Everybody should have his own world...

4.kapitola - Prasečák I.

25. listopadu 2010 v 14:06 | Maggdinka |  *Elita Bradavic*
Opět je tady nová kapitola k téhle povídce. Co k ní dodat? Nevím, prostě žádný smysluplný děj od téhle povídky nečekejte, je to kravina od začátku až do konce je to spíš jen o životě studentů v Bradavicích. Doufám, že se vám kapča bude líbit, je trochu inspirovaná z mého života, tak se neděste. Dost jsem se na kapitole vyřádila…..Prosím moc pište komentáře, speciálně u téhle povídky mě zajímá, co na ní říkáte…..Vaše Maggdinka♥

Prasečák

"Zdar děcka. " práskla jsem sebou na lavici vedle Siriuse, který sebou opět značně škubl. Chudáček, měla bych si dávat pozor, aby ze mě neměl nějakou psychickou újmu. I když si myslím, že v jeho případě je na tyhle obavy pozdě. Emma chtěla zopakovat to co já a skočila vedle mě, bohužel se ale jaksi netrefila a místo toho suverénně zaplula pod stůl, přičemž si nabila tlamu o okraj stolu. Já jsem se samozřejmě okamžitě složila v záchvatu smíchu, div jsem se nezakousla Siriovi do ramene. To by jste prostě museli vidět sami.
Konečně se Emma vyštrachala vedle mě na lavici a v tichosti si začala nabírat jídlo. Ani nemusím říkat, že Sarah se už zase cpala něčím sladkým.
"Miláčku, půjdete si s náma zaplavat? " otočila jsem se znovu na Siriuse, když jsem se aspoň trochu uklidnila.
"Cože? Kam? " no jo, jemu to zase strašně rychle pálí. To zase s Jamesem o prázdninách hulili víc, než je zdrávo co?
"Ty koni, jedeme do Karibiku. Jasně že asi do jezera. " protočila jsem svoje zářivě modrý bulvy.
"Jo ták, už to chápu. " neříkej. "A kdy? " bože.
"No asi teď po obědě. Je tady docela nuda ne? No a jelikož je první víkend, co jsme tady a venku furt šajnuje (svítí slunce), tak proč to nevyužít, že jo. " přidala jsem svůj rozumný argument.
"Oukej, tak třeba ve dvě před hlavní bránou? " vložil se do toho James za což jsem mu byla nesmírně vděčná, protože podle své reakce nevypadal tak natvrdle jako Black. Že by hulil o prázdninách jenom Sirius?
"A kdo všechno půjde? " aha, já si myslela, že Jimmy zmoudřel.(Dobrej vtip.) Ale jemu jde jen o to, že tam jde i Lily.
"No všechny z našeho pokoje ty jantare. Plus červená Karkulka a Pták Ohnivák. " zašklebila jsem se ironicky. Podle výrazu obou kamarádů můj trapný vtip ani jeden z nich nepochopil.
"Jde i Lily? " kristepane, za co mě trestáš?
"Ano Jamesíčku, jde. " pokusila jsem se o co nejsladší hlásek, na což by mi ale nemohl skočit ani ten největší idiot.
"I Mendézová? " bože, líp mi je na světě, když Black mlčí.
"Já na to nemám. " vydechla sem rezignovaně. "Remy vysvětli jim to, jestli si to teda pochopil. Myslim, že tak blbá ještě nejsem a že takovouhle polopatickou odpověď pochopí každej i od takovýho magora jako jsem já. "
Radši jsem se zvedla a rychle zdrhala pryč z Velké síně, aby se mě ještě zase nezačali na něco vyptávat. Chápete jak já, taková milá, hodná(no..) a inteligentní(tak ne no) dívka se může bavit s takovejma retardama?
*
"Tu som. " jela jsem z prvního patra do přízemí po zábradlí a kluci už dole čekali, tak jsem na sebe musela nějako upozornit ne? Vzala jsem si jen vršek od plavek a přes spodek jsem si dala kraťasy, který stejně moc nezakrývali. Na co se strojit, když se za chvíli svlíknu, no ne? Ručník jsem měla přehozenej přes krk. Sirius na mě koukal, jako by vánoce přišli dřív. Bože to je fakt prase tenhle chalan.
"Sledujte jakou tam skočím šipku! " ne bože chraň nás, modlila jsem se v duchu, když se Emm rozeběhla s odhodláním skočit do vody.
"Emmo, počkej, tam…" prásk. Lidi držte mě někdo, dneska se celej den jenom tlemím. Ta holka se mi snad jen zdá.
"…je málo vody. " dořekla Lily, když už se dávila smíchem. Emmě jen nohy čouhali z vody ven, pravděpodobně se zapíchla do bahna, protože v týhle části bylo opravdu málo vody. Všichni jsme se při tom pohledu váleli smíchy, kdyby jste viděli ty nohy, jak sebou škubou věřte, že by jste tam taky jen tak nestáli.
Sirius se kupodivu zachoval duchapřítomně a skočil do vody, chytil Emmu za nohy a vytáhl jí.
Teď už jsem opravdu na zemi, co na zemi, válím se v nějakým rákosí kousek od hnízda divokejch kachen. Emma má celej ksicht až po ramena od bahna, je po mě.
"To je vážně vtipný, ale to že jsem se málem utopila zjevně nikoho nezajímá. " nakrkla se Emm, vylezla z vody, opláchla si svojí bahenní masku, sedla si na svůj ručník a na znamení uražení se k nám obrátila zády. Já jí to ale nesežeru, na mě si holka nepřijde.
"Hej Emmy, tváříš se jako někdo kdo neuspěl v konkurzu na striptérku. " křikla jsem na nyní blonďatou kamarádku s růžovým pruhem v palici. Ta obluda chytila jak jinak výtlem a po dlouhý době jsem jí konečně přemluvila, ať se mnou jde do vody.
Emm si pro jistotu došla až na lávku a skočila jenom po nohách. Já šla na lávku taky, ale skočila jsem šipku, protože vím, že tady už je hloubka a navíc, protože nejsem takový tele a umím skákat šipky.
Vynořila jsem se ale vzápětí zase ponořila, pod jakýmsi nátlakem.
"Uááá! " duchaplný projev nemyslíte? Právě jsem se totiž vynořila z vody, protože mi nějakej debil skočil za krk a já se nemohla vynořit. Jakmile jsem popadla dech, začala jsem pátrat, kdo je nejblíž, kdo je mým skoro vrahem a koho tudíž můžu pořádně nakopat do prdele.
Kousek ode mě stál James s nevinným výrazem a pískal si, jako kdyby tam stál jen tak úplnou náhodou.
"Já tě zabiju paroháči. " vrhla jsem se po něm. On je ale takovej celkově pohyblivej, jestli mi rozumíte. To možná proto že je kapitán pošuků (tak říkám Nebelvírskému famfrpálovém týmu.)
"Jo a co mi uděláš? Měl bych se bát? " ten parchant nasadil starostlivý, až vyděšený výraz a začal vřískat jako nějaká dilina, takový jaký běhaj za Siriusem. Já jsem se složila v dalším záchvatu smíchu (překvapivě?). Už jsem vám říkala, že tlemit se pod vodou je trochu nepraktický?
"Co, uchechtáš mě k smrti? " šklebilo se to pako střapatý, zatímco já jsem se topila kvůli tomu, jak jsem se pořád strašně tlemila.
"Sam lásko, chceš dát první pomoc? " jasně tohle hovado aby se neozvalo co? Samozřejmě, Sirius.
"To se opovaž, tohle máme za sebou. " ušklíbla jsem se, už jsem konečně byla schopná mluvit. Tichošlápek Jamese pro dnešek zachránil, ale o pomstu nepřijde, to ať si chlapeček nefandí.
"Moc se neraduj. " zchladila jsem Pottera, když jsem viděla, jak se vítězoslavně uculuje. "Až se mi dostaneš pod ruce, narvu ti ruku tak hluboko do krku, že vytáhnu cedulku od tvých spoďárů. "
zbytek osazenstva co ještě nebyli ve vodě se samozřejmě začali tlemit, i Emma, která už se máchala, přičemž zaplula kamsi do rákosí.
"Hej Lily, pojď do vody a ty Fishko taky. " zařvala sem na Lily a pokud to někdo nepochopil na Sarah(jmenuje se Fischerová, tak jí říkám Fishko, chápete?)
"Jasně už jdu. " uculila se ta rezatka, došla si na kraj lávky a skočila dvojité salto pozadu. Čumíte co? Moc se to k Lily nehodí, já vím. Sama jsem se divila, když mi řekla, že od malička závodně skákala do vody, než se dozvěděla, že je čarodějka. Teďka už skáče jen o prázdninách a tady ve škole, když chce zamachrovat. Docela jí i závidím, kdybych tohle uměla já, okamžitě bych to využívala na balení kluků.
"Jo jen se trochu nasvačim. "
bože, to prase zase už žere nějakou čokoládu. Nechápu to, Sarah žere sladký jako pominutá, ale hubená je jak tyčka. Kdyby měla normální metabolismus, jako kdokoli z nás už by z ní byla pěkná koule.
V šest hodin jsme se odtamtud vykopali. Vykopali, skoro doslova, málem jsem totiž zkopala Siriuse, protože se mi snažil rozvázat vršek od plavek. Nikdo jsme neutrpěl žádnou újmu, jen jsme si dali závody v plavání, přičemž Sar stáhnul nějakej ďasovec, kterého jsem ovšem duchapřítomně zlikvidovala. Samozřejmě zabodovala i Emma,(no jo, ta aby zase něco neudělala). Při skocích do vody skočila na hejno nějakých kačen, co si tam plavali, takže vám ani nemusím říkat, jaký to pro nás, věčně se tlemící magory bylo pozdvižení.
"Hej, nepůjdeme dneska do Prasečáku? " navrhla Emm u večeře.(Tak říkáme Prasinkám)
"Hej ty možná nebudeš až tak blbá. " ušklíbl se Sirius. No, o tom by se dalo polemizovat.
"Šli by ste? " otočila se Emma na nás ostatní a čekala odpovědi. Tak nějak jsem vycítila, že i kdybych nechtěla, tak Emma by se se zápornou odpovědí nesmířila. Všichni jsme to radši odkývali, protože nechtějte vidět Hecku(tak jí občas říkáme), když jí někdo nebo něco naštve.
Domluvili jsme se na devátou večer. No co, vždyť zejtra je teprve neděle a noc je ještě mladá. Navíc moje vyhlídky by nemuseli být tak špatný ne? Jde tam přece i Remus, v hlavě už se mi začali rodit kapánek úchylný plány.
*
"Tak co, jak vyrazíme? Já bych to vzala normálně pěšky, dyť Brumla už si zvyknul, že si o vejkendu občas zajdeme do Prasečáku. " navrhla jsem jako první, když jsme se v devět sešli před hlavní bránou.
"Občas? Myslíš asi každej vejkend ne? " ušklíbl se Black. No jo, ten aby neměl poslední slovo. "Třeba si tam taky zajde, dyť chodí k Prasečí hlavě ne? Nezajdeme tam taky? Nebo poctíme návštěvou Košťata? "
"Já bych dala obojí. Začala bych u Košťat a až budeme trochu pod vlivem, tak bych se přesunula k Hlavě, tam tolik lidí nechodí, tam můžeme řvát. " ušklíbla se Sarah a já musela uznat, že má pravdu.(Což se moc často nestává)
Jak jsme se dohodli, dorazili jsme ke Třem Košťatům. Samozřejmě že ty dvě hovada( jasně že myslím Jamese a Siria), se po cestě zas fest zhulili, takže do pajzlu přišli už v náladě. Ani vám nemusím říkat, co zase mleli za voloviny, i když v jejich případě se to moc od normálního stavu nelišilo.
"Tak hospodo, kde to vázne? " zabušil Sirius mocně do stolu, přičemž se samozřejmě celej lokál otočil, na což už jsem si ale jaksi za ty léta praxe zvykla. Ani ne za minutu k nám přikvačila Rosmerta, mladá hostinská, která se Siriusovi moc líbila. Nechápu, že tak hezká a milá holka jako ona dělá v takováhle začouzený a hnusný hospodě tady v nejzapadlejší části Anglie, ta by si mohla dovolit pracovat i jako striptérka v nějakým baru v Londýně. No to jsem se dostala trochu jinam.
"Co tady řveš? Co si o sobě jako myslíš? Já vás vidim, ale nemám čas jen na vás. Si myslíš, že když Siriusek zakřičí, že já se jako přiženu? " okřikla ho Rosmerta odvážně. Ta se holka nebojí. I když taky čeho, ta je na tohle zvyklá, podle toho co jí sem chodí za degeny. "Taky si laskavě uvědom, že nejseš ještě plnoletej a že bych ti taky nemusela nic nalejt. " Fíha, ta je neska nějaká ostrá nezdá se vám?
"Ale no tak Rosy, on to tak nemyslel, on už je trochu mimo. Přines nám prosím lahvičku Ohnivý whisky a skleničky jo? Díky. " ujala jsem se toho radši já, když sem viděla, že to pako Blackovský už zase otevírá rypák, aby něco řekl.
"Jasně Sam. " usmála se Rosmerta a najednou změnila tón. No jo, hold mě má ráda, já mám totiž na lidi dobrej vliv, jestli jste si toho ještě nevšimli. "Jo tak on je už zhulenej! " dodala, když jí to konečně došlo. "Jo tak to už chápu. "
Po chvilince byla zase tady i s vytouženou flaškou. Neměla jsem radši objednat dvě? Vždyť nás je tady jak důchodců u výprodeje. No posuďte sami, že devět lidí, na jednu flašku je trochu moc. Pro jistotu jsem hned objednala další.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 hplovehp hplovehp | Web | 26. listopadu 2010 v 19:23 | Reagovat

Jdu číst druhou část ale tohle je prostě božský, tady to jejich dovádění u jezera mi připopíná jednu moji akcičku... :-P

2 Angie Angie | Web | 28. listopadu 2010 v 16:45 | Reagovat

OMG! Já z toho jednou zešílím:-D
"Tak hospodo, kde to vázne?" - to nemělo konkurenci. Absolutně ne.
Siria jsem dokázala živě představit a úplně mě to zklátilo smíchy (nic nového...).
:-D  :-D  :-D  :-D :-D  :-D  :-D :-D  :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama