Everybody should have his own world...

14.kapitola - Pán sáňkování

14. dubna 2011 v 22:03 | Maggdinka |  *Potterovi s.r.o.*
Tak, konečně sem zpatlala kapitolu k Potterovým s.r.o. Moje krevní skupina je momentálně spíše Elita Bradavic, takže se moc omlouvám, že Potterovy nejdou rychlejc, ale nejsou skoro nápady. Každopádně s touhle kapčou sem docela spokojená :-) Užijte si čtení a jako vždycky budu moc ráda, za jakýkoliv komentář…Vaše Maggdinka♥

Pán sáňkování

"Budíček, lemry! " Jess vtrhla jako velká voda do Jamesova pokoje, kde s ním spal i Sirius. Sice spolu ti dva chodili, ale nebylo by asi moc vhodný, kdyby spolu spali v jednom pokoji v Potterovic domě.
Sirius se vzbudil okamžitě, byl už na nohou. Přišel k Jess a na dobré ráno jí věnoval dlouhý polibek. James jen zamručel něco ve smyslu: "Vyfič, ty příšero. " připlácl si polštář na hlavu a spal dál.
To se Jess samozřejmě nelíbilo, protože byla vzhůru už hodinu a pěkně se nudila. Byla až moc podezřele hyperaktivní takhle po ránu. Ještě nesnídala, protože chtěla počkat na kluky, jenže ty se ke vstávání moc neměli. Tak je přece musela donutit sama.
Došla do vedlejších dveří, kde měl James koupelnu. Popadla sklenici a natočila do ní vodu. Sirius jako by tušil, že se nestane nic milýho se radši v koupelně zavřel a začala se umývat.
Jessica to nejdřív s bráchou zkusila po dobrým. Pokusila se mu strhnout z těla deku, ale ten parchant se jí držel zuby nehty. Potom se pokusila o totéž s polštářem. Taky nic.
Nechala ho chvíli bejt a když si James myslel že je v bezpečí, povolil polštář. Na to ale Jess čekala. Strhla mu ho z hlavy a polila ho vodou.
"Co to děláš? Ty seš fakt kráva. " rozkřikl se a vyskočil z postele, jako namydlenej vorvaň. Z vlasů i trička mu kapala voda.
"Taky tě miluju, bráško. " ušklíbla se Jess. "Když to s tebou jinak nejde, tak nemám na výběr. To se tady mám kopat sama do prdele, než vy se vyhajáte do růžovoučka a uráčíte se vstát? To už by byl skoro oběd. " bránila se.
James zabručel cosi nezřetelnýho, ale Jess přišlo že slyší něco jako "blázen" a "ať se de vycpat". No co, svýho dosáhla. James zmizel v koupelně za Siriusem, aby si usušil hlavu a vyčistil zuby.
*
Po snídani se rozhodli, že půjdou bobovat. Jo slyšíte dobře - bobovat. Lyžování je zas tak moc nebralo, ale doma měli dvoje príma saně, na kterých James a Jessica jezdili jako malí pořád. Nejen jako malí. Kdykoli byli v zimě doma, vždycky vykročili na kopec za barákem. By ste se divili, jak je bobování ohromná zábava, i když vám je sedmnáct.
Nabalili se, vyšlápli s funěním kuřáků kopec a hádali se, kdo pojede první.
"Tak si ještě vy. " pokrčila Jess rameny a svoje saně dala Siriusovi. "Aspoň se podívám jakej je sníh, podle toho jestli se vysekáte. "
"A neměl bych spíš já čekat? Sem jedinej, kdo může kouzlit mimo Bradavice, tak kdyby ste se vysekali, mohl bych vás vyléčit. " bránil se Sirius. Pokusnýho králíka zrovna dělat nechtěl.
"Neboj zlato, já kdyžtak doběhnu pro mamku. " ušklíbla se Jess a strkala oba na saně, aby zbytečně nezdržovali. Chtěla se totiž už projet taky.
Oba Poberti teda nasedli na saně a rozjeli se dolů. Sníh byl dobrej a oba byli za chvíli dole.
"Hele, klusejte nahoru, já chci taky! " řvala na ně Jess z kopečka. Sirius ochotně vyběhl, i když si málem rozbil hubu, protože běhat ve sněhu a ještě k tomu do kopce není moc praktický.
"Uáá! " pištěla Jessica, když si to drandila dolů z kopce.
"Tohle je hned po famfrpálu můj nejoblíbenější sport. Lyžovat umí každej debil, ale umět dobře sáňkovat a nenamlátit si hubu, to je umění! " rozplýval se James. Sáňkování v nich vždycky vyvolávalo pravou sváteční náladu.
Potom si postavili skokánky a najížděli na ně. Fakt jako malý děti. Po hodině byli už všichni tři promočený až na kost, protože ty skokánky byli docela veliký a oni se každou chvíli vysekávali. O tom sáňkování ale je.
"Bacha, teď uvidíte vrcholný číslo! " řval James a nasedl na sáňky. Natočil je k největšímu skokánku, kterej právě před chvílí dodělali. Jess a Sirius ho pobaveně sledovali. Bylo jim jasný, že James se tutově vyseká.
"Pozor, jedu! " zahulákal Dvanácterák a pořádně se odrazil. Najel na skokánek a vylítl do vzduchu. Ti dva ho už viděli zapíchnutýho ve sněhu, ale jako zázrakem James dopadl normálně a jel dál.
"Juhů! Sem pán sáňkování! " halekal jako na lesy.
"Ty vole, Jimmy, bacha pařez! " zařval najednou Sirius, když si všiml podezřelýho tělesa, který stálo přímo v Jamesově cestě.
"Kde? Kde? " vykulil James oči a sledoval, kde je hrozící nebezpečí.
"Přímo…" začal Sirius.
"Auu! " zaúpěl James, kterej teď ležel v závěji vedle sáněk. "Moje koule! " začal né moc slušně nadávat.
"…před tebou. " dopověděl Sirius to, co nestihl. Jess se vedle něj svíjela v tichém smíchu, když ale slyšela Jamesovi nadávka mezi nimi i "U Merlinovejch posranejch bombarďáků ", nevydržela to a vybuchla v ohlušující záchvat smíchu. Oba se se Siriusem rozeběhli Jamesovi na pomoc.
"Jasně, jen se mi směj. " obořil se na Jess, která se stále chechtala, že se nemohla skoro nadechnout. Sirius kamarádovi pomáhal šetrně na nohy.
"Vypadá to, že díky tvýmu titulu pán sáňkování ses vzdal titulu dívčí idol. " sypala ze sebe Jessica trhaně a nemohla se ani za boha přestat smát.
"To je teda vážně vtipný. " zabručel její bratr a stále si rukama držel rozkrok, jako by se bál, že když ho pustí, tak se rozpadne.
"Tímto se tvoje šance na sbalení Lily zrovna nezvyšujou. " rejpla si Jess znova, když už se trochu uklidnila a všichni se i se saněma šinuli k domu.
"To má bejt nějaká pomoc? Tvůj bratr teď prodělal těžkou nehodu a třeba už nikdy nebude plodnej, tak by byla na místě spíš nějaká podpora, než jenom rejpání a urážky. " hudroval James dál.
"Promiň, bráško, já to tak nemyslela. " uklidnila se Jessica a rychle se bráchovi omlouvala. On když se James naštval, nebyla s ním půl dne řeč, což teď o vánocích nebylo ideální. Kor, když večer plánovali návštěvu místí hospůdky.
---------------------
Večer se nabalili a vyrazili do centra Godrikova dolu. V městečku byli asi tři hospody, jednu vlastnil kouzelník, takže se tam scházeli jen kouzelníci a čarodějky. Potterovi tam všichni moc dobře znali a Siriuse už taky. Přece jen tady trávil většinu prázdnin.
Vešli do hospody, která se jmenovala Krčma Godrika Nebelvíra. Bylo tady docela plno. Všichni kouzelníci teď byli doma, aby taky ne, zítra byli už vánoce.
"Ahoj mládeži! Už sem si říkal, jestli ste letos nezůstali v Bradavicích. " zdravil je hostinský Charlie.
"To víš, že ne, Charlie. " ušklíbl se James a všichni tři zapluli do jednoho z boxů.
"Jako obvykle? " zeptal se hostinský. Všichni přikývli a on odešel. Za chvíli už byl zpátky se třema skleničkama Ohnivý whisky.
"Tak na ty prázdniny. " pozdvihla Jessica skleničku na přípitek. Kluci jí následovali a všichni si přiťukli. Kopli whisky do sebe na ex a už mávali na Charlieho, že chtějí další.
"Škoda, že tady není Lily. " zachmuřil se James.
"Ale prosimtě, ona za pár dní přijede, jako na koni. " utěšoval kamaráda Sirius.
"Bůh ví jestli. "
"Ale jo, určitě. Vždyť to slíbila. " připojila se Jess. "Navíc, co by dělala doma s Petúnií? " ušklíbla se při vzpomínce na Lilyinu starší sestru.
"To je fakt. " rozzářil se James s novým elánem a už mával na hostinskýho znovu, protože zase byli všichni tři na suchu.
"A že by ste jako přišli pozdravit? " ozvalo se vedle nich. Všichni tři se otočili, před nimi stála vysoká blondýna.
"Ahoj Nicole. " zamrkal laškovně Sirius.
"No ahoj Siriusi. " usmála se Nicole zářivě. "Nech si zajít chuť. " dodala, když si všimla, jak na ní Sirius kouká.
"No dovol? Já sem teď zadanej muž. " urazil se Sirius naoko.
"Nekecej! Povídej, kdo je takovej blázen, aby si něco začal s nepoučitelným holkařem. "
"Ten blázen budu nejspíš já. " ozvala se Jessica a aby potvrdila svoje slova, chytila Siriuse za ruku.
"To mě poser! " vypadlo z Nicole. "To teda vážně čumim. Ne ale moc vám to přeju, vy dva se k sobě dokonale hodíte. Nedokážu si vedle tebe představit nikoho lepšího, Siriusi. " začala se rozplývat.
"Seš tady sama, nebo sou tady i ostatní? " ozval se James.
"Je tady ještě Ben a Marthy. " informovala je.
"Zase sama se dvěma klukama? Ty ses nezměnila. " ušklíbl se Dvanácterák. Nicole byla devatenáctiletá vysoká a moc pohledná bloncka. Před dvěma lety úspěšně dokončila Bradavice a stejně jako většina kouzelnických obyvatel Godrikova dolu, chodila do Nebelvíru. Byla to jejich velice dobrá kámoška, znali jí vlastně už od dětství, bydlela jen pár domů od nich.
"Tak si pojďte přisednout k nám. " nabídla se Nicole a předchozí Jamesovu poznámku radši přešla.
"Pojďte vy sem, my tady máme místa dost. " mrkla na ní Jess. Nicole přikývla, odeběhla a po chvíli se vrátila i s Benem a Marthym.
"Nazdar kluci! " zdravil hlasitě Sirius. Ben chodil s Nicole do ročníku a Marthy byl ještě o rok starší než oni dva.
"Že nevíte, co je novýho? " zahlásila hned Nicole. "Tyhle dva spolu randěj. "
"Myslíš Jamese a Siriuse? To není žádná novinka. " ušklíbl se Ben ironicky.
"Ha, ha. Zase vtipnej jak sáňky v létě viď? " usmál se Sirius.
"O sáňkách mi nemluv, Tichošlape. " zahučel James a zamnul se v určitých partiích.
"Takže vy spolu chodíte jo? " ozval se Marthy a otočil se na Jess a Siriuse. "To je super. Ale žádný velký překvapení, vy dva ste si dycky hráli do not. "
"No jo, už to tak je. " usmála se Jessica zářivě.
"Taky by ses mohl už usadit Marthy. " zazubil se Sirius. "Dvacítka na krku a furt nemáš žádnej vážnej vztah. "
"Od tebe to teda sedí, ještě co sem byl na škole, už se proslýchalo o lamači dívčích srdcí jménem Sirius Black. " nedal se Marthy.
"To jo, ale podívej, v sedmáku sem se konečně umoudřil. " rozchechtal se Sirius na celou hospodu.
"Nevim, jestli se dá říct zrovna umoudřil. " ušklíbla se Jessica políbila svýho "moudrýho" milovanýho na tvář.
"Nějaká moc drzá na svou vejšku. " rýpl si Black.
"Nechci remcat, ale nejsem zas o tolik menší než ty. " vyplázla na něj Jess jazyk. Ostatní se jejich pošťuchováním dobře bavili. Prostě dokonalý pár.
"Tak mládeži, další rundu? " to se vedle nich objevil znovu hostinský Charlie.
"Jasně Charlie, dones rovnou celou flašku. Na mě. " zavelela Nicole. Ona se o peníze starat nemusela. Podobně jako Potterovi i její rodina byla dost stará a u Gringottových měli schováno malé jmění, které po generace rodina nahromadila.
"Kde vůbec máte Remuse? " ozval se tentokrát Ben.
"Je na vánoce doma, ale za pár dní je tady jako na koni. " ujišťoval ho Sirius.
"Jo, Lily taky. " hlásil nadšeně James.
"Jé, opět slavná Lily Evansová. Tebe to ještě furt nepustilo, Jimmy? " dloubla do něj Nicole pobaveně prstem.
"To si piš, že nepřešlo. " ujišťoval jí James. "Ona je prostě dokonalá. " rozplýval se a zasněně se usmíval, jako měsíček na hnoji.
"Jo, a dokonale na tebe furt kašle. " zařehtal se Marthy.
"Jen si dělej srandu kamaráde, však já jí dostanu. " nafoukl se Jimmy sebevědomě.
"No, každopádně je musíte oba vzít sem, až tady budou. Někdy po vánocích, všichni se tady sejdeme. My tady budeme každej den. " utla Nicole debatu o tom, jestli James sbalí nebo nesbalí Lily.
"Kde jinde, než v hospodě by vás taky měl člověk hledat, že jo. " ušklíbl se Sirius provokativně. "Neboj, vezmeme je sem určitě. "
Charlie donesl objednanou láhev whisky a všem nalil.
"Tak na ty vánoce. " chopil se přípitku Ben.
"Jo a na to, ať úspěšně dokončíte Bradavice. " přidala se Nicole.
"A ať to vám dvěma vydrží. " kývl Marthy na Jessicu a Siriuse. "A ať Jimmy sbalí konečně Lily Evansovou! "
Společně si přiťukli a kopli do sebe panáka na ex. Hned si nalili další sklenici a takhle to šlo dál. Dobře se bavili a každou chvíli se od jejich stolu ozývaly výbuchy smíchu. Bylo super, když se všichni takhle po půl roce sešli a pobavili se.
Ve dvě ráno za nimi přišel Charlie, když už lokál zel prázdnotou a mile je vyporoučel ven, protože měl právě zavíračku. Když se zvedali k odchodu, na stole byla už šestá flaška. Rozloučili se s kamarády a James, Sirius a Jess si to šinuli domů
"Jen doufám, že naši nezamkli. " nadhodil James v polovině cesty.
"Klid, já kdyžtak odemknu. " ujišťoval ho Sirius.
"Paráda, že už někdo z nás může kouzlit. Nedopadne to jako před rokem. Kdy sme hodinu trčeli venku a hádali se, kde poleze po okapu do prvního patra zaklepat rodičům na okno. Samozřejmě, že to zůstalo na mě. " usmál se James při vzpomínce na loňský rok.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Koki Koki | 15. dubna 2011 v 11:27 | Reagovat

Vážně skvělý a moc pěkný. :-D  :-P  :D  8-)

2 hplovehp hplovehp | Web | 15. dubna 2011 v 18:52 | Reagovat

Dobře ty. Prej: S tpohle kapitolou jsem docela spokojená!
Vždyť to bylo něco užasnýho. Příště napiš upozornění, že by se u toho nemělo pít, ať nemusím utírat monitor. Prostě úžasný. :-)  :-D  :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama