Everybody should have his own world...

4.kapitola-Vyráží se na lov

22. února 2009 v 17:32 | Maggdinka |  *Potterovi s.r.o.*
Další kapča k nejnovější povídce je na světě. Psala se mi docela hezky, protože tahle povídka je jak už jsem řekla taková ze života a ukazuje nám hlavní aktéry v takovém světle, jako jsme my sami - obyčejní mudlové. Je v ní hodně hříchů naší generace, jako je alkohol, kouření, hulení, sprostá mluva i dnešní pohled na svět a názory. O to se mi povídka píše lépe. Nezbývá mi než dodat, aby jste si kapitolku užili a prosím moc všechny o komenty. Já pro vás píšu povídky, tak vy pro mě napište alespoň komentář…..Vaše Maggdinka♥

Vyráží se na lov


Lily vylezla z koupelny, kterou půl hodiny předtím obývala Shelby a Lily nadávala tím stylem, že jí asi desetkrát poslat do určitých míst. Teď konečně vylezla i ona.
"No už bylo na čase. Nadáváš tady Shelby, že tam je půl hodiny a sama tam jsi jako doma. " sprdla Jess kamarádku, hned jak vylezla z koupelny. Pak si jí udiveně prohlédla od hlavy až k patě. "Copak, punk zemřel? "
Lily na sobě totiž neměla svůj obvyklý outfit. Neměla na sobě žádné triko s názvem nějaké kapely, ani roztrhané džíny s plackami. Neměla dokonce ani její nové steely. Ne že by to u ní byla nutnost, i když převážně volila modely v souznění s jejím životním stylem a stylem hudby který milovala. Nutno ovšem podotknout, že Evansová uměla být i zatraceně sexy když chtěla, nebo naopak se dokázala obléci do jakýchkoli nezkombinovatelných kousků oblečení, takže její vzhled potom vypadal jaksi střeleně. Dnes ovšem na sobě měla krátkou džínovou minisukni, odvážné zelené tílko, které zakrývalo snad jen to nejnutnější a bílé boty její oblíbené mudlovské značky Nike. Vlasy pod dredama měla vyžehlené a namalovaná nebyla, jako obvykle celá černá, ale použila líčení, které jí dělalo značně sexy.
"Ne nezemřel. Punk nikdy nezemře. Ale tak víš jak, nějakou změnu by to chtělo. Dneska je víkend a chtělo by se to porozhlédnout po nějakým objevu ne? Je začátek školního roku, tak si můžu někoho najít. " odůvodnila se Lily. Jessice to mohlo být jasné hned, vždyť Lily se takhle oblékala a líčila jen když vyrážela na lov.
"No já bych o jednom objevu věděla, který by tě mohl zajímat. " začala Jess pomalu, jakoby se bála, že její rezavá přítelkyně vybouchne.
"Povídej, sem s tím. Taky myslíš Jaye? " nastražila Kravka uši.
"Jakého Jaye zase? " nechápala Jessica.
"No přece Jay Cromwell z mrzimoru. Ten krásnej cápek. " protočila Lily panenky, jako by bylo trestné, že snad Jessica nezná Jaye.
"Ježiši ty myslíš toho šampónka? Toho prďolu s tím přiblblým úsměvem, na kterej balí všechny holky? Dyk vypadá ještě jako děcko. " teď pro změnu protočila oči Potterová. Jay Cromwell byl opravdu šampón. Vždycky trička s límečkem, svůdný úsměv na tváři kdykoliv a kdekoliv na který balil každou holku ale hlavně byl úplně tupej. Byl něco jako Sirius, akorát chodil do Mrzimoru. Ovšem na Tichošlápka neměl ani omylem. Sirius byl kus pořádného chlapa, kterej měl úžasný kouzlo. Jaký kouzlo měl tenhle malej blbeček?
"No a? Možná že to je trochu šampónek, ale aspoň ví co s holkou. " pokrčila Lily nedbale rameny a zkontrolovala svůj odraz ve velikém zrcadle na dveřích koupelny.
"Vždyť je úplně tupej. Do mrzimoru choděj samý retardi. Blbečci, který nemůže Moudrej klobouk zařadit, tak je prostě šoupne tam. " nechápala Jess logiku a vkus svojí kamarádky. Znala ji sice už šest let, ale přišlo jí, že čím dýl jí zná, tím méně jí taky v lecčem rozumí.
"No možná je trochu pomalejší, ale co na tom? Když chci kluka, tak nepotřebuju, aby byl chytrej jak chodící knihovna. "
"Vždyť se k tobě vůbec nehodí. On je šampón, ty jsi punkerka. On je romantik tělem i duší a ty seš takovej malej debílek napůl křížená s ďáblem. " Jess se jí to snažila vymluvit.
"Jako sory, ale tady v Bradavicích si moc není z čeho vybírat. Tady je to samej šampón nebo hoper, nebo hipík, nějaký to emo, jak si tady podle tebe mám asi doprdele vybrat? " svým způsobem měla Lily pravdu. V Bradavicích bylo takových stylů, že by si tady snad našel to svoje každý.
"Vždyť nějaký punkeři tady jsou taky. Rockerů je tady jak nasráno a sem tam i nějakej metalista. Není to tak hrozný. " stála si Jess za svým.
"Jo ukaž mi na nějakého z těch týpků, který jsi mi tady vyjmenovala a kterej by stál aspoň trochu za hřích a nebyl jak nějakej papež a na toho se vrhnu. "
"Oukej. " přitakala Jessica se zadostiučiněním. Teďka Lily nic nemůže namítnout, řekla ať jí ukáže rockera, aby se k ní hodil.
"Třeba James. "
"Ses posrala v kině ne? " vyprskla Lily jak nakopnutej bagr. "Ten ignorant nesplňuje ani jedno, co jsem ti tady řekla. "
"Co kecáš? Ty už nevíš co meleš viď? Je to rocker, hodil by se k tobě. A při vší úctě, nevím co si myslíš, ale James rozhodně žádnej papež není, ten by mohl konkurovat i Siriusovi. "
"Jo ale zapomněla jsi na tu třetí věc, kterou jsem měla na mysli. Nestál by ale za hřích. " odsekla Evansová a Jess měla co dělat, aby jí nedala pěstí do ksichtu, nebo jí nevrazila hůlku do zadních partií. Ta lama byla až neuvěřitelně paličatá.
"Dyk James je kořen jak cip. Je hezkej, každá po něm letí. Já nevim co ty furt máš, jen proto jak se k tobě choval když byl mladší ho přece nezavrhneš na celej život, taková přece nejsi." Houkla na ní Jessica.
"Ne to nejsem, ale mám určitý okruh lidí, kterým druhou šanci nedávám a to jsou Black s Potterem a Gilmorová." Lily se zapitvořila.
"Říkej si co chceš, ale abys nelitovala. Dělej jak myslíš. Jdi si užívat radši s tím Cromwellem, ale aby ses pak nedivila, až James přestane mít zájem a ty u nej nebudeš mít šanci. Ono teď je ta chvíle kdy můžeš, ale nechceš a za chvíli přijde chvíle kdy pro změnu budeš chtít, ale už nebudeš moct." Jess se nafoukla. Jakmile se totiž jednalo o jejího brášku a o jeho štěstí tak neměla slitování s nikým, dokonce ani se svojí nejlepší kamarádkou. Lily se zarazila, ne že by snad nad tím začala uvažovat, ale nechtěla se s Jessicou hádat.
"Hele to je fuk, jdeme konečně na tu snídani." Změnila téma a konečně se vydali na sobotní snídani.
------------------------------------
"Ty vole, tady je to jak z dob krále Klacka, to sou tady všichni kluci tak dutý nebo co? " protočila Lily oči. Právě se vyvalovali na trávě u jezera, kde na ně bylo dobře vidět.
"Hele a co třeba tamten? " ukázala na jednoho blonďáka.
"Děláš si kozy? Ten chodí tak do páťáku prosim tě. Mimo to vypadá na Zmijozeláka. " zděsila se Jessica.
"Jo máš pravdu, s takovym kentusem, jako jsou zmijozelský já nic mít nechci. "
"A co tenhle. " pokračovala Lily ve zkoumání objevů a ukázala na jakéhosi vysokého hubeného nagelovaného týpka, kterého Jess ani neznala. Nebyl zas tak špatný a vypadal, že chodí do stejného ročníku.
"Hele můj názor na tohle znáš, já ti nepomůžu. Jestli si chceš někoho najít, tak budeš muset bez mojí pomoci. "
"Jestli zase narážíš na to, že by měla něco mít s tím brýlatým retardem, co si říká tvůj bratr, tak šetři dech. Už sem svoje řekla. Mimochodem, proč mi ho furt tak dohazuješ? Nikdy jsi tohle nedělala. " Lily se nafoukla, věděla kam její kamarádka míří.
"Jo protože dřív se opravdu choval jako idiot a myslela sem si, že si z tebe dělá akorát prdel. " odsekla Jess a založila si protestativně ruce na prsou.
"A ne? "
"Ne, teďka už se jako idiot nechová a už i vím, že si z tebe prdel nedělá, ale že to myslí vážně. On tě má fakt rád. Já už nevim jak tě přesvědčit, když ty seš tvrdohlavá jak žirafa na stromě. "
"Říkej si co chceš, ale pořád je to stejnej idiot, jako dřív. " zafuněla naštvaně Lily a bylo jasné, že chce od tohohle tématu opustit.
"Ale neříkej že není hezkej. Že se ti ani trochu nelíbí. " přimhouřila Jess oči a zkoumavě si zrzku prohlížela.
"No přiznávám, že je to můj typ. Vysokej, svalnatej rocker, i v obličeji je docela hezkej a ty vlasy sou cool. Ale prostě je to Potter! Kdyby to byl kdokoliv jiný, tak už je můj. " přiznala Lily barvu. Jess se zatvářila vítězoslavně, přeci jen se Lily James líbil a znala jí moc dobře. Když se totiž Lily někdo líbil, tak jí to nedá a musí si s ním něco začít, i když to je zrovna Potter.
--------------------------------------
"Nazdárek Evansová." K Lily na opěrku si přisedl Sirius a ovinul jí ruku kolem ramen. James sebou švihnul do volného křesla vedle sestry a závistivě na Siriuse zahlížel.
"Vodpal Blacku." Zasyčela Lily a smetla jeho ruku ze svého ramene.
"No tak Evansová, co tak nasraná? Hoď se do pohody a buď milá." Rozhodil Cassanova optimisticky ruce.
"Jo byla bych v pohodě a milá, kdybys ze mě konečně sundal ty pracky a šel si sednou někam ode mě." Odsekla zrzka naštvaně.
"Oukej." Rezignoval Sirius a posadil se z druhé strany vedle Jess na volné křeslo. Založil si ruce na prsou, přehodil nohu přes nohu a dál si Lily prohlížel. Až teď si pořádně všiml co to má na sobě a obdivně zapískal.
"Wau Evansová, musim uznat, že dneska ti to sekne. Fakt kočka. Dal bych si říct."
"Ty si fakt hovado Blacku.
Dej si odchod, já ti nedám." Setřela ho Lily a mladá Black se zatvářil, jak bagr v koupelně.
"Škoda, zkusit sem to musel." Ušklíbl se Tichošlápek a pokrčit rameny.
"Co to do tebe doprdele Tichošlape vjelo?" vyjel na něj James, když přišli do pokoje.
"Co by do mě mělo vjet?" nechápal Cassanova.
"No co měly znamenat ty keci na Lily?" vysvětlil James a jeho obličej dostával stále víc červenou barvu.
"Bože dělal jsem si jenom srandu. Neboj, já bych ti Evansovou nepřebral. " bránil se Sirius dotčeně.
"Tak už to ale nikdy nedělej. " James už se uklidnil a posadil se na postel.
"Jasně brácho. " slíbil Black a posadil se taky.
"Hej kluci, pujdete s náma na cígo? " to se k nim přihnala Jess. Byla sobota večer a oni se jen tak poflakovali ve společence.
"S kym jako? " zpozorněl James a rozverně se v křesle zavrtěl.
"No půjdu já, Lily a Denis. "
"Jé tak to du. " vyskočil okamžitě Sirius na nohy, jakmile slyšel že jde i Fletcherová.
"Hej proč sme vlastně na Astronomický věži? " nechápal Black, když stáli na cimbuří nejvyšší Bradavické věže a zapalovali si cigarety.
"No asi nejspíš brouku proto, že už je po večerce a nebylo by moc rozumný jít na nádvoří. " odpověděla mu Denis, stoupla si těsně před něj a provokativně mu do obličeje vyfoukla obláček cigaretového dýmu.
"Jo už to chápu. " zapředl Sirius a smutně pozoroval, jak se od něj Denis opět odtáhla. Bylo zajímavé tyhle dva pozorovat, byli úplně stejní.
Lily si kecla rozkročmo na cimbuří, nemluvila, koukala se na temný obrys hor rýsující se v dáli a pokojně kouřila.
James si sedl kousek od ní a napodobil jí. Jessica stála mezi nimi a trochu zakaboněně přihlížela tomu flirtování Denis a Siriuse. Lily zase nevrle koukala na Jamese, který seděl necelé dva metry od ní a nedůvěřivě na něj hleděla. Nebo si ho spíše zkoumavě prohlížela. Divila se, že nedělal žádný blbosti, nebo že už jí dávno nic neřekl.
Až teď si uvědomila, že za celou tu dobu co jsou tady ve škole jí ještě ani jednou nepozval na rande a ani na ní neřekl nějaký trapný vtípek. Docela se jí to dotklo. Nevěděla sice proč, měla by být ráda, že se konečně těch jeho debilních keců zbavila, ale ona jako by byla dotčená, že si jí Potter nevšímá.
Když na něj takhle koukala a odhlédla od toho že to je ten Potter, který jí dosavadních šest let dělal tady ze života ve škole peklo, musela uznat, že to je vážně kus.
Díky famfrpál měl vypracované svaly, hlavně na rukou a viditelně i na břiše, pro což měla u kluků slabost. Dokonce i ty jeho rozčepýřené vlasy jí najednou připadali sexy a ne stupidně jako vždycky. Byl urostlý a pod brýlemi se skrývali oříškové oči, čehož si až doteď vůbec nikdy nevšimla. Navíc měl na sobě jakési tričko rockové kouzelnické kapely, kterou ona neznala.
Nechápala, jak si nikdy nemohla všimnout, že celých šest let má vedle sebe takhle hezkého kluka. Kořeny ona cítila a viděla na míle daleko, ale Pottera, který byl šest let vedle ní si nikdy nevšimla.
Poklepala hlavou, aby se probrala. Ať vypadal Potter jakkoli, byl to prostě dement a to se nezmění. Člověk se nemůže jen tak přes noc změnit a Potter už vůbec ne.
Jessica si sedla mezi Lily a bratra a tím pomohla Lily, aby se na něj nemusela koukat, protože její pohled pořád klouzal na něj, ač nechtěla.
Jess místo toho koukala na Siriuse a Denis. Sirius byl připlácnutý ke zdi, pramínek neposedných vlasů mu spadal do obličeje a Denis se na něj svůdně lepila a pomrkávala. Jessica dostala chuť vyskočit na nohy a nakopat Denis do prdele. Měla jí sice ráda, byla to super a totálně ulítlá holka, ale tohle její chování jí vytáčelo.
Nechápala to ale, vždyť oni dva spolu měli už hodně románků. Když zrovna byli totiž oba volní, tak si spolu moc rádi bezzávazně užili a Jess nikdy nevadilo koukat se na ně. Vždycky to brala jako vlastnost, která k nim prostě patří. Jenže teď když na ně koukala jí popadala nesnesitelná zlost a nechuť, ale taky trochu smutek a jak si uvědomila i žárlivost.
Neblbni Potterová, napomenula se v duchu a přinutila se podívat se jinam. Vždyť Sirius je jen kámoš, je skoro jako brácha. Dá se říct že od jedenácti s ním vyrůstám. Vždyť to je to samý, jako kdybych žárlila na Jamese, když by se objímal a líbal s Lily.
Všichni si dali před spaním dvě cigarety a když dokouřil i opozdilec Sirius, tak šli opět zpátky do společenky.
Jess se vydala do ložnice. Byla sice teprve půlnoc, což bylo hodně brzo na spaní jelikož byla sobota. O sobotách běžně celá parta chodila spát nejdříve v jednu ráno, jenže dole přímo před ní se v křesle vyvalovali Sirius s Denis. Sirius černošku zahrnoval pořád nějakými komplimenty, které vyřvával na celou společenku a Denis svůdně pomrkávala a pořád na něj šahala. Lily šla nahoru s ní, nechtěla s nimi zůstat sama bez Jess a tak se obě odebrali do ložnice ke spánku.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Pěťulďas Pěťulďas | 22. února 2009 v 18:35 | Reagovat

tohle se to mocinky pocedlo, takže jako vždycky prosím další kapitolku :o)

2 Angel Angel | 23. února 2009 v 9:50 | Reagovat

super, napiš co nejdřív pokračování

3 Annie Annie | Web | 23. února 2009 v 19:04 | Reagovat

skvělé.. tak Lily se už vzpamatovala..:D fakt cool kapča..

4 lucíííík lucíííík | E-mail | Web | 24. února 2009 v 17:49 | Reagovat

fakt super kapitolka a skvely hlasky!

jsi fakt talent!

snaž se brzo přidat kapitolu, strasne se tesim!

papíííík

Lucíííík

5 bla bla a obviklý třesky plesky bla bla a obviklý třesky plesky | 25. února 2009 v 14:49 | Reagovat

nádhra na to nemam slov...ty hlášky sou nej XD

6 Don Don | 3. března 2009 v 23:06 | Reagovat

super už se těším na další

7 Aňulka Aňulka | Web | 22. března 2009 v 12:21 | Reagovat

U tohohle bych vydžela sedět a číst to celý den!Jako cením si toho, jaká je to sranda...když napíšu VÝJIMEČNĚ něco srandovní, tak to ani nevymyšlím, ale mám to ze života.Z pokecu ve škole, z icq atd.

Tahle povídka je naprosto parádní...už se opakuju po několikáté, ale musím to napsat, protože je fak super...zase něco jiného, než obvykle.A těch hudebních stylů, jako je třeba punk(jako Offspring jsou úžasní, co si budeme povídat) si velice vážím, ovšem moje srdce navždy patří rocku a metalu.

Ale to už jsem se zase moc rozkecala na své oblbené téma, takže abych shrnula:LUXUSNÍ POVÍDKA!!!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama