Everybody should have his own world...

Květen 2011

21.kapitola - Ranní kocovina

31. května 2011 v 16:10 | Maggdinka |  *Elita Bradavic*
Přináším novou, slibovanou kapitolu k Elitě. Slíbila sem, že tahle kapitola bude z toho lepšího soudku a budou se tam dít dost zajímavý věci, takže doufám, že se nebudete nudit. Nevim, co víc bych k tomu dodala, musíte si to přečíst :-) Jako vždycky moc vás prosím o komentáře, moc mě povzbuzujou. Užijte si čtení…Vaše Maggdinka♥


20.kapitola - Ples plný překvapení 2.část

29. května 2011 v 18:54 | Maggdinka |  *Elita Bradavic*
Tak druhá část k plesový kapitole je na světě. Konečně sem to dneska zpatlala, mám chvíli čas, tak sem se do toho pustila. Uvidíte, co dalšího se bude dít. Není to nic moc, žádnou velkou akci a zvraty v tom nečekejte. Každopádně na tuhle kapitolu bude navazovat i ta příští a tam už je na co se těšit. Popustim trochu uzdu fantazii. Každopádně na další kapitolu si budete muset počkat nemíň do úterka, možná dýl. No už nebudu zdržovat, jen směle do toho :-) zase jako vždy prosím o komentáře…Vaše Maggdinka♥


20.kapitola - Ples plný překvapení

28. května 2011 v 19:17 | Maggdinka |  *Elita Bradavic*
Konečně je tady plesová kapitola. Bude to dost roztahaný, myslim, že to rozdělim na několik částí, nebo dokonce kapitol, budou se dít věci :-) Jak to dopadne mezi Sam a Remusem? Ultimátum se blíží, takže se Remy bude muset vymáčknout. S kým půjde Sam na ples a co se bude dít tam? Určitě to bude pořádná pařba a bude se tancovat, ale co dál? Uvidíte, když budete číst. Jako vždy prosím o komenty…Vaše Maggdinka♥


19.kapitola - Dopis rodičům

26. května 2011 v 17:27 | Maggdinka |  *Potterovi s.r.o.*
No lidi, tak se mi konečně podařilo sepsat novou kapču k Potterovým. Jak ste se dočetli minule, mezi Jess a Siriusem to už doopravdy skončilo. Jak to bude pokračovat dál? To uvidíte. Jess je zklamaná a hlavně naštvaná a James svýho nejlepšího kamaráda zavrhnul, přece jen, sestřička je pro něj všechno. Takže jak se to bude vyvíjet dál? Čtěte a užijte si to. Moc prosím o komentáře, jako vždycky, poslední dobou vám to moc jde, sem vám moc vděčná, hned se mi píše líp…Vaše Maggdinka♥


Fantasy VII - Dívky

25. května 2011 v 22:40 | Maggdinka |  Fantasy obrázky
Tak, přidávám zase pár obrázků, aby to tady trochu ožilo :-) Tentokrát jsou na řadě dívky všech podob. Zítra se můžete těšit na novou kapitolu k Potterovým s.r.o. a o víkendu snad aspoň na část plesu v Elitě :-) No to je jen takový menší info na závěr. Mějte se krásně...Vaše Maggdinka♥19.kapitola - Přemýšlecí fáze

24. května 2011 v 17:52 | Maggdinka |  *Elita Bradavic*
Tak další kapča k Elitě je na světě. Minule sme se dozvěděli o incidentu mezi Remusem a Sam. Jak to bude probíhat dál? Prozradim jen, že v týhle kapitole se trochu zase zamíchají karty a začnou se dít nový věci, takže to nebude taková nuda :-) Mimo jiný přípravy na ples sou v plným proudu. Příště už se můžete těšit na plesovou kapitolu. Moc vás prosím o komentáře, minule to nebylo moc slavný, tak se prosím snažte :-) Užijte si čtení…Vaše Maggdinka♥


18.kapitola - Ubožák

22. května 2011 v 17:52 | Maggdinka |  *Potterovi s.r.o.*
Další kapitola k Potterovi s.r.o. je na světě. Začínala to bejt trochu nuda, tak to malinko rozjedeme ne? Plánuju, že Potterovi nejdýl do konce prázdnin dopíšu - což ale vůbec není jistý. Nevim kolik budu mít času, a jestli si moje múza taky nevezme na chvíli dovolenou. Přece jen, po prázdninách nastupuju do čtvrťáku, tak chci trochu relaxovat, abych se připravila na ten hukot. Od září asi nebude na psaní tolik času, takže se pokusím co nejvíc dohnat teď. Jen vám prozradím, že mám nápad už na další kapitolovku, takže až se s Potterovými budu blížit ke konci, uvedu novou :-) No těch keců už bylo dost. Dejte se do čtení a prosím, komentujte, minule vám to šlo skvěle…Vaše Maggdinka♥18.kapitola - Milovníci kousání

19. května 2011 v 14:46 | Maggdinka |  *Elita Bradavic*
Tak lidi, opět sem se dokopala a napsala kapču k Elitě. Uvidíte, co další se stane. Sam občas dokáže bejt v nesprávnou dobu na nesprávnym místě. Což se jí nemusí vždycky vyplatit. Víc podrobností se dozvíte, když si to přečtete. Takže prosím o komentáře a užijte si čtení…Vaše Maggdinka♥


17.kapitola - Něco se tady děje

17. května 2011 v 14:06 | Maggdinka |  *Potterovi s.r.o.*
Tak sem konečně k vaší i mojí radosti zpatlala další kapitolu k Potterovi s.r.o. Co se bude dít dál? Jak je na tom Jessica a co novýho naše hrdiny čeká? Dost dlouho to byla nuda, takže se to teď pokusím trochu zamotat, ať je nějaká sranda :-D Jako vždycky moc prosím o komentáře, vždycky mě moc potěšíte, ste na mě moc hodný :-) takový čtenáře by si přál každej (jen kdyby vás bylo víc :-D) Užijte si čtení…Vaše Maggdinka♥

Něco se tady děje

"Tak jak se cejtíš? " políbil Sirius Jess na čelo. Už začala po vánocích škola, a tak Jessicu převezli od Svatého Munga na ošetřovnu do Bradavic.
"Ale jo, cejtim se skvěle a hlavně zdravě. " usmála se Jessica.
"No, máš štěstí, že to byl jen střední otřes mozku, mohlo to dopadnout daleko hůř. "
"Co James a Lily, furt se hádaj? Doufám, že se poučili, co jejich hádky a štěkání přináší. " ušklíbla se Jess.
"Víš, že to i docela zabralo? "
"To je dobře. Kde je vůbec brácha? "
"Má trénink, však ho znáš. " vysvětloval Sirius Jamesovu nepřítomnost.
"Děláš si srandu? Dyk je leden. " kroutila Jessica nevěřícně hlavou. Její bráška je fakt blázen.
"Dyk ho znáš. Přísnej kápo, kterej svůj tým dře. Na druhou stranu se to ale vyplácí, Nebelvír pořád vyhrává. "
"To je taky pravda. Brácha famfrpálem žije. " usmála se Jess. Byla na bráchu pyšná.
"Už víš, kdy tě propustěj? "
"Snad už za pár dní. Madame Pomfreyová říkala, že s otřesem mozku si musím aspoň tejden poležet a už sem tady šest dní, tak to snad bude. " doufala Jess. Už jí to tady fakt nebavilo. Od rána do večera se jenom nudila. První dva dny prospala, ale když se to zlepšilo, pořád spala míň a míň. Neměla tady co dělat, i když jí Lily nosila úkoly, aby toho zameškala co nejmíň. Školu nikdy moc neřešila, ale teď jí nějaká práce přišla vhod.
"Tak to je super. Vim, že se tady nudíš. No nic, já musim jít. " rozloučil se s ní Sirius a políbil jí.
-------------------------
Jess konečně propustili v sobotu. Skoro celej víkend strávila dopisováním učiva. Přece jen za pár měsíců sedmáci skládali zkoušky OVCE.
"Zlato, vyprdni se na školu, tý si teď užiješ až až. Pojď se radši projít. " přemlouval jí Sirius. Jess by se nedala, kdyby jí nevytáhl na nohy a neprostrčil portrétem.
"Pane Blacku, jestli něco zameškám a neudělám OVCE, bude to na vás. " zalaškovala Jess a objala Siriuse kolem pasu.
"Dobře, slečno Potterová, beru na vědomí. Pokud neuděláš OVCE, můžeš si se mnou dělat, co chceš. " vyplázl na ní Sirius jazyk.
"Hm, to zní lákavě. " začala přemýšlet, co by s ním prováděla. Bylo hodně různých scénářů. "Kam se jdem projít, v lednu? "
"Nemusíme se procházet. Můžeš mě potrestat za to, že sem tě vytáhl od učení a tím pádem tě rušim od učení. " zadíval se na ní svůdně. Ten to s těma holkama vážně umí, pomyslela si Jess. Sám je přemluví, ale dá jim pocit, že to byl vlastně jejich nápad.
Vynořili se v sedmém patře u zdi, kde se objevovaly dveře do komnaty nejvyšší potřeby.
"Tak ty takhle jo? " ušklíbl se Sirius.
"Neřikej, žes to nezamejšlel. " podívala se na něj jako pod rentgenem.
"Dobře, vyhrálas. Máš mě přečtenýho. " zasmál se. Jessica prošla třikrát kolem zdi a objevily se dveře. Vešli dovnitř a před nimi stála veliká postel s nebesy.
"No teda, tomu řikám překvapení. " hvízdl Sirius obdivně.
"Už mlč a zalez tam. " strčila ho Jess do dveří a zabouchla je za nima.
"Tak co se mnou hodláš províst? "
"To uvidíš. " pozdvihla obočí. Strčila do něj a Sirius se skulil na postel. Skočila na něj, sedla si na něj obkročmo a začala ho dlouze líbat.
*
"Kde ses flákala? " zašeptala Lily z postele, když se Jessica vrátila do pokoje. Bylo po půlnoci, se Siriusem odešli ze společenky před víc než čtyřma hodinama.
"Byla sem přece se Siriusem. "
"No, čtyři hodiny ste se asi neprocházeli. " ušklíbla se Lily. Jess si sedla vedle ní na postel.
"To neprocházeli. Ani pět minut. Šli sme rovnou do komnaty nejvyšší potřeby. " přiznala kámošce. Podle Lilyina výrazu jí došlo, že Lily pochopila, co tam dělali.
"Hm, takže už i tebe Black nadobro dostal? "
"Přece s nim chodim. Kdybych s nim nechodila, tohle bych nikdy neudělala. Nejsem jak ty ostatní kravky. " bránila se Jess.
"Já to nemyslela zle. Vim, že s nim chodíš. I když sem z toho ze začátku odvařená nebyla, fakt vám to přeju. Vypadá to, že si spolu vážně rozumíte. " uklidňovala jí Lily. Poberty - kromě Remuse - nikdy neměla ráda, ale nějak s nima vycházet musela. Potter je Jessičin bratr a Sirius teď její kluk.
"Jo v pohodě. Já vim, že Sirius s Jamesem nejsou žádný tvoji kámoši, ale sem ti moc vděčná za to, že se snažíš. Kvůli mně. " objala Jessica Lily kolem ramen.
"Takže mi pověz. To bylo s Blackem poprvý? " vyhrkla Lily dychtivě.
"Vlastně ne. " ušklíbla se Jess. Lily vykulila oči.
"Si děláš srandu. A já nic nevim? "
"Promiň. Poprvý to bylo u nás doma. V noci na Štědrej den. " prozradila černovláska.
"No páni, přímo u vás doma. Rodičům pod nosem. " zachechtala se Lily tlumeně, protože ostatní obyvatelky pokoje už dávno spali. Rozhodně nechtěla vzbudit Shelby, to by zas bylo řevu. "A co na to tvůj bratr? "
"Bratr na to nic. Neví o tom. Teda ne oficiálně. Sirius u mě v pokoji jaksi usnul, a když sme se probudili a šli na snídani, James už tam byl. Muselo mu to dojít, když Sirius nespal u něj. " pokrčila Jessica rameny. Ze začátku se trochu bála, že její brácha bude dělat vlny, ale nic jí neřekl, takže se tim dál nezabejvala. Očividně mu to bylo jedno.
"Holka, tak ty se nezdáš. " ušklíbla se Lily obdivně.
"A co ty s Jayem? "
"Já ti ani nevim. Už mě to s nim nějako nebaví. Asi to ukončim. Přece jen je to ještě kluk, neví, co chce a nemáme si ani co říct. " pokrčila Lily rameny. Jí nikdy nedělalo velký problémy se s někym rozejít.
"Já sem ti řikala, že se zajíčkem si nemáš začínat. " rejpla si Jess do kámošky.
"Jaye tady řešit nebudem. Povídej, sou drby o Blackovi, co se vykládaj po škole, pravda? " začala Lily vyzdívat.
"Co tě to zajímá? Aby ses mu mohla smát? " zasmála se Jessica.
"Naopak, pokud je pravda všechno, co sem o něm od ostatních holek slyšela, budu ho spíš obdivovat. " usmála se Lily.
"Pokud si slyšela to samý co já, tak jo, je to pravda. "
"Páni. " hvízdla zrzka potichu. "Blacka sem sice nikdy nemusela, ale v tomhle ohledu ti ho snad začnu i závidět. "
"Hm, tak to už fakt něco znamená. " vyprskla Jessica smíchy.
------------------------
Celý leden utekl nějak moc podezřele rychle. Poslední ročník ve škole je vždycky nejrychlejší. Všechny sedmáky děsilo pomyšlení, že už v červu skládají nejdůležitější zkoušky svého života.
"Tak jak je to mezi tebou a Siriusem? " zeptal se James sestry. Seděli nahoře na astronomický věži a vychutnávali si cigaretu. Byl to jeden z těch večerů, kdy byli spolu sami. To byla taková jejich tradice, měli spolu vždycky dobrý vztahy, tak na sebe nechtěli zanevřít.
"Jak to myslíš? " pozdvihla Jess skepticky obočí.
"Však víš, myslim tak celkově. "
"V pohodě. " pokrčila Jessica rameny, ale když viděla, že její odpověď bráchu neuspokojila, dodala. "Co bys chtěl jako vědět? "
"To já nevim. " típl James cigaretu a zapálil si další. "Spali ste už spolu? " vybafl najednou, až se Jess skoro lekla.
"Cože? " zakuckala se dýmem. "Proč tě to zajímá? "
"Prostě chci vědět, jak bys na tom byla, kdyby tě Sirius pustil k vodě. "
"Proč by mě měl pouštět k vodě? A když tě to tak moc zajímá, tak jo, spali sme spolu. Stačí? " vyklopila. Bráchovi nechtěla lhát, když už se zeptal, musela mu odpovědět.
"Nezdá se ti, že se Sirius v poslední době chová nějako divně? " změnil James téma hovoru.
"Co tim myslíš? " nechápala Jess, kam tim bratr míří.
"Já ani nevim. Jen mi přijde, že je nějako víc roztěkanej a tak vůbec. Skoro každej večer chodí pryč. "
"Skoro každej večer je taky se mnou. A vůbec mi nepřijde nijak roztěkanej nebo divnej, je stejnej jako vždycky. " pokrčila Jessica rameny. Vůbec nevěděla, o čem to James mluví. Sirius byl úplně normální, choval se furt stejně.
"No, nejspíš máš pravdu. Asi sem jenom paranoidní. Bojim se totiž, že ti ublíží, to je všechno. " připustil Dvanácterák.
"Měl bys trochu svýmu kamarádovi věřit a měl bys věřit mě. Kdyby se Sirius nějak změnil, poznám to jako první. " objala bráchu kolem ramen. "Pojď, už půjdem. Máme ještě dost práce a nechce se mi ponocovat, sem strašně utahaná. "
Zvedli se a šli zpátky. Když došli do společenky, u stolu byla jen Lily a Remus. James se posadil k nim a Jess šla do klučičího pokoje, chtěla Siriuse vytáhnout.
Vyběhla nahoru do jejich pokoje, ale nikdo tam nebyl. Až na chrápajícího Petera. Hergot, kde ten Sirius je? James přece říkal, že skoro každej večer někam chodí. To si Jess myslela, že chodí ven jenom s ní, ale on očividně má i jiný aktivity než jen jejich randění.
No co, pokrčila rameny. Třeba má Sirius nějakou zálibu, nebo zase schytal nějakej školní trest o kterym ani neví. Nebo chce bejt prostě jenom občas chvíli sám.
"Kde máš Siriuse? " podivil se James, když Jessica přišla dolů do společenky sama.
"V pokoji není, asi se šel projít. " pokrčila Jess rameny a přisedla k nim. Vyndala z tašky učení a pustila se mlčky do práce. James zpozorněl. Že by měl přece jen pravdu a Sirius se choval nějak jinak?
*
Sirius seděl na lavici v jedný z opuštěných učeben. Čekal tady už skoro čtvrt hodiny, ale to mu nevadilo. Věděl, že už je po večerce, tak musej bejt studenti opatrný, aby nenarazili na Filche, nebo paní Norrisovou.
Poslední dobou pořád jen přemejšlel. Byl poslední rok v Bradavicích a konečně se poprvý zamiloval. Do holky, která ho měla ráda taky a se kterou si skvěle rozuměl po všech stránkách. Nikdy nedoufal, že může něco takovýho cejtit.
Vždycky si myslel, že ta necitlivost v jejich rodě ho nějak zdeformovala. Že to neustálý opovrhování a mučení ze strany jeho rodičů ho nadobro zbavily duše a schopnosti opravdu milovat. Myslel, že proto si vždycky vybíral holky jen pro zábavu a sex. Jenže letos se všechno změnilo a byl naprosto nadšenej.
Otevřely se dveře. Nedočkavě vyskočil na nohy a usmál se.
"Viděl tě někdo? " zeptal se obezřetně.
"Neboj, dávala sem si pozor. " usmála se a přišla k němu.

18.kapitola - Brumbálovo překvápko

15. května 2011 v 17:04 | Maggdinka |  *Elita Bradavic*
Tak konečně sem z hlavy přepsala novou kapitolu do kompu. Našim přátelům prázdniny končí a vrací se opět do Bradavic. Co novýho je tam čeká a nemine? To uvidíte :-) Dál snad nic víc vykládat nebudu. Jako vždy moc prosím o komentáře, nezabere vám to žádnej čas a aspoň mi dáte odměnu za to, že sem se namáhala přidat kapču. Užijte si čtení…Vaše Maggdinka

Brumbálovo překvápko

Ráno mě ukrutně bolela hlava. Šli sme spát až v pět ráno a vstávali sme už v devět, takže sme se moc nevyspali. Jazz spal u Potterů taky. Původně myslel, že půjde domů, ale v brzkých ranních hodinách se mu v opilosti do toho mrazu moc nechtělo.
Podle plánu sem vyprovodila Katy domů, prohodila pár slov s rodičema a na delší dobu se s nima rozloučila. Uvidim je pravděpodobně až o prázdninách, protože na Velikonoce domů nejezdíme.
Když sem se vrátila, všichni seděli u snídaně. Vypadali dost zbědovaně, jen Sirius a James byli plný energie. Jako vždycky, ty chlapci sou prostě už na ledacos zvyklý. Ani Jazz nevypadal, jako by potřeboval první pomoc. Asi taky nebude kdoví jak slušnej.
"No lidi, já padám. Odpoledne nastupuju v hospodě v kuchyni, takže se musim trochu zkulturnit. " zvedl se Jazz od stolu.
"Tak se měj. Zas se někdy uvidíme. " plácl si s ním Jimmy.
"Jo, zavítáme někdy ke Třem Košťatům. " připojila sem se s úsměvem.
"Cože? " nechápal Sirius.
"No, já tam teď po novym roce nastupuju. Budu tam pomáhat Rosmertě. Takže se určitě uvidíme častějc. " vysvětlil Jazz to, co já už dávno vim. Paráda, aspoň se s nim budem vídat. Je to dobrej frajer. Rozloučil se se všema a odešel. Ježiš, doufám, že ho uvidim brzo. Je tak skvělej a prdel s nim je taky!
Po obědě se pakovala i Jenny. Páni, nějako se nám to tady rozpouští. Zas tady zůstanem v původnim složení. Jenže Jenn musí jet, aby si do zejtřka stihla sbalit. Vlak odjíždí zase přesně v jedenáct dopoledne.
"Tak se tady všichni mějte. Uvidíme se zejtra. " zamávala nám ještě z krbu a pak už se přemístila domů.
----------------------------
"No tak, mládeži pohněte zadkama, nebo vám to ujede. Já vás do Bradavic nepovezu! " ozval se zezdola Jackův křik. Bylo už skoro půl jedenáctý. Sice máme zas zajištěný přenášedlo, ale stejně. I když, mě ať to neříká, já už mám skoro sbaleno, jen na jednu maličkost.
"Lásko, neviděls tu mojí červenou podprdu? " zařvala sem zpod postele na Remyho, kterej byl momentálně v koupelně.
"Myslim, že je na skříni. " zařval můj boban zpět. Vylezla sem na skříň a konečně jí našla. Jak se sem do háje zelenýho dostala? Remy je větší divoch, než sem si myslela.
Konečně sme se všichni sešli dole ve vstupní síni. Pro dnešek Potterovi ochranný kouzla zrušili, aby sme se nemuseli s kuframa pachtit závějema pryč. Přemístíme se hezky pohodlně rovnou z domu.
"No fuj, to je kosa! " oklepala se Emm, když sme se zjevili v jedný z postraních uliček v Londýně, kousek od nádraží King´s Cross. Čekala bych, že v Londýně bude teplejc, než v Godrikově Dole, ale je to spíš naopak.
"Tak dělejte. Je už třičtvrtě. " popoháněl nás pan Potter. Zrychlit krok a buzerovat to jo, ale aby někomu z nás pomohl s kufrem, to ne. Před mudlama bohužel kouzla používat nesmim, jinak bych si ho už bez námahy navigovala vzduchem před sebou.
Došli sme na nádraží a přepážkou prošli na naše kouzelný nástupiště. Lidí tady bylo jak smetí a všichni se srdceryvně loučili. Asi se z toho pozvracim. Neuviděj se pár měsíců a sou z toho hned totálně na větvi.
"Tak děcka, mějte se a pořádně si to v Bradavicích užijte. " mrkl na nás Jack. "A Jamesi, žádný zbytečný průsery. " podíval se přísně na syna.
"Prosimtě tati, dyk mě znáš. "
"No právě proto ti to řikám. " ušklíbl se pan Potter. "Já i Sofia vás moc rádi uvidíme v létě. Pokud se nějak domluvíte s Jamesem, že byste chtěli bejt o prázdninách spolu, u nás máte vždycky dveře otevřený. " otočil se na nás. Jé, ten je tak milej. Možná se mi po Jimmyho rodičích bude i trošku stejskat. Uvidíme, já bych rozhodně neměla nic proti, kdyby sme trávili aspoň tejden o prázdninách zase v Godrikově dole.
"Jasně, my se s Jamesem nějak domluvíme. " přitakala sem. Rozloučili sme se s nim a šli sme do vlaku, najít si nějaký volný kupéčko.
"Jé, to je paráda, zase se vracet do Bradavic. " Emma se rozvalila u okýnka. Já se rychle posadila naproti ní, místo u okna je prostě dycky moje. "Ale u vás to bylo super, Jimmy. Doufám, že sme tě moc neodradili a zase nás k vám pozveš na prázdniny. " dodala na Jamesovu adresu. No nevim, sice sme jim barák nezdevastovali, ale stejně. Dost se divim, že nás tam Potterovi ještě chtěj.
"Ale jo, já myslim, že by to šlo. Pokud mě příštích pár měsíců nebudete moc srát. " ušklíbl se James. Ten je teda milej.
"Mimochodem, dneska ráno při snídani, když ste ještě spali, mě a Siriusovi naši řikali, že se prej v Bradavicích něco chystá. " dodal James.
"Jak to myslíš, chystá? " ozvala se Lily.
"No, prej se pro studenty něco připravuje. Byl to Brumbálův nápad. Naši se to dozvěděli na tom Silvestrovským večírku. Většina těch lidí, co tam byla sou dost vážený a s Brumbálem se dost z nich zná. " vysvětloval Jimmy.
"No a co se teda chystá? " nechápala Sarah.
"To nevim. Naši to určitě věděj, ale nic nechtěli říct. Že prej je to překvapení. "
"Nemám ráda překvapení. " zabručela sem. Kdykoli se řeklo slovo překvapení v souvislosti se školou, nebylo to nic příjemnýho.
"Prej se to dneska na večeři dozvíme. " dodal Sirius. Aspoň, že tak. Jinak bych nad tim zas tejden přemejšlela a nemohla spát. Já sem strašně zvědavá, takže pro mě bude utrpení těch několik hodin cesty vlakem.
*
Naštěstí to uteklo docela rychle. Kecali sme a vzpomínali na naše dny strávený u Potterů. Venku už byla tma jak v pytli, když vlak začal brzdit. Všichni sme začali vystupovat, byli sme v Prasinkách, odkud nás odvezou kočáry bez koní na večeři, kde se najíme a co víc - zjistíme, co si na nás Brumla vymyslel.
"Nazdar alkoholici. " ozvalo se kousek od nás, když sme vystoupili z vlaku.
"Jéé, ahoj Jazzi! " přivítala sem ho nadšeně a musela sem si dávat bacha, abych na něj neskočila a neobjala ho. Přece jen se známe pár dní, tak by to mohlo vypadat blbě.
"Nazdar, ty už seš tady jo? " plácl si s ním James.
"No jasně, dneska ráno sem přišel. Trošku sem se zabydlel v pokoji nad hospodou a od poledne už pomáhám Rosmertě v hospodě. " usmál se Jazz.
"Když pomáháš, jakto, že stojíš tady? " podívala sem se na něj skepticky.
"Vzpomněl sem si, že vždycky v sedm přijíždí vlak z Londýna, tak sem si řek, že vás aspoň pozdravim. " pokrčil rameny. "A taky pozval, aby ste se co nejdřív ukázali u Tří košťat. Potřebuju tam nějakou tu srandu. " ušklíbl se potutelně.
"To se nemusíš bát, my se za tebou i Rosmertou pujdem podívat brzo. " poplácal ho po zádech Sirius. No jo, my hold do hospody chodíme často, takže se chlapec nemusí bát, že by se tam často nudil sám.
"No nic, my musíme jít. Uvidíme se brzo. " utnula sem hovor a rozloučili sme se s nim. Byl tam už poslední kočár, kterej čekal jen na nás. Nasedli sme a vyjeli ke hradu. Ve Velký síni už byli všichni. Ještě se nezačalo, což bylo štěstí.
"Vítám vás zde, moji milí studenti. " to se zvednul Brumbál před začátkem večeře, jako vždycky, aby nás uvítal. "Doufám, že jste si užili vánoční prázdniny doma, u svých rodin, nebo se svými přáteli a načerpali jste nové síly do druhého pololetí. Po večeři mám pro vás jedno oznámení, takže prosím neutíkejte a počkejte. Teď už vám popřeji jen dobrou chuť. " ukončil svůj proslov. No to si ze mě snad dělá srandu, ne? Já se těšim, jak malá Jaruna, že se konečně dozvim, co za věc si pro nás zas připravil a on nám to chce říct, až všichni dojíme.
Na stole se objevily hromady jídla. Hm, na tohle sem se vážně těšila. I když si nemáme na co stěžovat, protože paní Potterová je výborná kuchařka. Ty její italský speciality mi budou chybět. Italská kuchyně je moje nejoblíbenější.
"Tak žerte, už chci vědět, co má Brumbál na srdci! " rozčilovala sem se. Kdybych mohla zabíjet pohledem, polovina síně by byla tuhá.
"Bacha všichni, Sam Stoneová začíná bejt naštvaná, radši jezte. " rejpl si Sirius.
"Ty dojez radši jako první, Šlapko! " pohrozila sem mu.
"Klid, Sam. Já vim, že seš od přírody strašně zvědavá a musíš svojí zvědavost ukojit. Já to chápu, ale ostatní nepopoženeš. " uklidňoval mě Sirius.
"No, aspoň, že ty to víš. " usmála sem se, když spolknul poslední sousto koláče, jen aby mi udělal radost. Konečně se Brumbál zvednul. Nedočkavě sem poposedla a nastražila uši na maximum. Do háje, to musej všichni cinkat příborama, když se ředitel školy chystá promluvit?
"Prosím všechny o pozornost. " křikl Brumbál, aby ho všichni slyšeli. Rázem všichni přestali kecat. Ten chlapík má prostě respekt, mohl by mě to naučit.
"Mám pro vás novinku. Věřím, že většina z vás bude nadšená. " no, vypadá to slibně. Že by to přece jen bylo něco příjemnýho?
"Někteří z vás určitě někdy slyšeli o maturitních plesech, které mudlovským studentům, kteří končí poslední ročník střední školy pořádá jejich škola. My jsme se rozhodli, že něco obdobného uspořádáme i tady v Bradavicích, pro letošní sedmáky. " odmlčel se, aby dal prostor našim reakcím. Ty kráso, tak maturiťák jo? Já Brumbála miluju, první oficiální školní chlastačka, to je sen! Většina lidí to brala pozitivně jako já.
"Pro vás to znamená pouze to, že si musíte sehnat společenské šaty. Ples je povinný samozřejmě pro sedmáky, ale i pro šesťáky a páťáky, abychom měli záruku, že bude dost lidí. Studenti od čtvrťáku níže se účastnit nemusí. Ples bude třetího února, tedy přesně za měsíc. " pokračoval ředitel.
"A jak a kde si seženeme šaty? " vykřikla nějaká holka od Havraspárskýho stolu.
"Ah, ano jistě. Týden před plesem budete mít možnost po vyučování jít si zařizovat vše potřebné. Například nakupovat na Příčnou ulici. " usmál se Brumbál. Myslim, že se právě ulevilo všem holkám. No mám to ale štígro, napíšu mamce, ať mi nějaký šaty udělá. Tim budu mít zaručený, že nebude mít žádná holka stejný. Možná by mohla udělat šaty i pro ostatní holky, pokud to teda za měsíc stihne.
"To je vše, co jsem vám chtěl oznámit. Můžete jít. " Brumbál se zas posadil. Vstali sme a šli nahoru do pokoje.
"No není to super? Ples tady v Bradavicích. " rozplývala se Leona. "Sam, myslíš, že by mi tvoje mamka mohla ušít nějaký šaty? " otočila se na mě. Mělo mě hned napadnout, že Leu to napadne jako první.
"Jasně, už sem na to myslela. Pokud chcete, všem mamka ráda udělá šaty. Pokud to stihne. Když ne, tak jí s tim nějaká kolegyně určitě ráda píchne. " slíbila sem. Večer v pokoji sem si sepisovala jejich míry a požadavky, který zejtra pošlu po mojí vypelichaný sově mamce.
---------------------------
Bylo pár dní po našem příjezdu do Bradavic a my seděli v Nebelvírský společence. Byl večer a protože sme samýma roupama s holkama nevěděly, co máme dělat, vetřely sme se zase sem. Jedinej, kdo tady chyběl, byla Lily. Šla za Lucasem, od našeho příjezdu po vánocích se ještě neviděli, tak pevně doufám, že už se s nim konečně rozjede a vrhne se do mužné a svalnaté náruče Jimmymu. Najednou portrétem dovnitř vtrhla jako velká voda Lily.
"Jamesi, můžu s tebou mluvit? " podívala se na něj. Jimmy se zvedl a oba vyšli ven na chodbu. Co se dělo dál sem samozřejmě nevěděla, ale Lily nám to potom podrobně vyprávěla.
"Jak se máš? " usmál se James nervózně. Nebyl si jistej, co mu Lily chce. Od příjezdu do Bradavic se skoro nebavili a on se bál, že na to, co se mezi nima stalo u nich doma, se prostě zapomene.
"Rozešla sem se s Lucasem. " vyhrkla Lily nadšeně.
"To je super. " pousmál se Dvanácterák.
"To je všechno? " nechápala zrzka. "Jen super? "
"No, přijde na to, co z toho plyne pro mě. " pokrčil James rameny a prohrábl si rukou vlasy. To bylo jedno z jeho nejoblíbenějších gest.
"Zkus hádat. " usmála se Lily a políbila ho.
"Takže sme konečně legálně spolu? " ujišťoval se James, když se od sebe odtrhli.
"Jo, už to tak bude. " rozesmála se Lily. "Asi sem tě vážně vždycky chtěla. " dodala a objala ho kolem pasu. James si jí přitiskl k sobě ještě blíž. Skoro se u něj ztrácela, ona je hubená a on svalnatej.
"No konečně. " ušklíbl se James trochu ironicky. Vyzdvihl si nadšeně Lily do náruče a pořádně a dlouze jí políbil.