to, chodit s něčim, jako sem já. " ušklíbla sem se, abych zlehčila situaci.
"To asi ne. " zasmál se Sirius. Zafungovalo to, sem dobrá. Už se netváří tak vystresovaně. "Ale vážně sem si myslel, že vám to bude klapat. Vždyť já vim, jakej Remus je. Vim, že je taky prdlej, když chce. Jenže asi do vztahu chce něco jinýho. "
"Jo, to asi jo. " připustila sem s plnou držkou, zatímco sem žrala ten výbornej medovník. Vim, že to není moc slušný, ale Sirius mě už dobře zná, takže ví, že sem prase a etiketa a slušný chování mi moc neříká.
"Jenže ho stejně nechápu. " dodal. Co? Teď nechápu já Siriuse. "Tak skvělou, milou, prdlou a krásnou holku má a nechá si jí takhle snadno utýct. "
"Hohoo. " zajuchala sem. "Siriusi, nech toho, nebo se ještě začnu červenat a budu to brát jako kompliment. " uchechtla sem se.
"To taky má bejt kompliment. " zadíval se mi do očí. Ježiš, zas ta divná chvíle se Siriusem. Co se to děje?
"Tak hele, nevim, kdo ti o mě co napovídal. Ty mě znáš, tak víš, že to cos tady vyjmenoval, není pravda. " ušklíbla sem se. Sirius mě dneska fakt baví. Ten kluk prostě nikdy nezklame, vždycky mě dokáže rozesmát a odreagovat, když je mi blbě. Sirius rozdělal flašku whisky, kterou si vzal od Jazze. Jak řikám, on je nejlepší společník do dobrý i blbý nálady. Vždycky má po ruce flašku nějakýho chlastu.
Lili sme to do sebe jak do záchodu, připíjeli sme si na kdejakou blbost. Za chvíli byla flaška už úplně oslintaná a taky bohužel prázdná.
"Budem asi muset dolů. " zabručela sem smířlivě, když sem lahev otočila hrdlem dolů, abych se přesvědčila, že poslední kapičku sem už doopravdy vysála.
"Počkej, ještě si zakouřim. " zabrzdil mě můj hafánek.
"A dámě nenabídneš? " sprdla sem ho naštvaně a aniž bych se zeptala, jedno cigáro sem mu ukradla.
"Tak promiň, kdybych věděl, že si dáš taky, dal bych ti ho přímo do pusy a zapálil. " omlouval se vehementně.
"Zapálit mi ho ještě můžeš. " nastavila sem mu pusu, ve který sem teď svírala cígo. Už sem vám řikala, že si občas dám ne? A taková chvíle právě nastala, když v sobě mám celou láhev whisky a bavim se se Siriuskem, je ten pravej čas, zakouřit si.
"Víš co se říká, když ti zapálí někdo jinej. Dlužíš mi noc. " ušklíbl se, když mi zapálil cígo.
"V tom případě…" vyrvala sem mu zapalovač z ruky a podpálila cígo jemu. "…teď sme si kvit, dlužíme si jí navzájem. "
"Já si to ale budu pamatovat. " upozornil mě.
"To já taky. " uchechtla sem se.
"Jenže, já si to budu chtít někdy vybrat, s tim počítej. " podíval se na mě s úsměvem a zablesklo se mu v očích. Jako kdyby to myslel vážně. Když sme dokouřili, vydali sme se zpátky. Bylo už po desátý, takže začali hrát Sudičky. Byl to fakt nářez.
Hned jak sme vešli, viděla sem Emmu tančit na stole, zrovna hrála na imaginární kytaru, pořádně to rozjížděla. Ostatní po ní pobaveně pokukovali. Nemám se radši zase vytratit?
Rozhlížela sem se po Remym, nikde sem ho nemohla najít, u stolu nebyl. Pak sem ho zahlídla, jak se u pití baví s Jazzem. Super, teď si určitě povídaj o mě. No co, mě je to fuk, dneska se budu pořádně bavit.
"Zlato, skočil bys prosím pro pití? " pohladila sem Siriuse prosebně po paži. Když se otočil k pultu s pitím, pochopil, proč tam nechci jít.
"Jasně, kočko. " usmál se a dal mi pusu na tvář. Ach, je to můj andílek. Mám ho tak moc ráda. Vděčně sem na něj čuměla, když odcházel. Vděčně, nebo spíš opile? Asi to druhý, protože sem začala až moc věnovat pozornost jeho zadku a uvědomila si, že je naprosto dokonalej. Dokonce i v těch neforemnejch kalhotech od obleku.
Zavrtěla sem hlavou, abych se probrala a šla ke stolu za ostatníma. Zatím tady pořád byli Emma, James i Lily. Teď tady seděla i Sarah. Po tom jejím partnerovi ani památky a Lea ta už se určitě někde obírala s tim svým.
Za chvíli se objevil Sirius s lahví medoviny. No hurá, konečně nějaká změna, celej večer sem jenom na whisky, medovina bodne. Ten kluk, jako by mi četl myšlenky.
"Kde ste byli? Ste se oba zdejchli skoro před hodinou. " sprdnul nás oba James, jakmile sme se posadili a nalili si medovinu.
"To víš, byli sme se trochu provětrat a opít. " zasmál se Sirius. Na něm už de ten alkohol docela znát. I když kecala bych, kdybych řikala, že já už taky necejtim, jak mi ten chlast leze na mozek. To je tak příjemnej pocit, konečně už mi je líp. Teda samozřejmě nejen zásluhou alkoholu, ale taky zásluhou mýho kamaráda do nepohody Siriuse.
"Hej Sam, připoj se! " vřískla na mě Emma ze stolu. Nechci nic řikat, ale měla by si dávat bacha na ty šaty. De jí vidět skoro až do krku. Což ona si asi moc neuvědomuje, protože sukně a šaty nenosí vůbec.
"Kdyžtak za chvíli. " ušklíbla sem se. Na to ještě nejsem dost opilá, potřebuju ještě pár skleniček medoviny a budu pařit na Sudičky s ní.
"Nejdem si zatancovat? " zařval James na Lily. Ty dva už toho měli, jak tak koukám, taky docela dost. Ale sou roztomilý, jak se k sobě tulej a maj se rádi. Závidim jim to.
"Jasňačka. " ušklíbla se Lily opile a vytáhla Jamese na nohy. Páni, ta má ale páru, když je nametená. Ztratila sem je z očí někde v davu.
Netrvalo to tak dlouho a už sem tančila na stole vedle Emmy. Je fajn, bejt zase svobodná a nemuset myslet na to, jestli se za mě můj kluk stydí nebo ne. S Remym sem se tak nějak musela hlídat, mezi lidma mimo naší partu.
"Je super, že seš zpátky, Sam. " řvala mi Emma do ucha, aby přehlušila kapelu. "Samozřejmě s tebou soucítim, že se asi s Remusem rozejdete, ale aspoň tě mám zas jen pro sebe. " ušklíbla se. To je ale sobec! Ale mě to nevadí, klidně budu zas jen její.
Zrovna sme tančili kankán, kterej je naší specialitou, když se to stalo. Jaksi sem si nevšimla, že sem dotančila až k okraji stolu a že mám jednu nohu ve vzduchu. Stalo se nevyhnutelný, padala sem na držku. Zavřela sem oči, abych utlumila náraz na zadek.
Jenže nic se nestalo. Spadla sem do měkkýho. Otevřela sem oči a dívala se přímo na Siriuse. Ten mě duchapřítomně chytil do náruče, takže sem si díky němu nenabila a budu mít zase o pár modřin míň.
"Díky. " zasýpala sem zrychlenym dechem. Myslela sem, že dejchám tak blbě kvůli tomu, jak sem se lekla. Jenže pak sem si uvědomila, že Siriusův obličej je až nějak moc podezřele blízko mýmu. Uhnula sem pohledem a čekala, až mě pustí na nohy.
On mě ale držel dál a najednou šel. Šel někam pryč, i se mnou pořád v náruči. Já měla teď omotaný ruce kolem jeho krku, což sem si ani neuvědomila.
"Co to děláš? " nechápala sem a dívala se na Emmu, jak na nás nechápavě zírá. Není jediná, kdo tady nechápe. Jenže Sirius nic neřekl a nesl mě přes celou Velkou síň pryč na chodbu.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Galathea Freya Galathea Freya | Web | 29. května 2011 v 21:13 | Reagovat

Teda, takhle čtenáře napínat! Ale byla to zajímavá kapča, jako vždycky. Hlavně tedy obdivuju tu tvoji rychlost přidávání kapitolek:-) Doufám, že Sam a Siriovi to klapne, beztak se k sobě hodi víc :-)

2 Koki Koki | 29. května 2011 v 22:51 | Reagovat

[1]: Přesně. To se nedělá nás takhle napínat. Ale Sirius se Sam to je úplně něco jinýho než Sam s Remusem. Se Siriusem se k sobě hoděj mnohem víc. Už aby bylo pokráčko.  :-D :-P  :D  8-)

3 hplovehp hplovehp | Web | 30. května 2011 v 15:46 | Reagovat

[1]:

[2]:
Tak, tak, naprosto souhlasím. Takže koukej honem pokračovat. Siriusek je tady táák milej.... Ho chci taky... :-D  :-D

4 Vendy Vendy | 30. května 2011 v 19:56 | Reagovat

jestli do týdne nebude další kapča tak teda nevim:D tak nás napínat, to není moc hezký:DD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama