Everybody should have his own world...

13.kapitola - Černá ovce

16. dubna 2011 v 15:55 | Maggdinka |  *Elita Bradavic*
Tak, konečně sem zplodila novou kapču k Elitě. Je to pokračování vánoc našich kamarádů. Jak si je užívají?No určitě to není jen tak. Nic víc dodat ani nemůžu, takže hurá do čtení. Jako vždy, jsem moc vděčná za jakýkoliv komentář…Vaše Maggdinka♥

Černá ovce

"Ahoj, lásko. " pozdravil mě Remy, jakmile sem se probudila. Už byl vzhůru a pozoroval mě, což se mi moc nezamlouvalo, protože po ránu vypadám jak vyblitej květák.
Bylo sice teprve osm hodin, ale vůbec sme nebyli ospalí, i když sme toho moc nenaspali. Remy, a po něm i já, si dal sprchu. Oblíkli sme se a společně vyrazili dolů uloupit si něco k snídani, protože sme byli pořádně vyhladovělí.
Přišli sme do jídelny, ale nebyli sme první. Sirius a James už tam seděli a jedli. Jídlo bylo připravený a rozložený po celym stole, ale po Potterových ani vidu ani slechu.
"Páni, co vy dva tady? Největší spáči co znám a už tady sedíte. " vykulila sem oči, když sme si sedali.
"Doma vždycky vstáváme brzo, to je paradox co? " ušklíbl se Jimmy.
"Kde sou vůbec vaši? " já sem po ránu hrozně dotíravá a kladu hodně otázek.
"No, kde asi, v práci. "
"Fakt? A co dělaj? " pokračovala sem ve svý otázkový smršti.
"Mamka vaří v rodinný restauraci v Itálii a taťka pracuje na ministerstvu kouzel. "
"Páni! Až v Itálii, to je paráda. No jako přemístěním tam je hned, viď. A na jakym oddělení pracuje taťka? "
"Ses měla zeptat včera jich. " zasmál se James. "Pracuje na odboru záhad. "
"Cože? " vyvalila sem oči. "Neber to špatně, ale tvůj taťka nevypadá jako nějakej podivín z odboru záhad. "
"To ne. " zachechtal se James. "On je dost praštěnej a je s nim sranda, ale na druhou stranu je strašně chytrej. Není snad jediný kouzlo, který by nezvládnul. " to je vlastně fakt. Jimmy je celej po něm. Je to taky pěknej prdlouš, je s nim sranda a porušuje školní řád, ale je hrozně chytrej. Teorii se moc nevěnuje, ale v praxi zvládne skoro vždycky nový kouzlo jako první. Možná proto mu ty jeho vtípky u učitelů tak procházej. V životě je důležitý jen to, co umíte vykouzlit a ne, že znáte všechny účinky kouzla. A na praxi je náš Jimmy mistr, dokonce větší než Remy nebo Lilka.
"Hele hoši, já nevim jak vy, ale dneska bych šla na Příčnou. Vánoce sou už pozítří ráno a já nemám ani jeden dárek. " ozvala sem se opět já.
"Taky už sem na to myslel, Sam. " přitakal Jimmy a usrkl si kávy.
"Dvanácteráku, ty na to myslíš furt, hlavně s Evansovou. " rozchechtal se Sirius. Prasák, nevim kdo na to pořád myslí.
"Hele…" vložila sem se do toho zase já. "…já bych to viděla tak. Až se ty nádhery vyhrabou z postelí, tak se letaxem přemístíme k Děravýmu kotli, rovnou si tam dáme něco k obědu a pak se vydáme na nákupy. Já aspoň navštívim svýho milovanýho taťku. "
"Tvůj táta pracuje na Příčný, nebo co? " podivil se Sirius.
"No, v Gringottovic bance. " přitakal sem.
"Tak tim se všechno vysvětluje! Já si furt řikal, že mi připomínáš skřeta. " rozřehtal se Sirius. Ha, ha, strašně vtipný. Tady se zas někdo příjemně vyspal.
"U Gringottových pracujou i lidi, ty trubko. " seřvala sem ho. "A vůbec, dej si bacha, nebo tátovi řeknu, ať tě zavře do jednoho z těch starodávnejch trezorů. Náhodou se třeba stane, že to bude váš trezor a místo pokladu tam najde maminka svýho synáčka. "
"Já už budu hodnej! " klekl si vedle mě na kolena, očividně na něj moje výhružka zabrala. Stejně furt nevim, co je na jeho rodičích tak hroznýho. Každej sice nemá tak super rodiče jako třeba já, nebo Jimmy, ale přece nemůžou bejt tak hrozný. Musim to z něj někdy vytáhnout.
"Nazdar. " zabručela Sarah, která se právě objevila v jídelně. Za ní se přiřítila Emma, s daleko veselejším pozdravem. Sarah usedla a dala se do ládování koblih a koláčů. Něco s ní je špatně, žere ještě víc než obvykle - doplňuje cukry.
"Tak, jak ste se vyspali, dámy? " ušklíbl se Jimmy.
"Skvěle! " hlásila Emm, která se už cpala topinkou.
"Mluv za sebe, satane! " zahučela Sarah nerudně a dost podezřele zarudlýma očima zírala na stvoření před sebou.
"Tak povídej, co vyváděla tentokrát? " ušklíbla sem se, protože mi hned bylo jasný, odkud vítr vane.
"To, že sem musela nechat rozsvícenou lampičku celou noc, bych rozdejchala. " začala Sarah a postupně zvyšovala hlas.
"I to její kvílení ze spaní, kvůli zlejm snům bych snesla. " pokračovala. "…ale když na mě v pět ráno skočila a začala mě škrtit jen proto, že sem se o ní otřela nohou a ona myslela, že po ní de ten duch z Paranormal activity, to už bylo příliš! " teď už přímo řvala.
Emma na židli sjížděla pořád níž. Když sem si všimla rudých skvrn na krku Sarah od Emminých prstů, už sem to vážně nevydržela a propukla sem v záchvat smíchu. To sou pro moji bránici šoky takhle po ránu.
*
Všichni sme se sešli u Potterů ve sklepě o půl dvanáctý. Chci udělat Sarah radost, tak jdem vyvolávat duchy. Ne, dělám si srandu, jdeme se přemístit k Děravýmu kotli.
"Proč se musíme přemisťovat zrovna odtud, když máte desítky dalších krbů. " nechápala Leona.
"Funkční je jen tenhle, protože letax dělá bordel. " uvedl to James na pravou míru. No tož to je snad logické ne? Přece si nebudou špinit ty krásný koberce a mramorovou podlahu.
Postupně sme se začali přemisťovat a nořit se v Londýně v tom pajzlu Děravej kotel. Toho starýho páprdu hostinskýho Toma málem švihlo, když nás po sobě lezlo devět. Naobědvali sme se a kolem půl jedný se vydali na nákupy.
Nejdřív ovšem budem muset udělat zastávku v bance, protože sme chudý studenti a nemáme už skoro ani svrček. Uvidim taťuldu, hurá!
"Když už se uvidíme s mym taťkou, mám mu tě představit jen jako Remuse, nebo jako svýho kluka? " otočila sem se na Remyho, když sme stáli před Gringottovýma a chystali se dovnitř.
"To je fuk, záleží na tobě. " usmál se sladce ten můj boban. Tak dobře, mám si to rozhodnout sama, má to mít. Hned jak sme vešli do banky, uviděla sem ho.
"Zduř, fotřík! " skočila sem mu na záda. Všichni na nás koukali, no a, jen ať viděj lásku k rodiči.
"No tě bůh, dcero. " vydechl překvapeně. Vrr, ví jak já tohle oslovení nesnášim.
"Co tady vůbec děláš? Lumpárny co provádíte v Bradavicích vám už byly málo, tak ste se rozhodli vyloupit Gringottovy? " rozchechtal se. Ha, ha, hrozně vtipný.
"Ale jen tak sme se potulovali po Příčný, tak sem si řekla, že navštívim svýho milovanýho taťku. " usmála sem se nevinně.
"Jo, a že z něj vytřískáš nějaký prachy, co? " ušklíbl se. Pak se otočil na holky: "Nazdar děvčata. "
"Dobrý den, pan Stone. " odpověděli sborem. Holky už naši všechny znaly, ale kluky ne.
"Tati, tohle sou James, Sirius a Peter. " představila sem mu trojici. "A tohle je můj Remy. " dodala sem a objala Remuse kolem pasu. Taťka ses nima pozdravil.
"Co za šílenství tě vedlo k tomu, chodit zrovna s tímhle stvořením? " zasmál se táta na Remyho adresu. Tím "stvořením" myslel samozřejmě mě. Je hezký vidět, jak vás rodiče bezmezně milujou. Potom zavolal nějakýho skřeta, dal mu naše klíče od trezorů, ať z nich vybere nějaký peníze.
"Chystáš se nás letos o vánocích navštívit, Rose? " otočil se na mě táta.
"Tati, řikala sem ti, abys mi říkal Sam, to pitomý první jméno neberu. " zabručela sem.
"No promiň, tak se nezblázni. " ušklíbl se. "Mamka i Katy by tě moc rády viděly. "
Katy, neboli Catharina je moje mladší ségra, po mamce mudla. Je jí čtrnáct, jako Jenny a je úžasně správňácká, mám ji ráda.
"Jo, já se doma nějak objevim, tak mě čekejte. " přikývla sem. Když nám skřet donesl keše, rozloučili sme se s taťkou a vydali se na nákupy.
*
K Potterům sme přišli přesně na večeři, všechny dárky už sme měli nakoupený. Jack i Sofia už byli doma a v jídelně voněla další úžasná večeře. Najedli sme se, popovídali si s Potterovými o dnešních nákupech a šli nahoru. Odhlasoval se další film.
S Remym sme se zase zdrželi a když sme se přihnali do obýváku zjistili sme, že sme o nic nepřišli. Holky se dívaly na nějakou slaďárnu, kterou odhlasovaly. James se Siriusem tam ale nebyli, což mě moc nepřekvapilo.
Našli sme je v Jimmyho pokoji, s lahví whisky a oba byli očividně zas fest zhulený.
"Áá, náš páreček. Taky nechcete koukat na tu kravinu? Poďte k nám. " zval nás James horlivě. Uvítala sem to, ráda sem s klukama trávila chvíle, byla to příjemná změna proti těm krůtám, co momentálně vedle brečely do kapesníčků. Dokonce i Emm! Zklamala.
James se zvedl a ze skříně vyndal další flašku Ohnivý whisky. S timhle klukem je radost kamarádit. Začali sme se bavit a kecat. Určitě sme se pobavili víc, než ty nanynky u romantiky.
"Sem zvědavá, co mi daj naši k vánocům. " zasnila sem se zrovna.
"To mě naši pošlou při nejlepším bombu hnojůvku. " zachechtal se Sirius opile.
"Jakto? " nechápala sem.
"Protože sem o prázdninách zdrhnul z baráku. " začal se dusit v záchvatu smíchu.
"Cože? " vykulila sem oči, už ani trochu opile. "Proč? Kam si šel? "
"No k Jimmymu přece. " už i Sirius se přestal smát a zvážněl. "Potterovi mě vždycky měli rádi. " nebyla sem schopná slova. No dobře, zdrhnul, ale proč? Sirius vyčetl z mojí tváře otázku.
"Sam, musíš pochopit, že všechny starodávný kouzelnický rodiny nejsou stejný. " začal mluvit a já se zděsila, když sem viděla, jak se tváří. Takhle vážnýho sem ho snad ještě nezažila.
"Sou rodiny jako Potterovi, normální a hodný, ale sou taky rodiny, jako Malfoyovi, nebo třeba ta naše. " ušklíbl se znechuceně a pokračoval. "Moje rodina si myslí, že sme něco víc, protože naše krev je - jak oni říkaj - čistá. Na rozdíl od rodin, ve kterých se objevil nějakej mudla. Rodiče sou pyšný a povýšený a je to prostě nechutný. "
Na chvíli se odmlčel, aby si mohl loknout whisky. Bylo vidět, že o tom mluví nerad.
"Mě se jejich chování a způsoby hnusily už od malička, ale zlom nastal, když sem nastoupil do Bradavic. "
"Jak to myslíš, proč? " skočila sem mu do řeči, protože sem nechápala a požadovala sem nějaký vysvětlení.
"No, protože mě Moudrej klobouk poslal do Nebelvíru. " uchechtl se nevesele. "Chápej, to byla pro rodiče hrozná potupa. Naše rodina po staletí chodila do Zmijozelu a jejich prvorozený syn se dostal do koleje nepřítele. " už sem začínala všechno chápat.
"Takže prakticky hned po nástupu do Bradavic se mě zřekli. Domů sem jezdil, jen když sem musel a to na prázdniny. I když to sem stejně podstatnou část trávil tady u Jamese. " zase se odmlčel a napil. Já ani nedutala, což bylo vážně co říct.
"Pozdějc jim trochu náladu zpravil Regulus, můj mladší bratr. Ten se do Zmijozelu dostal a opravdu dělá svýmu jménu čest. " dodal Sirius sarkasticky. Jo, jeho bráchu si pamatuju moc dobře, jelikož sem taky ze Zmijozelu. Moc pěknej kluk, ale hroznej debil.
"Poslední dva roky je to ale nejhorší. Všemožně sem zvyky našich bojkotoval, hádali sme se, dokonce proti mně otec použil i nějaký to kouzlo, aby mě potrestal. " přikryla sem si rukou pusu. Vůbec by mě nenapadlo, že to má Sirius až tak špatný, i když o nich vždycky mluvil hnusně. James ani Remus nic neříkali, je jasný, že oni už všechno věděj.
"Přibližně před rokem na mě otec použil Cruciatus. " zalapala sem po dechu, myslim, že mám infarkt. Na mýho milouše Siriuska nikdo hnusnej nebude. Je to nejlepší kluk, kterýho znám a sme na stejný vlně.
"Viděli, že to na mě zabralo, takže kdykoli sem dělal problémy, pustili se do mě. V létě sem matku něčim obzvlášť vytočil, mučila mě snad hodinu v kuse. Když mě nechala, totálně hotovej sem se doplazil do pokoje. Myslim, že sem dokonce na chvíli omdlel. Každopádně sem si pak sbalil kufry a letaxem se přemístil sem. Potterovi mě našli v polobezvědomí ve sklepě a nechali mě tady. " domluvil. "Domů už nepáchnu. "
V pokoji bylo ticho. Musela sem si dát panáka, abych to všechno vstřebala.
"Proto, milá Sam, od našich neočekávám žádný dárky. Sem černá ovce rodiny, pro ně už sem mrtvej. " otočil se na mě a téma bylo teď už doopravdy uzavřený.
Večer sem vůbec nemohla usnout. Remy vedle mě už klidně oddychoval, ale mě pořád v hlavě leželo to, co mi řekl Sirius. Nemohla sem to prostě pochopit. On je největší pohodář, jakýho znám a ani ve snu by mě nenapadlo, že uvnitř prožívá něco tak hroznýho. Byl to z kluků můj nejlepší kamarád a trošku mě štve, že mi to všechno řekl až teď, protože sme si vždycky všechno říkali. I když je to děvkař, pořád je to ten nejhodnější kluk jakýho znám a bylo mi ho líto. Měla sem strašný nutkání se hned teď zvednou, přemístit se za jeho povedenejma rodičema a vlastnoručně jim omlátit ty jejich tupý a surový hlavy o zeď. Ale ovládla sem se.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Koki Koki | 17. dubna 2011 v 10:37 | Reagovat

Mooooooooooc pěkný. :-D  :-P  :D  8-)

2 hplovehp hplovehp | Web | 17. dubna 2011 v 11:14 | Reagovat

no to je krása. Vážně pěkně popsaný Siriusův vztah s rodiči. Tak nějak jsem si ho představovala. A kdybych se něco takého dozvěděla doopravdy , nevím jestli bych se natolik ovládla, abych zůstala tam, kde bych byla, a nešla je přejet parním válcem. Chudák Siriusek. :-(

Ale jinak je to samozřejmě jako vždy perfektně napsané.

3 Kriste-n Kriste-n | E-mail | Web | 18. dubna 2011 v 15:42 | Reagovat

Buhužel jsem zatím skončila na třetím odstavci z nedostatku času, takže někdy dočtu a zhodnotím, ale již teď (zatím) mi tam něco schází ..., třeba se to v následujících řádcích vstřebá... :-)

4 Maggdinka Maggdinka | Web | 18. dubna 2011 v 17:59 | Reagovat

[3]: moc mě těší, že ses pustila do čtení, i když jsi to nedočetla. Chápu, že se ti to může zdát všelijaký, podle mě je nejlepší, když se do celý povídky pustíš od začátku, protože to potom nedává moc smysl. Navíc chápu, že téhle povídce nepřijde na chuť každý, je dost jiná, než většina co na netu jsou :-) ale budu moc ráda, když si přečteš i něco víc a zalíbí se ti tu :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama