Everybody should have his own world...

14.kapitola - závěr

21. října 2010 v 13:34 | Maggdinka |  *Mission-impossible*
Ok lidi, už je to tady. Poslední finální kapitola k MI (epilog jako kapitolu nepočítám, to je jen už takové zakončení) Tahle povídka mě jak jinak bavila a i přes to, jak dlouho jsem nepsala a musela se do toho pak dostávat se mi po ní bude stýskat a jsem ráda, že sem jí dopsala. S každou povídkou se loučím nerada a u téhle to není jinak. Přeju vám, aby jste si jí užili a prosím aby jste psali komentáře. Příště dodám ještě Epilog na závěr. Prosím všechny moc o komentáře……Vaše Maggdinka♥

Závěr


Lily seděla na posteli a zírala nepřítomně před sebe. Vedle ní leželi modré šaty, které dostala od Jamese a vedle postele stříbrné boty na podpatku, protože se právě chystala převléknout.
Ostatní holky v pokoji už se nejméně hodinu pilně připravovali a převlékaly se do nejrůznějších šatů. Enny si právě zapínala boty a neušel jí Lilyin nepřítomný výraz.
"Hej Lily, co se děje? " přišla ke kamarádce a starostlivě si jí prohlížela.
"Vůbec nic. " odsekla Lily víc než chtěla.
"Nekecej. James tě nějak vytočil? " Enny si založila ruce na prsou a přísně na Lily zírala.
"Myslim, že kdyby mě vytočil, byla bych relativně v klidu. " odpověděla Lily dost tajemně, takže jí Enny vůbec nepochopila. Ona totiž nevěděla o ničem co se mezi nimi v předchozích dvou týdnech stalo.
"Oblíkej se, za hodinu začíná ples a ty nejsi ani oblečená, ani učesaná, ani nalíčená. " pobídla jí kámoška.
"Já nikam nejdu. " začala Lily hlasitě protestovat. Enny i ostatní holky z pokoje na ní zůstali vyjeveně koukat.
"Tak hele dámo, ty na ten ples půjdeš. Nevim co ste si udělali, ale ty tady nebudeš sedět sama a škvařit se ve vlastní šťávě. Půjdeš a pořádně to tam rozjedeš, tak jak to umí jen Lily Evansová. " Enny si dala ruce v bok a udělala jí přísný proslov.
"Enny máš pravdu. " usmála se o něco veseleji a začala se oblékat. Když byla hotová, přesunula se do koupelny, aby něco udělala s vlasy a aby se namalovala.
Pohled jí padnul na veliké zrcadlo a prohlížela se v šatech. Byli nádherné. Poté její tvář posmutněla, vzpomněla si, jak jí je James dal.
Po půl hodině vylezla ven se slušivým drdolem, ve kterém měla sponky ve tvaru motýlků v téže barvě co šaty, pár stočených pramínků jí padalo na ramena. Nalíčená byla decentně, ale moc jí to slušelo.
Děvčata to ocenila obdivnými pohledy a Enny dokonce provokativně zahvízdala. To donutilo Lily alespoň na chvíli k úsměvu.
-------------
James ležel na posteli a zíral do rudých nebes. Jeho kamarádi se už připravovali na ples. Sirius po celém pokoji hledal jednu ponožku a Remus se už půl hodiny pokoušel zavázat kravatu. Pak se na to vybodl a vyřešil to jednoduchým kouzlem. Dokonce i Petr už byl oblečený, jen James ležel pořád ve svetru a džínách na posteli.
"Hej Dvanácteráku nechci ti do toho kecat a vim, že se oblíkáš rychle, ale neměl bys už začít? Ples začíná za půl hodiny. " vykoukl na něj Sirius zpod postele a v ruce vítězoslavně třímal hledanou ponožku.
"Já nikam nejdu. " odpověděl James, aniž by se na něj podíval a dál hypnotizoval látku nad sebou.
"Počkej Jamesi, nemáte dneska s Lily to vyvrcholení trestu? " otočil se na něj překvapeně Náměsíčník a pokoušel se učesat vlasy.
"No a?" osopil se James a konečně se na své kamarády podíval. "Já na to prdim, prostě čau. Je mi u prdele nějakej trest a je mi fuk, že na tom plese máme bejt všichni jasný? " opět se zadíval pryč, tentokrát z okna.
Remus se Siriusem se po sobě jen nechápavě podívali, pokrčili rameny a vytratili se i s Peterem pryč na ples.
Dole u Velké síně stála profesorka McGonagallová a jakmile je uviděla, hnala se k nim.
"Pane Lupine, pane Blacku, neviděli ste pana Pottera, nebo slečnu Evansovou? " vypálila na ně, jakmile k nim doběhla. Už byla pěkně nervózní, ples začínal za čtvrt hodiny a oni měli ples zahájit svým tance.
"Lily jsme viděli ve společenské místnosti, každou chvíli by tady měla být. " přikývl Remus. McGonagallka si trochu oddychla.
"Jo ale co se týká Jamese, ten se na ples vybodnul. " ujal se slova Tichošlápek. "Poslal nás do háje a řekl, že nikam nejde. "
"Cože? " vyjekla profesorka. Jakmile jí pořádně došel význam Blackových slov začala rudnou vzteky. Nevšímala si jejich výrazů a okamžitě se rozeběhla nahoru. Po cestě potkala Lily s Enny.
"No Evansová konečně. " zafuněla. "Co jste si s Potterem provedli? Black mi právě pověděl, že odmítá přijít. "
Lily se po ní trochu zděšeně ale zároveň i provinile podívala. Na otázku neodpověděla a sklopila zrak k zemi.
"No nic, slečno jdu za ním. Vy se zatím běžte připravit, profesor Brumbál tam na vás čeká. " nečekala na nic a běžela dál. Zaraženou Lily i Enny nechala za sebou.
James ležel na posteli. Od té doby co pokoj opustili jeho kamarádi snad ani nezměnil polohu a pořád zíral z okna. Najednou se ozvalo zaklepání na dveře.
Ten někdo bez vyzvání vstoupil do pokoje. James se ani neotočil, nezajímalo ho, kdo to je a upřímně si přál, aby to nebyla zrovna Lily.
"Pane Pottere, co si myslíte, že tady děláte? " James vyjekl a okamžitě vyskočil z postele, když uslyšel hlas profesorky McGonagallové.
"Nemusíte mi nic říkat, jen poslouchejte. " pozvedla ruku, aby Jamese utišila, protože už otevíral pusu k nějaké odpovědi.
"Nevím co jste si se slečnou Evansovou udělali. Vím, že to je asi osobní, ale nechcete mi snad namluvit, že kvůli tomu se vybodnete na tanec, který jste snad dva měsíce pilně cvičili a věnovali mu tolik času? "
"To je snad jedno ne? Paní profesorko, dejte mi trest, strhněte mi body, klidně mě vyhoďte ze školy, že jsem trest nesplnil. Jen mě nenuťte tam jít. Nejde o to, že bych se bál, prostě jen nechci s Lily tančit, to je všechno. " odporoval James.
"Pottere, teď mě dobře poslouchejte. " koukla se na něj trochu přísně a založila si ruce v bok. "Tenkrát před týdnem, když jsem přišla do té učebny, viděla jsem dva mladé lidi, kteří tančili tak, jak jsem ještě v životě neviděla. Bylo v tom tolik něhy, tolik důvěry, tolik…vášně. Nevím co jste si udělali, ale já vám říkám běžte do té Velké síně a to co jsem viděla já ukažte i ostatním! "
James na ní zíral a nevěděl co má říct, nebo co udělat.
"Jsem ochotná to zahájení trochu posunout, ale ať už jste oblečený. " dodala ještě a rychle odešla z pokoje pryč.
Lily stála nervózně vedle Brumbála na jakémsi pódiu, které tady někdo vyčaroval. Velká síň vypadala moc hezky. Kolejní stoly zmizely, takže se tu vytvořil velikánský parket, u oken kolem Velké síně byli rozmístěny stolky, kde seděli stovky studentů a čekali co se bude dít. Byli tu i stoly s občerstvením a pitím, kde stáli dobrovolní studenti, aby mohli obsluhovat. V každém rohu byla dokonce kouzelná ledová socha, která držela svůj tvar a neroztála.
"Milí studenti. " začal Brumbál, zamířil si hůlkou na krk a kouzlem si zesílil hlas, aby ho přes to brebentění bylo vůbec slyšet.
"Tak je tu náš dlouho očekávaný ples. Nevím co bych tady dělal za dlouhé proslovy. Jen doufám, že si ples všichni užijete a kdo ví, podle toho jak vše dopadne se z toho v následujících letech může stát i tradice. Na zahájení mám pro vás takové překvapení. Nebo spíš ani ne tak já, ale slečna Evansová s panem Potterem. " sálem se ozývalo vzrušující šeptání, všichni byli zvědaví, co je to za překvapení a že je to zrovna Evansová s Potterem.
Mezitím do Velké síně bočním vchodem přišla profesorka McGonagallová, něco pošeptala Brumbálovi. Lily se zahleděla do těch dveří, kterými profesorka vešla v naději, že tam uvidí Jamesovi oříškové oči, ale nic.
Posmutněla ještě víc a vyčítala si, že s tím nepočkala až po plese. Neměla to Jamesovi včera říkat, dotklo se ho to. Je tak pitomá, mělo jí přece dojít, že po tom všem jí nebude chtít ani vidět, natož aby s ní přede všema tančil.
"Mám pro vás špatnou zprávu. Měli jsme pro vás na zahájení jedno malé překvapení, bohužel se konat nebude. " začal Brumbál promlouvat ke studentům, když mu McGonagallová všechno pověděla.
"Počkejte pane řediteli. " zarazila ho zrzka. "Měla bych to vysvětlit já. " Brumbál jen kývnul a pokynul jí, aby promluvila. Lily si na krk namířila hůlkou a zesílila si hlas pomocí kouzla, jako předtím Brumbál, aby všichni slyšeli.
"Na dnešek jsme měli překvapení. No překvapení, byl to školní trest. " začala pomalu, nevěděla vlastně, co má říct. Po jejích slovech to v síni zašumělo, jak si studenti mezi sebou začali vyměňovat své názory.
"Vzhledem k dnešnímu plesu mě a Jamesovi Potterovi profesoři zadali trest v podobě tance. " teď už to v sále bzučelo jak ve velkém úlu. "Měli jsme skoro dva měsíce na secvičení a pak to tady předvést. Jenže se vloudila chybička."
Odmlčela se, nevěděla na co se vymluvit, nebo co říct. Pak se rozhodla, že nic osobního, nebo něco co by napovědělo říkat nebude, prostě se jen omluví a odejde z podia. Vyprdne se na ples a půjde nahoru do pokoje.
"Nastala nepříjemná situace, o které jsem ještě před chvílí nevěděla. James prostě nepřišel. " shrnula to do dvou vět. Studenti se mezi sebou začali dohadovat a hledali různé důvody, proč se Potter nedostaví.
"Ale přišel. " ozvalo se od hlavní brány. Lily chvíli mžourala, protože k bráně bylo špatně vidět, byla tam úplná tma. Dav studentů se rozestoupil, takže vznikla ulička, kterou šel James směrem k pódiu. Lily naprosto oněměla, zrušila kouzlo hlasitosti a zírala na přicházejícího Jamese, který měl černé kalhoty a obyčejnou bílou košili rozhalenou do půlky hrudi.
Vystoupal schody a přišel k ní. Na vteřinku jí pohlédl do očí a pak jen řekl "Tak jdeme na to. Ukážeme jim to."
"Myslela jsem že nepřijdeš. " vydechla Lily ještě pořád dost překvapeně.
"Přece jim musíš ukázat jak tvrdě si zamakala. " mrkl na ní jedním okem, Lily se konečně trochu uvolnila a usmála se.
Poodstoupili od kraje, aby kolem sebe měli místo a kdosi spustil hudbu. Jejich píseň, která se teď linula z několika gramofonu po celé síni, aby písničku slyšeli všichni. Studenti se okamžitě nahrnuli dopředu k pódiu, aby o nic nepřišli.
Hudba začala hrát, James si dal Lilyinu ruku za krk a jemně jí přejel po ruce až k té druhé. Lily přivřela oči a užívala si každý dotyk a jeho krásnou vůni.
Pak se hudba rozjela a oni začali tancovat. Ve všem byli naprosto sehraní, kroky do sebe zapadali přímo perfektně a ostatní nestačili valit oči, co všechno jejich dva spolužáci dokážou.
Celou dobu si hleděli do očí, Lily se ani jednou nepodívala na nohy. Nepotřebovala to. Jamesovi oči jí říkali vše co má dělat. Vůbec nevnímala, že na ně koukají stovky očí a ona tančila tak, jako by byli opět v komnatě nejvyšší potřeby.
Ostatní na ně koukali, ani na chvíli z nich nespustili oči. Vyzařovalo z nich tolik vášně, viděli to všichni. Byl na ně zvláštní pohled. Potter a Evansová, už to, že spolu tančili a hlavně jak spolu tančili. Ještě neuvěřitelnější bylo, že to jsou právě oni dva, koho všichni vidí, jak na sobě visí pohledem a důvěrně se dotýkají toho druhého.
Zrovna se jim povedla skvělá pirueta, po které skoro všichni v sále začali nadšeně tleskat, křičet a pískat, nejvíce ze všeho Sirius s Enny.
Když se písnička blížila do finále v sále už tančil kdekdo. Netančili v páru, ovšem melodie byla tak chytlavá, že se pohupovali a někteří už tančili neskrývaně. James se podíval na Lily vzal její ruku a políbil jí. Pak se rozeběhl a seskočil dolů z pódia. Lily se jen začala smát. Byla sice, trochu zmatená, co to James dělá, ale neřešila to. James tančil mezi ostatními a snažil se je roztančit ještě víc.
Teď měla na řadu přijít ta nejtěžší část tance. James pohlédl Lily dlouze do očí, ta pouze s úsměvem přikývla. Přišla ke kraji pódia, kde jí za ruce chytili Remus se Siriusem a stáhli jí dolů.
Lily se rozeběhla, roztáhla ruce a skočila. James jí vyzvedl a držel nad hlavou. Lily byla dokonale napnutá, sice se trochu pokyvovala, ale nepřevážila se. Všichni začali jásat ještě víc, dokonce i celý učitelský sbor tleskal.
James si Lily spustil zase k sobě a stáli tam. Lily měla ruce omotané kolem Jamesových ramen a oba se smáli.
"My jsme to dokázali! " křičela Lily na Jamese, protože v sále nebylo slyšet vlastního slova. Všichni křičeli a tleskali.
"Tys to dokázala. Byla si báječná. " křičel na oplátku James a smál se.
Když hudba dohrála ujal se Brumbál se svým znovu zesíleným hlasem opět slova. "Děkujeme panu Potterovi a slečně Evansové za naprosto strhující výkon. Všichni učitelé se shodli, že nic tak skvělého už hodně dlouho neviděli. Stačí snad jen dodat, že váš školní trest je tímto splněn. "
Lily s Jamesem se ještě naposledy objali a pak se klidili pryč. Protože začala hrát jiná písnička a studenti se dali do tance. Nechtěli na parketu překážet. Stoupli si k jednomu stolu a dali si Máslový ležák.
"Tomu teda říkám trest. " to se vedle nich objevil Sirius, společně i s Remusem, Peterem a Enny.
"Bylo to naprosto skvělý. Moc se vám to povedlo a slušelo vám to. Byl na vás krásnej pohled. " ušklíbla se Enny a objala kamarádku kolem ramen.
"Ta zvedačka na konci, ty jo, musím říct, že jsem dost čuměl. " přidal se k nim i Remus, aby přihodil něco ke chvále.
"Nejdeme si zatančit? " otočil se James na Lily.
"Tohle je na mě moc pomalý, moc suchý. " uchechtla se Lily. "Ale půjdu ráda. "
Sirius dokonce vyzval k tanci Enny a všichni čtyři odeběhli někam doprostřed parketu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Peťa Peťa | Web | 22. října 2010 v 18:41 | Reagovat

Koniec dobrý,všetko dobré :-)  ;-) Krásne ;-)  ;-)

2 Lily Lily | Web | 27. října 2010 v 22:47 | Reagovat

konec? takhle najednou? je to úžasný, napiš aspoň ještě epilog prosííííííííííím

3 maggdinka maggdinka | Web | 28. října 2010 v 11:10 | Reagovat

[2]:neboj, epilog bude ;-) pracuje se na tom. Pokud všechno půjde dobře, epilog by mohl být ještě do tohohle víkendu :-)

4 Koki Koki | 28. října 2010 v 20:43 | Reagovat

Celá povídka skvělá.Moc se mi líbila. :-P

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama