Everybody should have his own world...

10.kapitola - Nenápadnost nade vše

2. prosince 2010 v 13:46 | Maggdinka |  *Potterovi s.r.o.*
Desátá kapitola je tady. Už víme, že Sirius a Jess se dali dohromady. Jak to všechno bude probíhat, půjde všechno v pohodě? A co James? Je to přece Jessičin bratr a moc dobře jí zná. Nezačne něco tušit? Odpovědi na tyto, a mnoho dalších otázek najdete v týhle kapitole. Takže s chutí do čtení a moc prosím o komentáře….Vaše Maggdinka♥
PS: Pokud se vám moje povídky líbí, řekněte o nich kamarádům, nebo lidem ze spřátelených blogů. Moc by mě potěšila vyšší návštěvnost a více komentářů :-)

Nenápadnost nade vše

Na Bradavice už pomalu ale jistě přicházela zima. V tom starým a zatuchlým hradě to nebylo rozhodně nic příjemnýho, takže většina studentů zimu nenáviděla. Byl sice teprve listopad, ale tady v horách už i tak dost přituhovalo.
Jessica pořád byla se Siriusem a pořád to o nich věděla jen Lily. James, zatím nic netušil, což bylo hodně divný, páč ten věděl vždycky všechno, ale ti dva si rozhodně nemohli stěžovat. Scházeli se většinou po večerech a dost nenápadně a tajně.
Zrovna byli sedmáci ve sklepeních na dvouhodinovce lektvarů, který měli s Křiklanem. S Nebelvírem tady byl bohužel i Zmijozel, ale to jim ani moc nevadilo, protože si aspoň měli z koho dělat srandu.
Dneska dostali za úkol umíchat lektvar na dočasné mládnutí. James a Sirius byli ve trojici s Remusem, takže se tam s tim lektvarem crcal jenom on, protože jeho dva kámoši byli na lektvary úplný střeva a navíc byli až moc zaobraný buzerováním Snapea. Jess byla ve dvojici s Lily, což bylo štěstí, protože Jessica milovala lektvary a měla pro ně nadání asi tak stejný, jako její brácha a její novej kluk.
Sirius se zrovna chystal hodit Snapeovi, kterej seděl před nima, do kotlíku s lektvarem bezoár, když ho něco trefilo do čela. Podíval se a na stole před ním ležel lísteček pergamenu. Věděl na sto procent od koho je.
James to zaregistroval taky a stejně jako Sirius věděl od koho je. Ne, že by na tom bylo něco divnýho. Jess se Siriusem už dřív chodili dost často ven a posílali si vzkazy, jenže jak si poslední dobou všimnul, teď se vypařovali daleko víc. Navíc to vypadalo, že nechtějí, aby o jejich schůzkách někdo věděl, tim spíš on.
Podíval se Siriusovi přes rameno zrovna pergamen rozbalil a četl si stručný vzkaz.


Ahoj Siri,
Půjdem se dneska projít? Co takhle v 9 hodin u jezera?
Jess


James přečetl úplně všechno. Podezřívavě se podíval na sestru, která seděla s Lily o kus dál před nima. Po chvíli zaklepal hlavou a napomenul se, že tohle přece ještě nemusí nic znamenat. Jenom jeden nevinnej vzkaz, kterých si za ty léta se Siriusem poslala desítky, možná stovky.
Sirius bleskově odepsal a lístek poslal vzduchem zpátky k Jess. Ta se po přečtení otočila a na Blacka se zazubila. Když si ale všimla bráškova pohledu, radši se rychle otočila a začala aspoň s něčím pomáhat Lily.
"Hele Hyeno " oslovila Lily Jessicu, aniž by vzhlídla od krájení nějaký přísady do lektvaru. "Já vám do toho teda nechci kecat, ale pokud s Blackem chcete, aby to nikdo nevěděl, zvlášť tvůj bratr, tak by ste si měli dávat většího majzla. "
"Myslíš, že James něco tuší? " vyhrkla Jess a tázavě vykulila oči na zrzku.
"Hele, jedno ti řeknu. Já sice tvýho bratra ráda nemám a myslim, že je to debil. Vim ale jedno. On rozhodně není pitomej. Už vůbec ne, co se týče tebe. Ste dvojčata, zná tě dokonce víc než já, tak si lecčeho všimne. A pokud si budete s Blackem posílat psaníčka při hodinách, tak si piš, že mu kdeco dojde. To se nemůžete domluvit třeba na rande, kdy a kde se sejdete příště? To zas tak složitý není. " mávala Lily Jessice před nosem nožíkem na přísady.
"Ale je to vaše věc. Třeba by bylo lepší, kdyby to konečně prasklo. " Evansová pokrčila rameny a pokračovala v práci.
"Ty mu to snad chceš vykecat? " zděsila se černovláska.
"Co bych komu měla vykecávat? Co si o mě jako myslíš? " urazila se Lily. "Já z vás dvou zrovna vodvařená nejsem a Blacka ráda nemám, ale prostě ste už spolu a je to vaše věc. Konec, tečka. Dál to neřešim, stačí? "
"Dobře, dobře. Díky Lily, seš zlato. Rozhodně sem nechtěla, aby to vypadalo, že ti nevěřim a že si myslim, že to Jimmymu vyžvaníš. Jen sem z toho všechno nervózní. Bráškovi sem vždycky říkala všechno a nikdy sem mu nelhala, tak nejsem teď ve svý kůži. " omlouvala se Jess horlivě, páč když se Lilka urazí, tak jí to vydrží sakra dlouho.
"To ti psala Jess? " zeptal se James jen tak mimochodem Siriuse.
"Jo psala. To vadí? " otočil se Sirius na Jamese. Trochu znervózněl, co když přece jen James něco tuší.
"Ne nevadí, já jen, že spolu chodíte ven teď nějak často. " pokrčil James ledabyle rameny.
"Od tý doby co sem začal chodit se Stacy, sem na Jessicu sral, tak co sme se rozešli, snažim se jí to vynahrazovat. Vždyť víš, že sme se vždycky dost bavili. " vymejšlel si Sirius rychle. James se s tímhle vysvětlením spokojil a dál to nerozváděl. Přece jen se ale bude muset přesvědčit, jak to mezi nima je.
********************
"Ahoj kočko. " objal Sirius Jess zezadu kolem pasu, když se pomalu procházela kolem jezera a čekala na něj. Jessica hlasitě vypískla.
"Ježiši, ty dokážeš fakt vyděsit, to ti povim. " otočila se na něj Jess. Sirius jí dal dlouhou pusu.
"Za tohle ti to možná odpustím. " ušklíbla se Jess. Sirius neváhal a dal jí polibek delší a vášnivější.
"Už je to ok? " zazubil se na ní a objal jí pevně kolem pasu. Rozešli se po břehu jezera, protože sem bylo moc vidět z hradu a nechtěli nic riskovat. Šli asi čtvrt hodiny, když narazili na balvan, na který se posadili. Byla už docela kosa, přece jen byl listopad.
"Začíná mi bejt zima. " zamrkala Jessica.
"Tak s tím něco uděláme. " uchechtl se Sirius, chytil jí do náruče a posadil si jí na sebe tak, že seděla obkročmo čelem k němu. Přitiskl si jí k sobě a ona svoje ruce zasunula pod jeho bundu.
"Lepší? " zašeptal jí do ucha a odhrnul její černé vlasy. Potom jí začal pomalu líbat na pusu a odtud pokračoval po bradě dolů na krk a líbal jí na šíji.
"Hm, mnohem lepší. " zašeptala slastně Jessica a pro sebe se usmívala.
"Je mi s tebou vážně hezky. Kdo by si to byl pomyslel, že tohle řeknu o největším děvkaři školy. " řekla Jess, když si sedla tak, aby viděla Siriovi do očí.
"Víš jak to je těžký bejt děvkař školy? Musim bejt milej a neodolatelnej, aby o mě holky vůbec zakoply. " ušklíbl se.
"S tvým zjevem seš neodolatelnej sám o sobě až až. " uchechtla se Jessica a dala mu dlouhý polibek.
"Jen mě štve, že o tom nemůžeme říct Jimmymu. " povzdechla si Jess.
"Kdo řikal, že nemůžeme? "
"Víš jak to myslim. Znáš ho, kdyby se to dozvěděl, nakopal by ti prdel a mě by před tebou zavřel kouzlem, který bych neprolomila. " byla z toho opravdu hotová. Prostě to byl její bráška, její nejlepší kamarád, kterej o ní už od malička věděl úplně všechno. Teď je šťastná a zamilovaná a nemůže mu nic říct.

"Stejně se to dřív nebo pozdějc dozví, tak proč to nerisknout už teď? " navrhnul Sirius, Jessica na něj koukala dost nedůvěřivě. "Dokud on o tom nebude vědět, ty nebudeš ve svý kůži a budeš smutná a to já nechci. Jakej je rozdíl jestli se to dozví dneska nebo za pár tejdnů? Naštvanej bude tak jako tak, ale přejde ho to. Jako vždycky všechno. Vždyť ho znáš. Je sice dost tvrdohlavej, ale když uvidí, že sme spolu šťastný tak změkne a bude v pohodě. " ujišťoval ji Sirius a přitiskl si jí k sobě.
"Asi máš pravdu. " pousmála se po chvíli Jess a pevně ho objala. "Tak jak a kdy to provedeme? "
"No, dneska už je docela pozdě. Za dva dny je pátek, tak si můžem všichni sednout v komnatě nejvyšší potřeby, nebo u nás v pokoji, já seženu v kuchyni nějakou whisky, budem trošku popíjet, aby měl lepší náladu a prostě mu to oznámíme. " navrhl Sirius.
"To zní docela dobře. Stejně se tomu nevyhneme, tak s čím čekat, že jo. " přitakala Jess a bylo konečně rozhodnuto. Ze srdce jí spadnul velikej balvan, už to vědomí, že mají plán a řeknou to Jamesovi jí dost ulevilo. Zbytek večera už byla přece jen uvolněnější.
Do hradu se vraceli kolem půl jedenáctý, protože už oba byli poměrně dost prokřehlí.
Zrovna šli po nádvoří k hlavní bráně a nevšimli si, že ve stínu pod stromem někdo sedí. Z toho místa svítilo malinkaté světýlko a linula se vůně cigarety. Jess to zaregistrovala, ale už bylo pozdě.
"Ty hajzle! " vyskočil James ze svého úkrytu, mířil si to směrem k nim a přitom mířil hůlkou na svýho nejlepšího kámoše.
"Bráško, uklidni se. Nech mě to vysvětlit. " postavila se Jessica mezi ně. Poznala, když byl James opravdu nakrknutej a tohle byl jeden z těch okamžiků.
"Tady není co vysvětlovat. Opravdu si myslíte že sem tak blbej? " vyštěkl James na sestru.
"Tak hele Dvanácteráku, neřvi na ní jo? " vložil se do toho Sirius a předstoupil před Jessicu.
"Ty radši drž hubu a neříkej mi, jak s ní mám mluvit! " křičel James, aniž by na Siriuse přestal mířit. V hlavě si promítal, který kouzlo by na něj mohl použít, nenapadalo ho nic dostačujícího pro tuhle situaci.
"Ježiši Jamesi odlož tu hůlku. " naštvala se Jess a zvýšila na bratra tón. S tím to ani nehnulo, nechal hůlku v pohotovostní poloze.
"Nech mě to aspoň vysvětlit prosím. " žadonila a udělala na Jamese psí oči. Tohle ho trošku obměkčilo a tak nic neříkal a čekal.
"Prostě se to tak semlelo. Ani jeden z nás to neplánoval. Ale sme hold teď spolu a ty s tim nic neuděláš. Seš můj bráška a Siriusův nejlepší kámoš, tak se s ním budeš muset nějak vyrovnat. " hučela do něj.
"Já se nebudu dívat na to, jak ti oblbuje hlavu a v tý nejnevhodnější chvíli tě pošle do háje. " rozkřikl se James znova.
"To si o svým kamarádovi myslíš teda pěkný věci. " zahučela Jessica a nasadila naštvanej výraz.
"Já si o Siriovi myslim jen to nejlepší. Jenže co se týče holek, tak vim jakej je. " mluvil James, jako by tam jeho kamarád vůbec nebyl. "Když se jednalo o ty husy, se kterejma spal, tak mi to bylo fuk, jenže teď se jedná o mojí mladší sestru, tak už mi to jedno není. " křičel dál.
"Jenže Jimmy mám pro tebe novinu. Já už nejsem malá holka. Je mi skoro sedmnáct a dokážu se o sebe postarat sama. Já oceňuju, že mě bráníš, co by za to jiný holky dali, jenže sou věci do kterejch tobě nic není a musíš to respektovat. S tim se musíš smířit ať chceš nebo ne! " rozkřičela se teď pro změnu ona. "To že ty naháníš Lily už sedm let si nemusíš vybíjet na lidech, který sou ještě normálně schopný navázat s někým vztah! " vyjelo jí z pusy a hned toho litovala.
James poraženecky sklonil hůlku a svěsil hlavu. Jess ho najednou přišlo líto, tu poznámku o Lily si měla odpustit.
"Ty, jako můj kamarád si mi slíbil, že do Jessici dělat nebudeš! " ukázal James prstem na Siriuse, kterej až doteď kupodivu mlčel. "Víš jak moc jí mám rád a že mi záleží na tom aby byla šťastná a nikdo jí neubližoval. Jednou v životě sem tě požádal o věc, na který mi opravdu záleželo, ale tys to samozřejmě musel posrat! " začínal nebezpečně rudnout v obličeji, což bylo znamení, že jeho naštvání dosáhlo vrcholu.
"Já vim, že sem tě zklamal. " začal se hájit Black. "Jenže brácho, já se zamiloval a ublížit jí je poslední věc, kterou bych chtěl. "
Chvíli nikdo neřekl ani slovo. James si zastrčil hůlku zpátky do kapsy a otočil se k odchodu.
"No vidim, že tady není už vlastně co řešit. " utnul to James. "Vy dva už ste spolu, moje požehnání nepotřebujete, ste přece dva dospělý lidi. "
"Jamesi, neodcházej takhle. " snažila se ho Jess zarazit. Otočil se na ní.
"Hele, upřímně, já vám to přeju. Jen za mnou nelez, až se rozejdete a budeš z toho zas v hajzlu. " podíval se na Jessicu.
"To se nestane. " ujišťovala ho Jess, i když věděla, že tohle zaručit nemůže ani ona, ani Sirius, ani nikdo jinej.
"Kvůli vám oběma doufám, že máš pravdu. " řekl Jimmy. "Kvůli tobě. " ukázal na Jessicu. "Abys neměla zlomený srdce a nelezla zas za mnou, abych tě utěšoval. "
To se Jess dotklo, nevěděla, že pro Jamese bylo takovou přítěží, když za ním přišla nadávat na svoje bejvalý, když se s ní právě rozešli.
"A kvůli tobě. " pokračoval James a podíval se na Siriuse. "Protože tě upozorňuju předem, že jestli něco Jessice uděláš, tak ti vlastnoručně a bez hůlky rozbiju hubu, že si o tebe už žádná neopře ani koště. " to byla docela špatná výhružka. Protože James s jeho famfrpálovými svaly měl vážně sílu a když jednou dal pěstí Jessinýmu bejvalýmu, tak nedopadl zrovna nejlíp.
Potom se otočil k odchodu a naštvaně si to štrádoval k hlavní bráně.
"Jamesi, vrať se! " volala za ním Jess, že to muselo být slyšet až nahoře v hradě. Jenže on už se ani neotočil.
Jessica si poraženecky sedla na studenou lavičku a čuměla do země. Sirius si přisedl vedle ní a objal jí. Nic neříkal a jen mlčel, věděl, že každá hádka s Jamesem Jess odrovná. Nebylo to poprvý a vždycky, když se tak stalo, byl první za kým si přišla postěžovat a zlepšit si náladu. Jenže takhle se ještě nikdy předtím nepohádali. Vždycky to byli jen takový kraviny a nikdy na sebe takhle neječeli.
Lidi, který je možná slyšeli, by si museli myslet, že to na sebe řvou Potter s Evansovou.
Jess vzhlédla a strnule zírala na bránu, ve které zrovna zmizela bratrova silueta.
Takhle si to tedy nepředstavovala.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 hplovehp hplovehp | Web | 2. prosince 2010 v 18:26 | Reagovat

Že se Jimmy uklidní a bude jim to přát? Že jo? Že jo? Že jo? Že jo? Že jo?
Taky by mohla zasáhnout naše Lilča.Že by kvůli Jess začala šít do Jimmyho až by povolil.
No jinak super kapča jdu si přečíst elitu a nachystat si lékarničku, abych si mohla ošetřit oděrky modřiny a pohmožděniny způsobené mlacením sebou všude kolem. 8-)

2 Koki Koki | 3. prosince 2010 v 16:15 | Reagovat

Super.Skvělý. Co víc mám říct? Asi jen to, že se moc těšit na další kapitolku. :-P

3 Angie Angie | Web | 4. prosince 2010 v 17:58 | Reagovat

Husté! No, tušila jsem, že se jim to "klidné" oznámení nějak nepovede, ale taky jsem si to takhle nepředstavovala.
Každopádně doufám, jako hplovehp, že se do toho všeho vloží Lily, že ji Jess ukecá, aby si s ním dala rande, aby Jimmy zase vychladnul. A pak budou všichni čtyři spolu a šťastní.
Jo, takhle nějak by to mohlo být.
Senzační kapitola! :-)

4 Koki Koki | 22. prosince 2010 v 15:18 | Reagovat

Prosím další kapitolku.
Jako vánoční dárek pro tvé čtenáře.

5 R.L.M. R.L.M. | E-mail | Web | 5. ledna 2011 v 16:01 | Reagovat

Další kapitolu.

Jako (sice trochu ožděný dárek) do nového roku.

Prosííííííííím..... :-)

6 Sam Sam | 11. ledna 2011 v 15:33 | Reagovat

super povídka, prosím rychle další kapču :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama