Everybody should have his own world...

20.kapitola - Ples plný překvapení

28. května 2011 v 19:17 | Maggdinka |  *Elita Bradavic*
Konečně je tady plesová kapitola. Bude to dost roztahaný, myslim, že to rozdělim na několik částí, nebo dokonce kapitol, budou se dít věci :-) Jak to dopadne mezi Sam a Remusem? Ultimátum se blíží, takže se Remy bude muset vymáčknout. S kým půjde Sam na ples a co se bude dít tam? Určitě to bude pořádná pařba a bude se tancovat, ale co dál? Uvidíte, když budete číst. Jako vždy prosím o komenty…Vaše Maggdinka♥


Ples plný překvapení

******************
1.část
******************
Dneska je ten ples! Vůbec nikdo se nemohl na učení soustředit. Kdo to vymyslel, že v den plesu budem dřepět v lavicích a poslouchat ty keci? Ještě že nám zkrátili vyučování, takže dneska budem končit už ve dvě.
"Půjdete se mnou někdo pro šaty? " zařvala sem v pokoji na holky, když sme skončili se školou.
"To jako k tvojí mámě do práce? " zahučela Emma nevrle. Moc se jí nelíbilo, že by se měla táhnou přes kus Londýna do mrakodrapu.
"Ne, jen k nám domů. Všechny šaty už sou tam a rovnou se tam dostanem krbem. " uvedla sem to na pravou míru a chystala se k odchodu.
"Já s tebou půjdu. Emma by ty šaty byla schopná ještě před plesem zničit. " nabídla se s úšklebkem Sarah.
"Hele, nech si ty urážky. " sykla uraženě Emma. Se Sarah sme se vydaly k nám domů. Vynořily sme se v obýváku, šaty nikde a naši nebo ségra taky ne.
"Tady je nějak prázdno. " porozhlídla se Sarah.
"Naši sou v práci a ségra asi ještě ve škole. Nebo se někde fláká. " pokrčila sem rameny a šla do kuchyně. Tady šaty byly. Všechny zabalený v igelitu, aby sme je hned nezamazaly.
"Super, tak je berem a dem hned zpátky. Ať se stihnem nachystat. " popadla sem troje šaty, Sarah dvoje a šly sme zas zpátky.
Když sme přišly do pokoje, stál tam Remy. Čučela sem jak puk. Od toho našeho rozhovoru na ošetřovně za mnou nikdy sám nepřišel. Tak mě napadá, že mi má do dneška povědět svůj verdikt.
"Tak běž. " popostrčila mě Lily a vyrvala mi šaty z ruky. Vyšli sme s Remusem na chodbu.
"Tak už ses rozhodl? " nadhodila sem, hned jak se za náma zavřel obraz ryby.
"Pojď, jdem si někam zalízt. " vyhýbal se odpovědi. Ajéje, už je to tady. Kdyby mě pořád chtěl, řekl by mi to tady na místě a dal mi rovnou hudlana a nevedl by mě pryč.
Zapadli sme do nějaký nepoužívaný učebny, kterejch tady po hradě bylo vážně hodně. Posadili sme se vedle sebe na lavici.
"Tak, už si začala s přípravama na ples? " Remy se rozhodl začít bezvýznamným tlacháním
"No, teď sme se se Sar vrátily s šatama, takže teprve začneme. "
"Nebudu tě dlouho zdržovat. " uklidnil mě. Jako by mi na tom záleželo. Sou teprve tři, to si myslí, že se za těch několik hodin nestihnu připravit? Jako by mě neznal.
"Za prvý, na ples s tebou jdu. To sem ti slíbil a dodržím to. " začal.
"A za druhý to znamená, že po plese mi zamáváš a vyprdneš se na mě. " dokončila sem za něj.
"Ne, to sem neřekl. Já vlastně ani nevim, co budu dělat, Sam. Slíbil sem ti, že do plesu se rozmyslim, co budu dělat, ale nějak mi to nevyšlo. Prostě spolu dneska půjdem, budem se normálně bavit a podle toho, jak se to mezi náma bude vyvíjet, uvidíme. " řekl mi svůj plán. To zní fakt jednoduše. Co od toho očekává? Buď se budem chovat jako dřív, anebo sme se už natolik odcizili, že budem vůči sobě chladný. Fakt super způsob, jak se s někým rozejít a vlastně za to nenýst odpovědnost, Remy.
"No, co ti na to mám říct. Nic jinýho ani nezbejvá. Dneska půjdem na ten ples a užijem si ho. " ušklíbla sem se smířeně.
"Jak to vidíš ty? "
"Co myslíš? " nechápala sem.
"No, chceš bejt pořád se mnou, nebo sis to už rozmyslela? " proč mi přijde, že chce slyšet, že už ho nechci?
"Jasně, že chci bejt furt s tebou. Ale jestli ty nechceš, tak já s tim prd nadělám. " pokrčila sem rameny. Nechci, aby si myslel, že mi je jedno, jak to mezi náma dopadne. Jenže zároveň nechci, aby to vypadalo, jako že sem z toho bůh ví jak zdrcená.
"Fajn, tak se sejdeme ve třičtvrtě na osm před Velkou síní. " uzavřel Remy náš rozhovor a odešel, ani mě nedoprovodil do pokoje, hulvát. Tušim, že mezi náma je nejspíš konec.
*
Řeknu vám, že přípravy byly příšerný. Je dost těžký se připravit na ples, když nás je v pokoji pět a máme jen jednu koupelnu a dvě zrcadla. Mamčiny šaty ve finále byly naprosto úžasný, holky i já sme z nich byly úplně na větvi.
"Tvoje mamka je prostě umělkyně. Ani ve snu sem si nepředstavovala, že budu mít tak úžasný šaty. " rozplývala se Leona, když se oblíkla. Musim uznat, že jí to fakt seklo. Tý růžový bylo na mě moc, ale tohle je přesně Leony styl.
"Jo, já vim. Hele nechci vám do toho pindat, ale už by sme měly jít. " zahučela sem. Už sem si zapínala jen boty a byla sem naprosto ready. I botky pro mě mamka udělala, takže dokonale laděj k šatům. Holkám mamka udělala jen šaty, boty maj svoje. Holky dodělaly poslední úpravy vlasů a make-upu a vyrazily sme.
"S kym jdeš vůbec ty, Emm? " vzpomněla sem si, že se nám ani Emma nezmínila, jestli jde s někym na ples.
"Uvidíte. Budete valit oči. " zamrkala lysáčky. Ajéje, bůh ví, kdo to bude. Buď je celej potetovanej, nebo je to nějakej skejťák.
"Páni, vám to ale sekne. " vykulil Sirius oči, když sme scházely schody před Velkou síní. Kluci už tam stáli a čuměli na nás. Aby jim nevypadli oči z důlků.
************
Ukázka šatů
************
Saminy šaty

Emminy šaty

Lilyiny šaty

Sarah šaty

Leony šaty

"Sam, vypadáš skvěle. " zazubil se na mě Sirius. Dřív bych tuhle větu čekala první od Remuse, ale tentokrát nic. Až potom se ke mně přichomýtl, dal mi pusu na tvář a zamumlal, že mi to sluší. I ostatní holky všichni vychválili do nebe. James málem svlíknul Lily pohledem a Charles, co čekal na Leu na tom byl podobně. Sarah šla s Joeym ze sedmáku Havraspáru, jen toho Emminýho amanta sem tady neviděla.
"Téda Emmo, sekne ti to! Skoro bych tě ani nepoznal. Jak si věděla, že mám radši kratší šaty než dlouhý? " volal zvesela Sirius na Emmu. "Tak půjdem? " došel k ní, ušklíbl se a nabídl jí svoje rámě. Všichni sme zůstali stát s otevřenejma držkama.
"Vy dete jako spolu? " vykoktal James a položil tak otázku, kterou sme měli na mysli úplně všichni.
"No a co má bejt? " nechápal Sirius a už si vedl Emmu do sálu. Páni, myslela sem si, že Sirius pozve nějakou barbínu, aby oslnil celou školu a on de místo toho s holkou, která má na sobě poprvý šaty a menší podpatky. Tim u mě Sirius získal pomyslný body navíc. Když sme se jakž takž vzpamatovali z toho šoku, šli sme do síně za nima. Už dokonce stihli obsadit stůl. Nevejdem se sem všichni, ale hned vedle je volnej další, tak půjdem zbytek půjde tam.
Já sem zaplula hnedka vedle Emmy, Remus vedle mě. K nám si ještě přisedli James s Lily. Lea se Sarah a jejich parťáci si sedli vedle.
"Milí studenti, rád vidím, že vás všechny ples zaujal a přišli jste. Nyní následuje slavnostní nástup letošních budoucích absolventů sedmých ročníků. " ujal se slova Brumbál kouzlem zesíleným hlasem. "Jen bych na začátek řekl stručný program. Teď nastoupí sedmáci a potom se začne tančit, trochu klasicky a společensky. No a od deseti hodin je pro vás připravena zábava s hudebním doprovodem kapely Sudičky. Upozorňuji, že alkohol se podává pouze plnoletým. " ukončil to a při poslední větě se podíval k našemu stolu. No dovol? Proč kouká na nás? Jednou nás potká u Prasečí hlavy a hned sme největší alkoholici v okolí.
Všichni byli u vytržení z toho, že tady budou hrát Sudičky. Co se tak divěj? Brumla se přece zná s každym. Já sem byla na jejich koncertě už dvakrát, takže to pro mě není až takový terno. Mám od nich všech podpisy, dokonce si tykám se zpěvákem. Myslim, že si mě pamatuje moc dobře, když sem na něj řvala, že ho miluju. To mi bylo teprv čtrnáct, byla sem ještě malá a blbá.
Začal nástup sedmáků. Trochu nůďo, ale dělala sem, že mě to baví a je to úžasný. Vlastně sem spíš koumala, jak se chová Remy. Za celej večer nic. Zatim mi dal jen tu pusu na přivítanou a pak mě vedl do síně. Nechytil mě za ruku, nepohladil mě, nic. Je mi jasný, že tohle je konec. Překvapuje mě, že mi to je celkem jedno, dneska chci pít.
"Jdu pro nějaký pití, dáte si něco? " zvedla sem se.
"Neřikal Brumbál, že se nalejvá až od sedmnácti? " podivila se Lilka.
"Mě sedmnáct je, vzpomínáš? A pokud vim, tak tobě bylo minulej tejden taky, slavili sme to u nás na pokoji. " rozesmála sem se. Ta Lily je fakt sklerotická.
"No jo! Já si furt nemůžu zvyknout, že už můžu legálně cokoliv. Je to dost těžký, když v Bradavicích můžem kouzlit normálně a chlastáme už nejmíň dva roky. " ušklíbla se zrzka. To je taky fakt, je to dost matoucí. Nástupu sem si nevšímala a šla do rohu, kde se nalejvalo pití.
"Páni, viděl sem tady už hodně holek, ale žádná z nich nebyla taková kočka, jako ty. " ozvalo se od stolu s pitím. Když sem vzhlídla, stál tam Jazz.
"Nazdar Jazzi. " krátce sem ho objala. Sice se neznáme moc dlouho, ale znáte ten pocit, kdy dospějete v přátelství do určitýho bodu? "Co ty tady děláš? "
"Ale, měl sem na vybranou, buď jít sem, nebo bejt místo Rosmerty u Tří košťat, takže sem si vybral Bradavice. Obsluhuju tady chlast. Věděl sem, že tě tady brzo uvidim. " ušklíbl se a už nalejval whisky.
"Prosím jich ještě dalších pět. A na tác, jinak bych to neunesla. " zaúkolovala sem ho. No přece ho nenechám, aby se tady nudil.
"Pěkně ste mě nasrali. " začal vyčítavě. "Měsíc od Silvestra pryč a vy ste se u Košťat ani neukázali. "
"Promiň, nebylo teď moc času. Je to všechno dost složitý teď. " omlouvala sem se upřímně. Potom sem mu řekla o Remym. To, že mě málem zabil sem vynechala, protože Jazz pravděpodobně neví, že je vlkodlak a já bych to neměla rozkecávat jinejm lidem.
"Tak to mě fakt mrzí. Ještě na vánoce ste se zdáli jako skvělej pár. " soucítil se mnou Jazz. No není sladkej?
"Jo to asi jo, ale věci se měněj rychle. Takže nevim, po dnešku se ukáže, jak to mezi náma bude, ale upřímně, nevypadá to moc dobře. "
"Nechci bejt drzej, ale nevypadáš moc zkroušeně. " usmál se Jazz.
"To ani nejsem. Jestli se na mě vyprdne, jeho mínus, přijde o hodně. " zasmála sem se. "Život de prostě dál, musíme si přece užívat. " připila sem na život a kopla do sebe whisky. Jazz mi hned dolil další.
"Tak až budeš nezadaná, dej vědět. " zamrkal Jazz.
"To má bejt snad pozvání na rande? " vykulila sem oči překvapeně.
"To sem neřek. Jen, ať mi dáš vědět. " zasmál se. "Ne, tak je dobrý vědět, že bude zas o jednu hezkou a dobrou nezadanou holku víc. " přiťukli sme si a kopli to znova tam.
"Slibuju, že budeš mezi prvníma, kdo se o tom dozví. " ušklíbla sem se. "Teď mi dolej a už půjdu ke stolu. Musej bejt celý nesvý, že nemaj co pít. "
"Tak se zase zastav, Sam. " usmál se tim slaďoučkým úsměvem a já se zdejchla za ostatníma. To bude zas keců, kde vězim. My god.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Áďa Áďa | 29. května 2011 v 8:13 | Reagovat

proste uzasny jako vdycky :-)  :-)  :-)  :-)  :-)  :-D  :-D

2 Koki Koki | 29. května 2011 v 10:16 | Reagovat

Přesně. Perfektní a úžasný jako vždycky. Už aby bylo pokráčko. :-D  :-P  :D  8-)

3 hplovehp hplovehp | Web | 29. května 2011 v 11:17 | Reagovat

Úžasný.Honem pokračuj. Mimochodem, nejvíc se mi líbí šaty Sam a Lilly. Kam na ty šaty chodíš?

4 hplovehp hplovehp | Web | 29. května 2011 v 11:26 | Reagovat

A ještě P.S. už jsem na svým blogu uveřejnila popisy kluků v mojí povídce věnované tobě. Takže jestli máš čas, jukni se a zhodnot.

5 Vendy Vendy | 30. května 2011 v 19:57 | Reagovat

Sam má naprosto úžasný šaty:) skvělej výběr

6 lilyevans-and-marauders lilyevans-and-marauders | 18. dubna 2012 v 22:09 | Reagovat

Ty šaty co má Sam jsou pěkně odvážný!!! Takový bych na sebe teda nevzala! Ale jsou docela hezký. A nejvíc se mi líbí šaty Lily!!!! :-)  :-)  :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama