Everybody should have his own world...

57.kapitola-neporušitelný slib

12. července 2008 v 22:39 | "střelená Magdinka" |  *Harry Potter-naděje umírá poslední*
No a je tady dlouho očekávaná kapča k téhle povídce. Je předposlední, když nepočítám závěrečný epilog a tak prosím o mrtě komentů, to víte, s touhle povídkou se za chvíli budeme loučit, takže by jste mi mohli udělat radost, alespoň 20 KOMENTAMA. Věřím že je zvládnete, no doufám, že se vám kapča bude líbit. Tahle kapitolka je mimořádně dlouhá, tak si jí užijte…….Vaše Maggdinka ♥
Neporušitelný slib
Lenka cupitala před nimi. Ve Velké síni byla většina pozůstalých a známých, kteří na svatbě byli. Zrovna probíhal oběd a ze síně se ozývalo cinkání desítek příborů.
Lenka ochotně předběhla před ně, zazubila se na Harryho i na Ginny, která trůnila v jeho náručí. Byla totiž hrozně slabá a nohy ji neunesly.
Lenka strčila do těžkých kovaných dveří a ty se téměř samy otevřely dokořán. Harry vkročil na práh s Ginny v náručí a rozhlížel se po všech, kdo ve Velké síni byli.
PRÁSK
Síní se roznesla ozvěna toho tříštivého zvuku. To paní Weasleyová upustila pohár s vínem, které právě pila.
"Ginny! " vykřikla a běžela k Harrymu a k její dceři.
"Mami! " vykřikla také Ginny, která se přímo tetelila štěstím a radostí. Matka dceru objala a to se vzpamatovala už většina Velké síně, takže teď se všichni řítili, aby mohli Ginny obejmout a pozdravit.
Hermiona se jí vrhla kolem krku se slzami v očích, Rebeka na tom byla úplně stejně. Objetí se dočkala i od Meg, Siriuse, Remuse, Tonksové a ode všech svých bratrů včetně otce. Dokonce i Draco jí jaksepatří uvítal a objal.
Ginny chtěla z Harryho náruče seskočit, ale jakmile se ničeho nepodepírala a její nohy se dotkly podlahy, okamžitě se jí podlomili. Harry jí naštěstí, se svým chytačským postřehem, včas chytil a podepíral jí.
"Pojď se posadit, jsi slabá. " pobídla ji Maggie, která jí přidržovala s Harrym. Ginny přikývla, a s jejich pomocí se dobelhala až k lavici, na kterou si sedla.
"Povídej, co se stalo? Jakto, že jsi obživla? " vyzvídala Hermiona, která byla celá napjatá zvědavostí. Všichni si posedali kolem Ginny, aby si vyslechli, jak to všechno bylo. Harry seděl vedle ní, nechtěl od ní pryč ani na vteřinu, držel jí za ruku a visel na ní očima. Jak krásné bylo, když viděl, jak se její hruď zvedá v pravidelných intervalech dýchání, že její oči mají zase jiskřičky života a že se její ústa stahují do spokojeného a blaženého úsměvu.
"Tak povídej Ginny, jsme všichni napjatí. " pobídl jí znovu Fred.
"Viděla jsem tam Jamese a Lilly. " začala, podívala se nejdřív na Harryho a pak letmo pohledem sjela na Maggii, přes Siriuse a pak na Remuse.
"Nemohla jsem zemřít, protože v sobě mám něco z Harryho. " pokračovala, otočila se na Harryho, provrtala ho zvláštním pohledem a nenápadně na něj mrkla tak, že si toho všimnul pouze on. Věděl o čem mluví, i beze slov jí rozuměl.
"Jak to myslíš? " podivila se Maggie a vyslovila otázku, která vrtala hlavou všem co Ginny poslouchali.
Ginny se ještě jednou na Harryho s úsměvem podívala a ten přikývl, pak se zhluboka nadechla, podívala se po celé své rodině, po členech Fénixova řádu a po spolužácích a prozradila jim to.
"Jsem totiž těhotná! " vykřikla nadšeně a vtom se na ní vrhlo nejméně deset lidí, aby jí objaly.
"Bože Ginny, to je skvělá zpráva! " vzlykala její matka a nechtěla se jí pustit. "Tak přeci jen budeš první, kdo nám dá vnouče. Už jsem ani nedoufala. "
"Já taky ne mamko. " přitakala Ginny šťastně.
"Víš co je zvláštní, že jsi otěhotněla přesně, když jsi to potřebovala, protože nebýt toho, byla bys opravdu mrtvá. " řekla pomalu Maggie svojí úvahu.
"Lilly a James. " hlesla Beka, když nikdo jiný nic neříkal. "Určitě to věděli předem. Víš, jak loni v létě přišel Harryho varovat James pomocí patrona, věděl dopředu, že mu hrozí nebezpečí. Ginninu smrt museli vědět dopředu také a nemohli dopustit, aby se jejich Harry do smrti trápil a tak jim dali dítě, které už nikdy neměli mít. "
Bylo vidět, že se všichni nad její teorií zamysleli a první se ozval Sirius.
"Myslím, že máš pravdu Bek. " přikývl. "Lilly a Jimmy nás chránili odjakživa, hodně, jen jsme si to nikdy neuvědomovali. "
Harry se nad tímto, co teď Sirius řekl musel zamyslet. Čím víc nad tím přemýšlel, docházelo mu, že má jeho kmotr pravdu. Kolik věcí se stalo úplnou náhodou, teď už věděl, že to nebyly pouhé náhody, ale že nade všemi drželi ochranou ruku jeho zesnulí rodiče, po kterých se mu teď stýskalo, jako ještě nikdy v životě.
"Ginny, nechceš se jít vyspat? Musíš být jistě unavená. " pobídla jí její matka.
"Unavená? Mamko, teď jsem spala několik dní. " zasmála se Ginny, ale nakonec souhlasila. George jí užuž chtěl vzít do náruče, aby jí vynesl až do Nebelvírské věže, ale Harry ho zarazil a vzal si jí sám.
"Chtěl jsem ti jen pomoct kámo, protože ty seš taky určitě vyčerpanej. " pokrčil George ublíženě rameny, když si Harry vzal Ginny k sobě do náruče.
"Tohle ještě zvládnu. "
Vydal se s ní do schodů, kolem nich šlo nejméně deset lidí, aby ho hlídali, kdyby nemohl třeba už jít, nebo na něj byla Ginny moc těžká. Ale Harry šel v pohodě dál a donesl Ginny až do její ložnice v Nebelvírské věži.
Ještě dlouho seděl u její postele a držel jí za ruku. Seděl tam mlčky, koukal se na její klidnou a usínající tvář a odešel až dlouho poté, co usnula.
-------------------------------------------------
Harry druhý den Ginny připomenul, co jí slíbil tenkrát, když byli spolu uvěznění u Voldemorta v temné kobce. Pro zapomnětlivé, že si jí do měsíce po Voldemortově smrti vezme a to také hodlal dodržet.
Proto také v následujících dvou týdnech probíhali přípravy k velkolepé svatbě. Všichni dosud bydleli v Bradavicích, protože i celá ta sláva se tady měla konat, protože pro tolik hostů by se asi těžko našlo jiné místo. Koneckonců si oddávání na Bradavických pozemcích vybrali Harry s Ginny sami, protože tohle byl jejich společný domov a tady se poznali.
Na všechny, kdo byli v okolí hradu a v okolí ženicha a nevěsty doléhala dobrá a sentimentální nálada. Jediný, kdo se nezdál být úplně tak šťastný byl sám ženich. Sice byl šťastný, že si bere Ginny, že tohle všechno skončilo, že Voldemort zemřel, ale stejně se zdál být ne zcela šťastný.
Ginny si toho už moc dobře všimla a docela jí to trápilo, protože za necelý týden se konala svatba. Jeho trápení si všimla i Meg a té už to nedalo a šla za ní, promluvit si.
"Tak vyklop to, co tě trápí. " vybalila na něj bez okolků a sedla si k němu na břeh jezera, do kterého házel kamínky, takže se na vodní hladině tvořila kolečka.
"Co by mě mělo trápit? " nechápal Harry.
"Harry, jestli si Ginny brát nechceš, tak si jí neber. Rozhodni se hned, protože pak už by mohlo být pozdě. Sice čeká dítě, ale možná lepší jí opustit, než být zbytek života nešťastný. " začala do něj soukat rozumy. Harry na ní nevěřícně zíral. Jak mohla pochybovat, že jeho láska ke Ginny není dost silná na to, aby si jí vzal a aby s ní vychovával dítě?
"O tohle vůbec nejde. Že si beru Ginny, jsem šťastný, ale v tomhle je něco jiného. " opravil jí Harry a odmlčel se. Maggie nic neříkala, protože věděla, že nedomluvil.
"Prostě na mě dolehlo to, že jsou mamka s taťkou mrtví. Však víš, že tu nemůžou být se mnou a radovat se z toho, že si beru Ginny. Vím, že by jí měli rádi. "
Maggie pochopila a povzdechla si. "Harry, já vím, jak ti je. Vím, že bys chtěl, aby byli tady, ale oni tě vidí, vědí že se ženíš a jsou na tebe moc pyšní. "
"Já vím, ale stejně. " přitakal Harry, zvedl se, odešel do hradu a svojí tetu nechal sedět na břehu jezera samotnou. K ní se zanedlouho připojila Ginny a když se zajímala, co Harrymu vrtá hlavou, Maggie jí to prozradila.
Ginny byla v následujících dnech pořád zalezlá někde v knihovně a vůbec nevylézala. Chodila ven, jen když jí matka zavolala, aby si zkusila svatební šaty, protože jí je šili na míru a to ještě k tomu musela až do Doupěte, protože tady na hradě by to bylo nevhodné. Dva dny před svatbou šla za Maggií.
"Tak povíš mi konečně co jsi tam celé ty dny prováděla? " zajímala se Meg, když si k ní Ginny mlčky přisedla. Vytáhla z kapsy dvě lahvičky stejně rudého lektvaru a ukázala je Meg.
"Tohle je lektvar, který tě dostane do minulosti. Dlouho jsem ho všude hledala, až jsem ho našla, bylo těžké ho smíchat, ale řekněme, že všechny přísady měl u sebe ve svém kabinetu Snape. " vysvětlila Ginny.
"Tím mi chceš říct co? " nechápala Maggie to co jí Ginny říkala.
"Prostě to, že se přesunu do doby, kdy ještě žili James s Lilly, ale už byla narozený Harry a přiměju je, aby složili neporušitelný slib, že půjdou synovi na svatbu a to i v tom případě, že budou mrtví. Chápeš? "
"Jo chápu, ale myslíš, že to vyjde? " pochybovala Maggie.
"No doufám že jo, nechci totiž, aby byl Harry na naší svatbě nešťastný. " pokrčila Ginny rameny a vyklopila do sebe jednu lahvičku s lektvarem.
Všechno se s ní zatočilo, kolem sebe měla jen nepřehlednou změť barev a Ginny se z toho už zvedal žaludek, konečně se vše uklidnilo, když už si Ginny myslela, že se snad pozvrací.
Otevřela oči a zjistila, že stojí před krásným, velikým, sněhobílým domem s převelikou zahradou a s ještě větší terasou, na které byla nějaká žena s mužem, seděli u stolu a popíjeli kávu.
Byl krásný letní den, slunce svítilo, až z toho boleli oči a celá vesnička se válela ve zlatavém světle, takže nabývala velice příjemného dojmu.
Ginny chvíli zaváhala, ale pak otevřela malou kovovou branku, která lehce zavrzala a vydala se po udržovaném chodníčku sázeném kamínky k terase, na které seděl ten mladý manželský pár.
Brýlatý mladý muž vzhlédl k příchozí. Byl velice mladý, jak si Ginny všimla, mohlo mu být kolem dvaceti let. V očích mu plály přátelské plamínky a celé sršely dobrotou srdce.
"Dobré odpoledne, přejete si? " usmál se James Potter. Ginny se nemohla nevšimnout, že je celý Harry. Až na ty oříškově hnědé oči to byl celý on. Aby ne, také je od sebe dělilo jen pár let.
"Můžu na slovíčko, mám pro vás něco důležitého. " oplatila mu Ginny zářivý úsměv. Lilly Potterová celou situaci sledovala a usmívala se. Její krásné zářivě rezaté vlasy svítili v silném slunci ještě více než obvykle a na Ginny shlíželi její dobrácké oči, které tak důvěrně znala z pohledů jejich syna. Stejně jako u Harryho, i Lilly měla v očích jakousi láskyplnost a dobrotu.
"Ale jistě, jestli je to důležité. Posaďte se. " přikývl vstřícně James.
"Kávu? " otázala se mladičká maminka. Ginny mlčky přikývla, hospodyňka jen mávla hůlkou a před Ginny se objevil šálek lahodně vonící černočerné kávy.
"Já vlastně nevím ani, jak bych začala. Je to zvláštní, možná mi to ani nebudete věřit. " začala nervózně Ginny a trochu si usrkla horké kávy.
"Jen do toho děvče, budeme se snažit pochopit. " uchechtl se James a mrkl na ní. Ve všem co james řekl, nebo udělal v něm Ginny viděla Harryho, byla to jeho přesná kopie.
"Totiž, jde o to. Já jsem z budoucnosti. " začala Ginny a když se James ani Lilly nedivili pokračovala. V kouzelnickém světě totiž bylo všechno možné a tak se ani čemu divit nebylo.
"Váš syn, Harry má za dva dny svatbu. "
"Ano? Bože to je skvělé! Koho si bere, známe jí? Mimochodem, kolik mu je? " vyhrkla Lilly nadšeně a oči se jí šťastně rozsvítili.
"No, bere si mě, a asi znáte moje rodiče. Jsem totiž Ginny Weasleyová a Harrymu je momentálně sedmnáct let, za týden mu bude osmnáct. " vysvětlila Ginny a byla ráda, že na to reagují takhle.
"Opravdu? Ty jsi dcera Molly a Artura? Páni to je skvělé. " rozplývala se Lilly.
"Jo, musím říct, že si Harry dokázal vybrat dobře. " mrkl na ní svůdně James.
"Jakto že se berete ale takhle brzo, vždyť jste tak mladí. Jestli se nepletu, tak jste teď vychodili Bradavice ne? " nechápala Lilly.
"No, Harry mi totiž v jedné dost blbé situaci slíbil, že si mě do měsíce po pádu Voldemorta vezme. " vysvětlovala Ginny.
"Voldemort padne až takhle pozdě? " Lilly se trochu zděsila.
"No, je to trochu složitější. " připustila Ginny, nechtělo se jí s nimi mluvit o jejich smrti. "Ale je tu ještě jedna věc, kvůli které se bereme, ne snad z povinnosti, ale proto že chceme. Čekáme spolu totiž dítě. " prozradila Ginny.
"Páni, to jste si docela pospíšili. " vyhrkla nevěřícně Lilly.
"To jo, to se teda můj kluk činil. " rozesmál se James.
"Ale proč tu jsem. " pokračovala Ginny, aby neodbočila od tématu, proč sem přišla. "Prostě jsem za vámi přišla, aby jste složili neporušitelný slib, že přijdete na jeho svatbu ať se děje, co se děje. Ať jste kde jste, klidně i na konci světa, i v ráji i kdekoli. "
"Jistěže, pro svého broučka cokoli. " vyhrkla Lilly bez přemýšlení. Ginny se oddychlo, bála se, že se budou vyptávat proč, ale na to nedošlo. Složili proto neporušitelný slib, který nelze porušit ani po smrti.
"Než odejdu, mohla bych vidět Harryho? " zeptala se Ginny s nadějí v hlase.
"Jasně, ale zrovna spí, takže se jen na něj kouknout. " přitakala Lilly, Ginny přikývla a vešla za ní do domu. Vyšli až do dětského pokoje nahoře v prvním patře, kde v postýlce spal malý roztomilý skoro roční klučina. Ginny se na něj nemohla vynadívat.
"Půjdeme radši dolů. " šeptla Lilly a tím vytrhla Ginny z jakéhosi transu.
Když se chystala k odchodu, ještě se zastavil a zašátrala v kapse u kalhot.
"Tady něco mám, je to moje fotka s Harrym. Protože až zmizím, nebudete si pamatovat že jsem tady byla ani nic z našeho rozhovoru. " řekla ještě a podala Jamesovi do natažené ruky fotku. Na ní byla ona s Harrym. Foceno to bylo na letošním plese. Ginny měla na sobě krásné rudé šaty a Harry společenský hábit. Fotografie se pohybovala, oba se šťastně zubili a mávali na fotografa.
Pak se s nimi naposledy krátkým sbohem rozloučila, vytáhla lahvičku s rudou tekutinou, na ex jí vypila a propadla se do další změti barev.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Mařenka Střelenka Mařenka Střelenka | Web | 12. července 2008 v 23:09 | Reagovat

ju super kapča doufam že brzo bude další je to zajimavé

2 D.A. D.A. | Web | 13. července 2008 v 8:45 | Reagovat

mi bude líto, že je konec, ptž je to fakt suprová povídka... doufám, že ten zbytek sem dáš ale i tak co nejdřív ;)

3 charlot charlot | Web | 13. července 2008 v 11:40 | Reagovat

tak to je nádhera už seč těším na další

4 Mařenka Střelenka Mařenka Střelenka | Web | 13. července 2008 v 11:56 | Reagovat

jsi supeer tak pište lidi ať je sranda

5 Lili Lili | Web | 13. července 2008 v 15:32 | Reagovat

ahoj.

Nie tie sposoby mi vobec nevadia , vsak niektore si vymyslala ty:)

kludne si ich tam nechaj:)

a kapca bola skvela:)

6 Pěťulďas Pěťulďas | 13. července 2008 v 18:38 | Reagovat

ááááááách krásná kapitolka:p honem dalšíí :D

7 jessica lily melody jessica lily melody | 13. července 2008 v 20:09 | Reagovat

super kapcaaaaaaaa kezby lily a james obzivly honem pokrackooooooooo sem zvedava jaka bude ta svatba

8 Cajushkaa.. Cajushkaa.. | Web | 13. července 2008 v 20:43 | Reagovat

Jee,no som zwedawaa jak to budem dalej,a oni ozijuuu alebo dodju ako duchowja??

9 Mařenka Střelenka Mařenka Střelenka | Web | 14. července 2008 v 10:21 | Reagovat

cajushkoo to zajímá asi nás všechny ne?? hlavně mě

10 Mařenka Střelenka Mařenka Střelenka | Web | 14. července 2008 v 10:22 | Reagovat

hooo hoo ještě ktýdle kapče dejte 9 komíků a maggdinka bude ráda

11 Mařenka Střelenka Mařenka Střelenka | Web | 14. července 2008 v 13:03 | Reagovat

no a taky tebe cajush

12 atreimus atreimus | 14. července 2008 v 15:09 | Reagovat

new skola magie s soustredenim na kouzelnické umení a boje se zlem! www.eu-bradavice.7x.cz

13 Sharrka Sharrka | 14. července 2008 v 22:59 | Reagovat

Kapča byla krásná. Dej sem tu poslední co nejdřív. Díky moc :-D

14 Luca Luca | 15. července 2008 v 11:35 | Reagovat

moc pěkná kapitola další honem

15 Bella Bella | 15. července 2008 v 20:04 | Reagovat

parada :-) tesim se na jamese s lily v dalsi kapci :-) sice je mi lito ze tahle povidka skonci ale moc te prooosim at je pokracko hodne brzo :-)

16 Julča Julča | 15. července 2008 v 22:52 | Reagovat

Já se taky těším na Jamese a Lilly, škoda že tam už nemůžou zůstat :-D

17 AndyS. AndyS. | 16. července 2008 v 9:41 | Reagovat

Tak ahle kapitola se mi strašně moc líbila. Nevím, čím to je, ale přirostla mi k srdci.

18 Mařenka Střelenka Mařenka Střelenka | Web | 16. července 2008 v 18:07 | Reagovat

andyS napodobně

19 Mařenka Střelenka Mařenka Střelenka | Web | 16. července 2008 v 23:22 | Reagovat

hele už se to blíží

20 Mařenka Střelenka Mařenka Střelenka | Web | 16. července 2008 v 23:22 | Reagovat

a 20 komentůůůů a muže bejt dalšííííííííííííííí kapča super

21 maggdinka maggdinka | Web | 17. července 2008 v 14:50 | Reagovat

Mařenka Střelenka: jo ale 8 jsi jich napsala ty, takže to jako 20 komentů neberu :)...sorry ale je to tak. Chci dvacet komentů a od každýho člověka počítám jeden:)

22 emily emily | 18. července 2008 v 9:03 | Reagovat

suprrrrrrr tesim se na tu svatbuuuu aaaaaaaaaa at je uz tech 20 komentiku nebo se du vazne zakopatttttttt

23 Emma Emma | E-mail | Web | 20. července 2008 v 17:56 | Reagovat

pěkné

24 Jíťa Jíťa | 21. července 2008 v 15:38 | Reagovat

Super povídka, už se těším na svatbu :-D

25 NaNy NaNy | 24. července 2008 v 19:48 | Reagovat

Taky se těším na svatbu, už by tu mohla být další kapča. Prosím, prosím, smutně koukám :-D :-D

26 charlot charlot | 29. července 2008 v 19:41 | Reagovat

No tak negh se obměkčit...

27 luckar luckar | 30. července 2008 v 16:49 | Reagovat

prosim pis dal ja to chci edet jak se tam dostanou na tu svatbu llly a james-sice neporusitelny slib ale oni uz zemritnemuzou tak jak to bude???

jo a pisu pokracovani nadeje, ale to bude moct byt jen kdyz ty to dopises!!!

ja tam mam napsany, ze harry s ginny budou mít jamese-7.měsíců

ginny bude těhotná-4.měsíce

sirius si vezme meg a ta bude tehotna-2.mesice

a chcu tam dat ze nymfadora a remus budou mit dalsi dite!!

co ty na to???

pis prosim dal jsem napnuta jak to dopadne a tak dale

tak prosim pis a rychle protoze jinak se zblaznim ju???

s pozdravem a s prosikem

LUCKAR

28 Clare Clare | 2. srpna 2008 v 23:00 | Reagovat

tak na svatbě přece jen budou:) dobře jsi vysvětlila to proč lily a james věděli o ginny a harrym a o tom prckovi... moc hezká kapitolka a ještě hezčí celá povídka

29 maki maki | 3. srpna 2008 v 14:22 | Reagovat

dalsí kapitolu další kapitolu další kapitolu!!!!

30 Zláťa Zláťa | 4. srpna 2008 v 13:37 | Reagovat

Super kapitolka ,,tvoje povídky jsou fak boží,,už se těším na pokráčko,,

31 Mařenka Střelenka Mařenka Střelenka | 4. srpna 2008 v 23:11 | Reagovat

tak teď už je 20 komentu tak dělej piš!!!

32 NaNy NaNy | 5. srpna 2008 v 21:00 | Reagovat

Prosím další kapču, limit už jsme splnili :-)

33 charlot charlot | 9. srpna 2008 v 19:07 | Reagovat

prosíííííííííííím

34 janka24 janka24 | 10. srpna 2008 v 10:07 | Reagovat

prosím ďalšiu kapču tento príbeh je fakt nádherný!

35 panvita panvita | E-mail | 17. září 2008 v 16:41 | Reagovat

nááááááááááddddddddddddhhhhhhhhheeeeeeerrrrrrrrrrraaaaaaaaaaa

36 Soňa Soňa | E-mail | 31. července 2009 v 22:21 | Reagovat

Ty povídky píšeš sama?sou fakt dobrý,zkoušela si je někdy někomu poslat?Třeba rowlingový?fakt jen tak dál,ale zas když to nepíše přímo joann tak to není nějak ono

37 dawnnewborngirls dawnnewborngirls | E-mail | Web | 15. května 2011 v 21:32 | Reagovat

To je opravdu ůžasné!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama