Everybody should have his own world...

7.kapitola-trest nebo zábava?

20. ledna 2009 v 15:58 | Maggdinka |  *Mission-impossible*
No leden - to je jak se říká takové moje plodné období :D (myšleno pouze v souvislosti s psaním:D) Doufám, že mi to teda vydrží co nejdéle, aby se to tady už trochu hýblo a já konečně dopsala několik povídek, které se pokouším ukončit. Posledně jste mě s komenty hodně potěšili, tak doufám, že vám to vydrží a že i tentokrát jich bude aspoň 20. To je asi tak všechno co jsem vám chtěla říct. Kapča je spíš taková okecávaná, nic moc se tam neděje, ale zhodnoťte to vy sami pomocí komentů :o)……..Vaše Maggdinka♥


Trest nebo zábava

"Pojď Sawyerová, ať stihneme snídani, beztak máme na najezení už jen čtvrt hodiny vzhledem k tomu, že ty se z postele vždycky hrabeš půl století. " okřikla Lily kamarádku, aby si už konečně pospíšila a mohly se jít nasnídat.
"No jo furt, víš jak je těžký se zvednout z tý měkoučký vyhřátý postýlky? Tolik námahy po ránu. " zabručela Enny, která byla v myšlenkách ještě nejspíš v posteli.
"Jo to věřím s tím tvým zadkem jak kombajn. " ušklíbla se Lily a vyplázla na ní jazyk. Jak předpokládala, Enny se za ní naštvaně rozeběhla a pronásledovala ji přes půl hradu. Tohle Lily chtěla, věděla, že pouze malým rýpnutím donutí svoji kamarádku k pohybu.
Enny ji dohonila až ve Vstupní síni a hlasitě funěla, protože právě uběhly obě asi kilometr.
"Ty debile, sem si kvůli tobě rozbila držku, protože ti spadla učebnice přeměňování. " seřvala Enny kamarádku a nasupeně jí podala učebnici.
"No vidíš, jsme tady dokonce dřív, než jsem předpokládala. " zazubila se Lily a šli se nasnídat.
Hodiny jim utíkali a už tady byla poslední. Dějiny čar a kouzel. Lily s Enny seděli úplně vepředu, protože Lily byla jediná - kromě Remuse - kdo byl ještě ochotný starého ducha, profesora Binnse poslouchat, protože jeho monotónní hlas působil uspávacím dojmem.
Lily byla opět jediná, kdo si ještě dokázal udržet pozornost a zapisovala si každé slovo, které profesor řekl. Oproti tomu úplně vzadu, jako obvykle seděla čtveřice Pobertů. Dokonce i Remus, už nekladl výkladu profesora přílišnou pozornost. Sice stále poslouchal, ovšem zapisovat přestal už před deseti minutami. Vzdal to a teď nečinně ležel na lavici.
Enny vedle Lily se nudila. Povídat si s ní nemohla, protože Lily zapisovala a beztak by jí kloudně nevnímala, tak začala hledat jiné rozptýlení. Zadívala se za sebe. Sirius s Jamesem v zadní lavici hráli něco jako piškvorky, aby neusnuli.
Enny rychle začala čmárat vzkaz, aby se alespoň trochu zabavila a měla nějakou zábavu.
James zvedl hlavu, něco k nim letělo, nějaký maličký ptáček, nebo hodně veliká moucha. S postřehem chytače to něco šikovně polapil a až teď si uvědomil, že to je jakýsi vzkaz. Papírek, začarovaný tak, aby létal. Takhle si totiž studenti v Bradavicích předávali zprávy. Profesor Binns si samozřejmě ničeho nevšiml, vykládal dál, jakoby ani nevěděl, že ve třídě jsou nějací studenti.
Tichošlápka psaníčko také zaujalo, takže chvíli nechali své duchaplné činnosti, kterou do té doby dělali. James rozbalil psaníčko a oba četli.

Zduř kluci :D
Taky se tak skvěle bavíte jako já?
Btw Jamesi, řekneš mi konečně co to máte s Lily za trest?
Enny
"No vidiš, když už se Sawyerová k tomu dostala. Co to máte? Vždyť jsi říkal že musíte od osmi každou středu a pátek někde být. Vyklop to brácho. " Sirius zase začal rýpat, ale James byl odhodlaný nikomu nic neříct, alespoň pokud se oba s Lily nedohodnou, že to ani jednomu nevadí.
"Sklapni Siriusi. " odbyl ho James trochu neomaleně. Vzal raději brk a začal škrábat rychlý vzkaz. Sirius jen valil oči. Jestli tuhle prasárnu po něm Sawyerová přečte, tak jí rovnou můžou vzít k bystrozorů za přeložení šifry. Složil papírek stejně jako předtím Enny a poslal jí ho. Přistál jí na lavici a ona se začetla.

Nevyzvídejte pořád. Koho to má bavit.
Už milionkrát jsme vám všem řekli, že jsme se s
Lily dohodli, že vám nic neřekneme. Včas se to dozvíte.
Mimochodem, neříkala ti Evansová v poslední době něco?
Víš jak to myslím.
J.P.

Enny moc dobře věděla, co tím James myslí. Věděla moc dobře, že chce vědět, jestli o něm Lily nemluvila.

Musím tě zklamat. V poslední době o tobě vůbec nemluví - ale
Ber to pozitivně. Když o tobě Lily dřív mluvila, tak nadávala.
Což znamená jediný - už ti nenadává. Myslím, že sis trochu reputaci u ní zlepšil.
Ale pořád má hodně daleko do toho, aby se do tebe zamilovala.
Hold se budeš muset trochu víc snažit paroháčku.
Enny

James si psaní přečetl. Byl trochu zklamaný, ale na druhou stranu Enny nenapsala nic, co by nečekal. Na druhou stranu byl rád, že už na něj Lily aspoň nenadává. Což byl v jejím případě veliký pokrok, protože co slyšel on Enny, nadávala na něj kdy mohla.
James byl Enny za její pomoc upřímně vděčný. Takhle mu pomáhala už roky. Pořád do Evansový hučela a snažila se Jamese nastínit v tom nejlepším světle, jenže jak byla Lily krásná a chytrá, tak byla taky tvrdohlavá.
Konečně se ozval přímo osvobozující zvuk - zvonek, který hlásil konec hodiny a tím pádem i konec pátečního vyučování, kdy je čekali krásné dva dny volna.
K Enny se přichomýtli James se Siriusem, když si zrovna balila věci do tašky.
"No né, ono dokonce zvoní! Já už sem myslel, že vypojili zvonek, protože ta hodina byla nekonečná. " nadhodil Sirius svůj obvyklý, mírně ironický a překvapený tón.
Lily se na kamarádku otočila a chtěla jí něco říct, když ale zjistila v jaké je společnosti, raději pokus o promluvu vzdala a vypařila se z učebny. Věděla, že nemá cenu Enny přemlouvat. Ona ty dva prostě zbožňovala, takže si Lily musela vybrat ze dvou možností - buď jít s ní, ale i s těma dvěma, anebo jít sama. Raději zvolila druhou možnost.
James se zatvářil zklamaně, když uviděl pramen jejích rudých vlasů a brašnu, jak mizí ve dveřích. V duchu totiž doufal, že se připojí k nim. Vždyť teď když spolu tancovali už se k ní choval docela hezky a ani ona už ho nezasypávala obvyklými urážkami.
Enny vycítila na co James myslí a začala mluvit dříve, než něco stačil říct.
"Hele už přešla z fáze hádání do fáze ignorování, mlčení a vyhýbání. Myslím, že tak za týden už přejde do fáze vydržení tě vedle sebe a asi za týden potom už nastane fáze povídání. Pak už jen přijde fáze důvěrného bavení a kdo ví, možná to přejde až do poslední fáze - zamilování. " poučila Enny Jimmyho o Lilyině myšlení.
"Ve vás babách aby se blbec vyznal. " zachechtal se Sirius.
"Že to říkáš zrovna ty, kterej dokáže ulovit každou na kterou si ukáže a pak řikej, že se v holkách nevyznáš. " vlepila mu Enny malý přátelský pohlavek a všichni tři se se smíchem vydali do pokoje, aby odtud mohli bez učení na večeři.
---------------------------------------
Lily před osmou večer opět čekala na Jamese u portrétu Buclaté dámy, protože byl pátek a oni měli opět trénink. Byla trochu nervózní, protože dneska už měli začít trénovat a ona se bála že se před Potterem nějako ztrapní a že se jí vysměje, jaké je dřevo. Pod džíny si natáhla tříčtvrťáky a pod mikinu si natáhla tričko, o kterém usoudila, že se jí v něm bude dobře tancovat. Místo svých obvyklých bot si vzala sportovní tenisky. Přemýšlela, jestli si nemá vzít boty na podpatku, ale James jí řekl, ať si vezme nějaké pohodlné sportovní boty. Pravděpodobně v jehlách měla trénovat, až to bude umět.
"Ahoj. " ozvalo se vedle ní pár minut před osmou. Lily se otočila a spatřila vedle sebe Jamese, také ho pozdravil a vydali se ke komnatě nejvyšší potřeby.
Když tam došli, proměnila se v tutéž místnost jako ve středu. Lily si nervózně dřepla na křeslo a začala si svlékat kalhoty. Byl to zvláštní pocit, svlékat se, když na ní zírá Potter. Jasně, měla pod tím sice druhé kalhoty, ale přece.
James si jejího zadrhnutí všiml a raději začal ladit starý gramofon na příslušnou písničku a odvrátil se od ní. Lily se konečně v klidu vysvlékla, takže tam teď stála ve volném tričku, docela upnutých tříčtvrťákách a v teniskách.
James se na ní podíval, sjel ji hodnotícím pohledem a pak řekl. "Triko příště trochu upnutější. " Lily si trochu popuzeně odfrkla. To byl typický Potter. Ona si schválně vzala volné triko, aby se jí nemohl koukat na výstřih a on jí poručí na příště upnuté triko.
Dvanácterák si jejího odfrknutí a jejího obličeje všiml a dodal. "V upnutém se líp tančí. Nepluje ti kolem těla a navíc, když se třeba zakloníš, nebo když tě zvednu, nevyhrne se ti až ke krku. " Lily pochopila. Trochu se zastyděla za to, že si myslela, že upnuté tričko po ní James chce kvůli jiným úmyslům.
"Tak snad začneme ne? " nadhodil James, aby prolomil nepříjemné ticho a pustil písničku. Lily se opět nechala unést její krásnou melodií.
"Pojď ke mně. " vyzval jí James a natáhl k Lily ruku. Pustil písničku znovu.
"Myslím, že bychom měli začínat po částech. Učit se to po určitých pasážích. " navrhl james. Lily nic nenamítala, tady byl pánem on, ona nevěděla o tanci skoro nic.
Položila dlaň do jeho nabízené ruky a přivinula se k němu čelem. Trochu jí zamrazilo, když cítila dotek jeho kůže a pohled jeho oříškových očí, které jí propalovaly. Rychle uhnula pohledem pryč a snažila se tyto pocity zahnat pryč.
James si jí přetočil, takže stála k němu zády. Nic neříkal, jenom jí vedl a ona dělala přesně vše, co jí naznačil. Cítila jeho dech ve svých vlasech. James zavřel slastně oči, do nosu ho uhodila heřmánková vůně z jejích rudých pramenů.
Obtočil si její ruku kolem krku, když začala písnička hrát. Lily příjemně zamrazilo u pupíku. Pokračoval rukou jemným pohybem k jejímu břichu. Lily měla co dělat, aby se nerozesmála, byla totiž hodně lechtivá. Chytil jí za ruku.
"A teď uděláme tohle. " jakoby jí od sebe odhodil. "Musíš se zatočit, víš jak to myslím. Ukážu ti kroky. " sám se zatočil místo ní a ukázal kroky. Lily se ho snažila napodobit, ale moc jí to nešlo. Opakovali si to asi desetkrát, než to bylo téměř dokonalé. Pak opět pokračovali v dalším prvku.
Lily se stočila do jamesovi náruče a se smíchem mu vlétla kolem krku. Začala se strašně řehtat a nebyla k utišení. James s ní práskl na křeslo a sám se posadil na to protější.
"Hej já už nemůžu. " Lily se snažila koktat slova skrze výbuchy smíchu. Ani nevěděla proč se směje, možná proto, že jí James řekl, že má pohyby jako hybrid kříženej s tarantulí. Docela se sama divila. Myslela, že tenhle trest pro ní bude opravdu trest, pravda ovšem byla že se s Jamesem docela dobře bavila. No docela. Jestli docela dobře znamená, že se každý dvě minuty tlumila jak lachtan z moře vytaženej, tak se bavila opravdu jen docela.
James měl každou chvíli nějakou poznámku, nebo nějakej kec. Nejvíc jí ovšem dostalo, když na její jednu opravdu zvláštní krokovou variaci poznamenal, že to vypadá jako nějaký obřad voodoo, kombinovaný s hrochem plazícím se po poušti a ruskou štětkou, tak to se smíchy doslova svalila na zem, div si ksicht nerozedřela o Jamesovi boty.
Nikdy netušila, co dokáže Potter vypustit z úst. Sice už hodněkrát od Enny slýchávala, jak jsou Potter s Blackem děsně vtipní, ale pod tím si vždy představovala naprosto zvrhlý humor, kterého byli schopni jen tyhle dvě individua. Ovšem jamesův humor byl jiný než myslela, takový zvláštní. Jednoduše řečeno - doopravdy vtipný.
"Už toho nech, já mám co dělat abych se nepochcala a to se nepočůrávám už od tří let. " zasmála se Lily a málem se zakousla zuby do vlastní ruky.
"No myslím, že pro dnešek stejně skončíme. Už bude deset hodin. Cvičíme dvě hodiny v kuse. " souhlasil James a nepatrně mu cukaly koutky při pohledu na naprosto vychlámanou Lily.
"To už je deset? " Lily to překvapilo. Vůbec jí to jako dvě hodiny nepřišlo. S Jamesem se dobře bavila a i ten tanec ušel. Na to, jak se toho bála to nedopadlo zas až tak katastrofálně.
"Co myslíš? Jsem ztracenej případ? " podívala se s úsměvem na Jamese a čekala jak zhodnotí jejich první hodinu a z její strany i pokus o tanec.
"No na to, že to byla naše první jakoby lekce sis vedla výborně. To jsi měla vidět mě na prvním kurzu. " zasmál se James a trochu nostalgicky zavzpomínal. "To jsem tančil jak čáp, kterej políbil zeď u komínu, protože se mu nevyhnul. "
Lily se zasmála.
"Takže jako tvůj výkon byl supr. Pokud se budeš hodinu co hodinu zlepšovat, tak myslím, že se trapasu bát nemusíme. " Dvanácterák na ní povzbudivě mrkl. Lily se trochu ulevilo. Když to říkal James, tak tomu věřila. Možná měl pravdu, třeba opravdu není takový tele a naučí se ten tanec rychle a žádný trapas před celou školou - jak určitě Brumbál zamýšlel - se konat nebude.
"Myslíš, že šlo Brumbálovi o to, abychom se ztrapnili? " nadhodila Lily, když mezi nimi zavládlo ticho.
"Ne Albí takovej není, neblázni. On mě má rád, tohle by nám neudělal. Jsme ho dokonce minulý rok potkali u Prasečí hlavy a dali si s ním pár skleniček, to nám ještě nebylo ani sedmnáct. Po troše Ohnivé whisky jsme byli už všichni tak trochu v náladě a…a Brumla nám začal vyprávět, jak se kdysi zamlada ožral… vyběhl na mýtinu nějakého lesa…ha ha ha… svlíknul se úplně do naha a…haha…ááá… začala tancovat, protože…protože…uf… byl skálopevně přesvědčenej, že…že je…ha ha…že je víla. " zavzpomínal Jimmy a Lily se sama sobě divila, že mu rozumí, protože mezi jednotlivými větami se dusil smíchem při té vzpomínce. Lily se rozesmála na celé kolo. Teď už měla dojem že se doopravdy pochčije, nedej bože i pos*re.
"Myslím, že by jsme měli jít, abychom někde nenarazili na Filche. " navrhl James po asi pěti minutách, když se konečně oba uklidnili. Lily přikývla a oba dva se vydali na cestu do Nebelvírské věže do ložnic.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Nikushqa Nikushqa | Web | 20. ledna 2009 v 18:11 | Reagovat

*jak čáp co políbil komín* tak u toho sem se bavila  celkove to je krásna kapitolka prosíím pokračuj

2 Pěťulďas Pěťulďas | 20. ledna 2009 v 19:12 | Reagovat

NÁDHERA, JINAK CHVÁLÍM ZA POVEDENÉ HLÁŠKY JSOU FAKT ORIGINÁLNÍ :D

3 ClaireM ClaireM | Web | 21. ledna 2009 v 7:16 | Reagovat

Nádhera, tlemím se tu u těch hlášek jako praštěná a budím zbytek rodiny z ranní ospalosti. Honem další kapču, tuhle povídku mám z tvých povídek hned po Volání srdce nejradši...

4 Peťa Peťa | E-mail | Web | 21. ledna 2009 v 17:04 | Reagovat

No ja som sa smiala na celé kolo :D bola to riadne vydarená kapča :D

5 *SB* pepenka5 *SB* =) *SB* pepenka5 *SB* =) | E-mail | Web | 21. ledna 2009 v 19:40 | Reagovat

Ježiši =D Aj ja som sa skoro smiechom pos*ala =D Bocian, ktorý narazil do sdteny =D Ja somm víla =D Proste úžasná kapča =D

6 Annie Annie | Web | 21. ledna 2009 v 20:08 | Reagovat

wow.. dokonalá kapča, tak tanec..:D tak na to jsem se hodně těšila, tanec je hned vedle povídek na top místě u mě..:D tkaže tahle kapča byla pro mě uplně jako stvořená.. moc krásný.. těším se na další, a doufám, že sem komenty přibudou co nejdříve..

7 Emma Emma | E-mail | Web | 22. ledna 2009 v 16:52 | Reagovat

Upa bájo!!!!!!!!!!!!!!!!!

8 bla bla a obviklý třesky plesky bla bla a obviklý třesky plesky | 22. ledna 2009 v 17:21 | Reagovat

fakt nádherná kapča

9 Petra Petra | 23. ledna 2009 v 10:44 | Reagovat

krásná kapitola napiš prosím další

10 ClaireM ClaireM | Web | 23. ledna 2009 v 20:24 | Reagovat

Tak koukám, že komentíky přibývají, tak by mohla být další kapitolka, ne? *prosebný kukuč*

11 Don Don | 24. ledna 2009 v 0:04 | Reagovat

Moc hezký :-)))

12 Veverka Veverka | 25. ledna 2009 v 15:41 | Reagovat

Mega výchlem!!! =D =D Super!

13 looca looca | 29. ledna 2009 v 20:11 | Reagovat

máš to moc hezký ostatně jako vždycky.

14 Emma Emma | E-mail | Web | 3. února 2009 v 15:07 | Reagovat

No tak už jich je tu 14 tak ještě jeden a už je 15.........

15 Don Don | 5. února 2009 v 21:58 | Reagovat

Moc pěkná kapitolka :-)

16 HPlove HPlove | Web | 20. července 2009 v 16:55 | Reagovat

udusím se pomozte mi prosím to je super já se řehtám jak pako

17 Ciele Ciele | 26. srpna 2014 v 20:41 | Reagovat

Není to špatný... akorát mám pocit že už jsem něco podobnýho někde četla. Jmenovalo se to myslím Skrytá vášeň. Ovšem to nebylo tak vtipný a rozhodně tam nebylo tolik super hlášek :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama