Everybody should have his own world...

3.kapitola-Seznamte se

4. února 2009 v 16:35 | Maggdinka |  *Potterovi s.r.o.*
No je tady třetí kapitolka k mé nové povídce. Jak už jsem řekla, tahle povídka mě bude bavit a píše se úplně sama. Protože je to takové-jak bych to řekla- ze života. Btw z mého života, takže chápete. Ale nezděste se, protože některý věci z mého života nejsou zcela normální a inteligentní xDxD, takže se nedivte mé demenci. No nebudu se vykecávat, prosím komentujte, tahle povídka je na začátku a tak by mě zajímal váš názor. No a na závěr přeju hezký čtení, ať se vám kapča líbí…….Vaše Maggdinka ♥


Seznamte se

"Budíček. " rozlehl se dívčím pokojem sedmých ročníků vysoký a ječivý hlas Shelby Gilmorové. Lily se převalila na břicho a polštář si přehodila přes hlavu a pevně si zacpala uši.
"No tak, děvčátka, vstávat, přijdeme pozdě. " pískala ta blonďatá kost potáhlá kůží.
"Shelby zlatíčko. " vykoukla Lily zpod polštáře s milým úsměvem. Jess už seděla na posteli a sledovala svojí kamarádku.
"Lily, hlavně v klidu. " šeptala Jess.
"Můžeš konečně doprdele držet hubu, když tu chce někdo spát? " vypěnila Lily a nechutně na blondýnu zahlížela.
Ano, určitě jste předpokládali, že Lily a Jess nejsou jediné sedmačky tady v Nebelvíru a předpokládali jste správně. Shelby-ta na kterou právě Lily řvala-je blondýna. Velice zvláštní stvořeníčko, hubená, že by jste si jí mohli splést s ramínkem na prádlo a její vlasy jsou blonďatější než cokoli na světě. Lily tuhle bytost k smrti nesnášela. Typická bárbí, která neznala jinou barvu než růžovou a byla tak tupá, že kdyby se flákla do hlavy, ani by to necítila.
Po Lillyině levici se kdosi zavrtěl. Ano, další spolubydlící- Denis Fletcherová. Tuhle holku měly Lily i Jess docela rády. Vysoká štíhloučká dívka tmavé pleti, momentálně s dlouhými vlasy. Ovšem Denis byla tak kreativní a originální dívka, že když se jí něco zdálo příliš dlouho stejné, byla schopná si vlasy z hodiny na hodinu ostříhat. Měla svoji hlavu, svůj styl. Velice sexy styl, věděla jak zaujmout kluky. Takový Black v dívčím vydání. Pokud jste chtěli poradit ohledně kluků, Denis byla ta správná osoba.
No a třetí a poslední spolubydlící, Teri Bardotová. Drobná nenápadná, ale velice přirozeně krásná hnědovláska. Kamarádila se s Shelby a proto se s ní Lily ani Jessica nebavili, ale problém s ní nikdy neměli. Občas pár slov prohodili a ony věděli že to je docela fajn holka. Vedle vždy růžové Shelby Gilmorové pravý protiklad. Kdyby jste v Bradavicích hledali nejpřirozenější a nenápadné stvoření, myslím, že u Teri by jste vyhráli. Navíc byla jmenována i Nebelvírskou primuskou, jak se ovšem čekalo.
Myslím ale že bych měla představit i naše dvě hlavní aktérky. Takže prosím seznamte se. První v pořadí- Jessica Potterová.
Pohledná, vysoká, štíhlá černovláska- sestra jednoho z hlavních Pobertů, Jamese Pottera. Jsou to dvojčata, akorát James je o pár minut starší. Jess je velice sebevědomá a praštěná dívka, která ví co chce a vždy dosáhne toho po čem touží. Její vkus je poněkud výstřední. Neobvyklé oblečení - to je Jessica. Nutno také podotknout, že v kolektivu je velice oblíbená, hodná, milá, vtipná a ztřeštěná. Velice chytrá a inteligentní, ovšem jako studentka nestojí za moc- stejně jako její bratr je velice chytrá, ale škola rozhodně u ní není na prvním místě a potom ty známky tak vypadají.
No a poslední z celé pětice, vám moc dobře známá, ale přesto neznámá- Lily Evansová. Lily je velice zvláštní stvoření. S Jessicou jsou nejlepší kamarádky už od prvního ročníku a jedna bez druhé nedá ani ránu. Však jí znáte-vysoká, štíhlá zrzka. Na všechny milá, hodná, ale také mírně ztřeštěná, sprostá a prostě svá. Mimo jiné je zblázněná do punku, podle čehož také vypadá její šatník a její chování. No a nenávidí Jamese Pottera. Hlavní poznávací znamení- věčné hádky s Potterem. Lily zkrátka znáte, ale takovou, jaká je teď jí určitě neznáte. Je velice, velice chytrá a inteligentní, ve škole jí jde snad každý předmět. Ovšem škola pro ní není na prvním místě (pozn.autora-veliká změna) a nutno podotknout, že s Jessicou nejsou svaté. Milují bujaré večírky, whisky, cigarety, tanec a občas udělají nějaký ten žertík na účet spolužáků ze zmijozelu.
No a to je celý dívčí pokoj sedmých ročníků.
"Tak holčinky vstávejte. Za půl hodinky je snídaně. " Shelby se nedala jen tak odbýt. Denis se vyhrabala z postele, hodila po ní nerudným pohledem a zmizela v koupelně. Jessica už se taky vyhrabala z postele a dala se do převlékání. Lily stejně jako doteď pořád ležela v posteli s polštářem na hlavě, jen aby proboha nemusela už od rána poslouchat ty stupidní keci týhle nány.
Vtom si k ní někdo přisedl na postel, takže se pod její vahou prohnula.
"Lil, pojď, vstávej. Pokud budeme rychle, stihneme ještě před snídaní cígo. " snažila se jí Jess dostat z postele. Jakmile zrzka uslyšela slovo cígo vylétla jak namydlený blesk a okamžitě se začala oblékat.
"Tak jdeme hyeno. " zavelela zrzka, přehodila přes rameno brašnu a v těsném závěsu s Jess se vydala na snídani. Ještě si dala záležet, aby pořádně práskla dveřmi a dostala záchvat smíchu, když sebou Shelby sekla leknutím z postele.
"Já tu krávu tak nesnáším. " ulevila si směrem k Jessice, když sbíhali schody do společenky.
"Já vím, ale nemusíš na ní bejt hnedka taková. Prostě si jí nevšímej. "
Lily jen protočila oči. Na Shelby měla svůj názor, Jess jí sice taky nesnášela, ovšem tohle jí přišlo moc a věděla že nemá cenu ještě nějak odporovat, protože by se kvůli ní akorát pohádali.
---------------------------------
Teď jsme se přesunuli k chlapeckým ložnicím, ke dveřím na kterých je napsáno Sedmý ročník. V posteli se zavrtěl chlapec se špinavě blonďatými, spíše hnědými vlasy. Jeho tvář nepříjemně zdobili četné jizvy a škrábance. Ano jistě víte, že se jedná o Remuse Lupina, jednoho ze čtyřlístku slavných Bradavických Pobertů. Remus byl kluk se dvěma stranami. První - ta lepší - Remus byl pilný a vzorný žák a jmenovaný primus. No a stránka druhá - šest let vyrůstání vedle Siriuse Blacka a Jamese Pottera ho trochu poznamenalo. Žádný svatoušek to rozhodně nebyl. Jeho oblečení bylo trochu ošoupané a hodně kontrastovalo s oblečením a vkusem jeho dvou nejlepších kamarádů.
Remus vstal z postele a začal se oblékat do školního hábitu, aby stihl snídani. Z rohu pokoje se ozvalo jakési zachrápání a následné zamlaskání, Remus trochu nevrle protočil oči, na tohle takhle po ránu náladu opravdu neměl. Peter Pettigrew, pravý protiklad všech Pobertů. Trochu zamlklý a mírně řečeno tupý. Jediné co ho zajímalo a co miloval bylo jídlo. S kluky se kamarádil snad kvůli jedné jediné věci - protože byli oblíbení, ale Peter mezi ně nikdy úplně nezapadl.
"Vstávat. " rozlehl se místností Náměsíčníkův hlas, který budil své kamarády, aby také stihli snídani a nezmeškali pondělní hodinu.
"Ale Reme, vždyť máme ještě půl hodiny času." Zabručel kdosi přidušeně do polštáře, ale obličej nebyl vidět, protože ho zakrýval pramen uhlově černých vlasů.
"Siriusi, ale já tě budím předem, protože vím, že ty než vstaneš, trvá to nejméně čtvrt hodiny. A vůbec, kdyby jste s Jimmym nechodili každou půl hodinu kouřit na astronomickou věž a neběhali po chodbách do tří do rána a neotravovali Protivu, tak bys možná ani nenadával." Zaprotestoval Remus a zaplul do koupelny.
"Reme nebruč takhle po ránu, vždyť jsme do Bradavic teprve před týdnem přijeli." Ozval hlas rozčepýřeného týpka, který ležel na zádech a protahoval se.
"Jo Jamesi máš pravdu, jestli mě v tomhle ročníku z vás dvou nejebne, tak si zasloužím minimálně Merlinovy řád." Zachechtal se Remus z koupelny.
"Já ti vyrobím sošku klidně z papíru jestli ti to udělá radost." Zazubil se Tichošlápek a pramen vlasů si z obličeje odhodil.
Siriuse moc dobře všichni znají. Nebyla snad jediná holka na celé škole se kterou by Cassanova něco neměl - byli tu jen tři - Lily, Jessica a Teri. Na Lily si troufl málokdo a navíc se líbí Jamesovi, Jess je jeho nejlepší kamarádka a zároveň sestra jeho nejlepšího kamaráda a Teri - ta byla na Siriuse moc uťápnutá. Sirius nebyl žádný andílek. Miloval holky a sex, miloval alkohol, cigarety a trávu a ze všeho nejraději dělal problémy. Od celého učitelského sboru, přes Zmijozeláky až po Filche a ten jeho chodící kartáč na boty, který Filch drze nazýval kočkou. Duší i tělem byl zavázán rocku, což se také odráželo na jeho oblečení a životnímu stylu.
Z postele se vyhrabal James a pokusil si trochu splácnout jeho vlasy - rozčepýřené víc než obvykle - k hlavě.
"Ty vole, já zas vypadám." Zaklel James nahlas, že zvedl hlavu dokonce i Sirius, který až doteď dělal nehybného.
"To jo no brácho, jak McGonagallka po ránu." Zašklebil se jeho nejlepší kamarád.
"Hele nech si toho, nechci hned po ránu blejt." Jimmy se zatvářil naoko nechutně.
To byl celý Jimmy, samý vtípek a blbá poznámka. Však našeho Dvanácteráka tady popisovat nemusím, stejně jako Siriuse ho znala celá škola. Ovšem nejvíce od minulého roku, když vykopali u Zapovězeného lesa jámu a během půl hodiny tam popadalo asi deset Zmijozeláků. Od té doby si pověst ve Zmijozelu desetkrát zhoršili a v ostatních kolejích naopak vylepšili. James byl velice vymakaný, ne nadarmo byl kapitán Nebelvírského famfrpálového družstva a nejlepším chytačem za celou historii Bradavic. Se Siriusem tvořili dokonalou dvojici. Byly jako jedna duše a jeden mozek. ( pozn.autora- nutno podotknout, že jako mozek asi tak tříletého děcka kříženého s tlustočervem xD) Jeho životní a vůbec všeobecný styl, byl nachlup stejný s Tichošlápkovým. Rock, alkohol, cigarety, tráva a lumpárny měli tihle dva společné snad nejvíce. No představování konec. Čest soudruzi xD
----------------------------------------
"Hyeno, to ti zarostli drápy, že se táhneš jako dvoumetrová labuť?" snažila se Lily popohnat Jessicu.
"Dyk jo, dyk sme skoro už na nádvoří, tak co děláš?" protočila Jess panenky a rychlou chůzi Lily dohnala.
"To sice jo, ale pokud nevíš, tak za deset minut začíná snídaně."
"Že to říkáš zrovna ty, když jsi ještě před čtvrt hodinou ležela v posteli. A vůbec deset minut je mrtě, v tom tvým tempu kouření bys stihla nejmíň tři cigára, tak nechápu proč vyšiluješ."
Obě dívky přišli na sluncem zalité nádvoří. Bylo sice teprve ráno, ale bylo už velice teplo, protože byl teprve začátek září. Lily si jako první kecla na lavičku, zašátrala v brašně a vytáhla jednu cigaretu a zapalovač. Jessica udělala to samé a obě si cigarety zapálili. Povídali si a povídali, že si ani nevšimli, že se k nim někdo žene.
To už před nimi ale stála profesorka McGonagallová a funěla jako rozzuřený býk a hned spustila.
"Slečno Evansová, slečno Potterová. Co to má znamenat?"
"Ale paní profesorko, vždyť jsme obě plnoleté." Začala je obhajovat Lily, ale začala slušně, protože z profesorky měla respekt a nechtěla si jí proti sobě poštvat. Zasedlá McGonagallová je horší než podebraná pata a své o tom věděli nejvíc Sirius s Jamesem.
"To ano, ale vy si tady kouříte na školních pozemcích a ještě ke všemu úplně veřejně." Nedala se McGonagallová jen tak obměkčit.
"To se máme jako táhnout až někam do Prasinek, jenom kvůli jedný cigaretě?" začala Jess protestovat, protože profesorčina logika jí štvala.
"Hrozně to tady smrdí." Zacpala si Minerva nos.
"Možná tak vám. No…" rozhlédla se Jessica demonstrativně kolem. "…žádný cedule zákaz kouření tady nevidim, tak snad není co řešit ne?"
McGonagallová se nafoukla jako žába, ale žádné další námitky nevznesla a odkráčela pryč.
"Kráva jedna." Ulevila si Jessica.
"Jsi na ní hrozně drzá." Pokárala jí Lily.
"To mi vyčítáš ty, když jsi na každého příjemná jako ranní sraní." Odsekla Jess a dál se raději tímhle tématem nezabývali.
"Vsadím se, že hnedka zítra tady nad tou lavičkou bude veliká cedule zákaz kouření, o to už se naše Minnie postará. " odfrkla si Jess a trochu se ušklíbla. Lily se na ní podívala, začaly jí cukat koutky a obě se hlasitě, jako na povel rozesmáli.
"Jo, to máš nejspíš pravdu. To je jí podobný. A co, s*ru na ni, na důru jednu plesnivou. " přitakala Lily. (pozn. Autora - Sory za ten trochu nevybraný slovník, ale říkám, že ta povídka je tak trochu ze života a uznejte, že sprostě teď mluví každý. Navíc, kdybych měla použít slovník svůj a mých kamarádů, tak by tam všude museli být hvězdičky :D za což se ovšem hluboce stydím:D)
"Pojď jdeme na snídani. " popadla Lily Jessicu za ruku a obě vyběhli do Velké síně. Usadili se u Nebelvírského stolu, kde už byli skoro všichni a Jess se začala rozhlížet po známých tvářích, ale toho koho hledala, nenašla.
"Ahoj Evansová. " Lily do uší uhodil nepříjemně známý hlas a protočila panenky v očích.
"No nazdar." Zahuhlala spíše pro sebe a než stačila jakkoli zaprotestovat, čtyřlístek Pobertů už se usadil u nich, ale k její obrovské úlevě se vedle ní posadil Remus, ale k jejímu velkému nevole Potter hned naproti ní, vedle své sestry.
Po dobré a vydatné snídani - při které málem Lily vyletěla z kůže, protože James se Siriusem po sobě stříleli cornflakesy a jí trefili asi pětkrát do výstřihu - se vydali opět na další hodinu.
"Je možný, aby mě škola nebavila už po prvním týdnu? " povzdechla si otráveně Jessica, když se táhli na hodinu přeměňování s Minervou, na kterou po dnešní ranní hádce neměla ani trochu náladu.
"Po tejdnu školy? Ty seš asi nemocná, není ti něco? " Sirius přiložil Jess ruku na čelo a tvářil se ustaraně. "Každý normální člověk jako jsem třeba já je ze školy unuděnej už po první hodině. "
"O tom jestli ty seš nebo nejseš normální člověk by sme tady mohli dlouho diskutovat. " zasmál se Moony. Lily protočila panenky. Ráno jí vytočí McGonagallka, pak si z jejího výstřihu ty dva idioti dělají terč, teď s nima musí jít na hodinu a snést ty jejich stupidní keci a navíc bude muset hodinu vydržet sedět před Blackem a Potterem. Jak dobré vyhlídky na dnešní den!
Jenže před Jess nemohlo padnout ani slovo o tom, že by s nimi neměli být. Jessica z nich byla úplně vedle a naprosto je zbožňovala a kdykoli Lily začala s tím, že je Potter nebo Black magor, Jess se vytáčela k nepříčetnosti.
Zamrkala, probrala se ze svého přemýšlení a vešla do učebny a psychicky se připravovala na opět nervově strávený den vedle těch dvou hovad.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Nikushqa Nikushqa | Web | 4. února 2009 v 17:08 | Reagovat

CHCEME DALSI KAPITOLKU CHCEME DALSI KAPITOLKU          skvela kapitolka

2 Pěťulďas Pěťulďas | 4. února 2009 v 18:17 | Reagovat

nádhera a ten tvůj slovníček mi ani trochu neva.. protože jak jsi napsala, tak přece mluuví každej :D jinak honem další kapitolku

3 bla bla a obviklý třesky plesky bla bla a obviklý třesky plesky | 5. února 2009 v 14:56 | Reagovat

Skvělá kapitolka tuhle povídku si začínam víc než oblibovat.Jo a s tim slovníkem máš pech mluví tak každej...

4 Emma Emma | E-mail | Web | 5. února 2009 v 19:32 | Reagovat

Tak to je gól!!!!!!!Upa bájo,krutý(mý oblíbený slovíčka).......

5 Angel Angel | 6. února 2009 v 10:40 | Reagovat

Dalšííí. Píšeš božsky. Angel

6 ClaireM ClaireM | Web | 7. února 2009 v 20:45 | Reagovat

Jo, je to sranda. Povídka se mi líbí... Ale, pro Boha, z argumentu "mluvím sprostě, protože tak mluví každej" se mi mírně udělalo špatně. Nemám ráda, když něco někdo dělá jen z důvodu, aby byl "in". Možná jsem zaostalá, nebo moralistka nebo něco takovýho, ale já se bez sprostých slov celkem obejdu...

7 maggdinka maggdinka | Web | 8. února 2009 v 11:30 | Reagovat

ClaireM: to mělo být na mě? Jestli jo, tak si nevzpomínám, že bych něco takovýho napsala. Rozhodně nemluvím srpostě jen abych byla in a taky neříkám že jsem nějaká slušná, ale chtěla jsem udělat trochu jinou povídku jestli chápeš...všichni píšou povídky tím stylem že sou všichni slušný a že jediný sprostý slovo např ty vole řekne jednou za čas Sirius. Prostě jsem chtěla udělat něco jinak, aby se nám víc podobali

8 Don Don | 8. února 2009 v 21:17 | Reagovat

Chceme další kapitolu, je to super :-)

9 ClaireM ClaireM | Web | 9. února 2009 v 19:58 | Reagovat

Dobrý, jasně, už pobírám... Promiň...

10 maggdinka maggdinka | Web | 9. února 2009 v 20:44 | Reagovat

V pohodě, nic se nestalo :o) sem ráda že jsem ti to vyjasnila. Rozhodně sem nechtěla nikoho pobouřit :o)

11 ClaireM ClaireM | Web | 10. února 2009 v 17:19 | Reagovat

Nene, mě jsi rozhodně nepobouřila, sprostý slova mi nevaděj... Jen jsem špatně pochopila, když jsi psala, že dneska mluěj sprostě všichni... Ale už vím, jak jsi to myslela...

12 Aňulka Aňulka | Web | 22. března 2009 v 12:04 | Reagovat

S těmi sprostými slovy, to máš pravdu.Kdo je nepoužívá?Kdybych měla psát, jak mluvíme ve škole, taky by to nebylo zrovna, jako z čítanky.Spíš takové nebe, to jo...plné hvězdíček:-)Každopádně kapitolka naprosto skvělá a já nemám co dodat.Jsi jednička...

13 no... no... | 8. července 2010 v 12:22 | Reagovat

máš sice super nápady na povídky-nemluvim jenom o téhle-ale hrozně často se ti tam objevujou nesrovnalosti! než začneš psát další kapču měla by sis přečíst tu předchozí nejhorší to snad bylo v *Mission-impossible* kde se nejdřív dohodli že trénovat budou v úterý a čtvrtek ale potom na tenhle rozhovor záhadně zapomněli a znova řešili kdy budou trénovat
často ti taky vypadávaj písmenka nebo zájmena a občas zase dáváš špatný koncovky, zkus si po sobě ty povídky číst, než je zveřejníš!
Jasně, že všichni mluvíme děsně sprostě, ale mluví takhle sprostě i 17-ti nebo 18-ti letý lidi? Ať sou jakýkoli myslíte, že dospělí lidi budou hrát piškvorky? vy to píšete, jako kdyby jim bylo 15!
Ale ano, souhlasim se všema co píšou že je to dobrý. Je to zajímavý, ačkoli občas trochu, no, moc podbízivý

Vím, že je ode mě pěkně hnusný, že ti píšu negativní kritiku, já jako autor asi stojim za starou bačkoru a taky nemám ráda negativní kritiku, ale tohle je prostě můj názor.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama