Everybody should have his own world...

7.kapitola - Vlkodlačí choutky I.část

27. ledna 2011 v 13:02 | Maggdinka |  *Elita Bradavic*
Zase tady mám pokračování k Elitě Bradavic. Nic k tomu ani dodávat nemusím, tahle kapča se mi psala skoro sama, tahle povídka mě moc baví, tak uvidíme, jaký bude výsledný efekt. Kapču si užijte a pište prosím komenty. Pěkné čtení….Vaše Maggdinka♥

Vlkodlačí choutky

Ráno sme se vydaly s holkama na snídani. Před Velkou síní byl shluk lidí a na něco čuměli. V těch místech kde všichni stáli byla nástěnka, kam dávali profesoři nejrůznější upozornění a keci. U nás v ložnici sme nástěnku neměli, tak sme se tam samozřejmě narvali, aby sme zjistily, co se děje. Emma si prorazila cestu davem druháků, tím že polovinu z nich posházela na zem a četla nám nahlas.
"Výlet do Prasečáku a zejtra! Bezva! " vypískla sem, jakmile Emm dočetla celej papír.
"Pozvu Remyho. " oznámila sem ostatním okamžitě svůj nápad. Ne vždy moje nápady bejvaj rozumný, ale tentokrát sem na sebe byla pyšná. Vydali sme se na snídani, ke mně se přichomejtly Emm se Sarah.
"Stejně nechápu, co s tim Remusem děláš za kraviny. Nikdy ti nedělalo problém sbalit nějakýho kluka a on se ti líbí už snad čtyři roky a nic. " začala Sarah. Řikala sem už jak mám občas chuť tu holku zabít? Ona byla totiž neuvěřitelně šťouravá.
"Člověk jednou vleze s Dereckem do přístěnku na košťata a všichni mu to pořád předhazujou. " začala sem bejt nasraná. Já za to nemůžu. Bylo to na konci minulého roku, já se ve Zmijozelu nudila a dostala sem na "to" hroznou chuť, jenže nebylo s kým. Tak sem prostě šla na chodbu a zahlídla Derecka. Kolikrát sem po něm dřív koukala, byl to luxusní týpek. No a vzhledem k mé trošku menší mozkové kapacitě sem za nim šla a rovnou bez obalu sem mu oznámila co chci. Přistoupil na to a zašili sme se asi na hodinu v přístěnku ve druhým patře. Ale to byla výjimečná situace, já to jinak provozuju jen se stálýma partnerama.
Emma se po mojí poznámce začala smát, uštědřila sem jí jednu ránu přes kebuli. Moc vtipný to není, kor když to díky těmhle dvěma ví polovina školy a druhá polovina díky Dereckovi, protože jak sem se druhej den po tom incidentu dozvěděla, byl to snad ještě větší machr než Sirius a vyžvanil to všem svejm kámošům. Takže celá škola mě má za "přístěnkovou společnici" a všem přijdou strašně vtipný poznámky typu, jestli mě vzrušujou čistící prostředky Filche a tak podobně.
Sedli sme ke stolu a začali snídat. Sarah už žrala asi třetí koblihu a zrovna se natahovala pro jablečný koláč. Bože z tý holky se jednou fakt pobliju, to není možný. Pak sem začala přemejšlet, jak pozvu Remyho do Prasečáku. Nakonec sem usoudila, že nebudu vymejšlet žádný kraviny, taková namáhavá činnost, jako je myšlení mi nesvědčí a zvlášť ne takhle po ránu. Pozvu ho prostě normálně, někde ho odchytim, někam zavleču a je to.
Stalo se jak sem si umínila. Šli sme zrovna z kouzelných formulí a Remus šel kousek ode mě. Přihnala sem se k němu jak debil a chytila ho za rameno, chudák se lek až málem zakopnul o Červa a vyjeveně na mě koukal. Člověk by si myslel, že na tohle si u mě už dávno zvyknul ne?
"Remy, můžeš na slovíčko? " ani sem nečekala na odpověď, chytila ho za hábit a táhla do nějaký prázdný učebny.
"Copak mi chce moje partnerka pro schovávanou? " uculil se. Bože, zase se o mě pokoušej mrákoty. Už ste si všimli, že v jeho přítomnosti se mi chce omdlívat nějak často?
"No jen co máš na zejtřek za program? "
"Nevim kluci, chtěj jít k Taškářovi a ke Třem Košťatům. Co, chcete se připojit? " odpověděl a dál si mě prohlížel.
"No to ani ne. Spíš mě napadlo, jestli bys se mnou někam nezašel. Jen my dva, sami. " vybalila sem na něj. Koukal na mě trochu překvapeně a trochu jako na úplného magora - což mě zas tak nepřekvapilo.
"To má bejt jako pozvání na rande? " vykoktal ze sebe pomalu. Už sem se zmínila jak strašně je roztomilej, když je překvapenej? On je teda roztomilej skoro furt, ale přece jen, měla bych ho děsit a překvapovat častějc.
"A kdyby bylo? " mrkla sem na něj. "Šel bys? " rozhodla sem se jít do toho přímo, už bylo dost ostychu. Vlastně to nebylo vůbec těžký nevim proč sem to neudělala už dávno, na tohle sem byla fakt expert.
"No. " zamyslel se Remy. "Já jen…to bys chtěla jít vážně se mnou? Já jen, že mě se to moc často nestává, aby mě někdo zval. "
Co to mele? Přes těch pár šrámů je to dost pěknej kluk. Aha já zapomněla, ono málokterá holka zve na rande vlkodlaka. I když to že je Remy vlkodlak nikdo neví, kromě nás. Je pravda, že nikdo ho nezná tak dobře jako já, holky nebo kluci. Každej ho má za prefekta a šprta, kterej se dokáže bavit jen o učení. Přitom on je tak milej.
"No a proč ne. " usmála sem se povzbudivě. Nevim jestli to povzbudivě vypadalo, já přes úsměvy moc nejsem, spíš to asi vypadalo jako nějakej škleb mezi magorem a horskym trollem.
"Ale jo, proč ne. Půjdu rád. " řek nakonec. Ty vole, ale teď už omdlim doopravdy! Chápete? Zejtra du s Remusem na rande, to není možný.
"Můžeme se pak sejít s klukama a holkama u Třech Košťat, pochybuju totiž, že to se mnou vydržíš celej den. " uchechtla sem se.
"Klidně, tak třeba ve dvě se sejdem s nima? " navrhl Remus a já odsouhlasila s tím, že to řeknu holkám. Už sem se chystala odejít když za mnou Lupin zavolal.
"Sam? " nikdy sem si neuvědomila jak moje jméno zní krásně, když ho vyslovuje on. Otočila sem se, abych zjistila co ještě chce.
"Kde a v kolik se sejdeme. " já sem fakt debil. Domluvim si s nim rande, ale místo a čas domluvit zapomenu.
"Co takhle v deset u hlavní brány? " navrhla sem. Remy to odkýval a já vyšla ze dveří. Jakmile sem byla na chodbě rozeběhla sem se do našeho pokoje, abych svůj triumf oznámila holkám. Po cestě sem samozřejmě porazila nejmíň tři lidi. No jo, já a můj běh.
Konečně sem byla v našem patře, běžela sem, rozrazila obraz tý pyraně a vtrhla dovnitř, kde sem okamžitě zařvala tu skvělou novinu.
Holky kulili oči a radovali se se mnou. No mám to ale prďácký kámošky co? Radujou se se mnou z mýho štěstí a úspěchu.
Lily mi dokonce pogratulovala a objala mě, moc dobře věděla, jak sem Remyho dycky chtěla a teď sem už blízko. Nechápu proč sem to neudělala už dřív, vždyť na tom nebylo nic těžkýho. Možná sem ještě loni nebyla dost velkej magor, abych si na to troufla.
----------------------------
Ráno sme vstali brzo a šli sme na snídani u stolu sem se začala vyptávat kdo s kym de a jaký maj plány.
"Já du s Lucasem. Sedneme si asi k madame Pacinkový. " rozplývala se Lilka. Vyplivla sem kafe, který sem měla v puse. Mám pocit že asi vrhnu, to je ta hnusná kavárna v Prasečáku, tý hnusný starý perverzní babky, kam choděj samý zamilovaný párečky. Je nechutně, ale opravdu nechutně růžová a vyumělkovaná. V životě sem tam nebyla a sem za to ráda, nahlídla sem tam jen výlohou polepenou milionem nechutnejch růžovejch srdíček a málem sem poblila nějakýho skřeta, co šel kolem. Lilka se zamračila, myslela asi, že to bylo kvůli Lucasovi. Si myslí, že kuli tomu troubovi budu dělat takový scény? To že s nim chodí sem sice doteď nepřekousla, hlavně kuli Jimmymu, ale už sem to radši přestala řešit a už do Evansový nehučim ať se na něj vysere.
"Já du na rande s Rogerem. " připojila se Leona. My s holkama na ní zasekle koukali a vzpomínali kdo to je.
"To je ten kluk z Havraspáru, ze sedmáku. Ten krásnej blonďák. " upřesnila Lea a mě konečně došlo, koho myslí.
"Ten roztomilej hezoun? " vyzvídala Sarah dychtivě. Ta holka měla taky dost podivný názor na kluky. Vidim, že na ně s Emmou máme malej vliv. Lily chodí s nějakým pošukem, Lea randí s kdejakým debílkem a Sarah se líběj takovýhle skoro holky.
"Chtěla si říct, ten navoněnej a nechutnej šampónek ne? " odfrkla si Emm. Konečně někdo s osobitým vkusem na kluky. To je prostě moje holka. Lea se očividně urazila, ale dlouho jí to nevydrželo, věděla už dlouho, že náš vkus se od jejího dost liší.
"No my deme s Emmou spolu. " spustila Sarah s plnou držkou ovesnejch vloček.
"Jo původně si měla jít taky a asi bych ti v životě neodpustila že s náma nejdeš, ale Remus je velká polehčující okolnost, takže máš štěstí. " mrkla Emm.
"Díky, si šlechetná. " ušklíbla sem se a dopila svojí kávu.
Lea s Lily odešli ze snídaně dřív, protože měli rande o půl desátý a my sme odcházeli až v deset. Navíc Leona se musela dostatečně připravit a vyšminkovat, než vyrazí na rande. My sme se do pokoje dobelhali kolem devátý. Já zabrala koupelnu, která byla teďka prázdná, hůlkou si narovnala vlasy a namalovala se.
Když sem stála u skříně, přemejšlela sem co na sebe, chtěla sem na Remyho nějako zapůsobit, to se ví. Po přehrabování tou tunou hadrů sem nakonec usoudila, že bude nejlepší, když pudu v něčem co nosim i normálně, to by si Remus myslel že mi přeskočilo uplně, kdybych za nim přišla s výstřihem až k pupíku, v minisukni, ze který by mi lezla prdel a v botách na podpatku.
Natáhla sem na sebe svoje oblíbený tmavý, trochu volnější džíny, na nohy obula černý boty s červeným znakem Nike (moje máma je mudla a pracuje v módnim průmyslu, tak se vyznám), obyč černý triko, červenou mikinu přes hlavu s kapucí a přes to největší chloubu mýho šatníku - černou koženou bundičku, kterou sem si minulý léto přivezla z Itálie. Otočila sem se na ostatní, abych jen tak očkem zhodnotila, co na sebe navlíkly. No Emm a Sar byly oblíknutý uplně normálně, přece jen šly spolu.
Leona na sobě měla, na můj vkus až moc krátkou minisukeň, ze který ji koukalo i to co nemá, černý kozačky na asi pěticentimetrovým podpatku a červený sáčko. Musim uznat, že to sako jí sluší, k její mexický krvi, černým dlouhým vlasům a opálený pleti to jde skvěle.
Lily na sobě měla, jak jinak, černou sukni. To sem se ještě nezmínila o její posedlosti sukněma co? Ta nic jinýho nenosí, v létě občas kraťasy a v zimě někdy džíny. Na nohách měla zelený tenisky ke kotníkům a zelenou bundičku. Musim uznat, že jí to fakt seklo, zelená je na zrzky jako dělaná. Lucas si ji rozhodně nezaslouží, tak pěkná holka a zahazuje se s takovym slizounem.
Lily a Lea se s náma před půl desátou rozloučili a vypadli na ty svoje "úžasný" rande. My s holkama sme vyšli něco před desátou.
Když sem dorazila ke vstupní bráně, Remy už tam čekal, aby taky ne, bylo skoro deset minut po desátý. Měl na sobě zase ty hnědý manžestráky, jako by věděl, že se mi líběj.
"Soráč, že du pozdě. V půlce cesty sem si vzpomněla, že nemám žvejkačky, tak sem se pro ně musela vrátit. " ušklíbla sem se.
"Aha, tak to tě omlouvá. " uchechtl se Remus. "Bez žvejkaček ani ránu co? " docela mě překvapilo, že to ví. Ani sem nevěděla, že mě takhle dobře zná. Aby ste rozuměli, já sem totálně závislá na žvejkačkách, je mi jedno jaký to jsou, v tý hubě prostě něco mít musim.
"Půjdeme? " řekl Remy a my se vydali na cestu do Prasinek. Taky nechápu proč musíme chodit pěšky, proč nás nemužou odvízt ty divný kočáry bez koní, tady aby se člověk uchodil. Sem si měla vzít spíš pohorky a ne tenisky. No aspoň budu mít víc času pokecat si s Remusem.

"Kdes byl o prázdninách? " docela oduševnělá otázka vzhledem k tomu, že je říjen. Moje inteligence se opět projevila. Ale Remy nevypadal nějako pohoršeně a ani na mě nekoukal jak na magora, přece jen sme se na tohle téma ještě nebavili.
"No byl sem hodně doma, na tejden sem byl u babičky a dědy na venkově a poslední dva tejdny sme byli všichni u Potterových. Odtud sme jeli přímo do Bradavic. " stručně popsal svoje prázdniny. Chtěla sem, aby se trošku víc rozkecal a aby řeč nestála, tak sem hold musela zas pokládat otázku. Což pro mě nebylo zas tak těžký, já mám témata ke konverzaci vždycky, možná ste si toho ještě nevšimli, ale sem docela komunikativní a ukecanej člověk.
"U Potterových jo? To si s váma museli rodiče dost užít, nezbořili ste jim to tam? " uchechtla sem se. Představa jich čtyř pohromadě v jednom baráku je docela nebezpečná stejně jako představa v jednom baráku mě a holek.
"Potterovi sou moc hodní. Maminka je takovej ten rodinek typ, pečovatelka, pořád nám vyvářela, každou chvíli se ptala jestli něco nepotřebujeme. A pan Potter. No řekněme, že už vím po kom je James magor - i když u něj se to projevilo desetkrát víc. Bylo to tam super. " zasnil se a začal vzpomínat. Potom se trošku rozkecal a začal mi vyprávět jeden zážitek a voloviny za druhou.
"Už sme pozvaný i na zimu na vánoce. "
"Co? Vy nebudete v Bradavicích? " vyhrkla sem překvapeně.
"Ty jo? Ne my pojedeme určitě tam. Taky trošku změna prostředí. Ale Jamese napadlo, že tam pozve i vás. Samozřejmě kvůli Lily. " uchechtl se Remy.
"No jasně celej Jimmy. " začala sem se smát. "Nevim ale jak se to Lily bude zamlouvat. Já bych to uvítala, podle mě by to bylo super, být spolu všichni na ty prázdniny. Vešli by sme se tam vůbec? "
"O to se neboj, mají velký dům. No, tomu se už ani nedá říkat dům, spíš sídlo. Je to prastará kouzelnická rodina a tohle sídlo Potterovi dědí po generace. Mají snad šest pokojů pro hosty. " uklidnil mě.
"Tak že bych to tam v zimě obhlídla a pak sbalila Jamese? " vyklopila sem ironicky a začala se smát. Remy se začal smát taky, sem ráda, že to nevzal, jako nějakou urážku.
"Kdes byla o prázkách ty? " zeptal se on, když jsme domluvili na téma zimní prázdniny a Potterovic dům.
"Ale deset dní s Emmou u Sarah, tejden u Lily a pak deset dní u babičky. " mávla sem rukou, ne že by sem si prázdniny neužila.
"Nebyla si někde v zahraničí? " vyptával se dál Remus. Dobrý, už sem ho rozkecala. I když co se divim, já dokážu rozkecat i mrtvýho pakoně.
"Jo byla, u babči. Víš ona mamka je mudla a původem je z Český republiky, taková malá zapadlá země ve střední Evropě. " upřesnila sem.
"Jo vim, kterou zemi myslíš. Slyšel sem o ní. "
"Mamka přijela do Anglie, když jí bylo devatenáct, studovat angličtinu a módu. Poznali se s tátou a už tady zůstala. Ale o prázdninách vždycky za babičkou jezdíme. " uvedla sem to na pravou míru.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lily Evans Lily Evans | 31. března 2012 v 17:19 | Reagovat

tak to jsem ráda že se Remy rozhoupal!!!! Ale nechápu, proč si ještě Siriusek nezačal něco s Em... (nebo se o to aspoň nepokusil....)! Jinak to pozvání do Prasinek bylo krásně roztomilý!!!! :-)  :-)  :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama