Everybody should have his own world...

19.kapitola - Dopis rodičům

26. května 2011 v 17:27 | Maggdinka |  *Potterovi s.r.o.*
No lidi, tak se mi konečně podařilo sepsat novou kapču k Potterovým. Jak ste se dočetli minule, mezi Jess a Siriusem to už doopravdy skončilo. Jak to bude pokračovat dál? To uvidíte. Jess je zklamaná a hlavně naštvaná a James svýho nejlepšího kamaráda zavrhnul, přece jen, sestřička je pro něj všechno. Takže jak se to bude vyvíjet dál? Čtěte a užijte si to. Moc prosím o komentáře, jako vždycky, poslední dobou vám to moc jde, sem vám moc vděčná, hned se mi píše líp…Vaše Maggdinka♥Dopis rodičům

Uběhl týden od Jessina a Siriova ne moc příjemného rozchodu. James bojkotoval svoje kamarádství se Siriusem tím, že se s nim vůbec nebavil. Byl dost vytočenej a měl co dělat pokaždý, když se Sirius pozdě večer vrátil do pokoje, aby ho nezmlátil. Nicméně Jessica to brala dost statečně, nebylo na ní skoro žádný zklamání znát. Srovnávala se s tím dost dobře.
Na pondělí se Jess vůbec netěšila. Měli mít dvouhodinu bylinkářství s Mrzimorem, kam s nima chodila i ta coura Stacy. Jestli se na ní jen jednou blbě podívá, nebo řekne půl slova, dá jí Jessica co proto. Už si nebude hrát na tu hodnější sestřičku průseráře Pottera, prostě a jednoduše si to s ní klidně vyřídí z očí do očí.
"Takže hodláš udělat nějakou dívčí bitku? " ušklíbla se Lily, když to Jessica řekla. Zrovna šla ona, Lily a James dolů na snídani. Za poslední týden se James s Lily docela bavili. Po tom, co udělal Sirius, James rezignoval na jeho radu Lily ignorovat. Teď se bavili a docela i normálně. Spojila je totiž Jessica. Oba jí měli rádi a chtěli jí pomoct, takže na sebe neštěkali, jako obvykle.
"Ne bitku, ale můžu jí třeba uřknout. " pokrčila Jess rameny, jakoby nic.
"Uřknout, ty něco umíš? " zapochyboval James pobaveně.
"Tak hele, nejseš tady jedinej, kdo dokáže někoho šikanovat. Sice sem ještě nikdy neměla možnost ty kouzla praktikovat, to ale neznamená, že je neumim. " ohradila se Jess dotčeně. Její bratr snad pochybuje o jejích schopnostech.
"Promiň. Pokud by sis to chtěla nejdřív na někom procvičit, můžem najít Srabuse. " zasmál se James. Když viděl, jak se Lily zakabonila, přestal a dodat. "To byl jen vtip. "
"Jinak, zvládáš to v pohodě? " změnil najednou James tón hlasu a starostlivě se na ségru podíval, jako by zkoumal, jestli nemá lepru.
"Jo jasně. Však mě znáš. Klidně můžeš říct to, po čem celej tejden toužíš. "
"Co myslíš? " nechápal James.
"Tu větu: Já sem tě varoval, já ti to říkal. Šup, do toho. " pobídla ho Jess.
"Kecal bych, kdybych popíral, že sem to řikal. Ale neřeknu to. Taky sem si myslel, že se Sirius změní a neublíží ti. Zmýlili sme se všichni. " usmál se James na sestru. Jessica mu byla vděčná. Ať se stalo cokoliv, ať se zachovala jako sebevětší kráva, on stál vždycky za ní a nikdy jí nic nekladl za vinu.
"To je od tebe milý, Pottere. " reagovala Lily. Ne ironicky, jak by leckdo čekal, ale vděčně. Byla mu vděčná za to, že Jessicu takhle drží. Myslela, že jí bude vyčítat, že se vůbec dávala s Blackem dohromady. Ale on jí měl asi vážně rád.
Snídaně proběhla v klidu. Sirius teď chodil na jídla dřív, aby se s nima nepotkal. Stačilo, že s nima seděl při hodinách v jedný třídně a s Jamesem spal v jednom pokoji. Vyhýbal se jim. Měl asi výčitky svědomí.
Chvíli před začátkem hodiny šli společně ke skleníku číslo sedm. Mrzimorský studenti už tady byli. Sirius a Stacy nikde.
"Bůh ví, jestli vůbec přijdou. Se někde budou spolu muchlovat a ulejvat se. " odfrkla si Jessica. Ani jí nevadilo, že je tady nevidí. Její prosby ale vyslyšeny nebyly. Hned jak zazvonilo na hodinu a profesorka Prýtová je pustila dovnitř, objevili se spolu ruku v ruce a hned zabrali jeden z květináčů.
"To je ale páreček. Vlastně se k sobě docela hoděj. Nemám čeho litovat. " prohodila Jessica k Lily se kterou byla ve dvojici. James byl obvykle se Siriusem, ale vzhledem k nynější situaci, byl ve dvojici s Remusem.
"Takže tobě nevadí, že tě podváděl a vysral se na tebe kvůli takový flundře? " vykulila Lily nevěřícně oči.
"Jasně, že mi to vadí. Měla sem ho ráda a záleželo mi na něm. Ale po tom co mi udělal, přece se z toho nebudu skládat. To že mě podváděl mi ani nevadí, spíš mě to zklamalo. A ponížilo, že zrovna s takovou jako je ona. " znechuceně napodobila Stacyno gesto pohození vlasů.
"Hlavně, že to bereš takhle. " usmála se Lily povzbudivě.
"Kdy se ty vyprdneš na Jaye? " nadhodila Jess jiný téma. Poslední dobou se bavili jen o jí a Siriusovi.
"Proč myslíš, že se na něj vyprdnu? " nechápala Lily. Obě se rýpaly v truhlíku ve hlíně, protože hledaly kořeny nějaký vzácný kytky.
"Tenkrát, když sme se o vás bavili, říkala si, že tě to s nim už nebaví, že se s nim asi rozejdeš. " připomněla jí kámoška.
"To je fakt. " připustila zrzka.
"No, tak kdy to bude? "
"Co já vim. Možná až si najdu náhradu. " ušklíbla se Lily šibalsky. "Nechci bejt sama, to je nuda. "
"Ty seš tele. " zachechtala se Jess. Rázem ztlumila hlas, když si všimla káravýho pohledu profesorky. "Pořád ještě ses nerozmyslel ohledně Jamese? "
"Proč myslíš? "
"No, já nevim. O vánocích si byla celá nesvá, když se s tebou nebavil a za poslední tejden, když ste byli pořád se mnou ste se bavili celkem normálně. Přiznej, že se ti líbí. "
"Nic nebudu přiznávat. " odsekla Lily.
"Jen přiznej, že se ti líbí. Myslim, jako vzhledově. " pošťuchovala jí Jess.
"Oukej, dobře. Líbí se mi, stal se z něj kořen. Ale to nic neznamená, jasný? Mě se líbí polovina kluků na škole. " přiznala Lily neochotně.
"Jo, ale polovina kluků není jako James. Vždyť ho znáš. Podívej se třeba na Siriuse. Takovej jako je on, je každej druhej kluk. Ale Jamese znáš a i když ho nemáš ráda, musíš uznat, že on takovej není. On by tohle žádný holce nikdy neudělal. " poučovala Jessica kámošku. Musí jí to trochu do hlavy nahustit, když se konečně chytila.
"To máš asi pravdu. On je totiž zásadovej a dobře vychovanej. Na Blackovi se dost odráží to, odkud pochází a kdo ho vychoval. Tim svým chovánim si kompenzuje ubližování z dětství. " připustila Lily a dala se do analýzy Siriova chování.
"Ty se nějak vyznáš. " ušklíbla se Jess.
"Tak co Potterová, brečíš po nocích do polštáře? " ozvalo se holkám za zády.
"Bejt tebou bych držela tlamu, nebo by ti někdo mohl tu tvojí krásnou tvářičku pěkně zmalovat. " ušklíbla se Jess výhružně, když se na Stacy otočila.
"To jako myslíš sebe? " zachichotala se tím svým hnusným slepičím smíchem blondýna. "Ty by sis na nic netroufla. Nebo na mě snad zavoláš svýho bodyguarda, milovanýho bratříčka? "
"Dej si pozor na to co řikáš. " vyskočila Jess na nohy a vytasila hůlku tak rychle, že to nikdo skoro nestihl ani zaregistrovat. To už na ně koukala polovina třídy. James se zvedl ze židle, tušil malér.
"Seš jenom obyčejná chudinka. Vůbec se nedivim, že dal Sirius přednost mně před tebou. " nedala si Lewisová. Najednou z Jessiný hůlky vytryskl paprsek modrého světla a smetl Stacy. Ta proletěla skleněnou stěnou za sebou a dopadla do křoví venku.
"Slečno Potterová! " vyjekla vyděšeně profesorka Prýtová a hnala se ke Stacy.
"Co to do tebe vjelo? " okřikl Sirius Jess, když běžel kolem ní, aby pomohl svojí nový holce.
"Co vjelo do tebe? A vůbec, měl by sis jí přivazovat na vodítko, moc si koleduje, rejpe a pak dostane. Tohle je varování. " odsekla Jessica. Stacy se zvedla. Nic jí nebylo. Byla trochu poškrábaná od střepů a přes obličej měla dlouhej šrám, ale jinak byla v pohodě. To Jessicu trošku mrzelo.
"Měla bych tě pokárat, ale musim říct, že to bylo super. Koledovala si. " ušklíbla se Lily.
"Slečno Potterová, půjdete se mnou ihned za paní profesorkou McGonagallovou. " chytila Prýtová Jess za paži a táhla jí pryč. "Pane Blacku, doprovoďte prosím slečnu Lewisovou na ošetřovnu, ať se na ní madame Pomfreyová pro jistotu podívá. " dodala, ještě než odešla. Sirius držel vzlykající Stacy kolem pasu a vedl jí do hradu. Ta barbína taky nic nevydrží, pomyslela si Jess uštěpačně.
"Co vás to popadlo, slečno Potterová. " vyjela McGonagallka, když u ní Jess v kabinetě seděla. Prýtová jí všechno vylíčila a pak odešla.
"Ona si koledovala. " odsekla Jess naštvaně.
"To mě vůbec nezajímá. Nikdo si nezaslouží jen tak bezdůvodně proletět skleníkem. "
"To nebylo bezdůvodně. Je to kráva. Naváží se do mě. Ono nestačí, že mi přebrala kluka, ještě mě musí buzerovat. " vybuchla Jessica. Ani nevěděla, proč to McGonagallový říká, ta to stejně nepochopí. Rozhodla se, že už nebude ta hodná holčička. Oproti Jamesovi si všichni mysleli, že je slušná - kromě pár menších trestů - ale teď už s tim je konec.
"Mě nezajímá váš milostný život, ale v téhle škole jsou nějaká pravidla a řád a vy je musíte dodržovat. A používání kouzel proti spolužákům je zakázáno. " nafoukla se ředitelka Nebelvíru.
"No, tak to snad shrneme ne? Vy teď řeknete, že sem zlá holka, napaříte mi školní trest na tejden a pak se rozloučíme a půjdem si po svým. " zívla si Jess znuděně.
"Co si to dovolujete? Tady si diktuji podmínky já, vy mi nebudete říkat, co mám dělat. " vykulila oči profesorka a měla co dělat, aby nezapomněla, jak se dýchá.
"Promiňte, paní profesorko, já to tak nemyslela. Prostě mám teď jen těžký období. " uklidnila se trochu Jessica.
"Slečno Potterová, já chápu, že ne vždy vám je dobře, ale snažte se prosím ovládat svoje emoce. " i McGonagallka se už uklidnila a teď mluvila klidně. "Už jste dospělá dívka, letos absolvujete školu, takže se budete muset naučit řešit problémy v klidu a ne s použitím kouzel a tak podobně. "
"Jistě, paní profesorko. " přikývla Jess.
"Takže, dávám vám týden školní trest. Odpracujete si ho u profesorky Prýtové. Hlaste se u ní poprvé dnes v osm v kabinetě. A navíc, napíšu vašim rodičům. Myslím, že to není tak velký trest, vzhledem k tomu, že jsou zvyklí na dopisy ze školy týkající se vašeho bratra. Jen pro ně bude asi tentokrát překvapení, že se jedná o vás. " uzavřela to McGonagallová a propustila Jessicu. Na učení už neměla vůbec pomyšlení, pro dnešek se na to vyprdne. Radši zapadla do pokoje.
*
"Tak tady seš. " vydechla Lily, když vlezla na cimbuří astronomický věže. Hned za ní vlezl i James. Jess jen zírala, oni jí hledali spolu? Páni!
"Ty ses ale dneska předvedla. " nadhodil James obličej staršího bratra, ale hned nato se ušklíbl. "Pěkně si jí rozsekala. "
"Jo, po škole se už se vypráví leccos. " zasmála se Lily. "Teď se tě všichni budou bát. Viděj, že nejseš žádná křehká květinka. "
"Slyšel sem, že ten šrám přes ksicht jí už asi zůstane, že se to nehojí, bude tam mít pěknou jizvu. Takže, když se podívá do zrcadla - což je v jejím případě často - připomene si, s kym si zahrává. " doplnil Lily James.
"No, neřikám, že sem na sebe extra pyšná, ale musim přiznat, že se mi vážně ulevilo. " vydechla Jess. Tím, že nakopala Stacy zadek jí spadl jeden z těch těžkých balvanů ze srdce.
"Kvůli tomu cos udělala, sem dostal vážně chuť, dostat na ošetřovnu ještě Siriuse. " promnul si James klouby na rukou. "Ale ne kouzlem, tim bych ho jen tak nedostal, Sirius je dobrej. Chtěl bych ho zmlátit vlastnoručně, aby ho to bolelo a abych opravdu cejtil, jak se mi ulevuje. Sílu mám větší než on, takže bych ho zmáknul levou zadní. "
"Ne, že bych si toho necenila, Jimmy a že bych nechtěla vidět Siria s rozbitou hubou, ale už by to stačilo. Prostě konec, hodíme to všichni za hlavu a nebudem to řešit. Jestli se s nim budeš bavit, to je tvoje věc, mě je to fuk, ale nedělej žádný blbosti. Stačí, že našim teď přijde dopis od McGonagallky kvůli mně. " zabrzdila Jessica bráchu.
"Děláš si srandu? " rozřehtal se James. "McGonagallka poslala našim dopis? To budou naši asi valit oči. Budou čekat, že jde zas o mě a místo toho se dočtou, že jejich bezproblémová dceruška nakopala zadek jedný náně. " James se začal nekontrolovatelně chechtat.
"Myslim, že tvýmu bratrovi právě nadobro přeskočilo. " podívala se Lily pochybovačně na Pottera, jak se svíjí v záchvatu smíchu. Pak se Lily začala smát taky. James měl neuvěřitelně nakažlivej smích, to se prostě nedalo zastavit.
Jess se po chvíli taky pusa roztáhla v úsměvu a začala se chechtat taky. Všichni tři tam stáli a lámali se smíchy v pase. Kdyby je teď někdo viděl, asi by nechápal. Jessica byla ráda, že má tak super bráchu a kámošku. S nima zapomene na všechny starosti a zase bude za chvíli v pohodě
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Koki Koki | 26. května 2011 v 18:13 | Reagovat

Skvělý jako vždy. Ale mohla jí namlít vlastnoručně. Stejně pořád nechápu jak se ze Siriuse mohl stát tak najednou takovej debil. Honem další kapitolku. :-D  :-P  :D  8-)

2 Galathea Freya Galathea Freya | Web | 27. května 2011 v 10:35 | Reagovat

Me se to líbilo, kdyby jí dala vlastnoručně, vypadala by jako, že ty kouzla nezvlada, kdyz uz to predtim nahodila :-) A taky se mi líbí jak popisujes jeji reakce pocity...taky bych asi byla nasr... , ale na druhou stranu bych si asi rekla, že je opravdu hnusák a že jsem ráda, že jsem se ho zbavila, když je jiny nez sem si myslela.

3 hplovehp hplovehp | Web | 28. května 2011 v 12:40 | Reagovat

Správné. Být já na místě Jess, udělám to samý. Ale Sirius je vážně kretén!!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama