Everybody should have his own world...

Květen 2011

16.kapitola - I při pádu se chvíli letí

12. května 2011 v 21:17 | Maggdinka |  *Potterovi s.r.o.*
Menší info na začátek. Musim se vám totiž pochlubit, že dneska sem zdárně a napoprvé udělala závěrečky v autoškole :-) Takže do dvou týdnů budu mít řidičák a hurá na silnice. Pokud někdy budete mít cestu do Pardubic, dávejte si pozor na blondýnu v červenym Meganu :-D A teď už ke kapitole…

Tak sem opět konečně sesmolila kapitolu k Potterovi s.r.o. Je to pro mě momentálně fakt porod. Mám už promyšlenej průběh, ale až ten pozdější. Na prázdninách u Potterů mě nic nenapadá. Takže sem se rozhodla, že to zkrátim a v týhle kapitole napíšu, jak příjezd Lily a Remuse, tak i Silvestr a příště už hurá do Bradavic :-) Jako vždycky budu moc vděčná za jakýkoliv komentář od kohokoliv z vás…Vaše Maggdinka

I při pádu se chvíli letí

Druhý den se Sirius vzbudil u Jess v posteli. Původně plánoval, že se hned vrátí zpátky, ale jaksi v noci únavou usnul. Když sešli dolů na snídani, James už tam seděl. Podezřívavě si oba dva měřil. Bylo mu to naprosto jasný.
Hned další den přijel dopoledne Remus, takže jich konečně bylo zase víc. Odpoledne přijela i Lily, z čehož byl James potichu nadšenej, ale nedával nic najevo. Rozhodl se, že zkusí Siriovu metodu ignorace.
Prvních pár dní nevypadalo, že by Lily Jamesova ignorace nějak vadila. Jenže pak začala bejt taková nesvá. Schválně Jamese provokovala, jako by chtěla vyvolat nějakou hádku. Byla prostě nervózní, že se s ní Potter nesnaží vůbec navázat žádnej kontakt. James si v tom liboval a hned měl lepší náladu.
"Hele, jak to bude se Silvestrem? " vyzvídala Lily třicátého prosince. Ještě se nebavili o tom, kde budou nebo co budou dělat. Kromě chlastání.
"No, budeme tady u nás. Naši jedou pryč, vrátí se až prvního večer, takže budeme mít celej barák pro sebe. " informovala jí Jessica, protože to James odmítal. Ještě pořád dokázal dělat, že Lily strašně ignoruje.
"Tak to je super. " usmála se Lily. Zkoumala Jamesovu tvář, hodně jí mátlo, že se s ní nesnaží ani komunikovat. Něčim ho snad naštvala? Byla zmatená, proč si jí nevšímá. A ještě víc byla zmatenější, proč jí to tolik vadí. Vždyť si vždycky přála, aby jí dal Potter pokoj. Konečně se to stalo a nějak jí to chybělo. Když jí otravoval a hádali se, byla to aspoň sranda.
----------------------------
Po obědě se šly Lily a Jess projít. Skončily v nedalekým lesíku, kde nebyl sníh, tak se obě posadily na pařezy a zapálily si cigarety.
"Hele Jess. " začala Lily. "S tvym bráchou se něco stalo? "
"Ne, co by se s nim jako mělo stát? " nechápala Jessica, ale bylo jí jasný, na co Lily naráží.
"No, já nevim. Jen se prostě chová nějak divně. Jako by to už nebyl ani Potter. "
"Jak to myslíš? "
"Já nevim, vůbec se nesnaží se mnou komunikovat. Nesnaží se mě nikam zatáhnout a líbat mě. Nehádá se. Je to nějaký divný. " vysvětlovala Lily.
"Tos snad vždycky chtěla ne? Aby přestal. "
"To chtěla. Ale teď, když už nic nedělá, je to takový divný. " přikývla Lily a docela se i styděla, za to, co tady právě Jess vykládá.
"Chybí ti to. " konstatovala Jessica.
"Možná trochu i jo. " přiznala Evansová barvu. Věděla, že to Jess vykecá svýmu bráchovi. Jemu řikala vždycky všechno, ale bylo jí to momentálně jedno. Možná i částečně chtěla, aby Jamesovi sestra všechno řekla, aby se zase choval jako dřív.
"Vždycky si mi řikala, že to dělá, protože po mě jede, ale já ti to nevěřila. Myslela sem si, že si mě prostě vybral jen jako oběť, jako někoho, komu může otravovat život. Ale teď už to vidim. Byla sem zvyklá, že sem se někomu líbila a věděla sem o tom. Bylo to fajn. I když mám na tvýho bratra stejnej názor, jako dřív, je hezký vědět, že po tobě někdo šílí. " z Lily to najednou všechno vypadlo.
"Já ti to řikala pořád a tys mi nevěřila. Takže k Jamesovi něco cejtíš? " chytila se toho rychle Jessica nadšeně.
"To sem neřekla. Jenom sem řekla, že mi docela chybí, že se se mnou ani nepokouší bavit. Takže až mu budeš tenhle rozhovor tlumočit, zmiň se mu i o tom, že by se se mnou zase mohl bavit. Pokud sem mu teda neudělala něco, o čem nevim. " bránila se zrzka rychle. Dokouřila poslední zbytek cigarety a zapálila si další. Přes den u Potterů kouřit nemohli, tak musí doplnit zásobu nikotinu tady.
"Proč myslíš, že bych se s nim o našem rozhovoru měla bavit? "
"Protože ty mu vykecáš vždycky všechno. " ušklíbla se Lilka.
"No dobře, říct mu můžu cokoliv, i to, aby se s tebou začal bavit, ale nic s tim víc neudělám. " pokrčila Jess rameny a po vzoru kamarádky, si taky zapálila další cigáro.
"Ty nevíš, co se s nim stalo? "
"To teda vážně nemám tušení. " zalhala Jessica. Věděla moc dobře o tý Siriově psychologii, kterou Jimmymu poradil. Doteď fungovala přímo báječně, tak to nechtěla Lily vyžvanit, protože tim by akorát všechno zkazila.
"No to je fuk. Za dva dny stejně jedem zpátky do Bradavic, takže pohoda. " ukončila jejich téma Lily.
"Ty seš vlastně furt s tim Jayem co? " zašklebila se Jess a dělala, že zvrací.
"Jo to sem a nech si ty inteligentní gesta. " plácla jí Lily do ruky se smíchem. Když obě dokouřili, odebrali se zpátky do domu. Musej připravit jídlo a ostatní věci na večer. Za chvíli Potterovi odcházej pryč, takže to bude paráda.
*
"Tak se mějte a užijte si Silvestra. " loučila se paní Potterová večer se svými dětmi a jejich kamarády.
"A hlavně to tady zase nerozbourejte. Ještě si pamatuju na loňský prázdniny. " podíval se na ně varovně pan Potter.
"To byla nehoda. " bránil se James.
"Nehoda? Snažili ste se vstupníma dveřma prorvat postel. Nakonec to odneslo to velký francouzský okno na verandu. " zachechtal se pan Potter. Přece jen to nebral tak vážně. Na vtípky a výmysly svých dětí a jejich kamarádů už si stihnul zvyknout. Navíc stačilo jednoduché kouzlo a všechno bylo jako dřív.
"Nebojte pane Potter, já to tady pohlídám. " ušklíbl se Sirius.
"No ty zrovna. " rozesmál se Potter starší. Siriuse moc dobře znal.
"Co je? Přinejhoršim můžu opravit to, co rozsekáme. " pokrčil Black nevinně rameny. Pan Potter uznal, že to je dobrý. Aspoň se nebude muset namáhat s uklízením, když tady ty paka zas něco vyvedou.
Konečně dokončili svoje poučení o bezpečnosti, rozloučili se a vyrazili na večírek, kam dneska byli pozvaný.
"No bájo, barák pro sebe! " zapískla Jess, rozběhla se a skočila na sedačku. Začala po ní skákat jen tak v teniskách a vřískala jako malý dítě.
"Ségra, vystydni. " mírnil jí James.
"Jo, neznamená, že když můžu kouzlit, budu po tobě uklízet všechen bordel. " přidal se káravě Sirius. Lily koukala na oba Poberty. Čekala, že oni budou první, kdo vyvede nějakou kravinu a ne, že ostatní budou krotit a poučovat.
"Dojdem pro pití ne? " otočil se James na Siriho.
"No jasně, jakej by to byl Silvestr bez chlastu. " ušklíbl se Sirius. "Budem asi tady dole v obýváku co? "
"Kdybys neměl nic proti Blacku, šla bych klidně na balkón. Když se pořádně nabalíme, nebude nám taková kosa a můžem si aspoň kouřit, jak chcem. Až začne přituhovat, přesunem se dovnitř a zásoby nikotinu budem chodit doplňovat. " vložila se do toho Lily. Sirius se tázavě podíval na Jamese, ten jen pokrčil rameny a všichni to odsouhlasili.
Holky a Remus se šli nabalit a pak si sedli na balkóně. Sirius s Jamesem se taky oblíkli a donesli pití. Dvě lahve Ohnivý whisky.
"Není to trochu málo? " podívala se Jess zklamaně na jejich skromný zásoby pro dnešní večer.
"Myslíš, že máme jen tohle? Neblázni. Máme toho dost pro všechny, ale nebudem sem tahat všechno. " vysvětili James sestře.
"No to máte štěstí. " ulevilo se Jessice. Všichni se posadili na židle, Sirius je očistil od sněhu a usušil pomocí kouzla. Jess si sedla na římsu. Rozdělali první flašku.
"Tak na toho Silvestra. " pozdvihl láhev Sirius do výšky a lokl si jako první. Potom jí podal Lily a flaška začala kolovat.
"Hele, podnikla bych něco šílenýho. " uchechtla se Jess, když dopíjeli flašku.
"Jo, to známe. Ty radši nic nedělej, nebo to zas dopadne katastrofálně a bude to muset zachraňovat tvůj brácha. " krotil jí James rychle. Když byla jeho ségra rozjetá a ještě k tomu nalitá, napadaly jí nejrůznější hovadiny.
"Jo, nebo tvůj přítel kouzlama. " přidal se souhlasně Sirius na Jimmyho stranu.
"Ježiš, co to s váma je? " vykřikla Lily, až všichni nadskočili, doteď skoro pořád mlčela.
"Co jako myslíš, Evansová? " odsekl James.
"Ty se se mnou zase bavíš, Pottere? " ušklíbla se zrzka. "Myslim, co je s tebou a s Blackem. Jess má nějakej nápad, chce dělat kraviny a vy jí pořád jen krotíte. Ne, že bych zrovna musela podpalovat dům, ale od vás dvou bych čekala, že se spíš připojíte, než že jí budete seřvávat. "
"Můžeš mi říct, co ti vadí? " vyjel na ní James zostra. "Vždycky si měla kecy, že se chováme jak puberťáci a vymejšlíme samý voloviny, a když jednou někoho mírníme a chováme se rozumnějc, hned se s náma něco děje a sme divný? Trochu si to laskavě srovnej v hlavě Evansová. " Lily ho vážně vytočila. Nechápal jí. Dokázal jí docela ignorovat a nemluvit na ní a ona do něj záměrně rejpe. Že by se Siriova metoda přece jen osvědčila? Tuhle hádku vyvolala první ona, jako by jí vyloženě chtěla.
"Hele vy dva, nehádejte se. " vyštěkla Jess, ale neposlouchali jí. Začali na sebe křičet, jak manželé po dvaceti letech.
"Řekla sem…" zvýšila Jess hlas. "Neřvěte! " zařvala, jak nejvíc mohla. Všichni se na ní otočili.
"Ste jak dva malý haranti. Oba po sobě jedete, ale vaše hrdost vám nedovolí něco udělat. Ty se s ní nebavíš…" podívala se na Jimmyho. "…a ty záměrně vyvoláváš hádku, jen abys s nim mohla mluvit. " otočila se na Lily. Naštvaně si poposedla.
"Sory. " hlesl James. "Je Silvestr, takže si ho všichni užijem a nebudem na sebe štěkat. " dodal, hlavně na Lilyinu adresu.
"No hurá. " zabručela Jessica a zavrtěla se. "Uááá! " nic víc nestihla, jen dlouze zařvala a přepadla přes římsku dolů.
"Jessico! " vyhrkl vyděšeně James a všichni se vrhli k římse. Dole nebylo nic vidět, byla tam tma jak v pytli. Sirius se vzpamatoval, na nic nečekal a vyběhl pryč.
"Jess! " křičel a běžel podél domu do míst, kam musela Jessica dopadnout.
"Au! " ozvalo se asi tři metry před ním. Jess ležela na velkým jehličnatým keři, kterej byl hojně pokrytej sněhem. Sirius k ní rychle doběhl a pomohl jí na nohy.
"Mám to ale z prdele kliku. " vydechla, když se podívala nad sebe, z jaký výšky to spadla. Nebejt tam ten keř, tak je v háji. "Do hajzlu, to budou zejtra modřiny, bude mě bolet celej člověk. " začala hlasitě nadávat.
"Jess, seš v pohodě? " to pod dům doběhli i ostatní a James hned sestru kontroloval.
"Jo, nic mi není. " odsekla. "Tohle je kvůli vám dvěma. Příště než se začnete hádat, vzpomeňte si, co se mi kvůli vám stalo. Můžem bejt rádi, že tam je ten keř, kterej chtěl taťka o prázdninách pokácet. " sprdla bratra i kamarádku.
Zašli zpátky do domu. Sirius Jess chytil kolem ramen a pohladil po vlasech.
"Co to do háje je? " podíval se na ruku. Byla tam krev. "Ty vole, ty krvácíš! " vyjekl. Jessica si sáhla na temeno hlavy. V jednom místě měla vlasy vlhký a slepený.
"No jo, vidiš. " zahučela nezúčastněně. "Do prkenný ohrady, dneska sem si myla hlavu a budu muset zas. "
"Ty ses flákla do hlavy, krvácíš a řešíš, že si zejtra budeš muset zas mejt hlavu? " zakroutila Lily nevěřícně hlavou.
"To se mám zbláznit? Siri, vyleč mi to. " posadila se Jessica na sedačku a sledovala jak její kluk vytahuje hůlku.
"Máš štěstí, že se po úplňcích učim ošetřovací kouzla. " zamumlal Sirius a po očku mrkl na Remuse a Jamese. Vzhledem k tomu, že se každej měsíc proháněj po bradavických pozemcích s vlkodlakem, uzdravovací kouzla sou jejich specialita. Z fleku by mohli ošetřovat úrazy i v nemocnici u Munga.
Sirius si stoupl nad Jessicu, namířil jí hůlkou na místo, kde měla krev, a začal huhlat nějaký složitý zaklínadlo.
"Hotovo. " zahlásil asi po půl minutě. Po krvi už nebylo ani památky.
"Tak jdem zas nahoru ne? " zvedla se Jess zvesela. Na to, že právě utrpěla úraz hlavy, byla až moc čilá.
"Já bych si to donesl už sem. Je tam vážně už docela kosa. " nesouhlasil James.
"No dobře, tak to doneste, já se du převlíknout, sem jak prase od sněhu, hlíny a jehličí. " přitakala Jess a šla do svýho pokoje, kterej teď sdílela s Lily.
Ostatní donesli pití a z lednice nějaký jídlo do obýváku, kde se usadili na sedačku. Jessica si ještě dala horkou sprchu, takže šla dolů až za dvacet minut.
Ostatní se dole bavili. Najednou se ozvala rána. Všichni vylítli na nohy a zděšeně se podívali ke schodům. Z nich se dolů skutálela Jessica. Dost hnusně si nabila a byla v bezvědomí.
"Jessico! " vyjekl Jimmy, dneska už podruhý. Vrhl se k ní a snažil se jí nějak probrat. Nic nezabíralo.
"Co budem dělat? Co když má nějaký vnitřní krvácení? " začala vyšilovat Lily a vylekaně čuměla na kamarádku.
"Uklidníme se. Co musíme dělat? Vezmeme jí hned k Mungovi. " zvýšil Sirius hlas, aby všechny překřičel. Popadl Jess do náruče a šel s ní ke krbu. James pod něj hodil letax, Sirius přikázal, kam chce a oba s Jess zmizeli. Ostatní se rychle přemístili za nima.

Nějaký to info

9. května 2011 v 19:56 | Maggdinka |  Keci kolem blogu
Ahoj všichni :-) takže mám pro vás zprávy, jak to vypadá...no teď sem přidala novou Elitu a další kapitolu ještě napsanou nemám. Mám jí sice v hlavě, jenže to chvíli trvá přenýst to na čtyři stránky wordu :) teď navíc smolím i kapitolu k Potterovi s.r.o. což je pro mě vážně porod, protože nevím jak dál...ale až se překlenu přes pár kapitol, další děj mám promyšlenej, takže to bude pak už v cajku :-) Novou kapitolu ale každopádně k ničemu nečekejte asi dřív jak ve čtvrtek (možná ani to ne, nevim jak na tom budu časově)
Jinak moc děkuju za komentáře, těm co přidávájí. Vždycky se moc těším na počítač, až si je budu moct přečíst. Jen mě mrzí, že jich je tak málo. Nevím jestli to čte víc lidí, jestli jo, proším snažte se. Tuhle zprávu sem pro vás sesmolila za tři minuty, takže vy můžete dvouřádkový komentář mít za půl minutky, to není žádná ztráta času :-) a mě to moc pomáhá.
No nic, to je tak všechno, díky všem za podporu, za komentáře a vůbec za to, že na můj blog chodíte :-) Mějte se moc hezky a přežívejte ve škole (my tam máme teď maturity, takže je to docela pohoda. Mě to čeká naštěstí (už) až za rok) užívejte to hezký počasí a užívejte života...Vaše Maggdinka♥

17.kapitola - Zajímavý Nový rok, 2.část

7. května 2011 v 21:53 | Maggdinka |  *Elita Bradavic*
*********************
2.část
*********************
"Téda holky, vám to ale sekne. " hvízdl obdivně Sirius, když sme hromadně přišly do obýváku. Remy ke mně přiskočil a dal mi pusu. Samozřejmě mě pochválil. Ještě aby ne, tyhle šaty udělala mamina spešl jen pro mě.
"Ještě, že tady mám i ledničku, takže si to můžem chladit rovnou tady a nelítat dolů. " pochvaloval si James.
"Tak už něco vyndej, sme na suchu! " sprdla hostitele netrpělivě Emma. Dokonce i ona si vzala šaty, takže teď byla jaksi nesvá. Už se nemůže dočkat, až si zase zleje držku.
"Ježiš, bude osm. Musim ven pro Jazze. " vzpomněla sem si po chvíli. Letěla sem do pokoje pro bundu a kozačky, protože v lodičkách se fakt plahočit závějema nebudu. U vchodových dveří sem se přezula a vylítla.
"No to je dost, už sem myslel, žes na mě zapomněla. " spustil Jazz, jakmile mě uviděl.
"Taky tě ráda vidim. " ušklíbla sem se. "Mám zpoždění jen dvě minuty, tak nedržkuj. V podstatě du včas. "
Otevřela sem mu bránu a plahočili sme se k domu. Bože, proč musej mít barák na kopci, už si tady připadám jak v Bradavicích.
"Už ste začali? " zajímal se Jazz.
"Ne, celý odpoledne sme s paní Potterovou dělali občerstvení a šli sme se převlíct teprve před hodinou. Vlastně sem hned běžela pro tebe. " ujišťovala sem ho.
"Takže vožralý nebudou. " rozesmál se.
"Tak to se neboj. I když u nich bych se vůbec nedivila, kdyby se stačili zlejt za těch pár minut, co tam nejsem. Jenže oni věděj, že by mě pěkně naštvali, takže určitě radši počkaj. " uklidňovala sem jeho, ale i sebe.
"Páni, ty Potterovi si nežijou špatně co? " vykulil oči, když sme uviděli osvětlený sídlo.
"Taková byla i moje první reakce. " začala sem se tlemit. Musim se trochu krotit s tim svým smíchem, nebo ho vyděsim. V hale sem si přezula boty a sundala kabát.
"No páni, moc ti to sekne. " zhodnotil mě dlouhým pohledem. Hošane brzi, já sem zadaná.
"Nazdar Jazzi. " pozdravili kluci a Lily, jakmile sme vešli do obýváku. Jazz se začal seznamovat s ostatníma holkama, který ještě neznal. Asi se mu dost zalíbila Leona, protože na ní čučel, jak tele na vrata. On to není žádnej div, Lea se líbí dycky všem.
James se Siriusem všem nalili skleničku whisky a všichni se někam usadili.
"Tak ať se nám ten Silvestr vydaří a ať je ten příští rok ještě lepší než ten letošní. " ujal se slova Sirius, když sme každej měl svoje pití.
"Ty vole, přípitky na novej rok až o půlnoci, Šlapko. " nechápala Emma.
"Normální přípitek pronášim radši už teď, protože vim, jak to dopadá vždycky. To připíjí každej na samý blbosti, jako třeba na nohu svý babičky. " setřel Sirius Emmu. Jo, noha Emminý babičky byla loni dobrá. My god, nemůžu uvěřit, že už je zase rok v prdeli.
Připili sme si a začali chlastat a bavit se. Kolem desátý dostal Jimmy geniální nápad, zazpívat si karaoke. Zapnul televizi a dal do ní dívko, na kterym všechny songy měl. Zpívali sme všichni a byla to fakt sranda. Slyšet zpívat Jamese a Siriuse v přiopilým stavu vážně stojí za to.
Emma si dokonce střihla sólo Jingle Bells, při kterým sem se málem umlátila smíchy. Po karaoke Jimmy pustil nějakou muziku a začali sme tancovat. Jazz s Emm to dokonce rozjeli na stole. Tohohle kluka budu mít vážně ráda, já mám prostě čich na lidi.
"To bylo vždycky: Pane Oldmane, předveďte nám to kouzlo. Vy ho neumíte a proč, no proč? Protože ste se na to ani nekoukl. " vzpomínal Jazz na Bradavice a já se mohla udávit smíchy. Právě totiž předváděl McGonagallku. Tuhle frázi sem od ní slyšela už tolikrát a Jazz jí umí skvěle parodovat. Sedíme na gauči, ostatní tancujou nebo sou někde v háji. My právě nabíráme síly a já se co chvíli dusim whisky z těch záchvatů smíchu. Jazz je vážně týpek, to vám povim.
Před půlnocí sme si připravili pití na přípitek a odpočítávali. S úderem půlnoci sme do sebe kopli panáka a dali se do objímání. Všechny holky i kluci ode mě vyfásli pusu na tvář, kromě Remyho. Ten ode mě vyfásnul pořádnýho novoročního hudlana.
Největší pozdvižení ovšem vyvolal James, když si k sobě přitáhl Lily a začal ji líbat. Holky z toho byly úplně na větvi. James se pokoušel Lily líbat na každýho Silvestra, ale vždycky se mu vytrhla a dostal od ní akorát novoroční dělo. Jenže teď nic, a proto všichni čuměli jak puci.
Pak Jimmy pustil ploužáčky. Já tancovala s Remym a jeden si zatancovala i se Siriusem a s Jazzem. James tancoval furt jen s Lily.
Pak mě Remy odstrčil, že pozve i ostatní holky, aby tam jen tak neseděly. Fajn, já se du provětrat na balkón.
"Hele Blacku, vystydni, jo! " vyjela sem na něj, když sem přišla na balkón. Stál tam s mojí mladší sestrou a očividně se jí právě snažil líbat.
"O co ti de? " nechápal.
"O co mi de? Spíš o co de tobě. Je jí teprve čtrnáct a není to žádná z těch hus z Bradavic. " vytočil mě chlapeček.
"Zmiz. " sykla sem na Katy a ta se radši pakovala pryč.
"Na Novej rok chci dát pusu aspoň jedný Stoneový. " bránil se. Ha, pěkně blbej argument. "U Jenny bys měla ten samej problém a od tý Stoneový, od který bych vážně chtěl dostat pusu, jí nedostanu. "
"Jestli tady narážíš na mě, tak já ti pusu dala. " vyprskla sem.
"Jen na tvář, to není žádná pusa. " oponoval.
"Tak ok. " pokrčila sem rameny a šla k němu. Položil mi ruce na boky a od hlavy až do konečků prstů mnou projelo mravenčení. Ježiš, co se to děje? No, už aspoň vim, jak to s těma holkama dělá.
Zvláštně se na mě díval a naklonil se ke mně. No co, dám mu rychlou pusu, ať má radost a pujdu.
Přitiskla sem svoje rty na jeho, ale najednou je nešlo odlepit. Co to dělá? Právě mi strčil jazyk do pusy. Odtrhla sem se od něj.
"Co si jako myslíš, že děláš? " vyjela sem na něj a dostala nutkání jednu mu ubalit.
"Slíbila si mi pusu. " bránil se Sirius.
"Jo, jenže krátkýho kamarádskýho hudlana, ne líbání. "
"To sme si ale nevyjasnili. "
"Vzhledem k tomu, že chodím s tvým nejlepším kámošem, to snad bylo jasný. " rozeřvala sem se na něj.
"Vim, že ve svým vlastnim zájmu mu to neřekneš. " ušklíbl se. Hajzl jeden!
"Si piš, že neřeknu. Nechci si to u něj kvůli tobě rozházet. I když ví, jakej seš prasák. "
"Tak hele, neshazuj to na mě slečno svatá. " otočila sem se naštvaně k odchodu.
"Sam. " zavolal na mě Sirius, když už sem byla u dveří. "Až se s Remusem rozejdeš, tak tě sbalim. "
"To si teda fandíš. " odfrkla sem si. "Proč si jako myslíš, že se rozejdem? "
"Protože se k sobě nehodíte. Byla si do něj zabouchlá a klape vám to, ale on není kluk pro tebe. " vysvětloval.
"Jak ty můžeš posoudit, kdo se ke mně hodí? " odsekla sem a zapadla dovnitř. Sekla sem sebou naštvaně na sedačku a čuměla do zdi.
Co to ten Black dělá? A co to dělám já? Kdybych nesebrala to málo rozumu, který mám, líbala bych se tam s nim. Do Remyho sem zabouchlá několik let a konečně sem ho sbalila. Pak si přijde nějakej Black a začne mě líbat. Sirius se mi líbí, který holce ne. Ale vždycky sem ho brala jako kámoše a brát budu. I on mě bral jako kámošku. Změnilo se snad něco, čeho sem si nevšimla?
*
Remy se mě pořád vyptával co se mnou je. Pokaždý sem ho ne moc shovívavě odpálkovala, neměla sem na nic náladu. Vůbec se mi nechtělo popíjet a povídat si. Když sem viděla ostatní, jak se smějou, tancujou a melou kraviny, dělalo se mi zle. Ne z nich, ale ze sebe. Proč nemám náladu na chlast? Nálada občas není, ale na chlastání je vždycky.
Odešla sem a posadila dole ve vstupní síni na poslední schod. Všichni lítaj mezi druhým a třetím patrem, tady nikdo otravovat nebude.
Pitomej Novej rok a pitomej Sirius Black. Nasadil mi brouka do hlavy.
"Tady seš. " že já na něj myslela, teď bude prudit. Sirius se posadil vedle mě.
"Nechceš se jít nahoru bavit? " ušklíbla sem se.
"Jen, když pujdeš i ty. " pevně se mi díval do očí. Uhnula sem první. Chvíli sme tam seděli mlčky, jen sme zírali před sebe. Jako bych slyšela, jak mu to v hlavě šrotuje.
"Sam, omluvám se za to, co sem ti řekl tam na balkóně. " začal. Já věděla, že něco řekne.
"Vždyť víš, že mám tebe i Remuse rád a přeju vám to. Vůbec nepochybuju o tom, že vám to vydrží. Dřív sem myslel, že je blbost, že se ti Remus líbí, protože byste spolu nevydrželi ani tejden. Jenže když ste spolu začali chodit, tak sem hned viděl, že to klape. Proč by vlastně Remus nemohl být kluk pro tebe? Co já o tomhle vim, vždyť já vlastně nikdy vážnej vztah s žádnou holkou neměl. " spustil proslov.
"Ale ne, měl si pravdu. Proto mě to tak žere. " vydechla sem. Chtěla sem dělat naštvanou, ale na Siriuse se prostě dlouho zlobit nejde.
"Co to řikáš? " vykulil oči.
"No máš prostě pravdu. Vážně se k sobě s Remym nehodíme. On je super a vůbec to není žádnej šprt a suchar, to víme všichni. Ale i přes to sme oba jak z jiný planety. Chození dobrý, ale stejně…Nechci dělat, že myslim na budoucnost, ale vážně bych chtěla nadosmrti žít s někým jako on? " začala sem se vypovídávat. Já nejsem zrovna člověk, kterej svoje myšlenkový pochody svěřuje někomu jinýmu. Ale když už se potřebuju vypovídat, vždycky jdu jedině za Siriusem.
"Ale Sam, tohle sem vůbec nechtěl. " začal se rychle omlouvat.
"Ne Siriusku, tohle vůbec není o tobě. " zarazila sem ho rychle. "Je fakt, že když se nad tim zamyslim, není to ono. " objal mě kolem ramen a já si na jeho rameno položila hlavu.
"Když sem tam tak nahoře pozorovala Jimmyho s Lily, najednou se mi zastesklo po tý zamilovanosti, po hledání novejch kluků a tak. S Remym máme tu prvotní zamilovanost za sebou. Je mi teprv sedmnáct, ne že bych si chtěla kdovíjak užívat. Jenže si uvědomuju, že se ještě nechci vzdát možnosti zamilovat se do někoho jinýho. Což je špatně, protože kdybych Remyho opravdu milovala, tohle by mě ani na vteřinu nenapadlo. " pokračovala sem v naší debatě. Nebo spíš v monologu. Do háje, já tady pomlouvám a shazuju Remyho. Nevim co se to děje. Chtěla sem ho kolik let, teď ho mám, ale tak nějak to není ono.
"Ale Sam, mě nesmíš brát vážně, já melu samý hovadiny. " uchechtl se Sirius, aby trochu zlehčil situaci.
"Ne, tys jen řekl nahlas něco, co všichni stejně víme. A já si to teď taky uvědomila doopravdy. Z ničeho tě neobviňuju, tohle je ve mně. "
"Prosimtě, přijdeš nahoru, dáte si s Remusem pusu, zatančíte si, v noci si trochu užijete a ráno už si na tenhle rozhovor vůbec nevzpomeneš. " usmál se povzbudivě. Proto se svěřuju právě Siriusovi. On má odpověď a radu na všechno a navíc všechno bere s nadhledem a zbytečně mě nelituje. Dokáže mě rozesmát, když mi není dobře. Já na to nevypadám, ale ani já nemám permanentně dobrou náladu.
"Siriusku, kdyby byli všichni kluci jako ty. " objala sem ho vděčně.
"Tak by zanikly vážný vztahy. " ušklíbl se.
"Já mluvim vážně. Já vim, že ty takovej doopravdy nejsi. Prostě si jen nenašel zatím tu pravou. Ale to časem přijde. A až jí najdeš, tak to bude nejšťastnější holka na světě. Budu jí tiše závidět, protože ty jí sneseš i modrý z nebe. "
"Mluví z tebe chlast a nasranost. " uhnul pohledem. Poslední dobou se mi vůbec nedívá do očí. Vadim mu snad nebo co?
"Kdepak, já to myslim vážně. " usmála sem se. "Pojď dem nahoru. Nakopem ten Novej rok pořádně do prdele a vyvázneme z něj zase živý. " zvedla sem se ze schodů. Sirius mě následoval a šli sme za ostatníma. Ježiši už za dva dny se vracíme do školy. Moc se do našich starých dobrých Bradavic těšim, ale to učení bych zrušila.

PS: Tady dodávám provizorní fotky Katy a Jazze, ať vidíte, jak si je představuju :-)

Katy

Jazz17.kapitola - Zajímavý Nový rok, 1. část

7. května 2011 v 21:51 | Maggdinka |  *Elita Bradavic*
Chtěli jste kapitolu k Elitě - máte ji mít :-D Tentokrát se dostáváme k Silvestru, uvidíte, jak ho slaví naši kamarádi z Bradavic a co nového a zajímavého se stane :-) Určitě to nebude jenom tak, oslava bude pořádná a nějakej ten zvrat tam bude taky. To se přece do Novýho roku musí ne (ovšem jen v povídce, když momentálně je začátek května) Takže jako vždy moc prosím o komentáře a užijte si čtení…Vaše Maggdinka♥

Zajímavý Nový rok

"Zdar všichni! " ozvalo se ze sklepa. Za chvíli se objevila Jenny. Všichni sme se s ní pozdravili. Nejvíc samozřejmě Katy.
"No potěš, tři Stoneový pohromadě. " ulevil si James. "Ve škole mi stačej dvě. "
"Tak to buď rád, že je Katy mudla, protože kdyby chodily do stejnýho ročníku, tak by se polovina učitelů zcvokla. " ušklíbla sem se. Ty dvě spolu, to je katastrofa.
"Jo, jenže co zvládnem my dvě spolu, to ty zvládneš čtyřikrát víc sama. " ušklíbla se ségra. Jo, tak ona takhle? Před kámošema si na mě otevírat hubu nebude.
"Hele, bejt tebou bych si dávala majzla. Konečně tě můžu zaklít. " pohrozila sem jí hůlkou.
"Táta řikal, že kouzla na mudly používat nesmíte. " odsekla Katy, ale bylo vidět, že si tim není úplně jistá.
"Tak to pěkně kecal. " setřela sem jí triumfálně. "Kouzla se nesměj před mudlama jen používat, jenže když jde o smíšenou rodinu, tak se mudlové styku s kouzlama nevyhnou. Obzvlášť, když je někdo taková drzá a rejpavá příšera jako ty. " ostatní se naším milým rodinným divadélkem dobře bavili.
Na odpoledne sme se domluvili na koulovačku. Pořádně sme se nabalili do oteplováků a vyrazili do velký Potterovic zahrady. Šli sme za dům, kde byl velikánskej plácek bez stromů a keřů.
"No jo, ale jak se rozdělíme, když nás je jedenáct? " nadhodila Lily takovej menší detail. No jo, to je ale prekérní situace.
"No tak holky proti klukům s tim, že my si vezmem Jenny s Katy. " navrhl James.
"No, tak to moc vyrovnaný nebude. Jenny s Katy sou totiž pěkný svině. " začala sem rychle protestovat.
"Když budem v převaze, holkám dáme Jenny a Katy a my si vezmem tebe a rázem budem prohrávat. " zachechtal se Sirius na mojí adresu. Já mu dám, hajzlík. Copak zapomněl, jak sem ho loni zkoulovala v Bradavicích?
Obě družstva sme si postavily zdi ze sněhu, za kterou sme se mohli krýt a taky pořádnou munici koulí. James to odstartoval a bitka začala.
Musim uznat, že si vedu fakt dobře. Skvěle sem sejmula Siriuse přímo do ksichtu, za jeho předchozí poznámku a dobře sem si podala i ségru a Jenny. Nejvíc sem se samozřejmě pustila do Remyho, občas si zaslouží trpět.
Po hodině házení koulí sme vylezli z naší barikády a pustili se do sebe přímo. Hned na začátku mě James a Sirius narvali kamsi do závěje. Pak se do mě pustil můj muž. James se kousek od nás válel po Lily a ta se řehtala na celý kolo. Ach, ta láska nebeská.
Když už sme byli všichni na kost mokrý, začali sme stavět sněhuláky. Já si pěkně postavila sama svýho, ještě by mi ho někdo zhyzdil.
Kolem pátý sme se přesunuli domů, aby sme se převlíkli a zkulturnili před večeří.
------------------------
Ráno v den D, totiž na Silvestra, sme s Remym sešli dolů na snídani. Byli tady jen James se Siriusem - jako obvykle. Ty dva mě s tím vstáváním nepřestanou překvapovat.
"Musíme dolů do vesnice. " oznámil nám James, když sme jedli a on si četl Denního věštce.
"Proč? " nechápala sem. Ne, že by byl nějakej div, že zase něco nechápu.
"No, vyzvednout chlast a jídlo na večer. Všechno už sem domluvil s Tonym. Objednal pro nás nějaký to kouzelnický pití. " vysvětloval James.
"Jo takhle! Hele, koupíme i nějakej mudlovskej chlast? Prosím! Oni maj taky dobrý věci. " škemrala sem.
"No, pro mě za mě. Můžeš zkusit, jestli ti něco prodaj, ale mudlové sou plnoletý až v osmnácti a to tady nikomu není. " pokrčil Jimmy rameny. Ajo, do háje, na ten detail s plnoletostí sem zapomněla.
"Půjdete teda s náma? My se Siriusem to sami neutáhnem. Je toho docela dost. " podíval se pak na mě a Remyho James.
"No jasně, aspoň se provětráme. " zazubila sem se.
Když sme se převlíkli a vzali batohy, holky ještě chrápaly, tak sme šli sami. Paka, vůbec nevěděj o jakou prdel při snídani s klukama přicházej, když furt spěj až do oběda.
"Jimmy, slyšela sem, že si konečně sbalil Lilču. " zamrkala sem na Jamese. Remus a Sirius se na něj překvapeně podívali. Hups, asi sem tady něco prokecla.
"To ti říkala Lily? " vyptával se James nadšeně.
"No, já vás viděla. Tu noc, jak sme se vrátili z hospody. " podle Jamesova výrazu mu očividně došlo, co sem asi viděla.
"Pak ráno, jak sme šly s Lily na nákup, sem jí trochu zmáčkla a všechno mi vyklopila. Takže podle toho co mi řekla, se rozejde s Lucasem, až se vrátíme do Bradavic a skočí do náruče přímo tobě. " informovala sem ho nadšeně. Je nádherný vidět, jak se ten jeho ksichtík rozzařuje úsměvem.
Kluci začali vyzvídat, co se všechno stalo, takže nám to James celou cestu vyprávěl. Lilka mi toho moc neřekla, tak aspoň toho vim teď víc.
Konečně sme došli na náves a zamířili si to rovnou do hospody. Tony už na nás čekal a dal nám všechno, co Jimmy objednal. Bylo toho vážně hodně, měli sme narvaný batohy k prasknutí a James se Siriusem ještě museli nýst jednu bednu whisky.
"Jé, nazdar kluci. Ahoj Sam. " ozvalo se od kuchyně. Byl to Jazz.
"Slyšel sem, že tě Sam na dnešek pozvala, tak doufám, že dorazíš. " ujal se slova James.
"Jasně, že přijdu. Počítám s tim. " ušklíbl se Jazz a mrkl na mě.
"Hele Jazzi, ty mi jdeš akorát do rány! " vzpomněla sem si na něco.
"Ajéje, co potřebuješ? " asi sem ho vyděsila.
"Tobě je devatenáct co? " ujišťovala sem se.
"No, vlastně dvacet. "
"A máš určitě milovskou občanku. " pokračovala sem.
"Tak co potřebuješ koupit? " zasmál se, protože mu už došlo, o co mi jde.
"No ještě nějakej chlast na večer. " udělala sem psí oči.
"To vám nestačej ty litry, co ste si objednali u táty? " zachechtal se. No jo, my dva se ještě neznáme.
"Jo, ale my chcem i něco mudlovskýho. "
"No, pro mě za mě, klidně vám něco koupim. " pokrčil rameny a šli sme do obchodu. Ještě, že sem si vzala i mudlovský Libry.
"Hele Jazzi, když už tam jdeš, kup mi nějaký mudlovský cigára. Nevim, co maj za značky, tak vem co chceš. " křikl na Jazze ještě Black, když sem s ním lezla do obchodu.
Něco sme vybrali a šli sme k pokladně. Jazz prodavačce řekl ještě o dvě krabičky cigaret a zaplatili sme.
"Sirius chtěl ale jen jedny. " nechápala sem, proč koupil dvoje cíga.
"Jedny sou totiž pro mě. " vysvětloval a zastrčil si je do kapsy u bundy.
"Jo takhle. Nevěděla sem, že kouříš. "
"Protože se skoro neznáme. O mě ještě nevíš věcí. " zamrkal tajemně. To je fakt a nemůžu se dočkat, až ty věci začnu zjišťovat.
Rozloučili sme se s Jazzem a já mu slíbila, že pro něj v osm přijdu na hranici Potterovic pozemku, páč tam maj ochranný kouzlo a sám by se tam nedostal.
*
Odpoledne sme pomáhali paní Potterový s přípravou občerstvení, jak pro nás, tak i na tu oslavu, kam s panem Potterem jdou.
"Mami, já myslim, že to už stačí. " krotil jí James, když už sme byli v kuchyni skoro dvě hodiny.
"Ještě mi poděkuješ, že toho jídla je tolik, až dostaneš o půlnoci hlad. " bránila se Sofia.
"Jestli dostanu hlad a nic už nebude, tak půjdu vyrabovat ledničku. " ušklíbl se James. Nevděčník, ať je rád, že se o něj maminka takhle stará.
"Musíš se přece stihnout připravit. Říkala si, že tam máte bejt v sedm a už je pět. " zkoušel to Jimmy dál.
"No dobře, já už jdu. Budete tady dole, nebo u tebe? "
"Nahoře u mě. " odpověděl James.
"No dobře, tak si to tam nanoste a připravte. Já jdu se sebou něco udělat. " přitakala Sofia, ukončila přípravu a odešla.
"Máš fakt super mamku. " uculila se Lily na Jamese.
"Skvělá budoucí tchýně, viď. " přichomýtla sem se k ní a pošeptala do ucha. Vzápětí sem se musela zručně uhnout jejímu útoku pánví. Ta holka je vážně nebezpečná, měla by se nad sebou zamyslet. Ona dokáže bejt dost agresivní, když jí někdo naštve. Jednou ve škole, když sem plácla nějakou kravinu o Lucasovi, začala po mě jen tak házet knížky z tý malý knihovny, co máme v pokoji.
V sedm se Potterovi pakovali pryč.
"Moc tady nevyvádějte a nepodpalte barák. " usmála se Sofia a až moc nápadně se podívala na svýho synátora a Siriuse.
"A moc nechlastejte, na to máte dost času v Bradavicích. " začal se smát Jack stejně hlasitým smíchem, jakej moc důvěrně známe od Pottera mladšího. No, de vidět, že Jamesův taťka taky v Bradavicích nebyl kdoví jakej anděl.
"No, jasně tati, vždyť nás znáš. " ušklíbl se James.
"Ostatní moc ne, ale tebe znám a to mi úplně stačí. " zamrkal Jack.
"No jasně, já sem zkaženej a zlej, to už všichni víme. Nějakou novinku tam nemáš? Radši už běžte. " vyháněl je James. Potterovi se s náma rozloučili a krbem se přemístili pryč.
"Paráda, konečně klid. " promnul si James potěšeně ruce. My se šly s holkama připravit. Dohodly sme se, že si vezmeme šaty a nějaký boty na podpatku.

************
Ukázky šatů
************

Saminy šaty

Emminy šaty
Lilyiny šaty
Sarah šaty
Leony šaty
Jenniny šaty
Katiny šaty

Fantasy VI - Elfové

5. května 2011 v 18:49 | Maggdinka |  Fantasy obrázky
Tak opět přináším novou sadu obrázků. Asi tady na to nikdo nekouká, ale to je jedno, mě se líbí a tímhle způsobem si je aspoň uložím, kdyby se mi zase vymazal počítač :-) Tentokrát jsou na řadě Elfové. Nejlepší jsou poslední dva obrázky, je to vlastně jakoby jeden, ale v proměně. Jestli se vám líbí, tak si je užijte...Vaše Maggdinka♥
Jako vždy dodávám, že jsem je našla na blogu Lyria.blog.cz nebo v google obrázkách :-)A teď senzační dvojobrázek :-) Je to proměna, krásná a trochu děsivá :-)16.kapitola - Zkažená Lily

3. května 2011 v 18:19 | Maggdinka |  *Elita Bradavic*
Kapitoly k Elitě teď budou přibývat rychleji, protože je mám napsaný v sešitě už z dřívějška, takže stačí jen přepsat. Nebudete muset čekat tak dlouho :-) V týhle kapitole se dozvíte, kdo je ten tajemný neznámý, kterého viděla Sam na konci předchozí kapitoly a uvidíte, jak se to bude vyvíjet dál. Dojde k mnoha zvratům, takže se těšte. Já jak vždy moc prosím o komentáře, všechny mě vždycky moc potěší…Vaše Maggdinka♥

Zkažená Lily

"Co to meleš? " nechápavě na mě čuměla Emma. "Kdo to je? " zírá stejným směrem jako já.
"To je ten krásnej kluk z rychlýho občerstvení v Prasinkách. " vysvětlila sem jí šeptem, aby mě náhodou neslyšel Remy.
"Jo, vlastně. " už jí to docvaklo. "To je ten kořen. " zamrkala potutelně.
Sedíme, popíjíme a dobře se bavíme. Však to znáte. Máme už asi pátou lahev whisky, takže nálada se stupňuje.
"Musim na záchod. " oznámila sem všem vesele, i když vlastně nevim, co je komu po tom.
Když sem vyšla z hajzlíku, do někoho sem vrazila. "Čum na cestu, debile! " zabručela sem a až pak sem si všimla, koho sem slovem debil nazvala. Přede mnou stál ten krásnej kluk.
"Tak promiň, no. " zazubil se. Má moc hezkej úsměv, což už dávno vim, protože vždycky když mi dává párek v rohlíku, usmívá se přesně takhle.
"Já jsem Sam, mimochodem. " rychle sem se představila, aby řeč nestála.
"Jazz. " představil se a podal mi ruku.
"Co tady děláš? Viděla sem tě pracovat v Prasinkách. " spustila sem.
"No, já tady bydlim. " vysvětluje. "Táta vlastní tuhle hospodu, tak mu tady v zimě pomáhám. V Prasinkách sem jen, když je teplo. "
"Tys chodil do Bradavic? " nikdy v životě sem ho tam neviděla, jenže nemůže bejt zas o tolik starší než já.
"Před dvěma rukama sem skončil. Chodil sem do Nebelvíru. "
"To je zvláštní. Vůbec si tě nepamatuju. Já sem sice ve Zmijozelu, ale v Nebelvíru sem pořád, protože tam mám většinu kámošů. " nechápala sem. Jak bych jeho mohla přehlídnout?
"Zato já si tě pamatuju. Vždycky, když si k nám přišla, bylo tam najednou víc hluku. " zařehtal se. Ajéje, vidim, že mám už zkaženou pověst a to ho ani neznám.
"Třeba se budem potkávat častějc. " dodal. "Jsem domluvenej na job s Rosmertou u Tří Košťat. Má tam většinou docela narváno a je na to sama, tak jí budu pomáhat. "
"Tak to se určitě uvidíme častějc. My tam chodíme docela často. " reagovala sem nadšeně.
"To je mi jasný. Stačí mi, že znám Jimmyho a Siriuse. " uchechtl se.
"Ehm, ehm. " ježiši to sem se lekla, až sem nadskočila. Vedle nás se objevil Remus.
"Jdeš si sednout zlato? " otočil se na mě a majetnicky mě chytil kolem pasu.
"Ahoj Remusi. " pozdravil Jazz.
"Ahoj Jazzi. "
"Tak vy spolu chodíte? Páni Remusi, to seš týpek. Máš moc správnou slečnu. " reagoval Jazz. Bože ať toho nechá, ještě se začnu červenat. Rozloučili sme se a šli si zpátky sednout. Mám takovej pocit, že tady někoho žárlí.
Byli sme tady až do zavíračky. V jednu za náma přišel Tony, aby sme mu zaplatili a šli, že už zavírá. Dost neochotně sme se zvedli.
Jazz stál za výčepem a koukal na mě. Na rozloučenou sem mu zamávala, on mě taky. Páni, tak mám novýho príma kámoše!
*
Ve tři ráno sem se probudila a zjistila, že mám strašnej hlad. Opatrně sem se vypařila z pokoje, abych nevzbudila Remuse a šla do kuchyně.
Na schodech do Jamesova patra sem se zarazila. Slyšela sem nějaký zvuky. Najednou se z Jamesový koupelny vynořila Lily. Co ta tady dělá? Něco mi snad ušlo? Nešla ale do schodů nahoru, ale do Jamesova obýváku, kde sme se dívali na telku.
Jakmile sem udělal dva kroky, z koupelny se vynořil James. WTF? Kdo vyjde tentokrát, Santa Claus? James zmizel v obýváku, jako před chvílí Lily. Tak to ne! Tady se něco děje a já přijdu na to, co. Já sice moc tichej a nenápadnej člověk nejsem, ale podařilo se mi opatrně sejít ze schodů. Opatrně sem se plížila chodbou, kdyby náhodou vyšli ven.
Schovala sem se v temnym koutku tak, abych viděla do obýváku. Kurňa, je tam tma jak v pytli! Chvíli mi trvalo, než sem si přivykla na tmu.
No moment! Sem blbá, nebo jen špatně vidim? Určitě jedno z toho, protože jinak by to znamenalo, že se James s Lily opravdu líbaj. Jo, líbaj se! A to dost vášnivě. No takto mě fakt poser na holý záda!
Ne, počkat? Teď se začali navzájem svlíkat. Jednu ruku sem si připlácla na pusu, abych nic neřekla a druhou na oči, abych radši nic neviděla.
Rozhodla sem se rychle. Radši vyklidim pole. Na jídlo sem uplně zapomněla a vplížila sem se zpátky do pokoje. Chvíli sem nemohla vůbec usnout. Ta Lilka se vážně nezdá, ona přece jen nebude tak nevinný poupátko na jaký si hraje.
*
Ráno sme seděli u snídaně akorát já a kluci. Holky ještě chrápali. Podezíravě sem se přes topinku s marmeládou dívala na Jamese. Ten vůbec nic nechápal a byl pěkně nesvůj. Očividně měl ale až moc dobrou náladu. Asi za čtvrt hodiny přišla Lily.
"Dobré ráno ve spolek. " zářila jak měsíček na hnoji.
"No né, tady se někdo vyspinkal do růžovoučka. " popíchla sem jí sarkasticky. Celou snídani po sobě s Jamesem házeli roztomiloučký pohledy, až mi z toho bylo blivno. Aby ste rozuměli, nikdo si nepřeje víc než já, aby se ty dva konečně dali dohromady, ale tohle je moc i na mě.
"Musim jít na nákup, mamka mě poprosila. " začal se James zvedat.
"Počkej, já půjdu. " zarazila sem ho. Všichni na mě čuměli, jak na magora, že se dobrovolně nabízim.
"Lily, půjdeš se mnou? " otočila sem se na zrzku. Tohle je perfektní příležitost.
"No, jasně. " nic netušíc se upsala ďáblu, muhehe.
Šly sme se oblíct, od Jamese sme vypásly milovský prachy a šly. Počkala sem, až budem za hranicemi Potterovic pozemku, co kdyby tam měli nějaký odposlouchávání.
"Nějak ses při snídani culila na Jimmyho. " začala sem s úšklebkem, když sme si to štrádovaly na náves, kde byl obchod.
"Cože? Tos měla zas nějaký halušky. " odbyla mě Lilka. Už se cuká, ha. Ať to ale nesvádí na mou chorou mysl, jako.
"Hele, já vás ráno s Jamesem viděla. " vybalila sem na ní přímo. Dělala, jako by jí zaujalo hejno vran na stromě.
"Viděla sem vás, jak jdete z koupelny do obýváku a jak ste se líbali. " a nebudu jí šetřit.
"Tys nás šmírovala? " spustila naštvaně, když usoudila, že nic nezmůže.
"Nešmírovala, já jen chtěla vědět, co se děje. " bránila sem se. Přece nejsem žádnej šmírák, že jo?
"Vyspali sme se spolu. " řekla po chvíli ticha.
"Cože? " vyjekla sem a vzápětí hodila hubu na náledí.
"No co je, ty to děláš taky. " nedala se.
"Jo, jenže se svým klukem. " hájila sem se. "Ty ale chodíš s Lucasem a ne s Jamesem. "
"Jo a co si dělala loni v tom přístěnku? " hele ona to všechno hází na mě.
"Jenže to sem nebyla zadaná a navíc to nebylo poprvé. U tebe jo. Teda za předpokladu, že ses nevyspala s Lucasem, o čemž silně pochybuju. " stála sem si za svým.
"myslíš, že bez tebe nevim, jakou kravinu sem udělala? " vyjela na mě a vypadala, že je na pokraji zhroucení.
"Jestli se hodláš s Lucasem rozejít a dát to dohromady s Jimmy, tak nemám žádný námitky. " protestovala sem rychle.
"Vždyť je to Potter. " jo Evansová, to je argument za všechny prachy.
"Vyser se na ty předsudky co vůči němu máš, co bylo, bylo. Fakt ale je, že tě to prostě k Jamesovi táhne. To popřít nemůžeš. Už na tý Siriusově oslavě ste spolu měli úlet. " ta holka mě jednou dostane do hrobu. Já nejsem expert na citový promluvy, ale když to jinak nejde…
"Já sem prostě v háji, Sam. " ježiši, prosím, ať se nerozbrečí. Nikdy nevim co dělat s lidma, který brečej.
"Já ho ale asi vážně chci! " řekla nakonec. No konečně sme se hnuly z místa a ani to přiznání tak nebolelo.
"Hele, já sem pro všema deseti. " ušklíbla sem se nadšeně. "Prostě hned jak se vrátíme do Bradavic, hoď na Lucase bobek a všechno bude fajn. "
Konečně sme došly na náves. Hned naproti stála taková menší samoobsluha, toho sem si všimla včera, když sme šli do hospody.
"Jé, ahoj Jazzi! " právě sem si všimla svýho novýho kámoše, kterej u hospody psal na tabuli dnešní nabídku jídel.
"Nazdar Sam. " pozdravil mě a pak se otočil na Lily. "Tebe ještě neznám. "
"Já sem Lily Evansová. " a nabídla mu ruku na pozdrav.
"Jo, ty seš ta Jamesova Lily. To mě mělo hned dojít. " plácl se do čela. Když viděl, jak nechápavě se Lily tváří, vysvětili. "Vždycky když se James u nás v hospodě trochu nametl, nemluvil o ničem jiným než o svý krásný Lily. "
"Vlastně se mu vůbec nedivim. " dodal a sjel Lily hodnotícím pohledem. Tak hele! Teď sem jí přesvědčila, ať se dá dohromady s Jamesem a ještě jí poplete hlavu on.
"No nic, my musíme jít nakoupit. " popadla sem rychle Lily za paži a táhla jí pryč.
"Kde budete na Silvestra? " zařval za náma Jazz.
"V Potterovic sídle. Máme ho celý pro sebe. " odpověděla sem. "Jestli chceš, tak přijď, zvu tě. Jimmymu to určitě vadit nebude. " za předpokladu, že mu nebudeš dělat do Lilky. Jazz slíbil, že přijde, rozloučili sme se a šli nakupovat.
Měli sme už všechno ze seznamu, ale za boha sme nemohli najít tuňákovou konzervu.
"Accio tuňáková konzerva. " máchla sem hůlkou, když sem zjistila, že je vzduch čistej.
"Zbláznila ses? " vyjekla Lily, když sem dávala konzervu do košíku. O-ou, nějaká ženská čumí jak puk a jde rovnou k nám. Tisíciletí utajování kouzelnickýho světa a stačí, aby Stoneová něco udělala, a je to v háji.
"Děvčata, dávejte si pozor, tady bydlí i mudlové. " řekla ta ženská. Uf, řeknu vám, že teď se mi vážně ulevilo.
"Musíte si dávat pozor, tady nejste v Bradavicích. " dodala káravě. Radši sme rychle zaplatily a vystřelily z obchodu zpátky domů. Povim vám, já mám zatraceně velký štěstí.
-------------------------
"Jdu pro ségru. " oznámila sem ostatním a zvedla se z gauče. Šla sem do sklepa a přemístila se letaxem k nám. Katy seděla na gauči, věci už sbalený a připravený, asi se nemohla dočkat víc, než sem tušila.
"No kde se flákáš, už tě čekám od oběda. " spustila, jakmile sem se vynořila z krbu.
"Taky tě mám ráda, sestřičko. " ušklíbla sem se. "Sou tady naši? "
"Jo, vedle v kuchyni. " zabručela Katy nevrle.
"Dobrý večer, rodičové. To ani nepozdravíte svojí milovanou dceru? " vybafla sem, taťka se lekl, až na sebe vylil čaj.
"My nevěděli, že seš už tady. " hájila je mamka a objala mě.
"No jasně, ten krb vůbec neřve jako kráva, když se sem někdo přemístí. " poznamenala sem ironicky.
"My sme mysleli, že Katy jen něco z tý nedočkavosti rozbíjí. " odvětil s klidem tatík. Pak nemá bejt člověk magor, když vyrůstá v takovýhle společnosti. Ségra by mohla rozmlátit polovinu baráku a s nima by to ani nehlo.
"Mami, tvoje modely měly u holek velkej úspěch. " pochválila sem jí. "Tady máš seznam jejich objednávek, se všema údajem. " hodila sem na stůl cár papíru.
"Super! " mamka se celá rozzářila, byla doslova s sedmým nebi.
"Tak se tu mějte. Na Novej rok vám tu příšeru vrátim, snad celou. " rozloučila sem se rychle, protože mám pocit, že tam Katy opravdu něco roztříská, jestli bude muset čekat.
"Hele…" do obýváku přišel taťka. "Ne, aby ste se tam ožraly. "
"Já sem plnoletá, takže smůla, tatínku. " vyplázla sem na něj jazyk.
"Tak nevožer Katy. " uchechtl se. "Jako by ti dřív vadilo, že nejseš plnoletá. Já taky chodil do Bradavic, tak vim jak to chodí. To mamka žije v klamném dojmu, že seš totálně svatá. " on si rejpnout musel. Tuhle pohodu na taťkovi miluju.
Zjevily sme se s Katy u Potterů. Žádnej vítací výbor, zklamali. Ani v přízemí nikdo není, tak kde do háje zelenýho sou? No jistě, to sem si mohla myslet. Zase čuměj u Jamese na nějakej film.
"Katy! " vylítla Emma a skočila na ségru, jakmile sme se objevili ve dveřích. Emm s katy sou jedna ruka, když sme u nás o prázdninách.
"Ahoj holky. " pozdravila Katy i zbytek kámošek. Všechny jí nadšeně vítaly. Když máte rádi mě, musíte mít rádi i mojí sestru, protože ona je celá po mně.
"Katy, tohle sou James, Sirius, Peter a můj Remy. " představovala sem jí je popořadě a navigovala, kdo je kdo.
"To je ten Remus? " zašeptala mi. "Pěknej. " obdivně mrkla. Jen ať počká, až ho uvidí v manžestrákách, to teprve bude valit oči.
"Ahoj Katy. Tak ty seš ta slavná Samina ségra. Pořád o tobě mluví. Vypadáš přesně jako ona. " zvedl se Black a už po ní mrkal.
"Tak bacha Siriusi, je jí čtrnáct. " pohrozila sem mu výhružně hůlkou.
"Myslíš, že mu to vadí? Ten na škole randí i s třeťačkama. " zachechtal se James. Myslim, že Katy už si stihla udělat obrázek.
"Dělám snad něco? " bránil se Sirius dotčeně.
"Pojď, ukážu ti pokoj, kde budeš s Jenny. " radši sem nakormidlovala ségru z dosahu ostatních.

15.kapitola - Pan Tajemný

1. května 2011 v 13:40 | Maggdinka |  *Elita Bradavic*
No, zase přináším novou kapitolu k Elitě. Tohle je jedna z těch, který mám napsaný na papíře, když mi nefungoval komp, takže bude snad jedna z těch lepších :-) Jsou vánoce, Sam půjde navštívit rodiče a co se bude dít potom? Čtěte a moc všechny prosím - komentujte…Vaše Maggdinka♥
Pan Tajemný
"Dárky! " ozvalo se celým domem ječení, jak na lesy. Hned na to se rozrazily dveře do našeho pokoje a vlítla k nám Emma. Kdo jinej taky v osm ráno řve na celej barák?
"Jdeme rozbalovat, nespíme. " ječela na nás, jako neurvalá.
"No, teď už rozhodně nespíme. " zabručel Remy nevrle. Spali sme jenom pár hodin a tahle příšera si sem klidně vtrhne a budí nás.
"Tak běž rozbalovat i za mě. " připlácla sem si na hlavu polštář. Pro mě za mě, ať si ty moje dárky klidně i nechá, jen když mě nechá vyspat.
"Sam, uvaž si jí. " vykřikl Remy. Odhodila sem polštář a naskytl se mi velice zvláštní pohled. Tam, kde má mít Remus hlavu, je teď Emmin zadek. Ona na něj skočila!
"Skákej si na jiný. " seřvala sem jí a shodila jí z Remyho i z postele, takže si nabila pusinku o podlahu. Můj miláček vstal a radši se zamknul v koupelně. Jde vidět, že ještě nezažil Emmu po ránu, dělá i horší věci než tohle.
"Půjdeš dobrovolně, nebo tě mám vytáhnout násilím? " zadívala se na mě Emma nebezpečně, když se zvedla ze země. Vyplázla sem na ní jazyk a přikryla se.
"Však ty půjdeš! " zavřískla Emma a začala mě tahat z postele za nohu ven. Já sem se instinktivně chytila sloupku, který drží nebesa. Muselo to vypadat docela zajímavě.
KŘUP
Sloupek se urval a já i Emma sme skončily na zemi. Nebesa se snesly na nás. Remus vyšel z koupelny, když uslyšel podezřelý zvuky. Obhlídl situaci, protočil oči a zase zmizel za dveřma.
Odněkud sem vyšťourala hůlku a začala uklízet ten bordel, kterej Emma natropila.
"Proč po tobě musim vždycky všechno uklízet já? " obořila sem se na ní.
"Po mně? To tys tu postel rozbila. " bránila se.
"Kdybys mě nechala bejt, tak by se nerozbila, takže za to můžeš ty. " jednoduchým kouzlem všechno vypadalo tak jako dřív.
"Běž dolů, my se jen oblíknem a hned sme tam. " vyháněla sem jí pryč, jen aby tady ještě nevyvedla něco dalšího.
"Určitě půjdete zas chrápat! " nedala se jen tak vystrnadit.
"Po tom probuzení, který si nám udělala, už určitě spát nepůjdem. " ujistila sem jí. Protože byla natěšená na dárky, nenechala se dlouho přemlouvat a běžela do obýváku.
Když sme přišli dolů, všichni právě rozbalovali. Emma už měla všechno samozřejmě rozbalený a teď se válela v balícím papíru.
"Ahoj lidi. " pozdravila sem všecky. "Jimmy, vaši tady zase nejsou? "
"Ne. " odpověděl James prostě a dál rozbaloval. Mě rozbalování zas tak nebere, vždyť o nic přece nejde ne? Navíc dárky od rodičů tady nenajdu, daj mi je, až za nima dneska přijdu. Sedla sem si k nim a vzala první dárek.
"Jé, Siriusku ty seš miláček! " skočila sem na Tichošlápka, když sem rozbalila první dárek, kterej byl od něho. Bylo v něm tričko se super nápisem: Mě proudí žilami místo krve chlast. To budu nosit pořád! Pořádně sem ho objala, že on ví, co se mi líbí?
Od Remyho sem dostala krásný náušnice a řetízek. To muselo stát hodně.
*
Po obědě sem se vydala krbem ze sklepa domů. Ani netušíte, jak moc se na naše těšim. A na ségru!
"Ahoj všichni! " zařvala sem, jakmile sem se vynořila u nás v krbu. Což nebylo potřeba, protože rodiče se ségrou seděli přímo přede mnou.
"Jen co přijdeš, už tady řveš. " usmál se taťka a na přivítanou mě objal.
"Ahoj miláčku. " objala mě mamka a dala mi pusu na tvář. To je tak milý, když člověk vidí, jak ho jeho rodiče milujou. Nakonec se se mnou přivítala i moje milovaná sestřička Katy. Jak mě se po ní stejskalo! Je stejně stará jako Jenny, ale jak už sem se zmínila, je mudla. Což je hrozná škoda, protože kdyby chodila do Bradavic, hned by tam bylo o srandu víc.
"Tak si pojď pro svoje dárky. " mrkla na mě mamka a zmizela v kuchyni. Já běžela hned za ní, jak je znám, určitě to bude zas něco čupr.
"Tak tady máš dárek ode mě. " podal mi taťka krabičku s mašličkou. Co to asi bude?
"Jé, já tě miluju, děkuju, ty sou úžasný! " skočila sem na něj, když sem dárek rozbalila. Byli v něm super obří hodinky.
"Vzpomněl sem si na ně, když sme byli o prázdninách v Londýně, dívala ses na ně a říkala, že takový bys chtěla. Byl sem se optat a ještě je tam měli. " vysvětloval můj nejmilovanější tatínek na světě. Hnedka sem si je nasadila. Přesně jak sem předpokládala, sou na mě jako dělaný!
"Teď dárek ode mě. " ozvala se mamka, protože si přišla kapánek odstrčená. Popadla sem ho a když sem ho rozbalila, spadla mi huba údivem.
"Téda mami, to je super. " vrhla sem se jí kolem krku. Dárek obsahoval mikinu, tričko a šaty - všechno z mamčiny vlastní dílny, takže vim, že to je origoš a nikdo nebude mít nic stejnýho.
"No dobrý, tak už ste si všichni řekli, jak ste skvělí a teď jdem nahoru. " ozvala se Katy popuzeně, protože už si mě chtěla uloupit pro sebe. Radši sem šla, nebo by se ještě naštvala, a i když ona se naštve, je ještě horší než já.
"Tak povídej. Úplně všechno chci vědět, od začátku roku. " neudržela se už, když sme kráčeli po schodech do jejího pokoje. Ona byla úplně posedlá, co se týče toho, co děláme přes rok v Bradavicích. Vypověděla sem jí teda všechno, od mýho chození s Remym, přes různý chlastačky až po Siriusovi narozky. Nakonec i všechno, co se událo u Potterových doma.
"Já ti tak závidim. Seš svině, proč nemůžeš bejt mudla ty a já čarodějka? " povzdychla si. Mám to ale přející sestru!
"Hele, mám pro tebe nabídku. Přijeď za náma na Silvestra. Potterovi nebudou doma, tak tam budem mít kalbu. " napadlo mě.
"Já nevim, tam nikoho neznám. " ošívala se.
"Co kecáš? Holky znáš všechny. S Jamesem a Siriusem se skamarádíš hnedka a Remy tě bude mít rád, i kdyby nechtěl. " ušklíbla sem se. "Mimo to, bude tam i Jenny. "
"No tak dobře. " přitakala nakonec a bylo vidět, že je nadšená. Mi je úplně jasný, že se těší, až pozná Jamese a Siriuse, podle toho co o nich ode mě slyšela.
"Ale před Siriusem si tě budu hlídat, jasný? " podívala sem se na ní přísně. Musim si aspoň jednou zahrát na starší a rozumnější ségru ne?
Vrátily sme se se ségrou zpátky dolů za rodičema. Je to parádička, bejt zas po dlouhý době doma. I když tu pohodu a srandu v Bradavicích bych nevyměnila za nic na světě.
"Navštívíš nás na velikonoce, Rose? " zeptala se mě mamča horlivě, jakmile sme s Katy vešly do kuchyně.
"Neříkej mi Rose, mami! " zavrčela sem napružené. Blbší jméno mi dát nemohli, tak ať ho aspoň nepoužívaj.
"Promiň no. " ušklíbla se mamka a udělala na mě pitvornej ksicht. Moc dobře ví, jak to jméno nesnášim.
"A jestli přijedu na velikonoce, to ještě nevim. Uvidim jak ostatní. " odpověděla sem slušně na předchozí otázku.
"Já zapomněla, že ty bys to pár dní bez tý svojí crew nepřežila. " odfrkla si. No jo, má mě přečtenou.
"No milí, rodičové a sestro, já vás opustím. Musim se vrátit na večeři. Paní Potterová ji dělá vždycky v šest. Mějte se tady a užijte si Silvestra. " vstala sem a pakovala sem se k odchodu. Zíráte jaká sem poslušná dcera, co? To by do mě řekl málokdo. Je ale fakt, že já nemám důvod se k našim chovat blbě.
"Všechny pozdravuj, dcero. " dodal taťka. Grr, asi tady něco rozmlátim, nesnášim oslovení dcero. Zamířila sem si to ke krbu a nabrala do ruky tu sračku jménem letax.
"Jo, Katy. " otočila sem se ještě na ségru. "Pro tebe si přijdu. Co říkáš na 29. prosince?"
"Jo, dobře. Budu tě čekat. " zamrkalo to pako blonďatý.
"Mějte se, rodinko. A nezlobte tady beze mě. " zazubila sem se na rodiče provokativně.
"Zlobit bez tebe? To bysme si nedovolili, neblbni. " ušklíbl se tatík.
Všichni sme si navzájem zamávali a já se vydala na cestu zpátky.
"Zdar děcka. " zařvala sem na celej sklep, jakmile sem se vynořila u Potterů v krbu. Nikde nikdo, žádná reakce. Teď sem vážně dotčená. Člověk by řekl, že na mě budou čekat s otevřenou náručí a ono nic.
"Ahoj zlato. " no ano, Remy nezklamal. Už se ke mně řítí a dává pusu na uvítanou.
"Nazdar mami! " ježiši Emma, ta mi tady vážně chyběla. Skočila na mě a tím pádem i na Remuse. Ten jí očividně ještě nezapomněl to ranní probuzeníčko, takže od nás rychle odskočil.
"Aby se ti náhodou něco nestalo. " zašklebila se Emm dotčeně.
"Promiň, ale když jsi mi ráno málem rozsedla hlavu…" odsekl Remus a radši se pakoval pryč ze sklepa z našeho dosahu. Obě sme se začali tlemit na celej dům.
"Ten chlapec prostě musí mít respekt. " ušklíbla se Emma na adresu mýho boyfrienda.
"Z tebe má respekt každej, Emm. " zachechtala sem se. Náhodou je to pravda, z Emmy jde občas strach. Ne proto, že by byla nebezpečná, ale kvůli její mentální narušenosti.
Šli sme na večeři. Nechápu, jak někdo může vařit tak skvěle jako paní Potterová. Všichni obdivovali moje super nový hodinky od taťky a holky oblečení od mamky. Mamka je fakt nadaná a dělá hezký věci.
"Nemohla bys mamku poprosit, ať pro mě taky něco navrhne? " chopila se slova okamžitě Lea. Díky jejímu nápadu do mě začaly hučet i ostatní holky.
"Když mi dáte míry a řeknete, co chcete, tak já jí napíšu a ona to určitě ochotně udělá. Jí to baví a v práci nemá tolik prostoru pro tvořivost, takže ona bude určitě nadšená. " slíbila sem. No co, mě to nesebere žádnej čas a mamka bude aspoň ráda.
Po večeři sme se rozhodli, že dneska pro změnu vyrazíme chlastat do hospody. Přece jen naše zásoby se zmenšovaly a musíme si taky vyrazit někam do civilizace.
Godrikův Důl, kde Potterovi žili, byla jedna z mála vesnic, kde žilo víc kouzelníků než mudlů. Přece jen se tady narodil Godrik Nebelvír a mudlové nejsou zas tak padlý na hlavu, aby se dobrovolně stěhovali do vesnice s tak připitomělým jménem. Poměr kouzelníků je tady asi 70%, zbylých 30 jsou mudlové.
I tak nás Potterovi asi desetkrát upozorňovali, až nekouzlíme, ani o kouzlech nemluvíme. Nevim, proč to tak hrotěj, když tady můžem kouzlit akorát já a Sirius. Ne, že by tahle skutečnost byla nějak uklidňující, spíš naopak.
Pořádně sme se nabalili, páč venku byla opět kosa jak někde na Sibiři. Nový hadry sem nechala doma a vzala si svoje hospodský oblečení, protože zas určitě načichnu jak prase.
Emma cestou z kopce do vesnice válela sudy, takže když sme jí dole došli, byla promočená jak kráva a navíc si při svý cestě dolů narazila kyčel o nějakej pařez, takže teď kulhala.
Svoje promočený černý vlasy si změnila na suchý a blond s modrýma pruhama, takže už vypadala trochu kultivovanějc.
V týhle vesnický díře po granátu byly všehovšudy jen dva lokály. Jeden, do kterýho se slejzali samí dědci a druhej, do kterýho chodili mladší ročníky, jako my.
Zamířili sme samozřejmě do toho druhýho. Vešli sme dovnitř a já lokál rychle zhodnotila pohledem experta. No, na takovou vesnici tenhle pajzlík vypadá ještě docela luxusně. James se Siriusem nás znalecky dovedli dozadu do nějakýho boxu, kam se v klídečku narve tak deset lidí.
Už si to k nám valí hostinskej. Vypadá celkem sympaticky, odhaduju, že mu může bejt něco kolem padesátky.
"Nazdar kluci. " zdraví ty paka. Hned mi je jasný, kde běžně trávěj prázdninový večery.
"Ahoj Tony, můžeš nám donýst prosím tak dvě lahve ohnivý whisky? " objednal James polohlasem a dívá se kolem. No tak moment, vždyť mudlové Ohnivou whisky nemaj. Pak mi to pomalu došlo.
"Tony je čaroděj. " potvrdil James mojí domněnku. "Přece jen tady žije dost kouzelníků, tak musí mít na skladě i naše pití. "
Tony donesl whisky a my si připíjíme na naše mazáčky prázdniny.
"Jé, ahoj Jazzi! " zařval Jimmy na celou hospodu a zdraví očividně kluka v zástěře, kterej právě vyšel z kuchyně.
Padá mi čelist skoro na podlahu a vyjeveně zakoktám: "Ty vole, to je přece on! "