Everybody should have his own world...

13.kapitola - Odjezd domů

24. února 2011 v 20:11 | Maggdinka |  *Potterovi s.r.o.*
Konečně je na světě třináctá kapitola k Potterovým s.r.o. V minulý kapitole ste se dozvěděli, že se James konečně usmířil se Siriusem a vzal pozitivně, že začal chodit s Jess. Bradavice a naše kamarády čekají vánoce, takže jak to bude dál? Co se bude dít a kde všichni vůbec budou? Čtěte a uvidíte. Jako vždy moc prosím o komentáře, čím delší, tím víc budu ráda. Přeju pěkné počtení…Vaše Maggdinka♥
PS: Nevím, kdy zase přidám další článek. Zítra jdu na maturák naší školy, v sobotu se budu vzpamatovávat a v neděli se budu učit na písemku z matiky, ale snad bych mohla něco sesmolit k Elitě Bradavic ;-)
Odjezd domů
Kvapem se blížili vánoce. Většina učitelů zavalovala sedmé ročníky úkoly. Kamarádi večer seděli ve spolčence a dělali pojednání.
"Už aby bylo volno. " nadávala Jessica. Za poslední týden nedělali nic jiného než se jen učili a psali úkoly.
"To mi povídej. To je taková otrava furt se jenom šprtat. OVCE sou až za několik měsíců, ale oni si nemůžou dát pokoj. " bručel Sirius naštvaně.
"Kde ty vůbec budeš na vánoce, Tichošlápku? " otočil se James na kamaráda.
"No, asi zůstanu tady. Domů vážně nepáchnu. To by matinka asi valila oči, kdybych se najednou objevil doma, potom co sem o prázdninách zdrhnul z baráku. " ušklíbl se Sirius ironicky.
"Já myslel, že pojedeš k nám. " nadhodil James jakoby nic.
"Nikdo mě zatím nepozval. " pokrčil Black rameny.
"Co kecáš? Já sem snad vzduch? Já sem tě zvala, protože tam taky bydlim, vzpomínáš? Jenže tys řekl, že uvidíš co James. " ozvala se Jessica ublíženě.
"Jasně, že pojedeš k nám. Co bys tady dělal sám? " ukončil debatu James. Pak se otočil na Remuse. "Moony, ty sis to ještě nerozmyslel? Vážně pojedeš domů a nechceš jet s náma? "
"Ne, pojedu domů. To bych se jinak s našima viděl až o prázdninách. Ale přijedu určitě na Silvestra, toho si bez vás nemůžu nechat ujít. Přijel bych pár dní předem, ať to tam pořádně rozjedem. " ušklíbl se Lupin.
"No co s tebou máme dělat. " rezignoval James, když viděl, že kámoše nepřemluví.
"Lily ty doufám taky na Silvestra přijedeš. " ozvala se pro změnu Jess a otočila se na zrzku.
"No to ještě nevim. " ušklíbla se Evansová ironicky. Že by chtěla trávit Silvestra zrovna s Potterem a Blackem, to se říct nedalo. Na druhou stranu se s nima ale dobře chlastalo, slavilo a byla s nima vždycky sranda.
"Co bys dělala doma s Petúnií? " popíchla sem jí. Svojí sestřičku s kobylím ksichtem měla totiž strašně ráda.
"To je fakt. " zakabonila se Lilka a naznačila že zvrací. "Rozhodnuto, přijedu. " James se usmál jako měsíček na hnoji.
"No nic, my si asi pujdem sbalit ne? Máme toho hodně. " ukončila debatu Jess a zvedla se. Lily ji napodobila.
"Vždyť odjíždíme až pozejtří. " nechápal Sirius.
"Zlato, mezi klukama a holkama je v balení velkej rozdíl. Holky si musej balit několik dní předem. Vy si do kufru naházíte pár věcí a ste sbalený za pět minut. " vysvětlovala Jessica a políbila Blacka na tvář. Holky se rozloučily s klukama a zmizely nahoře v dívčích ložnicích.
"Divim se že si souhlasila, že k nám přijedeš. " nadhodila Jess nahoře, když si holky balily.
"Proč jako? " nechápala Lily.
"No, vždycky si k nám odmítala jezdit na prázdniny, protože si nechtěla trávit čas s Jamesem a teď jsi souhlasila. Copak ti už James nevadí? "
"No, tohle je náš poslední ročník, tak si ho musíme užít co nejvíc spolu. Nedělám to kvůli tvýmu bratrovi, ale kvůli tobě. " vysvětlovala Evansová.
"Ale tenhle rok ti tolik nevadí. Bez protestů s náma sedíš dole ve společence, chodíš s náma do Prasinek, to dřív nebejvalo. " nedala se Jessica.
"To je asi tim, že mám teď Jaye, prostě už tvého bratra tolik nevnímám. Navíc tenhle rok už není zas tolik otravnej jako dřív. "
"Aha! Já ti řikala, že je to normální kluk a že se změnil. Už to není žádnej malej kluk ani puberťák. Už dostal rozum. " radovala se Potterová.
"To bych zase neřekla. " ušklíbla se ironicky Lily. "Hele můžeme přestat mluvit o tvým bratrovi? Ještě změnim názor a nepřijedu k vám. " ukončila to Lily a dala jasně najevo, že tenhle rozhovor je u konce.
*
"Hurá! Prázdniny. " vřískaly Jess a Lily, když se vyřítily z učebny ven. Právě skončila jejich poslední hodina před prázdninami a tudíž i poslední hodina v tomhle roce. Hned zítra studenti odjížděli vlakem z Prasinek do Londýna, odkud jeli domů na prázdniny. Jess, James a Sirius jeli k Potterovým.
"Já se tak moc těšim, že se z toho snad počůrám. " rozplývala se Jessica, když seděli ve Velké síni na večeři.
"Nepřeháníš to? " ušklíbl se James trochu ironicky.
"No dovol? Já Bradavice miluju a když si představim, že odtud za půl roku vypadneme, tak se mi chce brečet. Jenže domů na rodiče se těšim. Vždycky je to tam o vánocích skvělý. Lyžovačka, chlastačka, koulovačka. " nedala se Jessica jen tak vyšachovat.
"To máš recht. " připustil James. "Letos to bude ještě lepší, protože tam budeme všichni. " Jess bylo jasný, že tim "všichni" myslí Lily. Ona u nich ještě nikdy nebyla a i když teď chodila s Cromwellem, pořád jí měl James rád a letos byla poslední příležitost jí sbalit.
Rychle se navečeřeli a šli si sbalit. Kluci s tím ještě ani nezačali a holky byly sbalený jen z poloviny. Večer se ještě sešli ve společence a společně vymýšleli, kdy a jak přijedou Remus a Lily a co budou těch několik dní v Godrikově dole dělat.
Druhý den ráno se všichni po snídani začali pakovat dolů do vstupní síně, kde odložili kufry a nasedli do kočárů, které je odvezli na nádraží do Prasinek.
Poberti a holky byli ve vlaku mezi prvníma, takže si rychle našli volné kupé jenom pro sebe a usadili se. Jess se tulila k Siriusovi a po čtvrt hodině čekání, když už všichni studenti nastoupili se vlak konečně rozjel.
"Hele Jamesi, funguje pořád ta sjezdovka u vás za domem? " otočil se Sirius na Jamese.
"No pokud vim tak jo, ještě minulej rok sme tam lyžovali. A chodí tam dost lidí, tak není důvod, aby to rušili. " to byla skvělá zpráva, aspoň budou mít kde trávit volný čas. Mimo hospody samozřejmě.
"Reme, přijedeš teda dvacátýho osmýho? " ujišťoval se James.
"Jo, to bude akorát. Pár dní pubudu s našima a pak se k vám přemístim. " přitakal Náměsíčník. S Lily byli domluveni na třicátýho, den před Silvestrem.
"Hele, je tam u vás v tý díře nějaká slušná hospoda, kam by se dalo zajít? " vyzvídala Lily, spíš na Jess než na Jamesovi.
"No jasně, jedna tam je dost dobrá. Jenže ty chceš přijet až před Silvestrem, takže se do ní asi ani nepodíváš. Nejlepší bude, když budem na Silvestra u nás. Naši určitě pujdou k nějakejm známejm. A i kdyby ne, tak budou dole v obýváku a my u nás nahoře, oni nás vyrušovat nebudou. " ujišťovala jí kámoška.
"Ty jsi u nás vlastně ještě nebyla co? " uvědomil si James.
"Ne, to vážně nebyla Pottere. Jess vždycky jezdila ke mně, protože sem nehodlala trávit prázdniny s tebou. " odsekla Lily jízlivě. Jess si odkašlala a převedla hovor na jiný téma.
Za okny už byla tma jako v pytli a vlak začal zpomalovat. Vůbec si neuvědomili, jak dlouho už jedou a že už jsou v Londýně.
Začali se pomalu oblíkat a pobírat kufry. Po čtvrt hodině vlak začal brzdit a skřípat a konečně se zastavil na nástupišti. Celá parta vystoupila z vlaku.
"Hej mládeži! " řval venku kdosi, jakmile vylezli z vlaku.
"Tati! " vykřikla Jessica, když zpozorovala svého otce a i s kufrem ho běžela přivítat. Objala ho a dala mu pusu na tvář. To už k nim došli ostatní, James se taky s otcem přivítal a potom nechal ostatní, ať se s ním taky pozdraví.
"Nazdar Siriusi. Tak zase u nás? To je super, už se na tebe těšíme. " hlaholil nadšeně pan Potter.
"Vánoce u vás si přece nemůžu nechat ujít ne? " zazubil se Sirius nonšalantně.
"Ahoj Remusi, slyšel jsem od Jamese, že s náma na vánoce nebudeš a přijedeš až dýl. " otočil se tentokrát pan Potter na mladého Lupina.
"To víte, musim bejt chvíli s rodičema. " usmál se Remus. "Ale potom přijedu a moc rád, už se těším. "
"To je dobře, aspoň u nás bude pořádně veselo. Musíme si to s manželkou vynahradit dvojnásob, když máme většinu roku doma takový ticho. " ušklíbl se John, neboli pan Potter.
"Já myslel, že vám bohatě stačí Jess s Jamesem ty dva měsíce o prázdninách. " zachechtal se Sirius.
"Hele, nech si toho jo? " loupla ho Jessica do žeber. John se usmál a obrátil pozornost k Lily.
"Ty musíš být ta slavná Lily Evansová. Za celých sedm let jsme se ještě neviděli. " podal jí ruku a představil se. "John Potter. Stačí John. "
"Těší mě. " obdarovala ho zrzka jedním ze svých zářivých úsměvů, ze kterých James sedal na zadek.
"Ty prej taky na chvíli přijedeš, tak tě aspoň poznáme. " mrkl na ní pan Potter senior.
Vtom se Sirius zahleděl do davu a zrudnul. Stáli tam jeho rodiče s jeho bratrem Regulusem a vítali ho, jako by ho neviděli deset let. Pravý a jediný syn. Jako by žádný jiný neexistoval a nestál od nich kousek.
"Co se děje? " staral se James, když si všiml, jak se jeho kamarád tváří naštvaně.
"Stará důra a Frakenstein. " zabručel Sirius. Ostatní nechápali, ale James s Remusem moc dobře věděli o kom mluví. Podobné přezdívky dával Sirius svým rodičům pořád.
"To sou tvoji rodiče? " otázal se John. "No jasně, jsou to Blackovi. " dodal chladně, když si je pořádně prohlédl. Potterovi a Blackovi byli nejstarší kouzelnické rody v Británii, takže se znali. Mezi nimi panovala nenávist, jako mezi Nebelvírem a Zmijozelem. Navíc oba Blackovi chodili jen o pár ročníků výš v Bradavicích než manželé Potterovi.
"Nechceš se s nima jít pozdravit? " dodal Potter na Siriovu adresu.
"To vážně nebude nutný. I kdybych šel, dělali by, jako že mě neviděj a že mě neznaj. Oni maj jen jednoho syna a to je Regulus. " uzavřel Sirius debatu hlasem plným zášti a nenávisti. Potom se od nich lhostejně odvrátil.
Lily a Remus se s ostatními rozloučili a šli každý svým směrem. I zbylá trojice v čele s panem Potterem se vydala domů.
"Tak Siriusi, Jess nám napsala, že jste se dali dohromady. " mrknul na mladého Blacka John. Sirius se překvapeně otočil na Jess.
"No co je, přece to nebudu rodičům tajit, kor když jedeme k nám na vánoce. " pokrčila Jessica nevinně rameny.
"Podle mě je to super. Jsem rád, že seš to zrovna ty, koho si Jess vybrala. Aspoň tě známe. " usmál se pan Potter. "Jen sme byli s Jane oba dost překvapený. Přece jen znáte se už takovou dobu a bum, najednou ste spolu! Jak se to vůbec semlelo? "
"Já ani vlastně nevim, prostě to tak nějak přišlo samo. " pokrčil Sirius rameny a téma se uzavřelo. Šli nádražím a blížili se ven. Táhli za sebou kufry. Jelikož Jamesovi a Jess ještě nebylo sedmnáct, nemohli se přemisťovat, takže se dohodli, že se James přemístí s tátou a Jess se Siriusem.
"Jimmy, to byla ta tvoje slavná Lily? " promluvil Potter starší na synátora, když vyšli ven a hledali nějakou zapadlou uličku odkud by se mohli přemístit. O Lily věděli Potterovi moc dobře. James o ní básnil už od prváku a nikdy nepřestal. Jess si na to už zvykla. Mluvil o ní ve škole, i doma o prázdninách. Sirius už byl taky dřív svědkem toho, jak se manželé Potterovi syna vyptávali. Takže se nikdo z nich nedivil, že se John zeptal. Tohle ovšem bylo poprvé, co jí vidět.
"Jo to je ona. " uculil se James zaláskovaně. "Akorát že má teď kluka. " posmutněl.
"Ale vždyť máš ještě dost času, abys jí sbalil. " utěšoval ho otec. "Ale musim ti jí pochválit. Jde vidět, že máš dobrej vkus, je to fakt kočka. " zamrkal pak Potter.
"Ani mi nemluv tati. " povzdychl si James smutně.
"Ale no tak, hlavu vzhůru. Potterovi se nikdy nevzdávaj! Už sem ti hodněkrát říkal, jak sem dlouho uháněl vaši mamku a podívej teď. Sme spolu už dvacet let a máme se pořád rádi. " pan Potter byl vždycky plný optimismu a svoje děti se snažil co nejlíp podržet.
"Co mamka, čeká na nás s nějakou dobrou večeří? " ušklíbla se Jess.
"Jasně, přece jí znáš. Počítej s tim, že přiberete za ty svátky pár kilo. Víš jak ráda vaří a když ste pryč, tak nemá pro koho. Teď si to bude vynahrazovat, takže čekej večeři aspoň o třech chodech. " zasmál se hlasitě John.
"To je dobře, mám totiž hlad jako vlkodlak. " pochvalovala si Jessica a byla moc ráda, že její mamka je takovej maniak přes vaření.
Konečně našli uličku, která byla dostatečně zapadlá. Sice to tady pořádně smrdělo a bylo tu plno popelnic, ale pro svůj účel byla skvělá. Nepozorovaně si tam zalezli.
John Potter chytil Jamese a Jess se chytila Siria a všichni čtyři i s kufry se s hlasitým PRÁSK přemístili pryč.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Koki Koki | 25. února 2011 v 16:56 | Reagovat

Vážně skvělá.
Četla jsem jí včera a moc se mi líbila. :-D  :-P  8-)

2 hplovehp hplovehp | Web | 25. února 2011 v 17:32 | Reagovat

Bezva. Jako vždy bezva.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama