Everybody should have his own world...

11.kapitola - Koupelna

5. ledna 2010 v 16:52 | maggdinka |  *Mission-impossible*
Konečně nová kapitolka k Mission Impossible. Je taková, ani sama nevím. Musíte to hold zhodnotit vy. Sama to posoudit nedokážu. Proto moc prosím o komentáře, které by zhodnotili kapitolku a prosím, trochu věcné - tj. pořádná konstruktivní kritika - jako co se vám přesně líbilo. Jasně že jsem ráda i když napíšete že to byl krásný atd., jenže mě to moc nepomůže a neřekne mi co přesně, jaký přesný děj nebo situace se vám líbila, proto se prosím víc rozepište, ať opravdu vím na čem jsem…..Vaše Maggdinka♥

Koupelna

"Dárky! " Enny vylétla z postele, jako neřízená střela a brala mety dolů do společenky. Lily ospale rozlepila nejprve jedno oko, pak i druhé. Nebyli to ani čtyři hodiny, co šla spát, ovšem vidina dárků pod stromečkem jí z postele přeci jen vyhnala.
Enny už seděla u stromku a rozbalovala druhý dárek, když Lily scházela ve svém modrém županu po schodech, naproti dolů seběhl Sirius, pak Peter, Remus šel v pohodě a v klidu a James ještě se zalepenýma očima, dokonce si zapomněl vzít brýle. Jakmile spatřil Lily, pozdravil jí váhavým úsměvem.
"Jé díky Lily! " vykřikla Enn a málem Lily sklátila, jak se na ní vrhla, aby jí objala.
Když si rozbalili dárky, šli společně všichni na snídani.
"Lily počkej! " křikl na zrzku James, když se chystala po snídani jít rovnou do ložnice. Dvanácterák k ní přiběhl, přičemž se málem zabil o křeslo. V ruce měl vánočně zabalený balík a podal ho Lily.
"Ježiši, Jamesi, to nemůžu přijmout, já pro tebe nic nemám. " protestovala Lily a balík od sebe odstrkovala.
"Mě nic dávat nemusíš. Stačí mi, že můžu být s tebou. " zazubil se Jimmy a balík jí narval do náruče. "Navíc se ti to bude hodit. " dodal.
"Tak děkuju. " začervenala se Lily, vtiskla Jamesovi pusu na tvář a rychle vyběhla do ložnice. Potter stál omámeně pod schody, čuměl tam, kde Lily před chvílí zmizela a přejížděl si prsty po místě, kam ho políbila.
"To mi dal James. " odpověděla zrzka Enny na otázku, co to má v ruce.
"Dárek od Jimmyho jo? Rozbal to dělej. " vyhrkla Enny vzrušeně a kecla si k Lily na postel. Lily balík vybalila a vyndala dar.
"To je krása. " vydechla Sawyerová a zírala na krásné modré, rozevláté krátké šaty. Které teď Lily držela ve vzduchu.
"Ale na co šaty? " zakabonila se Enny a úsměv jí stekl z tváře.
"Co já vím? " zasmála se Lily nuceně a šaty raději schovala do skříně. "Třeba na ten ples. "
S tímhle vysvětlením se Enny naštěstí spokojila a tak už se na nic nevyptávala. Lily si oddechla a slíbila si, že Jamese zabije. Šaty byli strašně krásné a Lily se nemohla dočkat, až si je zkusí. Nevěděla, jak Jamesovi poděkuje, ale zabije ho proto, že riskoval, že jejich trest praskne a ona nechtěla, aby se to kdokoli dozvěděl ještě před plesem.
Bylo jí moc hloupé si šaty nechat, když ona sama mu nic nedala a hlavně - ty šatky musely stát pěkný balík.
"Lily máš dneska zase čas? " Poberti holky dohonili, když šli na večeři. Lily se na Jamese podívala a hned jí bylo jasné, že myslí na trénink. Sama už se nemohla dočkat, těšila se, až si zase zatancují. Za tu chvíli se pro ní tanec s Jamesem stal drogou.
"Jasně, tak v osm ve společence? " přitakala Lily s úsměvem a když James přisvědčil, vydali se všichni společně na večeři.
V osm se sešli, jak se domluvili. James ani nebral neviditelný plášť, byli prázdniny, tak nikdo na chodbách nehlídkoval. Občas jen Filch s tím smetákem, co si říkala kočka, ale těm dokázali hravě utéct.
"Říkal jsi, že dneska dáme zvedačky. " připomněla Lily radostně, když se chystali prolézt portrétem.
"No vidíš, já jsem blbec. " plácl se Jimmy do čela.
"Jdi se prosím převléct do plavek, nebo do něčeho v čem půjdeš do vody. " poprosil Lily a sám vyběhl zpátky do pokoje. Lily tam chvíli zaraženě stála, ale poslechla ho a šla si vzít plavky.
"Co budeme dělat? " vyptávala se Evansová, když šli chodbou ke komnatě nejvyšší potřeby.
"No ty zvedačky. " vysvětlil James, čímž Lily nic nového neřekl.
"Tudy. " chytil Potter Lily za ruku a zahnuli za roh.
"Počkej, tudy se přeci do komnaty nejvyšší potřeby nejde. " protestovala Lily a ohlížela se přes rameno, jestli tam náhodou nejde Filch, když James změnil tak náhle a nevysvětlitelně směr jejich cesty.
"Taky že tam nejdeme. " vysvětlil James, ale nic víc neřekl, pouze jí táhl za ruku chodbami. Lily se vůbec neorientovala a nevěděla, kam jí to vlastně vede.
Konečně stanuli před jakýmsi obrazem, James řekl nějaké heslo a objevili se dveře. Lily začala docházet, kam jdou. Tady už několikrát totiž byla.
Otevřeli dveře a její domněnky se vyjevili jako správné. Byli v prefektské koupelně. Byla to veliká místnost, které dominovala veliká vana. Byl to spíše už bazén, byl opravdu velký, dalo se v něm v pohodě i zaplavat.
"Počkej, to budeme cvičit ve vodě? " vykulila Lily oči, když James pustil kohoutek a do bazénku se začala řinout voda.
"No a jak bys to chtěla jinak cvičit? Nejdříve se musíš naučit jak držet rovnováhu a všechno ostatní, než to budeme moct cvičit natvrdo. By sis akorát nabila šišku. " poučil jí James znalecky a bez jakýchkoli okolků se začal svlékat. Lily na něj chvíli ještě překvapeně koukala a pak se odvrátila.
"Tak pojď, svlékni se a půjdeme cvičit. " pobídl jí, když už stál po hrudník ve vodě. Lily se trochu začervenala, přeci jen před Jamesem ještě v plavkách nebyla a bylo jí to takové nepřirozené. Pak ale svůj stud překonala, řekla si, že tady jde jen o nácvik k tanci a svlékla se.
Měla na sobě dvoudílné strakaté plavky, které úžasné lichotili její postavě. Ne že by to teda potřebovala, její postava byla bezchybná i tak. James na ní chvíli zíral a když si uvědomil, že to asi vypadá blbě a že se Lily nervózně ošila, odvrátil se.
"Tak na co čekáš? Pojď. " vyzval jí. Lily se nadala dlouho pobízet a do vody skočila. Byla příjemná, ani ne horká, ani studená, prostě tak akorát.
"Pojď sem ke mně. " Lily pozvedla tázavě obočí. James se zasmál.
"No když tě chci zvednout, tak asi budeš muset být u mě a ne stát tři metry daleko. "
Lily k němu váhavě přikročila. Po tom včerejšku totiž nevěděla, jak se má k němu chovat. Navíc se pořád bála toho, o čem přemýšlela, když přišla z Prasinek. Vždyť ona se bála, že Jamesovi na trénincích, až spolu budou tancovat, neodolá a teď tu stáli skoro nazí v bazéně tělo na tělo.
James jí koukal do očí. Tenhle pohled nesnášela, byla z něj úplně na měkko a zrychloval se jí tep i dech. James jí položil ruce na boky.
"Co to děláš? " utrhla se na něj Lily trochu vyděšeně a jeho ruce ze sebe strhla. Ten na ní nechápavě zíral, vždyť nic neudělal.
"Hele, když chceme udělat zvedačku, musím tě držet a vyzvednout tě, nebo snad nade mě vyskočíš sama? " bránil se James. Tentokrát v tom byl opravdu nevinně, věřte nebo ne. Opravdu jí na boky šáhl jen proto, aby mohli začít.
"Já…ehm…promiň. " Lily zrozpačitěla. "Nevím, co blázním, jasně že mě musíš při tom držet. " ono ta její reakce nebyla proto, že by jí naštvalo co si James dovolil, nebo že by jí to snad vadilo, ale hlavně proto, že by se asi neudržela. Už teď byla zmatená a ještě Jamesovi dotyky, to na ní prostě bylo moc. Zhluboka se nadechla a uklidnila se.
"Tak to zkusíme znova, co mám dělat? " usmála se, aby Jamesovi naznačila, že už je ready a opět k němu přistoupila.
"No teďka tě zvednu nad sebe. Musíš mi trochu pomoct. Až to budeme dělat natvrdo tak se i rozeběhneš, abys měla správný výšvih. Musíš se ale vzepřít o moje ramena, pomůžeš tím sobě, ale hlavně mě, abych tě nahoru vůbec dostal. " začal s vysvětlováním. Lily pozorně poslouchala, co všechno jí říká. Musela slyšet všechno, aby to pochopila a aby to bylo hned od začátku co nejlepší.
"Když se nám povede, abys byla nahoře - což nebude to nejhorší - musíš se udržet. To je to nejtěžší. O mě se nestarej, já tě unesu, ale jde o to, že musíš mít tělo pořádně vypnuté a držet rovnováhu. Nohy natažené, hlavně je nekrč. Hlavu drž zpříma a teď to nejdůležitější. Hrudník musíš trochu vzepřít nahoru, aby ses nepřevážila a nenamlela si hubu. " Lily se zasmála. "Ne to se nesměj, to je vážná věc. Ruce musíš trochu tlačit za lopatky, jakoby dozadu. A pamatuj, musíš být napnutá a ne jako hadrová panna. "
"Já ti nevím, docela se bojím. " ošila se Lily. "Tys to už někdy dělal? "
"Jo jasně v kurzech. Naučili jsme se to s mojí tehdejší partnerkou docela rychle a ona byla určitě těžší než ty. Jsi moc šikovná, naučíš se to rychle. " utěšoval jí s úsměvem. Lily mu věřila. Navíc, kdyby to nikdy nedělal, nevěděl by, jak a co se má dělat.
"Jamesi, já se bojím. " zakňučela.
"Neboj, jsi šikovná, zvládneme to. A navíc, je tady voda, nanejvýš oba spadneme pod vodu no. Hlavu si tady nenabiješ. " zazubil se na ní povzbudivě.
"Dobře tak to zkusíme. " přikývla nakonec s novým odhodláním. Vždyť by se nic nestalo, kdyby jim to nešlo, James říkal, že místo toho můžou dát cokoliv jiného. Navíc ale říkal, že zvedačka je krásné ukončení a je to třešnička na celém tanci a když už měli tančit před celou školou, tak v plné parádě.
James jí opět chytil za boky, Lily příjemně zamrazilo. Chytila se jeho ramen, která byla asi v úrovni její pusy.
"Teď nadskoč. " Lily Jamese poslechla a nadskočila, on se zapřel, pevně jí chytil. Ona se naproti tomu zapřela pořádně rukama o jeho ramena a vylétla do vzduchu. James dal ruce přímo nad hlavu, takže Lily jakoby chvíli visela v prostoru. Snažila se dělat vše, jak jí James popsal, ale převážila se a po hlavě dolů se zřítila do vody. James, který jí držel samozřejmě také rovnováhu neudržel a žuchnul za Lily.
Vynořili se a oba se řehtali jako blázni.
"Náhodou napoprvé to nebylo tak strašný. Zas takový dřevo nejsi a jsi lehká jako peříčko. " vyblekotal Potter s pusou plnou vody.
"Jo, taky jsem myslela že to bude horší. Jdeme znovu? "
"Že váháš. Přece jsme sem nepřišli, abychom si to zkusili jednou a zase šli. Budeme to zkoušet, dokud budeme moct. " ujistil jí James a oba k sobě opět přistoupili. Chytil jí za boky a zopakovali to co před chvílí. Ovšem teď jim to nevydrželo tak dlouho a Lily zahučela do vody téměř ihned.
Tohle opakovali ještě dvě asi dvě hodiny, dokud Lily zaprotestovala.
"Dost, stačí! " vykřikla, když se vynořila po asi padesátém pádu po hlavě do vody. "Už mě bolej ruce, jak se furt o tebe zapírám a celé tělo, jak musím být vypnutá a držet rovnováhu. Mimo to jsem si dala do nohy, jak jsem předtím spadla. "
"Jo dobře, taky si myslím, že to pro dnešek stačí. " přikývl James a odporoučel se z vody za Lily, která už se vysoušela ručníkem.
"Jde to ale docela. Ještě párkrát sem půjdeme a myslím, že pak to můžeme zkusit naostro. Uvidíme, jak to dopadne. " usmál se a začal se oblékat.
Když se oblékal podíval se na hodinky, které si vzápětí upnul na ruku.
"Ty vado, to už je skoro jedenáct? Vůbec mi to nepřišlo, že jsme cvičili tak dlouho. " vyjekl překvapeně. Ovšem Lily nevypadala, že by jí nějak extra vadilo že ještě není v posteli a navíc, že musí jít ještě do společenky přes půlku hradu. Přitom po večerce se ona nikdy necourala.
"Čas strašně letí, když se člověk dobře baví. " usmála se a zabalila své dlouhé rudé vlasy do ručníku, protože jí z nich stále odkapávala voda a ona od nich měla mokrou už celou mikinu.
"Tak jdeme ne? Snad nenarazíme na Filche. " James gentlemansky otevřel dveře a pokynul, aby Lily vyšla. Společně se v tuto nezvykle pozdní hodinu vydali do společenky, kde na ně čekali kamarádi.
-------------------------------------

Jejich tréninky se opakovaly každý den. Vždy večer v osm hodin šli do koupelny pro prefekty a cvičili zvedačky. Vraceli se až po večerce většinou tak v jedenáct hodin. Lily už to vážně šlo, na jejich posledním tréninku už skoro pokaždé udržela rovnováhu a James si jí spustil zpátky k sobě, aniž by spadla.
Když skončil jejich zatím poslední trénink a Lily se sušila, James povídal.
"Už je to super, myslím, že zítra to můžeme zkusit v komnatě nejvyšší potřeby. Pozítří je Silvestr, takže si dáme voraz. "
"Počkej, ale co když spadnu. Sice to už jde dobře, ale může se stát cokoliv. " namítla Lily s obavami v hlase.
"Vždyť už ti to jde, dneska si spadla jenom jednou. Ale neboj, bude tam nějaká žíněnka, kdybys náhodou spadla, aby to bylo do měkkého. " utěšoval jí Dvanácterák.
"Oukej dobře, už si mě uklidnil. " zasmála se Evansová, oblékla se a vydali se do společenky, když už hodiny na hradní věži odbíjeli jedenáct hodin.
"Ahoj! " uvítal je Sirius, jakmile vkročili do společenky. Seděl tady už jen on, Remus, Peter a Enny.
"Kam to vy dva pořád chodíte? " prohlížela si je Enny podezřívavě.
"Na rande. " zasmála se Lily. Všichni se na ní udiveně podívali, včetně Jamese. Ten čuměl asi nejvíc překvapeně ze všech. Nejvíc ho překvapilo, že Lily dokáže v souvislosti s ním tohle slovo vůbec vyslovit.
"Ne dělám si srandu. Plníme ten trest od Brumbála. " vysvětlila Lily, když si všimla zděšených výrazů jejích kamarádů.
"To jako plníte každý večer? " optal se Remus překvapeně.
"Jo, ono je to takový volnější. Plníme to sami od sebe, výsledek bude až v lednu. " přitakala Lily tajemně, čímž všem nasadila pořádného brouka do hlavy.
"Co je to teda za trest? " vyzvídal Sirius.
"Kolikrát ti máme říkat, že vám to prostě neřekneme. Nebojte, uvidíte sami. " mrkl na něj James provokativně. Jeho slova všechny rozhodila ještě víc, protože začali přemýšlet, co je to za trest, že ho uvidí i oni.
"No nic, já půjdu spát, jsem celá utahaná. " ukončila to Lily a nechala tam kamarády přemýšlet o jejich záhadném trestu. Vyběhla do ložnice a zmizela jim z očí.
"No tak Dvanácteráku, řekni nám to ty. Co to máte za trest? " dorážel na něj dál Sirius, ale neúspěšně.
"Jdu taky spát. " oznámil James a dal se k odchodu.
"Ty taky? To tady s náma ani nepobudeš? " vyhrkla Enny překvapeně. James zavrtěl hlavou a odešel.
"To by mě zajímalo, co ty dva provádějí, když i James je tak strašně unavenej, že tady s náma nezůstane. Vždycky seděl ve společence nejdýl a teď chodí tak brzo do ložnice. " svraštil Sirius čelo a přemýšlel. Remus se tím už nezabýval a vrátil se k rozečtené knize a Enny se po vzoru kamarádky odebrala do postele.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 pepenka5 pepenka5 | E-mail | Web | 6. ledna 2010 v 14:35 | Reagovat

Wow. A nesúhlasím s tebou, že bola kapča o ničom. Bola pútavá, pekne napísaná a to stačí. Ani akcia tam nemusí byť, ak to vieš dobre napísať :D Čo ty vieš ;) :D

2 fanynka12 fanynka12 | 8. ledna 2010 v 18:37 | Reagovat

tahleta kapitolka byla

3 fanynka12 fanynka12 | 8. ledna 2010 v 18:38 | Reagovat

uplne uzasna a jsem rada ze si po dlouhe dobe pridala zase nejakou tu kapitolku :)

4 hplovehp hplovehp | 9. ledna 2010 v 19:24 | Reagovat

To se mi hodně líbilo zvlášt jak se James malem přizabil o křeslo apod. jinak souhlasi ms fanynkou12 ale ráda bych víc typicky pobertovských hlášek . Jinak se mi to líbí ten nápad jako celek a s tvým talentem je to opravdu excelentní.s některých tvých článků jsem se válela tak že mně musela kamoska asi hodinu křísit. Fakt dobrý. Dal se mi lib ize se vztahem mezi Lily a Jimmym nespěcháš že je to to pomalé sbližování , to je napínavější jemnější a přirozenější .

5 hplovehp hplovehp | 9. ledna 2010 v 19:25 | Reagovat

jinak ti přeju trošku opožděně štastný nový rok a hodně spisovatelských nápadů at máme my něco ke čtení

6 hplovehp hplovehp | 12. ledna 2010 v 17:28 | Reagovat

tahle povídka je opravdu moje nejoblíbenější druhá je otec a syn škoda že se ti přetrhla nit ... a pak jsou na stejném místě volání srdce a Potterovi s.r.o. jinak i zbytek tvých stráněk je megáááá dobrej na tuto stranku chodím nejčastěji

7 Alvaro Alvaro | E-mail | Web | 16. listopadu 2011 v 8:37 | Reagovat

Tady je to velmi zajímavé

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama