Everybody should have his own world...

28.kapitola - Otcovská rada

6. května 2009 v 16:46 | Maggdinka |  *Syn jako otec...nebo ne??*
Další kapča k Syn jako otec je tady. Co k ní dodat? Asi snad nic. Je taková pohodová a docela se mi i líbí. Vůbec nevím, kolik kapitol bude mít tahle povídka, ale teď jí ještě ukončit nemůžu chápete ne?:D Odhaduju to tak kolem čtyřiceti, ale opravdu netuším, ale až se budu blížit ke konci, určitě poreferuju ;-) Prosím vás moc, pište komentáře, moc dobře jsem si všimla, že to není tak s komentářema slavný, ale co mám dělat? Píšu to hlavně pro sebe co? Uvítala bych i více komentářů, ale asi se musím spokojit s tím málem co tady je, ale i tak děkuju těm, co komentují, ani nevíte jakou mám radost….Vaše Maggdinka♥


Otcovská rada


James už několik dní ležel na ošetřovně, ale už ho to tam dost nebavilo. Naštěstí sem za ním každý den chodila Lily i s Harry a občas i Ron s Hermionou. Už se od Harryho i Lily dozvěděl, že už všechno prasklo a upřímně byl docela rád, že už nemusí nic tajit a předstírat.
Z pobytu u Voldemorta byl dost vyhublý, protože mu nedávali skoro najíst, hodně podchlazený, protože ve studeném a vlhkém topení byla strašlivá zima a léto už také nebylo. Navíc měl několik stálých pohmožděnin, které se hojili pomalu.
Lily zrovna seděla u Jamese a četla mu nové události z dnešního Denního Věštce, když dovnitř přišla madame Pomfreyová.
"Pane Braine, mám pro vás skvělou zprávu, už jste u nás celý týden, takže myslím, že vás můžu s čistým svědomým propustit. Řekněme, třeba dnes večer. " oznámila zdravotnice skvělou zprávu.
"Jé tak to je super! " vypískla šťastně Lily, neudržela se a pevně Jamese objala. Ten sebou trochu škubl, když mu zmáčkla jednu z největších podlitin.
"Jé promiň. " odtáhla se od něj rychle a usadila se opět na židli.
"To je hodin. " prohlásila při pohledu na hodinky. "Už nám končí polední pauza, musím na vyučování. Před večeří se zase zastavím a po večeři si tě přijdu vyzvednout, abychom tě, dopravili zpátky do Nebelvíru. " usmála se na něj zářivě, přehodila si brašnu přes rameno a ve dveřích mu při odchodu ještě zamávala.
James seděl na posteli a četl si nějakou knihu o famfrpálu, kterou mu půjčil Harry, aby tady měl co dělat a nenudil se. Vtom se dokořán rozlétli dveře a vešel nějaký muž v dlouhém cestovním plášti. Zastavil se za prahem a sundal si z hlavy kápi.
James si ho chvíli zkoumavě prohlížel, věděl, že je to jeden z členů řádu, který ho zachránil od Voldemorta, ovšem téměř ihned omdlel, když ho nesl, takže si ho pořádně nemohl prohlédnout.
Měl světlé, trochu prošedivělé vlasy, po tvářích hluboké vrásky, moc velké na svůj zjevně ne tak starý věk a taktéž měl na obličeji mnoho škrábanců a jizev. Jeho obličej a hlavně oči mu strašlivě někoho připomínali, někoho, koho neviděl několik měsíců. Někoho, koho má moc rád.
"Remusi? " vyjekl šokovaně Potter, zaklapl knihu a položil jí na noční stolek. Remus na něj chvíli koukal, ovšem pak se rychle rozešel, až se James trochu lekl a kamaráda objal. Pak se posadil na židli a zíral na něj jako na svatý obrázek. James se moc nedivil, Lily mu už stihla říct všechno co viděla v Myslánce, rozhodla se totiž že nejlepší bude, když mu řekne pravdu, celou pravdu.
"Nemůžu tomu uvěřit. " Remus se zmohl jenom na tohle, víc říci nedokázal.
"Náměsíčníku. " usmál se James. Chvíli mezi nimi panovalo ticho, které prolomil Lupin.
"Takhle už mě dlouho nikdo neoslovil. " usmál se Remus, v jeho úsměvu ale bylo něco trochu víc. Bylo v něm i trocha smutku a bolesti.
"Jak to myslíš? Copak Tichošlápek ti tak už neříká? " podivil se James. Zřejmě ale narazil na kámen úrazu, protože Remus najednou změnil výraz. Úsměv mu z tváře zmizel a zatvářil se jako boží umučení.
Vtom se rozlétli dveře podruhé a v nich se tentokrát objevila Lily. Jakmile uviděla, kdo to sedí u jamesovi postele, odhodila brašnu a se šťastným úsměvem vykřikla. "Remusi! " a rozeběhla se k nim. Remus rychle vstal ze židle a Lily mu vlétla do náruče a pevně ho objala.
"Vypadáš už jako skoro dospělej chlap. " zhodnotila jeho vzhled. "Už nevypadáš jako ten kluk ze školy. "
"Povězte mi všechno, jak jste se tady vzali? " nabídl Remus Lily svojí židli a ze vzduchu si vyčaroval novou na kterou se posadil. Lily i James vypověděli Remusovi naprosto všechno. Jak jeli do Itálie, i to, jak je sem ten talián poslal.
"Náměsíčníku, ale pořád jsi mi neodpověděl na moji otázku ohledně Siriuse. " vzpomněl si Jimmy, když dopověděli všechno, od začátku až do konce.
"No říct vám to budu muset. Stejně se to dřív nebo později od někoho dozvíte. " povzdychl si Remus a byl trochu nešťastný, že tuhle nemilou zprávu musí sdělit kamarádům zrovna on.
"Sirius je už půl roku mrtvý. " hlesl. Lily málem spadla ze židle a zakryla si ústa rukou. James se narovnal a bolestně sykl, když si sedl na naraženou kost.
"Zabila ho Bellatrix vloni v červnu. " dodal.
"Bella? Ta hnusná mrcha! " naštval se James do nepříčetnosti.
"Když pomáhal řádu zachránit Harryho před Smrtijedy. Harry je totiž stejný průšvihář, jako ty. " po dlouhé době se Remusovi opět po obličeji mihl náznak úsměvu.
"Jo a Peter slouží Voldemortovi. Možná že jsi ho u něj viděl. " pokračoval Lupin ve sdělování novinek.
"Jo tak to byl on to tlustý prase? Já si říkal odkud ho znám. Svině podrazácká. " zatnul james ruce v pěst. Remus jim vypověděl, jak vše s Peterem proběhlo. Vypověděl i to, jak je dva zradil, že kvůli němu zemřeli a jak šel kvůli němu Sirius na dvanáct let do Azkabanu, ze kterého utekl a jak si každý až do jeho smrti myslel, že on je zradil. Lily dokonce nešla ani na večeři, chtěla si vyslechnout všechno.
"Jestli se někdy vrátíme ještě do svojí reality, rovnou Červa zabiju. " procedil James skrze zaťaté zuby. Příval nechuti k tomu ocásku, co za nimi pořád lezl, byl veliký.
"No nic, já půjdu. Musím ještě splnit něco pro řád. Určitě se ještě uvidíme." Ukončil to Remus a vstal k odchodu. Pozdravil se s Jamesem, obejmul s Lily, vzal si cestovní plášť a zmizel.
Téměř ihned se na ošetřovně objevila madame Pomfreyová. "Pane Braine, můžete už odejít, slečno Sergeiová, doprovodíte ho do Nebelvírské věže?" otočila se potom na Lily, která momentálně stála.
"Samozřejmě madame." Usmála se Evansová a pomohla Jamesovi vstát. Ten se převlékl z pyžama do normálního oblečení a společně spolu odešli. James ještě trochu kulhal, takže ho Lily musela podepírat, aby se do společenky dostali, přeci jen museli vyjít několik poschodí.
--------------------------------
"Už jsi v pohodě?" zajímala se Hermiona. Bylo už několik dní po tom, co Jamese propustili z ošetřovny a oni zrovna seděli ve společence.
"Jasně že jsem v pohodě? Proč bych neměl být? Hermiono ptáš se mě na to každý den." Zasmál se James.
"To sis na ní ještě nezvyknul." Rýpnul si Ron. Hermiona po něm hodina nakvašeným pohledem.
"No co, prostě se jenom starám. To je slušné vychování Donalde, ale to tobě nic neříká." Odsekla Grangerová naštvaně.
"Ježiši nechte toho vy dva." Protočil Harry oči a otočil se na Jamese.
"To mi někoho připomíná." Zasmála se Lily.
"Jo a kohopak myslíš?" dělal James naoko nechápavého.
"Že by nás dvě? Předtím než jsme odjeli do Itálie a objevili se tady?"
"Jo asi jo, máš nejspíš pravdu." Zazubil se James. "Naštěstí už jsme ale dospělí ne a chytrý."
Otevřel se portrét a dovnitř vešla hezká zrzka.
"Ahoj všichni." Pozdravila naše osazenstvo se zářivým úsměvem.
"Ahoj Harry." Dodala na Harryho adresu a usmála se ještě krásněji.
"Ahoj." Zazubil se Harry rozčarovaně a upřeně na ní koukal. Ginny pohodila dlouhými rudými vlasy a odešla do ložnice. Harry se za ní otočil a zíral na ní dál, až mu zmizela z očí. Lily syna pozorovala a neušel jí poněkud zvláštní pohled, kterým obdaroval spolužačku.
"Wow, co to je za kočku?" zamrkal James provokativně a ukázal směrem k dívčím ložnicím, kde Ginny před chvílí zmizela.
"Hele jo, od ní ruce pryč. To je moje sestra." Ozval se Ron trochu výhružně.
"Jo vždyť já nic neříkám." Bránil se James. "Zrzky já ale rád." Dodal a po očku se podíval po Lily. Harry jako první pochopil, na co jeho otec naráží a rozesmál se.
"Jo tak zrzky jo, ty zmetku?" praštila ho Lily brkem po hlavě. "Já jsme teďka bloncka." A pohodila svýma nyní zářivě blond vlasama.
"Tak bloncky taky nejsou špatný viď." Zamrkal James rádoby svůdně.
"Haha, nech si zajít chuť." Usadila ho Lily zase na zem, aby si nechal zajít chuť.
"Hele já půjdu spát, jsem už unavená." Protáhla se Hermiona. Sbalila si své učení, které tady měla a odeběhla nahoru do dívčích ložnic.
"Jo, já půjdu taky nahoru, musím ještě napsat domů. Mamka mi psala, jestli jsme v pořádku a tak. Poslední dobou je strašně starostlivá a bojí se o mě a o Ginny." Ron se také zvedl a odešel a nechal Harryho s rodičema samotné. Bylo už něco kolem jedenácté, ale byl pátek, takže si s tím moc těžkou hlavu nedělali.
"Hele a co ty?" otočil se James na Harryho.
"Co na mě tak koukáš?" nechápal Harry.
"No co ta Ginny? Neušlo mi, jak jsi po ní pokukoval." Zamrkal Dvanácterák.
"Co blázníš? Ginny je Ronova sestra. Je jako moje vlastní."
"No a co že je to Ronova sestra. V tom ti snad nic nebrání ne? Viděl jsem jak si po ní koukal, ona se ti líbí." Pokrčil James rameny. Harry na něj jen koukal a mlčel. Lily mlčela taky, pouze jejich debatě mlčky a zkoumavě si Harryho prohlížela.
"Já ti jí schvaluju, mě se taky líbí. Přesně můj typ." Pokračoval James,když se nedočkal odpovědi.
"No jistě, ale Ron by mě zabil."
"Ale prosím tě, vykašli se na Rona. Je to tvůj život ne? Jestli se ti líbí, tak jí to dej najevo. Sbal jí nějak, jdi do ní." Ozvala se Lily. James se na ní vykuleně podíval. Že zrovna ona dává takové rady, když ona se líbila tolik let jemu a odmítala ho a teď tady Harrymu radila jak na Ginny. Po chvíli se ale vzpamatoval a přidal se k ní.
"Jasně Lily má pravdu. Jdi do ní. Určitě po tobě taky jede."
"Hele díky za rady, ale myslím že půjdu spát." Zvedl se Harry zničehonic.
"Počkej, já půjdu s tebou. Stejně už taky půjdeme oba spát viď?" vyhrkl Harry a podíval se na Lily.
"Jo jasně, já jdu taky." Přitakala Lily a odešla do ložnice. Harry s Jamesem se odebrali do postelí taky.
 

7 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Emma Emma | E-mail | Web | 6. května 2009 v 16:58 | Reagovat

ju konečně další kapitola a je opět suprová njn jako vždycky

2 Peťuďas Peťuďas | 6. května 2009 v 20:46 | Reagovat

souhlasím.. souhlasím.. je jako vždycky nádherná a strašně povedená :o) ... jako vždy se mi mocinky líbí, takže jonem další kapitolku proasím ... a ať je stejně tak dobrá jako tahle :D

3 bfwaugpxusp bfwaugpxusp | E-mail | Web | 7. května 2009 v 14:38 | Reagovat

xXtxkr  <a href="http://atclberdryha.com/">atclberdryha</a>, [url=http://jjjdthnosdkw.com/]jjjdthnosdkw[/url], [link=http://nqyvdafhinoj.com/]nqyvdafhinoj[/link], http://gsgtsydimtwa.com/

4 Máňa Máňa | Web | 7. května 2009 v 19:06 | Reagovat

super!!!!!!!!!! další pls!

5 pepenka5 pepenka5 | E-mail | Web | 7. května 2009 v 19:28 | Reagovat

Tak to bol super =)

6 majuš majuš | 7. května 2009 v 19:39 | Reagovat

Klasny!!!!!!! Rychle další!!!!!!!!!!!!!

7 Naja Naja | Web | 8. května 2009 v 21:14 | Reagovat

Ahoja :D ty joooo.. no tak stal se ze mě maniak do téhle povídky :D bylo to uplně úžasné :D..těším se na další :D jsi skvělá autorka.. šíleně se mi líbí, že když už tě napadl ten nápad s tím že pujdou james a lily do budoucnosti, tak jsi to neuspěchala.. ja bych to udělala nedočkavě už u druhé kapitoly: to fakt šíleně obdivuju :D .. nemůžu se dočkat na 29 kapitolu :D

8 katarina katarina | 9. května 2009 v 9:21 | Reagovat

téééda jamesovi otcovské rady jsou vážně skvělé

9 Illandris Illandris | Web | 9. května 2009 v 23:49 | Reagovat

Skvělá kapitola. Nejlepší bylo, jak James vykřikl, že je Ginny kočka, to jsem padala smíchy. Jinak máš tam někde místo Ronald - Donald. To asi dělá Word. Mě tam třeba místo James psal Jakeš:D

10 Fredy Kruger Fredy Kruger | 10. května 2009 v 0:09 | Reagovat

Harry  Hermioně nanes : .......
" v ošetřovně chroptí  James !
hraje ňákou divnou hru " .....
" počkejte ! já taky jdu " !
( to se ozval starý Hron
zdrobněle  si říká  Ron )

James na posteli leží.....
ku podivu .... zdá se svěží !
" Co ti proved Voldemort ?
zastřelím ho ! vlastním kolt !
vím, že věznil tě tam on " !
pěsti svírá starý Ron.....

" Na toho se vydlabu.... !
zahrajem si na babu " !

.... atmosféra  divně houstne...
James skočí ..... Rona kousne !
Běží k oknu...... je venku !
" máš infekční žloutenku " !
vzdáleným se ozývá chechotem.....
dál běží... a už je za plotem !

Harry  se koukne na Rona potají.....
v mžiku on a Hermiona prchají !"

"Chytnu je !  ... napřed on, pak ona "!
Zadrží někdo infikovaného  Rona ?

11 xxxLOLAxxx xxxLOLAxxx | 10. května 2009 v 11:17 | Reagovat

Pěkné kapiolky.
Fredy Kruger: To jsi vymyslel sám???
Fakt Super

12 MissNikushQa MissNikushQa | 10. května 2009 v 16:19 | Reagovat

woooow kraaaaaaaaasa

13 bla bla a obviklí třesky plesky bla bla a obviklí třesky plesky | 11. května 2009 v 14:47 | Reagovat

nemálo luxusní kapitolka,sem zvědavá na Rona až začne Ginny balit,teda jestli začne.PROSÍM HONEM DALŠÍ!!!!!!!!

14 Karol Karol | Web | 11. května 2009 v 19:45 | Reagovat

Jooo...Je to super kapitolovka...Dneska jsem ji přëlouskala celou a už se těším na pokráčko!

15 majuš majuš | 12. května 2009 v 14:00 | Reagovat

Kdy bude další kapča???????

16 kolak kolak | 13. května 2009 v 19:29 | Reagovat

nadherna kapitooola

17 lillyevans@seznam.cz lillyevans@seznam.cz | E-mail | Web | 16. května 2009 v 9:19 | Reagovat

ahojky nechceš se spřátelit? mám web celý o pobertech y byla bych moc ráda :)

18 ClaireM ClaireM | Web | 23. května 2009 v 13:31 | Reagovat

To je hezký... James a Lily radí synáčkovi. :) Jsem zvědavá na další kapitolku a jestli se Harry dá s Ginny dohromady (doufám, že jo :D )

19 ValDajUksO ValDajUksO | 29. května 2009 v 14:40 | Reagovat

mooooooc pekne a kdy pridas dalsi

20 Vevunka Vevunka | Web | 31. května 2009 v 15:30 | Reagovat

Ahojky prosím hlasl/a by si pro mě na http://sunny-smile.blog.cz/0905/vgs-0-01-2-kolo   Jsem tam jako Vevunka předem DÍKY pápá

21 Huggo Boss xD :-D Huggo Boss xD :-D | 1. června 2009 v 14:43 | Reagovat

Kdy bude další kapča?????????????

22 ArtEmIs AngEl sUprIsE ArtEmIs AngEl sUprIsE | 7. června 2009 v 11:56 | Reagovat

hEllO pEOplE!!!pOvEdEna kApkA!!! I pOvIdkA cElkOvE!!! tAkzE mAm OtAzEckU!!!KdY bUdE dAlsI kApkA?!?!?!?

23 maggdinka maggdinka | Web | 7. června 2009 v 12:30 | Reagovat

ArtEmIs AngEl sUprIsE : prosimtě nepiš tímhel písmem, blbě se to čte a navíc tim píšou jen "velký emaři", nechci nějako urážet emo, ale nemám to ráda, ani tohle psaní

24 maggdinka maggdinka | Web | 7. června 2009 v 12:32 | Reagovat

[21]: další kapča je v nedohlednu....nemám vůbec inspiraci a nápady k téhle povídce...teďka mi to spíš pálí u Mission impossible a u Potterovi s.r.o. takže fakt netuším kdy bude další kapča, ale moc brzo ji nečekejte...

25 wisty wisty | Web | 8. července 2009 v 15:56 | Reagovat

teda, super:)

26 panvita panvita | 12. července 2009 v 14:28 | Reagovat

pěkná povídka jen tak dál

27 jenny jenny | 7. srpna 2010 v 17:01 | Reagovat

chtelo by to dalsi kapitolku ... jinak super

28 Jane Jane | 13. srpna 2011 v 16:36 | Reagovat

Ahoj. Prosím, prosím, napiš pokračování, je to úžasný! Posím, prosím :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama