Everybody should have his own world...

6.kapitola - Rána pod pás

5. ledna 2010 v 16:53 | maggdinka |  *Potterovi s.r.o.*
Přináším novou kapitolku k Potterům. Mám jednu malou připomínku, co se týče komentářů. Je jich strašně málo, obzvláště u téhle povídky.Já vím, že je to hlavně tím, že vůbec nepřidávám, ale stejně. Trochu mě to mrzí, protože nevím pak na čem jsem, když to tak málo hodnotíte. Vím že nepřidávám zrovna rychlostí blesku, ale snažím se a tak by jste se mohli i vy snažit psát komenty, co říkáte? No nic, přeju všem krásné počtení a za každý komentář předem děkuju, vždycky mě vaše ohodnocení ať už kladné nebo záporné potěší…….Vaše Maggdinka♥

Rána pod pás

Dny v hradě se pomalu vlekly a pomalu se blížil konec září. Studenti sedmých ročníků ovšem už teď měli práce a úkolů až nad hlavu. Profesoři se totiž v ročníku, kdy se skládají závěrečné zkoušky OVCE zbláznili.
"Hele Tichošlápku, podnikneme něco ne? " ozval se James, když seděli všichni jednoho zářijového večera ve společence a lámali si hlavy nad úkoly.
"Jo třeba se můžete taky jednou učit, to by bylo pro vás něco nového. " ušklíbl se Remus, ale bylo mu jasné, že tenhle návrh u jeho dvou kamarádů neprojde a také že měl pravdu.
"Sory kluci, mám rande. " pohodil Sirius vlasy, přičemž omdlela polovina holek ve společence. Jess se na Blacka podívala. Docela jí zajímalo s kým "chodí" teď. Šel snad na rande s Denis? Ani by se moc nedivila.
"Tys tu Stacy ještě nenechal? Nebo jdeš zase za nějakou jinou? " James, jako by četl sestře myšlenky.
"Jakou jinou? Jasně, že jdu za Stacy. Tohle je vážný Jimmy. " přitakal vážně Sirius.
"Jo to říkáš s každou. " odfrkl si Potter.
"Ne tentokrát je to něco jinýho. Ona je úplně jiná než ty ostatní. "
"Ne! Slyším špatně, nebo že by se náš cassanova konečně zamiloval? " vyhrkl překvapeně Remus, který se doteď věnoval pojednání z astronomie a jen na půl ucha poslouchal rozhovor kamarádů.
"Monny, víš že ti možná i jo? " Nikdo u stolu nevěřil svým uším. Nejen že šel Sirius na rande s holkou i po týdnu, což u něj nebylo vůbec zvykem, ale navíc sám řekl, že se možná zamiloval, proti čemuž se vždy skálopevně obhajoval.
"No nic já jdu. " vylétl z křesla a za veselého hvízdotu se ze společenky vypařil. Ostatní se dali opět do psaní, v Jamesově případě do opisování, pojednání.
Jess ale zaraženě seděla a koukala na portrét Buclaté dámy, kde před chvílí zmizel její kamarád. Nemohla tomu uvěřit. Nejen že jí ušlo, že má opět holku, ale nejvíc jí naštvalo, že je to zrovna Stacy.
Moc dobře věděla o koho jde. Byla to jedna blondýna z Mrzimoru, kterou absolutně nesnášela a to z prostého důvodu - byla to totiž absolutní kráva. To že se Sirius možná zamiloval jí sice překvapilo, ale nehorázně jí nasralo, že zrovna do ní. Nikoho horšího si on už vybrat nemohl. Jako by jí to snad dělal schválně, protože věděl, jak moc jí nenávidí.
James si jejího zamyšleného pohledu všiml a zkoumavě si jí prohlížel. Jessica si toho po chvíli všimla a strojeně se na bráchu usmála, aby tak zamezila dalšímu skenování jejích myšlenek a pocitů.
"Ségra, nejdeš na cígo? " přichomítl se po chvíli k Jess James. Souhlasila a šla si s ním zakouřit dolů na nádvoří. McGonagallka jim v tomhle případě mohla políbit. Jess měla tyhle chvíle s bráškou ráda, bylo jí s ním hezky. Usoudila, že mu řekne o čem přemýšlí, vždyť si říkají všechno. Možná že bude trošku naštvanej, ale vyslechne jí a třeba i pomůže. Navíc se jí uleví, když to někomu řekne. Lily to říkat nebude, už ví předem, co by odpověděla.
"Tak povídej Jess, copak se děje. " začal James, jakmile se usadili na jedné z laviček a zapálili si cigaretu. On jí opravdu měl prokouknutou.
"Víš asi bych ti měla odpovědět, že nic, ale to neudělám. " začala Jessica. "Rozhodla sem se, že ti to řeknu, možná se ti to nebude líbit, ale to mi je fuk. Je to moje věc a nic se s tim nedá dělat. "
"Sestři, ty mě děsíš, nejseš zbouchnutá, že ne? " vykulil Potter svoje oříškové oči.
"Cože? Ses podělal ne? Ještě to tak. " začala se Jess chechtat, to je pěkně vidět, za co jí její vlastní bratr má. Ještě aby byla těhotná, to by jí tak scházelo.
"Prostě, když dneska Sirius řekl, že de zase se Stacy byla sem zaskočená, ale hlavně naštvaná. Vždyť víš, jak jí nesnáším čubku jednu blonďatou. " začala Jessica zase mluvit. James se při jejích slovech uchechtl a přikývl.
"Myslela sem, že mi to vadí kvůli tomu, jenže jsem si teďka uvědomila jednu věc. Možná trochu znepokojující. " zase se odmlčela, James netrpělivě čekal.
"Prostě. Asi sem se do něj zamilovala. Ne asi, čím dál nad tim přemejšlim, tim víc mi to přijde realistický. Prostě jo. " James na ní zíral s vykulenýma očima. Sice nad tím dřív přemýšlel, jenže když to na něj sestra teďka najednou na rovinu vybalila, nemohl tomu uvěřit.
"Jako ty do Siriuse? " vykoktal ze sebe nakonec velice smysluplnou větu.
"Jo, moc se mi to nelíbí. Prostě vím, je to tvůj kámoš a můj taky, prakticky už od prváku. Navíc vím, že teďka nemám šanci, sám si to slyšel ne? Jo asi sem se do ní zamiloval. Prostě na to prdim, ono to samo vyšumí, najdu si nějakého nabíječe a bude to. " zazubila se Jessica povzbudivě, nejen kvůli bratrovi, ale taky kvůli sobě. Neříkala to ani tak jemu, jako spíš sobě.
"Ty tomu sama nevěříš co? " James si jí prohlížel jako pod rentgenem. Kruci, ten na mě nějako moc ví, neměla bych mu furt všechno říkat, pomyslela si Jess. Nebo že by se naučil Nitrozpyt?
"Ale prosím tě, byla sem snad já někdy zamilovaná? " uchechtla se Jessica, ale jen tak naoko. Je sice pravda, že pořádně zamilovaná nebyla snad nikdy. V téhle snad jediné věci se s bratrem lišili, zatímco jemu se už od prváku líbila Lily a měl jen asi tři holky, se kterýma stejně dlouho nevydržel, Jessica tyhle věci nikdy moc neřešila. Chodila si s kým chtěla a patřičně si vztahy užívala. Ne že by to byla nějaká coura na způsob Stacy Lewisové.
"Hele jak ti říkám, to bude dobrý. " usmála se Jess povzbudivě a chytila brášku za ruku.
"To doufám, protože se nechci dívat na to, jak se trápíš. Nevím, ale z toho jak Sirius mluví mu ona úplně poblbla hlavu. Zrovna taková kráva, víš že jí taky nemám rád. Nemyslím si, že to bude jen chvilková záležitost. " pokračoval James. Jessica se zvedla, na tohle téma už se moc bavit nechtěla a navíc už byla docela unavená a musela dodělat ještě nějaké pojednání na přeměňování, které si musí rychle opsat od Lily.
--------------------------
Všichni se pomalu táhli na jednu opět nudnou a nezáživnou hodinu dějin čar a kouzel. Ke smůle Jessici s nima šla i ta pipina z Mrzimoru, se kterou teď Sirius chodil. Mrzimor totiž s nimi měl dějiny a ta káča trvala na tom, že musí jít se Siriuskem.
"…takže já sem měla úplně celou hlavu mokrou, ten blbeček mi zničil účes. " štěbetala ta kráva zrovna a vzápětí se začala pisklavě smát. Jess přesně tenhle typ holek nesnášela. Jak to vypadalo, ani ostatní z její přítomnosti moc nadšeni nebyli. James si každou chvíli něco mumlal v čem se dalo zaslechnout slovo kráva a tak podobně, Remus protáčel při každé její větě oči a Lily po Jess koukala znechucenýma pohledama.
Jess se usadila do lavice s Lily, přes uličku seděl její brácha se Siriusem. Na toho se každou chvíli otáčela Stacy a posílala vzdušné polibky a další podobné nechutnosti. Jess se pohodlně uvelebila na lavici a snažila se usnout, protože toho zase dneska moc nenaspala. Navíc nechtěla sledovat tu blonďatou krávu dvě lavice před sebou. Lily si samozřejmě psala jako vždy zápis. Ona sice byla prdlá, ale co se týkalo školy, tu brala smrtelně vážně, protože byla neskutečně ctižádostivá a chtěla si věčně dokazovat, že ona je nejlepší.
Jessica přemýšlela. Školní rok jí i bratrovi nezačal zrovna nejšťastněji. Lilka ta svině nevděčná se dala dohromady s tím šampónem Jayem, takže James měl zase důvod k smutku. Obdivovala ho, nedal to na sobě vůbec znát. I když on si za ty roky vlastně na nezájem z Lilyiny strany už zvykl a proto se Jess ještě víc divila, že se na ní ještě nevybodnul. Vždyť on byl fakt pěknej, hodnej, milej a vtipnej kluk, mohl mít na každym prstu deset holek a Lilka to prostě nedokázala ocenit.
Teď ještě ona se Siriusem. Jejich rodina je asi nějaká prokletá.
Už klimbala, profesorův výklad už od začátku nevnímala, jako vždycky. Vtom jí do hlavy něco udeřilo. Byl to kus papírku. Byl to vzkaz, který si studenti při hodinách posílají. Kdo jí to mohl poslat?
Rozbalila to a četla.

Nazdar ségruš,
Co se ti stalo? Seš nějaká přešlá. Řekni kdo ti co udělal a rozbiju
Mu hubu ;-)

Sirius

Co se děje, že si taky všímá něčeho jinýho, než zadku tý nány? Pomyslela si Jess celá vytočená. Sice jí potěšilo, že si Sirius všiml a že se stará, co s ní je, ale zrovna teď měla tak blbou náladu, že byla trochu nabroušená. Přemýšlela co mu má napsat, nebo spíš jestli mu má vůbec napsat. A hlavně co. Napadlo jí, že mu napíše něco v tom smyslu: Ahoj Siriusi, tvoji nabídku přijímám, ovšem asi se ti moc nebude zamlouvat skutečnost že bys měl nakopat zadek sám sobě, co?
To ale rychle s úšklebkem zavrhla a rozhodla se, že v tomhle případě bude lepší lhát. Vzala brk a začala škrábat odpověď.

Ahoj draku,
Nechápu, jak jsi přišel na to, že mi něco je. Jsem naprosto v pohodě, prostě no stress ;-) sem jen trochu přešlá a unavená, nic víc. Buď v cajku okej?

Pa Jess

Složila papírek a hodila ho zpátky po Siriusovi. Zadívala se před sebe a neušel jí ten nepříjemný pohled Lewisové, když mu podávala vzkaz. Jessica se pro sebe se zadostiučiněním zašklebila.
Po chvíli zachytila Siriův pohled koukal na ní značně nedůvěřivě, pak ale jen zakýval hlavou jako že všechno oukej a dál už to neřešil. Jess si zpátky položila hlavu na lavici a opět se ponořila do svých myšlenek a na výklad toho starýho a nudného ducha se zvysoka vykašlala.
Konečně se ozval osvobozující zvuk, který oznamoval konec hodiny. Jessice přišlo, že tam snad proseděla celý odpoledne, tak dlouhý to pro ní bylo. Popadla tašku a aniž by na někoho čekala odešla do pokoje, protože nestála o společnost tý blbý blonďatý krávy.
Celá skupinka Pobertů plus Jess s Lily seděli večer ve společence. Jessica byla upřímně ráda, že Stacy nechodí do Nebelvíru a že aspoň večer si od ní můžou odpočinout. Sirius měl totiž asi pocit, že by jí měl všude tahat s sebou nebo co.
"Heleďte děcka." Ozvala se Lily a Jess bylo hned jasný, že to bude nějaká volovina, to už u ní dokázala poznat jen z oslovení.
"Je už skoro měsíc za náma a my sme ještě neměli žádnou pařbu, nic. To je docela krize co? " sdělila všem přítomným. Jess musela uznat, že navzdory jejím jindy blbým kecům, má teď výjimečně pravdu.
"Hej Evansová, říkám to nerad, ale musim s tebou výjimečně souhlasit. Ty nejseš zas tak blbá jak vypadáš, tak nechápu proč si na to hraješ." Ušklíbl se Sirius a obdivně na Lily mrkl.
"Jo ale půjdeme sami, jen nás šest jasný?" ozval se Jimmy a pohled věnoval zvláště Tichošlápkovi, takže všem bylo jasné že naráží na to, aby s sebou netahal tu krávu od Matela. Jess se po očku podívala i po Lilce, které bylo samozřejmě jasné, že tím pádem s sebou nemůže vzít ani Jaye. On to vlastně ještě o ní a o Cromwellovi nikdo nevěděl, scházeli se většinou až večer, za což jí byla Jess velice vděčná. Aspoň se s tím debílkem neproducírovala před Jamesem.
"Ok ale teď jde o to, jestli si uděláme soukromou párty v komnatě nejvyšší potřeby, nebo pudem do Čuňárny. " ozval se znovu Sirius. Snad jste pochopili že to zvláštní slovo je naše synonymum pro Prasinky.
"To se domluví postupem času, je teprve úterý, pudem buď v pátek nebo v sobotu, to je jasný." Uťala Jess debatu, protože věděla, že by byla stejně na prd, protože jejich rozhodnutí se do víkendu změní nejméně třikrát.
Jess se sama pro sebe pousmála. Na víkend se už moc těšila, protože to znamenalo jediné - užijí si to tam jako za starých časů, bez těch stupidních keců té namyšlené káči. I bez toho šampóna, co teď chodí s Lily.
Dala si také velké předsevzetí, že až budou v Prasinkách, zkusí aspoň jednoho z nich zlomit, aby se se svými nynějšími partnery rozešli. Bylo jí hrozně líto Jamese kvůli Lily a Cromwellovi. Zatřepala hlavou a dala se do dopisování pojednání, nad kterým právě seděli.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Aňulka Aňulka | Web | 5. ledna 2010 v 18:24 | Reagovat

Hej, tak to bylo parádní, jsem se zase jednou posmála.Já tu povídku prostě žeru, taková pohodička, až jim to závidím.
Jsem nadšená, žes tu kapitolu přidala, je bezvadná, prostě boží...ještě teď tu chcípám smíchy...:-D

2 pepenka5 pepenka5 | E-mail | Web | 6. ledna 2010 v 14:43 | Reagovat

Kokos... Čuňárna :D KAm ty na to chodíš? :D

3 lucik lucik | 6. ledna 2010 v 21:27 | Reagovat

omg...užasná kaitolka...doufam ze bude brzy dalsi!

4 Týnuš Týnuš | 8. ledna 2010 v 19:33 | Reagovat

Suprový! Co nejrychleji další kapču, jinak se zblázním! :D

5 hplovehp hplovehp | 12. ledna 2010 v 17:26 | Reagovat

jednoznačně nejlepčí je Čunárna (asi podle toho co se tam děje :-))))))))))))
fakt talentik a lidi jestli vy nebudete komentovat a maggdinka přestane psat tak si vás najdu  :-))))

6 maggdinka maggdinka | Web | 12. ledna 2010 v 20:49 | Reagovat

hplovehp: děkuji za komentář :)
skončit momentálně nehodlám, mám už napsané všechny kapči, až do konce k MI, zbývá mi akorát epilog, takže tahle povídky bude už brzo končit a mám načatou už novou ;)
Kapču zatím přidávat nebudu, komentů moc není, i když nevím co sem čekala za počty, po takový době co sem nepřidávala...každopádně, nejdýl do týdne by se tady nová kapča k MI měla objevit :)

7 Kajush Kajush | 21. ledna 2010 v 21:18 | Reagovat

Perfektní!!!!! Kam ty na ty hlášky chodíš to nechápu :)))) Haluz povídka!!!!!xDxDxD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama