Everybody should have his own world...

2.kapitola- V zajetí snů

7. ledna 2009 v 16:43 | Maggdinka |  *Potterovi s.r.o.*
Nová kapča k téhle povídce, já vím, že zanedbávám teďka ty ostatní povídky, ale na žádné jiné nemám nápady :-( Tak mi to snad odpustíte a spokojíte se s kapčou k mé nejnovější povídce, ale snad se vám líbí, takže nepohrdnete. Já osobně jsem ráda, že jsem vůbec něco sesmolila, v poslední době vůbec nemám nějak nápady a žádnou múzu :-( a vy co píšete mi musíte dát za pravdu, že tyhle dvě věci jsou pro někoho kdo píše dost podstatný. No nebudu se dál vykecávat, by už snad stačilo. Tak snad co dodat. Kapču si užijte, jsem s ní docela spokojená. A mocky prosím pište komenty, povídka je teprve v rozběhu tak mě zajímá jak se líbí a jak se podle vás vyvíjí………Vaše Maggdinka♥V zajetí snůHradem se rozlehl zvuk, který všichni studenti nenáviděli a po prázdninách se mnozí i lekli. Zvuk zvonku ohlašující jejich první hodinu v tomto školním roce. Naše banda se právě dohrnula do učebny přeměňování a čekali jak profesorka zahájí první hodinu. Lily byla pěkně naštvaná, protože vepředu už žádná volná místa nezbyla, všechna byla obsazená. Nezbývalo jí nic jiného než se posadit do posledních lavic a k jejímu neblahému překvapení se před ní usadili Remus s Peterem - což by jí tolik nevadilo, ovšem Peter hrozně smrděl a navíc když dýchal tak odporně funěl a chroptěl. Co ale bylo ještě horší že za ní a Jess se posadili Sirius s Jamesem. Už to jí první hodinu otrávilo natolik, že si ani nevšimla, že přišla profesorka McGonagallová. Ovšem když začala s úvodem a výkladem, Lily pečlivě stražila uši a dělala si pilně poznámky jako vždy. Jess vedle ní umírala nudou, nejbližší zvuk škrábání brku zaregistrovala jen ze předu od Remuse. Měla co dělat, aby se ovládala, Potter s Blackem vzadu furt něco mumlali a smáli se, což jí přivádělo k šílenství.

Lily zas tak pilnou žákyní nebyla, ovšem úvod si nemohla nechat ujít a navíc, v tomto roce skládali zkoušky OVCE a Lily byla co se týkalo školních výsledků dost ctižádostivý člověk.

---------------------------------------------
"Už aby byl vejkend. " nadával Black u večeře, když konečně po dlouhém dni vyučování skončilo a on si právě na talíř sázel už asi třetí porci amerických brambor a kuřete.

"Vždyť je teprve první den školy! " žasl Remus a nevěřícně kroutil hlavou.

"Já vám říkám, že tenhle rok prostě nepřežiju. To bude docela haluz lidi. " mínila Jessica a trochu nevěřícně koukala na Siriuse, jelikož ona snědla jen jednu porci a měla dost a proto nedokázala pochopit, jak do sebe někdo může narvat za jednu večeři tři kuřecí stehýnka a kupu brambor.

"No co koukáš Prcku, mám hlad. " ušklíbl se Sirius, až mu půlka brambor vypadala z pusy na stůl. Lily se nechutně ošila.

"Já ti dám prcku, až ti bude blbě, vždyť nejsem zas o tolik menší než ty. " protestovala dotčeně Jessica a měla proč, ona byla dost vysoká.

"Vždyť seš menší skoro o hlavu. "

"Hm, ale fakt jen skoro, ale to je detail. " vyplázla na něj jazyk. Mladý cassanova si to nenechal líbit, napíchl jednu bramboru na vidličku a vystřelil jí na Jess. Ta nestihla reagovat a brambor jí trefil do vlasů.

"Blacku tohle si vypiješ! Chceš válku? Máš jí mít. " ohradila se. Sirius se začal štěkavě smát, protože Jessice moc nevěřil a dělal si z ní akorát srandu.

"Smích? Přejde. " uculila se ďábelsky Hyena a aniž by na něco čekala, utrhla několik kuliček hroznového vína, co leželo na stole a mrskla je Siriusovi přímo do talíře, takže mu do klína spadala polovina brambor. Strhla se bitka, nejdříve bojovali jenom Jess a Sirius, ale po chvíli se přidal i James a i Lily to nedalo a musela si po těch dvou taky něco mrsknout. Ona Lily se docela nezdá, ale je pravda, že to žádný svatoušek není. Když kluci znatelně vyhrávali a Lily i Jess měli všechno jídlo včetně kuřete všude ve vlasech, po obličeji a na hábitech, vzdaly se.

"Pojď Lil dem. " dělala Jessica uraženou a obě dvě vstaly. Jess ale něco napadlo, otočila se ještě na Siriuse, který si zrovna triumfálně plácal s Dvanácterákem, vzala jeho pohár s dýňovou šťávou a celou mu jí vylila do talíře, právě v okamžiku, kdy se chopil příboru a chtěl dovečeřet. Zůstal zkoprněle sedět a zíral střídavě na jídlo a pak na ní. Obě se s Lily šíleně rozesmály, Jess Lily popadla v rámě a obě se salvou smíchu hrdě a vítězoslavně odkráčely z Velké síně.

-------------------------------------------------

Týden ubíhal docela rychle, až se všichni pěkně divili. Dnes už byl pátek večer a zítra na ně čekal jejich tolik vytoužený víkend. Poberti zrovna seděli ve společenské místnosti, jako obvykle v těch nejlepších křeslech, protože James se Siriusem měli v Nebelvíru docela respekt a většinou měli to co oni chtěli.

"A hele! " James se v křesle napřímil a zazářili mu oči, protože právě zahlédl rudý ohon dlouhých vlasů, což oznamovalo jediné, že sem jde Lily a asi i Jessica.

"Má láska jde konečně za mnou. " vyhrkl Jimmy na Lily, přičemž bylo jasné, že jeho láska je ona.

"Pottere, tak za prvý, nejsem tvoje láska, za druhý, nejdu za tebou a za třetí už drž hubu a di s těmahle kecama do prdele. " Lily za ním sladce přišla a jemně mu to oznamovala, ovšem v té třetí části věty trochu zvýšila hlas tak, že to slyšela snad celá Nebelvírská věž.

To už k nim došla i Jess, naštěstí a celou situaci zachránila.

"No, docela bych si došla na cígo, nejdete někdo se mnou? " nadhodila, aby atmosféru uvolnila. Lily byla tak rozhořčená, že jen zakroutila hlavou a vyběhla zpátky do ložnice, ale k Jessinýmu překvapení se ozval někdo jiný.

"Ségruš počkej, půjdu s tebou. " to se ozval James, vyběhl si jen pro něco do ložnice a během jedné minuty už byl zpátky a mohli vyrazit.

"Tak jdem ne? " pobídl ji James, když Jess nešla. Překvapeně zamrkala a vyšla za ním portrétem ven na chodbu.

"Kam půjdeme? Ven už by jsme neměli. " zajímala se Jess.

"No na nádvoří můžeme, to nejsou školní pozemky, ale součást hradu a navíc, je to tam větraný, je to normálně vzdušný. Nebo můžeme jít třeba do sovince, nebo nahoru, na astronomickou věž. " nabídl Dvanácterák.

"Ne to ne, dokážeš si představit Filche, kdyby nás tam nachytal? Navíc by jsme tam ještě podpálili nějakou slámu, nebo něco." Odmítla rázně Jessica a bylo rozhodnuto, půjdou na nádvoří, nic jiného jim ani nezbývalo.

Konečně došli na klidné a tiché nádvoří, ono se ani nebylo čemu divit, už bylo něco po desáté hodině večerní a to byla večerka. Jess a Jimmy si z toho ale nic nedělali. Koneckonců to byli Potterovi a nějaký školní trest nebo hádka s učitelem jim nemohla zkazit náladu. Oba na téhle škole byli už tak známí, že když je náhodou někdo po večerce viděl venku, tak už z toho nedělal nic, s výjimkou Filche. Ten ty dva nesnášel, šel jim po krku od té doby, co zapálili ocas paní Norissové.


Posadili se na jednu z laviček, které tam byli a zapálili si cigaretu.

"No zatím vidím, že sbalit Lily se ti moc nedaří. Proč taky jednou nedržíš hubu a nenecháš jí bejt? " navázala Jess téma a potáhla si z cigára. James na ní koukal. "Takhle si jí nezískáš. Víš co sem ti řikala, Lily nesnáší takovýhle namachrovaný týpky, který si myslej, že můžou mít jakoukoli holku, na kterou si ukážou. "

"Já nevim, už jsem takovej, nemůžu si pomoct. " pokrčil James omluvně rameny.

"Ne ty seš takovej jenom na ní! Ona si pak myslí, že seš idiot, protože neví, že jindy se chováš naprosto normálně, to jen před ní děláš debílka. " utrhla se na něj sestra trochu.

"Ale já jí mám opravdu rád. "

"Mě tohle neřikej, já to vim. " namítla Jess.

"Tak jí o tom zkus nějak přesvědčit, nějak jí to říct, že jí mám rád. " Jimmy začal na ségru dělat psí oči.

"Dyk já nic jiného posledních šest let nedělám. Pořád jí přesvědčuju, ale to nestačí. Ona si myslí, že proto, že jsem tvoje sestra tak v tomhle mi věřit nemůže a navíc, ona se potřebuje přesvědčit sama aby uvěřila! A to já už ovlivnit nemůžu. " vysvětlila Jessica už trochu naštvaně svému mírně natvrdlému bratrovi.

"No a co ty, máš už pro tenhle rok vyhlídnutého nějakého objeva? " změnil Jimmy téma, aby se nemusel se sestřičkou dál hádat, měl ji totiž opravdu rád.

"Prosím tě, vždyť utekl teprve první týden a já mám mít už nějakého objeva? " uchechtla se Jess.

"No to u tebe není nic výjimečnýho. Vždycky už předem víš, koho by jsi mohla zblbnout svojí krásou. " mávl Dvanácterák rukou a lišácky na ní mrkl. Jessica se trochu začervenala.

"Zato ty máš jasno už šest let, co. Nechtěl bys trochu přesedlat? Nemyslíš, že by bylo lepší, kdybys Lily už konečně nechal a začal si hledat jinou holku? Tady na hradě jich je desítky, které by dali všechno na světě, jen kdyby mohli chodit s krásným chytačem Nebelvíru Jamesem Potterem. "

"Když to není tak jednoduchý. Já jí prostě hrozně miluju. " povzdechl si Jimmy.

"Jo já vím. " přitakala soucitně sestra. "Tak se jí to pokus dát najevo nejen tím, že za ní budeš běhat jak ocas, to je jasný, že se Lily znechutíš. Ona není jako Stacy Lewisová, nebo Shelby, nechce aby za ní běhali zástupy kluků. I ona se jako každá holka nechává ráda dobývat, ale ne takhle. Musíš pomalu a maličkýma pozornostma. " radila Jessica soucitně.

"Hele to je fuk, ono se to nějako vyvine, a když ne, tak jsem prostě debil, protože jsem si nechal utéct holku svých snů. " pokrčil Potter rameny a tím dal sestře jasně najevo, že už tohle téma nechce dál řešit.

"Sirius o tobě furt mluví. " prolomil James po chvíli ticho jakoby mimochodem. Jess se na něj trochu nechápavě podívala.

"V pokoji, při hodinách. Prostě pořád, ale tak nějak úplně jinak než dřív. Jasně, snaží se to maskovat, ale já to poznám. " vysvětloval James ségře, která si nějak zaujatě studovala teď špičky svých kecek.

"Jess dej si pozor. " Jimmy úplně změnil tón hlasu. Najednou mluvit trochu tišeji a varovně. Jess nechápala a podívala se na něj.

"Vím jaký Sirius je, vím jak dokáže holky zblbnout, ty jsi sice chytřejší než všechny ty co už měl, ale taky jsi daleko krásnější. Nechci aby ti nějako popletl hlavu a pak tě odkopl a vysral se na tebe. " z jeho hlasu byla poznat starost a varování.

Jessica se na něj usmála, bylo roztomilé, jak se o ní bráška bál a dělal jí ochránce, ale on už byl takový odjakživa. Chránil ji a nedal na ni dopustit. V pátém ročníku se dokonce před hodinou popral ručně s Glenem Grintem, se kterým v tu dobu chodila a on jí odkopl kvůli jiné holce hodně ošklivým způsobem. Na tohle ještě nezapomněla. Chvíli tam jen tak seděla a přemýšlela, pak se ale na Jamese usmála.

"Neboj se, já na sebe umím dát pozor a navíc, nepotřebuju zbytečně hledat kluka, který by si se mnou akorát tak užil a pak odkopnul jak kus hadru. A mimo to, Sirius je jen kamarád. "

"Kamarád taky rád. " namítl varovně Jimmy.

"Bráško neboj se. Děkuju za tvojí starost. Sirius je sice krásnej kluk, ale je to jeden z posledních kluků tady v Bradavicích, se kterým bych chtěla něco mít. To je jako kdybych si užívala s tebou nebo s Remusem. " usmála se Jessica povzbudivě na bratra a objala ho.

"Já vím, že ty jseš moje chytrá sestruše a vím taky, že na takovýhle týpky si umíš dát pozor, ale stejně. Kolika holkám už Sirius popletl hlavu? Ty jsi sice výjimečnější než ty všechny ostatní, ale stejně…prostě se jen bojím, aby ti nějak třeba neublížil. "

"Jo já vím. Cením si toho, že se o to zajímáš a že se o mě bojíš. Ale víš, že já se o sebe umím postarat sama. " pousmála se na Jamese povzbudivě sestra. "Nebudeme to už řešit jasný? Je to uzavřený a já teď když mi je sedmnáct už vím, na co si dát pozor. Už nechci narazit. " ukončila tohle téma Jess.

"Půjdeme ne? " nadhodil James, protože na hradních hodinách ručička ukazovala už pár minut před jedenáctou hodinou. Jessica přikývla a oba se vydali zpět na cestu do společenky.

--------------------------------------------
Jess nemohla ještě dlouho usnout. Převalovala se v posteli ještě nejméně dvě hodiny. Pořád musela přemýšlet nad dnešním rozhovorem s bráškou. Když jí řekl, že o ní Sirius pořád mluví zaplavil jí zvláštní pocit. Takový pocit štěstí a zadostiučinění. Ale nechápala to, vždyť Sirius byl jenom kamarád, dá se říct, že s ní už nějakých šest let vyrůstala, brala ho skoro jako bratra. Měla ho moc ráda, ale úplně stejným způsobem, jako Jimmyho. Teď ale vůbec nechápala co se to s ní děje.

Třeba jsem se do něj zamilovala, říkala sama sobě v noční tmě. Vzápětí se ale napomenula: "Jessico ty jsi takový kráva, Sirius byl, je a bude jenom kamarád. Nikdy by ti to s ním vyjít nemohlo." - našeptával nějaký tichý hlásek v její hlavě.

"Ale co když ano, co když by byl Sirius ten pravý" - ozval se hlásek, tentokrát jiný.

"Ne není, vždyť je to Sirius, tvůj kamarád a navíc pěkný sukničkář. Si myslíš, že bys s ním mohla být šťastná? " první hlásek zvýšil tón hlasu.

"Lidé se mění. " odsekl nakvašeně hlásek druhý. Jess rychle zaklepala hlavou, aby zahnala všechny ty hlasy až do toho nejmenšího a nejzazšího místečka ve svém mozku.

Je to prostě Sirius, napomenula se tentokrát sama a rozhodla se skálopevně, že o tomhle už nikdy přemýšlet nebude, i kdyby pro to měla udělat cokoliv.

Po dlouhých hodinách přemýšlení ji konečně ve dvě hodiny ráno přemohl spánek a jí se začaly únavou klížit oči ke spánu. Pomalu se nechala unášet ospalostí, pomalu mrkala a oddechovala, až jí spánek, který byl už silnější než ona, přemohl a ona usnula.

Ve spánku jí provázeli velice zvláštní sny. Některé byli krásné, některé zase tragické. Každou chvíli se budila se studeným potem na čele a kloudně se nevyspala. Jakmile zase zabrala a usnula, přišel na řadu další, nový sen, pokaždé snad ještě divnější a horší než ty předešlé.

Když se ráno probudila, hlavu měla plnou zmatků. Obvykle měla po vyspání hlavu čistou a klidnou, možná i trochu otupělou, ale teď, jako by její mozek pracoval celou noc na plné obrátky. Asi čtvrt hodiny seděla na posteli a zírala před sebe. Snažila se všechny rozvířené myšlenky srovnat a zklidnit, když se konečně probudila Lily. Obě se ustrojili a vyšli na časnou sobotní snídani, i když bylo teprve půl deváté ráno.


 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Nikushqa Nikushqa | Web | 7. ledna 2009 v 17:44 | Reagovat

pekna kapitolak hned cem dalsiu !!!!!!! :DDD

2 Nikushqa Nikushqa | Web | 7. ledna 2009 v 17:45 | Reagovat

*kapitolka

3 bla bla a obviklí třesky plesky bla bla a obviklí třesky plesky | 7. ledna 2009 v 19:16 | Reagovat

Suprová,bestovní,nej nevim co dodat je to nejlepší!!!

4 Pěťulďas Pěťulďas | 7. ledna 2009 v 20:09 | Reagovat

nádhera, moc se ti to povedlo a myslím, že ta pauzička ti pomohla, honem přidej další :D

a já jdu na další :-)

5 Peťa Peťa | E-mail | Web | 8. ledna 2009 v 17:20 | Reagovat

No bolo to pekné :) A páčilo sa mi,ako sa o ňu James bál..taká pravá súrodenecká láska :)

6 Emma Emma | E-mail | Web | 10. ledna 2009 v 13:17 | Reagovat

no pěkný no.........Ale ne bylo to akt moc pěkně napsaný.....!!!Vážně

7 Evža Evža | 16. ledna 2009 v 14:26 | Reagovat

nevi co bych napsal snad jen bombový

8 Christy Christy | 16. ledna 2009 v 14:26 | Reagovat

Dokonalost sama....

9 Don Don | 23. ledna 2009 v 23:36 | Reagovat

Jůůů super těším se na další :-)

10 Emma Emma | E-mail | Web | 3. února 2009 v 15:11 | Reagovat

Je to pškný,ale nějak jsi preskocila 2 kapitolku

11 Aňulka Aňulka | Web | 22. března 2009 v 11:50 | Reagovat

Je to super, opravdu moc se mi to líbí...takové úžasně pohodové a to se mi líbí.Njn pohoda je nejdůležitější...

12 myllei myllei | Web | 31. července 2009 v 12:12 | Reagovat

fakt úžasný a to nejen ta povídka ale celej tenhle blog. myluju povídky z období Pobertů. A ty píšeš fakt krásný
♥♥♥

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama