Everybody should have his own world...

9.kapitola - Tajemství v Bradavicích

17. listopadu 2010 v 0:10 | Maggdinka |  *Potterovi s.r.o.*
Ano a devátá kapitola Potterovi s.r.o. je na světě. Pamatujete na minulou kapitolu? Pokud jste jí četli tak uvidíte, jak se to bude rozvíjet dál. Jak se Sirius zachová a co udělá? Vyvine se něco mezi ním a Jessicou? V týhle kapitole se to dozvíte. Takže si užijte čtení a moc prosím o komentáře…..Vaše Maggdinka♥
Jessica večer čekala na Siriuse jak se domluvili. Seděla tam s Lily a opisovala si od ní poznámky z hodin, který dneska zameškala, aby se s tím nemusela crcat o víkendu. K Lilyiný smůle tam s nima seděl i James, který s Remusem hrál Řachavého Petra.
"Do háje Pottere, běžte si tu kravinu hrát někam jinam! " vyjela na Jamese Lily, protože už nemohla vydržet ten bordel, kterej ta hra nadělala.
"Hele klídek jo? Nádech a výdech, Evansová. Počítej do deseti. " odpověděl ledabyle James. Lily na něj čuměla, jako by spadla z Marsu. Byla zmatená, jak Maďar v kukuřici. James jí nic neodsekl, ani se nezačal hádat, prostě nic. Jess pobaveně koukala na zrzavou kamarádku, jak čumí na jejího bráchu.
O půl desátý večer do společenky konečně přišel Sirius. Jess se po něm po očku podívala, on jí naznačil, ať chvíli počká a zmizel v klučičích ložnicích. Po dvaceti minutách se zase objevil.
"Nepůjdete si někdo zakouřit? " optal se všech přítomných kamarádů.
"Sory, teď s Moonym hrajeme. " odpověděl James, aniž by se na Siriuse podíval.
"S tebou jít kouřit? A sama? Jinak zdravej jo? " odpálkovala ho Lily.
"Ale jo, já půjdu. " přikývla Jess jen tak mimochodem.
"Si děláš srandu ne? Odmítnu, abych nemusela bejt s jedním debilem a ty mě tady necháš s tim druhym. A ještě těžko rozhodnout, kterej z nich je větší. " spérovala ji Lily naštvaně.
"Hele Evansová dej si pohov jo? Běž si za Cromwellem a vrzni si, třeba pak nebudeš pořád tak podrážděná. " vyjel na ní Sirius. Jess se začala smát, ale jakmile viděla Lilyin vražedný pohled, rychle zmlkla. Radši se rychle vypařila a prolezla portrétem.
Sirius prolezl hned za ní a mlčky se vydali na nádvoří. Na chodbách bylo liduprázdno, přece jen už bylo skoro deset hodin a tudíž už skoro večerka. Jim dvěma to ale nevadilo, školní řád tak úplně nikdy nedodržovali. Navíc v Bradavicích platilo pravidlo - když tě nechytí Filch nebo McGonagallová, tak si courej kde chceš a kdy chceš.
Nesedli si přímo na nádvoří, ale vzali to až za skleníky, kde byla za keřem skrytá jedna lavička o který věděli jen dobrý průzkumníci. A že Pobertové včetně Jessici znali v Bradavicích a okolních pozemkách každej kout.
"Tak už to je. " hlásil Sirius, jakmile se posadili a zapálili si cígo.
"Rozešel ses s ní? " chtěla se Jess ujistit, že Sirius opravdu mluví o tom, o čem myslí.
"Jo, rozešel. Řekl sem jí, že to s ní prostě nemá cenu, že není ta, kterou hledám. " upřesnil to.
"Jo a jak to vzala? "
"No, docela dobře, když pominu, že v každý větě byly nejmíň dvě sprostý slova. Ale myslim, že si nějaký extra velký naděje nedělala, vzhledem k tomu, že moji pověst moc dobře zná. A jak ji znám, dlouho z toho zdeptaná nebude, ta už se zejtra objeví s někym novym. " ušklíbl se Sirius.
"Takže teď už nemusim mít vůbec žádný výčitky, když udělám tohle. " přitiskl si Jess k sobě a vášnivě ji políbil.
"Hm, musim říct, že teď když už nejseš zadanej, je to ještě lepší než včera. " zavrněla Jessica blahem.
"Ale Jamesovi radši stejně ani slovo, ok? " ujišťoval se Sirius.
"Kolikrát se mě na to budeš muset furt ptát? Ty seš sice jeho nejlepší kámoš, ale já sem jeho ségra a znám ho o jedenáct let dýl než ty. "
"Pocem! " uchechtl se Sirius a přitáhl si jí k sobě.
*
Když přišli do Nebelvíru hodiny na věži už odbíjeli jedenáctou. Ve společence bylo ještě docela dost lidí, protože byl pátek.
"No kde ste byli takovou dobu? Sem šel na nádvoří na cígo a nenašel sem vás tam. " spustil hned James, jakmile je viděl procházet obrazem tý tlustý důry.
"My byli u jezera a kecali sme si. Sme nějak zapomněli na čas. " vymýšlela si rychle Jessica. Kdyby mu řekli, že byli na tý schovaný lavičce, určitě by mu ledacos došlo.
"Byl sem i na mostě, díval sem se i na břeh jezera a nikdo tam nebyl. " opáčil James a oba dva si je pořádně zkoumal.
"Páč sme se procházeli. Neseděli sme víš, brácha. " odpověděl tentokrát Sirius. Jessica nerada bráškovi kecala, ale musela uznat, že lepšího partnera než Siriuse si na rychlý vymejšlení výmluv vybrat nemohla.
"Kde je Lily? " zeptala se Jess pak, protože teprve teď si všimla, že to rezavý tele tam s nima není. "Už to tady s tebou nemohla vydržet? " popíchla Jamese.
"Náhodou já jí dneska nic neřek. Ani jednou sme na sebe nevyjeli. " hlásil pyšně James a tvářil se jako prezident zeměkoule.
"Když šel James kouřit, tak odešla. Říkala, že jde za Jayem. " vysvětlil Remus. Jess protočila oči. Zas ten Lilyin zajíček. Už toho měla vážně plný zuby. V porovnání s nim byl Sirius minimálně o deset tříd výš. Sirius byl teda o hodně výš než většina kluků, který kdy poznala.
"No tak já si pujdu lehnout. " ukončila Jess debatu.
"Cože? Dyk je dneska pátek a je ještě dost brzo. Nechodíš spát dřív než o půlnoci. " nechápal James.
"No vždyť než se vykoupu a tak, tak ta půlnoc bude. Navíc mi pořád není nejlíp. Ráno sem si pěkně vyčistila žaludek. " ušklíbla se Jessica, při vzpomínce na dnešní ráno s hlavou v záchodový míse.
Všichni tři jí popřáli dobrou noc a ona odešla. Seděla dlouho na posteli, nemohla se vůbec dokopat k tomu, aby cokoliv udělala. Pořád musela přemýšlet nad sebou a Siriusem. Nemohla tomu prostě uvěřit. Ona a Sirius…
"Tichošlápku moc se mi to nelíbí. " ozval se James. Byla asi jedna hodina ráno a ve společence seděli už jen oni dva, i Remus si už šel lehnout.
"Co se ti zas nelíbí Dvanácteráku? " nechápal Sirius. Celou dobu tady vymejšleli jakou hovadinu zase někomu provedou a najednou James uplně změnil tón hlasu.
"Zase se až moc motáš kolem mý ségry. Nepamatuješ, co sme si domluvili? "
"Jo to si pamatuju. Jamesi, víš že mám Jess rád a je jako moje vlastní sestra, takže to neznamená, že se na ní najednou vyseru, nebudu se s ní bavit a je tak chodit ven jen proto, že ty seš paranoidní a vidíš v tom zas bůh ví co. " Sirius nerad nejlepšímu příteli lhal, jenže se na tom s Jessicou domluvili a navíc věděl, jak by to dopadlo, kdyby na Jamese najednou vybalil, že je s jeho sestrou.
"Mám k tomu svoje důvody. " zabručel James naštvaně.
"Jo a jaký? Nepřijde mi, že bych se k Jess choval nějak jinak, než někdy předtím. " trval si Sirius na svém. To byla náhodou i pravda. Sice teď spolu byli, což James nevěděl, ale nezdálo se mu, že by se on nebo Jessica chovali jinak.
"Prstě se na ní díváš uplně jinak než dřív. Ty to asi ani nevnímáš, ale já moc dobře vidim, že se k ní většinou chováš jako k těm husám, který se vždycky snažíš sbalit. Pamatuj si, že Jess není žádná husa! Je to nejlepší holka na světě a žádná jí nesahá ani po kotníky. " vyhrožoval Jimmy.
"Já vim, že to není žádná husa. Co si o mě myslíš? A je jasný, že je pro tebe naprosto bezchybná. Je to tvoje ségra, kterou chráníš. Odjakživa a před každym si jí chránil. " bránil se Sirius.
"Já jí musim chránit! Přede všema chápeš? Ona je sice chytrá a neskočí na každou hovadinu, jenže zároveň je to strašně krásná holka, kterou by každej druhej rád dostal do postele. Ona na to sice nevypadá a nechová se tak, ale je dost křehká a citlivá. A proto jí musim chránit, protože bych musel zabít každýho kdo by jí ublížil. " James se Jessici zastával. Byla to prostě jeho malá sestřička. I když byli dvojčata a byli stejně staří, ona pro něj navždy bude ta malá copatá holka, se kterou vyrůstal.
"Jamesi, nemusíš mi tohle pořád připomínat a opakovat. Já tohle všechno vim. A ujišťuju tě, že já jí ublížit nehodlám. Sám bych se za to totiž musel zabít. " snažil se ho Sirius uklidnit. Zdálo se že to zabralo, protože James se uvolnil a pohodlně se opřel v křesle.
Najedou se otevřel obraz a dovnitř vpadla Lily. Když je dva zahlídla, byla dost vykulená. Myslela si, že tady už touhle dobou nikdo nebude.
"Copak Evansová, vzala sis k srdci radu, co sem ti dneska dal? Budeš teď už konečně příjemnější? " Sirius si prostě musel rýpnout.
"Na vás nebudu příjemná, ani kdyby z nebe padaly jednorožci. " odsekla Lily. "Co tady vůbec ještě děláte? " dodala pak a založila si ruce na prsou.
"Sory mami, už sme se chystali spát. " ušklíbl se Sirius ironicky. Lily na to radši nic neříkala a jen se zeptala. "Kde máte Jessicu? "
"Asi v jedenáct odešla do ložnice. Asi už bude spát. " tentokrát jí odpověděl James, což Lily kupodivu docela uvítala, protože Black by si neodpustil zase nějakou poznámku. Nic neřekla, ani nepopřála dobrou noc a vyběhla do ložnice.
Všechny spolubydlící už spaly, tak vlezla do koupelny. Výhoda příchodů dlouho po večerce je ta, že tady koupelny neblokujou takový existence jako třeba Shelby.
V rychlosti se osprchovala a šla si lehnout. Téměř okamžitě usnula.
*
"Au! " vykřikla Lily, to jí vzbudil náraz nějakýho předmětu do hlavy. Zamžourala a viděla před sebou Jess.
"Hyeno, já tě zabiju. Víš jak nesnáším, když mě někdo budí. " zabručela a přehodila si polštář přes hlavu. Jenže ta černovlasá příšera, která si řikala její kámoška jí polštář nemilosrdně vzala.
"Vzdávám se. Co chceš? " vyjela na Jessicu nevrle.
"Pojď se mnou na cígo. "
"Zapomněla sis vzít prášky na hlavu? Kolik je hodin? " odpálkovala ji a lehla si i bez polštáře.
"Skoro půl osmý. " hlásila Jess. "Dělej Lilyano poď. Stejně už neusneš. Já tě znám, když se jednou vzbudíš, tak nemáš šanci. " ušklíbla se škodolibě. Lily chvíli ještě ležela, ale po chvíli rezignovaně rozhodila rukama a posadila se. "Máš to u mě ty svině, jasný? " zavrčela.
Jess už na sobě měla džíny a mikinu, tak netrpělivě čekala až se madame Evansová uráčí taky oháknout. Ta na sebe natáhla polorozervaný džíny, vytahaný tričko a přes něj kostičkovanou flanelovou košili.
"Tak povídej. Cos zase provedla? " vytasila na ní hned Lily, jakmile sešli do společenky a odtud pokračovali ven na chodbu.
"Proč bych měla něco provádět? " nechápala Jess a přemejšlela, jestli to má její dlouholetá kámošky v tý rezavý šišce v pořádku.
"Nedrážkuj. Ty vyspáváš vždycky dlouho a takhle brzo mě taháš z postele jen když se něco stalo. Takže co to je tentokrát? "
"Holka, jedna nula pro tebe. Máš mě vážně prokouklou. " povzdechla si Jessica. Doufala, že na ní Lily nic nepozná, ale pravda je, že nemohla pořádně celou noc spát. Pořád musela myslet na sebe a Siriuse a taky na Jamese. Nechtěla mu lhát, vždycky si s bráškou říkali všechno, takže jí tahle situace deptala. Jenže věděla, že nemůže jen tak za ním nakráčet a říct: ahoj brácha, randim s tvým kámošem, kterej už se vyspal s půlkou školy, není to báječný?
Zrovna došly na astronomickou věž, kam se rozhodli jít na cigáro pro dnešní ráno. Chce to přece nějakou změnu, nemůžou furt chodit jen na nádvoří. Tam choděj beztak hlavně proto, aby vytočili McGonagallku a ta tam v sobotu v osm ráno určitě šmírovat nebude.
"No tak povídej. " pobídla kámošku zrzka, jakmile si sedly na cimbuří a zapálily si.
Jess začala vyprávět. Jak se jí začal Sirius líbit, jak žárlila na Stacy, když s ní začal chodit. I to, jak se poprvé políbili. Nakonec i to, jak se se Stacy rozešel, aby mohl bejt s ní.
"Děláš si ze mě kozy? " Lily byla naprosto v šoku. Čuměla na Jessicu s držkou otevřenou dokořán. Nemohla tomu prostě uvěřit.
"Věděla sem, že budeš takhle vyvádět. " odsekla Jess dotčeně. Nemohla to sice před Lily držet v tajnosti, ono už bohatě stačilo, že musí kecat bráchovi. Její reakce jí ale naštvala, může aspoň trochu předstírat, že je z jejího štěstí nadšená.
"Já nevyvádim. " bránila se Lily. "Prostě tomu jen nemůžu uvěřit. Ty a Black. Nechápu jak tebe mohl zblbnout. Víš skoro nejlíp ze všech, jakej Black je a seš chytrá, nikdy ses nenechala od nikoho nachytat. Jo jasně potkala si pár blbečků, ale to bylo něco jinýho."
"Jenže Sirius je jinej. Nemysli si, já moc dobře vim jakej byl a jak se choval vždycky k holkám. Ale ke mně se vždycky choval moc hezky a teď taky. Navíc, ve čtvrtek mi řekl že se rozejde se Stacy a hned v pátek večer za mnou přišel, že už to udělal. Dodržel svoje slovo a dobře víš, že to vždycky Sirius nedělá. " trvala si na svém Jess.
"Hele, dělej jak myslíš. Neřeknu ti, že sem z vašeho vztahu vodvařená, víš, že Blacka nemám ráda asi stejně jak tvýho bratra a jen tě předem upozornim, aby ses na něj moc neupínala, protože když ti ublíží poneseš to blbě. A to já nechci. Ale nebudu ti do toho nijak kecat, je to tvoje věc. Dost silně o tom pochybuju, ale třeba vám dvěma to vyjde. Přece jen je pravda, že ste vždycky spolu byli v cajku. " odvětila Lily, aby Jessicu aspoň částečně uklidnila.
"Díky Lil. " usmála se Jess vděčně.
"Jen chci vidět, jak se na to bude tvářit tvůj zlatej bratříček. Dost tě ochraňuje, takže si myslim, že se mu představa vás dvou nebude moc zamlouvat. "
"Se Siriusem sme se dohodli, že to Jimmymu zatím neřekneme. Siriusovi by minimálně rozbil hubu a mě by zavřel klidně i do Azkabanu, jen abych se nedostala do Siriovi blízkosti. " oznámila Lily jejich plán. "Takže prosím, ani slovo bráchovi ok? "
"Prosím tě, co já bych mu tak měla vykládat? Nebavim se s nim, je to debil a ty seš moje nejlepší kámoška, tak kterou variantu myslíš, že si vyberu? " ujistila ji Evansová.
"Dík Lil, seš zlato. " objala ji.
"V tvym zájmu doufám, že ti neublíží, protože jinak pomůžu Potterovi ho zaklít. Třeba vám to fakt vyjde. " pousmála se na černovlásku. Jess jí úsměv s vděčností oplatila. Byla ráda, že to Lily vzala tak dobře a podporuje ji. Kdyby tak věděla, že to s takovým klidem vezme i její bráška.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Juliet > RETROTOWN store Juliet > RETROTOWN store | Web | 17. listopadu 2010 v 19:41 | Reagovat

zajímavý blog :-)

2 hplovehp hplovehp | Web | 23. listopadu 2010 v 11:39 | Reagovat

The best kapča.
V tvym zájmu doufám, že ti neublíží, protože jinak pomůžu Potterovi ho zaklít.
To se mi líbí. Ale doufám, že Lillyny a Jamesovi zaklínačské schopnosti nebudou potřeba. Jinak tě pro boha živého prosím, piš další kapitolky.
A lidi, pokud si to tu čtete tak Maggdince něco napište do komentářů, páč jinak nebudou další kapči a my fanatici se zcvoknemeů. :-D

3 hplovehp hplovehp | Web | 23. listopadu 2010 v 11:39 | Reagovat

[1]: ten nejlepší na to můžeš vzít jed

4 Koki Koki | 25. listopadu 2010 v 17:01 | Reagovat

Další tvoje skvělá povídka.
Vždycky se hrozně nasměju.
Už se hrozně moc těším na další kapitolky.

5 Angie Angie | Web | 28. listopadu 2010 v 15:33 | Reagovat

Úžasné, tohle má vždycky takové grády, až to není možné. Nemůžu si pomoct, ale musím sem zkopírovat celou scénku, která mě naprosto složila. Byla jsem z toho úplně uslzená smíchy:-D:-D
"Ale jo, já půjdu. " přikývla Jess jen tak mimochodem.
"Si děláš srandu ne? Odmítnu, abych nemusela bejt s jedním debilem a ty mě tady necháš s tim druhym. A ještě těžko rozhodnout, kterej z nich je větší. " spérovala ji Lily naštvaně.
"Hele Evansová dej si pohov jo? Běž si za Cromwellem a vrzni si, třeba pak nebudeš pořád tak podrážděná. " vyjel na ní Sirius.
:-D  :-D  :-D  :-D  :-D  :-D :-D  :-D
Prostě senzační! Jsem zvědavá, jak se to bude vyvíjet dál a taky kdy se to dozví James.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama