Everybody should have his own world...

15.kapitola - Veselé vánoce

30. dubna 2011 v 17:14 | Maggdinka |  *Potterovi s.r.o.*
Tak sem konečně vymyslela kapču k Potterovým. Na tuhle povídku nemám teď vůbec nápady. Nebo spíš mám, ale až na další dění. Teď se mi píše blbě o vánocích, když je zítra květen. Navíc nemám teď moc "vtipných" nápadů, protože neprožívám zrovna nejlepší období. Každopádně doufám, že se vám povídka bude líbit. Prosím moc komentujte, nevím, jestli to čte tak málo lidí, nebo jste jenom líní komentovat, ale mě komentáře pomáhají a motivují ke psaní. Když nejsou komentáře, není ani chuť. Takže prosím, zanechte aspoň jeden krátkej…Vaše Maggdinka♥
Veselé vánoce
"Kluci, Jess, vstávejte! " volala na ně zezdola paní Potterová. Bylo teprve osm hodin.
"Co otravuje? " zabručel James nevrle, neměl rád, když ho někdo budí.
"No, možná proto, že dneska sou vánoce, tak budem muset pomáhat. " usoudil Sirius, který už seděl narovnaný na posteli.
"No, co se dá dělat. " povzdychl si James a vyšvihl se do sedu. Vyjekl a hned si zase lehl.
"Co je? "
"Třeští mi hlava. " zakvílel Dvanácterák a držel se za čelo.
"To máš z toho, že sis včera s Marthym asi desetkrát připíjel na to, abys konečně sbalil Evansovou. " ušklíbl se Sirius a zmizel v koupelně.
"Tobě se to kecá, když chodíš s mojí sestrou. " zařval na něj James.
Zrovna když se kluci chystali dolů do kuchyně, potkali se na chodbě před pokojem s Jessicou. Byla už ustrojená, učesaná a namalovaná. Nevypadalo to, že by jí nedostatek spánku nějak vadil. Ona měla vždycky energie na rozdávání.
"Nazdar frajeři. " usmála se na pozdrav. Potom došla k Siriusovi a políbila ho na tvář.
"Už se těšim, až budem zdobit vánoční stromek, to mě vždycky strašně bavilo. " zachechtal se Sirius, celý natěšený, až bude po snídani a budou se moct pustit do zdobení.
"Ahoj mládeži, mám pro vás sváteční snídani. " vítala je s úsměvem paní Potterová, když vešli do kuchyně.
"Kde je taťka? " rozhlížela se Jess kolem, když usedala ke stolu.
"Ještě šel dokoupit nějaký dárky a staví se pro krocana na večer. " informovala ji mamka od plotny, kde právě smažila vajíčka se slaninou. "Dáte si něco speciálního drahoušci? "
"Ale kdepak, dyk je tady na stole koláč, čokoládovej řez, topinky a toasty. Co bys ještě dělala? " krotil jí James.
"No dobře. Co si dáte k pití? "
"Kafe. " hlásila Jessica.
"Dýňovej džus. " přidal se Sirius.
"Jednu Ohnivou whisky. " ušklíbl se Jimmy, když si všiml jak se jeho mamka tváří, dodal: "Dělám si srandu, dám si taky kafe. "
"Mami, doufám, že počítáte s tim, že stromek budeme zdobit my. " ozval se James s plnou pusou.
"Jasně, že jo. Tohle je vaše práce. Jenže nemáme stromek. Lépe řečeno, ještě pořád roste na naší zahradě. Ten nejmenší vzadu hned na kraji lesa. Musíte tam jít a postarat se o něj. "
"To je maličkost. " usmál se Sirius.
"Ne, bez kouzel! Chci si to užít. Táta má pilu v kůlně, že jo? " zarazila Jessica jeho chuť na kouzlení.
"No, kde jinde by ji měl mít. " pokrčila paní Potterová rameny. "Pořádně se oblíkněte, je tam ještě větší zima než včera. Já jdu teď uklízet. "
*
Po snídani vyrazili ven pro stromek. Pořádně se nabalili, protože maminka má vždycky pravdu a nebylo tomu jinak ani teď, byla vážně strašná zima. Štiplavej mráz je uhodil do obličeje, hned jak vyšli.
Přes noc napadla zase halda sněhu, takže se museli brodit do kopce závějema. James nesl pilu, kterou předtím vzal v tátově kůlně.
Došli až k lesu a hned uviděli stromek, kterej maj uříznout. Mamka řekla, že je malej, jenže moc malej nebyl. Mohl měřit aspoň dva metry.
"Já jdu řezat! " řvala Jess a snažila se vyrvat pilu Jamesovi z ruky.
"Na to zapomeň, ještě si ublížíš. Víš, jak na tom seš s manuální prací. " krotil jí James rychle. Přece jen svou nešikovnou sestru znal.
"Ty mně hrozně křivdíš, víš to? " odsekla Jess uraženě a kecla si na nezasněžený pařez. James a Sirius se dali do práce se řezáním. Jessica je závistivě pozorovala
"Au, Tichošlape ty debil! " zařval James na celej les. Sirius moc trhnul pilou a řízl Jamese do prstu.
"Ha! Pak kdo je tady manuální negramot. " vysmívala se mu Jessica.
"Seš zas až moc chytrá. Za to já nemůžu. " odsekl James naštvaně a cucal si řinoucí krev.
"Počkej, já ti to zahojim. " vytáhl Sirius hůlku. Zamumlal jednoduchý kouzlo a Jamesova rána se zahojila.
"Můžu já? " zaskučela Jessica. James si povzdychl, pustil pilu a sedl si na pařez místo Jessici. Jess se ochotně chopila pily a začala se Siriusem řezat. Za chvíli už strom spadl. Sirius se chopil přenášení. Kouzlem strom nadnesl a vedl ho nad zemí před sebou, když se vraceli k domu. V předsíni strom trochu osekali a očistili, aby z něj nepadal žádnej bordel a dali ho do připravenýho stojanu v obýváku.
"Mami, kde sou ozdoby? " zařvala Jess do prostoru, protože nevěděla, kde mamka právě teď je.
"V kumbálu pod schodama. " ozvalo se seshora. Vlezli tam a našli krabice, ve kterých bylo všechno na vánoce. Začali strojit.
"Já tak miluju vánoce. " rozplývala se Jessica.
"Hele, kroť se jo? Nebo ten strom bude zas přeplácanej jak minulej rok. " okřikl sestru James, když viděl, že na strom věší ozdoby všech tvarů a barev.
"Čim přeplácanější, tim vánočnější. " odsekla Jessica dotčeně. Na její zdobení stromků, ať si hubu neotvírá.
"Juhů, hele sem krásná baletka. " zavřeštil Sirius a vyskočil na stůl. Začal kroutit zadkem, kolem kterýho měl obmotaný vánoční řetěz, kterej se věší na stromek.
"Už to zase začíná. " protočil James se smíchem oči.
"Chtělo by to whisky, bejbe. " našpulil Sirius rty a zamrkal na Jamese.
"Tichošlápku, s tebou je to fakt špatný. Je teprve jedenáct dopoledne a ty už bys chlastal. " zachechtal se James.
"Na pití není nikdy brzo. " zastala se svého boyfrienda Jessica a zrovna si do uší věšila
vánoční koule.
"To se mi snad jenom zdá. " zakroutil James hlavou při pohledu na Siriuse a svojí sestru. "Vy dva ste se vážně hledali, až ste na sebe zbyli. "
"To si piš, bráško. " ušklíbla se Jessica. Když ona i Sirius vzdali svých ozdob a dali je na stromek, bylo zdobení hotový.
"Pojďte mi pomoct ještě sem nahoru, děti. " ozval se křik paní Potterové z patra.
"To je otrava. " zakabonil se James, ale všichni tři šli poslušně pomoct s úklidem. Aspoň jednou za rok to je potřeba.
----------------------------
" Ta večeře se ti vážně povedla, mami. " chválil James matku, když po dojedení slavnostní večeře seděli společně u stolu.
"Kdy, že má přijet Remus? " otočil se pan Potter na trojici.
"No, nevim přesně, myslim, že pozejtří. " ozval se jako první Sirius.
"Jo a taky přijede Lily! " hlásil James rozjařeně a v očích, jako by mu poskakovaly jiskřičky radosti.
"Aby ses nezbláznil. " ušklíbla se Jess provokativně na bráchu. Věděl, že to nemyslela vážně. I ona se moc těšila, až Lily přijede a nikdo Jamesovi nepřál víc než ona, aby konečně Lily sbalil.
"No nic, my asi půjdem nahoru, ne? " zvedl se Jimmy a Jessica a Sirius ho následovali. "Tak dobrou noc, rodičové. " rozloučil se s nimi a zmizeli na schodech do patra.
"Hele o půlnoci se sejdeme na balkóně, ok? " otočil se James na sestru.
"Proč? " nechápala.
"Na cígo ne? "
"To můžem jít spíš teď, dokud sou naši dole. Spát určitě jen tak nepujdou. " odvětila Jess a bez dalšího slova se ztratila u sebe v pokoji. Po minutě vyšla ven v mikině a s krabičkou cigaret a zapalovačem v ruce.
"Jestli nás ale nachytaj, tak je to na tebe. " varoval jí James, když potichu lezli na balkón.
"Jestli nás nachytaj s cígama v ruce, těžko to svedeš na mě. " zahučela Jessica šeptem. Na balkóně nebyl sníh, protože nad ním byla malá stříška, takže stopy tady po nich nezůstanou. Naštěstí ložnice rodičů je na druhé straně patra, tak je neuslyší. Hned pod nima je ale obývák, takže si musej dávat pořádnýho majzla. Kdyby se Potterovi dozvěděli, že jejich děti kouřej, asi by je švihlo. Všichni tři si zapálili cigaretu.
"Áá, to je blaho. " vydechl Sirius slastně, když vyfoukl první dým. "Tomu říkám, hezký vánoce, nic mi tady nechybí. " usmál se na Jess a přitáhl si jí k sobě.
"Mě tady něco chybí. " ozval se James, aby se neřeklo.
"My víme. " zabručeli Sirius a Jessica jednohlasně. Bylo jim jasný, že James mluví o Lily. Vzápětí se začali oba dva smát a navzájem si zacpali pusy, aby je nebylo slyšet.
"Vám se to chechtá, když ste tady spolu. " odsekl James, uraženě se posadil na parapet a díval se kamsi do dáli.
"Ale no tak, ty seš čím dál víc urážlivější. " přisedla si Jess vedle bráchy.
"Tobě by taky nebylo do zpěvu. Sme v sedmáku a ona si randí s nějakym malym klukem. Nejenom, že tim moje ego trpí, ale tak nějak začínám chápat, že se mi to prostě nikdy nepovede. Za půl roku odejdem ze školy a bude to, už jí nikdy neuvidim a budu se moct konečně poohlížet jinde. "
"Můžeš se poohlížet jinde už teď. " přidal se do rozhovoru Sirius. "Už sem ti kolikrát řikal, že když se před ní začneš objevovat s jinou, třeba začne žárlit a konečně pochopí, že je celou dobu vlastně do tebe zabouchlá. "
"Když já nevim, Tichošlápku. " netvářil se James zrovna moc nadšeně.
"Vážně, dej na mě. Až se vrátíme do Bradavic, ohlížej se jinde. Nevšímej si jí a zvi na rande jiný holky, žádná ti neřekne ne. " zamrkal Sirius.
"No a co teď, než odjedem do Bradavic? Až Lily přijede? "
"Chovej se k ní normálně, jako bys jí už nechtěl. Ona bude naštvaná, věř mi. " skočila do toho Jessica.
"No uvidíme, třeba ani nepřijede. " pokrčil James rameny.
"Ale jo, přijede. Slíbila to. Navíc, co by dělala doma? S Petúnií? " ušklíbla se Jess ironicky.
"Myslim, že bude radši trávit svátky s Petúnií než se mnou. " uchechtl se James nevesele.
"Tak to se teda pleteš, bráško. " ujistila ho Jessica. Když dokouřili, potichu se přesunuli dovnitř, aby je neviděli nebo neslyšeli rodiče.
*
Kolem půlnoci se Sirius potichu zvedl z postele, aby nevzbudil Jamese. Jen tak v pyžamu vylezl ven z pokoje.
James ale nespal a moc dobře věděl, že Sirius jde za jeho sestrou. Bojoval s pokušením jít za ním a seřvat ho, jenže věděl, že nemůže. Ti dva spolu chodili a on nijak nemohl ovlivnit jejich vztah, a co spolu dělají.
Sirius vlezl k Jess do pokoje. Byla vzhůru, takže když slyšela vrznout dveře, hned se vzpřímila na posteli a posadila se.
"Co tady děláš? " zašeptala, když poznala, že je to Sirius. Přišel k ní a posadil se vedle ní na postel.
"Přišel sem tě navštívit, to se nesmí? " ukázal svůj okouzlující úsměv.
"To se teda smí. " usmála se Jess a začali se líbat.
"Konečně, po dlouhý době zase spolu, o samotě. Já proti Jamesovi nic nemám, ale tady je to strašně malý, v Bradavicích aspoň furt nepřekáží. " zachechtal se Sirius tlumeně.
"Ty seš hnusnej. " zasmála se Jess. Sirius jí umlčel dalším polibkem.
"Mimo to, sem ti přišel dát dárek. Už sou vánoce. " promluvil opět Sirius a podíval se na její hodiny na nočním stolku. Bylo pár minut po půlnoci.
"Jo? Co mi chceš dát za dárek, že to nemůže počkat do rána u stromečku? "
"To by asi vaši koukali, kdybych ti tohle dal ráno pod stromeček. " ušklíbl se Sirius a začal Jess líbat na krku.
"Hm, zatím se mi ten dárek líbí. " zamručela Jessica spokojeně. Sirius si vlezl pod deku k ní. Začali se líbat vášnivěji.
"Co kdy někdo přijde? " vydechla Jess, když jí Sirius přetahoval přes hlavu pyžamo.
"Kdo by měl přijít, prosim tě? " uklidňoval ji. Evidentně to zabralo, protože Jess se uvolnila a i ona ze Siriuse pyžamo stáhla.
Vzájemně se líbali po všech částech těla, a i kdyby teď někdo přišel, snad by ani nemohli přestat.
"Už nezdržuj. " zasýpala Jessica, která nemohla skoro ani dýchat. Její chtíč byl na maximu.
"Tak veselý vánoce, kotě. " políbil jí Sirius na čelo a přitiskl se k ní. Museli se krotit, aby zůstali potichu, kdyby někdo přišel, to by byl konec.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 hplovehp hplovehp | Web | 1. května 2011 v 10:34 | Reagovat

Tý brďo, v květnu hledat vánoční inspiraci... To aby si člověk dva dny pouštěl na plný pecky vánoční koledy xD
Každopádně jsi to zvládla. By mně zajímalo, jak by se tvářili Potterovi, kdyby Sirius dal Jess ten dárek opravdu pod stromečkem.. Ale Jauvajs, jehličí XD
Bye bye hplovehp :-D

2 Koki Koki | 1. května 2011 v 10:48 | Reagovat

Tak to bylo vážně naprosto skvělý. Prej: To by asi vaši koukali, kdybych ti dal tohle ráno pod stromeček.
Fakt perfektní. :-D  :-P  :D  8-)

3 lilyevans-and-marauders lilyevans-and-marauders | Web | 26. září 2012 v 18:24 | Reagovat

,,Juhů, hele jsem krásná baletka!" Tos zabila! Málem sem se udusila smíchy!!! Bože dokonalýýý!!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama