Everybody should have his own world...

6.kapitola-vášnivý tanec

23. listopadu 2008 v 12:44 | "palbuchta Magdinka a Baruš xD" |  *Mission-impossible*
No a je tu další kapča k mé zatím nejnovější povídce Mission- Impossible. Můžete být rádi, že vůbec novou kapču přidávám, protože ten počet komentů byl opravdu žalostný. Takže doufám, že se polepšíte. To je asi tak všechno a ještě jednou připomínám- pište komenty, píšete je pro vás, nejen pro mě…………Vaše Maggdinka ♥


Vášnivý tanec


"Bože, já necítím hlavu. " zakňučela Lilly, když zvedla hlavu z koberce. Když se rozhlédla tak zjistila, že skoro všichni ještě spí a jediný kdo je vzhůru je Remus. Seděl v křesle a snažil se společenku dát jakž takž do pořádku, protože tady byl opravdu hrozný bordel.
"To se ti ani nedivím. " usmál se Náměsíčník soucitně a starostlivě si Lilly prohlížel, protože vypadala fakt příšerně.
"Trošku jsme to včera asi přehnali co? " uchechtla se Lilly a sedla si na křeslo vedle Remuse.
"No, jenom maličko. " zasmál se Remus a dál uklízel ten nesnesitelný bordel.
"Pamatuješ si vůbec co jsi všechno dělala? " otočil se na ní pak.
"Bohužel úplně všechno. " sklopila Lilly oči do svého klína začala se trochu červenat.
"Ale tak co, nic tak hroznýho jsi nedělala. Já taky nejsem úplně svatej, to jsi mě měla vidět minulý rok na moje narozeniny. To jsem dopadl podstatně hůř než ty. " utěšoval jí Remus.
"Ale ale, povídej? "
"Radši nebudu komentovat, to je jenom mezi náma čtyřma z našeho pokoje. " ušklíbl se Moony. Lilly se po jeho ujištění cítila přeci jenom už lépe.
"Mimochodem, kde se tady vzal ten bičík? " vydechla s překvapením Lily a zvedla ze země dost pochybný předmět.
"Jo to myslim vzali Sirius s Jimmym McGonagallový z kabinetu. Asi v pět ráno se tam proplížili a vzali jí to ze skříně. " uchechtl se Remus. Lily se na bičík nechutně podívala, radši ani nechtěla vědět na co ho McGonagallka má.
"Mimochodem Reme, nevíš kolik je hodin? " otočila se pak Lily na znovu kouzlícího Remuse.
"Jasně, je půl osmé ráno. "
"Díky. " přitakala a vytáhla hůlku, aby mu alespoň trochu pomohla, i když si nebyla jistá, jestli po včerejší noci zvládne i to úplně nejjednodušší kouzlo.
"Mimochodem, pořád mi nepovíš, co to máte s Jimmym za trest? " změnil Remus téma, i když Lily by byla radši, kdyby zůstal u včerejšího večera.
"Ne Reme promiň, s Jamesem jsme se dohodli, že to zůstane mezi námi. Ale neboj se, všechno se v pravý čas dozvíš. " Lily už tohle unavovalo, pořád se jí někdo na to vyptával a ona nic nemohla a vlastně ani nechtěla říct.
Remus se už na nic dalšího nevyptával a ani se nesnažil to z ní páčit, věděl že to nemá cenu a že když se Lily s někým domluví, že to bude pouze mezi nimi, že to také neporuší. To byla jedna z jejích mnoha skvělých vlastností. Všechna tajemství u ní byla v bezpečí, ještě nikdy nic nevyzradila a Remus o tom věděl své.
Vedle Lily se někdo zavrtěl, až se lekla a svoji hůlku odhodila přes půlku společenky. Až teď zaregistrovala, že to je James a teď už se na ní dokonce podíval a překvapeně zamrkal. Vymrštil se do sedu, ale pak se uklidnil. Myslel totiž, že spí ve své ložnici a divil se, co tam dělá Lily, ale teď zjistil, že jsou ve společence.
"Já už se lekl. " vydechl, ale vzápětí se trochu začal zmateně rozhlížet kolem. "Kde mám k sakru tričko? "
Seděl tam totiž je v kalhotách a hruď měl odhalenou.
"Tady, postřeh. " křikla Lily a hodila po něm jeho úplně zmuchlané, špinavé a něčím polité tričko.
"Hm super, to vypadá na whisky. " zakabonil se Jimmy a k mokrému tričku si přičichl.
Během hodiny se vzbudil zbytek těch, kteří tak nepohodlně přenocovali ve společenské místnosti a ještě dlouho se vzpamatovávali ze včerejší oslavy Siriových osmnáctých narozenin.
--------------------------------------------
Dny jim utekly jako voda, všichni se z oslavy tedy ještě hodnou dobu zotavovali a společenská místnost nebyla ještě stále uvedena do původního uklizeného stavu.
Dnes byla středa a Lily si to šinula na hodinu Kouzelných formulí. Enny někam odeběhla už po obědě, tak šla sama.
Najednou za sebou uslyšela kroky, ale nijak zvlášť je nevnímala, protože byla zamyšlená a navíc, kdyby jste se měli v Bradavicích otáčet pokaždé, když slyšíte kroky, asi by jste si vykroutili krk.
Nezastavila se pokračovala v cestě dál. Kroky se ale daly do klusu.
"Eva…Teda Lily! " křikl za ní známý hlas a ona byla nucena se otočit.
"Nazdar Pottere. " pozdravila svého pronásledovatele.
"To jsem už zase Potter? Ještě před pár dny jsem byl James. " zasmušil se Jimmy trochu.
"Promiň, síla zvyku. " zazubila se na něj Lily. "Co chceš? "
"No jen ti připomenout, že dneska máme první trénink. " oznámil James suše. "No nic, tak ahoj v osm ve společence. "
Lily ještě chvíli zírala na roh chodby, kde James před chvílí zmizel. Jeho náhlé rozloučení jí poněkud vykolejilo, to prostě nebyl Potterův styl, takhle si odejít, aniž by si nechal ujít příležitost jí cokoli, třeba i jízlivého říct. Poklepala hlavou, aby se vzpamatovala a rychle se rozešla na formule, protože už za pár minut zvonilo a jí ještě zbývalo k učebně několik pater.
Večer už pět minut před osmou čekala na Jamese ve společence. Zase přijde určitě pozdě, to by nebyl Potter, hudrovala pro sebe Lily, když stála u portrétu buclaté dámy, nervózně poklepávala nohou a každou chvíli koukala na schodiště, vedoucí ke chlapeckým ložnicím.
Téměř v samém okamžiku se tam, kam Lily koukala vynořila čupřina hnědých a neposedných vlasů. Sama se divila, že James Potter jde ještě o pár minut dříve, než se domluvili. Dnes jí překvapoval, ale to ještě nevěděla, že těm dnešním překvapením není ani zdaleka konec.
"Tak půjdeme ne? Abychom mohli začít trénovat. I když myslím, že dneska ještě tančit nebudeme, jen se dohodneme, vybereme muziku a já ti kdyžtak ukážu několik základních kroků. Ale od příště si prosím ber nějaký oblečení, ve kterým se ti bude dobře tančit. " ujal se slova James hned, jak došel k ní, že ho Lily nestihla ani pozdravit a po těchto jeho pokynech na to úplně zapomněla.
James na to ani nečekal a vyšel na chodbu, Lily trochu nepřítomně vyšla za ním a vedly jí jeho kroky, ona neměla absolutně ponětí o tom, kam jí vede. Až po několika minutách si uvědomila že jsou v sedmém patře. James třikrát prošel kolem zdi a tam se objevili dveře. Vešel a Lily hned za ním.
Rozhlédla se po místnosti, nebyla nijak přepychová, ale byla velká. Všehovšudy tu bylo jen pár žíněnek, nějaké polštáře, dvě křesla a na krbu stál starý gramofon. Lily na něj pochybovačně koukala, trochu pochybovala že bude fungovat, na druhou stranu ale komnata nejvyšší potřeby nedávala nefunkční věci.
"No, myslím, že by to mohlo stačí. " ohodnotil to znalecky James, když se po komnatě rozhlížel a měl ruce v bok.
Pak se otočil na Lily a trochu znervózněl, nevěděl, kde má začít a co jí říct, protože až teď mu došlo, že ona asi nějakou promluvu očekává, protože ona asi ví o tancování totéž, jako on o lektvarech.
Pane bože, jestli bude mít na tanec stejné nadání jako já na lektvary, tak to můžu zabalit rovnou, panikařil James trochu v duchu. Klid Pottere, je to Evansová, ta umí všechno a když neumí, tak se to rychle naučí, to je pozitivní zjištění a navíc, Evansová musí tančit skvěle. Má na to ideální postavu a pohledem jí sjel od hlavy až k patě.
"No ehm, takže… Myslím, že by jsme se měli domluvit na stylu tance. Umíš něco? " začal James po uvážení svých slov.
"No, trochu umím valčík a tango. " odpověděla trochu nejistě a váhavě.
"Hm, tango, valčík…" zamyslel se James a chytil se zamyšleně za bradu a přemýšlel.
"Jsou to super tance, vášnivý a hezký, ale já bych dal něco, v čem ukážeme co v nás je, pořádnou vášeň a rychlost a šikovnost. " začal Jimmy po chvíli.
"Dobře a jaký tanec tím myslíš? " otázala se Lily trochu nejistě.
"Můj nejoblíbenější tanec. " prozradil Potter a odmlčel se. "Mambo. "
"M-mambo? Děláš si srandu? Ten tanec už jsem několikrát viděla a je strašně těžký! " vyhrkla Lily.
"No těžkej sice trochu je, ale je moc krásnej. Uvidíš, až mu přijdeš na kloub, zamiluješ si ho. " snažil se jí James přesvědčit, protože z tónu jejího hlasu poznal, že se jí tento tanec moc nezamlouvá.
"Ale vždyť já při něm budu vypadat jak koza. " namítla trochu útočně Evansová.
"Neboj, pokud se naučíš pohyby a kroky, budeš vypadat moc krásně a hlavně, do tohohle tance se dá dát hrozně moc vášně. No ale pokud to nepůjde, tak dáme buď valčík nebo tango. Ale slib mi, že se aspoň pokusíš naučit se to, jasný? "
"No dobře, uvidím, jak to půjde. " rezignovala Lily nakonec, protože věděla, že Jamese jen tak nepřesvědčí, protože jeho odhodlání tancovat tento tanec bylo zjevně velké.
"No a teď ta hudba. Mám tady jednu desku, na kterou jsme tančili v těch letních kurzech a je tam i pár písniček na mambo. " pokračoval James spokojeně, když viděl, že Lily přemluvil. Vložil desku na starý gramofon a pustil. Lily se v duchu divila, že s tím krámem James umí, ale pak si uvědomila, že kouzelnické rodiny, na rozdíl od mudlovských, žádné CD přehrávače ani Hi-Fi věže nemají a že gramofony u kouzelníků jsou zcela běžnou a nezbytnou záležitostí, každé pořádné domácnosti. No a nutno podotknout, že takovou domácností Potterovi byli, vždyť to byla jedna z nejstarších a nejbohatších kouzelnických rodin.
Po chvíli jí do uší uhodila, zvláštní melodie. Byla svižná, ale zároveň pomalá. Byla vášnivá a zároveň jemná a láskyplná. Slova jí trhala srdce, byla tak krásná a dojemná. Věděla, že tahle píseň je na mambo jako stvořená a zároveň věděla, že jestli má na nějakou píseň tančit, tak je to právě tahle.
"Co říkáš na tuhle písničku? " vrátil Jamesův hlas Lily zase zpátky na zem.
"Je nádherná. " vydechla Lily zasněně.
"Takže na tančení by šla? Nebo mám vybrat nějakou jinou? "
"Děláš si srandu? Budem tančit jenom na tuhle. "
"Super, tak písničku by jsme měli. " promnul si Jimmy ruce a zrakem zabloudil na hodiny, které stáli vedle gramofonu na krbu. Ručičky právě ukazovali devět hodin.
"No hele, chceš skončit, nebo ukázat pár základních kroků mamba? " otočil se pak na Evansovou.
"No pokud nebudu muset tančit a jen se dívat, tak klidně. " usmála se Lily šibalsky, na nic nečekala a usadila se do jednoho z křesel, které stálo opodál.
James pustil onu krásnou písničku a Lily měla nutkání zavřít slastně oči, tohle byla zatím ta nejkrásnější melodie, jakou kdy v životě slyšela. To museli nazpívat určitě kouzelníci, to by mudlové nesvedli, asi právě proto, že to bylo tak, tak kouzelné.
James přišel před ní, zaujal základní taneční pozici a když se hudba rozjela a zesvižněla, začal tancovat. Bez partnerky vypadal sice trochu zvláštně a komicky, ale umění kroků Lily přímo fascinovalo. Jako by se James tanci věnoval odmalička několik let, měl skvělé pohyby, pro mambo nezbytné. Lily zkrátka a jednoduše nestačila valit oči. Ne že by Jamesovi nevěřila, že byl na kurzech a že i umí tančit, ale ani ve snu si nepředstavovala, že bude James Potter tančit, jako sám taneční bůh. Ano taneční bůh, to nebylo přehnané, to absolutně vystihovalo to, jak Jimmy tančil. Z Lily najednou spadli obavy, které doposud měla. Možná to bylo tou krásnou písničkou, nebo možná pohledem na Jimmyho při tanci, každopádně věděla, že tenhle úkol zas takový trapas, jak si představovala, nebude.
Hold musela uznat, ať chtěla nebo ne, že James je opravdu dobrý. Píseň skončila a James dotančil, Lily na něj koukala jako na boha. James se trochu rozpačitě podíval na hodiny a zjistil, že je skoro půl desáté.
"No hele, jelikož je tohle naše první hodina, tak už bych jí ukončil, co ty na to? Další máme v pátek, tak se sejdeme ve stejnou dobu jako dneska zas ve společence. " promluvil James trochu udýchaně.
"No jasně. " přitakala Lily a zvedla se z křesla k odchodu. U dveří se po Jamesovi otočila. Ten stále stál u gramofonu a něco tam šteloval.
"Ty ještě nepůjdeš? " podivila se Lily a James se k ní trhnutím otočil, protože myslel, že už odešla.
"No, ještě tady doladím choreografii. " zamumlal a otočil se k Lily zády. Lily mu nevěřila, sice nevěděla proč, ale nevěřila, že tady zůstává kvůli tanci. Ovšem žádné námitky nevznášela, naposledy se otočila na Jamesova záda a odešla. James si dlouze povzdychl.
Lily se právě převlékla do pyžama a ulehala do postele s nebesy. Hodiny na hradní věži odbíjeli právě půl jedenáctou a ona se zamyslela, jestli už James je ve své ložnici, nebo jestli je ještě v komnatě.
Ležela a ještě dlouho přemýšlela, přemýšlela o dnešku. Byl zvláštní, nic moc se nestalo, ale jí se přeci jenom líbil. Přemýšlela o tom tanci, který jí James zatančil a představovala si sama sebe v krásných večerních šatech, jak s Jamesem ladně a vášnivě krouží po parketě a všichni kolem tleskají a tleskají. Jak Brumbál vstává a jejich tanec odměňuje pochvalou a body pro Nebelvír.
Nejdou její myslí začala znít ona písnička. Písnička, kterou bude slýchat ještě nejméně měsíc a ona jí v duchu slyší už první večer. V souvislostí s ní jí na mysl začala vyplouvat podobizna velice známé tváře. Vlasy rozcuchané a rozčepýřené jako obvykle, ale ověnčené jakousi noblesou a elegancí a možná i trochu roztomilostí. Co jí ale nejvíce překvapilo, že Jamese neviděla v jeho běžném oblečení-v džínech, tričku a keckách, ale měl na sobě smoking s kravatou.
Po chvíli si uvědomila, že to oblečení není ani tak divné jako už ta myšlenka, že myslí právě na Pottera. Říká se že myšlenky před spaním jsou nejhlubší a nejdůležitější, tak proč se jí zjevuje proboha zrovna Potter?
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Annie Annie | Web | 23. listopadu 2008 v 16:22 | Reagovat

krásné.. otrochu kratší než obvykle ale přesto skvostné.. nemůžu se dočkat na pokračování.. a doufám, že komentáře budou po mém vzoru přibývat.

2 Pěťulďas Pěťulďas | 23. listopadu 2008 v 18:30 | Reagovat

báječné, naprosto úžasné :O) honem další

3 Nikushqa Nikushqa | 23. listopadu 2008 v 20:11 | Reagovat

naprosto uzasne skvele

4 Nikushqa Nikushqa | 23. listopadu 2008 v 20:11 | Reagovat

honem dalsi kapitolku

5 Peťa Peťa | E-mail | Web | 23. listopadu 2008 v 20:22 | Reagovat

Wooow! No tak toto bolo fakt pekné! Ja sa normálne už teším na ďalšiu kapču,pretože je to kráááásne!

6 Julča Julča | Web | 23. listopadu 2008 v 21:17 | Reagovat

Hezká kapitola, Jimmi se začíná měnit :-D

7 wisty wisty | E-mail | Web | 24. listopadu 2008 v 17:26 | Reagovat

prostě nádherný, co víc dodat:) snad jenom DALŠÍ!!!

8 Emma Emma | E-mail | Web | 24. listopadu 2008 v 18:22 | Reagovat

Bezva,ale představit si to nedokážu..........

9 Máňa Máňa | 24. listopadu 2008 v 21:46 | Reagovat

honem dalši kapitolu! je to super!

10 bla bla a obvyklí třesky plesky bla bla a obvyklí třesky plesky | 26. listopadu 2008 v 16:35 | Reagovat

nádhera fakt nádhera

11 Claire.M Claire.M | 26. listopadu 2008 v 18:35 | Reagovat

Krááááása. Fakt nádherná představa, jak ti dva tančí... Už se moc těším na další kapču...

12 lucik lucik | E-mail | Web | 27. listopadu 2008 v 18:07 | Reagovat

wow!!

super bylo to sice trošken kratší ale co se dá dělat!!

piš dál!!

a napiš prosím i potterovi s.r.o.

je to super povidka!!!

papa lucik

13 Ellizabeth Ellizabeth | E-mail | Web | 29. listopadu 2008 v 19:35 | Reagovat

1.tipovačka!! Zůčastni se PLS

14 Ellizabeth Ellizabeth | E-mail | Web | 30. listopadu 2008 v 14:52 | Reagovat

3.bleskovka,tak se PLS zůčastni

15 pepenka5 pepenka5 | E-mail | Web | 30. listopadu 2008 v 18:00 | Reagovat

Ahoj Maggi! Najskôr by som sa ti chcela ospravedlniť za to, že som ťa dlhšiu dobu ,,ignorovala" , ale stále sa mi kazil PC, a proste sa mi všetko vždy vymazalo... a potom ma strašne drví škola =D=D=D ale dúfam, že ospravedlníš moje ,,chybičky" a teraz idem hodnotiť kapitolu: Veľmi ma prekvapilo to, že má James také ladné pohyby a vôbec... proste žúžo  =D veľmi sa mi to páčilo, tak rýchlo novú kapitolku, lebo sa (možno) zbláznim ! =D

16 Ice Ice | Web | 5. prosince 2008 v 15:09 | Reagovat

WOW! Těším se na další kapču :)

17 Terka Terka | 8. prosince 2008 v 18:34 | Reagovat

Doufám, že se ti dva brzo dají dohromady.. Jinak je to supr kapitolka tak prosím rychle další!! ;-)

18 Nikushqa Nikushqa | Web | 16. prosince 2008 v 17:13 | Reagovat

ahojky nechces spriatelit?? ak ano napis na blog

19 Nikushqa Nikushqa | Web | 16. prosince 2008 v 17:13 | Reagovat

pisem tu uz stvrty krat pod tuto kapitolku (je supeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeer)

20 helix helix | Web | 25. prosince 2008 v 14:42 | Reagovat

Ehh... strašně moc si od tebe chci něco přečíst, ale nemám čas číst si celé kapitolovky.. no nic, jdu se podívat o článek níž.

21 Annie Annie | Web | 29. prosince 2008 v 21:36 | Reagovat

chjoo.. Maggdi.. já vím, že asi není nálada něco tvořit ale prosím, nevíš aspon kdy bude jakákoliv kapča, k čemukoliv, ale hlavně aby něco bylo... jinak, mám blog s kámoškama, a moooc by nás potěšilo, spřátelení právě s tebou. tak kdyby si měla zájem tak k nám mrkni a zanech komentář.. a nenechej se moc zdeptat..těch komentů určitě bude víc.:D a moooc se těšíme na další pokračování..

22 Emma Emma | E-mail | Web | 30. prosince 2008 v 22:03 | Reagovat

pls rychle další kapitolku a mocinky pls ke všem povídkám,hlavně k Syn jako otec...........!!!!!!!!!!!!Vím,že tě nejdřív musí něco napadnout,ale i tak........

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama