Everybody should have his own world...

12. kapitola - Jak na nový rok...

19. ledna 2010 v 17:04 | Maggdinka |  *Mission-impossible*
Zase je tady nová kapitolka k MI. Trošku sem se rozepsala a chytila novou slinu. Nepsala sem dlouho, takže ty povídky budou podle toho vypadat, tak se mnou prosím mějte slitování. Doufám, že mi chuť do psaní vydrží co nejdýl. Po téhle kapitole napíšu nanejvýš čtyři a ukončím to, už to mám všechno promyšlené do konce a mám už načatou úplně novou povídku z dob Pobertů, kterou uveřejním hned, jak dopíšu tuhle. Nezbývá mi, než popřát hezké počtení a pište pro mě prosím komentáře…..Vaše Maggdinka♥

Jak na nový rok…

Dneska byl Silvestr. Poslední den v roce a studenti Nebelvíru v čele s Jamesem a Siriusem nachystali pořádnou oslavu. Moc lidí tady přes vánoce nezůstalo, ale to vůbec nevadilo. Bylo by tady akorát přerváno, takhle je to nejlepší.
Večer v osm všichni přišli do společenku, kterou ti dva Pobertové včetně Remuse vyzdobili a připravili, tím způsobem, že na každém stole stálo několik flašek. Byla tady Ohnivá whisky, víno, máslové ležáky a nechyběla ani medovina.
Holkám to moc slušelo, na párty k ukončení roku a následnému vítaní toho nového se pěkně vyfikly. James mohl na Lily oči nechat, když s Enny scházela do Společenky. Měla na sobě fialové krátké šaty se zavazováním za krkem a holými zády. Vlasy měla sepnuté, jen pár pramínků spadalo na její odhalená rameno.
Všichni si sedli do kruhu na tři přistavené sedačky a tři křesla, které kluci postavili u krbu, aby byli všichni u sebe a mohli se bavit společně.
Zábava vypukla v plném proudu. Pili a bavili se. Kolem jedenácté už se řešili pěkný kraviny, jako to, co mají ostatní za předsevzetí do nového roku. Padali tady takový blbosti jako třeba pořízení trolla, hodinky s vodotryskem, ale nejvíc vedl zaručeně Sirius, který si předsevzal sbalit všechny holky ve hradě, u kterých se mu to zatím nepovedlo.
Mezitím Sirius všem narazil na hlavy papírový čepičky, jaký se dávají na oslavách a do ruky frkačku. Koukli na hodiny na krbu a zjistili, že je za dvě minuty dvanáct.
Sirius vytáhl odněkud šampus a nalil do skleniček všem. Pak se všichni postavili do kroužku a Sirius podle svých hodinek začal z odpočítáváním. "Deset, devět…" přidali se i ostatní "…osm, sedm, šest, pět, čtyři, tři, dva, jedna, šťastný nový rok! " zařvali všichni naráz a začali s přípitkem. Každý chodil za každým, všichni si ťukali, holky dávali klukům na tváře pusu.
James přišel jako poslední za Lily, pozdvihl skleničku, zadíval se jí do očí a políbil ji na tvář.
"Šťastný nový rok. Ať je ten nejlepší. " pošeptal jí do ucha když se od ní odtahoval. Lily na nic nečekala a přitiskla ho k sobě a pořádně se objali.
"Děkuju Jamesi. " pošeptala tentokrát ona a znovu mu vtiskla polibek na tvář.
Po půlnoci se pilo ještě víc, postupně už začali někteří odpadávat. Jiní tančili na hudbu která se linula ze starého gramofonu na krbu.
"Smím prosit? " před Lily se objevil James, napřáhl k ní ruku a uklonil se.
"Šašku. " zasmála se Lily, ale nedala se dlouho pobízet, odložila svojí skleničku a vložila mu do ruky tu svou a nechala ho, aby jí odvedl na plácek, kde bylo malé místo na tančení. Z gramofonu se linula pomalá a krásná písnička, ale Lily to nevadilo, spíš naopak. Možná to s ní dělal ten alkohol a možná to bylo jen proto, že to prostě chtěla. Už dávno, jen ty pocity dusila hluboko v sobě.
James položil její na svá ramena a svoje položil nad její zadek. Chvíli tančili a Lily cítila, jak se jeho ruce pomalu posouvají níž, ovšem neudělala nic aby mu v tom zabránila. Ani nechtěla.
Písničkou se naprosto nechali unést. Stáli spolu, pohupovali se do rytmu v pomalých intervalech a vnímali jen jeden druhého. Lily ležela Jamesovi na hrudi a on čichal krásnou vůni z její vlasů. Spojila je jejich vášeň. Jejich vášeň k tanci a i teď se to prokázalo. Ani jeden nechtěli, aby tahle chvíle skončila. Lily bylo najednou úplně jedno kdo je vidí a co si o tom kdo myslí, tohle bylo jen mezi ní a Jamesem. Tohle byla jen jejich chvíle.
"Nevypaříme se na chvíli? " pošeptal jí James do ucha, když tančili už skoro půl hodiny. Lily se rozhlédla po místnosti, bylo tu už jen pár lidí a očividně jim nikdo nevěnoval pozornost.
"A kam půjdeme? " otočila se zpátky na Jamese.
"Není to fuk? Můžeme se jít projít ven, jestli chceš, nebo jít někam prostě, hrad je velkej dost. " ušklíbl se mladý Potter. Lily souhlasila a oba si doběhli do svých ložnic pro bundy.
Vyšli ven na chladnou chodbu, jejich odchodu si pravděpodobně nikdo nevšiml, ale i kdyby, jim by to bylo jedno. James s sebou vzal raději neviditelný plášť, přece jen když chtěli jít ven, bylo to nutné.
Hned za portrétem Buclaté dámy ho přes sebe a Lily přehodil a přitiskl se blíž k ní, přeci jen plášť tak velký nebyl a jinak by jim byli vidět nohy. Ale Jamesovi ani v nejmenším nevadilo, že je na něm Lily přitisknutá a ani ona nijak neprotestovala. Hlavní brána byla otevřená a oni se brodili přes školní pozemky k velikému a naprosto klidnému jezeru. Bylo krásné, jako zrcadlo a momentálně bylo ocelově šedé.
James z nich plášť shodil, tady už nebyl potřeba, byla tady dost velká tma na to, aby je nikdo neviděl. Lily se okamžitě rozklepala zimou, přeci sice na sobě měla svetr a kabátek, ale měla jen krátké šaty, slabé punčochy a ne moc teplé kozačky.
"Nechce zahřát? " uchechtl se James, když cítil jak se jemně chvěje. Řekl to spíš jen tak, čekal že ho pošle do určitých míst, nebo mu každou chvíli přiletí na jednu z tváří pořádná facka, ale ani jedno nepřišlo. Mlčení znamená souhlas řekl si Jimmy a risknul to. Posunul se blíž k Lilyině siluetě a přitiskl se k ní.
Když nezaznamenal žádný odpor omotal kolem jejího břicha své ruce. Lily ho za ně po chvíli chytila, ale stála naprosto mlčky a hypnotizovaně zírala na jezerní hladinu před sebou.
"No docela to pomáhá. " prolomila konečně Lily ticho a usmála se. I když jí James neviděl, věděl to. Poznal to na tónu jejího hlasu. "Ale možná by nevadilo, kdyby mi bylo teplo ještě trošičku víc. "
James si jí otočil čelem k sobě, Lily mu trochu polekaně hleděla do očí. Bála se, bála se hlavně sama sebe. Bála se, aby neudělala něco, čeho bude litovat. James ale nic neudělal, jen si jí přitiskl do tvé svalnaté náruče a tiskl jí k sobě tak, že za chvíli jejich tlukot srdce splynul v jeden.
"Je mi s tebou moc dobře Lily. " řekl po dalších pěti minutách mlčení a odvážil se jemně jí políbit do vlasů. Lily měla zavřené oči a vnímala jen to teplo mezi nimi, docela si tuhle chvíli v jeho objetí užívala, ač si to přiznávala docela nerada.
"Nepůjdeme dovnitř? " ozval se James, když už tady stáli snad půl hodiny. Mráz byl tuhle noc opravdu velký, takže se vydali do kopce vstříc hradu.
Vešli dovnitř a když došli do pátého patra, Lily se zastavila.
"Mě se ještě nechce do Nebelvíru. " skoro to zašeptala, ale James jí v tichosti chodby slyšel moc dobře.
"Tak pojď. " usmál se, popadl jí za ruku a táhl ji ještě o dvě patra výš. Lily věděla kam jdou a vůbec neprotestovala. Věděla jen to, že dnešní noc nebude jen tak ledajaká a že neskončí nijak brzo.
James párkrát přešel kolem zdi v sedmém patře a najednou se objevili dveře. Strhl ze sebe a z Lily plášť a naklusali dovnitř.
Místnost to byla krásná, o něco menší než Nebelvírská společenka. Převažovaly zde červeno-zlaté barvy Nebelvíru, místnosti dominoval veliký zdobený krb ve kterém plápolal oheň. Vedle krbu byla akorát dvě už na pohled pohodlná křesla a malý stolek.
"Škoda, že komnata neumí vykouzlit jídlo a pití. " povzdychla si Lily, když si sedla do jednoho z křesel.
"Máš hlad? " podíval se na ní Potter a zarazil zrovna když se chtěl posadit.
"No trošku. A taky žízeň, mám sucho v krku, ale něco ostřejšího by taky bodlo. " ušklíbla se a šibalsky mrkla.
"Není problém, počkej tady, za čtvrt hodiny sem zpátky. " než stačila Lily cokoli namítnout, James přes sebe přehodil neviditelný plášť a byl pryč.
Lily mlčky seděla a zkoumala místnost ve které teď seděla. Když už neměla co vykoukat, zahleděla se do krbu a pozorovala neposedné plamínky.
Její myšlenky se stočili tam, kam původně nechtěla. Zase myslela na Jamese. Poslední dobou nerozuměla hodně věcem. Nevěděla, jak se to chová. Nevěděla, jak se vůbec má chovat. Nevěděla ani, proč tady sedí teď a tuhle hodinu, ale ta největší otázka - proč právě s Potterem?
Nelíbilo se jí to. Vždycky všechno musela vědět, jinak byla nervózní. Vždycky si věděla se vším rady, ale zrovna teď, kdy by to potřebovala nejvíc, byla v koncích.
Po asi dvaceti minutách se otevřeli dveře a vešel James. Teda Lily si myslela, že to je on, jelikož se dveře jen otevřeli a zavřeli, aniž by někdo viditelný vešel.
James ze sebe plášť shodil, přešel ke stolku a položil na něj veliký piknikový koš až po okraj narvaný jídlem a pitím.
Lily se okamžitě dala do zkoumání obsahu košíku. Byl tu kus nějakého dortu, trocha ovoce, nějaké vánoční cukroví a dokonce i pus kuřete a chleba. Z pití tady byli dva máslové ležáky a jedna láhev Ohnivé whisky.
Lily popadla kuřecí stehýnko a chleba a rozdělala si máslový ležák. James místo toho popadl kus dortu a ležák si dal taky. Chvíli mezi nimi panovalo ticho a oba jen jedli a pili. Lily se zvedla s tím, že si umyje mastné ruce, ale nebylo kde. Jakmile na to pomyslela, objevila se v rohu komnaty malá místnost se záchodem, umyvadlem a dokonce i sprchou.
Seděli na křeslech a dlouho si povídali. Nedávno zkontrolovali hodiny a zjistili že už jsou skoro čtyři hodiny ráno.
"Víš Jamesi, ty si zvláštní. " pronesla Lily, když mezi nimi už pěknou chvíli panovalo ticho. Ohnivá whisky kterou dnes už vypila a kterou srkala právě i teď už dělala své a ona se osmělila natolik, aby mluvila upřímně.
"Jo tohle slovíčko žeru. " uchechtl se James. "Slovem zvláštní můžeš vyjádřit, že je někdo, hodnej milej a tak, ale ve většině případů to znamená, že je to exot, blázen, nebo naprostej idiot. "
"Možná ode všeho trochu. " usmála se Lily, ale na Jamese se podívala.
"Já jen…změnil ses. Ještě před pár měsíci by mě vůbec nenapadlo, že s tebou ve čtyři hodiny ráno na nový rok budu sedět sama a popíjet Ohnivou whisky. " uvedla to na pravou míru. "Nebo sem to možná ani vidět nechtěla. Snažila sem si nakecat, že seš špatnej, jen proto, abych se nějak nespálila, abys mi neublížil. "
James na ní koukal. Ona na něj ani nemrkla, hypnotizovaně zírala do dohořívajícího ohně. Chvíli mezi nimi vypuklo ticho, James nevěděl, co má říct, i když věděl, že by něco říct měl, cokoliv.
"Jo choval sem se jako idiot. Ale změnil sem se. Vážně. " řekl po chvíli rozmýšlení James. Lily se na něj konečně podívala a trochu se usmála.
"Možná trochu. " začala Lily mluvit, James se ušklíbl. "Ale co, bylo to jen takový puberťácký machrování. I když mě to kolikrát štvalo a jak ses občas choval ke Snapeovi. Nikdy v těch tvých útocích nebylo něco víc, nebylo v nich zlo. Chtěl ses prostě předvést před školou. Si kdovíjaký, ale rozhodně ne zlý. "
Jamese její slova trochu uklidnila, aspoň si o něm nemyslela něco špatného.
"Pamatuješ si, jak sme se tenkrát v prvním ročníku srazili ve vlaku? " řekl po chvíli James a zahleděl se Lily do očí.
"Jasně. "
"Tenkrát sem si myslel, že přede mnou stojí anděl. Už od prvního okamžiku sem se do tebe zamiloval. Víc to začalo tak ve čtvrtém ročníku. No a ty zvaní na rande před celou školou, za to se ti omlouvám. Nemělo to bejt nějaký machrování, nebo abych tě ztraptil, prostě sem byl idiot a nedošlo mi, že ti to je nepříjemný. Ale nikdy sem si z tebe nedělal srandu, vždycky sem to myslel vážně. " James vzpomínal, koukal někam za Lilyinu hlavu a usmíval se. Pak se na Lily podíval, jejich pohledy se střetnuli, dívala se na něj celou dobu. Najednou jí James přišel, jako úplně jiný člověk. Hleděli si do očí snad plné dvě minuty, když se James zvedl a řekl "Zatančíme si? "
"Není tady hudba. " oponovala mu Lily, ale jakmile to řekla, na poličce vedle krbu se objevil veliký gramofon a začal hrát nějakou pomalou písničku.
"Není co dodat, výmluvy tady nepomůžou. " zasmála se Lily, vstala a přešla k Jamesovi. Ten si jí přivinul k sobě, pomalu jí položil ruce na boky a Lily ty své omotala kolem jednoho krku. Jakmile se jí James dotkl, příjemně jí zamrazilo a začal se jí zrychlovat tep, jeho dotyky byli vždy tak příjemné, hlavně když spolu tančili. Stáli naproti sobě, pohupovali se do rytmu a uhranutě si zírali do očí.
Po chvíli Lily hlavu sklonila a položila jí Jamesovi na rameno. Do nosu jí uhodila jeho jemná, ale přitom mužná vůně, která jí dávala jakýsi pocit bezpečí. V jeho rozložité a svalnaté náruči se skoro ztrácela, byla totiž velmi drobná. Vždy když mu byla takhle nablízku, měla pocit, že se jí nemůže nic stát, i kdyby se tu objevili Smrtijedi.
James měl zavřené oči a čichal tu levandulovou vůni jejích rezavých vlasů, které vždy tak miloval.
Nevěděli jak tam tančili dlouho, kolik písniček už slyšeli, ale Lily začala pociťovat velkou únavu. I James cítil, jak v jeho náruči začíná trochu malátnět. James se podíval na hodiny na krbu a zjistil, že bude skoro šest hodin ráno.
"Už je pozdě. Nebo spíš moc brzo. " uchechtl se James, ale žádné odpovědi se mu nedostalo. "Slyšíš Lily? Měli bychom jít, si unavená, půjdeme se vyspat. "
"Mě se nikam nechce. " zakňučela Lily a nepustila se ho. V tu chvíli se v rohu místnosti objevila veliká postel s nebesy. Lily si asi pomyslela, že chce spát.
James kroky tance nasměroval tam a pomalu tam Lily odvedl, pak jí vzal do náruče a položil na postel, ihned usnula. Vypadala tak sladce, když spala pomyslel si James a přehodil přes ní přikrývku.
Chvíli jí pozoroval, sedl si do křesla a dopil Ohnivou whisky. Po půl hodině i jeho přemohla únava, tak se osmělil a lehl si na kraj postele vedle ní.
Po pár hodinách se vzbudil, Lily ještě spala, najednou dostal nutkání. Sklonil se nad ní a políbil jí. Nejdřív jednou a pak začal polibek prohluboval, po chvíli zapojil i jazyk. Lily se částečně probudila, ale ještě nevnímala a oči neotevřela. Začala spolupracovat a i ona zapojila jazyk. James se po chvíli odtrhl a odešel do kuchyně. Lily sebou trhla a vylétla do sedu, právě teď si uvědomila co se stalo. Podívala se ke dveřím, které se zrovna zavírali, ještě zahlédla rozcuchanou čupřinu vlasů. Znovu položila hlavu na polštář a jemně se usmála.
 

6 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 hplovehp hplovehp | 19. ledna 2010 v 17:50 | Reagovat

ha mám první komentář upa užo další kapitolka jdu číst azchvíli napíšu názor

2 hplovehp hplovehp | 19. ledna 2010 v 17:58 | Reagovat

jak jinak skvěle !!! doplnění předsevzetí  ..... zajímalo by mně kolik Siri na hradě nesbalil holek ... dvě ? :-) Maggdinko ty musíš psát dál a rychle pač ja s těch tvych povidek žiju všichni se mně ptaji jestli už jsem přečetla knižky co jsem dostala na vanoce . Odpověd : Ne, čtu znova a znova Maggdinku :-)

3 hplovehp hplovehp | 19. ledna 2010 v 18:02 | Reagovat

mimochodem velice se mi líbil závěr tady James na Lilly tak nenaléhá a je to přirozenější a jemnější   ... mně se to víc líbí takhle ... mimochodem ...nechces se prihlasit do nějake souteze ? pošlu ti klido 15000000 hlasů !!!

4 Liliane Evans Liliane Evans | Web | 25. ledna 2010 v 15:26 | Reagovat

túto poviedku mám veľmi rada, aj keď som predchodzé kapitoly nekomentovala, táto je fakt bombastická, kiežby som bola na Lilinom mieste :D

5 fanynka12 fanynka12 | 31. ledna 2010 v 17:40 | Reagovat

uaaaaaaaaaaaaa tole byla uzasna kapitolka a jestli brzy nepridas dalsi tak chytnu hodne velkej abstak :D

6 telepatik telepatik | E-mail | 9. března 2010 v 18:15 | Reagovat

hele tak už je to rok co,tak přidej další tak mytolu a !!!DĚLEJ!!!

7 Kika Kika | Web | 31. března 2010 v 21:05 | Reagovat

Co rok! milion let!!

8 telepatik telepatik | E-mail | 6. července 2010 v 11:16 | Reagovat

Moje trpělivost není bezedná..........
mažu si tě s oblíbených,protože když ani po dvou letech nejsi schopná napsat  co stebou je.......

9 maggdinka maggdinka | Web | 19. července 2010 v 13:38 | Reagovat

[8]: Po dvou letech? mělo to bejt asi jen metaforicky, ale pokud vim naposledy sem se ozvala v dubnu.
Blog cz. mi doma nejde, takže nemám jak přidávat články a teď mám celý prázdniny nabušený.
Je to můj blog a jestli se někomu nelíbí, že nepřidávám (jen proto, že mám na starost důležitější věci - dotahvání známek a teď vytížení mimo domov) tak sem chodit nemusíte. Já nevim jak vy, ale já mám v životě důležitější priority než psaní povídek a blog. Je mi to líto, ale tak to je. Kapitoly sice nový mám, ale nemám jak je přidat.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama