Everybody should have his own world...

18.kapitola - Brumbálovo překvápko

15. května 2011 v 17:04 | Maggdinka |  *Elita Bradavic*
Tak konečně sem z hlavy přepsala novou kapitolu do kompu. Našim přátelům prázdniny končí a vrací se opět do Bradavic. Co novýho je tam čeká a nemine? To uvidíte :-) Dál snad nic víc vykládat nebudu. Jako vždy moc prosím o komentáře, nezabere vám to žádnej čas a aspoň mi dáte odměnu za to, že sem se namáhala přidat kapču. Užijte si čtení…Vaše Maggdinka

Brumbálovo překvápko

Ráno mě ukrutně bolela hlava. Šli sme spát až v pět ráno a vstávali sme už v devět, takže sme se moc nevyspali. Jazz spal u Potterů taky. Původně myslel, že půjde domů, ale v brzkých ranních hodinách se mu v opilosti do toho mrazu moc nechtělo.
Podle plánu sem vyprovodila Katy domů, prohodila pár slov s rodičema a na delší dobu se s nima rozloučila. Uvidim je pravděpodobně až o prázdninách, protože na Velikonoce domů nejezdíme.
Když sem se vrátila, všichni seděli u snídaně. Vypadali dost zbědovaně, jen Sirius a James byli plný energie. Jako vždycky, ty chlapci sou prostě už na ledacos zvyklý. Ani Jazz nevypadal, jako by potřeboval první pomoc. Asi taky nebude kdoví jak slušnej.
"No lidi, já padám. Odpoledne nastupuju v hospodě v kuchyni, takže se musim trochu zkulturnit. " zvedl se Jazz od stolu.
"Tak se měj. Zas se někdy uvidíme. " plácl si s ním Jimmy.
"Jo, zavítáme někdy ke Třem Košťatům. " připojila sem se s úsměvem.
"Cože? " nechápal Sirius.
"No, já tam teď po novym roce nastupuju. Budu tam pomáhat Rosmertě. Takže se určitě uvidíme častějc. " vysvětlil Jazz to, co já už dávno vim. Paráda, aspoň se s nim budem vídat. Je to dobrej frajer. Rozloučil se se všema a odešel. Ježiš, doufám, že ho uvidim brzo. Je tak skvělej a prdel s nim je taky!
Po obědě se pakovala i Jenny. Páni, nějako se nám to tady rozpouští. Zas tady zůstanem v původnim složení. Jenže Jenn musí jet, aby si do zejtřka stihla sbalit. Vlak odjíždí zase přesně v jedenáct dopoledne.
"Tak se tady všichni mějte. Uvidíme se zejtra. " zamávala nám ještě z krbu a pak už se přemístila domů.
----------------------------
"No tak, mládeži pohněte zadkama, nebo vám to ujede. Já vás do Bradavic nepovezu! " ozval se zezdola Jackův křik. Bylo už skoro půl jedenáctý. Sice máme zas zajištěný přenášedlo, ale stejně. I když, mě ať to neříká, já už mám skoro sbaleno, jen na jednu maličkost.
"Lásko, neviděls tu mojí červenou podprdu? " zařvala sem zpod postele na Remyho, kterej byl momentálně v koupelně.
"Myslim, že je na skříni. " zařval můj boban zpět. Vylezla sem na skříň a konečně jí našla. Jak se sem do háje zelenýho dostala? Remy je větší divoch, než sem si myslela.
Konečně sme se všichni sešli dole ve vstupní síni. Pro dnešek Potterovi ochranný kouzla zrušili, aby sme se nemuseli s kuframa pachtit závějema pryč. Přemístíme se hezky pohodlně rovnou z domu.
"No fuj, to je kosa! " oklepala se Emm, když sme se zjevili v jedný z postraních uliček v Londýně, kousek od nádraží King´s Cross. Čekala bych, že v Londýně bude teplejc, než v Godrikově Dole, ale je to spíš naopak.
"Tak dělejte. Je už třičtvrtě. " popoháněl nás pan Potter. Zrychlit krok a buzerovat to jo, ale aby někomu z nás pomohl s kufrem, to ne. Před mudlama bohužel kouzla používat nesmim, jinak bych si ho už bez námahy navigovala vzduchem před sebou.
Došli sme na nádraží a přepážkou prošli na naše kouzelný nástupiště. Lidí tady bylo jak smetí a všichni se srdceryvně loučili. Asi se z toho pozvracim. Neuviděj se pár měsíců a sou z toho hned totálně na větvi.
"Tak děcka, mějte se a pořádně si to v Bradavicích užijte. " mrkl na nás Jack. "A Jamesi, žádný zbytečný průsery. " podíval se přísně na syna.
"Prosimtě tati, dyk mě znáš. "
"No právě proto ti to řikám. " ušklíbl se pan Potter. "Já i Sofia vás moc rádi uvidíme v létě. Pokud se nějak domluvíte s Jamesem, že byste chtěli bejt o prázdninách spolu, u nás máte vždycky dveře otevřený. " otočil se na nás. Jé, ten je tak milej. Možná se mi po Jimmyho rodičích bude i trošku stejskat. Uvidíme, já bych rozhodně neměla nic proti, kdyby sme trávili aspoň tejden o prázdninách zase v Godrikově dole.
"Jasně, my se s Jamesem nějak domluvíme. " přitakala sem. Rozloučili sme se s nim a šli sme do vlaku, najít si nějaký volný kupéčko.
"Jé, to je paráda, zase se vracet do Bradavic. " Emma se rozvalila u okýnka. Já se rychle posadila naproti ní, místo u okna je prostě dycky moje. "Ale u vás to bylo super, Jimmy. Doufám, že sme tě moc neodradili a zase nás k vám pozveš na prázdniny. " dodala na Jamesovu adresu. No nevim, sice sme jim barák nezdevastovali, ale stejně. Dost se divim, že nás tam Potterovi ještě chtěj.
"Ale jo, já myslim, že by to šlo. Pokud mě příštích pár měsíců nebudete moc srát. " ušklíbl se James. Ten je teda milej.
"Mimochodem, dneska ráno při snídani, když ste ještě spali, mě a Siriusovi naši řikali, že se prej v Bradavicích něco chystá. " dodal James.
"Jak to myslíš, chystá? " ozvala se Lily.
"No, prej se pro studenty něco připravuje. Byl to Brumbálův nápad. Naši se to dozvěděli na tom Silvestrovským večírku. Většina těch lidí, co tam byla sou dost vážený a s Brumbálem se dost z nich zná. " vysvětloval Jimmy.
"No a co se teda chystá? " nechápala Sarah.
"To nevim. Naši to určitě věděj, ale nic nechtěli říct. Že prej je to překvapení. "
"Nemám ráda překvapení. " zabručela sem. Kdykoli se řeklo slovo překvapení v souvislosti se školou, nebylo to nic příjemnýho.
"Prej se to dneska na večeři dozvíme. " dodal Sirius. Aspoň, že tak. Jinak bych nad tim zas tejden přemejšlela a nemohla spát. Já sem strašně zvědavá, takže pro mě bude utrpení těch několik hodin cesty vlakem.
*
Naštěstí to uteklo docela rychle. Kecali sme a vzpomínali na naše dny strávený u Potterů. Venku už byla tma jak v pytli, když vlak začal brzdit. Všichni sme začali vystupovat, byli sme v Prasinkách, odkud nás odvezou kočáry bez koní na večeři, kde se najíme a co víc - zjistíme, co si na nás Brumla vymyslel.
"Nazdar alkoholici. " ozvalo se kousek od nás, když sme vystoupili z vlaku.
"Jéé, ahoj Jazzi! " přivítala sem ho nadšeně a musela sem si dávat bacha, abych na něj neskočila a neobjala ho. Přece jen se známe pár dní, tak by to mohlo vypadat blbě.
"Nazdar, ty už seš tady jo? " plácl si s ním James.
"No jasně, dneska ráno sem přišel. Trošku sem se zabydlel v pokoji nad hospodou a od poledne už pomáhám Rosmertě v hospodě. " usmál se Jazz.
"Když pomáháš, jakto, že stojíš tady? " podívala sem se na něj skepticky.
"Vzpomněl sem si, že vždycky v sedm přijíždí vlak z Londýna, tak sem si řek, že vás aspoň pozdravim. " pokrčil rameny. "A taky pozval, aby ste se co nejdřív ukázali u Tří košťat. Potřebuju tam nějakou tu srandu. " ušklíbl se potutelně.
"To se nemusíš bát, my se za tebou i Rosmertou pujdem podívat brzo. " poplácal ho po zádech Sirius. No jo, my hold do hospody chodíme často, takže se chlapec nemusí bát, že by se tam často nudil sám.
"No nic, my musíme jít. Uvidíme se brzo. " utnula sem hovor a rozloučili sme se s nim. Byl tam už poslední kočár, kterej čekal jen na nás. Nasedli sme a vyjeli ke hradu. Ve Velký síni už byli všichni. Ještě se nezačalo, což bylo štěstí.
"Vítám vás zde, moji milí studenti. " to se zvednul Brumbál před začátkem večeře, jako vždycky, aby nás uvítal. "Doufám, že jste si užili vánoční prázdniny doma, u svých rodin, nebo se svými přáteli a načerpali jste nové síly do druhého pololetí. Po večeři mám pro vás jedno oznámení, takže prosím neutíkejte a počkejte. Teď už vám popřeji jen dobrou chuť. " ukončil svůj proslov. No to si ze mě snad dělá srandu, ne? Já se těšim, jak malá Jaruna, že se konečně dozvim, co za věc si pro nás zas připravil a on nám to chce říct, až všichni dojíme.
Na stole se objevily hromady jídla. Hm, na tohle sem se vážně těšila. I když si nemáme na co stěžovat, protože paní Potterová je výborná kuchařka. Ty její italský speciality mi budou chybět. Italská kuchyně je moje nejoblíbenější.
"Tak žerte, už chci vědět, co má Brumbál na srdci! " rozčilovala sem se. Kdybych mohla zabíjet pohledem, polovina síně by byla tuhá.
"Bacha všichni, Sam Stoneová začíná bejt naštvaná, radši jezte. " rejpl si Sirius.
"Ty dojez radši jako první, Šlapko! " pohrozila sem mu.
"Klid, Sam. Já vim, že seš od přírody strašně zvědavá a musíš svojí zvědavost ukojit. Já to chápu, ale ostatní nepopoženeš. " uklidňoval mě Sirius.
"No, aspoň, že ty to víš. " usmála sem se, když spolknul poslední sousto koláče, jen aby mi udělal radost. Konečně se Brumbál zvednul. Nedočkavě sem poposedla a nastražila uši na maximum. Do háje, to musej všichni cinkat příborama, když se ředitel školy chystá promluvit?
"Prosím všechny o pozornost. " křikl Brumbál, aby ho všichni slyšeli. Rázem všichni přestali kecat. Ten chlapík má prostě respekt, mohl by mě to naučit.
"Mám pro vás novinku. Věřím, že většina z vás bude nadšená. " no, vypadá to slibně. Že by to přece jen bylo něco příjemnýho?
"Někteří z vás určitě někdy slyšeli o maturitních plesech, které mudlovským studentům, kteří končí poslední ročník střední školy pořádá jejich škola. My jsme se rozhodli, že něco obdobného uspořádáme i tady v Bradavicích, pro letošní sedmáky. " odmlčel se, aby dal prostor našim reakcím. Ty kráso, tak maturiťák jo? Já Brumbála miluju, první oficiální školní chlastačka, to je sen! Většina lidí to brala pozitivně jako já.
"Pro vás to znamená pouze to, že si musíte sehnat společenské šaty. Ples je povinný samozřejmě pro sedmáky, ale i pro šesťáky a páťáky, abychom měli záruku, že bude dost lidí. Studenti od čtvrťáku níže se účastnit nemusí. Ples bude třetího února, tedy přesně za měsíc. " pokračoval ředitel.
"A jak a kde si seženeme šaty? " vykřikla nějaká holka od Havraspárskýho stolu.
"Ah, ano jistě. Týden před plesem budete mít možnost po vyučování jít si zařizovat vše potřebné. Například nakupovat na Příčnou ulici. " usmál se Brumbál. Myslim, že se právě ulevilo všem holkám. No mám to ale štígro, napíšu mamce, ať mi nějaký šaty udělá. Tim budu mít zaručený, že nebude mít žádná holka stejný. Možná by mohla udělat šaty i pro ostatní holky, pokud to teda za měsíc stihne.
"To je vše, co jsem vám chtěl oznámit. Můžete jít. " Brumbál se zas posadil. Vstali sme a šli nahoru do pokoje.
"No není to super? Ples tady v Bradavicích. " rozplývala se Leona. "Sam, myslíš, že by mi tvoje mamka mohla ušít nějaký šaty? " otočila se na mě. Mělo mě hned napadnout, že Leu to napadne jako první.
"Jasně, už sem na to myslela. Pokud chcete, všem mamka ráda udělá šaty. Pokud to stihne. Když ne, tak jí s tim nějaká kolegyně určitě ráda píchne. " slíbila sem. Večer v pokoji sem si sepisovala jejich míry a požadavky, který zejtra pošlu po mojí vypelichaný sově mamce.
---------------------------
Bylo pár dní po našem příjezdu do Bradavic a my seděli v Nebelvírský společence. Byl večer a protože sme samýma roupama s holkama nevěděly, co máme dělat, vetřely sme se zase sem. Jedinej, kdo tady chyběl, byla Lily. Šla za Lucasem, od našeho příjezdu po vánocích se ještě neviděli, tak pevně doufám, že už se s nim konečně rozjede a vrhne se do mužné a svalnaté náruče Jimmymu. Najednou portrétem dovnitř vtrhla jako velká voda Lily.
"Jamesi, můžu s tebou mluvit? " podívala se na něj. Jimmy se zvedl a oba vyšli ven na chodbu. Co se dělo dál sem samozřejmě nevěděla, ale Lily nám to potom podrobně vyprávěla.
"Jak se máš? " usmál se James nervózně. Nebyl si jistej, co mu Lily chce. Od příjezdu do Bradavic se skoro nebavili a on se bál, že na to, co se mezi nima stalo u nich doma, se prostě zapomene.
"Rozešla sem se s Lucasem. " vyhrkla Lily nadšeně.
"To je super. " pousmál se Dvanácterák.
"To je všechno? " nechápala zrzka. "Jen super? "
"No, přijde na to, co z toho plyne pro mě. " pokrčil James rameny a prohrábl si rukou vlasy. To bylo jedno z jeho nejoblíbenějších gest.
"Zkus hádat. " usmála se Lily a políbila ho.
"Takže sme konečně legálně spolu? " ujišťoval se James, když se od sebe odtrhli.
"Jo, už to tak bude. " rozesmála se Lily. "Asi sem tě vážně vždycky chtěla. " dodala a objala ho kolem pasu. James si jí přitiskl k sobě ještě blíž. Skoro se u něj ztrácela, ona je hubená a on svalnatej.
"No konečně. " ušklíbl se James trochu ironicky. Vyzdvihl si nadšeně Lily do náruče a pořádně a dlouze jí políbil.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Áďa Áďa | 15. května 2011 v 18:18 | Reagovat

to je opravdu bozi :-D  :-D  :-D

2 Katie Katie | 15. května 2011 v 18:20 | Reagovat

Heh, co k tomu dodat? Super jako vždycky a už se těším na další díl tak šup šup :DD

3 hplovehp hplovehp | Web | 15. května 2011 v 20:18 | Reagovat

Úžasné. Tahle kapča se mi moc líbila a už se těším na ten ples. A samozřejmě na šaty. A jak to půjde dál mezi Sam a Remym.

4 Koki Koki | 15. května 2011 v 20:19 | Reagovat

Skvělé jako vždy. Sem ráda, že jsou James a Lily konečně spolu. Ale taky jsem zvědavá jak to nakonec dopadne se Sam a Remusem. :-D  :-P  :D  8-)

5 Lorrianne Lorrianne | 15. května 2011 v 21:39 | Reagovat

Sice velmi netrpelive cekam na Potterovi.s.r.o, ale i tato kapitolka k Elitě mě potěšila, jen už si říkam kdy se to konečně rozhýbá, Sam už je s Remym moc dlouho moc stastna, tak doufam ze uz brzy bude nejaky novy vzruso :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama