Everybody should have his own world...

7.kapitola - Zábava bejt musí, aspoň v pátek

29. října 2010 v 19:04 | Maggdinka |  *Potterovi s.r.o.*
Další kapitola k Potterovi s.r.o. je na světě. Volejte sláva a tři dny se radujte :D noo jak se k ní mám vyjádřit? Ani nevím, snad si jí užijete, snažila jsem se o uvolněný děj a atmosféru, dokonce i o trochu vtipu, tak nevím, jak jsem pochodila. Rozhodně budu moc ráda, když kapču zhodnotíte, abych věděla jak se vám líbila. I když to ani nemusím psát ne? To je vám jasný :D Tak už nic radši dodávat nebudu snad jen, aby jste si kapču užili a dobře se bavili, stejně jako já se bavila při jejím psaní…..Vaše Maggdinka♥

Zábava bejt musí, aspoň v pátek


Dnes byl pátek a šestice kamarádů se dohodla, že dnes půjdou na domluvenou akci. Rozhodli se, že nakonec půjdou do Prasinek. Jasně, že si tam nemůžete jen tak jít, jenže když máte Pobertův plánek, znáte všechny tajné chodby a ze školního řádu si nic neděláte, tak vám to je fuk.
Sirius musel celý čtvrtek přesvědčovat Stacy, že jdou prostě sami, že ona s nimi nepůjde. Samozřejmě se jako správná husa pěkně namíchla, takže Sirius za ní celý pátek běhal jako ocas a poníženě se jí omlouval. Jess nemohla uvěřit vlastním očím. Dřív za Siriusem běhali ty kravky, co si s nima užíval a teď tuhle roli převzal na sebe a odhodil svojí pověstnou hrdost.
Lewisové to vadilo hlavně proto, že se Siriusem má jít i Jessica. Strašně na ní žárlila, protože věděla, že byli opravdu dobrými přáteli a nebyla by to namyšlená a sebestředná kráva, aby si nemyslela že ho Jess chce sbalit. To že by to opravdu chtěla, je ovšem jiná věc.
"Huhů, dem se vožrat! " Lily vlétla portrétem do přeplněné společenky, těsně za ní v patách Jess. Lily vypadala opravdu nadšeně, aby ne, už byl začátek října a ještě nikde nebyli a nic nepili a Lily alkohol milovala.
"Řvi tady Evansová, ať to každej ví. To rovnou můžeš vtrhnout do kabinetu k McGonagallce a zařvat jí to přímo do ucha. " sprdnul jí okamžitě Sirius, jakmile se obě holky posadili ke klukům ke stolu.
"Ježiši, kdo by jí to měl jít vykecat, každej ví, že chodíme do Prasečáku chlastat, tak o co gou? " protočila Evansová oči. Nadšená z toho moc nebyla, že s nima jdou i Black s Potterem. Na druhou stranu se jí s nima chlastalo dobře, byla s nima vždycky prdel, když se nalili nebo zhulili, to pak oba sypali jednu volovinu za druhou. V podnapilém stavu je měla docela i ráda.
"Tak v kolik a kde? " změnil Remus téma. Všichni se divili, že Remus ani jednou za celý týden neprotestoval, že by ho už James se Siriusem zkazili?
"No tak aby sme nebudili moc pozornosti, tak půjdeme holky a kluci zvlášť. Sejdem se v 9 před chodbou do Medovýho ráje jo? " navrhla Jessica a všichni jí její nápad odkývali.
"Když půjdeš s Evansovou, tak budete budit pozornosti ažaž. " uchechtl se Sirius.
"Od tebe to tak sedí Blacku, když se vždycky chováš, jak veverka, která skáče ze stromu na strom a ztratila kompas. " odsekla Lily nasupeně. Jessica se vedle ní začala nahlas tlemit. Siriuse po ní šlehl ošklivým pohledem, který Jess rozhodně neušel a tak se hned, jako na povel smát přestala.
"Tak my se dem připravit. Musim si nabalit cíga a keše. " uzavřela debatu Lily, popadla divoce Jess za ruku a vláčela ji s sebou do schodů holčičích ložnic, přičemž si Jessica dala ksichtem o obrubu.
Kluci ještě dole chvíli seděli a James se Siriusem řešili, jestli si s sebou mají vzít hulení nebo ne. Po chvíli se také zvedli k odchodu, aby se také připravili na cestu.
V devět hodin se sešli všichni v určený čas na určeném místě. Tedy samozřejmě že kluci přišli pozdě, to by nebyli oni. Určitě je zase zdržel Sirius, když se nakrucoval před zrcadlem a ujišťoval sám sebe, jak je neodolatelný a krásný. Jasně sice má teďka holku, ale je to Sirius a ten se jen tak nezmění.
"No konečně! Se táhnete jak třímetrová labuť. " vztekala se Lily. "Sis ještě bělil zuby ne Blacku? " popíchla Siriuse.
"Ježiši Evansová, sis zase zapomněla dát cígo, že seš tak příjemná, ne? " odsekl Sirius nasupeně. "Náhodou nás zdržel Péťa, měl zase sračku, asi se přežral." Holky propukly v hlasitý smích.
"To není pravda. " bránil se Peter pisklavě. Ale kvůli velikému veselí ho nebylo skoro slyšet.
"Ale nekecej Péťo, tady ti to nikdo nesežere. Já moc dobře slyšel ty odpudivý zvuky z koupelny. " zakabonil se tentokrát James a ukázal gesto, jako když zvrací.
Konečně se dokopali k průchodu chodbou a vynořili se v Medovém ráji. Nepozorovaně prošli ven na hlavní ulici. Nepozorovaně znamená, že James hodil držku o bednu s cukrovím a Péťa sebral na co přišel, takže teď měl plný kapsy sladkostí.
"Tak kam razíme? " otočila se na všechny Jessica.
"No jasně že ke Třem košťatům za Rosie. " ozval se jako první Siriuse.
"No jistě za tvojí Rosmertou. " ušklíbl se Jimmy. Sirius byl obdivovatelem tamější mladičké hostinské.
Vyrazili tedy přes hlavní ulici k hostinci U Tří košťat. James jako první rozrazil dveře a s hlasitým "Zduř." Se nahrnul dovnitř. Ano, velice osobitý pozdrav. Samozřejmě se po nich otočilo veškeré osazenstvo hostince. Nebylo jich tu ale tolik, jako vždycky, všeho všudy asi jen deset hostů.
"Rosie zlato, šest ohnivých whisek. " zařval Sirius směrem k výčepnímu pultu. Po chvíli k nim přišla mladičká a pohledná hostinská.
"No kohopak to tu máme. Říkala sem si, jestli ste vůbec letos nastoupili do školy. Celý září v háji a vy ste se tady ani jednou neukázali. " trucovala Rosmerta, jakmile k nim přišla.
"Sory zlato, nevim co se to s náma dělo, nebyli sme nějako ve svý kůži. Ale slavnostně ti tady slibuju, že to napravíme a budem tady pečený vařený. " začal se Sirius ihned dušovat, zvedl ruku s prsty jako skaut a klekl si před Rosmertu na zem.
"Ty šašku. " rozesmála se Rosmerta a odeběhla pryč pro objednanou whisky.
"No? Tak co budeme dělat? " rozvalil se Remus na židli, vedle Lily.
"Jak jako co budeme dělat? Budeme chlastat a budeme se bavit o blbostech, jako vždycky, když sme v Prasinkách. " uchechtla se Lily, odhodila si vlasy z čela a vzala si žvejkačku.
To už se vrátila Rosmerta se šesti sklenicemi Ohnivé whisky "Tady to máte."
"Dikec Rosmerto, a rovnou sem dones další tahle várka bude hned pryč. " mrkl na ní James.
"To vám sem rovnou donesu celou flašku, to bych sem chodila každých pět minut. " usmála se hostinská a odešla obsluhovat další hosty.
"No lidi, tak na nás. Na poslední školní rok, aby sme si to tady pořádně užili a ať nám to dneska leje. " pozvedla Jess sklenici s přípitkem, ostatní zvedli své sklenice také a všichni naráz si přiťukli. Potom do sebe whisky naráz kopli. Hrdlem jim projelo teplo, které je příjemně zahřálo.
"Už sem si vzpomněl, proč tu whisku mám tak rád. " ušklíbl se James a olízl si rty.
"Ty vogo, já mám takovou žízeň, že mám místo jazyka otvírák. " vydechl Sirius a rovnou do sebe vyklopil další whisky, kterou Rosmerta právě přinesla.
"Na whisky ale nepotřebuješ otvírák Blacku. " ušklíbla se na něj Lily.
"To měla bejt metafora, jestli ti to nedošlo Evansová. A to sem si dycky myslel, že seš poměrně inteligentní. " zpražil ji Sirius naštvaným pohledem.
"Hele, klid děcka jasný? Přišli sme se sem dneska napít a ne vykopávat válečnou sekeru. " utrhla se na ně Jess. Už toho měla opravdu dost, jak si ti dva pořád vjížděli do vlasů. Lily byla její nejlepší kámoška a Sirius nejlepší kámoš a tak jí už unavovalo jak je pořád musela uklidňovat.
"Sekeru? My deme něco kácet? " zachechtal se James.
"Já tady asi za chvíli skácim pěstí tebe, jestli budeš mít tak pitomý poznámky! " vyštěkla na něj Jess přes stůl. James se trochu vystrašeně přikrčil. Věděl jak ségra dokáže bejt tvrdá a že by mu klidně i tou pěstí dala.
"Vystydni sestřičko, to měla bejt sranda jen. Seš nějaká podrážděná, děje se něco? " snažil se to vyžehlit.
"Promiň. " špitla Jessica provinile. Nechápala co se to s ní děje, na brášku řvala opravdu jen málokdy. Když už, tak šlo o něco hodně vážnýho a né kvůli takový hovadině jako teď. "Nic mi není. Teď ti nic vykládat nebudu, třeba někdy jindy. "
"Děje se s tebou něco viď? Vidíš, já to na tobě poznám, ale ty se mi snažíš kecat. Kdepak holka, mě jen tak neoblafneš. " ukázal na ní Sirius výhružně prstem.
"Hele přišli sme se sem dneska bavit, takže klid. Debata o mý náladě uzavřena. " rozsekla to Jess a dala všem jasně najevo, že tenhle rozhovor je u konce. Nikdo nic nenamítal. Jessica byla sice přátelská a většinou i veselá a v pohodě, ale když neměla dobrý dny, nebylo radno jí moc dráždit.
"Hele lidi, taky si myslíte, že se všichni učitelé zbláznili? Jako by šlo o život s těma zkouškama OVCE. " navázala Lily jiný téma, za což jí byla Jess moc vděčná.
"Ehm Lil, ale v tomhle případě jde o život. O tvůj budoucí život. Pokud ty zkoušky neuděláš, neseženeš normální práci. " vložil se do toho Remus. Vždycky se radši zdržoval konverzace, ale jakmile šlo o školu, to byla jiná.
"Ale no tak Moony, ušetři nás těch svejch rozumů o vzdělání. " přerušil ho Sirius právě včas, protože Remus už chtěl něco dodat. "Řekni mi aspoň jedinej důvod proč by sme neměli zvládnout OVCE. "
"Hm, třeba proto, že nedáváte vůbec pozor? Nepíšete si poznámky? Nemáte ani nejmenší ponětí o čem učitelé mluví? Mám pokračovat? "
"No myslim, že není třeba. " vložila se do toho Jess. Chopila se flašky whisky kterou jim sem donesla Rosmerta a všem pořádně nalila.
"Rosie zlato, další láhev! " zahalekal Sirius na celý lokál.
Takhle to šlo celý večer dál. Skupina kamarádů se dobře bavila. Jo, není nad to, na chvíli od školy upustit, vykašlat se na všechny problémy a trošku se vožrat. Kolem druhý ráno se rozhodli, že už to stačilo a tak se radši vydali na cestu zpátky.
Zase to vzali přes Medový ráj, kde si každej do kapes nabral několik sladkostí a Remus, kterej z nich byl nejmíň pod vlivem, dal do pokladny pár galeonů, aby chudák majitel nepřišel na mizinu. Takhle to dělali vždycky, když se vraceli. Majitel už si na to zvyknul. Jednou, asi v pátém ročníku je tady načapal, když na sebe Jess omylem převrhla celej regál sladkostí. Přiběhl na ně s hůlkou a málem je všechny zaklel. Díky tomu, už přišel na to, kam se mu všechno zboží přes noc ztrácí a protože to byl dobrej týpek, tak se s nima domluvil, ať mu vždycky do pokladny šoupnou pár galeonů, aby úplně nepřišel na mizinu.
"Téda Evansová, musím uznat, že máš vážně pěknej zadek. Toho sem si nikdy nevšimnul. " rozplýval se Sirius, když lezli namačkaný v tajný chodbě. Lily se totiž plazila před ním.
"Blacku, drž tlamu! " vyjekla na něj Lily a protože se nemohla otočit, kopla nohou a ke svému štěstí a Siriusově smůle se mu trefila přímo do nosu.
Sirius zavyl bolestí a chytil se za nos, cítil pod rukou horkou krev.
"Tichošlape neřvi tak, rozlíhá se to tady na celej hrad ty pako! " zařval na něj James, který už byl venku na školní chodbě.
Lily právě vylezla ven a protože byla poměrně opilá, dokonce se chopila i Jamesovi nabízené ruky, aby v pohodě vylezla ven. Jakmile byla na nohou, odstrčila ho od sebe do uctivý vzdálenosti.
"No hlavně, že ty tady neřveš jak na lesy. " utrousila ironicky na Jimmyho adresu. James to radši přešel mlčením, nechtěl se s Lily zbytečně hádat.
Konečně vylezli všichni a tak se vydali na cestu do Nebelvírské věže. O nenápadnosti se u nich moc mluvit nedalo, řvali po celým hradě, pořád se něčemu tlemili a každou chvíli někdo do něčeho vrazil.
Sirius se táhnul úplně vzadu a sám, což se mu ani v nejmenším nepodobalo. Jess si toho všimla a využila toho.
"Nazdar brácha! " přiskočila k němu a dala mu takovou pecku do zad, až se rozkašlal.
"No to teda pěkně děkuju. " zasyčel. "Ale musim uznat, že máš páru. Tebe není asi dobrý naštvat co? " ušklíbl se.
"Siri řekni mi něco. " začala Jess a skousla si ret.
"Co? Prej se. " pravděpodobně ho to zajímalo.
"Proč si začal chodit se Stacy? "
Siriuse její otázka překvapila, chvíli mlčel, protože nevěděl jak reagovat. Nakonec odpověděl. "Já ani nevim. Prostě se mi vždycky líbila. Ale víš, jak to se mnou vždycky bylo. S žádnou holkou sem snad nikdy nechodil, všechny byly jen jednorázovky. Možná sem to takhle plánoval i se Stacy, jenže se mi to vymklo z rukou. Ona byla jediná holka, která mě něčím zaujala a se kterou mám pocit, že bych s ní mohl být i kvůli jiným věcem, než jen kvůli zábavě víš? "
"No mě Stacy moc skvělá teda nepřijde. " opáčila Jessica.
"Protože sem s ní začal chodit? "
"Cože? Ne! " bránila se rychle Jess. "Vždyť víš, že taková pipiny, jako je ona nemám prostě ráda. A jí sem neměla ráda nikdy, víš, že sme si párkrát vjeli do vlasů. Hold sme si prostě nesedly no. " obhajovala se omluvně.
"Vůbec jí neznáš. Nevíš, jaká je. " bránil ji Sirius.
"Je to tvoje holka, ne moje, co já vím, jaká doopravdy je. Třeba je v pohodě. Já bych jí klidně i brala, ale vim určitě, že ona mě ne. " ukončila Jess debatu.
"Já jí mám fakt asi rád. " dodal Sirius potichu. Jess se pro sebe pousmála. Ať už neměla Stacy ráda jakkoli a ať už cítila k Siriusovi cokoli, záleželo jí na jejich kamarádství. A jestli je Sirius opravdu šťastnej, tak mu to rozhodně nehodlá kazit. Nechtěla klesnout na úroveň těch holek, který pro ulovení skvělého kluka udělali téměř cokoli a vůbec nebrali ohledy na ostatní.
Konečně došli do Nebelvírské věže. Asi pět minut jim trvalo, než vzbudili Buclatou dámu, která je ještě pořádně seřvala, než je pustila dovnitř.
Holky se rozloučili s klukama a každej šel do svýho pokoje.
"Seš nějaká zamlklá. " konstatovala zrzka, když se obě převlíkly do pyžam.
"Už sem unavená, ten chlast mě začíná uspávat. " odbyla jí Jessica a zalezla si do vyhřátý postele. Lily jí napodobila a už byla ticho.
Zrovna když usínaly, hodiny na hradní věži odbíjeli tři hodiny ráno.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Angie Angie | Web | 30. října 2010 v 21:06 | Reagovat

:-D  :-D  :-D
Jsem vysmátá, jak něco:-D Od začátku až do konce to bylo super:D
"Sis ještě bělil zuby ne Blacku? " - to mě složilo k zemi, řekla bych, že nejlepší hláška z celé kapitoly, přestože spousta jich byla taky senzačních.
Prostě skvělá kapitola, budu se těšit na další:-)

2 Kikíí Kikíí | Web | 9. května 2012 v 18:02 | Reagovat

Ty hláškýýý"!! Ty joo :DDDD Kam na to chodíš??? Fakt boží :DD Ale nejlepší bylo takový Se chováš jak veverka která skáče ze stromu na strom a ztratila kompas...to jsem nemohla :-D  :-D  :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama