Everybody should have his own world...

23.kapitola-budoucnost?

18. srpna 2008 v 11:55 | "Maggdinka" |  *Syn jako otec...nebo ne??*
Myslím, že s čekáním na tuhle kapču už jsem vás potrápila dost. Na druhou stranu vám to patří, protože s těmi komenty jste mě tentokrát fakt zklamali. Tak doufám, že se zlepšíte a komentů bude víc, jinak se další kapči nedočkáte dřív jak v září. No nic, snad vás kapčou potěším a bude se líbit, tak prosím moc pište komenty, je to i ve vašem zájmuJ……Vaše Maggdinka ♥
Budoucnost?
Čtyři postavy běžely liduprázdnými chodbami hradu, protože skoro všichni studenti byli doposud ještě v Prasinkách. Lilly, Harry, Ron a Hermiona běželi za Brumbálem do jeho pracovny. Lilly doufala, že Brumbál je na hradě a taky doufala, že budou chvíli o samotě, aby mu mohla sdělit všechny svoje obavy.
Konečně doběhli až ke kamennému chrliči, který střežil vchod do ředitelny a všichni čtyři se zastavili a těžce oddechovali, protože skoro celou cestu běžely a nyní popadaly dech.
To si ale uvědomili, že neznají heslo do ředitelny a netrpělivě postávali před vchodem. Najednou se zpoza rohu vynořil Snape a kráčel si to směrem k nim. Byla to jejich jediná možní viditelná záchrana, protože ten jistě znal heslo do ředitelovy pracovny.
"Pane profesore, jaké je heslo do ředitelovi pracovny. " vyhrkl Harry na Snapea, jakmile ho viděl. "Prosím. " dodal.
"Pottere, nemusíte při každé příležitosti pana ředitele obtěžovat, myslíte, že nemá na práci nic důležitějšího? " opáčil Snape jízlivě.
"My ale….je to důležité. " nedal se Harry odbít a až moc horlivě se ho o heslo dožadoval. Snape se netvářil moc na to, že by jim heslo chtěl prozradit. Jak bylo vidět, náramně si užíval, že je tím takhle deptá.
"Prosím. " ozvala se naléhavě a plačtivě Lilly. Severus Snape na ní, ač neochotně pohlédl. Se zvláštním pohledem v očích jí pohlédl do těch jejích. Chvíli jí do těch zelených smaragdů upřeně hleděl, pak se odtrhl a krátce kývnul.
"Heslo je čokoládová zmrzlina. " řekl sotva slyšitelným hlasem, krátce ještě na Lilly kouknul, pak se otočil a vydal se chodbou dál tam, kam původně šel.
Harry na nic nečekal vyštěkl heslo na chrlič, ten uskočil a už všichni stáli na točitém schodišti vedoucím do Brumbálovi pracovny. Harry třikrát klepnul klepadlem v podobě gryfa do těžkých dřevěných dveří, ani nečekal na vyzvání a nahrnul se dovnitř, jako velká voda.
"Dobré odpoledne, Harry. " pozdravil Brumbál překvapeně a ještě víc koukal, když se za Harrym objevili i Lilly, Ron a Hermiona.
"Billa unesli! " vyhrkl Harry, než stačil Brumbál něco dalšího říct. Nejdříve nechápal o kom to mluví, ale pak si uvědomil, že tam s nimi není i James, došlo mu to.
"V Prasinkách…bylo jich moc….a…" Harry chrlil jednu věc za druhou.
"Harry zpomal. Uklidni se a řekni mi, co se přesně stalo. " vyzval ho klidně Brumbál a měřil si ho oním rentgenovým pohledem.
"Prasinky napadli Smrtijedi, no a my jsme s nimi bojovali. Bill se trochu unáhlil a naštval Bellatrix, no a ona ho čapla a přemístila se s ním neznámo kam. Všichni ostatní Smrtijedi odešli i s ní. " vysvětlil Harry pomaleji a už se trochu uklidnil.
Brumbál rychle vstal od stolu a začal po pracovně něco hledat, nakonec popal pergamen, něco na něj rychle načmáral, přešel k Fawkeesovi dal mu vzkaz do zobáku se slovy.
"Víš co máš dělat. " pták na znamení že rozuměl mrkl s nádherným okem, kolem něj se zajiskřilo a on zmizel v plamenech neznámo kam.
"Poslal jsem vzkaz Fénixovu řádu, zjistíme, kde nyní Voldemort sídlí a Billa zachráníme. " vysvětlil Brumbál svoje počínání.
"Děkuji za zprávu, můžete jít. " pokynul všem čtyřem. Harry, Ron i Hermiona se otočili k odchodu, ale Lilly se ani nehnula.
"Co když na to Voldemort přijde? " vyjekla Lilly a Brumbál, který k nim doposud stál zády se na ní otočil. Zadíval se na ní, věděl, co tím chtěla říct.
"Harry prosím, jděte. Potřebuji si se slečnou Sergejovou promluvit o samotě. " pokynul jim Brumbál. Harry na chvíli zaváhal, ale nakonec uposlechl a všichni tři odešli, takže s Brumbálem v pracovně zůstala jen Lilly.
"Co když přijdou na to, kdo to je doopravdy. Víte co by to potom znamenalo. " mluvila Lilly, jakmile se za nimi zavřeli dveře.
"Slečno Evansová, prosím, posaďte se. " pokynul jí Brumbál a ukázal na jedno z křesel, které byli před jeho stolem. Sám se usadil na své ředitelské křeslo.
"Upřímně řečeno, vím co to znamená, jestli přijdou na to, že je to James Potter. " přitakal Brumbál.
"Tím se ohrozí i to, že se nenarodí Harry a ohrozí se tím celá budoucnost! Dokonce i moje, protože nebude nikdo s kým bych Harryho měla. " mluvila dál Lilly. Brumbál se na ní překvapeně podíval, ani v nejmenším netušil, že se to s Jamesem už dozvěděli.
"Ano víme to s Jamesem oba. Harry se trochu prokecl, sice ne přímo, ale my nejsme blbí, lecco si můžeme domyslet. " vysvětlila Lilly, protože si ředitelova udiveného výrazu všimla.
"Popravdě řečeno se nedalo ani nic jiného čekat. Nemohli jsme si myslet, že se nic z budoucnosti nedozvíte. " přikývl Brumbál a schoval obličej do dlaní. Lilly mlčela.
"Zjistili jste ještě něco dalšího? " vykoukl na ní zvědavě zpoza svých prstů. Lilly zavrtěla hlavou. Tedy to nejdůležitější a zároveň to nejhorší se nedozvěděli-pomyslel si Brumbál s úlevou.
"Nejvíce se bojím toho… " pokračoval Brumbál a Lilly k němu vzhlédla. "Že jestli Voldemort zjistí, že je to James, že ho použije jako návnadu na Harryho. To asi už víte, že Harry s Voldemortem jsou staří známí, že? A když by se Harry dozvěděl, že je to James, šel by tam určitě. Takový on už prostě je. " pousmál se Brumbál trochu smutně na Lilly.
"James je ale zraněný! " vyhrkla najednou Lilly, protože si vzpomněla na tu ošklivou řeznou ránu, co mu způsobila Bellatrix.
"Jak moc? A kde? " zajímal se Brumbál starostlivě.
"Velikánskou řeznou ránu přes hruď. Teklo mu z toho hrozně krve, jenže to by nebyl Potter, aby se nezvedl a Belle to neoplatil, že jo. No a ona ho pak čapla. Dlouho nevydrží, už tak špatně dýchal. A dost silně pochybuji, že s ním půjde Voldemort za ručičku k Mungovi. " odpověděla Lilly zatrpkle.
"Děkuji Lilly, můžete jít. Budeme dělat vše pro to, abychom ho co nejdříve našli. " kývl Brumbál a tím dal Lilly najevo, že už je načase, aby odešla.
"Co nejdříve? S tím zraněním tam vydrží dva dny a i tak to pro něj bude utrpení. " namítla Lilly, ale poslušně se zvedla, rozloučila se a z ředitelny se vydala zpátky do Nebelvírské společenské věže.
---------------------------------------------------
Bylo už pozdě večer, ale ve společence sedělo pořád pár studentů. Mezi nimi byli samozřejmě i Lilly, Harry, Ron a Hermiona.
"Nazdárek. " to si k nim přisedla Ginny a zvesela je pozdravila. Lilly neunikl Harryho váhavý pohled, který po na ní poslal, když si přisedla. Musela se pousmát, přeci jen v něčem byl po Jamesovi.
"Copak tady strašíte tak pozdě? Je skoro půlnoc. A vůbec, kde máte Billa? " došlo jí potom a rozhlédla se kolem, jako by myslela, že na ní James vyskočí zpoza nějakého křesla.
"Tys to ještě neslyšela? " zeptal se Harry nevěřícně. "Víš, jak tam napadli Prasinky ty Smrtijedi? "
"Představ si, že ne. Bojovala jsem proti nim a chvíli jsi dokonce bojoval po mém boku, ale vůbec o žádných Smrtijedech v Prasinkách nevím. " ušklíbla se Ginny ironicky. Lilly se musela zasmát, Ginny jí byla moc sympatická. Byla to milá, usměvavá a neuvěřitelně vtipná dívka a také si moc dobře všimla, že po sobě s Harrym pokukují.
"No, tak Bella si vzala Billa s sebou. " vysvětlil Harry a Ginny si vyjeveně přikryla ústa dlaní.
"Panebože. " hlesla potom. " Doufám, že mu Voldemort nic neudělá. "
"Když už jsme u toho, to bych se spíš já měl zeptat, co tady strašíš o půlnoci? Neměla bys už dávno spát? " vybouchl Ron na Ginny.
"Ty mě nemáš co rozkazovat. Je mi patnáct a já usoudím, v kolik mám jít spát. " vyjela na něj Ginny a zamračila se. Ginny holt nebyla žádný anděl. Možná to bylo tím, že vyrůstala se šesti staršími bratry, možná něčím jiným, ale hádat se uměla. Ron na to nic neříkal, pouze se nafoukl a zrudnul.
"Ginny má pravdu Rone. Už je dost velká a usoudí si sama, kdy má jít spát. " zastala se jí Lilly. Ginny na Rona vyplázla na znamení triumfu jazyk a ztratila se na schodech k dívčím ložnicím. Lilly se nenápadně podívala po Harrym a neušlo mu, že se lehce sám pro sebe usmál, zrovna když rudý závoj Ginniných vlasů mizel. Hned ale pohled stočil jinam, protože se na něj otočil Ron.
Chvíli všichni mlčeli a přemýšleli, každý o něčem jiném, když najednou ticho mezi nimi po téměř pěti minutách přerušil Harry.
"Akorát jedna věc mě tam zarazila. "
"Co tím myslíš? " nechápala Hermiona.
"No, víš jak Bill použil to kouzlo, jak se všichni pověsili do vzduchu. Tohle kouzlo jsem viděl přesně v myslánce u Snapea. V jeho vzpomínce ze dne, kdy skládali NKÚ z obrany. " vysvětlil Harry. Lilly pootevřela pusu a zahleděla se kamsi do dáli. Na tenhle den si vzpomínala, jako by to bylo včera. Přesněji to bylo zhruba před půl rokem. Ten den bylo krásně a většina studentů, kteří právě složili NKÚ z obrany si sedli u jezera. Živě si vybavovala i to, jak James pověsil Snapea do vzduchu za kotník, i to, jak se ho zastávala a jak jí Snape řekl ta jedovatá slova:mudlovská šmejdka.
Od té doby se se Severuse Snapem, který byl až do té doby její poměrně dobrý kamarád, nebavila.
"No a? " nechápal Ron a touhle otázkou vrátil Lilly ze vzpomínání opět na zem.
"Já jen, že to kouzlo v tý myslánce na Snapea vyslal můj taťka. "
Všichni se zarazili. Hermiona se kradmo podívala na Lilly, ta její pohled krátce opětovala.
"Tak tvůj táta třeba nebyl jediný, kdo to kouzlo používal, třeba se ho Bill s Lizz naučili v jejich bývalé škole, že jo Lizzie? " snažila se to Hermiona zase zachránit.
"No jasně. " přitakala rychle Lilly, protože pochopila, oč se Hermiona snaží.
Harry se zatvářil pochybovačně a trochu podezřele. "Sirius s Remusem mi minulý rok, když jsem se jich ptal řekli, že tohle kouzlo vzniklo tady u nás ve škole, v Bradavicích, že prý ho někdo vymyslel. "
Lilly se trochu zděsila. Harry na chvíli zase zmlkl, bylo vidět, že nad tím usilovně přemýšlí. Na chvíli zůstal viset očima na Lilly a zkoumavě si jí prohlížel. Když si Lilly jeho pohledu všimla, nejistě se na něj usmála a ihned zrak sklopila pryč. Nemohla totiž riskovat to, že její oči povědí něco, co není třeba.
"Lizz? " otočil se na ní najednou znenadání Harry s výrazem pochopení ve tváři. Lilly se hrozně polekala, bála se, že na všechno přišel.
"Eh, já jdu spát. Jsem strašně unavená. " vylétla najednou Lilly, jako by křeslo pod ní začalo hořet.
"Ne Lizz počkej! " snažil se jí zadržet Harry, ale to už byla Lilly skoro v pokoji. Lilly za sebou rychle zabouchla dveře a sesunula se dolů podél dveří. Obličej složila do dlaní a plakala. Strašně se bála o Jamese, ale zároveň už toho měla dost. Už to bylo moc, pořád musela lhát, přetvařovat se. A vůbec, chtěla být už doma, ve svých Bradavicích, v těch pravých ve kterých vyrůstala ona. Chtěla mít tady u sebe Sarah a Jess, její dvě nejlepší kamarádky. Přišla o všechny a teď dokonce i o jedinou oporu, kterou tady v té divné budoucnosti měla- o Jamese.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 manik manik | Web | 18. srpna 2008 v 13:42 | Reagovat

mnooo, trošku krátké, potakové době, nemyslíš? =oD

Mno ale musím, říct, že se ti povedla, ale doufám, že v tomhle tempu, co se týče přidávání, nehodláš pokračovat, přecejen by to byla škoda. A co se týče komentářů, tyhle problémy má každej, to mi věř =oP

2 Peťulďas Peťulďas | 18. srpna 2008 v 16:49 | Reagovat

přesně a doufám, že tu výhrušku nemyslíš vážně(prosím)

jinak to vypadá, že už jsme doma)tím myslím, že už na to Harry přišel):O honem pls další

3 Terka Terka | 18. srpna 2008 v 18:27 | Reagovat

Doufám že tentokrát to opravdu bude rychleji...

Ale jinak je to fajná kapitolka škoda, že nebyla trošku delší, ale jinak SUPER!!!

4 peti8/Peťa peti8/Peťa | Web | 18. srpna 2008 v 20:16 | Reagovat

Skvelá kapitola a myslím,že Harry na to už prišiel :) Je mi Lily ľúto,lebo ani ja by som nevydržala dlho klamať a pretvarovať sa. Dúfam,že tu bude veľa komentov,lebo ja to čakanie potom nevydžím :)))

5 ivus ivus | 18. srpna 2008 v 21:41 | Reagovat

doufám že Jamese brzo najdou a Lily se nebude trápit a zajimalo by mě kdy se vrátí do své doby

6 wisty wisty | E-mail | Web | 19. srpna 2008 v 9:54 | Reagovat

teda, doufám, že bude Jimmi v pořádku.  A myslím, že Harrymu už došlo, že to sou Lily a Jimmi:)

7 Viky Viky | 19. srpna 2008 v 14:28 | Reagovat

skvělá kapitolka, vypadá to, že harry už zjistil, kdo doopravdy Lizz a Bill jsou, o to víc se těším na příští kapitolku a doufám, že tu výhružku neuskutečníš, protože do září bych se asi zbláznila zvědavostí =)

8 Daher Daher | E-mail | Web | 19. srpna 2008 v 20:55 | Reagovat

nee ja to do zari normalne nevydrzim..ja sem na tomhle Syn nebo otec zavislaa:D...doufam ze to fakt harry zjistil:)

9 lenka lenka | 20. srpna 2008 v 18:23 | Reagovat

maš to mocinky hezký ale asi se zbláznim !!!!!!!rychle to dokončuj papapapapa

10 hanulka hanulka | Web | 20. srpna 2008 v 20:06 | Reagovat

dobreeee....chudak lili...snad toho jamesa rychlo vytiahnu od toho voldoprda...

11 patik patik | E-mail | 20. srpna 2008 v 20:07 | Reagovat

Konečně po dlouhé době další kapitola!!! A je naprosto úžasná!!!

Prosím pospěš si s další kapitolou!!! Já jsem na téhle povídce závislá!!! A taky doufám, že s tou výhružkou to nemyslíš vážně!!! Že ne!!!

Jinak vážně mmmmoooocccc hezká kapitola!!!

12 manik manik | Web | 20. srpna 2008 v 20:46 | Reagovat

kolik těch komentů má být, abychom dostali další kapitolu?

13 Kayluska06 Kayluska06 | Web | 21. srpna 2008 v 15:47 | Reagovat

Komentářová povídka: http://kayluska06.sblog.cz/2008/08/21/337 Jestli chceš, zapoj se!

14 manik manik | Web | 21. srpna 2008 v 17:27 | Reagovat

musím ještě dodat jeden malinký protest:

Moc se mi, Magg, nelíbí, že z hlavního děje vylučuješ postavy, které v té době žijí, já vím, že s tím pořád otravuju, ale tohle je ta největší chyba jakou děláš, k týhle povídce jinak nemám vůbec žádný výtky, ale tohle mi opravdu nedá spát.

Třeba že Harrymu Bella odstraní kmotra a on ji v klidu ignoruje, to je trošku divný.

Jo a kolik těch komentářů má být?

15 NaNy NaNy | 21. srpna 2008 v 21:28 | Reagovat

Taky mohla být ta kapitola delší, když už jsme na ni čekali tak dlouho :-( ale byla hezká :-)

16 Emma Emma | E-mail | Web | 22. srpna 2008 v 22:11 | Reagovat

SSSLLLÁÁÁVVVAAA!!!HURÁ A TŘIKRÁT!!!

Další kapitolka na seznamu!!!No už taky bylo na čase.....Ale neva...

Byla to good kapitolka,ale už mě to trochu začíná nudit,v téhle kapitolce totiž nebylo nic moc napínavýho,ale zase nemůže bejt v každé kapče drama,že....

Ale každopádně doufám,že to Harrymu už aspoň trochu dochází,no Ronovi samozřejmě ne,ten má taky dlouhý vedení,ale Harrymu....

DOUFÁM ŽE JOOOOOO!!!!!A AŤ UŽ SE PANEBOŽE LILY PŘEŘEKNE A NEBO A´T ZAKROČÍ BRUMBÁL A DOUFÁM ŽE TO S TOU KAPITOLKOU AŽ V ZÁŘÍ OPRAVDU NEMYSLÍŠ VÁŽNĚ,SNAD NE A PROSÍM POSPĚŽ SI.......!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:D

17 helix helix | Web | 23. srpna 2008 v 21:44 | Reagovat

Ahojky,

moc krásně píšeš.Jsem ráda že jsem našla někoho dalšího,kdo se alespoň malinko věnuje páru Harry a Ginny :)

Měj se..

18 STŘELENKA STŘELENKA | 26. srpna 2008 v 19:58 | Reagovat

Ahoj!!!!

Chci ti něco moc důležitého napsat!!!!!

Podle mě si ta NNNNNNEEEEEEEJJJJJJLEPŠÍ spisovatelka na světě!!!!

Já jsem ještě nikdy nebyla závislá na žádné povídce!!!! Až teď na téhle!!!! Prosím napiš další kapitolu co nejdříve!!!!

Teď něco k ději!!!! Myslím, že i Rrowlingová by to nenapsala lépe!!!! Jen mám malou otázku!!!! Kdy se někdo prořekne před Harrym???? A ještě mám jednu malou otázku!!!! Proč si Harry nevšímal Bellatrix???? Vždyť mu zabila kmotra!!!!

Ale jinak Fakt GOOD kapitolka!!!!

Už se těším na další!!!!

Tvá bezmezná obdivovatelka!!!!

STŘELENKA

19 Casey Casey | 26. srpna 2008 v 22:44 | Reagovat

Bezvadný! tuhletu povídka fakt žeru... už se moc těšim na další

20 blabla a obvyklý třesky plesky blabla a obvyklý třesky plesky | 27. srpna 2008 v 14:09 | Reagovat

tak sem konečně po takový době na int hurááá!!!!!!!!

no takže k týdle kapitole:bestovní nevim co říct ae prosíííííím já se numůžu dočkat tý další kapitoly :-((( dřív to asi nebude co???

21 ketý ketý | 29. srpna 2008 v 10:09 | Reagovat

no tak dalšši kaaaaaapča sem zavisla na tvi povidce tak ji napiš co nejdriv

22 katty katty | 30. srpna 2008 v 11:52 | Reagovat

super kapča, doufám, že bude brzo další!!!!!

23 irča irča | 4. září 2008 v 13:46 | Reagovat

notak dalši kapitolu prosiiiiiiiiiim

24 Charlota Charlota | 5. září 2008 v 14:34 | Reagovat

Prosím honem další kapitolku!!!!

25 Hope Hope | Web | 5. září 2008 v 17:31 | Reagovat

skvělá kapitolka...moc se těším na další :o)

26 Illandris Illandris | Web | 9. září 2008 v 16:04 | Reagovat

Úžasná kapitola, moc se ti povedla. Jsem zvědavá, jak to bude pokračovat a doufám, že se Jamesovi nic nestalo.

27 Samantha Samantha | Web | 9. září 2008 v 20:16 | Reagovat

AHoj člověče! Založila jsme si nový, grafický a osobní blog, a byla bych ráda, kdybys tam zašel a napsal komentář, nebo s enějak jinak zapojil do jehio chodu. Adresa je samanthalayouty.blog.cz

Předem díky!!!!

28 manik manik | Web | 10. září 2008 v 10:18 | Reagovat

hej, tak co teda? ,komentářů tu máš víc jak 2 tucty a kapitola porát nikde, tak kde to vázne?

29 Emma Emma | E-mail | Web | 10. září 2008 v 14:08 | Reagovat

Hej už je dávno září tak sem tu kapitolu dej rychle ju?

30 PAPRYKA PAPRYKA | 11. září 2008 v 19:01 | Reagovat

Prosím další kapitolu!!!!!!!!!

31 Casey Casey | 12. září 2008 v 22:52 | Reagovat

Přidávám se o prosení další kapitolky! PROSÍÍÍÍÍÍÍM PROSÍÍÍÍÍÍM HONEM DALŠÍ

32 Faninka Faninka | 19. září 2008 v 7:13 | Reagovat

Ahoj Maggdinko!

Podle mě si ta NEJ NEJ NEJ spisovatelka!

Proto tě PROSÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍM o DALŠÍ KAPITOLKU!

33 Patik Patik | E-mail | 22. září 2008 v 18:02 | Reagovat

Už je září tak kde je ta kapitola???

Prosím pospěš si!!! Já každý den kdy se dostanu na internet tak se dívám na tvůj blog, jestli náhodou si nepřidala další kapitolu!!!

34 Patik Patik | E-mail | 24. září 2008 v 18:55 | Reagovat

Prosím honem další kapitolu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

35 Patik Patik | E-mail | 29. září 2008 v 18:48 | Reagovat

Tak kde je ta kapitola?????!!!!!

Už je konec září!!!!!

36 Christi Christi | 3. října 2008 v 17:20 | Reagovat

jé nádherná kapitolka!!! Já teda normálně komenty nepíšu,ale nemůžu se dočkat tý další kapitilky prosííííím napiš jí prosím...inak to tu máš bestovní!!!!!!!!

37 Svatoušek Svatoušek | E-mail | Web | 6. prosince 2011 v 21:35 | Reagovat

Jo jo , moje řeč

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama