Everybody should have his own world...

Říjen 2010

1.kapitola - Míšenci

29. října 2010 v 19:08 | Maggdinka |  *Elita Bradavic*
Áá okamžik, na který jsme všichni čekali. Je tady zas nová povídka, která je úplně naprosto šáhlá, ovšem na moje poměry nic nenormálního. :D. Jako napadla mě během pěti minut a nemohla jsem si prostě vůbec pomoct. Takže prosím komentujte, jsem zvědavá co na ní říkáte, protože to je vrchol mé tvořivosti:D….Vaše Maggdinka♥


Míšenci


Opět stojím na tom začouzeném nádraží s ještě debilnějším názvem. Je to prostě nástupiště, na kterým vždycky čekaj hromady takovejch dementů, jako jsem já. Ano správně hádáte že spolužáci, které jsem nazvala dementy jsou kouzelníci, a tudíž i já. Vedle mě stojí rudá lokomotiva a vyfukuje víc kouře, než všechny jaderný elektrárny tohoto světa. Ještě že není růžová, já jsem prostě na růžovou alergická a rovnou na začátku vám říkám na rovinu, že já růžovou strašně nesnáším.
"Nazdar anakondo. " to se ke mně žene ta rezavá příšera jménem Lily Evansová. Takhle totiž ona moc ráda nazývá nás, vyvrheli ze Zmijozelu. Jo slyšíte dobře, chodím do Zmijozelu. Ne že bych se tím nějako chlubila. Nechápu, co tomu vypelichanýmu klobouku přeskočilo, když mě zařazoval, když celá moje početná rodina po generace chodila do Mrzimoru. Jenže ten kus hadru řekl, že já jsem vychytralá a škodolibá, takže jsem teďka mezi těma zmijema. Ne že bych teda vychytralá a škodolibá nebyla, na tomhle něco bude. Dokonce jsem ve druháku šla za Brumbálem a žádala o přeložení. Ten dědula mi na hlavu narazil zas ten kus hadru co si říká "Moudrý klobouk", aby přehodnotil svoje zařazení. Ovšem to plesnivý cosi, si pořád mlelo svou, tak jsem si to z hlavy sundala a vymetla s tím půlku Brumbálovejch věcí ze stolu, takže mě ten pošahanej dědek ze svý pracovny vyhodil. No tak dobře, Brumla není zas tak pošahanej jak říkám - ovšem jak se to vezme - je to takovej dědula na způsob ruského dědy Mráze a je s ním občas i docela prča. Každopádně já pořád hniju ve Zmijozelu a musela jsem tam vydržet až doteď a to už nastupuju do šesťáku! Bože, ten čas ale letí!
"Tak si jdeme najít nějaký kupé ne? " vyzvalo mě to rezavý cosi vedle mě, obě jsme popadli kufry a já svoji vypelichanou sovu, která je v naší rodině snad už několik století a vydali jsme se do vlaku.
Jo mám takovej pocit, že jsem se ještě ani nepředstavila. Moje jméno je naprosto debilní, stejně tak jako já a celá moje rodina. Jmenuju se Rose Stoneová. Rose chápete to? Prostě růže, já a růže? To mi mohli rovnou dát jméno slunečnice, nebo něco podobného. Mimochodem jsem ze smíšený rodiny. Tatík je čistokrevnej čaroděj a jak už sem řekla celá jeho rodina chodila do Mrzimoru. Máti je mudla no, ale je mrtě správná, kouzla jí nevaděj. Mám ještě teda sestru, která je mudla taky, moc ráda jí to připomínám, protože jí to strašně štve.
"Heleď, tady jsou. " ukazuje Lilyian na jedno kupéčko, ve kterým seděli další tři holky. Vidíte, další kytka, no kam ten svět spěje? Lily nedopadla taky nejlíp, ovšem její jméno, když se zdrobní nevyzní tak pitomě, na rozdíl od Rose.
Otevřeli jsme dveře a nahrnuli se do kupé, kde seděl zbytek našich o nic víc inteligentních kamarádek. Teda nechci nějak urážet Lily, ona je jako sice šprtka, ale je to dement stejně jako já, tak co :D.
"Nazdáár! " pozdravím možná "trochu" přehnaně zbytek osazenstva. My jsme takový hybridi míšený. Aby jste rozuměli, jsme každá z jiný koleje. Já jsem ze Zmijozelu, Leona - vysoká snědá černovláska je z Mrzimoru (do kterýho jsem se já záhadně nedostala), Sarah je z Havraspáru - taková obyč bruneta a Lily ještě s Emmou - vysokou týpkou, která se oblíká jako kluk a má na palici ve vlasech snad všechny barvy melírů - do Nebelvíru. Mimochodem já jsem blondýna. Chápete to, já a blondýna? Ne že by to teda neodpovídalo mé mozkové kapacitě. Na druhou stranu se mi blondýna být líbí, protože to není moc častý. Chápejte, většina bárbínek, mají ty vlasy jen přebarvený na takovou tu platinovou, ale já jsem pravá. Ha!
My jsme prostě takový míšenci. Pět naprosto debilních holek se hledalo až se našlo. No co, nám vůbec nevadí, že chodíme do jiných kolejí. Když chceme dát pokec tak jdeme někam na pozemky, nebo na astronomickou věž a když je zima, tak do komnaty nejvyšší potřeby.
"Tak jaký jste měli léto co? " fláknu sebou na sedačku vedle Evansky, která si vyhlídla místečko u okna. Svině, ví že u okna sedím vždycky já, ovšem po menší bitce, kterou ta zrzka vyhrála, okupuje tohle místo stejně ona.
"Jo, paráda, vidíš, zase sem zaexperimentovala. " ozvala se jako první Emma. No ona tak nějak mluvila nejvíc, navíc mluvila strašně rychle a málokoho pustila prvního ke slovu. Načež si ukázala na palici a až teď jsem si všimla, že k zelený, červený, žlutý, černý, fialový a měděný přibyla ještě tyrkysová a růžová. No neříkala jsem to? Magor.
Prostě jak už jsem řekla je nás pět holek z naprosto jiných kolejí a s naprosto jinými povahami, ovšem jedno máme společný - rádi si život užíváme a řekněme, že to nemáme tak zcela v hlavě v pořádku. Ono ani ta Evansová není taková, za jakou jí všichni považujou, věřte mi.
Jo ale nutno podotknout, že tenhle rok to nevidím tak bledě, jako jindy, naopak je nad slunce jasné, že tohle bude zatím nejlepší ročník ze všech. A teď k mýmu nadšení.
Ať se budete divit sebevíc, my všechny jsme prefektky. Ano teď je ta chvíle kdy máte zírat a nevěřícně kroutit hlavou. Teda ne všechny, je nás pět a prefektky můžou být jenom čtyři. Prefektka jsem já - za Zmijozel, Lily Evansová za Nebelvír, Leona Mendézová za Mrzimor a Sarah Fischerová z Havraspáru. Jedinej kdo není prefektka je Emma Heckersová. Ona aby byla prefektka, to by vážně muselo Brumlovi nadobro přeskočit :D. Ale k jádru tématu. Prostě v šesťáku, když jste prefektem máte právo na vlastní ložnici, takže to znamená, že se domluvíme s Albím, abychom my čtyři mohli, jakožto prefektky mít společnou ložnici. Samozřejmě Emmu si tam procpeme taky za každou cenu. Lily a Sarah maj na toho dědulu dobrej vliv, takže jim věřím že ho ukecají.
Protože jestli tohle vyjde, tak mi věřte, že to bude zkáza Bradavic. To co se bude dít Bradavice ještě nezažili a navíc, budu pryč od těch slizounů z mý koleje, který mě všichni beztak považujou za lůzra a špínu, protože se kamarádím s mudlovskými šmejdy a krvezrádci. Hurá! Nějako moc štěstí najednou nezdá se vám?
"Lilyano, ale víš jak, musíš ještě Brumlu ukecat jasný? Víš co sme si domluvili. Jinak ti domluvím za trest rande s Jamesem, když to nevyjde. " zašklebila jsem se zákeřně na tu svini, která mi
před chvílí vzala moje oblíbený místo u okýnka. Ta se zatvářila, jako by jí uletěli včely a jsem si jistá, že teď se bude sakra snažit, aby ředitele překecala.
"Nazdárek holky! " dveře kupé se rozlétli dokořán, až sebou Sarah, která seděla hned u nich sekla na zem.
"Jé čau brácha. " vzápětí sem vyletěla ze sedačky já, ale ne na zem jako chudák Sarah, ale na nohy a šla se přivítat s černovlasým pakem, který se sem přihrnulo ještě s tím smetákem a našim vlkodláčkem. Přiskočila jsem k Siriusovi a místo vřelého a srdceryvného objetí jsme si ťukli pěstmi. ( víte jak to dělají kluci ne?) Nato jsem to samé zopakovala i s Jamesem a na konci roku jsem to naučila dokonce i Remyho. (Naučila je slabý slovo, jaksi jsem ho "mile" přinutila, že se se mnou takhle prostě zdravit musí:D)
To je další věc o které jsem se ještě nezmínila co? Mimo tyhle čtyři pipiny se taky kamarádím s Blackem, Potterem a Lupinem. Jo já vím, netleskejte mi, prostě jsem oblíbená, milá a dokonalá a mám hodně kamarádů. Prostě tyhle tři dementíci jsou moji bobani, se kterejma je kotel srandy. Asi jste si už stačili všimnout, že já jsem poněkud přátelský tvor. Ne tak víte jak, prostě s Nebelvírskejma já sem za dobře. S těma já si rozumím, tam podle mýho chodí samí správní magoři a nejsou tam takový sebestředný sadomasochistický kreténi jako u mě ve Zmijozelu.
"Tak co jaký jste měli léto? " vybalím na ně, ještě než se stihnout posadit. Nato sebou Sirius práskne na sedačku vedle Leony a málem jí chudinku přisedne.
"No tak Mendézová posuň se trochu. " pobídne jí to vlasatý pako a pohodlně rozvalí nohy, takže se tam skoro nevejde ani Emma se Sarah.
Můj druhý bráška James si kecnul vedle mě a zálibně natahoval krk, aby uviděl aspoň kousek z té rezavé mrchy vedle mě, která už byla schovaná za jakousi knihou. Tohle mě na Lily sralo, pořád a neustále četla, ale já jsem měla své spolehlivě osvědčené metody, které ji od čtení dokázali odtrhnout. James natahoval krk, ale jak se snažil sebevíc nezahlédl nic jiného kromě její nohy, kterou měla ladně přehozenou přes druhou a James při tomhle pohledu ztrácel lidskou vychovanost (Ehm, on nějakou má?) a stávalo se z něj zvíře.
Můj třetí bráška se posadil vedle Jamese a tiše přihlížel situaci. No nemám já to ale velkou rodinu? Tři bráchové a čtyři ségry, pane jo, uf! I když, vzato jen čistě hypoteticky Remuse ani tak jako bráchu neberu. Neberte to nějak špatně, ne že bych Remyho měla ráda nějak míň, spíš naopak. Ach jo…už se zas moc rozkecávám. Když Remy je prostě…Remy.
"Mendézová, jsi nějaká opálenější, že ty ses zase válela někde v Karibiku? " ozval se Sirius. No jo, ten retard aby se zase neozval. Leona totiž byla fakt hodně opálená, nebylo to ale jen opálení, ona totiž byla Mexičanka. Přistěhovali se sem, když jí bylo jedenáct, aby mohla nastoupit na nejlepší kouzelnickou školu. Pche! A v Mexiku měla pořád hafo příbuzných a dokonce jednu tetičku, která vlastní soukromý ostrov v Karibiku, kam její rodina ráda jezdí na dovolenou. Si s ní musím ještě vyřídit, takovou dobu se známe a ona nás tam nepozve. Asi moc dobře ví proč. :D.Samozřejmě že Leona se Siriusovi dost líbí, ona se vlastně líbí všem klukům na škole. Je to vlastně takovej druhej Sirius Black v dívčím podání. Ani nevím jestli ty dva spolu něco už měli, ale vsadím se že jo, to mi připomíná, že bych se mohla Lei zeptat.
"Heleďte musíme udělat nějakou soukromou pařbu na návrat do Bradavic. " ozval se opět Cassanova. No jo, ten aby chvíli držel hubu.
"Jé pařba! " na to jsem já slyšela. Kdybych byla v kómatu, tohle jediný slovo by mě z něj zaručeně probralo. Já pařby miluju(překvapivě), to je prostě můj živel. Ale nevykládejte si to nějak špatně, já jsem jinak naprosto hodná, nevinná a slušná holka (že mě huba nebolí :D) No dobře, já jsem všelijaká, jen ne hodná, nevinná a slušná. Jsem prostě dement a to vám musí pro představu stačit.
"Tak dneska? Nebo to necháme až na víkend? " chytil se toho okamžitě James, aby řeč nestála a aby taky nemusel dlouho mlčet, protože podobně jako Sirius i Jamese bolela huba když dlouho nemluvil. Ovšem se Siriem to bylo daleko horší.
"Až o vejkendu? Ses posral u Taškáře ne? To nevydržim čtyři dny. Jasně že dneska. " reagovala jsem okamžitě. Já jsem říkala, že kalby miluju.
"Tak v komnatě nejvyšší potřeby? " ozval se znova Black. Ty dva se přímo předháněli kdo nakecá víc.
"Na co komnatu? Hele my jakožto prefektky budeme mít snad ode dneška novej bejvák, společnej pokoj kapiš to? Takže to spácháme tam. " Lily po mě hodila zpoza knížky trochu naštvanej pohled. Svině :D Si myslí, že jsem slepá, ono bohatě stačí že jsem blbá. Ona ne že by je jako přímo nesnášela. Docela s nima vycházela, po tom, co jsem jí minulý rok udělala sáhodlouhý proslov, že mě sere, protože se odmítá bavit s mými kamarády. Ona se s nimi docela i baví, dokonce i s Jamesem (Pomoc svět se zbláznil), ale štve jí, jak za ní pořád leze. On James chudáček jeden rozcuchanej retardovanej, totiž neví, kde jsou jeho meze. Ale nemůžete mu to mít za zlý, tohle prostě normálnímu člověku, jako je on, nebo já prostě ani dojít nemůže.
"Oukej tak domluveno. Tak se ještě domluvíme po večeři. " ukončil Sirius debatu a sám se zvedl od Leony. Bože - už podruhý - svět se zbláznil! Black se dobrovolně zvedl od Mendézový! Chápete to? Já ne! Ne že by u mě bylo nenormální že něco nechápu, s mojí již dříve zmíněnou mozkovou kapacitou.
James kamaráda napodobil a k mé smůle se k odchodu zvedl i Remus. Svěsila jsem ramena jak raněná herka, plánovala jsem totiž, že Remyho znásilním. ( Nemyslete si nic špatného, když on prostě…ach!)
Když kluci odcházeli, naposledy jsem se pokochala krásnou scenérií před sebou - aneb Removým zadkem v těch jeho krásných hnědých manžestrákách, přičemž jsem málem spadla ze sedačky s hubou otevřenou dokořán a kdybych jí měla otevřenou ještě o chvíli dýl, asi by mě z ní začali odkapávat sliny. Muhehe, já jsem prostě ďábel :D Remusi třes se, tvoje zkáza se blíží.
Chápete to? Já ne. Jak může někomu připadat sexy zadek v manžestrákách? Když ten zadek ale patří nejkrásnějšímu vlkodlakovi, kterýho jsem kdy viděla, tak se není co divit.
Konečně jsme se po několika hodinové cestě dokodrcali k cíli naší cesty. Venku už byla tma jak…jako v pytli. Přičemž jsme už stihli probrat několik základních věcí a navíc prodrbali, co jsme vyváděli o prázdninách, přičemž jsem se v záchvatu smíchu jaksi záhadně dostala do přihrádky na zavazadla, když mi Sarah řekla, že jí v Egyptě chtěl nějakej maník koupit za tři velbloudy, tři vypelichaný kozy a pytel nějakého ovsa.
Vystoupili jsme pracně z vlaku, přičemž jsme se všechny rozeběhli bojovat o jeden kočár, vykopali jsme odtamtud partu nějakejch páťáků ze Zmijozelu a ve finále jsme se rvali o místa, kde kdo bude sedět, přičemž se mi nějakou nešťastnou náhodou podařilo Emmu shodit dolů z kočáru, takže musela za jízdy dobíhat, aby to stihla.
Když se s náma kočár ne moc šetrně kodrcal cestou mezi lesy čuměla jsem na svítící hrad. To si vážně nemohli najít lepší místo na nejlepší evropskou školu, než nějakej starej a zatuchlej polorozpadlej hrad. Co jsem, nějaká bílá paní? I když taky občas straším po nocích, na tom něco bude :D.
Ať už škola vypadala jakkoli a jakkoli mě to tam občas sralo (viz nejmenovaný starý hadr, který mě nemohl zařadit kamkoliv jinam, než do Zmijozelu a pár taktéž nejmenovaných spolužáků z mojí koleje), prostě to byla naše škola a díkybohu, těch věcí, který mě nesrali a které jsem měla ráda, i těch lidí tam bylo naštěstí daleko víc.
Když jsem ten hrad tak pozorovala, jen tak mimoděk mě napadlo, co asi bude dneska k večeři. Pak ke mně připlula ale jiná myšlena. Věděla jsem, že tenhle rok bude skvělej a byla jsem naprosto odhodlaná si ho co nejlépe užít a byla jsem ochotna k tomu použít jakékoliv prostředky. Muhehehe.
Mimo to na mě taky čekala jedna nejmenovaná osoba s hnědými manžestráky a krásným zadkem, takže tenhle rok bude zaručeně o co stát, to mi věřte.

Epilog

29. října 2010 v 19:06 | Maggdinka |  *Mission-impossible*
Tak a je to tady. Epilog! Nemůžu uvěřit, že to je už moje třetí dokončená povídka. I přes moji nedávnou krizi, kdy jsem půl roku nepsala je tahle povídka konečně dokončená a já jsem ráda. Epilog je hodně krátký, ale nechtěla jsem vymýšlet sáhodlouhé konce. Stejně se tam nic neděje, je to jen o mluvení a o vystihnutí téhle situace…Vím, že se tahle povídka moc líbila, podle komentářů - které byli vždycky skvělé. Takže epilog je pro vás všechny. Budu moc ráda, když tenhle poslední díl okomentujete. Chci vědět, jak se vám líbila celá povídka. Užijte si čtení…Vaše Maggdinka♥


Epilog


Lily a James si to mířili ven ze školy na nádvoří. Lily Jamese odchytila, když si připíjel se Siriusem, protože si s ním potřebovala promluvit.
Vyšli před hlavní bránu a ústa jim spadla údivem. Venku bylo všechno k nepoznání. McGonagallová a Kratiknot se opravdu vyznamenali. Všude byli krásné růžové keře, zcela jasně vykouzlené, protože venku bylo momentálně pod nulou. Každých sto metrů zde byli malé fontánky ze kterých prýštila průzračná voda. V pravidelných intervalech tu byly rozestavěné lavičky, tu a tam na nich seděl nějaký pár.
"Lily, co jsi potřebovala tak naléhavého? " obrátil se na ní James a posadil se na jednu z laviček, která stála pod stromem postříbřeným pravým i kouzelným sněhem.
"Já jsem nad tím vším přemýšlela. " odpověděla Lily. James nechápal o čem to mluví a tak to upřesnila. "Přemýšlela sem nad náma. "
James se zatvářil chápavě, ale nic neříkal. Nechtěl jí přerušovat, protože věděl, že to není rozhodně všechno, co mu chce Lily říct.
"Víš, že jsem tě vždycky nesnášela. Dělal jsi mi ze života peklo. Teď už vím, že to nebylo záměrně, ale mě to tak přišlo. Myslela sem si, že to je prostě provokace. Jenže to byl tvůj způsob balení. " pousmála se.
"No jo, já nikdy neuměl moc projevovat svoje city. " pousmál se James, protože to byla pravda. Přes projevování citů byl absolutní poleno.
"Vždycky jsem si myslela, že seš jen nafoukanej machýrek, kterej si musí pořád dokazovat jak je skvělej a neodolatelnej. Jenže při tom školním trestu jsem si uvědomila, že seš moc hodnej kluk. Byl jsi hrozně citlivej a vtipnej a mě s tebou bylo dobře. Začala sem tě mít opravdu ráda. " pokračovala Lily a na chvíli se odmlčela. Čekala, jestli na to James něco řekne, ale on mlčel, protože věděl, že to není všechno, co má Lily na srdci.
"Jenže pochop. Vždycky jsem tě nesnášela a měla o tobě dost pevný mínění a najednou jsem s tebou trávila dost času a zjistila jsem, že vůbec nejseš takovej za jakého sem tě sedm let považovala. A pro mě to bylo moc těžký. Pořád jsem sama sebe ujišťovala, že ty seš ten Potter a jen tak se nezměníš. Ale pak jsem si uvědomila, že ty se ani měnit nemusíš. Ty jsi byl vždycky takový jaký seš. Jenom ke mně ses choval jako idiot. To byly takový tvoje projevy lásky. " Lily domluvila a zkoumala špičky svých bot.
"Ehm, asi jsem totálně mimo, ale pořád nechápu co mi tím chceš říct. Možná je to všechno a jestli jo, tak ti děkuju. Moc pro mě znamená co mi říkáš. Chápu to. Nikdy jsem si nedokázal připustit myšlenku, že pro mě třeba nejsi. Jenže teď…Nechci ti dělat nějaký problémy, takže tě budu respektovat. Nemusíš se bát, už tě nebudu nikde ztrapňovat a nechám tě být. Za půl roku stejně končíme školu, takže to hold budeme muset vedle sebe ještě pár měsíců přežít a pak už se nikdy neuvidíme. " ukončil James svůj proslov smutně.
Lily na něj zírala s otevřenou pusou. Po chvíli, když se vzpamatovala z ní vypadlo. "Ach James, ty jsi nic nepochopil, že? "
Vstala a rychlým krokem se vydala pryč. Nešla do hradu, zamířila si to na druhou stranu k mostu, který vedle přes jezero k Zapovězenému lesu.
James chvíli ještě zůstal sedět na lavičce, nemohl se ani pohnout. Chvíli mu trvalo, než začal zase normálně uvažovat. V určitých situací měl opravdu delší vedení, a tak mu unikla pointa toho, co mu Lily vlastně celou dobu naznačovala.
Zvedl se a vydal se jí hledat. Nemusel chodit daleko, Lily stála na mostě. Pažema byla opřená o zábradlí a upřeně zírala na hladinu zrcadlově klidného jezera.
Jimmy mlčky došel až k ní a stejně jako ona se opřel o zábradlí a koukal na vodu. Nezačal mluvit, chtěl jí nechat, ať začne sama. Jenže Lily se k žádnýmu proslovu neměla.
"Lily. " začal James a podíval se na ní. "Řekneš mi, co sem nepochopil? Co jsi mi chtěla říct? Vždyť víš, že mě všechno někdy dochází pomalu. "
Lily se na něj podívala a začala se smát. "Jo to je pravda, ty jsi celej zpomalenej. "
smála se čím dál víc a James se začala smát taky. Oba stáli na mostě vedle sebe a smáli se jako dva blázni.
"Není to jen tvoje vina, žes to nepochopil. Já sem to celý zamotala a řikala sem samý kraviny a k tomu, co jsem ti chtěla říct sem se vůbec nedostala. " řekla Lily, když se oba docela uklidnili.
Otočila se celá k němu a chytila ho za ruku. Otočil se k ní taky a teď stáli jen kousek od sebe a hleděli si do očí.
"Jamesi, to co jsem ti chtěla říct je, že tě miluju. " vyklopila ze sebe Lily konečně. "Nechtěla jsem si to přiznat, ale je to tak. A i přes ty roky, kdy to mezi náma bylo vypjatý, si nedovedu představit, že bych ještě někdy měla milovat někoho jinýho tak jako tebe. "
James na ní koukal s otevřenou pusou. Byl dokonale překvapený, ale zároveň jako by v jeho srdci něco vybouchlo. To napětí, které v sobě měl po těch sedm let najednou zmizelo a dostavil se pocit, který ještě nikdy nezažil. Pocit, že ta Lily, ta jediná na světě, je konečně jeho!
Lily na něj zmateně koukala, čekala na nějakou reakci. James jakoby se najednou probral, zprudka ji objal a začala vášnivě líbat. Lily mu jeho polibky oplácela a užívala si každý jeho dotyk.
Když se od sebe odlepili James jí popadl do náručí, vyzdvihl nad zem a začal se s ní točit. Lily se začala smát a k ní se přidal i on.
"Tak jsem tě konečně uhnal! " vykřikl James na celé školní pozemky a postavil Lily na zem.
Stáli tam, ani nevěděli jak dlouho a jenom se líbali. A takhle začala jedna láska v Bradavicích.

7.kapitola - Zábava bejt musí, aspoň v pátek

29. října 2010 v 19:04 | Maggdinka |  *Potterovi s.r.o.*
Další kapitola k Potterovi s.r.o. je na světě. Volejte sláva a tři dny se radujte :D noo jak se k ní mám vyjádřit? Ani nevím, snad si jí užijete, snažila jsem se o uvolněný děj a atmosféru, dokonce i o trochu vtipu, tak nevím, jak jsem pochodila. Rozhodně budu moc ráda, když kapču zhodnotíte, abych věděla jak se vám líbila. I když to ani nemusím psát ne? To je vám jasný :D Tak už nic radši dodávat nebudu snad jen, aby jste si kapču užili a dobře se bavili, stejně jako já se bavila při jejím psaní…..Vaše Maggdinka♥

Zábava bejt musí, aspoň v pátek


Dnes byl pátek a šestice kamarádů se dohodla, že dnes půjdou na domluvenou akci. Rozhodli se, že nakonec půjdou do Prasinek. Jasně, že si tam nemůžete jen tak jít, jenže když máte Pobertův plánek, znáte všechny tajné chodby a ze školního řádu si nic neděláte, tak vám to je fuk.
Sirius musel celý čtvrtek přesvědčovat Stacy, že jdou prostě sami, že ona s nimi nepůjde. Samozřejmě se jako správná husa pěkně namíchla, takže Sirius za ní celý pátek běhal jako ocas a poníženě se jí omlouval. Jess nemohla uvěřit vlastním očím. Dřív za Siriusem běhali ty kravky, co si s nima užíval a teď tuhle roli převzal na sebe a odhodil svojí pověstnou hrdost.
Lewisové to vadilo hlavně proto, že se Siriusem má jít i Jessica. Strašně na ní žárlila, protože věděla, že byli opravdu dobrými přáteli a nebyla by to namyšlená a sebestředná kráva, aby si nemyslela že ho Jess chce sbalit. To že by to opravdu chtěla, je ovšem jiná věc.
"Huhů, dem se vožrat! " Lily vlétla portrétem do přeplněné společenky, těsně za ní v patách Jess. Lily vypadala opravdu nadšeně, aby ne, už byl začátek října a ještě nikde nebyli a nic nepili a Lily alkohol milovala.
"Řvi tady Evansová, ať to každej ví. To rovnou můžeš vtrhnout do kabinetu k McGonagallce a zařvat jí to přímo do ucha. " sprdnul jí okamžitě Sirius, jakmile se obě holky posadili ke klukům ke stolu.
"Ježiši, kdo by jí to měl jít vykecat, každej ví, že chodíme do Prasečáku chlastat, tak o co gou? " protočila Evansová oči. Nadšená z toho moc nebyla, že s nima jdou i Black s Potterem. Na druhou stranu se jí s nima chlastalo dobře, byla s nima vždycky prdel, když se nalili nebo zhulili, to pak oba sypali jednu volovinu za druhou. V podnapilém stavu je měla docela i ráda.
"Tak v kolik a kde? " změnil Remus téma. Všichni se divili, že Remus ani jednou za celý týden neprotestoval, že by ho už James se Siriusem zkazili?
"No tak aby sme nebudili moc pozornosti, tak půjdeme holky a kluci zvlášť. Sejdem se v 9 před chodbou do Medovýho ráje jo? " navrhla Jessica a všichni jí její nápad odkývali.
"Když půjdeš s Evansovou, tak budete budit pozornosti ažaž. " uchechtl se Sirius.
"Od tebe to tak sedí Blacku, když se vždycky chováš, jak veverka, která skáče ze stromu na strom a ztratila kompas. " odsekla Lily nasupeně. Jessica se vedle ní začala nahlas tlemit. Siriuse po ní šlehl ošklivým pohledem, který Jess rozhodně neušel a tak se hned, jako na povel smát přestala.
"Tak my se dem připravit. Musim si nabalit cíga a keše. " uzavřela debatu Lily, popadla divoce Jess za ruku a vláčela ji s sebou do schodů holčičích ložnic, přičemž si Jessica dala ksichtem o obrubu.
Kluci ještě dole chvíli seděli a James se Siriusem řešili, jestli si s sebou mají vzít hulení nebo ne. Po chvíli se také zvedli k odchodu, aby se také připravili na cestu.
V devět hodin se sešli všichni v určený čas na určeném místě. Tedy samozřejmě že kluci přišli pozdě, to by nebyli oni. Určitě je zase zdržel Sirius, když se nakrucoval před zrcadlem a ujišťoval sám sebe, jak je neodolatelný a krásný. Jasně sice má teďka holku, ale je to Sirius a ten se jen tak nezmění.
"No konečně! Se táhnete jak třímetrová labuť. " vztekala se Lily. "Sis ještě bělil zuby ne Blacku? " popíchla Siriuse.
"Ježiši Evansová, sis zase zapomněla dát cígo, že seš tak příjemná, ne? " odsekl Sirius nasupeně. "Náhodou nás zdržel Péťa, měl zase sračku, asi se přežral." Holky propukly v hlasitý smích.
"To není pravda. " bránil se Peter pisklavě. Ale kvůli velikému veselí ho nebylo skoro slyšet.
"Ale nekecej Péťo, tady ti to nikdo nesežere. Já moc dobře slyšel ty odpudivý zvuky z koupelny. " zakabonil se tentokrát James a ukázal gesto, jako když zvrací.
Konečně se dokopali k průchodu chodbou a vynořili se v Medovém ráji. Nepozorovaně prošli ven na hlavní ulici. Nepozorovaně znamená, že James hodil držku o bednu s cukrovím a Péťa sebral na co přišel, takže teď měl plný kapsy sladkostí.
"Tak kam razíme? " otočila se na všechny Jessica.
"No jasně že ke Třem košťatům za Rosie. " ozval se jako první Siriuse.
"No jistě za tvojí Rosmertou. " ušklíbl se Jimmy. Sirius byl obdivovatelem tamější mladičké hostinské.
Vyrazili tedy přes hlavní ulici k hostinci U Tří košťat. James jako první rozrazil dveře a s hlasitým "Zduř." Se nahrnul dovnitř. Ano, velice osobitý pozdrav. Samozřejmě se po nich otočilo veškeré osazenstvo hostince. Nebylo jich tu ale tolik, jako vždycky, všeho všudy asi jen deset hostů.
"Rosie zlato, šest ohnivých whisek. " zařval Sirius směrem k výčepnímu pultu. Po chvíli k nim přišla mladičká a pohledná hostinská.
"No kohopak to tu máme. Říkala sem si, jestli ste vůbec letos nastoupili do školy. Celý září v háji a vy ste se tady ani jednou neukázali. " trucovala Rosmerta, jakmile k nim přišla.
"Sory zlato, nevim co se to s náma dělo, nebyli sme nějako ve svý kůži. Ale slavnostně ti tady slibuju, že to napravíme a budem tady pečený vařený. " začal se Sirius ihned dušovat, zvedl ruku s prsty jako skaut a klekl si před Rosmertu na zem.
"Ty šašku. " rozesmála se Rosmerta a odeběhla pryč pro objednanou whisky.
"No? Tak co budeme dělat? " rozvalil se Remus na židli, vedle Lily.
"Jak jako co budeme dělat? Budeme chlastat a budeme se bavit o blbostech, jako vždycky, když sme v Prasinkách. " uchechtla se Lily, odhodila si vlasy z čela a vzala si žvejkačku.
To už se vrátila Rosmerta se šesti sklenicemi Ohnivé whisky "Tady to máte."
"Dikec Rosmerto, a rovnou sem dones další tahle várka bude hned pryč. " mrkl na ní James.
"To vám sem rovnou donesu celou flašku, to bych sem chodila každých pět minut. " usmála se hostinská a odešla obsluhovat další hosty.
"No lidi, tak na nás. Na poslední školní rok, aby sme si to tady pořádně užili a ať nám to dneska leje. " pozvedla Jess sklenici s přípitkem, ostatní zvedli své sklenice také a všichni naráz si přiťukli. Potom do sebe whisky naráz kopli. Hrdlem jim projelo teplo, které je příjemně zahřálo.
"Už sem si vzpomněl, proč tu whisku mám tak rád. " ušklíbl se James a olízl si rty.
"Ty vogo, já mám takovou žízeň, že mám místo jazyka otvírák. " vydechl Sirius a rovnou do sebe vyklopil další whisky, kterou Rosmerta právě přinesla.
"Na whisky ale nepotřebuješ otvírák Blacku. " ušklíbla se na něj Lily.
"To měla bejt metafora, jestli ti to nedošlo Evansová. A to sem si dycky myslel, že seš poměrně inteligentní. " zpražil ji Sirius naštvaným pohledem.
"Hele, klid děcka jasný? Přišli sme se sem dneska napít a ne vykopávat válečnou sekeru. " utrhla se na ně Jess. Už toho měla opravdu dost, jak si ti dva pořád vjížděli do vlasů. Lily byla její nejlepší kámoška a Sirius nejlepší kámoš a tak jí už unavovalo jak je pořád musela uklidňovat.
"Sekeru? My deme něco kácet? " zachechtal se James.
"Já tady asi za chvíli skácim pěstí tebe, jestli budeš mít tak pitomý poznámky! " vyštěkla na něj Jess přes stůl. James se trochu vystrašeně přikrčil. Věděl jak ségra dokáže bejt tvrdá a že by mu klidně i tou pěstí dala.
"Vystydni sestřičko, to měla bejt sranda jen. Seš nějaká podrážděná, děje se něco? " snažil se to vyžehlit.
"Promiň. " špitla Jessica provinile. Nechápala co se to s ní děje, na brášku řvala opravdu jen málokdy. Když už, tak šlo o něco hodně vážnýho a né kvůli takový hovadině jako teď. "Nic mi není. Teď ti nic vykládat nebudu, třeba někdy jindy. "
"Děje se s tebou něco viď? Vidíš, já to na tobě poznám, ale ty se mi snažíš kecat. Kdepak holka, mě jen tak neoblafneš. " ukázal na ní Sirius výhružně prstem.
"Hele přišli sme se sem dneska bavit, takže klid. Debata o mý náladě uzavřena. " rozsekla to Jess a dala všem jasně najevo, že tenhle rozhovor je u konce. Nikdo nic nenamítal. Jessica byla sice přátelská a většinou i veselá a v pohodě, ale když neměla dobrý dny, nebylo radno jí moc dráždit.
"Hele lidi, taky si myslíte, že se všichni učitelé zbláznili? Jako by šlo o život s těma zkouškama OVCE. " navázala Lily jiný téma, za což jí byla Jess moc vděčná.
"Ehm Lil, ale v tomhle případě jde o život. O tvůj budoucí život. Pokud ty zkoušky neuděláš, neseženeš normální práci. " vložil se do toho Remus. Vždycky se radši zdržoval konverzace, ale jakmile šlo o školu, to byla jiná.
"Ale no tak Moony, ušetři nás těch svejch rozumů o vzdělání. " přerušil ho Sirius právě včas, protože Remus už chtěl něco dodat. "Řekni mi aspoň jedinej důvod proč by sme neměli zvládnout OVCE. "
"Hm, třeba proto, že nedáváte vůbec pozor? Nepíšete si poznámky? Nemáte ani nejmenší ponětí o čem učitelé mluví? Mám pokračovat? "
"No myslim, že není třeba. " vložila se do toho Jess. Chopila se flašky whisky kterou jim sem donesla Rosmerta a všem pořádně nalila.
"Rosie zlato, další láhev! " zahalekal Sirius na celý lokál.
Takhle to šlo celý večer dál. Skupina kamarádů se dobře bavila. Jo, není nad to, na chvíli od školy upustit, vykašlat se na všechny problémy a trošku se vožrat. Kolem druhý ráno se rozhodli, že už to stačilo a tak se radši vydali na cestu zpátky.
Zase to vzali přes Medový ráj, kde si každej do kapes nabral několik sladkostí a Remus, kterej z nich byl nejmíň pod vlivem, dal do pokladny pár galeonů, aby chudák majitel nepřišel na mizinu. Takhle to dělali vždycky, když se vraceli. Majitel už si na to zvyknul. Jednou, asi v pátém ročníku je tady načapal, když na sebe Jess omylem převrhla celej regál sladkostí. Přiběhl na ně s hůlkou a málem je všechny zaklel. Díky tomu, už přišel na to, kam se mu všechno zboží přes noc ztrácí a protože to byl dobrej týpek, tak se s nima domluvil, ať mu vždycky do pokladny šoupnou pár galeonů, aby úplně nepřišel na mizinu.
"Téda Evansová, musím uznat, že máš vážně pěknej zadek. Toho sem si nikdy nevšimnul. " rozplýval se Sirius, když lezli namačkaný v tajný chodbě. Lily se totiž plazila před ním.
"Blacku, drž tlamu! " vyjekla na něj Lily a protože se nemohla otočit, kopla nohou a ke svému štěstí a Siriusově smůle se mu trefila přímo do nosu.
Sirius zavyl bolestí a chytil se za nos, cítil pod rukou horkou krev.
"Tichošlape neřvi tak, rozlíhá se to tady na celej hrad ty pako! " zařval na něj James, který už byl venku na školní chodbě.
Lily právě vylezla ven a protože byla poměrně opilá, dokonce se chopila i Jamesovi nabízené ruky, aby v pohodě vylezla ven. Jakmile byla na nohou, odstrčila ho od sebe do uctivý vzdálenosti.
"No hlavně, že ty tady neřveš jak na lesy. " utrousila ironicky na Jimmyho adresu. James to radši přešel mlčením, nechtěl se s Lily zbytečně hádat.
Konečně vylezli všichni a tak se vydali na cestu do Nebelvírské věže. O nenápadnosti se u nich moc mluvit nedalo, řvali po celým hradě, pořád se něčemu tlemili a každou chvíli někdo do něčeho vrazil.
Sirius se táhnul úplně vzadu a sám, což se mu ani v nejmenším nepodobalo. Jess si toho všimla a využila toho.
"Nazdar brácha! " přiskočila k němu a dala mu takovou pecku do zad, až se rozkašlal.
"No to teda pěkně děkuju. " zasyčel. "Ale musim uznat, že máš páru. Tebe není asi dobrý naštvat co? " ušklíbl se.
"Siri řekni mi něco. " začala Jess a skousla si ret.
"Co? Prej se. " pravděpodobně ho to zajímalo.
"Proč si začal chodit se Stacy? "
Siriuse její otázka překvapila, chvíli mlčel, protože nevěděl jak reagovat. Nakonec odpověděl. "Já ani nevim. Prostě se mi vždycky líbila. Ale víš, jak to se mnou vždycky bylo. S žádnou holkou sem snad nikdy nechodil, všechny byly jen jednorázovky. Možná sem to takhle plánoval i se Stacy, jenže se mi to vymklo z rukou. Ona byla jediná holka, která mě něčím zaujala a se kterou mám pocit, že bych s ní mohl být i kvůli jiným věcem, než jen kvůli zábavě víš? "
"No mě Stacy moc skvělá teda nepřijde. " opáčila Jessica.
"Protože sem s ní začal chodit? "
"Cože? Ne! " bránila se rychle Jess. "Vždyť víš, že taková pipiny, jako je ona nemám prostě ráda. A jí sem neměla ráda nikdy, víš, že sme si párkrát vjeli do vlasů. Hold sme si prostě nesedly no. " obhajovala se omluvně.
"Vůbec jí neznáš. Nevíš, jaká je. " bránil ji Sirius.
"Je to tvoje holka, ne moje, co já vím, jaká doopravdy je. Třeba je v pohodě. Já bych jí klidně i brala, ale vim určitě, že ona mě ne. " ukončila Jess debatu.
"Já jí mám fakt asi rád. " dodal Sirius potichu. Jess se pro sebe pousmála. Ať už neměla Stacy ráda jakkoli a ať už cítila k Siriusovi cokoli, záleželo jí na jejich kamarádství. A jestli je Sirius opravdu šťastnej, tak mu to rozhodně nehodlá kazit. Nechtěla klesnout na úroveň těch holek, který pro ulovení skvělého kluka udělali téměř cokoli a vůbec nebrali ohledy na ostatní.
Konečně došli do Nebelvírské věže. Asi pět minut jim trvalo, než vzbudili Buclatou dámu, která je ještě pořádně seřvala, než je pustila dovnitř.
Holky se rozloučili s klukama a každej šel do svýho pokoje.
"Seš nějaká zamlklá. " konstatovala zrzka, když se obě převlíkly do pyžam.
"Už sem unavená, ten chlast mě začíná uspávat. " odbyla jí Jessica a zalezla si do vyhřátý postele. Lily jí napodobila a už byla ticho.
Zrovna když usínaly, hodiny na hradní věži odbíjeli tři hodiny ráno.

Nějký info

21. října 2010 v 13:48 | Maggdinka |  Keci kolem blogu
Tákže, pod tímhle článkem můžete vidět, že sem uveřejnila kapitolu k MI a druhou polovinu postav k Elitě Bradavic :) doufám, že jsem vás potěšila ;)
Jen vás chci informovat, že příští týden jsou podzimky (huráá :D) takže ve škole na IKT nebudu. To ovšem neznamená, že nic nepřibyde. Kámoška se mi nabídla s tím, že moje články občas bude zveřejňovat (Moc děkuju Anet). Takže pokud bude mít čas a chuť, příští týden se tady objeví historicky první kapitola k Elitě, epilog k MI a konečně taky kapitola k Potterovi s.r.o. :)
To je vše, co sem vám chtěla, doufám že vás to potěšilo ;) Vaše Maggdinka♥

14.kapitola - závěr

21. října 2010 v 13:34 | Maggdinka |  *Mission-impossible*
Ok lidi, už je to tady. Poslední finální kapitola k MI (epilog jako kapitolu nepočítám, to je jen už takové zakončení) Tahle povídka mě jak jinak bavila a i přes to, jak dlouho jsem nepsala a musela se do toho pak dostávat se mi po ní bude stýskat a jsem ráda, že sem jí dopsala. S každou povídkou se loučím nerada a u téhle to není jinak. Přeju vám, aby jste si jí užili a prosím aby jste psali komentáře. Příště dodám ještě Epilog na závěr. Prosím všechny moc o komentáře……Vaše Maggdinka♥

Závěr


Lily seděla na posteli a zírala nepřítomně před sebe. Vedle ní leželi modré šaty, které dostala od Jamese a vedle postele stříbrné boty na podpatku, protože se právě chystala převléknout.
Ostatní holky v pokoji už se nejméně hodinu pilně připravovali a převlékaly se do nejrůznějších šatů. Enny si právě zapínala boty a neušel jí Lilyin nepřítomný výraz.
"Hej Lily, co se děje? " přišla ke kamarádce a starostlivě si jí prohlížela.
"Vůbec nic. " odsekla Lily víc než chtěla.
"Nekecej. James tě nějak vytočil? " Enny si založila ruce na prsou a přísně na Lily zírala.
"Myslim, že kdyby mě vytočil, byla bych relativně v klidu. " odpověděla Lily dost tajemně, takže jí Enny vůbec nepochopila. Ona totiž nevěděla o ničem co se mezi nimi v předchozích dvou týdnech stalo.
"Oblíkej se, za hodinu začíná ples a ty nejsi ani oblečená, ani učesaná, ani nalíčená. " pobídla jí kámoška.
"Já nikam nejdu. " začala Lily hlasitě protestovat. Enny i ostatní holky z pokoje na ní zůstali vyjeveně koukat.
"Tak hele dámo, ty na ten ples půjdeš. Nevim co ste si udělali, ale ty tady nebudeš sedět sama a škvařit se ve vlastní šťávě. Půjdeš a pořádně to tam rozjedeš, tak jak to umí jen Lily Evansová. " Enny si dala ruce v bok a udělala jí přísný proslov.
"Enny máš pravdu. " usmála se o něco veseleji a začala se oblékat. Když byla hotová, přesunula se do koupelny, aby něco udělala s vlasy a aby se namalovala.
Pohled jí padnul na veliké zrcadlo a prohlížela se v šatech. Byli nádherné. Poté její tvář posmutněla, vzpomněla si, jak jí je James dal.
Po půl hodině vylezla ven se slušivým drdolem, ve kterém měla sponky ve tvaru motýlků v téže barvě co šaty, pár stočených pramínků jí padalo na ramena. Nalíčená byla decentně, ale moc jí to slušelo.
Děvčata to ocenila obdivnými pohledy a Enny dokonce provokativně zahvízdala. To donutilo Lily alespoň na chvíli k úsměvu.
-------------
James ležel na posteli a zíral do rudých nebes. Jeho kamarádi se už připravovali na ples. Sirius po celém pokoji hledal jednu ponožku a Remus se už půl hodiny pokoušel zavázat kravatu. Pak se na to vybodl a vyřešil to jednoduchým kouzlem. Dokonce i Petr už byl oblečený, jen James ležel pořád ve svetru a džínách na posteli.
"Hej Dvanácteráku nechci ti do toho kecat a vim, že se oblíkáš rychle, ale neměl bys už začít? Ples začíná za půl hodiny. " vykoukl na něj Sirius zpod postele a v ruce vítězoslavně třímal hledanou ponožku.
"Já nikam nejdu. " odpověděl James, aniž by se na něj podíval a dál hypnotizoval látku nad sebou.
"Počkej Jamesi, nemáte dneska s Lily to vyvrcholení trestu? " otočil se na něj překvapeně Náměsíčník a pokoušel se učesat vlasy.
"No a?" osopil se James a konečně se na své kamarády podíval. "Já na to prdim, prostě čau. Je mi u prdele nějakej trest a je mi fuk, že na tom plese máme bejt všichni jasný? " opět se zadíval pryč, tentokrát z okna.
Remus se Siriusem se po sobě jen nechápavě podívali, pokrčili rameny a vytratili se i s Peterem pryč na ples.
Dole u Velké síně stála profesorka McGonagallová a jakmile je uviděla, hnala se k nim.
"Pane Lupine, pane Blacku, neviděli ste pana Pottera, nebo slečnu Evansovou? " vypálila na ně, jakmile k nim doběhla. Už byla pěkně nervózní, ples začínal za čtvrt hodiny a oni měli ples zahájit svým tance.
"Lily jsme viděli ve společenské místnosti, každou chvíli by tady měla být. " přikývl Remus. McGonagallka si trochu oddychla.
"Jo ale co se týká Jamese, ten se na ples vybodnul. " ujal se slova Tichošlápek. "Poslal nás do háje a řekl, že nikam nejde. "
"Cože? " vyjekla profesorka. Jakmile jí pořádně došel význam Blackových slov začala rudnou vzteky. Nevšímala si jejich výrazů a okamžitě se rozeběhla nahoru. Po cestě potkala Lily s Enny.
"No Evansová konečně. " zafuněla. "Co jste si s Potterem provedli? Black mi právě pověděl, že odmítá přijít. "
Lily se po ní trochu zděšeně ale zároveň i provinile podívala. Na otázku neodpověděla a sklopila zrak k zemi.
"No nic, slečno jdu za ním. Vy se zatím běžte připravit, profesor Brumbál tam na vás čeká. " nečekala na nic a běžela dál. Zaraženou Lily i Enny nechala za sebou.
James ležel na posteli. Od té doby co pokoj opustili jeho kamarádi snad ani nezměnil polohu a pořád zíral z okna. Najednou se ozvalo zaklepání na dveře.
Ten někdo bez vyzvání vstoupil do pokoje. James se ani neotočil, nezajímalo ho, kdo to je a upřímně si přál, aby to nebyla zrovna Lily.
"Pane Pottere, co si myslíte, že tady děláte? " James vyjekl a okamžitě vyskočil z postele, když uslyšel hlas profesorky McGonagallové.
"Nemusíte mi nic říkat, jen poslouchejte. " pozvedla ruku, aby Jamese utišila, protože už otevíral pusu k nějaké odpovědi.
"Nevím co jste si se slečnou Evansovou udělali. Vím, že to je asi osobní, ale nechcete mi snad namluvit, že kvůli tomu se vybodnete na tanec, který jste snad dva měsíce pilně cvičili a věnovali mu tolik času? "
"To je snad jedno ne? Paní profesorko, dejte mi trest, strhněte mi body, klidně mě vyhoďte ze školy, že jsem trest nesplnil. Jen mě nenuťte tam jít. Nejde o to, že bych se bál, prostě jen nechci s Lily tančit, to je všechno. " odporoval James.
"Pottere, teď mě dobře poslouchejte. " koukla se na něj trochu přísně a založila si ruce v bok. "Tenkrát před týdnem, když jsem přišla do té učebny, viděla jsem dva mladé lidi, kteří tančili tak, jak jsem ještě v životě neviděla. Bylo v tom tolik něhy, tolik důvěry, tolik…vášně. Nevím co jste si udělali, ale já vám říkám běžte do té Velké síně a to co jsem viděla já ukažte i ostatním! "
James na ní zíral a nevěděl co má říct, nebo co udělat.
"Jsem ochotná to zahájení trochu posunout, ale ať už jste oblečený. " dodala ještě a rychle odešla z pokoje pryč.
Lily stála nervózně vedle Brumbála na jakémsi pódiu, které tady někdo vyčaroval. Velká síň vypadala moc hezky. Kolejní stoly zmizely, takže se tu vytvořil velikánský parket, u oken kolem Velké síně byli rozmístěny stolky, kde seděli stovky studentů a čekali co se bude dít. Byli tu i stoly s občerstvením a pitím, kde stáli dobrovolní studenti, aby mohli obsluhovat. V každém rohu byla dokonce kouzelná ledová socha, která držela svůj tvar a neroztála.
"Milí studenti. " začal Brumbál, zamířil si hůlkou na krk a kouzlem si zesílil hlas, aby ho přes to brebentění bylo vůbec slyšet.
"Tak je tu náš dlouho očekávaný ples. Nevím co bych tady dělal za dlouhé proslovy. Jen doufám, že si ples všichni užijete a kdo ví, podle toho jak vše dopadne se z toho v následujících letech může stát i tradice. Na zahájení mám pro vás takové překvapení. Nebo spíš ani ne tak já, ale slečna Evansová s panem Potterem. " sálem se ozývalo vzrušující šeptání, všichni byli zvědaví, co je to za překvapení a že je to zrovna Evansová s Potterem.
Mezitím do Velké síně bočním vchodem přišla profesorka McGonagallová, něco pošeptala Brumbálovi. Lily se zahleděla do těch dveří, kterými profesorka vešla v naději, že tam uvidí Jamesovi oříškové oči, ale nic.
Posmutněla ještě víc a vyčítala si, že s tím nepočkala až po plese. Neměla to Jamesovi včera říkat, dotklo se ho to. Je tak pitomá, mělo jí přece dojít, že po tom všem jí nebude chtít ani vidět, natož aby s ní přede všema tančil.
"Mám pro vás špatnou zprávu. Měli jsme pro vás na zahájení jedno malé překvapení, bohužel se konat nebude. " začal Brumbál promlouvat ke studentům, když mu McGonagallová všechno pověděla.
"Počkejte pane řediteli. " zarazila ho zrzka. "Měla bych to vysvětlit já. " Brumbál jen kývnul a pokynul jí, aby promluvila. Lily si na krk namířila hůlkou a zesílila si hlas pomocí kouzla, jako předtím Brumbál, aby všichni slyšeli.
"Na dnešek jsme měli překvapení. No překvapení, byl to školní trest. " začala pomalu, nevěděla vlastně, co má říct. Po jejích slovech to v síni zašumělo, jak si studenti mezi sebou začali vyměňovat své názory.
"Vzhledem k dnešnímu plesu mě a Jamesovi Potterovi profesoři zadali trest v podobě tance. " teď už to v sále bzučelo jak ve velkém úlu. "Měli jsme skoro dva měsíce na secvičení a pak to tady předvést. Jenže se vloudila chybička."
Odmlčela se, nevěděla na co se vymluvit, nebo co říct. Pak se rozhodla, že nic osobního, nebo něco co by napovědělo říkat nebude, prostě se jen omluví a odejde z podia. Vyprdne se na ples a půjde nahoru do pokoje.
"Nastala nepříjemná situace, o které jsem ještě před chvílí nevěděla. James prostě nepřišel. " shrnula to do dvou vět. Studenti se mezi sebou začali dohadovat a hledali různé důvody, proč se Potter nedostaví.
"Ale přišel. " ozvalo se od hlavní brány. Lily chvíli mžourala, protože k bráně bylo špatně vidět, byla tam úplná tma. Dav studentů se rozestoupil, takže vznikla ulička, kterou šel James směrem k pódiu. Lily naprosto oněměla, zrušila kouzlo hlasitosti a zírala na přicházejícího Jamese, který měl černé kalhoty a obyčejnou bílou košili rozhalenou do půlky hrudi.
Vystoupal schody a přišel k ní. Na vteřinku jí pohlédl do očí a pak jen řekl "Tak jdeme na to. Ukážeme jim to."
"Myslela jsem že nepřijdeš. " vydechla Lily ještě pořád dost překvapeně.
"Přece jim musíš ukázat jak tvrdě si zamakala. " mrkl na ní jedním okem, Lily se konečně trochu uvolnila a usmála se.
Poodstoupili od kraje, aby kolem sebe měli místo a kdosi spustil hudbu. Jejich píseň, která se teď linula z několika gramofonu po celé síni, aby písničku slyšeli všichni. Studenti se okamžitě nahrnuli dopředu k pódiu, aby o nic nepřišli.
Hudba začala hrát, James si dal Lilyinu ruku za krk a jemně jí přejel po ruce až k té druhé. Lily přivřela oči a užívala si každý dotyk a jeho krásnou vůni.
Pak se hudba rozjela a oni začali tancovat. Ve všem byli naprosto sehraní, kroky do sebe zapadali přímo perfektně a ostatní nestačili valit oči, co všechno jejich dva spolužáci dokážou.
Celou dobu si hleděli do očí, Lily se ani jednou nepodívala na nohy. Nepotřebovala to. Jamesovi oči jí říkali vše co má dělat. Vůbec nevnímala, že na ně koukají stovky očí a ona tančila tak, jako by byli opět v komnatě nejvyšší potřeby.
Ostatní na ně koukali, ani na chvíli z nich nespustili oči. Vyzařovalo z nich tolik vášně, viděli to všichni. Byl na ně zvláštní pohled. Potter a Evansová, už to, že spolu tančili a hlavně jak spolu tančili. Ještě neuvěřitelnější bylo, že to jsou právě oni dva, koho všichni vidí, jak na sobě visí pohledem a důvěrně se dotýkají toho druhého.
Zrovna se jim povedla skvělá pirueta, po které skoro všichni v sále začali nadšeně tleskat, křičet a pískat, nejvíce ze všeho Sirius s Enny.
Když se písnička blížila do finále v sále už tančil kdekdo. Netančili v páru, ovšem melodie byla tak chytlavá, že se pohupovali a někteří už tančili neskrývaně. James se podíval na Lily vzal její ruku a políbil jí. Pak se rozeběhl a seskočil dolů z pódia. Lily se jen začala smát. Byla sice, trochu zmatená, co to James dělá, ale neřešila to. James tančil mezi ostatními a snažil se je roztančit ještě víc.
Teď měla na řadu přijít ta nejtěžší část tance. James pohlédl Lily dlouze do očí, ta pouze s úsměvem přikývla. Přišla ke kraji pódia, kde jí za ruce chytili Remus se Siriusem a stáhli jí dolů.
Lily se rozeběhla, roztáhla ruce a skočila. James jí vyzvedl a držel nad hlavou. Lily byla dokonale napnutá, sice se trochu pokyvovala, ale nepřevážila se. Všichni začali jásat ještě víc, dokonce i celý učitelský sbor tleskal.
James si Lily spustil zase k sobě a stáli tam. Lily měla ruce omotané kolem Jamesových ramen a oba se smáli.
"My jsme to dokázali! " křičela Lily na Jamese, protože v sále nebylo slyšet vlastního slova. Všichni křičeli a tleskali.
"Tys to dokázala. Byla si báječná. " křičel na oplátku James a smál se.
Když hudba dohrála ujal se Brumbál se svým znovu zesíleným hlasem opět slova. "Děkujeme panu Potterovi a slečně Evansové za naprosto strhující výkon. Všichni učitelé se shodli, že nic tak skvělého už hodně dlouho neviděli. Stačí snad jen dodat, že váš školní trest je tímto splněn. "
Lily s Jamesem se ještě naposledy objali a pak se klidili pryč. Protože začala hrát jiná písnička a studenti se dali do tance. Nechtěli na parketu překážet. Stoupli si k jednomu stolu a dali si Máslový ležák.
"Tomu teda říkám trest. " to se vedle nich objevil Sirius, společně i s Remusem, Peterem a Enny.
"Bylo to naprosto skvělý. Moc se vám to povedlo a slušelo vám to. Byl na vás krásnej pohled. " ušklíbla se Enny a objala kamarádku kolem ramen.
"Ta zvedačka na konci, ty jo, musím říct, že jsem dost čuměl. " přidal se k nim i Remus, aby přihodil něco ke chvále.
"Nejdeme si zatančit? " otočil se James na Lily.
"Tohle je na mě moc pomalý, moc suchý. " uchechtla se Lily. "Ale půjdu ráda. "
Sirius dokonce vyzval k tanci Enny a všichni čtyři odeběhli někam doprostřed parketu.

Postavy II.

21. října 2010 v 13:26 | Maggdinka |  *Elita Bradavic*
Sirius Black

Jméno: Sirius Black
Přezdívky: Tichošlápek, Šlapka, mopslík, vyhul
Kolej: Nebelvír
Ročník: 6. později 7.
Datum narození: 11.12.
Závislosti, znaky: holky, chlast, kouření, hulení, on, James
Fotka: Jackson Rathbone (můj miláček :P - musela sem ho sem dát.)


Sirius Black
James Potter

Jméno: James Potter
Přezdívka: Jimmy, Dvanácterák, Paroháč
Kolej: Nebelvír
Ročník: 6., později 7.
Datum narození: 27.3.
Závislosti, znaky: Lily, famfrpál, chlast, hulení, tetování, mikiny s kapucí, Sirius
Fotka: Jonathan Bennett (ty brejle sou jen provizorně udělaný v malování, nechtělo se mi s tim blbnout. Spíš jen tak pro představu, jak by vypadal s brejlema)

James Potter

Remus Lupin

Jméno: Remus Lupin
Přezdívka: Remy, Náměsíčník, Moony, vlkodlak
Kolej: Nebelvír
Ročník: 6., později 7.
Datum narození: 10.3.
Závislosti, znaky: knížky, manžestráky, James a Sirius, úplněk, korálky
Fotka: Garrett Hedlund

Remus Lupin

Jennifer Stoneová

Jméno: Jennifer Stoneová
Přezdívky: Jenny, Jenn, prcek, skřet
Kolej: Mrzimor
Ročník: 4., později 5.
Datum narození: ?
Závislosti, znaky: malá, hubená blondýna…
Fotka: Dakota Fanning

Jenny Stoneová

Mike Williams

Jméno: Mike Williams
Přezdívka: Mike, Mikey
Kolej: Havraspár
Ročník: 6., později 7.
Datum narození: ?
Závislosti, znaky: Hip hop, break dance…
Fotka: Channing Tatum

Mike Williams

Susie Williamsová

Jméno: Susie Williamsová
Přezdívky: Susie, Sus
Kolej: Havraspár
Ročník: 5., později 6.
Datum narození: ?
Závislosti, znaky: kraviny, kámoši…
Fotka: Selena Gomez

Susie Williamsová


To by mělo bejt všechno. V průběhu povídky, až se objeví nějaký další důležitější postavy, přidám nějaký info a foto ;) PS: Sory Petera tam nemám, v povídce sice občas figuruje, ale vůbec mě nemohl napadnout nějakej herec, kterej by splňoval moje představy na Petera (nikoho tak hnusného sem si nedokázala vybavit :D) Tak komentujte, jak vidíte můj výběr fotek ;)

Opravdu na vás nekašlu!

14. října 2010 v 13:33 | Maggdinka |  Keci kolem blogu
Ahoj lidi, vážně sem se na vás nevyprdla. Mám připravenou pro vás poslední kapču k MI a druhou polovinu postav k Elitě Bradavic, jenže tady ve škole je tak pošahanej net. Zkusim to v nejbližší době u někoho jinýho, nebo si budete muset počkat na příští tejden. Blog.cz mi totiž nechce postout delší články a nejdou mi do nich vložit obrázky, takže to je problém. Doufám, že se nezlobíte, chci jen aby ste věděli, že na vás nekašlu, jen se vyskytly technické problémy :-) díky za pochopení....Vaše Maggdinka ♥

Postavy I.

7. října 2010 v 14:05 | Maggdinka |  *Elita Bradavic*
Takže, tady pro vás mám krátký přehled postav. Je to jen stručnost - jméno, kolej, nějaký závislosti, narozky a fotky, na kterých sem použila slavný osobnosti, jak si já přibližně ty postavy představuju. Můžete posoudit, jestli se vaše fantazie shoduje třeba s tou mojí :) Komentujte, hlavně můj výběr herců ;)………Vaše Maggdinka ♥
PS: akorát k těm datumům: nebudu psát rok, sama nevim v jakym se to odehrává, není to ale úplně v kontextu s JKR. Je to spíš zasazený do dnešní doby

Postavy

Sam Stoneová

Jméno: Rose Samantha Stoneová
Přezdívka: Sam, bloncka, magor
Kolej: Zmijozel
Ročník: 6., později 7.
Datum narození: 17.11.
Závislosti, znaky: chlast, kluci, žvejkačky, kožená bunda, demence
Fotka: Hayden Panettiere

Sam Stoneová

Emma Heckersová

Jméno: Emma Heckersová
Přezdívka: Emm, Hecka
Kolej: Nebelvír
Ročník: 6., později 7.
Datum narození: 7.4.
Závislosti, znaky: metamorfomág, střelená, kytara, chlast, lízátka, fotbalový míč
Fotka: nějaká holka z Googlu

Emma Heckersová

Sarah Fischerová

Jméno: Sarah Fischerová
Přezdívka: Sarah, Sar, Fishka
Kolej: Havraspár
Ročník: 6., později 7.
Datum narození: 22.7.
Závislosti, znaky: Sladké, chlast, zrcadlo, famfrpál
Fotka: Misha Barton

Sarah Fisherová

Leona Mendézová

Jméno: Leona Mendézová
Přezdívka: Lea, Mexičanka
Kolej: Mrzimor
Ročník: 6., později 7.
Datum narození: 14.6.
Závislosti, znaky: trochu bárbí, Mexičanka, kluci, šminky
Fotka: Megan Fox

Leona Mendézová

Lily Evansová

Jméno: Lilyan Evansová
Přezdívka: Lily, Lilka, zrzka
Kolej: Nebelvír
Ročník: 6., později 7.
Datum narození: 30.1.
Závislosti, znaky: knížky, parfémy, sukně, pearcing v pupíku
Fotka: Hayley Williams (zpěvačka z Paramore)

Lily Evansová
Zbytek dodám příště ;) nebojte kluků se taky dočkáte ;)