Everybody should have his own world...

10.kapitola - Vášeň

6. května 2009 v 16:44 | Maggdinka |  *Mission-impossible*
Další v pořadí se skončením by měl být Syn jako otec, jelikož tuhle povídku sem začala psát po Volání srdce. Ovšem Syn jako otec ještě nějakou dobu na blogu aktuální zůstane, nemůžu to teďka ukončit. Takže další skončí asi tahle Mission Impossible. Jak už jsem napsala, odehrává se jen asi ve dvou měsících, tudíž bude kratší než je zvykem. Tipuju, že se u téhle povídky nevyšplhám s kapitolkami nad dvacet. No nic to už sem se trochu rozkecala. Prostě si kapču užijte a prosím moc prosím, komentujte.….Vaše Maggdinka♥


Vášeň


"Tak, dneska je poslední předvánoční hodina. " započal James úterní hodinu. Domluvili se, protože ve středu byl štědrý den, že si místo toho dají trénink v úterý. Lily se začala opět převlékat do svého obvyklého tanečního úboru. Dnes si s sebou už přinesla i boty na podpatku.
"Super! " zaradoval se James při pohledu na boty. "Na těhlech teda budeš tančit? "
"No…ještě nevím. " pokrčila Lily rameny, posadila se a boty si začala obouvat.
"No to musíš vědět. Protože musíš trénovat v botách, ve kterých budeš tančit. Vezmi si že by sis to zkoušela na nízkém podpatku a tančila bys na vysokém. By ses tam na tom parketu přerazila. " poučoval jí James. Lily se kriticky na své boty zadívala a přemýšlela nad botami.
"Oukej, vezmu si tyhle. Jsou dobrý ne? " a podívala se s otázkou v očích na Jamese.
"Jo jsou pěkný a taky maj podpatek tak akorát. " přikývl James znalecky po dlouhé analýze Lilyiných stříbrných páskových bot s asi pěticentimetrovým podpatkem.
Když dotančili, oba se unavení svalili na jedno křeslo. Lily si sedla normálně a James k ní na opěrku.
"Výborný. " radoval se James.
"Nevypadáš moc nadšeně. " zasmála se Lily, ještě celá zadýchaná.
"Protože sem vyřízenej. " vysvětlil James s úsměvem. "Ale bylo to fantastický. Jsi den ode dne lepší a lepší. "
"Půjdeme? Dneska jsme to trochu protáhli. " ozvala se Lily po chvíli, když se oba pořádně vydýchali a teď vedle sebe vyčerpaně rozvaleně seděli.
"Jo jasně. " přikývl James při pohledu na hodinky, které ukazovali půl jedenácté. "Myslím, že příště můžeme začít nacvičovat zvedačky. " dodal.
"Počkej, to je takový to, jak se při tom zabiju? " vyhrkla Lily ustrašeně.
"Jo je to těžký, ale neboj, ty jsi šikovná a jsi lehká a pružná, to půjde a když ne, tak tam místo toho šoupneme něco jiného. Ale zvedačka je krásná třešnička na dortu, byla by škoda se o to aspoň nepokusit. " těmito slovy James uzavřel jejich dnešní trénink, oba se namáhavě zvedli a vydali se do společenky.
------------------------------------
Dnes byl štědrý den. Ovšem pro ně ještě dnešek moc neznamenal, znamenal pouze slavnostní večeři a navíc párty, kterou chystali Tichošlápek s Dvanácterákem.
Skoro všichni odjeli na vánoce domů, chtěli svátky prožít se svými rodinami. Ovšem ze sedmých ročníků tady zbylo hodně studentů. Nebelvírští sedmáci zde zůstali všichni, navíc ještě pár lidí z nižších ročníků. Nejméně studentů zůstalo na vánoce ze Zmijozelu. Zůstal tady jenom Severus Snape, pak Siriusův bratr Regulus a pár dalších.
V sedm hodin večer se zbytek studentů spolu se všemi profesory sešli na slavnostní večeři ve velké síni. Kolejní stoly zmizeli, zbyl tu pouze jediný, u kterého měli sedět všichni, bez rozdílu kolejí a spolu s učiteli.
Jako vždy byla Velká síň krásně vyzdobena. Bylo zde dvanáct vánočních stromků, které sem vlastnoručně a bez cizí pomoci nanosil bradavický hajný a šafář Hagrid. Bylo zde plno jmelí, které viselo ze stropu a Lily se mu raději vyhýbala, když byl poblíž James, protože si pamatovala na minulé vánoce, kdy jí málem pod jedním jmelím na chodbě políbil. Naštěstí se mu to tehdy nepodařilo, protože Lily ho jedním velice spolehlivým kopem do určitých míst zlikvidovala.
Všude viseli cesmíny a girlandy, no prostě atmosféra, nejen ve Velké síni, ale po celém hradě dýchala pravými a nefalšovanými vánocemi.
"Holky pojďte sem, přece si nesednete vedle Srabuse. " zamával na Lily a Enny James, když procházeli kolem Snapea, vedle kterého byla volná místa. Obě tedy zamířili ke čtveřici Pobertů, kteří seděli hned naproti Brumbálovi a Hagridovi.
"Dobrý večer pane profesore. " pozdravila Lily zdvořile ředitele, když si sedala mezi Jamese a Remuse, kdežto Enny si sedla na kraj vedle Siriuse.
"Veselé vánoce slečno Evansová. " pozdravil zvesela Brumbál, který měl na dlouhých bílých vlasech posazenou červenou čepici, takže vypadal, jako Santa Claus.
"Ahoj Hagride. " pozdravili obě dívky dobrosrdečného poloobra, který v sobě měl už třetí korbel vína. Večeře přesně v sedm hodin začala a na stole se objevili ty nejvybranější pochoutky. Mezi nimi samozřejmě nechybělo několik vánočních krocanů s nádivkou, pečené brambory, kuřecí stehýnka a plno dalšího, což uzavírali ty nejlepší moučníky, které se tady v Bradavicích podávali.
"Pane Pottere, slečno Evansová. " ozval se Brumbál v půlce večeře. "Jak jste na tom se svým trestem? "
"Dobře pane profesore, velice dobře. " usmál se James a Lily přikývla. Brumbál se usmál a všem kolem dolil další sklenici Ohnivé whisky.
"Plánujete na dnešek něco? " prolomil ticho opět Brumbál. Kolem nich žádní jiní profesoři neseděli, takže mohli mluvit.
"Myslím jako nějakou oslavu nebo tak něco. Pane Blacku, vy se určitě o něco postaráte, není-liž pravda? " zasmál se ředitel dobrácky.
"No něco malého plánujeme, ale nic moc velkého. " přitahal mladý Cassanova a odhrnul si pramínek vlasů z obličeje, přičemž na druhé straně stolu málem omdleli dvě šesťačky z Havraspáru, které ho pozorovaly.
"Aby jste zítra nezaspali Boží hod. " přikývl Brumbál.
"Nechcete se zase stavit pane řediteli? " položil Jimmy trochu troufalou otázku. "Jako tenkrát, na Siriusovi narozeniny. "
"Děkuji pane Pottere, to je od vás pěkné, ale ne, myslím, že po večeři půjdu spát. Musím ještě dodělat nějakou práci. Jinak ale děkuji za pozvání. " usmál se Brumbál a v modrých očích mu pobaveně zajiskřilo. Bylo na něm vidět, že váhá, jestli má, nebo nemá přijít.
"Pane řediteli, ale prosím před profesorkou McGonagallovou…" ozval se znovu Tichošlápek.
"Nebojte se, ani slovo. " mrkl ředitel šibalsky a znovu si lokl své whisky.
Asi v devět hodin večer, když všichni byli nacpáni k prasknutí dobrým jídlem a napiti dobrého pití se začali rozcházet. Nebelvírští sedmáci tady ještě zůstali, protože jejich ředitel jim právě vyprávěl, jak se v šestém ročníku snažil uspořádat soutěž missák Bradavic. Všichni se mohli smíchy zbláznit. Smáli se tak, že už nemohli skoro dýchat a Sirius dokonce spadl ze židle, když Brumbál pronesl, že se chtěl na volnou disciplínu obléct za gou-gou tanečnici.
O půl desáté Velkou síň opustili i oni a přesunuli se do společenské místnosti, kde na všechny Nebelvírské, co zde zůstali čekala ještě jedna malá soukromá oslava.
"No Siriusi jako nic moc, tvoje narozeniny byli lepší. " pronesla Enny, když viděla, že na stolech ve společence je jen pět láhví Ohnivé whisky, tři láhve medoviny a deset láhví s máslovým ležákem.
"Tss, pořádný zásoby nechávám až na Silvestra. " mrkl Sirius potutelně a díky tomuto důvodu mu všichni odpustili, protože je pravda, že příchod nového roku se musí oslavit daleko více.
Celá šestice seděla u jednoho stolu. Lily s Enny a Siriusem seděli ve veliké pohodlné sedačce a James, Remus a Peter kolem nich v křeslech. Bylo už něco kolem jedenácté hodiny večerní.
"Ty jo, docela nuda co říkáte? " ozvala se Lily, když už hodnou chvíli nikdo z nich nic neudělal, ani neřekl, a to dokonce ani Sirius!
"No to teda, dopadlo to hůř, než jsem čekal. Vypitý není skoro nic a to ses bála, že toho je málo. " přitakal Sirius a poslední věta směřovala na Enny.
"No tak to tady nějako rozhejbeme ne? V čem je problém? " napřímil se Jimmy v křesle, jako by právě znovu ožil.
"Jo tak až něco vymyslíš, tak dej vědět. " Tichošlápek se v gauči vedle Enny zavrtal ještě hlouběji.
"Oukej. " souhlasil James. "Nejdřív rozděláme ty flašky co sou většinou netknutý na stole. " začal organizovat. Všichni vstali a každý se chopil alespoň jedné lahve. Ne že by toho chtěli vypít tolik najednou, ale snad proto, aby se něčím zaměstnali a vyhnali to dlouhé nicnedělání.
James oproti tomu přešel ke krbové římse na které stálo staré rádio a pomocí poklepávání hůlky začal ladit stanice. Všechno zrnělo a pískalo, občas pochytili kousky rozhovorů, nebo písniček. Konečně naladil stanici, kterou chtěl.
Byla to jedna z nejpopulárnějších kouzelnických stanic. Milovali a poslouchali ji hlavně kouzelničtí teenageři a každý kouzelník na hudbě z této stanice vyrůstal. Hráli tu populární písničky rockového ražení, pomalé zamilované slaďáky, rychlé disko tance a mnoho a mnoho dalších stylů. Když James stanici naladil, hrála v ní zrovna jedna rychlá pecka od Sudiček.
"No a dál? " nakrčil Sirius skepticky obočí a zavdal si z láhve medoviny, kterou před chvílí rozdělal.
"No tak se budeme bavit ne? Můžeme si povídat, dělat kraviny a hlavně pít! Od čeho sou tady ty flašky? To si mám vystavit za vitrínku a dívat se na ně? Vždyť my se dokážeme bavit. " Jamese už začínali všichni štvát. Nejvíce ze všech ale Sirius. Vždyť to byl právě on, Black, který dokázala udělat jakoukoliv koninu, který vymýšlel zábavu, když se nudili a teď nebyl schopen ničeho?
Podle Jamesova rozkazu se začalo pít. Docela se zábava rozjela, protože většina z nich se už nacházela v mírně podnapilém stavu někdy kolem půlnoci.
"Hej vy dva, prozraďte nám konečně co to máte za školní trest? " Remus to začal na Lily a Jamese zkoušet takhle, když už byli docela v podnapilém stavu. Ti ovšem zarputile mlčeli, takže žádný rozdíl mezi tím, jestli byli podnapilí, nebo naprosto střízliví.
V rádiu začala zrovna nějaká písnička. Lily která hodnou chvíli seděla potichu a v klidu a objímala láhev medoviny, vylétla z gauče.
"Ta je moje oblíbená! " vyjekla, až se všichni lekli. Lily už měla trochu připito a v kombinaci s vášní k téhle písničce, se prostě neudržela. Postavila se doprostřed místnosti, kde bylo volné místo a začala divoce tancovat. Bez zábran a naprosto unesená oblíbenou melodií se tam nakrucovala, vlnila a skákala.
"Pojďte taky tančit! " vyzývala nadšeným křikem všechny a gesty je pobízela k sobě. První se nechali přesvědčit Enny a samozřejmě Sirius. Ten byl pro každou hovadinu, i když byl normální, natož pak přiopilý.
James s Remusem a s několika šesťáky co tu s nimi vydrželi až doteď se mohli smíchy potrhat, protože to co vyváděl Sirius bylo přímo k popukání. Vrcholem všeho bylo, když si sundal tričko, mnul si s ním všechny části těla kam dosáhl a bláznivými pohyby tančil jen do půl těla.
Pak se píseň změnila. Začali hrát jednu, co Lily skoro neznala, nevěděla od koho je a kdo jí zpívá, ale párkrát už jí slyšela. Nebyla ani moc rychlá, ale byla vyzývavá a strašně jí sváděla.
"Jamesi pojď. " Lily ho začala přemlouvat. Tenhle tanec se jen těžko dal tančit samostatně, na ten museli být dva. James vzpurně zavrtěl hlavou.
"Ale no tak, přece se nenecháš přemlouvat. " žadonila Lily, ale když viděla, že takhle u Jamese nepochodí, zkusila to jinak.
"Jimmy prosím. " přišla k němu, položila ruce na jeho stehna a naklonila se k němu blízko. Volné tričko odhalilo její výstřih a ona svůdně hleděla Jamesovi do očí. To ho přesvědčilo, ona věděla jak na něj.
Vstal tedy a společně došli na volné místo. Stoupli si naproti sobě a koukali na sebe. Pak James chytil Lily na zádech a Lily si Jamese přistrčila k sobě blíž a chytila ho stejně jako on jí. Začali tancovat. Chvíli tančili jen tak pozvolna, jenže pak začala melodie nabírat na obrátkách a tím i jejich tanec. Oba propadli kouzlu a vášni tohoto tance a začali se čím dál víc divoce vlnit. Všichni ostatní co tancovali, tancovat přestali a pozorovali je dva.
Byl to úchvatný, ale navíc nezvyklý pohled. Oba víc a víc propadali vzrušující melodii a tančili divočeji a vášnivěji. Třeli těla o sebe, James Lily pevně držel za zadek a Lily se držela pevně Jamesových svalnatých ramen u lopatek. Čely se vzájemně dotýkali a celou dobu si hleděli do očí, ani jednou se nepodívali jinam. Vzrušení a touha z nich přímo odkapávala.
Všichni na ně koukali jako uhranutí, byl to vážně úchvatný pohled. Nikdo z nich netušil, že James má tak skvělé pohyby a že dokáže tak výborně tančit. Stejně tak nikdo netušil, co se v Lily skrývá, tolik vášně a chtíče.
Píseň skončila a ihned následovala další. Byl to pomalý sladký ploužáček, ovšem oni jako by nebyli schopni se od sebe odlepit. Zůstali tělo na tělo, i čely se dál dotýkali, ovšem jejich pohyby ustaly a oni se pomalu vlnili v pomalém rytmu písničky.
Ostatní se posadili a dál si povídali. Jen Lily a James stále ploužili po místnosti. Na celém světě teď neexistoval nikdo jiný, kromě nich dvou. Byli tu teď pouze oříškově hnědé oči a smaragdově zelená kukadla, která na sebe vzájemně hleděli a nebyli sto se od sebe odtrhnout.
Na celém světě bila teď pouze jen dvě srdce a to právě v těch hrudích, které se k sobě pevně tiskly. Zkrátka a dobře Lily ani James nevěděli o nikom jiném než o sobě a o tom druhém.
Řetězec pomalých písniček pokračoval. O půl druhé ráno se všichni začali přesouvat ke spánku do ložnic, až ve dvě hodiny odešli jako poslední Remus, Sirius a Enny. To ovšem ani Dvanácterák, ani zrzka nezaregistrovali a i kdyby, patrně by jim to bylo úplně fuk.
Oba se dostali do ložnice až ve tři hodiny ráno. Za celou další hodinu nedělali nic jiného, než že pomalu tančili. Za celou tu dobu spolu ani jednou nepromluvili, jakoby si všechno říkali jejich oči. Když dohrála poslední pomalá písnička a hlasatelka ohlásila zprávy, teprve potom se od sebe odlepili, popřáli si dobrou noc a oba se odebrali do své ložnice.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Emma Emma | E-mail | Web | 6. května 2009 v 17:59 | Reagovat

hustý no,nechtěla bych....to je ale museli bolet nohy:-)
ale vážné bájo,to sem fakt nečekala

2 Peťuďas Peťuďas | 6. května 2009 v 20:39 | Reagovat

tý jo mkyslím, že ta vášeň z nich bude odkapávat ještě dlouho, jestli spolu budou ještě jednou tancovat jinak než nacvičenou choreografii a i tak to bude dost hustý, takže honem další prosím ať se to dozvíme co nejdřív :o)

3 Máňa Máňa | Web | 7. května 2009 v 18:57 | Reagovat

Super! Těším se na další!!!!

4 pepenka5 pepenka5 | E-mail | Web | 7. května 2009 v 19:33 | Reagovat

Ten tanec si úplne viem predstaviť =)

5 majuš majuš | 9. května 2009 v 9:19 | Reagovat

Pěkný...to bych do Lily neřekla..xD

6 veroniqa7 veroniqa7 | Web | 9. května 2009 v 19:46 | Reagovat

wow, krásna kapitola. tešíím sa na Ďalšiu.

7 ClaireM ClaireM | Web | 23. května 2009 v 13:48 | Reagovat

Ta Lily se vážně nezdá. :D Ale chválím, chválím... Skvělá kapitolka.

8 petra petra | 24. května 2009 v 17:55 | Reagovat

krásná povídka

9 Fredy Kruger Fredy Kruger | 25. května 2009 v 11:48 | Reagovat

"Pšidejde tlochu vášně.....
budeme še mít klášně " !
... Tak šišlala žena pana Kalouska,
objímajíce starého Rambouska !
" Vy  Ramboušku... šte  ale jinej  kos !
v bezzubých dásních žižlá jeho nos....
ženě se vášní nozdry chvějí.....
starý muž tone v beznaději !
hroutí se pod tíhou babice....
zavřena domu je petlice !

10 Jaune Jaune | Web | 12. června 2009 v 14:01 | Reagovat

hezký... kdy bude další? :)

11 panvita panvita | 12. července 2009 v 14:30 | Reagovat

moc pěkná povídka moc se mi líbí jenom pokračuj dál takhle

12 Hermík Hermík | 30. srpna 2009 v 17:38 | Reagovat

ta kapitola je moc hezká ale už dlouho tu neni žádný pokračování tak mooooooc prosím o další kapči.jestli zase něco přidáš tak slavnostně slibuju že k týhle povídce bude ode mě vždy nějaký koment!
takže prosím kapitolůůůůůůůůůůůůůůůůů

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama