Everybody should have his own world...

Leden 2010

Info k povídce

19. ledna 2010 v 17:05 | Maggdinka |  *Elita Bradavic*
Je tady info k nové povídce. Je taková všelijaká…ani nevím jaký bude děj…o děj tam ani moc nepůjde, prostě je to taková ptákovina pro dobrou náladu :-) tak doufám, že se vám povídka zalíbí, že si jí oblíbíte a že budete komentovat…..Vaše Maggdinka♥


Název: Elita Bradavic
Přístupnost: Vstup na vlastní nebezpečí :D, nemůžu ale nakazovat od kolika to máte číst, stejně by to nikdo nerespektoval.
Doba děje: 6. a 7. ročník Pobertů + prázdniny mezi ročníky
Místo děje: Bradavice, Londýn, Prasinky, Godrikův důl, možná ještě něco to ještě teď nevim
Žánr: Veliká blbost :D vážnost ani moc romantiky v tom nehledejte, ani nějaké napětí…prostě oddychová debilita :D
Hlavní postavy: AUTP Rose "Sam" Stoneová, AUTP Emma Heckersová, AUTP Sarah Fischerová, AUTP Leona Mendézová, AUTP Jennifer Stoneová, Lily Evansová, Poberti a mnoho dalších vymyšlených i známých postav
Upozornění: Erotické a nevhodné scény, "občas" sprostá slova, ale jinak snad ani nic. Po přečtení se mohou dostavovat i příznaky demence :D
Stručný děj: Rose "Sam" Stoneová vypráví osudy své a svých přátel, jsou v šestém ročníku a tak si chtějí náležitě užít. Nutno podotknout, že hlavní hrdinka je tak trochu pako…Ne dobře, slušně řečeno je to totální dement :D Jak se bude vyvíjet školní rok, co se stane nového a co všechno prožijí v Bradavicích i mimo ně? Čtěte a dozvíte se to ;-)
Pozn. Autora: Musím podotknout, že je to moje první povídka psaná ich formou, nebo chcete-li formou rádoby deníku, tak jsem zvědavá jak si vám můj první pokus bude líbit, já osobně jsem s tím docela spokojená.


No lidi tak to je asi tak všechno co bych k tomu zatím řekla. Doufám, že jsem vás tím infem neodradila, spíše přilákala si tuhle povídku přečíst :-) moc prosím pište už ze začátku komenty, moc mě zajímá, co na to říkáte, jako u každé nové povídky.

12. kapitola - Jak na nový rok...

19. ledna 2010 v 17:04 | Maggdinka |  *Mission-impossible*
Zase je tady nová kapitolka k MI. Trošku sem se rozepsala a chytila novou slinu. Nepsala sem dlouho, takže ty povídky budou podle toho vypadat, tak se mnou prosím mějte slitování. Doufám, že mi chuť do psaní vydrží co nejdýl. Po téhle kapitole napíšu nanejvýš čtyři a ukončím to, už to mám všechno promyšlené do konce a mám už načatou úplně novou povídku z dob Pobertů, kterou uveřejním hned, jak dopíšu tuhle. Nezbývá mi, než popřát hezké počtení a pište pro mě prosím komentáře…..Vaše Maggdinka♥

Jak na nový rok…

Dneska byl Silvestr. Poslední den v roce a studenti Nebelvíru v čele s Jamesem a Siriusem nachystali pořádnou oslavu. Moc lidí tady přes vánoce nezůstalo, ale to vůbec nevadilo. Bylo by tady akorát přerváno, takhle je to nejlepší.
Večer v osm všichni přišli do společenku, kterou ti dva Pobertové včetně Remuse vyzdobili a připravili, tím způsobem, že na každém stole stálo několik flašek. Byla tady Ohnivá whisky, víno, máslové ležáky a nechyběla ani medovina.
Holkám to moc slušelo, na párty k ukončení roku a následnému vítaní toho nového se pěkně vyfikly. James mohl na Lily oči nechat, když s Enny scházela do Společenky. Měla na sobě fialové krátké šaty se zavazováním za krkem a holými zády. Vlasy měla sepnuté, jen pár pramínků spadalo na její odhalená rameno.
Všichni si sedli do kruhu na tři přistavené sedačky a tři křesla, které kluci postavili u krbu, aby byli všichni u sebe a mohli se bavit společně.
Zábava vypukla v plném proudu. Pili a bavili se. Kolem jedenácté už se řešili pěkný kraviny, jako to, co mají ostatní za předsevzetí do nového roku. Padali tady takový blbosti jako třeba pořízení trolla, hodinky s vodotryskem, ale nejvíc vedl zaručeně Sirius, který si předsevzal sbalit všechny holky ve hradě, u kterých se mu to zatím nepovedlo.
Mezitím Sirius všem narazil na hlavy papírový čepičky, jaký se dávají na oslavách a do ruky frkačku. Koukli na hodiny na krbu a zjistili, že je za dvě minuty dvanáct.
Sirius vytáhl odněkud šampus a nalil do skleniček všem. Pak se všichni postavili do kroužku a Sirius podle svých hodinek začal z odpočítáváním. "Deset, devět…" přidali se i ostatní "…osm, sedm, šest, pět, čtyři, tři, dva, jedna, šťastný nový rok! " zařvali všichni naráz a začali s přípitkem. Každý chodil za každým, všichni si ťukali, holky dávali klukům na tváře pusu.
James přišel jako poslední za Lily, pozdvihl skleničku, zadíval se jí do očí a políbil ji na tvář.
"Šťastný nový rok. Ať je ten nejlepší. " pošeptal jí do ucha když se od ní odtahoval. Lily na nic nečekala a přitiskla ho k sobě a pořádně se objali.
"Děkuju Jamesi. " pošeptala tentokrát ona a znovu mu vtiskla polibek na tvář.
Po půlnoci se pilo ještě víc, postupně už začali někteří odpadávat. Jiní tančili na hudbu která se linula ze starého gramofonu na krbu.
"Smím prosit? " před Lily se objevil James, napřáhl k ní ruku a uklonil se.
"Šašku. " zasmála se Lily, ale nedala se dlouho pobízet, odložila svojí skleničku a vložila mu do ruky tu svou a nechala ho, aby jí odvedl na plácek, kde bylo malé místo na tančení. Z gramofonu se linula pomalá a krásná písnička, ale Lily to nevadilo, spíš naopak. Možná to s ní dělal ten alkohol a možná to bylo jen proto, že to prostě chtěla. Už dávno, jen ty pocity dusila hluboko v sobě.
James položil její na svá ramena a svoje položil nad její zadek. Chvíli tančili a Lily cítila, jak se jeho ruce pomalu posouvají níž, ovšem neudělala nic aby mu v tom zabránila. Ani nechtěla.
Písničkou se naprosto nechali unést. Stáli spolu, pohupovali se do rytmu v pomalých intervalech a vnímali jen jeden druhého. Lily ležela Jamesovi na hrudi a on čichal krásnou vůni z její vlasů. Spojila je jejich vášeň. Jejich vášeň k tanci a i teď se to prokázalo. Ani jeden nechtěli, aby tahle chvíle skončila. Lily bylo najednou úplně jedno kdo je vidí a co si o tom kdo myslí, tohle bylo jen mezi ní a Jamesem. Tohle byla jen jejich chvíle.
"Nevypaříme se na chvíli? " pošeptal jí James do ucha, když tančili už skoro půl hodiny. Lily se rozhlédla po místnosti, bylo tu už jen pár lidí a očividně jim nikdo nevěnoval pozornost.
"A kam půjdeme? " otočila se zpátky na Jamese.
"Není to fuk? Můžeme se jít projít ven, jestli chceš, nebo jít někam prostě, hrad je velkej dost. " ušklíbl se mladý Potter. Lily souhlasila a oba si doběhli do svých ložnic pro bundy.
Vyšli ven na chladnou chodbu, jejich odchodu si pravděpodobně nikdo nevšiml, ale i kdyby, jim by to bylo jedno. James s sebou vzal raději neviditelný plášť, přece jen když chtěli jít ven, bylo to nutné.
Hned za portrétem Buclaté dámy ho přes sebe a Lily přehodil a přitiskl se blíž k ní, přeci jen plášť tak velký nebyl a jinak by jim byli vidět nohy. Ale Jamesovi ani v nejmenším nevadilo, že je na něm Lily přitisknutá a ani ona nijak neprotestovala. Hlavní brána byla otevřená a oni se brodili přes školní pozemky k velikému a naprosto klidnému jezeru. Bylo krásné, jako zrcadlo a momentálně bylo ocelově šedé.
James z nich plášť shodil, tady už nebyl potřeba, byla tady dost velká tma na to, aby je nikdo neviděl. Lily se okamžitě rozklepala zimou, přeci sice na sobě měla svetr a kabátek, ale měla jen krátké šaty, slabé punčochy a ne moc teplé kozačky.
"Nechce zahřát? " uchechtl se James, když cítil jak se jemně chvěje. Řekl to spíš jen tak, čekal že ho pošle do určitých míst, nebo mu každou chvíli přiletí na jednu z tváří pořádná facka, ale ani jedno nepřišlo. Mlčení znamená souhlas řekl si Jimmy a risknul to. Posunul se blíž k Lilyině siluetě a přitiskl se k ní.
Když nezaznamenal žádný odpor omotal kolem jejího břicha své ruce. Lily ho za ně po chvíli chytila, ale stála naprosto mlčky a hypnotizovaně zírala na jezerní hladinu před sebou.
"No docela to pomáhá. " prolomila konečně Lily ticho a usmála se. I když jí James neviděl, věděl to. Poznal to na tónu jejího hlasu. "Ale možná by nevadilo, kdyby mi bylo teplo ještě trošičku víc. "
James si jí otočil čelem k sobě, Lily mu trochu polekaně hleděla do očí. Bála se, bála se hlavně sama sebe. Bála se, aby neudělala něco, čeho bude litovat. James ale nic neudělal, jen si jí přitiskl do tvé svalnaté náruče a tiskl jí k sobě tak, že za chvíli jejich tlukot srdce splynul v jeden.
"Je mi s tebou moc dobře Lily. " řekl po dalších pěti minutách mlčení a odvážil se jemně jí políbit do vlasů. Lily měla zavřené oči a vnímala jen to teplo mezi nimi, docela si tuhle chvíli v jeho objetí užívala, ač si to přiznávala docela nerada.
"Nepůjdeme dovnitř? " ozval se James, když už tady stáli snad půl hodiny. Mráz byl tuhle noc opravdu velký, takže se vydali do kopce vstříc hradu.
Vešli dovnitř a když došli do pátého patra, Lily se zastavila.
"Mě se ještě nechce do Nebelvíru. " skoro to zašeptala, ale James jí v tichosti chodby slyšel moc dobře.
"Tak pojď. " usmál se, popadl jí za ruku a táhl ji ještě o dvě patra výš. Lily věděla kam jdou a vůbec neprotestovala. Věděla jen to, že dnešní noc nebude jen tak ledajaká a že neskončí nijak brzo.
James párkrát přešel kolem zdi v sedmém patře a najednou se objevili dveře. Strhl ze sebe a z Lily plášť a naklusali dovnitř.
Místnost to byla krásná, o něco menší než Nebelvírská společenka. Převažovaly zde červeno-zlaté barvy Nebelvíru, místnosti dominoval veliký zdobený krb ve kterém plápolal oheň. Vedle krbu byla akorát dvě už na pohled pohodlná křesla a malý stolek.
"Škoda, že komnata neumí vykouzlit jídlo a pití. " povzdychla si Lily, když si sedla do jednoho z křesel.
"Máš hlad? " podíval se na ní Potter a zarazil zrovna když se chtěl posadit.
"No trošku. A taky žízeň, mám sucho v krku, ale něco ostřejšího by taky bodlo. " ušklíbla se a šibalsky mrkla.
"Není problém, počkej tady, za čtvrt hodiny sem zpátky. " než stačila Lily cokoli namítnout, James přes sebe přehodil neviditelný plášť a byl pryč.
Lily mlčky seděla a zkoumala místnost ve které teď seděla. Když už neměla co vykoukat, zahleděla se do krbu a pozorovala neposedné plamínky.
Její myšlenky se stočili tam, kam původně nechtěla. Zase myslela na Jamese. Poslední dobou nerozuměla hodně věcem. Nevěděla, jak se to chová. Nevěděla, jak se vůbec má chovat. Nevěděla ani, proč tady sedí teď a tuhle hodinu, ale ta největší otázka - proč právě s Potterem?
Nelíbilo se jí to. Vždycky všechno musela vědět, jinak byla nervózní. Vždycky si věděla se vším rady, ale zrovna teď, kdy by to potřebovala nejvíc, byla v koncích.
Po asi dvaceti minutách se otevřeli dveře a vešel James. Teda Lily si myslela, že to je on, jelikož se dveře jen otevřeli a zavřeli, aniž by někdo viditelný vešel.
James ze sebe plášť shodil, přešel ke stolku a položil na něj veliký piknikový koš až po okraj narvaný jídlem a pitím.
Lily se okamžitě dala do zkoumání obsahu košíku. Byl tu kus nějakého dortu, trocha ovoce, nějaké vánoční cukroví a dokonce i pus kuřete a chleba. Z pití tady byli dva máslové ležáky a jedna láhev Ohnivé whisky.
Lily popadla kuřecí stehýnko a chleba a rozdělala si máslový ležák. James místo toho popadl kus dortu a ležák si dal taky. Chvíli mezi nimi panovalo ticho a oba jen jedli a pili. Lily se zvedla s tím, že si umyje mastné ruce, ale nebylo kde. Jakmile na to pomyslela, objevila se v rohu komnaty malá místnost se záchodem, umyvadlem a dokonce i sprchou.
Seděli na křeslech a dlouho si povídali. Nedávno zkontrolovali hodiny a zjistili že už jsou skoro čtyři hodiny ráno.
"Víš Jamesi, ty si zvláštní. " pronesla Lily, když mezi nimi už pěknou chvíli panovalo ticho. Ohnivá whisky kterou dnes už vypila a kterou srkala právě i teď už dělala své a ona se osmělila natolik, aby mluvila upřímně.
"Jo tohle slovíčko žeru. " uchechtl se James. "Slovem zvláštní můžeš vyjádřit, že je někdo, hodnej milej a tak, ale ve většině případů to znamená, že je to exot, blázen, nebo naprostej idiot. "
"Možná ode všeho trochu. " usmála se Lily, ale na Jamese se podívala.
"Já jen…změnil ses. Ještě před pár měsíci by mě vůbec nenapadlo, že s tebou ve čtyři hodiny ráno na nový rok budu sedět sama a popíjet Ohnivou whisky. " uvedla to na pravou míru. "Nebo sem to možná ani vidět nechtěla. Snažila sem si nakecat, že seš špatnej, jen proto, abych se nějak nespálila, abys mi neublížil. "
James na ní koukal. Ona na něj ani nemrkla, hypnotizovaně zírala do dohořívajícího ohně. Chvíli mezi nimi vypuklo ticho, James nevěděl, co má říct, i když věděl, že by něco říct měl, cokoliv.
"Jo choval sem se jako idiot. Ale změnil sem se. Vážně. " řekl po chvíli rozmýšlení James. Lily se na něj konečně podívala a trochu se usmála.
"Možná trochu. " začala Lily mluvit, James se ušklíbl. "Ale co, bylo to jen takový puberťácký machrování. I když mě to kolikrát štvalo a jak ses občas choval ke Snapeovi. Nikdy v těch tvých útocích nebylo něco víc, nebylo v nich zlo. Chtěl ses prostě předvést před školou. Si kdovíjaký, ale rozhodně ne zlý. "
Jamese její slova trochu uklidnila, aspoň si o něm nemyslela něco špatného.
"Pamatuješ si, jak sme se tenkrát v prvním ročníku srazili ve vlaku? " řekl po chvíli James a zahleděl se Lily do očí.
"Jasně. "
"Tenkrát sem si myslel, že přede mnou stojí anděl. Už od prvního okamžiku sem se do tebe zamiloval. Víc to začalo tak ve čtvrtém ročníku. No a ty zvaní na rande před celou školou, za to se ti omlouvám. Nemělo to bejt nějaký machrování, nebo abych tě ztraptil, prostě sem byl idiot a nedošlo mi, že ti to je nepříjemný. Ale nikdy sem si z tebe nedělal srandu, vždycky sem to myslel vážně. " James vzpomínal, koukal někam za Lilyinu hlavu a usmíval se. Pak se na Lily podíval, jejich pohledy se střetnuli, dívala se na něj celou dobu. Najednou jí James přišel, jako úplně jiný člověk. Hleděli si do očí snad plné dvě minuty, když se James zvedl a řekl "Zatančíme si? "
"Není tady hudba. " oponovala mu Lily, ale jakmile to řekla, na poličce vedle krbu se objevil veliký gramofon a začal hrát nějakou pomalou písničku.
"Není co dodat, výmluvy tady nepomůžou. " zasmála se Lily, vstala a přešla k Jamesovi. Ten si jí přivinul k sobě, pomalu jí položil ruce na boky a Lily ty své omotala kolem jednoho krku. Jakmile se jí James dotkl, příjemně jí zamrazilo a začal se jí zrychlovat tep, jeho dotyky byli vždy tak příjemné, hlavně když spolu tančili. Stáli naproti sobě, pohupovali se do rytmu a uhranutě si zírali do očí.
Po chvíli Lily hlavu sklonila a položila jí Jamesovi na rameno. Do nosu jí uhodila jeho jemná, ale přitom mužná vůně, která jí dávala jakýsi pocit bezpečí. V jeho rozložité a svalnaté náruči se skoro ztrácela, byla totiž velmi drobná. Vždy když mu byla takhle nablízku, měla pocit, že se jí nemůže nic stát, i kdyby se tu objevili Smrtijedi.
James měl zavřené oči a čichal tu levandulovou vůni jejích rezavých vlasů, které vždy tak miloval.
Nevěděli jak tam tančili dlouho, kolik písniček už slyšeli, ale Lily začala pociťovat velkou únavu. I James cítil, jak v jeho náruči začíná trochu malátnět. James se podíval na hodiny na krbu a zjistil, že bude skoro šest hodin ráno.
"Už je pozdě. Nebo spíš moc brzo. " uchechtl se James, ale žádné odpovědi se mu nedostalo. "Slyšíš Lily? Měli bychom jít, si unavená, půjdeme se vyspat. "
"Mě se nikam nechce. " zakňučela Lily a nepustila se ho. V tu chvíli se v rohu místnosti objevila veliká postel s nebesy. Lily si asi pomyslela, že chce spát.
James kroky tance nasměroval tam a pomalu tam Lily odvedl, pak jí vzal do náruče a položil na postel, ihned usnula. Vypadala tak sladce, když spala pomyslel si James a přehodil přes ní přikrývku.
Chvíli jí pozoroval, sedl si do křesla a dopil Ohnivou whisky. Po půl hodině i jeho přemohla únava, tak se osmělil a lehl si na kraj postele vedle ní.
Po pár hodinách se vzbudil, Lily ještě spala, najednou dostal nutkání. Sklonil se nad ní a políbil jí. Nejdřív jednou a pak začal polibek prohluboval, po chvíli zapojil i jazyk. Lily se částečně probudila, ale ještě nevnímala a oči neotevřela. Začala spolupracovat a i ona zapojila jazyk. James se po chvíli odtrhl a odešel do kuchyně. Lily sebou trhla a vylétla do sedu, právě teď si uvědomila co se stalo. Podívala se ke dveřím, které se zrovna zavírali, ještě zahlédla rozcuchanou čupřinu vlasů. Znovu položila hlavu na polštář a jemně se usmála.

New povídka

14. ledna 2010 v 16:54 | Maggdinka |  *Elita Bradavic*
NO je to tak. Buď sem se zbláznila nebo nevim, ale mám novou povídku. Zatím o ní nic prozrazovat nebudu. Za nedlouho dodám info o čem pude a tak a první kapitolku přidám až dopíšu Mission-Impossible, abych těch povídek neměla moc. Řeknu vám jen to, že k nové povídce už pár kapitol napsaných mám, takže její přidávání bude (aspoň ze začátku) docela rychlé :-)
Jinak do týdne hodlám přidat novou kapču k MI, i když s komentářema jste mě moc nepotěšili. Jasný, co bych taky čekala po tak dlouhý pauze že jo, to chápu...
No to je k dnešnímu infu všechno, jen aby jste věděli co se děje a že s blogem rozhodně končit nehodlám ;-) mějte se hezky a nezapadněte někde do závěje. Tady u nás v Pardubicích je asi metr sněhu, ani můj taťka si tady tolik sněhu nepamatuje a to už mu pěknejch pár let je. Nechápu to, v 200 metrech nad mořem a je tady víc sněhu než v Krkonoších kde byla o víkendu kámoška :D
Sem se dostala jinam, tak se mějte hezky, kapča přijde brzo :-)....Vaše Maggdinka♥

Stavte slavobrány

5. ledna 2010 v 16:55 | maggdinka |  Keci kolem blogu
Ano ano vidíte dobře :) jsou tu dvě nové kapitolky, k MI a Potterovým :) trvalo to hoodně dlouho, ale teďka sem toho napsala dost, takže kapitoly budou přibývat rychleji :) kritické období mám snad už za sebou :) užijte si je a prosím moc prosím komentujte :) to je asi tak všechno co jsem vám tímhle chtěla oznámit....Vaše Maggdinka♥

6.kapitola - Rána pod pás

5. ledna 2010 v 16:53 | maggdinka |  *Potterovi s.r.o.*
Přináším novou kapitolku k Potterům. Mám jednu malou připomínku, co se týče komentářů. Je jich strašně málo, obzvláště u téhle povídky.Já vím, že je to hlavně tím, že vůbec nepřidávám, ale stejně. Trochu mě to mrzí, protože nevím pak na čem jsem, když to tak málo hodnotíte. Vím že nepřidávám zrovna rychlostí blesku, ale snažím se a tak by jste se mohli i vy snažit psát komenty, co říkáte? No nic, přeju všem krásné počtení a za každý komentář předem děkuju, vždycky mě vaše ohodnocení ať už kladné nebo záporné potěší…….Vaše Maggdinka♥

Rána pod pás

Dny v hradě se pomalu vlekly a pomalu se blížil konec září. Studenti sedmých ročníků ovšem už teď měli práce a úkolů až nad hlavu. Profesoři se totiž v ročníku, kdy se skládají závěrečné zkoušky OVCE zbláznili.
"Hele Tichošlápku, podnikneme něco ne? " ozval se James, když seděli všichni jednoho zářijového večera ve společence a lámali si hlavy nad úkoly.
"Jo třeba se můžete taky jednou učit, to by bylo pro vás něco nového. " ušklíbl se Remus, ale bylo mu jasné, že tenhle návrh u jeho dvou kamarádů neprojde a také že měl pravdu.
"Sory kluci, mám rande. " pohodil Sirius vlasy, přičemž omdlela polovina holek ve společence. Jess se na Blacka podívala. Docela jí zajímalo s kým "chodí" teď. Šel snad na rande s Denis? Ani by se moc nedivila.
"Tys tu Stacy ještě nenechal? Nebo jdeš zase za nějakou jinou? " James, jako by četl sestře myšlenky.
"Jakou jinou? Jasně, že jdu za Stacy. Tohle je vážný Jimmy. " přitakal vážně Sirius.
"Jo to říkáš s každou. " odfrkl si Potter.
"Ne tentokrát je to něco jinýho. Ona je úplně jiná než ty ostatní. "
"Ne! Slyším špatně, nebo že by se náš cassanova konečně zamiloval? " vyhrkl překvapeně Remus, který se doteď věnoval pojednání z astronomie a jen na půl ucha poslouchal rozhovor kamarádů.
"Monny, víš že ti možná i jo? " Nikdo u stolu nevěřil svým uším. Nejen že šel Sirius na rande s holkou i po týdnu, což u něj nebylo vůbec zvykem, ale navíc sám řekl, že se možná zamiloval, proti čemuž se vždy skálopevně obhajoval.
"No nic já jdu. " vylétl z křesla a za veselého hvízdotu se ze společenky vypařil. Ostatní se dali opět do psaní, v Jamesově případě do opisování, pojednání.
Jess ale zaraženě seděla a koukala na portrét Buclaté dámy, kde před chvílí zmizel její kamarád. Nemohla tomu uvěřit. Nejen že jí ušlo, že má opět holku, ale nejvíc jí naštvalo, že je to zrovna Stacy.
Moc dobře věděla o koho jde. Byla to jedna blondýna z Mrzimoru, kterou absolutně nesnášela a to z prostého důvodu - byla to totiž absolutní kráva. To že se Sirius možná zamiloval jí sice překvapilo, ale nehorázně jí nasralo, že zrovna do ní. Nikoho horšího si on už vybrat nemohl. Jako by jí to snad dělal schválně, protože věděl, jak moc jí nenávidí.
James si jejího zamyšleného pohledu všiml a zkoumavě si jí prohlížel. Jessica si toho po chvíli všimla a strojeně se na bráchu usmála, aby tak zamezila dalšímu skenování jejích myšlenek a pocitů.
"Ségra, nejdeš na cígo? " přichomítl se po chvíli k Jess James. Souhlasila a šla si s ním zakouřit dolů na nádvoří. McGonagallka jim v tomhle případě mohla políbit. Jess měla tyhle chvíle s bráškou ráda, bylo jí s ním hezky. Usoudila, že mu řekne o čem přemýšlí, vždyť si říkají všechno. Možná že bude trošku naštvanej, ale vyslechne jí a třeba i pomůže. Navíc se jí uleví, když to někomu řekne. Lily to říkat nebude, už ví předem, co by odpověděla.
"Tak povídej Jess, copak se děje. " začal James, jakmile se usadili na jedné z laviček a zapálili si cigaretu. On jí opravdu měl prokouknutou.
"Víš asi bych ti měla odpovědět, že nic, ale to neudělám. " začala Jessica. "Rozhodla sem se, že ti to řeknu, možná se ti to nebude líbit, ale to mi je fuk. Je to moje věc a nic se s tim nedá dělat. "
"Sestři, ty mě děsíš, nejseš zbouchnutá, že ne? " vykulil Potter svoje oříškové oči.
"Cože? Ses podělal ne? Ještě to tak. " začala se Jess chechtat, to je pěkně vidět, za co jí její vlastní bratr má. Ještě aby byla těhotná, to by jí tak scházelo.
"Prostě, když dneska Sirius řekl, že de zase se Stacy byla sem zaskočená, ale hlavně naštvaná. Vždyť víš, jak jí nesnáším čubku jednu blonďatou. " začala Jessica zase mluvit. James se při jejích slovech uchechtl a přikývl.
"Myslela sem, že mi to vadí kvůli tomu, jenže jsem si teďka uvědomila jednu věc. Možná trochu znepokojující. " zase se odmlčela, James netrpělivě čekal.
"Prostě. Asi sem se do něj zamilovala. Ne asi, čím dál nad tim přemejšlim, tim víc mi to přijde realistický. Prostě jo. " James na ní zíral s vykulenýma očima. Sice nad tím dřív přemýšlel, jenže když to na něj sestra teďka najednou na rovinu vybalila, nemohl tomu uvěřit.
"Jako ty do Siriuse? " vykoktal ze sebe nakonec velice smysluplnou větu.
"Jo, moc se mi to nelíbí. Prostě vím, je to tvůj kámoš a můj taky, prakticky už od prváku. Navíc vím, že teďka nemám šanci, sám si to slyšel ne? Jo asi sem se do ní zamiloval. Prostě na to prdim, ono to samo vyšumí, najdu si nějakého nabíječe a bude to. " zazubila se Jessica povzbudivě, nejen kvůli bratrovi, ale taky kvůli sobě. Neříkala to ani tak jemu, jako spíš sobě.
"Ty tomu sama nevěříš co? " James si jí prohlížel jako pod rentgenem. Kruci, ten na mě nějako moc ví, neměla bych mu furt všechno říkat, pomyslela si Jess. Nebo že by se naučil Nitrozpyt?
"Ale prosím tě, byla sem snad já někdy zamilovaná? " uchechtla se Jessica, ale jen tak naoko. Je sice pravda, že pořádně zamilovaná nebyla snad nikdy. V téhle snad jediné věci se s bratrem lišili, zatímco jemu se už od prváku líbila Lily a měl jen asi tři holky, se kterýma stejně dlouho nevydržel, Jessica tyhle věci nikdy moc neřešila. Chodila si s kým chtěla a patřičně si vztahy užívala. Ne že by to byla nějaká coura na způsob Stacy Lewisové.
"Hele jak ti říkám, to bude dobrý. " usmála se Jess povzbudivě a chytila brášku za ruku.
"To doufám, protože se nechci dívat na to, jak se trápíš. Nevím, ale z toho jak Sirius mluví mu ona úplně poblbla hlavu. Zrovna taková kráva, víš že jí taky nemám rád. Nemyslím si, že to bude jen chvilková záležitost. " pokračoval James. Jessica se zvedla, na tohle téma už se moc bavit nechtěla a navíc už byla docela unavená a musela dodělat ještě nějaké pojednání na přeměňování, které si musí rychle opsat od Lily.
--------------------------
Všichni se pomalu táhli na jednu opět nudnou a nezáživnou hodinu dějin čar a kouzel. Ke smůle Jessici s nima šla i ta pipina z Mrzimoru, se kterou teď Sirius chodil. Mrzimor totiž s nimi měl dějiny a ta káča trvala na tom, že musí jít se Siriuskem.
"…takže já sem měla úplně celou hlavu mokrou, ten blbeček mi zničil účes. " štěbetala ta kráva zrovna a vzápětí se začala pisklavě smát. Jess přesně tenhle typ holek nesnášela. Jak to vypadalo, ani ostatní z její přítomnosti moc nadšeni nebyli. James si každou chvíli něco mumlal v čem se dalo zaslechnout slovo kráva a tak podobně, Remus protáčel při každé její větě oči a Lily po Jess koukala znechucenýma pohledama.
Jess se usadila do lavice s Lily, přes uličku seděl její brácha se Siriusem. Na toho se každou chvíli otáčela Stacy a posílala vzdušné polibky a další podobné nechutnosti. Jess se pohodlně uvelebila na lavici a snažila se usnout, protože toho zase dneska moc nenaspala. Navíc nechtěla sledovat tu blonďatou krávu dvě lavice před sebou. Lily si samozřejmě psala jako vždy zápis. Ona sice byla prdlá, ale co se týkalo školy, tu brala smrtelně vážně, protože byla neskutečně ctižádostivá a chtěla si věčně dokazovat, že ona je nejlepší.
Jessica přemýšlela. Školní rok jí i bratrovi nezačal zrovna nejšťastněji. Lilka ta svině nevděčná se dala dohromady s tím šampónem Jayem, takže James měl zase důvod k smutku. Obdivovala ho, nedal to na sobě vůbec znát. I když on si za ty roky vlastně na nezájem z Lilyiny strany už zvykl a proto se Jess ještě víc divila, že se na ní ještě nevybodnul. Vždyť on byl fakt pěknej, hodnej, milej a vtipnej kluk, mohl mít na každym prstu deset holek a Lilka to prostě nedokázala ocenit.
Teď ještě ona se Siriusem. Jejich rodina je asi nějaká prokletá.
Už klimbala, profesorův výklad už od začátku nevnímala, jako vždycky. Vtom jí do hlavy něco udeřilo. Byl to kus papírku. Byl to vzkaz, který si studenti při hodinách posílají. Kdo jí to mohl poslat?
Rozbalila to a četla.

Nazdar ségruš,
Co se ti stalo? Seš nějaká přešlá. Řekni kdo ti co udělal a rozbiju
Mu hubu ;-)

Sirius

Co se děje, že si taky všímá něčeho jinýho, než zadku tý nány? Pomyslela si Jess celá vytočená. Sice jí potěšilo, že si Sirius všiml a že se stará, co s ní je, ale zrovna teď měla tak blbou náladu, že byla trochu nabroušená. Přemýšlela co mu má napsat, nebo spíš jestli mu má vůbec napsat. A hlavně co. Napadlo jí, že mu napíše něco v tom smyslu: Ahoj Siriusi, tvoji nabídku přijímám, ovšem asi se ti moc nebude zamlouvat skutečnost že bys měl nakopat zadek sám sobě, co?
To ale rychle s úšklebkem zavrhla a rozhodla se, že v tomhle případě bude lepší lhát. Vzala brk a začala škrábat odpověď.

Ahoj draku,
Nechápu, jak jsi přišel na to, že mi něco je. Jsem naprosto v pohodě, prostě no stress ;-) sem jen trochu přešlá a unavená, nic víc. Buď v cajku okej?

Pa Jess

Složila papírek a hodila ho zpátky po Siriusovi. Zadívala se před sebe a neušel jí ten nepříjemný pohled Lewisové, když mu podávala vzkaz. Jessica se pro sebe se zadostiučiněním zašklebila.
Po chvíli zachytila Siriův pohled koukal na ní značně nedůvěřivě, pak ale jen zakýval hlavou jako že všechno oukej a dál už to neřešil. Jess si zpátky položila hlavu na lavici a opět se ponořila do svých myšlenek a na výklad toho starýho a nudného ducha se zvysoka vykašlala.
Konečně se ozval osvobozující zvuk, který oznamoval konec hodiny. Jessice přišlo, že tam snad proseděla celý odpoledne, tak dlouhý to pro ní bylo. Popadla tašku a aniž by na někoho čekala odešla do pokoje, protože nestála o společnost tý blbý blonďatý krávy.
Celá skupinka Pobertů plus Jess s Lily seděli večer ve společence. Jessica byla upřímně ráda, že Stacy nechodí do Nebelvíru a že aspoň večer si od ní můžou odpočinout. Sirius měl totiž asi pocit, že by jí měl všude tahat s sebou nebo co.
"Heleďte děcka." Ozvala se Lily a Jess bylo hned jasný, že to bude nějaká volovina, to už u ní dokázala poznat jen z oslovení.
"Je už skoro měsíc za náma a my sme ještě neměli žádnou pařbu, nic. To je docela krize co? " sdělila všem přítomným. Jess musela uznat, že navzdory jejím jindy blbým kecům, má teď výjimečně pravdu.
"Hej Evansová, říkám to nerad, ale musim s tebou výjimečně souhlasit. Ty nejseš zas tak blbá jak vypadáš, tak nechápu proč si na to hraješ." Ušklíbl se Sirius a obdivně na Lily mrkl.
"Jo ale půjdeme sami, jen nás šest jasný?" ozval se Jimmy a pohled věnoval zvláště Tichošlápkovi, takže všem bylo jasné že naráží na to, aby s sebou netahal tu krávu od Matela. Jess se po očku podívala i po Lilce, které bylo samozřejmě jasné, že tím pádem s sebou nemůže vzít ani Jaye. On to vlastně ještě o ní a o Cromwellovi nikdo nevěděl, scházeli se většinou až večer, za což jí byla Jess velice vděčná. Aspoň se s tím debílkem neproducírovala před Jamesem.
"Ok ale teď jde o to, jestli si uděláme soukromou párty v komnatě nejvyšší potřeby, nebo pudem do Čuňárny. " ozval se znovu Sirius. Snad jste pochopili že to zvláštní slovo je naše synonymum pro Prasinky.
"To se domluví postupem času, je teprve úterý, pudem buď v pátek nebo v sobotu, to je jasný." Uťala Jess debatu, protože věděla, že by byla stejně na prd, protože jejich rozhodnutí se do víkendu změní nejméně třikrát.
Jess se sama pro sebe pousmála. Na víkend se už moc těšila, protože to znamenalo jediné - užijí si to tam jako za starých časů, bez těch stupidních keců té namyšlené káči. I bez toho šampóna, co teď chodí s Lily.
Dala si také velké předsevzetí, že až budou v Prasinkách, zkusí aspoň jednoho z nich zlomit, aby se se svými nynějšími partnery rozešli. Bylo jí hrozně líto Jamese kvůli Lily a Cromwellovi. Zatřepala hlavou a dala se do dopisování pojednání, nad kterým právě seděli.

11.kapitola - Koupelna

5. ledna 2010 v 16:52 | maggdinka |  *Mission-impossible*
Konečně nová kapitolka k Mission Impossible. Je taková, ani sama nevím. Musíte to hold zhodnotit vy. Sama to posoudit nedokážu. Proto moc prosím o komentáře, které by zhodnotili kapitolku a prosím, trochu věcné - tj. pořádná konstruktivní kritika - jako co se vám přesně líbilo. Jasně že jsem ráda i když napíšete že to byl krásný atd., jenže mě to moc nepomůže a neřekne mi co přesně, jaký přesný děj nebo situace se vám líbila, proto se prosím víc rozepište, ať opravdu vím na čem jsem…..Vaše Maggdinka♥

Koupelna

"Dárky! " Enny vylétla z postele, jako neřízená střela a brala mety dolů do společenky. Lily ospale rozlepila nejprve jedno oko, pak i druhé. Nebyli to ani čtyři hodiny, co šla spát, ovšem vidina dárků pod stromečkem jí z postele přeci jen vyhnala.
Enny už seděla u stromku a rozbalovala druhý dárek, když Lily scházela ve svém modrém županu po schodech, naproti dolů seběhl Sirius, pak Peter, Remus šel v pohodě a v klidu a James ještě se zalepenýma očima, dokonce si zapomněl vzít brýle. Jakmile spatřil Lily, pozdravil jí váhavým úsměvem.
"Jé díky Lily! " vykřikla Enn a málem Lily sklátila, jak se na ní vrhla, aby jí objala.
Když si rozbalili dárky, šli společně všichni na snídani.
"Lily počkej! " křikl na zrzku James, když se chystala po snídani jít rovnou do ložnice. Dvanácterák k ní přiběhl, přičemž se málem zabil o křeslo. V ruce měl vánočně zabalený balík a podal ho Lily.
"Ježiši, Jamesi, to nemůžu přijmout, já pro tebe nic nemám. " protestovala Lily a balík od sebe odstrkovala.
"Mě nic dávat nemusíš. Stačí mi, že můžu být s tebou. " zazubil se Jimmy a balík jí narval do náruče. "Navíc se ti to bude hodit. " dodal.
"Tak děkuju. " začervenala se Lily, vtiskla Jamesovi pusu na tvář a rychle vyběhla do ložnice. Potter stál omámeně pod schody, čuměl tam, kde Lily před chvílí zmizela a přejížděl si prsty po místě, kam ho políbila.
"To mi dal James. " odpověděla zrzka Enny na otázku, co to má v ruce.
"Dárek od Jimmyho jo? Rozbal to dělej. " vyhrkla Enny vzrušeně a kecla si k Lily na postel. Lily balík vybalila a vyndala dar.
"To je krása. " vydechla Sawyerová a zírala na krásné modré, rozevláté krátké šaty. Které teď Lily držela ve vzduchu.
"Ale na co šaty? " zakabonila se Enny a úsměv jí stekl z tváře.
"Co já vím? " zasmála se Lily nuceně a šaty raději schovala do skříně. "Třeba na ten ples. "
S tímhle vysvětlením se Enny naštěstí spokojila a tak už se na nic nevyptávala. Lily si oddechla a slíbila si, že Jamese zabije. Šaty byli strašně krásné a Lily se nemohla dočkat, až si je zkusí. Nevěděla, jak Jamesovi poděkuje, ale zabije ho proto, že riskoval, že jejich trest praskne a ona nechtěla, aby se to kdokoli dozvěděl ještě před plesem.
Bylo jí moc hloupé si šaty nechat, když ona sama mu nic nedala a hlavně - ty šatky musely stát pěkný balík.
"Lily máš dneska zase čas? " Poberti holky dohonili, když šli na večeři. Lily se na Jamese podívala a hned jí bylo jasné, že myslí na trénink. Sama už se nemohla dočkat, těšila se, až si zase zatancují. Za tu chvíli se pro ní tanec s Jamesem stal drogou.
"Jasně, tak v osm ve společence? " přitakala Lily s úsměvem a když James přisvědčil, vydali se všichni společně na večeři.
V osm se sešli, jak se domluvili. James ani nebral neviditelný plášť, byli prázdniny, tak nikdo na chodbách nehlídkoval. Občas jen Filch s tím smetákem, co si říkala kočka, ale těm dokázali hravě utéct.
"Říkal jsi, že dneska dáme zvedačky. " připomněla Lily radostně, když se chystali prolézt portrétem.
"No vidíš, já jsem blbec. " plácl se Jimmy do čela.
"Jdi se prosím převléct do plavek, nebo do něčeho v čem půjdeš do vody. " poprosil Lily a sám vyběhl zpátky do pokoje. Lily tam chvíli zaraženě stála, ale poslechla ho a šla si vzít plavky.
"Co budeme dělat? " vyptávala se Evansová, když šli chodbou ke komnatě nejvyšší potřeby.
"No ty zvedačky. " vysvětlil James, čímž Lily nic nového neřekl.
"Tudy. " chytil Potter Lily za ruku a zahnuli za roh.
"Počkej, tudy se přeci do komnaty nejvyšší potřeby nejde. " protestovala Lily a ohlížela se přes rameno, jestli tam náhodou nejde Filch, když James změnil tak náhle a nevysvětlitelně směr jejich cesty.
"Taky že tam nejdeme. " vysvětlil James, ale nic víc neřekl, pouze jí táhl za ruku chodbami. Lily se vůbec neorientovala a nevěděla, kam jí to vlastně vede.
Konečně stanuli před jakýmsi obrazem, James řekl nějaké heslo a objevili se dveře. Lily začala docházet, kam jdou. Tady už několikrát totiž byla.
Otevřeli dveře a její domněnky se vyjevili jako správné. Byli v prefektské koupelně. Byla to veliká místnost, které dominovala veliká vana. Byl to spíše už bazén, byl opravdu velký, dalo se v něm v pohodě i zaplavat.
"Počkej, to budeme cvičit ve vodě? " vykulila Lily oči, když James pustil kohoutek a do bazénku se začala řinout voda.
"No a jak bys to chtěla jinak cvičit? Nejdříve se musíš naučit jak držet rovnováhu a všechno ostatní, než to budeme moct cvičit natvrdo. By sis akorát nabila šišku. " poučil jí James znalecky a bez jakýchkoli okolků se začal svlékat. Lily na něj chvíli ještě překvapeně koukala a pak se odvrátila.
"Tak pojď, svlékni se a půjdeme cvičit. " pobídl jí, když už stál po hrudník ve vodě. Lily se trochu začervenala, přeci jen před Jamesem ještě v plavkách nebyla a bylo jí to takové nepřirozené. Pak ale svůj stud překonala, řekla si, že tady jde jen o nácvik k tanci a svlékla se.
Měla na sobě dvoudílné strakaté plavky, které úžasné lichotili její postavě. Ne že by to teda potřebovala, její postava byla bezchybná i tak. James na ní chvíli zíral a když si uvědomil, že to asi vypadá blbě a že se Lily nervózně ošila, odvrátil se.
"Tak na co čekáš? Pojď. " vyzval jí. Lily se nadala dlouho pobízet a do vody skočila. Byla příjemná, ani ne horká, ani studená, prostě tak akorát.
"Pojď sem ke mně. " Lily pozvedla tázavě obočí. James se zasmál.
"No když tě chci zvednout, tak asi budeš muset být u mě a ne stát tři metry daleko. "
Lily k němu váhavě přikročila. Po tom včerejšku totiž nevěděla, jak se má k němu chovat. Navíc se pořád bála toho, o čem přemýšlela, když přišla z Prasinek. Vždyť ona se bála, že Jamesovi na trénincích, až spolu budou tancovat, neodolá a teď tu stáli skoro nazí v bazéně tělo na tělo.
James jí koukal do očí. Tenhle pohled nesnášela, byla z něj úplně na měkko a zrychloval se jí tep i dech. James jí položil ruce na boky.
"Co to děláš? " utrhla se na něj Lily trochu vyděšeně a jeho ruce ze sebe strhla. Ten na ní nechápavě zíral, vždyť nic neudělal.
"Hele, když chceme udělat zvedačku, musím tě držet a vyzvednout tě, nebo snad nade mě vyskočíš sama? " bránil se James. Tentokrát v tom byl opravdu nevinně, věřte nebo ne. Opravdu jí na boky šáhl jen proto, aby mohli začít.
"Já…ehm…promiň. " Lily zrozpačitěla. "Nevím, co blázním, jasně že mě musíš při tom držet. " ono ta její reakce nebyla proto, že by jí naštvalo co si James dovolil, nebo že by jí to snad vadilo, ale hlavně proto, že by se asi neudržela. Už teď byla zmatená a ještě Jamesovi dotyky, to na ní prostě bylo moc. Zhluboka se nadechla a uklidnila se.
"Tak to zkusíme znova, co mám dělat? " usmála se, aby Jamesovi naznačila, že už je ready a opět k němu přistoupila.
"No teďka tě zvednu nad sebe. Musíš mi trochu pomoct. Až to budeme dělat natvrdo tak se i rozeběhneš, abys měla správný výšvih. Musíš se ale vzepřít o moje ramena, pomůžeš tím sobě, ale hlavně mě, abych tě nahoru vůbec dostal. " začal s vysvětlováním. Lily pozorně poslouchala, co všechno jí říká. Musela slyšet všechno, aby to pochopila a aby to bylo hned od začátku co nejlepší.
"Když se nám povede, abys byla nahoře - což nebude to nejhorší - musíš se udržet. To je to nejtěžší. O mě se nestarej, já tě unesu, ale jde o to, že musíš mít tělo pořádně vypnuté a držet rovnováhu. Nohy natažené, hlavně je nekrč. Hlavu drž zpříma a teď to nejdůležitější. Hrudník musíš trochu vzepřít nahoru, aby ses nepřevážila a nenamlela si hubu. " Lily se zasmála. "Ne to se nesměj, to je vážná věc. Ruce musíš trochu tlačit za lopatky, jakoby dozadu. A pamatuj, musíš být napnutá a ne jako hadrová panna. "
"Já ti nevím, docela se bojím. " ošila se Lily. "Tys to už někdy dělal? "
"Jo jasně v kurzech. Naučili jsme se to s mojí tehdejší partnerkou docela rychle a ona byla určitě těžší než ty. Jsi moc šikovná, naučíš se to rychle. " utěšoval jí s úsměvem. Lily mu věřila. Navíc, kdyby to nikdy nedělal, nevěděl by, jak a co se má dělat.
"Jamesi, já se bojím. " zakňučela.
"Neboj, jsi šikovná, zvládneme to. A navíc, je tady voda, nanejvýš oba spadneme pod vodu no. Hlavu si tady nenabiješ. " zazubil se na ní povzbudivě.
"Dobře tak to zkusíme. " přikývla nakonec s novým odhodláním. Vždyť by se nic nestalo, kdyby jim to nešlo, James říkal, že místo toho můžou dát cokoliv jiného. Navíc ale říkal, že zvedačka je krásné ukončení a je to třešnička na celém tanci a když už měli tančit před celou školou, tak v plné parádě.
James jí opět chytil za boky, Lily příjemně zamrazilo. Chytila se jeho ramen, která byla asi v úrovni její pusy.
"Teď nadskoč. " Lily Jamese poslechla a nadskočila, on se zapřel, pevně jí chytil. Ona se naproti tomu zapřela pořádně rukama o jeho ramena a vylétla do vzduchu. James dal ruce přímo nad hlavu, takže Lily jakoby chvíli visela v prostoru. Snažila se dělat vše, jak jí James popsal, ale převážila se a po hlavě dolů se zřítila do vody. James, který jí držel samozřejmě také rovnováhu neudržel a žuchnul za Lily.
Vynořili se a oba se řehtali jako blázni.
"Náhodou napoprvé to nebylo tak strašný. Zas takový dřevo nejsi a jsi lehká jako peříčko. " vyblekotal Potter s pusou plnou vody.
"Jo, taky jsem myslela že to bude horší. Jdeme znovu? "
"Že váháš. Přece jsme sem nepřišli, abychom si to zkusili jednou a zase šli. Budeme to zkoušet, dokud budeme moct. " ujistil jí James a oba k sobě opět přistoupili. Chytil jí za boky a zopakovali to co před chvílí. Ovšem teď jim to nevydrželo tak dlouho a Lily zahučela do vody téměř ihned.
Tohle opakovali ještě dvě asi dvě hodiny, dokud Lily zaprotestovala.
"Dost, stačí! " vykřikla, když se vynořila po asi padesátém pádu po hlavě do vody. "Už mě bolej ruce, jak se furt o tebe zapírám a celé tělo, jak musím být vypnutá a držet rovnováhu. Mimo to jsem si dala do nohy, jak jsem předtím spadla. "
"Jo dobře, taky si myslím, že to pro dnešek stačí. " přikývl James a odporoučel se z vody za Lily, která už se vysoušela ručníkem.
"Jde to ale docela. Ještě párkrát sem půjdeme a myslím, že pak to můžeme zkusit naostro. Uvidíme, jak to dopadne. " usmál se a začal se oblékat.
Když se oblékal podíval se na hodinky, které si vzápětí upnul na ruku.
"Ty vado, to už je skoro jedenáct? Vůbec mi to nepřišlo, že jsme cvičili tak dlouho. " vyjekl překvapeně. Ovšem Lily nevypadala, že by jí nějak extra vadilo že ještě není v posteli a navíc, že musí jít ještě do společenky přes půlku hradu. Přitom po večerce se ona nikdy necourala.
"Čas strašně letí, když se člověk dobře baví. " usmála se a zabalila své dlouhé rudé vlasy do ručníku, protože jí z nich stále odkapávala voda a ona od nich měla mokrou už celou mikinu.
"Tak jdeme ne? Snad nenarazíme na Filche. " James gentlemansky otevřel dveře a pokynul, aby Lily vyšla. Společně se v tuto nezvykle pozdní hodinu vydali do společenky, kde na ně čekali kamarádi.
-------------------------------------

Jejich tréninky se opakovaly každý den. Vždy večer v osm hodin šli do koupelny pro prefekty a cvičili zvedačky. Vraceli se až po večerce většinou tak v jedenáct hodin. Lily už to vážně šlo, na jejich posledním tréninku už skoro pokaždé udržela rovnováhu a James si jí spustil zpátky k sobě, aniž by spadla.
Když skončil jejich zatím poslední trénink a Lily se sušila, James povídal.
"Už je to super, myslím, že zítra to můžeme zkusit v komnatě nejvyšší potřeby. Pozítří je Silvestr, takže si dáme voraz. "
"Počkej, ale co když spadnu. Sice to už jde dobře, ale může se stát cokoliv. " namítla Lily s obavami v hlase.
"Vždyť už ti to jde, dneska si spadla jenom jednou. Ale neboj, bude tam nějaká žíněnka, kdybys náhodou spadla, aby to bylo do měkkého. " utěšoval jí Dvanácterák.
"Oukej dobře, už si mě uklidnil. " zasmála se Evansová, oblékla se a vydali se do společenky, když už hodiny na hradní věži odbíjeli jedenáct hodin.
"Ahoj! " uvítal je Sirius, jakmile vkročili do společenky. Seděl tady už jen on, Remus, Peter a Enny.
"Kam to vy dva pořád chodíte? " prohlížela si je Enny podezřívavě.
"Na rande. " zasmála se Lily. Všichni se na ní udiveně podívali, včetně Jamese. Ten čuměl asi nejvíc překvapeně ze všech. Nejvíc ho překvapilo, že Lily dokáže v souvislosti s ním tohle slovo vůbec vyslovit.
"Ne dělám si srandu. Plníme ten trest od Brumbála. " vysvětlila Lily, když si všimla zděšených výrazů jejích kamarádů.
"To jako plníte každý večer? " optal se Remus překvapeně.
"Jo, ono je to takový volnější. Plníme to sami od sebe, výsledek bude až v lednu. " přitakala Lily tajemně, čímž všem nasadila pořádného brouka do hlavy.
"Co je to teda za trest? " vyzvídal Sirius.
"Kolikrát ti máme říkat, že vám to prostě neřekneme. Nebojte, uvidíte sami. " mrkl na něj James provokativně. Jeho slova všechny rozhodila ještě víc, protože začali přemýšlet, co je to za trest, že ho uvidí i oni.
"No nic, já půjdu spát, jsem celá utahaná. " ukončila to Lily a nechala tam kamarády přemýšlet o jejich záhadném trestu. Vyběhla do ložnice a zmizela jim z očí.
"No tak Dvanácteráku, řekni nám to ty. Co to máte za trest? " dorážel na něj dál Sirius, ale neúspěšně.
"Jdu taky spát. " oznámil James a dal se k odchodu.
"Ty taky? To tady s náma ani nepobudeš? " vyhrkla Enny překvapeně. James zavrtěl hlavou a odešel.
"To by mě zajímalo, co ty dva provádějí, když i James je tak strašně unavenej, že tady s náma nezůstane. Vždycky seděl ve společence nejdýl a teď chodí tak brzo do ložnice. " svraštil Sirius čelo a přemýšlel. Remus se tím už nezabýval a vrátil se k rozečtené knize a Enny se po vzoru kamarádky odebrala do postele.