Everybody should have his own world...

12.kapitola - Emmina slabší stránka

21. dubna 2011 v 15:29 | Maggdinka |  *Elita Bradavic*
Někde se stala chyba v Matrixu a já zapomněla uveřejnit 12.kapitolu. Je to v období hned po příjezdu do Potterovic sídla, vim, že sem vás asi teďka zmátla, ale vy to určitě vstřebáte. …No nic, v minulý kapitole se naši kamarádi konečně dostali na vánoce k Potterům. Jak bude probíhat jejich první večer? Čtěte a uvidíte :-)…Vaše Maggdinka

Emmina slabší stránka
*********************************
Po příjezdu kamarádů k Potterovým
*********************************
Čučeli sme nevěřícně na ten barák. Tomu se ani nedá říkat barák, spíš takovej menší palác. Jak už říkal Jimmy, měl přízemí a dvě patra. Ale jak je rozlehlej! U cesty před domem byla velká fontána, z který momentálně voda netekla. Cesta byla odhrabaná a vedla kamsi dolů pod kopec, kde jak předpokládám, bude nejspíš Godrikův důl. Všude byly okrasný keře, teď přikrytý sněhem.
Podívala sem se na holky a hned sem se uklidnila, když sem viděla, že čuměj stejně debilně jako já.
"Téda, pane Potter, vy musíte mít sakra dobrej job. " ozvala se jako první tradičně Emma.
Jack se rozesmál: "Ale kdepak, tenhle dům patří naší rodině už po staletí, kdepak bych já na to vzal. " Jak tak koukám, starý kouzelnický rodiny maj svoje výhody. Táta je taky z docela starýho rodu - i když ne, jako třeba Potterovi nebo Blackovi - ale o takovýmhle bejváku si můžem nechat leda tak zdát.
"No mládeži, můžeme tady ještě chvíli zírat anebo můžeme jít dovnitř. " vyrušil mě z mojí duchaplný úvahy Jackův hlas.
Jediným mávnutím hůlky otevřel dvoukřídlý dveře a před náma se objevila velikánská hala. Hned po levý straně byl velikánskej obývák a napravo kuchyň s jídelnou. Všude byla mramorová podlaha a přímo naproti nám stály veliký, mramorový točitý schody, který vedly do vyšších pater. Za schody byla chodba, která vedla kamsi dozadu. Usoudila sem, že tam nejspíš mají Potterovi svoje prostory, jak říkal James.
"Vítám vás, děti. " ozvalo se vedle nás. Naráz sme se otočili a uviděli paní Potterovou. Byla středně vysoká, štíhlá a pěkně snědá. Tmavý vlasy měla skoro až do pasu a usmívala se na nás od ucha k uchu. Něco mi na ní bylo ale divný.
"Ahoj kluci. " otočila se na Poberty a Jamese si k sobě přitiskla, objala a dala mu pusu na obě tváře. Připadá to jenom mě, nebo má opravdu Jamesova mamka cizí přízvuk. Ne moc znatelnej, ale je tam.
"Ciao mamma. " zazubil se James. WTF?! Od kdy Jimmy ovládá italštinu? V Itálii už sme s našima párkrát byli, tak to poznám.
"Vítám vás u nás děvčata. Carine belle. " otočila se k nám a obdařila nás italským spojením. "Moc rádi poznáváme Jamesovi přátele. " pozdravili sme jí a slušně se představili.
"Mimochodem, říkejte mi Sofia. " usmála se. No jasně! Teď mi to došlo. Jimmyho mamka je italka! Že se James nikdy nezmínil, hodněkrát sme si o Itálii povídali a já mu řikala, jak strašně jí mám ráda. Ale to podle něj byla asi naprosto nedůležitá informace. Náhodou je to super, moje mamka je taky cizinka, jak už sem se jednou zmínila. Je z tý Český republiky.
"Jimmy, co kdybys šel ukázat kámošům pokoje, aby ste si odložili. Za půl hodiny bude dole večeře. " usmála se Sofia na syna.
"Jasan. " ušklíbl se Jimmy a pokynul nám, aby sme šli za ním.
"Jamesi, máte nějaký domácí skřítky? " ozvala se Sarah, když sme táhli kufry do druhýho patra, kde byly pokoje pro hosty.
"Ne, naposledy tady byli, když se naši vzali, ale pak jim všem dali svobodu. Mamka to jejich otročení nemá ráda a navíc, ráda si dělá všechno sama. Stejně sem jedináček, tak moc práce nemaj, kor když sem v Bradavicích. " odpověděl James.
To už sme došli do druhýho patra, chodba se táhla po celý jeho dýlce. Bylo tady asi deset dveří a naproti na zdi viseli pohyblivý kouzelnický portréty pravděpodobně rodiny Potterů.
"Tak, tady vlevo sou pokoje s koupelnama, ty budou pro vás, holky. No a zbytek si obsaďte vy. " informoval nás Dvanácterák a při poslední větě se otočil na kluky.
"Ty nebudeš spát tady? " ozvala se Lily. Všichni sme se na ní naráz s otevřenýma držkama otočili. Odkdy ona se zajímá o to, kde bude Jimmy spát?
"No, ne já budu u sebe o patro níž. " vykoktal James překvapeně. "Je tam ještě jeden pokoj pro hosty a tam spí vždycky Tichošlápek a bude tam i teď. "
"Evansová, jestli ale chceš, já si to s tebou kliďánko vyměnim. " ušklíbl se Sirius.
"Dík za nabídku Blacku, ale ne. " odsekla Lily. Určitě teď lituje, že nedržela hubu. No jo, snažit se udržet zamilování v tajnosti se nevyplácí.
"Já spim s Remym! " zahlásila sem rychle.
"Sam, tvůj sexuální život nás nezajímá. " zachechtalo se to pako Blackovský.
"Ha, ha. Asi mi smíchy ztvrdnou vlasy. " ušklíbla sem se ironicky. Popadla sem kufr a Remyho a běželi sme do pokoje úplně vzadu, kde jak James říkal, měla bejt i koupelna.
Na pokoj pro hosty byl velkej dost. Naproti dveřím byla velikánská postel s nebesy, kde by se v klidu vyspali čtyři lidi. Pokoj jinak moc zařízenej nebyl. Napravo krb, vedle něho velká skříň a vedle záhadných druhých dveří dvě malý křesla. Jak sem hned zjistila, ty tajemný dveře nevedly do říše divů, ale do tý slibovaný koupelny.
Všehovšudy tady byl jen sprchovej kout, umyvadlo, záchod a na dveřích velikánský zrcadlo, což k mojí spokojenosti bohatě stačilo.
"Sam, měli by sme jít. Jimmy vám chce před večeří ukázat ještě svoje patro. " okřiknul mě Remus, když sem se válela na posteli a zkoušela její kvalitu.
"Tss, to musí tak machrovat? My už pochopili že sou v balíku. " ušklíbla sem se.
"On chce jen ukázat, kde budem pravděpodobně trávit nejvíc času. " zasmál se.
"Pokud nemá v pokoji hospodu, tak tam nebudu trávit nejvíc času. "
"To sice nemá, ale chlastu tam má víc než v hospodě. "
"No jo, tak deme. " zvedla sem se z postele neochotně a šli sme dolů. Ostatní už dole byli a Remy mě znalecky vedl do jakýhosi Jimmyho soukromýho obýváku. Proč mám takovej pocit, že u Potterů svoji pusu ze země zvedám nějak často?
Místnost byla skoro dvakrát větší než celá nebelvírská společenka. Co mě ale udivil víc, byla ta spousta elektroniky. Na jedný zdi byla přimontovaná obrovská plazmová televize, vedle ní velký repráky. Měl tu i DVD přehrávač a velkou hi-fi soupravu. V rohu stál velkej stůl a na něm dva počítače. No to čumim.
"Ehm Jimmy, jakýmu mudlovi sme to vlezli do obýváku? " ozvala sem se.
"No co tak zíráš, sme sice prastará kouzelnická rodina, ale nejsme neandrtálci. " zasmál se James.
"To je novina! " poznamenala Lily ironicky a skočila mu tím do řeči. James jí radši ignoroval a pokračoval: "Mudlové maj občas dobrý nápady a užitečný věci. " to je taky fakt. Furt nechápu, proč do Bradavic nemůžou zavíst elektřinu a zprovoznit mobily a tak dál. To by bylo pěkný žůžo!
"Tady budem trávit naše příjemný večery. " ušklíbl se James. "Kdyby to někoho náhodou zajímalo. " po očku mrkl po Lily "…hned vedle je můj pokoj, vedle něj je pokoj, kde bude Sirius a pak koupelna. "
Když nás obeznámil se svým patrem - který bylo mimochodem velký jako náš barák - šli sme dolů na večeři. Vonělo to na celej dům, paní Potterová je určitě skvělá kuchařka.
V jídelně už bylo všechno připravený, stůl byl prostřenej a jídlo bylo nachystaný. Manželé Potterovi tam už oba seděli a čekali na nás. Sedli sme ke stolu, vzájemně si slušně popřáli dobrou chuť a začali se cpát.
Moje domněnka, že paní Potterová je italka se opět potvrdila. Uvařila těstoviny plněný masem a sýrem, salát s mozarellou a olivovým olejem, těstoviny s tuňákem a plno dalšího, co miluju. K tomu všemu upekla ještě sladký rohlíčky plněný čokoládou a marmeládou. Prostě orgasmus pro moje chuťový buňky a v případě a sladkýho, hlavně pro Sarah.
"Tak co plánujete na dnešek? " ozval se Jack, kterej už byl po jídle a seděl spokojeně v čele stolu. Nechápu jak si takový léta po Sofiině boku dokázal udržet tak skvělou postavu. O Jimmym ani nemluvim, ten má postavu k nakousnutí, samej sval. Jenže on je většinu roku v Bradavicích a navíc pořád hraje famfrpál.
"Nevim, nad tím sme ještě nepřemýšleli, možná si pustíme nějakej film. " odpověděl otci James. Film? To je otrava, doufám, že si dělá srandu.
Po večeři sme šli nahoru, aby sme si trochu vybalili a taky se po tý cestě převlíkli. Dohodli sme se, že se v devět sejdeme u Jimmyho.
"Jdu se vysprchovat. " oznámila sem Remymu, když sme byli v pokoji. "Nechceš se připojit? " zamrkala sem svůdně.
"Radši ne. " zasmál se. "Půjdu tam až po tobě. "
Vystřídali sme se teda v koupelně. Když tam byl Remy vážně sem přemejšlela, že se jim na nějakej film vyseru. To vědět, mohla sem jet domů, tam televizi i DVD máme taky. Remus vylezl z koupelny jenom v ručníku, vrr!
"Nezdržíme se trošku? " podívala sem se na něj a zamáčkla slinu v koutku.
"To by nebylo slušný. " protestoval Remy se smíchem, ale já mu viděla na očích, že nad tim celou tu dobu ve sprše přemejšlel.
"To máš pravdu, to co se tady s tebou chystám dělat rozhodně slušný není. " došla sem pomalu k němu a začala ho líbat. Pomalu sme došli k posteli, já ho na ní povalila. Skočila sem na něj a ručník z něho strhla.
*
Nakonec sme se rozhodli, že film bojkotovat nebudem a šli sme dolů, i když s dvacetiminutovym zpožděním. Ostatní zrovna vybírali film, takže sme o nic nepřišli.
"Dete právě včas! " skočila na nás Emma. "Právě sem vybrala film a ostatní mi ho odsouhlasili. " radovala se. Pak se ke mně naklonila blíž a pošeptala: "Řekla sem jim, že jestli nebudou souhlasit, tak je zakleješ. Nesouhlasit akorát Sirius, protože ten by se ti mohl bránit. " protočila sem oči, ta holka se nezmění.
"Neřikej, žes zas vybrala nějakej horor. " založila sem si ruce v bok a propalovala Emmu přísným pohledem.
"Vybrala. " ozval se Jimmy s DVDčkem v ruce. "Paranormal activity, to je náhodou docela dobrej horor.
"Emmo! " štěkla sem na ní ještě jednou, začala zkoumat špičky svých tenisek. "Slíbilas mi, že se na to už nikdy dívat nebude. " spérovala sem jí jako malý dítě.
"O co tady de? " nevydržela to už Lily, protože na nás všichni čuměli.
"De o to. " dala sem se do vysvětlování. "…že tahle holka je strašnej připosránek. Vloni v létě sme se u nás dívali na Psycho a to nevíte, jaký sem s ní pak měla psycho já. Donutila mě lehnout si k ní do postele, protože by neusnula a pětkrát za noc sem s ní musela jít pár metrů na záchod. "
"To není pravda! " bránila se Heckersová.
"Mlč! " seřvala sem jí. "Pro mě za mě to tam pusť Jimmy, já sem na pokoji s Remusem. " pokrčila sem rameny. Sarah, která s Emmou sdílela nejen pokoj, ale i postel, hlasitě polkla.
James tam hodil dívko a když se tam objevily obvyklý upoutávky na chvíli se Siriusem zmizeli. Asi za minutu se objevili asi s pěti flaškama whisky a medoviny. Takovýhle koukání na film si dám líbit.
Usadili sme se s Remym na zemi a zády se opřeli o gauč, na kterým seděli holky. Filmy nejradši sleduju ze země. Emma obsadila křeslo nejblíž televizi a rovnou Siriusovi vyrvala jednu lahev whisky. Předem lituju Sarah, vystrašená a nalitá Emma je nejhorší kombinace. Ona na to nevypadá, v Bradavicích proleze v noci kde co, ale jakmile něco vidí v televizi, může se z toho strachy zbláznit.
Film ubíhal v pohodě, byl to takovej ten lekavej horor, kdy nevíte co po vás de. Ty sou nejhorší, já radši, když někoho rozřežou, ale tyhle napínáky na nervy sou hrozný.
Emma čuměla s vykulenýma očima a rvala do sebe popcorn, kterej Jimmy udělal a kterej si okamžitě přivlastnila, takže musel James udělat další pro nás ostatní. Popcorn zapíjela whisky, kterou měla už v půlce filmu vypitou, takže teď upíjela ode mě a Remuse.
Po velkým hororovým finále sem myslela, že se počůrá. Musim přiznat, že sledování Emmy mi zabralo víc času, než ten horor. Sledovat, jak je posraná strachy z každýho vrznutí bylo lepší než film.
Film skončil, hurá! Ne náhodou musim uznat, že byl dobrej. S rukama - kromě Petera - to vůbec nehnulo, možná ten film už viděli, nebo možná to co zažívaj každej měsíc při úplňku, to se žádnýmu hororu nevyrovná.
"Vídám mrtví lidi, ale oni nevědí, že sou mrtví. " vysypala ze sebe Emma a pořád zírala na obrazovku. Ajéje, začíná citovat hlášky ze Šestýho smyslu. Začíná to bejt špatný.
"No, co na to řikáte? " usmál se James.
"Docela hustý. " vypravila ze sebe Sarah.
"No děcka, já bych šla spát. " zvedla sem se k odchodu.
"Spát? Ty seš vtipný. " zasmál se Sirius. Zpražila sem ho pohledem, to je přece jasný, že nepudu spát, jen sem chtěla taktně naznačit, že se chci s Remym odebrat do pokoje.
Šli sme nahoru, Sirius s Jamesem šli s náma, částečně i proto, že na Emmu začali už lízt noční děsy a taky jí museli pomoct vyjít schody. Šli sme s Remym do pokoje a holky šli do svých.
"Zase začnu vídat mrtvý lidi…" ozvalo se z druhý strany chodby, kde byla Emma. "Pozdě. Ha, ha. Ahoj babi! " svíjela se smíchy a zdravila ve stínu pomyslnýho ducha babičky.
"Emmo, to není tvoje babča, to je jen alkohol. " rozesmál se Sirius. No řeknu vám, že tyhle prázdniny budou ještě zajímavý.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 hplovehp hplovehp | Web | 21. dubna 2011 v 19:23 | Reagovat

Přehozené kapitolky? ???
No nicméně Emma je na tom jako můj bratranec. Fůra keců, že není srábotka a pak, když jsme po jednom podobném filmu přespávali na chatě dělal celou noc bugr, jen aby nemusel zhasnout a zkoušet spát. Když potom lezl do mé části pokoje kategoricky jsem ho vyhodila. Takže chápu jejich situaci. :-)
Jinak je to zase Perfekto napsaný. :-D

2 Koki Koki | 22. dubna 2011 v 13:03 | Reagovat

Souhlas vážně skvělý. Holt Lilyina láska k Jamesovi se nezapře. To ví přece každej jen ona si to neumí připustit. Ale takovej barák bych taky brala. Tyhle starý sídla přímo miluju. Holt píšeš skvěle jen tak dál. :-D  :-P  :D  8-)

3 Pere Pere | E-mail | Web | 13. října 2011 v 2:54 | Reagovat

Ale jo, proč ne....:-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama