Everybody should have his own world...

5.kapitola - Zajíček

6. května 2009 v 16:43 | Maggdinka |  *Potterovi s.r.o.*
Omlouvám se ještě jednou moc za tak dlouhou pauzu.Opět a zase kapitolka k Potterovi s.r.o. Tuhle povídku mám rád, daleko více mi připomíná náš obyčejný život a není vyumělkovaná všemi těmi kouzly. Prostě ze života :D No nic, nebudu se snad ani rozepisovat o čem kapitolka je a takhle. Prostě si to přečtěte a uvidíte. Moc vás prosím - komentujte jí. Já vím, že je snazší si to přečíst a jít dělat zas něco jiného, ale zkuste to pro mě udělat, komentář vás vyjde ani ne na minutku, to by jste snad pro mě obětovat mohli ne? Já pro vás taky obětuji svůj čas a píšu - i když samozřejmě to dělám hlavně proto, že mě to baví :o)……Vaše Maggdinka♥

Zajíček

Byla neděle a víkend byl v plném proudu. Všichni si užívali krásné dny volna, když ještě bylo venku krásně a svítilo sluníčko. Holky se chodili opalovat k jezeru, kluci blbli ve vodě a nabalovali holky, které se tady na dekách slunili.
Ovšem někdo se přeci jen v tom teple nezchlazoval ve vodě, ale naopak se činili tak, že jim bylo ještě větší vedro a sluníčko jim spalovalo zrak. Tím někým byl Nebelvírský famfrpálové tým. James Potter nosil kapitánskou pásku a proto trval na brzkém zahájení tréninků, protože první zápas je čekal už za měsíc a navíc - se Zmijozelem. Oni prostě museli vyhrát. James chtěl, aby si tady na něj pamatovali, chtěl jako kapitán dovést svůj tým k poháru a navíc - bylo v tom jakési zadostiučinění, že porazí Zmijozel.
Létali a trénovali, až měli dresy celé mokré od potu, ale Potter nedovolil, aby ještě skončili. Skoro všichni létali v slunečních brýlích. Bylo docela srandovní pozorovat, jak se tým v červených dresech prohání po hřišti v nejrůznějších mouchách.
Na tribuně seděli dvě dívky. Jedna na sobě měla veselé pruhované tílko a bílou minisukni, všechno ukončovali pohodlné žabky a hnědé veliké sluneční brýle. Druhá na sobě měla Zelený nátělník a pruhované kraťasy do půli stehen a sněhobílé botasky.
Ano na tribuně seděli a sledovali celé dění Jessica s Lily. Lily znuděně seděla a četla si jakousi detektivku a Jess sledovala, jak její bratr prohání celý tým a co chvíli chytá malou zlatonku, která nebyla v dnešní sluneční záři skoro vidět.
Lily vzhlédla od knihy a zamžourala do sluníčka, proti kterém teď visel ve vzduchu na koštěti James. Musela uznat že dneska mu to fakt slušelo. A když už Evansová uzná, že to Potterovi sluší, tak mu to VÁŽNĚ sluší. Vlasy měl od létání rošťácky rozcuchané a na očích měl hnědé brýle - takzvané pilotky, které mu moc slušely.
"Ha, přistihla jsem tě, zase se na něj koukáš! " zajásala Jess šťastně a s velkým zadostiučiněním, jako by Lily přistihla při něčem špatném.
"Jo a na co? To mám koukat na někoho, kdo vypadá, jak když se vychčije kanec? " odsekla Lily, nato jí začaly cukat koutky. Jess se ani smích nesnažila zakrývat a rozesmála se naplno.
"Evansová, víš, že mě dost sereš? " řekla to ještě se záchvatem smíchu, ale myslela to vážně, to Lily docvaklo i když jí to občas pálilo jak muflonovi v říji.
"Meleš pořád stejnou. Koho to má bavit? Řekla sem ti svoje. Teďka se soustředím na Jaye. " mávla Lily rukou, zaklapla knihu a nasadila polohu vhodnou ke slunění.
"Ty to s ním šampónem myslíš fakt vážně? " povzdychla si Jess a zakroutila hlavou, až se jí černé vlasy rozlétly na všechny strany.
Lily i s ostatními seděli zrovna na večeři ve Velké síni. Lily stále pilně natahovala krk k Mrzimorskému stolu, ale střed jejího zájmu pořád nikde. Konečně se dočkala - uviděla jak Jay Cromwell přichází do Velké síně spolu ještě s pár kamarády z ročníku. Lily je provázela celou dobu pohledem, až se usadili k hloučku svých spolužáků ze šestého ročníku.
"To si děláš srandu, že je to šesťáček? " odfrkla si Jessica nevěřícně. James celou večeři Lily sledoval a neušlo mu, že až moc zaujatě kouká na hlouček mrzimorských šesťáků. Raději hned jak dojedl se zbylou trojicí Pobertů ze síně odešel, aby se na to nemusel koukat, protože to bylo vážně to poslední, na co měl náladu.
"Sleduj profíka. " Evansová se zvedla od stolu a namířila si to rovnou k tomu mrzimorskému. Jessica natahovala krk a sledovala toho rezavýho dementa, jak si to míří rovnou k hloučku šesťáků.
"Ahoj kluci. " vmáčkla se na lavičku mezi dva mírně překvapený kluky. No mírně - to je slabý slovo. Ono když se mezi vás nacpe holka, která má výstřih až někam po pupík a ve vlasech má zamotaný asi tři dredy, tak jste překvapený trochu víc. Obzvlášť když si uvědomíte že to je Evansová. Přesně ta Evansová, která se s nikým nesere a za kterou pořád běhá Potter - ten namakanej kapitán nebelvíru - a kterej je schopnej každého kvůli ní zkopat. To už pak to mírné překvapení hraničí s mírně velkým vyděšením a končí to tím, že jeden z těch dvou nešťastníků, mezi které se Lily vecpala, raději omdlel, než aby riskoval, že to uvidí Potter. Skácel se z lavičky na zem, aniž by věděl, že James už dávno odešel.
"Heleďte můžu si na chvíli od vás půjčit Jaye? Nebojte já vám ho vrátím. Sice možná trochu ukousnutého, ale vrátím. " když viděla jak se zatvářili zděšeně, včetně Cromwella, dodala. "Bože, dělám si srandu, jasně že mu nic neudělám. " Jejich obavy totiž nebyli ani moc neoprávněné. Ale to jsme se dostali už trochu někam jinam :D.
Jay hrdinsky vstal a s klidem šel s ní do rohu Velké síně. Divila se, že se i on nebojí. Možná by mu měla dokázat, že má čeho :D.
Pro dnešní příležitost si zvolila poněkud mírnější styl, zkrátka takový, aby se líbil i Jayovi, protože myslím, že by na něj neudělala moc dojem, kdyby před něj naklusala ve steelkách, rozervanejch džínech (který jako šampón absolutně nesnáší) a v ksichtě celá černá. Zvolila si proto radši styl trochu ala bárbí.
"No hele, měla bych pro tebe takovou nabídku. " začala a snažila se, aby Jaye hned na začátku moc nevyděsila, takže nasadila výraz ala svůdná roštěnka, z čehož nakonec vyplynul spíš výraz ala splašená koza :D.
"Co je to za nabídku? " podíval se na ní trochu podezíravě.
"Jen my dva dneska v devět na astronomický věži? " zamrkala svůdně. Na Jaye to udělalo docela dojem, protože vypadalo, že se nad tím zamýšlí. (On se taky dokáže zamýšlet?)
"Noo. " začal pomalu a Evansová se na něj ještě víc nalepila. "Zní to docela lákavě. " a přejel jí jakýmsi zhodnocujícím pohledem. " Tak platí. " přitakal nakonec a ona měla co dělat, aby se vítězoslavně nezakousla do zdi u které Jay stál.
"Oukej, takže dneska v devět na astronomický. " mrkla na něj Lily naposledy, svůdně pohodila svými rezavými kadeřemi a odkvasila zpátky k Jess, která měla hubu otevřenou tak, že kdyby měla protézu, tak by jí tutově vypadla.
"Já myslela, že si děláš jen prdel? " vydechla Jessica, dál už to fakt nevydržela. Věděla že její kamarádka je trochu psychicky…ehm…nevyrovnaná, ale že je blbá až to volá do nebe a domluví si FAKT rande se šampónem a ještě k tomu o rok mladším, to bylo vážně moc i na ní.
"No co je, je to náš poslední rok v Bradavicích, tak musí za něco stát ne? " hodila po ní Lily vyzývavý pohled (ona ho naštěstí chytila :D) a radši jí donutila jít nahoru do společenky, jinak by tady pozvala za chvíli na rande ještě třeba Hagrida a takovej trest si to pako obrovský fakt nezaslouží :D.
Chvíli před devátou se s Jess Lilka rozloučila a pádila za Jayem. Aby měla Jessica co dělat, přisedla si ke skupince Pobertů dole ve společence. Remus si četl a James se Siriusem hráli kouzelnické šachy. Sama se divila, že ti dva se svojí mozkovou kapacitou vůbec vědí, co to šachy jsou a jak se hrají. Jessica seděla vedle Remuse a mlčky zírala do ohně v krbu před sebou. Lily byla svině nevděčná a ona to říkala pořád. Snaží se jí tady dohazovat bráchu, kterej je fakt pěknej a má jí rád a ona si jde na rande radši někam na věž s klukem, kterýmu ještě po bradě teče mlíko.
"Kdepak máš Lily? " Remus vzhlédl od knížky a pousmál se na ní. Jess se nejdřív přesvědčila, že její bratr je plně zaujat hrou a neposlouchá, než Removi odpověděla.
"Šla na rande. " řekla zkroušeně.
"Na rande? Ajéje. " jo Remova slova byla výstižná - ajéje. Jess nechtěla ani pomyslet, jak se bude James tvářit a co bude dělat, až Lily s Jayem někde uvidí. Mohla stále ještě doufat - přeci jen to bylo jejich první rande - že si Lily uvědomí, že byla chyba s ním někam jít, nebo si při nejlepším jen užijou a zrzka ho pustí k vodě, což někdy dělala. Jenže se bála toho, že zrovna na truc s ním bude chodit. Nejen aby naštvala Jamese, ale taky Jess, protože věděla, že se jí to příčí a nejradši by jí viděla po boku svého bratra.
------------------------------
Jess uhodili do očí oslňující paprsky. Lekla se, že zaspala vyučování, ale jakmile se podívala na hodinky, zjistila, že je teprve sedm hodin ráno a že slunce svítí nejspíš tolik, že je teprve září a že je pořád vedro.
Podívala se na postel vedle sebe, Lily tam byla zavrtaná až po nos a pokojně oddychovala. Když šla včera Jess spát, Lily ještě nepřišla a to šla spát někdy kolem půlnoci.
"Hej borky, vstávejte, je pondělí a první hodinu máme McGonagallku, tak by nebylo dobrý, kdyby sme přišli pozdě. " rozlehl se po pokoji zřetelný hlas, který patřil Denis a Jess jí byla moc vděčná, že ona tady hned po ránu nemusela řvát.
"Tak co, jak ti dopadlo rande se zajíčkem? " otočila se na Lily. Ne že by jí to tak moc zajímalo, ale zeptala se spíš jen tak ze slušnosti, aby se neřeklo.
"Hej to bys nevěřila, jak někdo v šestnácti může bejt tak vyspělej. " protahovala se Evansová v peřinách a stále se ještě neobtěžovala vstát.
"No to bych teda nevěřila. " odfrkla si Jess posměšně, ona nikdy nic neměla s mladším klukem, vždycky měla jenom starší, nebo ze stejného ročníku. "A vůbec, nech si ty svoje prasárny pro sebe. Nemusím vědět, co jsi s ním dělala hned na prvním rande. " dodala, když viděla, jak se Lily nadechuje a chystá se něco říct.
"Ale já to nemyslela jako tak vyspělej. " zachechtala se Lily. "Co si o mě myslíš? Že bych hned na prvním rande...to? " nafoukla se. "Já se na prvním rande vždycky jenom líbám. "
"I tak si můžeš pikantnosti s tím šampónkem a diskantem nechat pro sebe. " protočila černovláska oči a dala se do oblékání.
"Jo, ale kdyby to byl tvůj bratr, tak by ses tady vyptávala co? " Lily už také vylétla z postele a trochu rozhořčeně na Jess vyjela.
"Jo to bych se vyptávala, protože mezi mým bráškou a tím retardem je dost velkej rozdíl. " vyjekla Jess stejně útočně, jako předtím Lily.
"Jo to máš pravdu, ten že Jay je hezkej a milej a tvůj bratr vypadá jak koště a milej a příjemnej je asi jako osina v zadku. " Lily si pořád mlela svou. Jess na to raději nic neříkala, věděla, že to nemá cenu. Ne, když se Lily vrátila z rande s Cromwellem. Mlčky se oblékly, Lily zapadla do koupelny, dřív než se v ní stačila zabarikádovat Shelby a potom se spolu vydali na snídani.
Chvíli mezi nimi panovalo ticho, ale pak obě usoudili, že to nikam nevede a navíc, ony se na sebe nedokázaly dlouho zlobit. Navíc ony toho moc nakecaly a když musely mlčet, tak to pro ně bylo peklo. Proto se raději bavili, i když se před chvílí zrovna pohádaly.
"Já mám takovej hlad. " ta rezavá příšera mě nechala v zadu a uháněla k nebelvírskému stolu, aby se nažrala.
"To máš takovej hlad? " nevěřila Jess svým očím, když přišla k Lily, která už se cpala nějakým toastem.
"To víš, po včerejšku mi vyhládlo. " zamrkala Evansová a dál se cpala.
"Ježiši, ušetři mě prosím detailů. " odfrkla si Jess. Neměla náladu na to, aby jí Lily líčila události jejího včerejšího večera s tím malým debílkem.
"Jdeme radši na hodinu. " obě dvě vstaly a vydali se na hodinu Péče o kouzelné tvory.
"Milí studenti, dnes budeme mít trochu volnější hodinu. Každý si vezmete jednoho kůroleza a budete se o něj celé dvě hodiny starat.
"Ježiši to jsme dělali ve třetím ročníku. To se rovnou můžeme starat o Blacka a vyjde to nastejno. " odfrkla si Lily, přičemž rozesmála půlku třídy.
Každý si vzal jednoho kůroleza, jak jim profesor řekl a vzali si je každý stranou. K Jess a Lily si přisedli do trávy i Poberti. Lily z toho byla strašně nadšená, což dala znát tím, že protočila oči.
"Nazdar ségruš. " přisedl si vedle Jessici Sirius a obejmul jí kolem ramen.
"Nazdárek. " pozdravila Jess zvesela.
James si sedl vedle Remuse a trochu naštvaně počínání svého nejlepšího kamaráda pozoroval. Moc se mu nelíbilo, že takhle oblboval hlavu své sestře. Když se k ní naklonil a pohrával si s jejími dlouhými černými vlasy, nevydržel to a vzal si Tichošlápka stranou.
"Co to provádíš? " vyprskl podrážděně Jimmy.
"Co jako? " nechápal Sirius a tázavě rozhodil ruce.
"Proč nabaluješ moji sestru? "
"Hele Jamesi, dej si zpátečku, o co de? " vyjel na oplátku zase Sirius.
"O co de? " vyjekl James. "Jde o to, že pleteš mojí sestřice hlavu. Ona není jako ta každá druhá, se kterejma si hraješ. Ona je jiná, ona je výjimečná, je skvělá. Není jako ty barbíny. Nikdo jí nebude plést hlavu. Nechci, aby jí někdo zlomil srdce, ona si to nezaslouží. "
"Vždyť já jí nic nedělám. Beru jí jako vlastní sestru, to je špatně? Navíc nevím, proč se o ni tak staráš, ona se o sebe umí postarat sama, je to už velká ženská. "
"Jo já vím, že jí bereš za vlastní sestru, ale když jí tak motáš hlavu, tak ona si může myslet něco jiného. Jo je sice už velká, ví co dělá, ale pořád je to moje mladší sestřička a já jí musím chránit. Kdokoliv by jí mohl ublížit a to já nedovolím, chápeš? " James už křičel, ještě že šli až k Zapovězenému lesu, kde je nikdo neslyšel.
"Já vím, že jí máš rád. Já jí taky nechci ublížit, je to skvělá holka, mám jí rád. " přitakal Sirius, když už byl klidný. "Nebudu to dělat, když nechceš. Nechci jí zlomit srdce, je to ta poslední osoba na světě, který bych chtěl ublížit. "
"Díky Tichošlápku. " poplácal ho James na znamení díků po zádech. "Nechtěl jsem na tebe tak vyjet, ale záleží mi na ní. "
"Jo, já vím. " přitakal mladý Black a oba s Jamesem se vydali zpátky k ostatním studentům.
"Hele, kde je můj kůroleza? " rozhlédl se mladý Black kolem.
"Ajo. Asi ti zdrhnul. " zasmála se Jessica.
"To jste ho nemohli hlídat? Bože, teď ho mám jako hledat kde? "
"Blacku! " zařval profesor naštvaně na Siriuse, když všichni ostatní na konci hodiny odevzdali své kůrolezy.
"Ajéje, to mám asi průser. " zachechtal se Sirius a raději rychle odeběhl za profesorem, aby mu situaci vysvětlil, zatímco ostatní se vydali zpátky ke hradu, aby nepropásli další hodinu, kterou měli s Křiklanem.
"Už se fakt těším. Jsem zvědavá jestli mi zase vybuchne další kotlík dneska, nebo až příště. " zasmála se Jess, když stoupali po hradním schodišti do školy. Sirius je dohonil celý udýchaný, když už byli skoro před učebnou a když zrovna zazvonilo na hodinu.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Emma Emma | E-mail | Web | 6. května 2009 v 17:50 | Reagovat

jj je to faktycky super,ale chudák James njn co se dá dělat.........

2 Aňulka Aňulka | Web | 6. května 2009 v 18:35 | Reagovat

Já tuhle kapitolovku miluju!!!!Je to skvěle napsané a ten děj...!Jsem ráda, že už jsi "odpauzovala", protože jsem se další kapitoly nemohla dočkat!

3 Peťuďas Peťuďas | 6. května 2009 v 20:16 | Reagovat

nádhera... mocinky se ti to povedlo :D  ... jinak musím uznat, že Sirius je chudáček - takhle na něj James asi ještě nikdy neviděl ..... ještě jedou jinak - jsem mocink ráda, že jso přidala tyhle nový kapitolky :o)

4 majuš majuš | 9. května 2009 v 9:18 | Reagovat

JÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉ..SUPER hlavně ten Jimmy jakvyjel na toho Siria..chudáček..xD

5 veroniqa7 veroniqa7 | Web | 9. května 2009 v 19:56 | Reagovat

Je to SUPER kapitola, som zved&avá ako to dopadne. Teším sa na Ďalšiu.

6 panvita panvita | 12. července 2009 v 14:31 | Reagovat

mooooooooccccc pěkná kapča i povídka

7 myllei myllei | Web | 31. července 2009 v 20:05 | Reagovat

nádhera píšeš fakt super doufám že si s další kapitolkou pospíšíš

8 Kikíí Kikíí | Web | 9. května 2012 v 17:36 | Reagovat

Píšeš fakt krásně....moc se mi líbí tvůj styl psaní a máš hrozně velkou fantazii!! ;) Akorát je to někdy trošku pomotaný...třeba na začátku kapitolky si psala,že budou mít první hodinu Mgnonalovou,ale pak měli kouzelné tvory...ale to je jen takovej detail§! ;) :-)  ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama