Everybody should have his own world...

31.kapitola-Teď nebo nikdy

18. srpna 2008 v 11:46 | "Maggdinka" |  *Volání srdce*
No, rozhodla jsem se, když jsem teď doma, že napíšu další kapču k Volání srdce. Tahle povídka mě začala teď moc bavit, protože je moc romantická a tu romantiku a všeobecně celou lásku momentálně dramaticky postrádám. Takže si to vynahrazuji psaním. A doufám, že vy si jí užijete. 20 komentů to snad bude, co říkáte? Hezký počtení……..Vaše Maggdinka ♥
Teď, nebo nikdy
Od jejich prvního polibku, tedy prvního po dlouhé době, uběhl už týden. Celý ten týden probíhal pořád stejně. James s Lilly se scházeli dlouho po večerce, aby je nikdo neviděl a vždy létali na Jamesově koštěti všude po školních pozemcích i mimo ně. Jejich počínání se dalo nazývat neformálním vztahem. O jejich vztahu ovšem nikdo nevěděl, s výjimkou jejich čtyř kamarádů. Ti ale o jejich vztahu také moc nevěděli, protože Lilly i James jim odmítali jakékoli podrobnosti prozradit.
Hodiny na věži před chvílí odbyli tři hodiny ráno. Po krásně prožitém večeru s Jamesem se Lilly vracela do ložnice. Pomalu a potichu otevírala i zavírala dveře, aby své dvě kamarádky neprobudila a pomalu došla ke své posteli a začala se převlékat do pyžama.
Najednou se svíčky na stěnách rozsvítili, takže Lilly rychle sklopila oči, které jí začaly slzet, protože její oči byli přivyklé na tmu. Konečně si její oči zvykly a ona se rozhlédla po jasném pokoji. Maggie i Lucy seděli na svých postelích napřímené a trochu vyčítavě na ní koukaly.
"Tak to vyklop konečně. " vyhrkla po chvíli ticha Maggie, bylo vidět, jak jsou obě s Lucy napjaté.
"Nevím o čem mluvíš. " odvětila Lilly a v převlékání do pyžama pokračovala dál, jako by se nic nedělo a tvářila se naprosto nevinně.
"No tak Evansová, netahej nás za nos. " Meg už se naštvala. Lilly jí vždycky říkala všechno, až teď najednou ne a to jí nepředstavitelně vytáčelo. Lilly se na ní pomalu otočila a když se na ní podívala, v jejích očích byla jasně znatelná provinilost a stud.
"Tak už to vyklop prosím tě. Nevím proč to tajíte, stejně je nám to všem čtyřem jasný. " Meg neobměkčil ani Lillyin prosebný a výmluvný pohled, kterým jí prosila, aby se už konečně přestala vyptávat.
"Jo Lill, tak chodíte spolu nebo ne? " začala se vyptávat i Lucy, která byla doteď naprosto potichu.
"Když to já právě nevím. " připustila rezignovaně Lilly, dřepla si na postel a obličej schovala do dlaní.
"Jak to myslíš? Tak chodíte spolu ven už přes týden každý den, tak mi prosím tě neříkej, že spolu nic nemáte. " nechápala Maggie a dál na Lilly dorážela. Lilly nešťastně zvedla hlavu a na obě kamarádky se zadívala.
"Já jsem neřekla že spolu nic nemáme, ale že nevím, jestli spolu chodíme. " přivedla Lilly svojí odpověď na pravou míru. Obě její kamarády překvapeně vykulili oči.
"Teda Lilly, myslela jsem si, že o tobě vím všechno, ale tímhle jsi mě naprosto zaskočila. " vydechla jako první Maggie.
"Čím? " nechápavě se na ní Lilly podívala.
"No, ty jsi nikdy nebyla na bezzávazné užívání. V tom jsem byla dřív expert spíš já, dokud jsem nezačala chodit se Siriusem. " vysvětlila její kamarádka.
"Vztah snad není, před každým se ukazovat. Mě tohle přijde jako daleko větší důkaz lásky. Že se mnou James nikde nemachruje a neukazuje se se mnou. " namítla Lilly trochu dotčeně.
"Právě naopak. Důkaz lásky je to, když chceš, aby o vašem vztahu každý věděl a velkej důkaz je už to, že se za tebe nestydí. " snažila se jí Maggie přesvědčit o opaku.
"Já nevím, říkej si co chceš, ale mě tohle vyhovuje. " pokrčila Lilly rameny a otočila se ke kamarádkám zády.
"Co? To vaše courání a randění při měsíčku, když vás nikdo nevidí? Bezzávazný užívání? Tímhle chováním mi připomínáš děvku a James tvého zákazníka. " Maggie to vypustila z úst dřív než to stačila zadržet.
Lucy varovně a pohoršeně sykla. Tohle byla od Maggie podpásovka a to co právě Lilly řekla bylo fakt hnusné. Lilly se na Meg pomalu otočila. V jejím pohledu bylo znatelé rozhořčení, ale taky smutek a zklamání.
"Nám to takhle vyhovuje. " řekla nakonec. Maggie se divila, čekala že se na ní rozkřičí a sdělí všemožné nadávky na její osobu, ale tohle fakt nečekala. Lilly si nakonec lehla, zachumlala se do peřiny a otočila se ke kamarádkám zády. Lucy se vyčítavě podívala po Meg, pak si obě lehly do postelí a Maggie jediným pohybem hůlky zhasla všechna světla.
"Nikdy bych o tobě neřekla, že jsi děvka, nikdy. A už vůbec bych nečekala, že něco takového ty řekneš mě. " ozvala se po pár minutách ticha Lilly do potemnělého pokoje. Maggie na to nic neříkala. Věděla, že má Lilly pravdu, ona by o ní nikdy neřekla, že je děvka, Lilly ne. Teď Maggie usínala a ještě dlouho se převalovala v posteli s výčitkami svědomí, že tohle své nejlepší kamarádce, kterou měla ráda, jako nikoho na celém světě, dokázala říct.
-----------------------------------------------------------
Od téhle jejich malé výměny názorů už uběhl týden a čas se pomalu schyloval ke květnu. James začínal nepatrně panikařit, protože mu bylo naprosto jasné, že na získání Lilly má už jenom dva měsíce, protože pak už jí neuvidí. Lilly panikařila také, ale z úplně jiného důvodu. Za měsíc a půl je totiž čekali závěrečné zkoušky OVCE a ona teď zjišťovala, že díky nesčetným randěním s Potterem učení hodně zanedbávala.
"Jamesi, tak jak to mezi váma bude dál? " odvážil se právě zeptat Tichošlápek Jimmyho a upřeně ho pozoroval. James se k němu otočil a hlavu zvedl z postele na které po obědě odpočíval.
"Jak by to mělo být? Bude to jako doteď. " pokrčil James rameny.
"Brácho, prober se! Vždyť za dva měsíce nám definitivně končí škola a jestli to doteď berete jen jako takový užívání, tak nepočítej s tím, že s tebou Evansová zůstane i po škole. " Sirius vybalil na Jamese nemilou, ovšem jasnou pravdu.
"Já vím. " Jimmy najednou změnil tón hlasu, ze sebejistého na smutný a bezradný. " Když já nevím jak to chce ona. "
"Nevíš? To musíš zjistit! Na rovinu se jí zeptej, jestli s tebou chce chodit, protože jinak to nemá smysl. Já vím, že to není lehký, ale musíš už vědět přesně na čem seš." vysypal ze sebe Sirius kamarádskou radu.
"Jo, Tichošlápku, máš pravdu. Stejně mi nic jiného nakonec nezbude a čím dřív budu mít jasno, tím líp. " přitakal Jimmy a musel uznat, že výjimečně má jeho kamarád pravdu.
Zase se položil na postel, odpočíval po dobrém sobotním obědě a zapáleně přemýšlel o sobě a o Lilly a jak to všechno provést.
------------------------------------------------------
Lilly se právě pilně učila na přeměňování, na které měli umět novou formuli, díky níž proměnili pavouka ve lžíci. Seděla ve společenské místnosti a pilně nacvičovala. Lžíce už byla téměř dokonalá, když vtom si na opěrku jejího křesla někdo přisedl, až se polekala.
"Jamesi Pottere, ty idiote, víš jak jsem se polekala? " rozkřičela se Lilly, když se otočila a zjistila, že to je Jimmy, kdo si k ní takhle drze přisedl.
"Lilly, prosím přijdeš zítra ve čtyři na kraj jezera? " vypálil ze sebe James otázku, kvůli které za ní přišel.
"Jako kdy? A proč? " nechápala Lilly.
"Jako ve čtyři odpoledne zítra a jako, protože ti něco potřebuju. " vysvětlil James a mrknul na ní. Nepočkal ani, až odpoví a prostě odešel.
"Co ti chtěl? " to si k ní přisedla Lucy s Maggií. Lilly už dávno zapomněla na její hádku s Meg a dělala jako by se nikdy nic nestalo.
"Chce se se mnou zítra sejít. Což by mě tak nepřekvapilo, ale on chce ve čtyři hodiny. Chápete to? Odpoledne! " vydechla Lilly, protože tomu sama nevěřila.
"Proč se tak divíš, vždyť podle toho co jsi říkala jsi se chtěla v noci scházet ty a ne James. " pokrčila rameny Lucy, jako by se nic nedělo.
"A mimo to, zítra je první máj. " mrkla na Lilly Maggie. Lilly upustila brk na zem. Ano, vždyť zítra byl první máj a ona na to úplně zapomněla.
"Jo, první máj. To je den, přímo stvořen pro důležitá oznámení a rozhodnutí. " povzdechla si Maggie, chtěla totiž Lilly vyprovokovat.
"Hmm a co podnikáte vy dvě? " zajímalo Lilly, hlavně také proto, aby odvedla řeč od sebe a od Jamese.
"No, já jdu s Remusem do Prasinek, sedneme si asi ke Třem Košťatům, ještě nevím. " pokrčila Lucy rameny, ale bylo vidět, že se na výlet do Prasinek se svým klukem dost těší.
"No, já jdu se Siriusem do Komnaty nejvyšší potřeby. Říkal že pro mě má nějaké velké překvapení, tak jsem zvědavá. " vylíčila nadšeně Meg.
"Jasně, jaký asi může mít Sirius v Komnatě nejvyšší potřeby překvapení. Proboha Meg, je to Black! " protočila Lilly oči v důlku, ale pobaveně se zaculila.
"Ale ne, vážně, vypadal tajemně a trochu i nervózně, tak jsem moc zvědavá. Holky, zítra večer si to všechno sdělíme, jasný? " ukončila Maggie debatu a obě s Lucy zase odešli neznámo kam. Lilly se konečně opět mohla věnovat své předchozí činnosti přeměňování.
--------------------------------------------------
James se na neděli připravoval hodně. Byl hrozně nervózní, jeho heslo a jeho situace byla jasná-teď nebo nikdy.
"Co ty máš vlastně s Meg za lubem? Seš nějakej moc nervní, vždyť s ní chodíš už rok. " otočil se Dvanácterák na Siria.
"Neprovokuj Jelene, tohle je něco výjimečného, sám uvidíš. " odpověděl tajemně Sirius a odešel pryč z pokoje, James zíral na zavřené dveře, které za sebou Sirius zabouchl a začal přemýšlet nad tím, co má kamarád s jeho sestřičkou v plánu.
Druhý den ve čtyři už Jimmy nedočkavě přešlapoval na kraji jezera pod rozložitým dubem, všude kolem se procházeli zamilované páry a každou chvíli se líbali pod nějakým rozkvetlým stromem.
Konečně James uviděl, jak k němu od hradu kráčí Lilly. Myslel, že tou krásou snad omdlí. Lilly to strašně moc slušelo. Vlasy měla ledabyle svázané do jakéhosi uzlu, ale hodně pramínků jí z něj padalo až po záda. Na sobě měla džínovou minisukni a zelené tílko, které jí úžasně ladilo k očím a k rudým vlasům.
"Ahojky. " pozdravila ho zvesela Lilly a došla k němu. James radši na nic nečekal a rovnou se rozešel po okraji jezera, Lilly kráčela vedle něj.
"Dneska je fakt krásně co? Jde vidět, že už začíná léto. " začal James mluvit. Počasí- bože, tak trapné téma k hovoru. Existuje snad milión témat, o kterých se s Lilly může bavit a on tady plácá o počasí.
"Jo jasně, je hezky. " přitakala Lilly, když ale viděla, že James zase k něčemu otevírá pusu, předběhla ho.
"Tak o čem jsi se mnou chtěl mluvit? "
"No totiž…" James se trochu zarazil, nevěděl od čeho má začít. Tuhle scénu si v pokoji dneska přehrával snad stokrát, ale stejně nevěděl jak začít.
"Prostě jsem si s tebou chtěl promluvit o tom, jak to s námi bude dál. " James nechodil kolem horké kaše, i když původně to takhle na Lilly vybalit nechtěl, ale usoudil, že to tak bude nejlepší.
"Lilly, já vím, že jsi původně chtěla, aby o nás nikdo nevěděl, ale už to trvá několik týdnů a mě tohle přijde jako dobrý krok dál. Musíme přeci někam pokročit ne? " pokračoval James, když Lilly nic neříkala. Lilly mlčela dál, a tak Jimmy pokračoval.
"Mám tě moc rád a ty to víš. Nerad to říkám, ale buď odpovíš ano, nebo se rozejdeme, protože oba víme že noční randění pro nás není a nemá budoucnost. Buď se prostě posuneme dál, nebo to skončí. Je to na tobě. Můj názor znáš, já chci být s tebou dál. " domluvil, vše co jí chtěl říct řekl.
Lilly se vážně zamyslela, věděla, že má James pravdu, buď vztah bude pokračovat dál a se vším všudy, nebo se teď musejí rozejít.
"Jamesi, já nevím, jestli jsem na veřejný vztah připravená. " začala Lilly pomalu.
"Toho jsem se bál. No je to tvoje rozhodnutí. Chci abys věděla, že s ním nesouhlasím, ale respektuji ho. " přerušil jí James smutně.
"Počkej, já jsem ale neřekla, že se chci rozejít. Něco si zanechal v mém srdci a ať chci, nebo ne, moc dobře si uvědomuji, že tě mám ráda a nedokázala bych dělat, jako by se nic mezi námi nestalo, když se stalo. Prostě už nejsi ten starý Potter, jakého jsem nenáviděla, ale jsi James, do kterého jsem se zamilovala. Máš pravdu, musíme pokročit dál, však už těch nočních rande bylo hodně a i díky nim jsem si uvědomila, že to nebylo jen nějaké chvilkové pomatení smyslů, ale že tě mám opravdu ráda a nedokázala bych se smířit s tím, že by jsme oba v červnu odjeli domů a už se neměli vidět. Asi opravdu k sobě patříme a nic s tím neuděláme, ani já, ani ty." domluvila Lilly a něžně a povzbudivě se na Jimmyho usmála. Tomu se najednou ze smutné grimasy na obličeji vytvořil na rtech široký úsměv a nešel smazat.
James byl tak šťastný, na tuhle chvíli čekal celou věčnost. Radost byla tak veliká, že Lilly popadl do náručí, vyzdvihl si jí do vzduchu a vášnivě jí políbil. Líbali se tam pod rozkvetlým stromem a už jim bylo úplně jedno, kdo všechno je vidí.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Peťulďas Peťulďas | 18. srpna 2008 v 16:41 | Reagovat

ách krásný konec... už sem si myslela, že je snad nedáš dohromady :D

2 Terka Terka | 18. srpna 2008 v 18:35 | Reagovat

Báječná kapitolka už se těším na další tak prosím rychle!!!

3 Gigi Gigi | Web | 18. srpna 2008 v 19:22 | Reagovat

jupijajej:-D...newá kapča:-) ani nevíš, jak jsem se těšila:-) moooc hezká a ten konec byl skvělý...a už se upa těším na to překvápko od Siriuse,takže honem,prosím, další kapču:-)

4 Annie Annie | Web | 18. srpna 2008 v 19:46 | Reagovat

to bylo krásné..... pokračování pls... a to hodně rychle.... protože to jinak neořežiju...

5 peti8/Peťa peti8/Peťa | Web | 18. srpna 2008 v 20:28 | Reagovat

Jééj to bolo také krásne..Lily to krásne povedala :) Ja mám takéto romantické kapče veľmi rada :DD Rýchlo ´dalšiu kapču..môže byť aj k Mission...:DD

6 ivus ivus | 18. srpna 2008 v 21:43 | Reagovat

skvělá kapča ... sem rádá že si dala pořádně Jamese a Lily dohromady a to Siriovo překvapko by mě taky zajimalo :)takže honem dalši kapču ... už se těšim

7 wisty wisty | E-mail | Web | 19. srpna 2008 v 10:02 | Reagovat

njn, prostě slaďáček:) ale povedenej:)

8 Daher Daher | E-mail | Web | 20. srpna 2008 v 23:58 | Reagovat

fakt supr!:)

9 NaNy NaNy | 21. srpna 2008 v 21:30 | Reagovat

Hezká kapitolka, napiš prosím rychle pokračování, zajímalo by mě, co na to bude říkat okolí :-D

10 Emma Emma | E-mail | Web | 23. srpna 2008 v 0:21 | Reagovat

Héj ať už se Lily vrátí ta zatracená paměť.A vážně mě to už štve!!!!!

Jo a mimochodem bych byla vděčná za trochu akce.Teď mi ty poslední kapitolky příjdou dost bez tý akce a jsou svým způsobem tak trochu nudný no.....ALE SUPER KAPITOLKA-KONEČNĚ:D

Těším se na další-honem prosímmm!!!

No a taky by mohl zase trochu otravovat ten zatracenej šmejd Snape ne???Nejdřív Lil vydírá a teď ji nechá dělat co chce....Já vim,že nemá paměť,ale stejně.....

11 SuSi SuSi | E-mail | Web | 25. srpna 2008 v 22:45 | Reagovat

Úžasná kapitolka, už sa teším na ďalšiu :)

12 MarryT MarryT | Web | 10. září 2008 v 17:27 | Reagovat

Pěkná kapitolka a souhlasím částečně s Emmou.

13 leylusha leylusha | 12. prosince 2008 v 17:15 | Reagovat

mno........je t ploste klasny blog muzes byt na sebe pisna zkuste si udelat taky takovy blog a pak nadavejte

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama