Everybody should have his own world...

27.kapitola-Ze sklepení

11. března 2009 v 16:30 | Maggdinka |  *Syn jako otec...nebo ne??*
Další kapča k Syn jako otec je na světě :o) Už jsem doufám překonala tu krizi, kterou jsem s touhle povídkou měla a dotáhnu jí do konce, slibuju :o) No co k téhle kapče dodat? Snad jen to, že v ní už je pořádná akce…zase po dlouhý době. Nepamatuju si už ani kdy naposledy se v téhle povídce něco dělo :D Poslední dobou to byla taková okecávačka a vlastně i nuda. Ale tahle kapča je už trochu jiný kafe. Moc ale neslibuju, jelikož žádnou pořádnou akční scénu jsem už dlouho nepsala, takže nezaručuju, že to opět nuda nebude :D To je vše, pište prosím komentáře…….Vaše Maggdinka♥


Ze sklepení


Něco kousek od nich bouchlo a najednou nastal zmatek. Lily nevěděla kde je, kdo je a co tam vůbec dělá. Harry jí rychle popadl a strhl k zemi, protože se na ně řítila vražedná kletba a jen díky jeho pohotovosti jí jen o vlásek unikli.
Ven před sídlo vyběhlo plno Smrtijedů. Členů řádu tu bylo asi jen deset a Smrtijedi měli viditelnou převahu. Vzduchem létala nejrůznější kouzla, ale řád se výborně bránil a odolával stoupencům zla. Nikdo si ale stále nemohl prorazit cestu dovnitř. Před chvílí se to málem podařilo Tonksové, ale když už byla skoro u dveří, všiml si jí jeden maskovaný Smrtijed a vyslal na ní paprsek zeleného světla. Díky tomu se zase řád vrátil do stejného postavení, jako doteď.
"Pojď, zkusíme si tam proklestit cestu my, oni to nedokážou. " pobídl Harry šeptem Lily, protože kousek od nich bojoval Moody s Nottem. Popadl jí za ruku a druhou přidržoval cípy pláště, aby jim při běhu nesklouzl a klestili si cestu bojujícími páry.
"To je přeci Remus! " vyjekla najednou Lily, až se Harry lekl, aby ji někdo neslyšel. Ovšem vřava a bitka byla tak veliká, že to vůbec nikdo kromě něho nezaregistroval.
"Jo jasně to je Remus. " přikývl horlivě Harry.
"Vůbec se nezměnil, je pořád stejný. " pousmála se Lily a zatvářila se, jako by chtěla plášť ze sebe shodit a za kamarádem jít.
"Ehm, asi bych ti měl připomenout, že tam někde uvnitř je uvězněnej už několik dní můj táta, tak jestli by ti to nevadilo s dovolením bych pro něj šel. " zakašlal Harry jakoby mimochodem.
"Jo jasně. " vyhrkla Lily, jako by si vzpomněla. Opět se dali do prodírání cesty k sídlu. Už byli pouhých několik metrů od hlavních dveří, které byli otevřené dokořán, jak z nich Smrtijedi vyběhli, když kolem nich prolétlo vzduchem tělo někoho z řádu a odhodilo je na stranu. Aniž by tomu jeden z nich mohl včas zabránit, neviditelný plášť z nich sklouzl a odkryl je zrakům všech přítomných.
Někdo triumfálně zařval, vzápětí se ozvala rána a omráčené tělo lehlo k zemi. První si jich všiml jakýsi Smrtijed, než ovšem stačil cokoli udělat, pohotový Kingsley Pastorek ho omráčil. Harry se zvedl a pomohl rychle i Lily na nohy, plášť přes ně ale už přehodit nestihl. Většina Smrtijedů i členů Fénixova řádu si jich už všimla. Harry na nic nečekal a již tasenou hůlkou začal na všechny strany metat kouzla. Lily nezahálela a držela se jeho příkladu.
Harrymu se zastavil obraz před očima, viděl jak jakýsi Smrtijed zahýbal ústy a vyslal směrem na Lily proud zeleného světla. Paprsek, jako by letěl hrozně dlouho. Harry se naštěstí ale včas vzpamatoval, nechtěl vidět matku jak znovu umírá a on nic nemůže udělat. Zakřičel a skočil po Lily. Smetl jí na zem a dopadl na ní, kouzlo jí ovšem minulo o pouhých pár centimetrů. Rychle z ní seskočil, popadl za ruce a vtáhl jí za roh domu, aby se vyhnuli dalšímu mířenému kouzlu.
"Díky. " vydechla Lily zadýchaně. Bylo vidět, že tohle ještě nikdy nezažila. Ono v jejich letech asi nebylo běžné, že ve školním roce bojovali proti desítkám Smrtijedů.
"Harry, vezměte si ten plášť a zmizte. " to se kolem nich prohnal Remus a trefil jedním dobře mířeným kouzlem Malfoye.
"Lily! " vyjekl překvapeně a smykem se zastavil. Zůstal na ní koukat jako uhranutý a vypadal, jako by ho měla každým okamžikem trefit mrtvice.
"Jak jsi mě poznal? " vykulila Lily oči. Byla tady už celkem dlouho, ale nikdo jí nepoznal téměř ihned.
"Oči máš pořád stejné. Je to už patnáct let, co jsi…ale ty oči bych nezapomněl nikdy. " vydechl a bylo na něm vidět, jak moc je překvapený, ale na druhou stranu strašně šťastný. Když kolem něj prolétla nějaká kletba, vzpamatoval se.
"Musíte odtud pryč. Vezměte si plášť a vraťte se do Bradavic. " křikl na ně.
"Remusi to nejde. Víš, tam vevnitř. To je James. " odbyla ho Lily. Remus se zatvářil ještě překvapeněji, ale pak jakoby úplně změnil názor.
"Odlákáme jejich pozornost. Vezměte si plášť a proklouzněte do domu. Budou ho držet někde dole ve sklepení. Ale dávejte si pozor, vevnitř určitě nějací Smrtijedi zůstali a je tam asi i Voldemort. " vysvětloval v rychlosti. Nemusel je pobízet dvakrát. Harry přes oba přehodil plášť.
"Až ho budete mít, přemístěte se s ním do Bradavic. Než se přemístíte, vypusťte rudé jiskry, abychom věděli, že jste v pořádku a jdete pryč. " dodal Lupin ještě a pak vběhl do okolního boje a každého člena, kterého minul naváděl, aby hlídali Smrtijedy co nejdál od vchodu. Harry s Lily mezitím schovaní pod pláštěm nepozorovaně a hladce proklouzli dovnitř.
Ocitli se ve velikánské hale, která byla ale prázdná a všude na stěnách byli všehovšudy jen zaprášené obrazy, jedno rozbité zrcadlo, ani nábytek tu žádný nebyl. Nikdo zde nebyl, přesto se ale Lily přitiskla ještě blíž k Harrymu. Až teď si dobře všimla, že je o trochu vyšší než ona. Ona nebyla žádný prcek, ale přesto měl Harry několik centimetrů navrch. Nebyl ale zas tak vysoký, jako James. James byl vysoký, urostlý a svalnatý, kdežto Harry byl docela hubený.
"Pojď půjdeme tudy. " zašeptal Harry a ukázal směrem, kde byli otevřené dveře a vycházel odtud jediný zdroj světla. Všude bylo naprosté ticho. Šli tedy za světlem.
Něco těžkého se pohybovalo po podlaze a ozvalo se hřmotné zasyčení. Lily málem vykřikla zděšením, ale harry jí včas stihl zakrýt ústa. Po podlaze se sem a tam v obrovských smyčkách plazil Voldemortův had Nagini.
"Nagini, co se děje? " ozval se studený vysoký hlas, až teď málem vykřikl Harry, který pořád zacpával ústa Evansové. Skoro nadskočil leknutím, protože si zprvu myslel, že Voldemort stojí přímo za jejich zády, ale pak si všiml, že sedí v křesle, zády k nim a své rudé ďábelské oči upírá do ohně v krbu, který dominoval celé veliké místnosti.
"Neboj, uklidni se. Ta havěť, co se pokouší vysvobodit toho moulu, který odmítá cokoliv o Potterovi říct, za chvíli zmizí. " konejšil Voldemort dál hada. Ten se mu vyplazil po opěrkách až za hlavu, kde mu vylezl na ramena a uvelebil se na něm. Voldemort zvedl ruku a štíhlým bílým prstem rozverně hladil hada po slizké hlavě. Lily se při tom pohledu oklepala odporem a těžko říct, jestli to bylo kvůli hadovi, nebo kvůli Voldemortovi.
Harry jí chytil za ruku a pohledem, gestem i očima jí naznačil, aby šli dál. Prošli nepozorovaně místností, co nejtišeji, aby si jich pán Zla nevšiml a ocitli se v kamenné chodbičce. Zde nebylo zhola nic. Ani stěny nebyli tapetovány a zdobeny, jako všechny místnosti, které zatím viděli. Byl to prostě jen hrubý neotesaný kámen a díky tomu harry věděl, že jsou velice blízko svému cíli.
Zahnuli za roh a před nimi se otevřela ještě užší chodbička, ze které na úplném konci ústilo schodiště kamsi do podzemí. Harry se rozešel ještě rychleji, že mu Lily málem nestačila, věděl totiž, že tam na konci těch schodů bude James.
"Harry počkej, co když je to past? Přijde mi, že jsme kolem Voldemorta prošli moc jednoduše, nikdo nám až sem nezahradil cestu. " zašeptala mu Lily do ucha, když chtěl Harry sejít po schodech.
"Neboj, ani Voldemort není vševědoucí. " pousmál se Harry a šli. Schody byli velice úzké a příkré, proto se pořád museli koukat na nohy, aby neupadli a nezlomili si vaz. Pod schody byla další chodbička, ze které vedli asi troje dveře. Zkusili všechny, ale jak předpokládali, byli zamčené. Oba na všechny namířili hůlkami a pronesli "alohomora " a všechny se s vrzáním a skřípěním otevřeli.
V té nejmenší a nejvíc vzadu, kde nebylo ani malinkaté okno ho našli. Seděl sesunutý podél zdi, vypadal, jako v polobezvědomí, asi ani neviděl o světě.
"Jamesi! " vykřikla polohlasně Lily, strhla ze sebe plášť, nedbala na možné nebezpečí a rozeběhla se přímo k Jamesovi. Ten otevřel oči a zmateně se podíval na Lily, která ho teď držela oběma rukama za hlavu.
"Lily. " vydechl dlouho nepoužívaným hlasem a koukal na ní, jako by myslel, že má nějaké halucinace. "Odveď mě odtud. " zasípěl a zavrtal se do ní přímo zoufalým pohledem.
"jasně že tě odtud dostaneme. " to se zpod pláště odhalil i Harry a šel Lily pomoci podepřít zmučeného Jamese. Když ho pořádně drželi, Lily přes všechny tři přehodila neviditelný plášť.
Cesta zpátky byla ještě obtížnější než dovnitř. Jamesovi se podlamovali kolena, byl hrozně vysláblý, vypadalo to, že snad za celou dobu co tady byl uvězněn mu nedali najíst a po celém těle měl ošklivé podlitiny a řezné rány od mučení. Po schodech se málem nevyškrábal, ale nakonec to zvládli a dostali se až k místnosti, kterou předtím obýval Voldemort. Křeslo na kterém předtím seděl ale bylo prázdné a ani po hadovi žádné stopy. Zvenku se pořád ozývali zvuky bitvy, která se tam odehrávala. Bylo možné, že Voldemort šel svým Smrtijedům na pomoc? Nebo šel snad do jiné části domu? Nebo odešel úplně někam pryč? Harry to nevěděl. Věděl pouze, že vzduch je čistý a bylo na čase už zmizet. Ani řád nedokázal Smrtijedům odolávat tak dlouho.
"Jdeme. " oznámil Harry šeptem Lily, ta Jamese podepřela ještě víc a vešli do oné haly, ze které vedli dveře ven.
Najednou dovnitř stále ještě otevřenými dveřmi prolétlo jakési kouzlo, které sálalo takovou sílou a energií, až Lily Jamese pustila a zapotácela se. Ovšem to bylo špatné. James se bez cizí pomoci neudržel na nohou a sesunul se na podlahu. Bohužel se s ním sesunul i neviditelný plášť a odkryl tak všechny tři.
Harry se vrhl k zemi pro plášť a Lily zase pro Jamese, ale než stačil kdokoliv z nich něco udělat, přívrženci zla si jich všimli a jeden z nich na Harryho vyslal kouzlo.
Harry se už nestihl uhnout a kouzlo ho trefilo. Ucítil řezavou bolest a cítil, jak mu hábit na boku zmáčela teplá krev.
"Harry! " vykřikla Lily, když se Harry sesunul k zemi kousek od Dvanácteráka.
"O mě se nestarej, jsem v pohodě. Hoď přes sebe ten plášť, vezmi jamese a jděte. " uklidňoval jí Harry, vstal na nohy na znamení, že mu nic není a vytasil hůlku.
"Reme, odveď Jamese. " křikla Lily na muže, který proběhl kolem dveří a poznala v něm jejího přítele.
"Odveďte ho vy a zmizte! " křikl na ně Lupin a odrážel útočná kouzla nepřátel.
"Nemůžu. " zakňučela Lily, jako raněné zvíře a hodila pohledem po Harrym. Remus pochopil.
"Vypadněte z toho baráku. Přemístit se můžete až za tou zídkou. Proklestěte si cestu a vypadněte odtud, jasný? " už na nic nečekal, s překvapivou silou si přehodil Jamese přes rameno, Lily přes ně hodila neviditelný plášť a zmizeli jim z očí.
"Co jsi to udělala? Říkal jsem, ať s ním odejdeš. " rozčiloval se Harry, když si všiml, že neodešla.
"Neboj se, šel s ním Remus. " vydechla Lily, ale vzápětí skočila po Harrym a strhla ho k zemi a tím zabránila jeho srážce s vražednou kletbou.

"No to se bojim, protože jsem chtěl, abys byla v bezpečí i ty. " nedal se Harry odbýt.
"Nemusíš všechno dělat sám. " zašeptala Lily. "Já nejsem zas úplně neschopná, taky můžu pomoct. " Harry se na ní otočil.
"To je fuk, pojď jdeme domů. " mávla Lily rukou a vyběhla ze dveří s hůlkou v pohotovosti. Harry jen překvapeně zíral, pak pobaveně zakroutil hlavou a usmál se. Ona má víc kuráže, než na co vypadá, pomyslel si a vyběhl za ní ven.
Lily už si to venku rozdávala s Rockwoodem a Harry jí přiběhl na pomoc. Nestačil zírat, Lily byla v souboji vážně dobrá. Byla hbitá, mrštná a rychlá. Uměla i kouzla o kterých Harry ani neslyšel. Její umění neuchvátilo jen jeho, ale zaujalo i Rockwooda. Harry využil jeho chvilkové nepozornosti a trefil ho dobře mířeným omračovacím kouzlem, po kterém se sesunul k zemi.
"Skvělá práce! " křikla Lily a šla na dalšího. Spatřila Tonksovou, jak stojí proti dvěma maskovaným a šla jí pomoci. Harry si naproti tomu všiml pana Weasleyoho, který už byl bojem vysílen a už moc nemohl. Rozeběhl se mu tedy na pomoc proti jednomu ze Smrtijedů.
Tak se ti dva rozdělili. Harry bojoval, měl plné ruce práce s tím, aby se vůbec zvládl ubránit. Lily od té doby už nezahlédl, protože sám musel dával pozor, aby ho nezasáhlo nějaké kouzlo a on sám se snažil zlikvidovat co nejvíce nepřátel.
"Harry, vykašli se už na ně, hlavně pojď. " křikl na něj Kingsley, jelikož už byli pouhé dva metry od hranic přemístění, ale Harry zahlédl odlesk závoje až moc známých dlouhých havraních vlasů a rozeběhl se za ní. Vytasil útočně hůlku a mířil jí přímo do toho krutého a tolik nenáviděného obličeje Bellatrix Lestrangeiové.
"Harry, vyprdni se na ní!" křičela na něj Tonksová, ale Harry si nikoho z nich nevšímal. Teď byl pouze on a ta ďábelská mrcha.
Bella stáhla obličej v krutý úšklebek a jako by Harryho mlčky vyzívala, ať na ni nějaké to kouzlo vyšle. Harry ještě na pár sekund zaváhal, pak se otočil k Tonksové, rozeběhl se, přeskočil bariéru přemístění. Ještě než se otočil na místě a zmizel, křikla na něj Bellatrix.
"Pottere příště tě nenechám jenom tak utéct. " to bylo to poslední, co Harry slyšel, protože se vzápětí otočil na místě a pohltila ho tísnivá temnota.
"Jamesi! " to bylo první co uslyšel a tento radostný výkřik prořízl okolní vzduch. To Lily se tak radovala, kamsi se rozeběhl, vrhla se k zemi a objala Jamese Pottera.
"Blázni dva! " spustil Remus, postavil se vedle Harryho a střídavě koukal na něj a na Lily, která byla stále u polobezvědomého Jamese.
"Nezlob se Reme, my jsme ale museli. " Lily na Lupina upřela své smaragdově zelené oči. Remus jí do nich chvíli hleděl, byl okouzlen, prostě to byla Lily a pak se odvrátil.
"Jste oba stejní. " prohlásil nakonec na její a Harryho adresu.
"Tak jdeme, odvedeme Jamese do hradu. Musíme ještě stejně podat hlášení Brumbálovi. " zavelel Kingsley. Harry přispěchal Lily na pomoc s Jamesem, který se stále sám neudržel na nohou. Každý ho vzal z jedné strany a pomalu se s ním vydali na cestu k hradu. Společně v průvodu s ostatními členy řádu. Za nimi kráčel Remus a nemohl uvěřit tomu, že jeho dva dávno mrtví přátelé jsou opět tady s nimi.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Nikushqa Nikushqa | Web | 11. března 2009 v 17:54 | Reagovat

wow kraaaasa  tolko akce

2 Pěťulďas Pěťulďas | 11. března 2009 v 19:38 | Reagovat

jé to tak krásně dopadlo, ikdyž mohl taky tu krávu Bellatrix zabít ne :o)

3 Emma Emma | E-mail | Web | 11. března 2009 v 20:02 | Reagovat

lol

to be úplně bestový!!!A konečně je tam nějaká ta akcička.Doufám,že další kapitolka bude co nejdří,protože jinak asi chcípnu,ale teď už musim(jdu se dívat na Comeback)

4 Peťa Peťa | E-mail | Web | 11. března 2009 v 20:38 | Reagovat

Wow! Bolo to úžasné! Ja som v niektorých chvíľach sedela od napätia len na pol zadku :D Super!

5 drahokam drahokam | 12. března 2009 v 20:56 | Reagovat

No paráda, bylo to skvělé, akce se vyvedla moc dobře neměj strach, jen se bojím co je čeká v Bradavicích, řád asi nebude zrovna u vytržení, že tam Harry byl.

6 Illandris Illandris | Web | 13. března 2009 v 22:25 | Reagovat

Páni to bylo napínavý a jsem nakonec moc ráda, že to dobře dopadlo. Ale docela mě pobavila věta:Lily už si to venku rozdávala s Rockwoodem:D Je to takový dvojsmyslný:D

7 bla bla a obviklý třesky plesky bla bla a obviklý třesky plesky | 14. března 2009 v 18:55 | Reagovat

héééj uplně nejvíc nejlepší!!!A ty ostatní kapitoly rozhodně nebyly nudný!!

8 Julča Julča | Web | 15. března 2009 v 15:42 | Reagovat

úžasná kapitolka :-) stejně jako ty ostatní :-) konečně odtamtud Jamese dostali, nechceš se spřátelit?

9 *SB* pepenka5 *SB* =) *SB* pepenka5 *SB* =) | E-mail | Web | 15. března 2009 v 21:34 | Reagovat

Na to je len jedno slovo - krása

10 Nikushqa Nikushqa | Web | 16. března 2009 v 16:15 | Reagovat

kraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaasa

11 Emma Emma | E-mail | Web | 16. března 2009 v 17:22 | Reagovat

Honem všichni komentujte.....Jinak nebude další kapitola a to snad nechcete nn???Ale bylo to fakt upa krutě hustý,ale v dobrym

12 nat nat | Web | 23. března 2009 v 14:32 | Reagovat

hrozne hezka kapca :o)

13 ClaireM ClaireM | Web | 31. března 2009 v 17:43 | Reagovat

Uffff, to mi spadnul kámen ze srdce, že se jim nic nestalo... Obávala jsem se, aby si tam Voldík pro změnu místo Jamese nenechal Lily nebo Harryho...

14 Lucy Lucy | 17. dubna 2009 v 15:24 | Reagovat

kraaasne :)

15 Emma Emma | E-mail | Web | 28. dubna 2009 v 14:59 | Reagovat

hele bylo to fakt super.....ale nechceš už přidat další kapitolu?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama