Everybody should have his own world...

11.kapitola - Tvrdohlavec

25. ledna 2011 v 20:59 | Maggdinka |  *Potterovi s.r.o.*
Jedenáctá kapitola je na světě. Z minulý kapitoly víme, že James se o vztahu kamaráda a sestry dozvěděl. Nereagoval zrovna nejlíp. V tý dnešní kapitole se dozvíte, jak to všechno bylo dál, kdo se do toho vložil a kdo sehrál klíčovou roli. Sliby v kamarádství se neporušují a za chybu se tvrdě platí. Myslím, že to už v nějaký míře známe všichni…Ani nevím co dodat, snad jen, že tahle kapitola je trošku kratší než bývá zvykem. Hlavně si jí užijte a prosím moc o komentáře…Vaše Maggdinka♥


Tvrdohlavec


Nad Bradavice visely bílé mraky, které zvěstovaly, že co nevidět přijde zima.
James se stále nemohl vzpamatovat z toho, že jeho sestřička chodí se Siriusem. Ani s jedním se téměř nebavil a oba to už pěkně vytáčelo.
"Brácha, nejdeš na cígo? " zkusila to Jess, když jednoho večera seděli všichni ve společence a dělali úkoly na vyučování.
"Běž se Siriusem. " odsekl James úsečně, aniž by se na sestru podíval.
"Fajn! " vyjela Jessica, protože už jí to štvalo. "Jak dlouho ještě plánuješ trucovat? " Žádná odpověď.
"Pojď Siriusi. " řekla potom, oba se zvedli a zmizeli za obrazem. Zůstali tady jen James, Remus a Lily.
"Nemyslíš, že to už stačilo? " ozval se po chvíli Remus na Jamesovu adresu.
"Jo Pottere, osobně si myslim, že se chováš, jako totální idiot. " připojila se Lily, která si jako vždycky vůbec nebrala servítky.
"Sklapni Evansová. Ptal se tě tady někdo na tvůj názor? " odštěkl.
"A oni se tě snad ptali na tvůj názor? " ušklíbla se zrzka nemilosrdně. "Já ti jen řikám, že si to moc bereš. Je to jejich věc. "
"Jo Jimmy, musím s Lily souhlasit. " podpořil ji Náměsíčník rychle. "Jsou to dva samostatný a téměř dospělý lidi, tak jim to nerozmluvíš, i kdyby ses postavil na hlavu. "
"Jenže já nechci, aby jí kdokoli ublížil, zvlášť ne on. Já mám Siriuse rád, ale vim, jak se chová k holkám. Do tý doby, než se to začalo týkat mojí sestry sem to ignoroval. " postěžoval si Dvanácterák.
"Hele, poslyš. " ujala se slova opět Lily, dřív než stihl Remus vůbec otevřít pusu. "To je známá věc, že Black je starý prase a hovado v jednom, ale v jednom se ho zastat musim. On měl a má Jessicu rád, takže pochybuju, že by plánoval, nějak jí vědomě ublížit. "
"Jo, jenže on to vědomě dělá málokdy. Jemu právě nedochází, čim druhým ubližuje. " oponoval James.
"Možná, ale tomu ty už teď stejně nezabráníš, ať chceš nebo ne. " rezignovala Evansová, protože usoudila, že o tomhle s Potterem diskutovat očividně nemá cenu.
"No nic, tak se tu mějte. Já mizim. Mám rande s Jayem. " uťala to Lily a vstala.
"No, to je fakt super. " začal nadávat James, jakmile se za Lily zaklapl obraz Buclaté dámy. Remus na něj nechápavě koukal.
"Moje ségra chodí s největším školním děvkařem a Lily randí s nějakým chlapečkem. Sem vážně v depresi. Mě odmítá, ale nabrnkne si takovýho ocasa. " vysvětoval James.
"Kámo, udělej se sebou už něco. " vstal Remus a poplácal ho po rameni. "Ty potřebuješ nějakou holku, aby se z tebe nestal zapšklej nabručenec. "
"To ti teda pěkně děkuju, Moony. " povzdychl si James a dal se do nepřítomného zírání do krbu.
--------------------------------
Uběhlo několik dní a Jamesova nálada, ani názor se nezměnily. Sirius se s ním pokoušel bavit, jak jenom mohl. Vymejšlel, co za kravinu by mohli někomu udělat. Na to Jamese vždycky spolehlivě dostal, ale tentokrát to s ním ani nehlo.
Jess z toho byla opravdu zničená. Ještě nikdy se nevyskytla v situaci, kdy by se s bráškou takhle dlouho nebavila.
Jednou večer šli s Lily na cígo na Astronomickou věž. Vylezli ven a sedli si na cimbuří.
"Hyenko, poslední dobou se tváříš, jak prasklá šprcka. " začala Lily s výčitkami. Tohle přirovnání Jess aspoň na chvíli rozesmálo.
"Víš, ty zrůdičko moje…" povzdechla si Jessica. "Ten James mě tak trápí. Věděla sem, že bude naštvanej až se to dozví, ale až tak moc sem nečekala. Už mě pěkně štve, vůl jeden tvrdohlavej! "
"Výjimečně se s tebou shodnu na tom, cos právě o svým bratrovi řekla. " zašklebila se zrzka.
"Tobě se to řekne. Ty chodíš s Cromwellem a všem je to u prdele. Já se Siriusem se nemůžem ani chytnout na veřejnosti za ruku, protože by z toho byla bradavická událost roku. " odsekla Jessica.
"No a? Hele já z vašeho vztahu zrovna vodvařená nejsem, ale proboha co je komu po tom, že spolu chodíte? I tvýmu bratrovi by to mělo bejt u prdele. Chodíš snad s Blackem ty, nebo on? " spustila Lily a rozhodně kámošku nešetřila.
"Kdyby to tak pochopil. " povzdychla si Jess a hodila dolů pod hradby dokouřenou cigaretu. "Nebo kdyby mu někdo pořádně bez servítků domluvil. Mě ani Siriuse by ani za nic neposlouchal. "
"Hele, vykašli se na to, však ono to nějak dopadne. " objala Lily chlácholivě Jessicu. "Pojď jdem, musíme si od Remuse opsat to pojednání na přeměňování.
*
"Pottere! " Lily se řítila přes půlku školy. Cestou porazila jednoho prváka skopla ze schodů jednoho z Malfoyových kumpánů.
James si to vykračoval s koštětem na rameni na famfrpálový trénink. Lily ho dohnala až na školních pozemcích kousek od šaten.
"No tak Pottere, stůj! Seš hluchej, nebo jen blbej? " James jí konečně uslyšel a zaraženě koukal, že za ním Lily jde úplně sama a dobrovolně.
"Hele v osm se sejdeme nahoře na astronomický věži. " nebyla to otázka, ale oznámení.
"Wow, Evansová, to má bejt pozvání na rande? " ušklíbl se James a laškovně zamrkal.
"Chraň bůh! " vyjekla Lily polekaně a napřáhla před sebe ruce v obranném gestu.
James nechápal, proč se s ním chce Lily jen tak sejít.
"Hele, na nic se neptej a neřeš to. Prstě tam v osm přijď. Budu tam sama a všechno se dozvíš. " uťala rozhovor, aby tam s ním nemusela kejsnout dlouho. Ještě by jí někdo viděl, jak se bez křiku vybavuje s Potterem a celá její pověst by byla v háji.
"Mám rande s Evansovou! " zařval james na celej pokoj, když přišel z tréninku. Svoje jindy opěvovaný a hýčkaný koště odhodil kamsi do kouta a začala se převlíkat z famfrpálového dresu.
"Tys asi dostal při tréninku pořádnou pecku potloukem co? " ušklíbl se Sirius, když viděl, jak se James chová.
"S tebou tady nikdo nemluví. " odsekl James naštvaně a vzápětí se s úsměvem od ucha k uchu otočil na Remuse.
"Co to povídáš? " reagoval Lupin, jelikož od něj James očividně očekával nějakou reakci.
"Evansová za mnou před famfrpálem přišla úplně sama a domluvila si se mnou na osmou schůzku. Že se jedná o rande ještě ale neví. " Jamesovo nadšení nijak nevyprchalo.
"Že tě to ještě nepřešlo Dvanácteráku. " zasmál se Remus. "Ty seš do ní vážně furt stejně velkej blázen co? "
"Si piš, jak sviňa! " zařehtal se James a omámeně se vrátil ke kufru, aby si vybral v čem tam vyrazí.
*
James nedočkavě vrazil na cimbuří. Lily už tam byla. Seděla obkročmo na hradbě, takže jí jedna noha visela dolů. Její rudé vlasy se halily do dýmu z cigarety, kterou kouřila. Vypadala tak krásně. Ostatně jako vždycky.
"No to je dost. " zabručela nevraživě. James si beze slova přisedl k ní a vzal si cigaretu, kterou mu nabízela.
"Cos mi chtěla tak důležitýho, že se se mnou dobrovolně scházíš? " nadhodil James, jakmile si zapálil.
"Chci s tebou probrat Jessicu a Blacka. " řekla bez obalu.
"Ježiši, to tě navedla Jessica co? " protočil Potter oči a přemýšlel, jestli se nemá spakovat a odejít. Ale touha zůstat tady s Lily byla přece jen silnější.
"Ne, Jess mě na nic nenavedla. To já sama sem se rozhodla, i když bych rozhodně věděla o hodně věcech, který bych mohla teď dělat, než tady tvrdnout s tebou. Nicméně tvojí ségru mám ráda a už se nemůžu dívat na to, jak pořád fňuká, že se s ní její vždy milovaný bratříček nebaví. " uvedla to Lily rychle na pravou míru, aby náhodou nedošlo k nějakýmu nedorozumění.
Potom mu začala domlouvat a hučet do něj. Seděli tam snad hodinu a docela se i dobře pobavili mimo téma Jessica a Sirius.
James rozrazil obraz do společenky. Lily se od něj odpojila během cesty, protože zase běžela za Cromwellem.
Hned naproti u jejich stolu uviděl sedět sestřičku. Byla tam sama a smutně hypnotizovala pohledem plameny v krbu, jako by doufala, že na ní přeskočej a upálej jí.
"Co ty čarodějnice, chceš se upálit? " ušklíbl se James a přisedl si k Jess na opěrku křesla na kterém seděla. Jessica na bratra vyjeveně zírala, jak na boží zjevení.
James ji bez jediného slova přitiskl k sobě a pořádně objal. Jess byla pořád překvapená, ale nic nenamítala a bratrovo pevné obětí si užívala. Bylo to jako extáze po těch spoustě dní, co se nebavili.
"Odpusť mi Jess, že jsem se choval jako idiot. " zašeptal jí do ucha. "Nikdy bych nedopustil, abych o svojí nemilovanější sestřičku takhle přišel. "
"Omluva přijata, hlavně, že už sme zase v pohodě. " vypískla Jessica nadšeně. "Takže už se nezlobíš? " dodala opatrně, protože se bála, že si to James ještě rozmyslí.
"Už ne. Je tvoje věc s kým chodíš a já to musim přijmout tak jak to je, protože tě mám rád. "
ujistil jí. "Opovaž se ale začít si něco se Srabusem! " dodal a oba vyprskli smíchy. Smáli se dlouho a nahlas. Celá společenská místnost na ně koukala, ale jim to bylo fuk.
"A zlobíš se ještě na Siriuse? " zeptala se po chvíli, když se přestali tlemit.
"To je něco jinýho než s tebou. " odpověděl a vyhýbal se jejímu pohledu.
"Je to tvůj nejlepší kamarád. " přimlouvala se Jess.
"Jo, jenže on mi slíbil, že do tebe nebude dělat, aby ti náhodou neublížil. A to nedodržel. " vysvětloval.
"Ale nám je spolu hezky. "
"Jo, jenže ublížit ti může kdykoli. A čím líp vám spolu bude, tím víc tě pak bude jakýkoliv ublížení bolet. " usekl to James a dal jasně najevo, že se o tom dál nehodlá bavit.
Sirius zrovna vycházel z pokoje za Jessicou. Na schodišti se zarazil, když viděl jí a Jamese v objetí.
Zůstal stát ve stínu, aby ho nikdo neviděl a díval se na ně. Usmíval se sám pro sebe. Věděl, jak Jess byla pořád smutná a stýskalo se jí po bratrovi. Teď už bude všechno v pořádku.
Vlastně všechno ne. Úsměv mu na tváři pomalu zmizel. Uvědomil si právě, jak moc mu jeho nelepší přítel chybí. Jenže věděl, že nic nebude jen tak jako dřív. On mu dal slib a porušil ho. To se mezi kamarády nezapomíná.
Vycouval do schodů a vrátil se zpátky do ložnice. Musel nechat ty dva, ať si všechno vyříkaj. Teď už bude konečně řada na Jamesovi a na něm.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Madonna Madonna | E-mail | Web | 25. ledna 2011 v 21:06 | Reagovat

Ahoj prosim dal/a bys mi hlas v soutěži jsem tam jako Madonna....
Sorry za reklamu
http://kamulkyblog.blog.cz/1101/3-kolo-sonb-je-tady-zaverecne-kolo#pridat-komenta r........Když mi dáš hlas tak ti dám 8animací tvé oblíbené celebrity

2 Casion Casion | Web | 25. ledna 2011 v 21:08 | Reagovat

jj weľmi pekná kapitola, aj keď som nečítala začiatok, takže moc newiem, o čom to je :-)

3 Koki Koki | 26. ledna 2011 v 18:14 | Reagovat

Moc pěkný stejně jako všechny předchozí.
Jsem moc zvědavá jak se to bude vyvíjet dál. :-P

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama