Everybody should have his own world...

26.kapitola-Záchranná mise

11. února 2009 v 16:34 |  *Syn jako otec...nebo ne??*
Jak už jsem říkala, tak mám nějaké plodné období, takže nové kapitolky sypu z rukávu. Využívám toho dokud mám nápady, dokud je tady se mnou moje múza a dokud mám na psaní čas a chuť. Tahle kapča už navádí k zajímavějšímu ději, takže doufám, že se v ní neunudíte a slibuju, že v příští kapče už nějaká ta akce bude. Ne že by mě tahle povídka úplně nebavila, to se říct nedá, zvlášť v poslední době mě zase docela baví, ale docela se těším až s ní skončím. Ne že bych jí neměla ráda, ale já mám v hlavě takových povídek, že už chci aspoň nějakou dostat ven a to si nemůžu dovolit, dokud nedopíšu nějakou další. Víte jak to se mnou vypadá, když mám rozepsaných hodně povídek. Takže moc prosím pište komenty. U minulé kapči jste si vedli docela dobře, ale vy dokážete být ještě mnohokrát lepší a komentovat víc, tak mi to dokažte….Vaše Maggdinka♥

Záchranná mise


Lily ráno čekala na Hermionu, aby šli společně na snídani. Zrovna odešli Levandule s Parvati a Lily se mohla Hermioně konečně svěřit se vším, co včera viděla. Když dopovídala, Hermiona se tvářila, jako by do ní uhodilo.
"Takže tys to viděla? Všechno? "
"Jo všechno. Všechno naprosto živě. Bylo to strašné. " oklepala se Lily, když si vzpomněla na včerejší výjev a potvrdila to.
"Muselo to být hrozné a ještě horší je, že ses to musela dozvědět takhle. " Hermiona Lily upřímně litovala.
"Ne, nejhorší na tom je, že vím, že mi zbývají pouze čtyři roky života. " povzdechla si Lily a zadívala se kamsi do dálky, když se nad tím zamyslela.
"Pojď, půjdeme na snídani. " vyzvala Hermionu, když opět začala vnímat.
"Počkej Lily. " vyhrkla Hermiona a zarazila ji, když už měla Evansová ruku na klice a chystala se sejít do společenky a odtud pak na snídani.
"Harry to ví. " řekla prostě Grangerová, ale Lily moc dobře věděla co tím myslí, rozhodně to pro ní nebylo překvapení.
"Já vím. Co mám dělat? " bylo to zvláštní. Lily Evansová věděla vždycky všechno a teď se dovolávala pomoci.
"Nemá cenu něco zatajovat, Harry si dokáže dát jedna a jedna dohromady. On je hodně chytrý, je po tobě. " Lily se trochu začervenala a vděčně se usmála.
"Stejně už to ví. Budeš mu to muset potvrdit. " pokračovala Hermiona, ale Lily ji přerušila. "Počkej, ale já to sama nezvládnu. "
"Hele, řekni mu klidně všechno, i to, jak jsi to zjistila, teď už je to fuk. Teď hlavně musíme zařídit, aby se nevydal za Voldemortem, když ví, že to je James. "
"To se neboj, já ho nikam nepustím. " usmála se Lily a konečně otevřela dveře a sešli po schodech do společenky. To čeho se obávala ihned přišlo, pod schody na ně čekali Ron s Harrym, aby šli společně na snídani. Lily trochu znervózněla, ale nedala na sobě nic znát.
"Ahoj! " pozdravila až moc šťastně a rádoby bezstarostně.
"tak jdeme ne? " vyhrkla Hermiona, dřív než kdokoli jiný stačil cokoliv říct a vydali se na snídani.
"Lizz, můžeme si promluvit? " odtáhl jí najednou Harry stranou. Lily prosebně zírala na Hermionu od které se vzdalovala, ta jen bezmocně pokrčila rameny a povzbudivě se na ní usmála.
Lily se nadechla a snažila se zachovat klid. O nic přece nejde, je to její syn, už to ví a ona mu to pouze potvrdí. Než stačila něco namítnout, protože byla zamyšlená, vtáhl jí mladý Potter do jakési staré a nepoužívané učebny. Zabouchl za nimi dveře a sledoval Lily, jak si vyskočila na jednu z lavic a upřela na něj oči.
Až teď si pořádně všimla, že jeho oči nemají tutéž oříškovou barvu, jako Jamesovi, ale smaragdově zelenou, takže si připadala, jako se dívala do zrcadla.
Jinak, ale vypadal úplně jako James. Nebýt těch zelených očí, myslela by, že před ní stojí james Potter. Byli úplně stejní. Byli stejně vysocí, měli stejnou postavu vypracovanou famfrpálem, stejný obličej a dokonce i stejné neposedné vlasy, které se na zátylku ježili.
Harry Lily taky zkoumal oči, viděl, že mají úplně do puntíku stejnou barvu a tvar, jako její a spadli z něj poslední pochybnosti.
"Mami. " prolomil Harry trapnou chvíli ticha tímto zvláštním slovem. Lily trochu zrozpačitěla, bylo to zvláštní. Kluk, o kterém sice věděla, že je její syn jí řekl mami, přitom jsou oba stejně staří. Uvědomila si, že na ní kouká a tak mu oplatila zářivým úsměvem.
Harry na nic nečekal, vrhl se na Lily a objal ji. Lily byla překvapená, ale po chvíli ho k sobě přitiskla blíž.
"Jak ti mám vlastně říkat? " znejistěl Harry, když se od ní odtrhl.
"No, Liz asi ne, to jenom před ostatníma, kteří to nevědí. Mami taky ne, vzhledem k tomu, že jsme stejně staří mě to jaksi vyvádí z míry. " zasmála se Lily. "Takže asi normálně, Lily. "
"Dobře…Lily. Povídej mi všechno. Jak jste se sem s tátou dostali? Jakto, že jste tady a jste stejně staří jako já? " vyptával se Harry.
Lily mu začala vyprávět, jak se uspořádal pobyt v Itálii, jak byla vybrána ona s Jamesem. I to, co se v Itálii dělo a nakonec to, jak na ně Mateo seslal ono kouzlo, které je jakýmsi způsobem poslalo sem do budoucnosti za dvacet let. Harry na ní zíral s otevřenými ústy.
"Takže jste se dali s tátou už dohromady? " rozzářil se Harry šťastně a bylo vidět, že se upřímně raduje.
"Ne tak docela. V Itálii to vypadalo docela slibně, ale jak jsme se dostali sem. Chápeš, že to je pro nás pro oba těžká situace, takže na nějaký vztahový problémy nemáme čas. "
"Právě tady v týhle těžký chvíli by jste se měli sblížit. " mrkl na ní Harry.
Lily se zasmála. "No uvidí se, každopádně teď je James….pryč. " poslední slovo skoro zašeptala a najednou se jí úsměv z tváře vytratil.
"Bude v pořádku uvidíš. " poplácal jí Harry povzbudivě po rameni. "Je to přece můj táta. " zasmál se Harry. "Podle toho co vím od Siriuse a Rema, tak táta se jen tak nedá, už jen to, že tě uháněl tak dlouho o něčem svědčí. "
Najednou se zarazil. Uvědomil si, že se právě před Lily prořekl. Řekl, že se to dozvěděl od Siriuse a Remuse a to neměl.
Lily si jeho rozrušení všimla a přispěchala na pomoc. "Já už to vím Harry. Vím, že já a James umřeme. "
"To jsem se někdy prokecl? " polekal se.
"Ne viděla jsem to. "
"Jak viděla? " nechápal Harry a už byl dost zmatený ze všeho.
"Včera jsem šla z brumbálem kvůli Jamesovi a spadla jsem do jakési myslánky. Viděla jsem všechno. Viděla jsem jeho vzpomínku, poté, co mé a Jamesovo tělo vynesli ven a i tebe, jak tě Hagrid vezl k mojí sestře. " Harry zíral.
"Tys to viděla? " zvláštní důraz dal na poslední slovo.
"Jo viděla. Byl to ošklivý pohled a ještě horší pocit. Představ si, že bys věděl, že máš za čtyři roky umřít. " pousmála se Lily sklesle.
"Vím jak to myslíš. " přitakal a pověděl jí všechno o té věštbě, o které mu říkal minulý rok Brumbál a Lily už o ní od něj také slyšela, ovšem neřekl jí, že Harry bude muset být ten, kdo Voldemorta zabije. Nebo možná řekl, ale ona si to v tom sledu včerejších událostí vůbec nepamatovala.
"Ale to je strašný. " vydechla Evansová. Vůbec neměla slov, jako by ztratila řeč.
"Vím to vlastně roky. Vím to už od té doby, kdy jsem se poprvé s Voldemortem utkal, tenkrát jsem byl v prvním ročníku. " pokrčil Harry rameny. Lily nevěděla, co je horší, jestli to, že stejně jako ona ví, že má omezený čas, nebo s jakou samozřejmostí a klidem v hlase to říká.
"Už by jsme měli jít na snídani. " prolomil Harry ticho a vyšli z učebny. Po cestě si ještě povídali. Harry chtěl o jeho rodičích vědět co nejvíc a Lily o Harrym to samé.
------------------------------------
Lily se ulevilo. Byla ráda, že už to Harry věděl. Nemusel před ním nic tajit, ani si dávat pozor na jazyk. Harry si ale nebyl jistý, jestli ona i James vědí, že Sirius zemřel. Raději se o tom ale před ní nezmiňoval a Lily se naštěstí na něj, ani na nikoho jiného nevyptávala, za což byl nesmírně rád, protože nevěděl, co by jí měl odpovědět. Jestli pravdu zamlčovat, nebo říct, jak to opravdu je.
"Kde je Harry? " sháněla se po něm Lily jednoho večera ve společence. Byli zde ale jen Ron s Hermionou a o něčem se hádali.
"Nevím, od večeře se neukázal. " pokrčil Ron rameny a Lily se viditelně znepokojila. Hermiona uhodla na co myslí a taky se jí to ani trochu nelíbilo. "neboj Lily, určitě nešel najít Jamese, kam by šel? Neví kde Voldemort sídlí. " snažila se jí uklidnit.
"Já se obávám toho, že to je Harrymu jaksi úplně jedno. " povzdechla si Lily a posadila se k nim. Přitáhla si pergamen a učebnici Kouzelných formulí a začala psát pojednání pro Kratiknota.
Harry se naštěstí ale v devět hodin večer ve společence objevil, bez jakékoliv úhony, takže si Lily oddechla a přisedl si k nim.
"Už by měli začít něco dělat. Táta je u Voldemorta dlouho. " prolomil Harry ticho rušené jen škrábáním brků.
"Však řád to nějak zvládne. " uklidňovala ho Hermiona, Harry dál nic neříkal, ale Lily na něm poznala, že její odpověď ho neuspokojila. Byl totiž úplně stejný jako ona i jako James.
"Harry hlavně nikam nechoď jasný? Do ničeho se nepouštěj. Slib mi to. " řekla po chvíli. Harry se podíval do jejích očí, stejných, jako ty jeho a němě přikývl.
------------------------------------
Lily seděla na liduprázdném nádvoří a četla si knížku. Nikdo tu nebyl, protože už byl prosinec a venku byla zima a sníh. Lavičku si vyčistila a byla zachumlaná do několika vrstev oblečení, takže jí zima nebyla.
Na chvíli se zamyslela a najednou si všimla, jak se ve sněhu před ní tvoří stopy, jako by tam někdo šel. Lily zaklapla knížku, rychle vstala a hmátla do vzduchu, kde stopy byli a nahmatala jako pavučinu jemnou látku, stáhla jí a před ní se objevil Harry.
"Copak si myslíš, že děláš? " Lily dala ruce v bok a zatvářila se přísně. Potter byl evidentně sám na sebe naštvaný, že se nechal takhle hloupě prozradit.
"Harry? " Lily se vyptávala. "Nechceš mi říct že jdeš tam? " nasadila výhružný tón, ale zároveň ustaraný výraz.
Harry neodpovídal, pouze si se zájmem zkoumal špičky svých bot pokryté sněhem. Lily si to ovšem vyložila jako souhlas.
"Nikam tě nepustím rozumíš? Něco se ti stane. "
"Ale Lily, já vím, kde to je, včera jsem byl na tajné poradě učitelů, co jsou ve Fénixově řádu a říkali tam přesně to místo, kde to je, pamatuju si jméno. A myslíš že budu jen tak sedět s rukama v klíně a čekat až Voldemort tátu zabije? " ospravedlňoval se horlivě Harry.
"A jakpak se tam chceš dostat? " namítla Lily.
"To nevím, to je jediný nedostatek. Ty se neumíš přemisťovat? " pohlédl na ní prosebně.
"No my se to učili na začátku šestého ročníku, ale co mi říkala Hermiona vy se to učíte až když vám je sedmnáct let ne? "
"Nechtěla bys mě tam hodit? Neříkej mi, že chceš, aby tam james umřel. " Harry nasadil jinou metodu přemlouvání. Lily to zasáhla jako rána do břicha. Uvědomila si že má Harry pravdu.
"A co jsi ještě slyšel na té poradě? " vyptávala se.
"No jdou tam dneska, ale jde jich tam málo, jde jich tam asi jenom pět. "
"No vidíš, jdou tam dneska, tak proč bys tam chodil ty? Myslíš, že bys jim byl něco platný? A Voldemort chce tvoji hlavu ne? Přeci jsi chytrý, tak se mu sám dobrovolně nevydáš. " Lily ho začala přemlouvat.
"To ani nemám v úmyslu. "
"Nech pracovat ty, kteří to umí, kteří o tom něco vědí. "
"Je to můj táta. " šeptl Harry a znovu si zkoumal špičky bot, tentokrát ovšem z úplně jiného důvodu. "Nechci znovu přijít o tátu. Vždyť já se vlastně jinak vůbec ani nenarodím. "
Na Lily jeho slova zapůsobila. Viděla v jeho očích odlesk smutku. Uvědomila si, že on už patnáct let žije bez rodičů. Musel trpět u její sestry, nikdy je nepoznal. Najednou ho začala chápat. Nechtěl, aby se musel znovu koukat na to, jak James umírá ať už mu bylo kolik mu bylo.
"Bez tvojí pomoci to nezvládnu. Bez tebe se nepřemístím. " nasadil prosebný tón a Lily přikývla. Přeci jen to byl její syn a James její budoucí manžel. Nechtěla, aby se osud nějak změnil a tím spíš nechtěla, aby James zemřel ať už ho v minulosti nenáviděla jakkoli moc.
"Tak jdeme. " přikývla nakonec, Harry přes ní přehodil neviditelný plášť a vydali se za bránu, kde končil zákaz přemisťování.
Lily šla celou dobu potichu, nepadlo mezi nimi jediné slůvko. Bála se. Bála se toho, co bude. Nejvíce se ovšem bála, co uvidí, až tam přijdou. Bála se, že jdou pozdě a už si nechtěla zopakovat znovu pohled na Jamesovo mrtvé tělo, i když o čtyři roky mladší. Sice Jamese dřív neměla ráda, možná ho i nenáviděla, což nebylo pro její dřívější pocity zas až tak silné slovo, ale nehledě na to, co spolu prožili v Itálii se v ní vůči němu zlomilo. Možná to bylo vědomí, že mají skončit spolu, ale možná to byla i Jamesova opora a změna jeho chování, která byla opravdu velká a Lily ji zřetelně viděla.
Prošli bránou, jejíž vstup střežili dva okřídlení kanci, každý na jedné straně a došli až za pole působnosti ochranných kouzel Bradavic.
Harry Lily sdělil název místa, kam se měli přemístit. Lily se trochu bála, protože se mimo zkoušky ještě nikam nepřemisťovala, protože neměla příležitost, když byla pořád v Bradavicích, ale vzpomněla si na tři O a pořádně se soustředila.
Pevně Harryho chytila za ruku, udělala krok a otočila se na místě. Oba dva se propadli do temnoty, která je svírala jako úzká gumová hadice. Ona si uvědomovala pouze Harryho ruku, byl to jediný hmatatelný předmět. Najednou tma polevila a je ovál čerstvý vítr, takže se konečně mohli nadechnout.
Otevřeli oči a rozhlédli se kolem. Stáli v nějaké pustině, kolem je obklopovali lesy a před nimi se tyčila vila ze které zlo přímo sálalo.
Najednou se vedle nich začali ozývat práskavé zvuky. Přemisťovali se sem členové Fénixova řádu. Harry na nic nečekal a přes oba přehodil neviditelný plášť, který je dokonale skryl před zraky příchozích.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Nikushqa Nikushqa | Web | 11. února 2009 v 17:58 | Reagovat

uzasna kapitola nemam slov

2 Pěťulďas Pěťulďas | 11. února 2009 v 18:27 | Reagovat

vypadá to zajímavě, takže další kapitolku prosím :)

3 Nikushqa Nikushqa | Web | 12. února 2009 v 14:08 | Reagovat

nechces spriatelit????ak ano napis na blog budem velmi rada

4 Nikushqa Nikushqa | Web | 12. února 2009 v 17:01 | Reagovat

ty si uplne prvy hp blog ktory som na internete nasla vdaka tebe som citala vsetky poviedky kto kedy napisal

5 bla bla a obviklý třesky plesky bla bla a obviklý třesky plesky | 12. února 2009 v 20:22 | Reagovat

tak zohle je naprosto dokonalý!! Jenom doufám,že jim to vyjde a Voldy je nedrapne...:-)

6 já | 12. února 2009 v 22:03 | Reagovat

Hlásni na této adrese pro našeho pejska PLS: http://www.blesk.cz/nejpes?action=profil&id=2070

7 ClaireM ClaireM | Web | 12. února 2009 v 22:42 | Reagovat

Jé, tak tohle vypadá skvěle. Doufám, že Voldymu pořádně namlátí tu jeho hadí "úsměv"... Jen do něj, do parchanta plešatýho... :D

8 *SB* pepenka5 *SB* =) *SB* pepenka5 *SB* =) | E-mail | Web | 17. února 2009 v 13:41 | Reagovat

Pane bože... To je strašne napínavé... Ja... sa príšerne bojím, čo sa ešte stane, vieš... Mno... tak nech ho zachránia... krásna jkapitola =)

9 drahokam drahokam | 18. února 2009 v 21:18 | Reagovat

úžasná kapitola ... je to strašně napínavé, docela mám strach co zase Harry vyvede, možná by jim mohl pomoct Sevík, no necháme se překvapit, těším se na další kapču

10 Elen Stella Elen Stella | E-mail | Web | 19. února 2009 v 14:52 | Reagovat

Skvělá kapoška!!! Doufám, že to víde a že je ten zasranej červenookej kretén s hadím ksichtem nebo AvadaHovada nedrapnou!!! těším se na další!!!

11 MarryT MarryT | Web | 21. února 2009 v 14:20 | Reagovat

Jsem zpátky a prozkoumávám svá SB. Těš se na mé brzké komentáře ;-)

Já na tyto komentáře moc nejsem, ale budiž. :)

......ღღღღღღ......................ღღღღღღ

..ღღღღღღღღღ............ღღღღღღღღღ

ღღღღღღღღღღღღ....ღღღღღღღღღღ

ღღღღღღღღღღღღღ.ღღღღღღღღღღ

..ღღღღღღღღღღღღღღღღღღღღღღ

....ღღღღღღღღღღღღღღღღღღღღ

........ღღღღღღღღღღღღღღღღღ

..............ღღღღღღღღღღღღღ

....................ღღღღღღღღღ

........................ღღღღღღ

...........................ღღღღ

............................ღღღ

.............................ღღ

..............................ღ

............................ღ

.........................ღ

......................ღ

..................ღ

.............ღ

.........ღ

......ღ

....ღ

......ღ.......................ღ....ღ

..........ღ..............ღ...............ღ

..............ღ......ღ.....................ღ

...................ღ........................ღ

................ღ.......ღ..............ღ

..............ღ.............ღ....ღ

.............ღ

...........ღ

..........ღ

.........ღ

.........ღ

..........ღ

..............ღ

...................ღ

..........................ღ

...............................ღ

.................................ღ

.................................ღ

..............................ღ

.........................ღ

..................ღ

.............ღ.........ღ

.....ღ

...ღ

.ღ.............................ღ....ღ

ღ..........................ღ...........ღ

.ღ......................ღ................ღ

..ღ...................ღ..................ღ

...ღ....................................ღ

.....ღ................................ღ

........ღ.........................ღ

...........ღ...................ღ

..............ღ..............ღ

..................ღ.......ღ

.....................ღ..ღ

pošli to všem svým sbnkám at vidí jak je mášv rád/a

a můžeš to poslat i mě,pokud mě máš rád/a

12 Illandris Illandris | Web | 21. února 2009 v 18:13 | Reagovat

Skvělá kapitola. Moc se mi líbilo, jak se Lily svěřila Harrymu a docela mě pobavilo, jak jí řekl mami:D

Jsem fakt zvědavá, jestli toho Jamese zachrání:)

13 Emma Emma | E-mail | Web | 21. února 2009 v 19:19 | Reagovat

Njn mocinky pěkný-konešně se tam něco děje

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama