Everybody should have his own world...

5.kapitola- Hulej přece všichni 1/2

18. července 2008 v 15:40 | "palbuchta Magdinka a Baruš xD" |  *Mission-impossible*
No a další kapča k Mission-impossible je na světě. Sice jsem se dušovala, že jí začnu psát až dopíšu svojí první povídku HP-naděje umírá poslední a je tu už 5.kapitolka, ale tak co, vám to určitě nevadí :D Tahle kapča je hodně uvolněná a snažila jsem se, aby jste se u ní taky pobavili, jako jsem se pobavila já při jejím psaní. Je to tak trochu směsice všeho co jsme my s kamarádama zažili a vypustili z pusy. Doufám, že si o mě nebudete po téhle kapče myslet nic nepěkného :D Prosím pište pro mě komenty, píšete je i pro sebe, protože když jsem s nimi spokojená, tak přidávám kapči………Vaše Maggdinka ♥
PS: tahle kapča je dost dlouhá, takže jsem jí musela rozdělit na dvě části, druhou část máte hned nad touhle částí :D
Hulej přece všichni! 1/2
Lilly se v následujících dnech s Jamesem už nebavila, neměla náladu a ani potřebu vyhledávat jeho společnost, i když Jimmymu to bylo trochu líto. Svůj poslední rozhovor nezakončili posledně zrovna moc šťastně.
"Tak co vy dva, povíte nám konečně co vám uložili za trest? " dorážel na ně Sirius, když jednoho obzvlášť mrazivého večera seděli ve společence nad úkoly.
"Ne nepovíme. " promluvil za oba James, ještě než Lilly stačila otevřít pusu. "Jen vám prozradim, že ten trest vymyslel sám Brumla. "
"Jé, tak to nebude nic tak hroznýho. " mávl rukou Tichošlápek a zatvářil se i trochu zklamaně, protože si myslel bůhvíco hrozného musejí dělat.
"Jo tak to si jen myslíš hochu. To jsem si přesně říkal taky, že to nebude nic hroznýho. " odfrkl si Jimmy.
"No tak povídej. Jimmy nedělej drahoty, vždyť mám v pátek narozeniny. " Sirius se snažil z Jamese to vypáčit takhle, ale neuspěl stejně jako předtím.
"Když už jsme u toho. " přeskočil Sirius na jiné téma, když viděl, že z těch dvou nic nevypáčí. "V pátek tady ve společence pořádám oslavu, takže jste přirozeně všichni zvaný. Vlastně jsou zvaný všichni, protože je to tady ve společence, ale vy jste všichni VIP. " dohovořil, po všech se ohlédl a mrkl na ně.
Dokonce ani Lilly neměla žádné námitky a ani se netvářila nijak otráveně. Možná že právě to potřebuje, trochu se pobavit a rozptýlit. Předtím, než podstoupí to mnohatýdenní peklo s Potterem.
---------------------------------------------------
Už podle příprav v průběhu týdne bylo jasné, že oslava Siriuse Blacka bude veliká. Už se to dokonce rozkřiklo po celém Nebelvíru a věděli o tom všichni, dokonce i ti, kteří se se Siriusem nekamarádili, i když těch bylo opravdu málo, protože Sirius byl neobyčejně oblíbený, komunikativní a přátelský člověk.
Když šla dokonce Lilly jednou na záchod, slyšela, jak se několik dívek z Nebelvíru baví o tom, že až se Sirius opije, tak ho někam zatáhnou. Nu což, o tom, že se Sirius opije jako prase nebylo pochyb, však ho všichni známe :D.
Konečně byl pátek a všichni nemluvili o ničem jiném. Sirius musel pracně zařídit, aby McGonagallka byla toho večera zaneprázdněná, protože by mohla nepříjemně slídit kolem Nebelvírské věže a to by se jim moc nehodilo. Zařídil proto lstí, že svalil nějakou lumpárnu na někoho ze Zmijozelu a ten si celý páteční večer prosedí s McGonagallovou školní trest. Jak jsem řekla, Sirius byl hodně mazaný a vychytralý, to se mu musí nechat.
Dokonce si všichni šuškali, že na dnešní večer někde Pobertové vyhrabali tři bedny ohnivé whisky, dvě bedny medoviny a asi šest beden s Máslovým ležákem.
Jestli to je pravda nebo není to nikdo nevěděl a ani nikdo nevěděl, kdo tuhle zprávu vypustil do oběhu, pravda ovšem byla, že během jediného dne už to věděli všichni z Nebelvíru.
Dokonce se i šeptalo, že někde sehnali skupinu Sudičky, což byl ale naprostý blábol, protože by se do už tak přeplněné společenky nevešli a riskovali by tím, že se oslava odhalí, protože by nadělali hrozně moc rámusu.
V osm večer mělo všechno vypuknout. Taky že Pobertové vyhnali úplně všechny po večeři na půl hodiny ze společenky, aby mohli všechno, jak se patří připravit. Předtím se vypařili na chvíli do kuchyně a když přišli měli s sebou hromadu jídla a zákusků.
V osm hodin byli všichni vypuštěni do společenky. Nic moc se tam nezměnilo, jen byly ztlumena světla a nasvícena do červena a do zelena a po všech stolech byly rozprostřeny všechny ty zákusky, ale již zmiňované pití jaksi chybělo. Hodně lidí to dost vyvedlo z míry. Že by na oslavě osmnáctých narozenin Siriuse Blacka chyběl alkohol? I Lilly se dost divila, že by opravdu nic nepřinesli?
Pak ale James se Siriusem odněkud vytáhli bednu ohnivé whisky, bednu medoviny a bednu máslových ležáků, takže o pití bylo postaráno. Remus pustil starý gramofon, který dlouhá léta stál netknutý na jednom z krbů a který opravil, takže teď hrál jako nový. Muzika začala pěkně zostra, do uší všech zaduněla nějaká rocková písnička a párty se asi po čtvrt hodině alespoň trochu rozjela.
Siriusovi všichni přáli a od svých kamarádů a od Enny dostal dokonce dárky. Lilly mu přišla také popřát i když bez dárku, přišlo jí to jako slušnost.
"Blacku…ehm-Siriusi. Já ti přeju taky hodně štěstí, zdraví a lásky a hlavně se moc neožer ty dobytku jeden. " zasmála se Lilly potřásla mu rukou, jak bylo při gratulacích zvykem.
"Neboj, vždyť mě znáš. " hodil na ní jeden ze svých nejzářivějších úsměvů, až se na zdi za Lilly objevila malá světelná prasátka.
"No právě. " přitakala napůl vážně a napůl se smíchem Lilly.
"Ježiš já to nevydržim, pojď ke mně Evansová. " vyhrkl najednou Sirius, přitáhl si jí k sobě a pořádně jí objal a dokonce vyfasovala i polibek na tvář.
"Po tobě se mi taky bude šíleně Stejskal víš to? Až v Bradavicích skončíme. Bude mi chybět to tvoje věčný: Pottere, Blacku! " a napodobil vysoký ječivý tón. Lilly to trochu dojalo, nikdy by nečekala, že tohle jí řekne právě on, Bradavický cassanova Black.
James celé jejich debatě trochu mrzutě a zamračeně přihlížel. Nejvíc se zakabonil, když si Sirius Lilly přitáhl k sobě a dal pusu na tvář, přistihl sám sebe, jak žárlí a že by nejraději byl na Siriusově místě.
"Pojďte, jdeme si všichni připít. " zavelel hřmotně Sirius, všichni si nalili nějakého pití a stoupli si do kolečka.
Najednou se otevřel portrét a dovnitř na ně vkoukla bílá hlava profesora Brumbála. Všichni se vyděsili a začali schovávat skleničky a lahve, někteří se dokonce pokoušeli schovat.
"Tady je nějaká oslava? Zdálo se mi totiž, že tady slyším hudbu a mnoho veselých hlasů. " začal Brumbál, ale neříkal to nijak káravě, právě naopak spíš nadšeně. Všichni se úzkostlivě dívali na Remuse a pohledem ho prosili, aby situaci nějak zachránil. Removi to totiž i v prekérních situacích neobyčejně rychle a dobře pálilo.
"No totiž, víte pane profesore, dneska má totiž Sirius narozeniny, osmnáctiny, chápete a my jsme to chtěli nějak oslavit. " vysypal se sebe Remus, protože mu došlo, že tady bude lepší, když vyjde s pravdou ven.
"Ach tak, ovšem. Tak to se musí pořádně oslavit pane Blacku. " usmál se Brumbál chápavě a na Siria mrkl. Pak se otočil na podpatku a chystal se odejít.
"Počkejte pane řediteli. " zarazil ho Sirius v polovině cesty přes portrét, Brumbál se se zájmem otočil.
"Nechcete si připít s námi? Udělalo by mi to radost, kdyby jste si na mě připil. " vyzval ho Sirius. Bylo to od něj velice troufalé a v prvním okamžiku si myslel, že Brumbál odmítne a dokonce jim i oslavu zruší, pak se ale usmál.
"No ovšem, proč ne. Na vás si připiji rád, pane Blacku. " řekl a vešel dovnitř až se za ní portrét Buclaté dámy hlasitě zabouchl.
"Tak co si dáte k pití pane řediteli. Dýňový džus, máslový ležák, nebo něco ostřejšího? " vyptával se hned ochotně James.
"Máte tady medovinu? Na tu já jsem jak ujetej. " prozradil Brumbál a na Jimmyho šibalsky mrkl.
"No jasně, že máme. Jaká by to byla oslava bez medoviny, no ne? " zasmál se hlasitě James a vytáhl z bedny jednu láhev medoviny, rozdělal jí a bohatě nalil do jedné ze sklenic.
"No jo, to mi mohlo být jasné hned. Když oslavu připravují James Potter a Sirius Black, tak nesmí chybět žádné kvalitní pití, nemám pravdu? " zasmál se Brumbál a propaloval svýma rentgenovýma očima ty Jamesovi.
"No. " zaváhal James. "To je pravda. " přisvědčil nakonec a zasmál se.
"Ale to je přeci v pořádku. " mávl rukou Brumla, protože James se tvářil jako by byl při něčem přistižen. "Koneckonců, jste přeci plnoletí no ne? I když myslím, že věk ve vašem případě nehraje a nikdy nehrál roli. " zasmál se Brumbál zvesela, takže si Jimmy oddychl.
Všichni se opět postavili do kroužku a pozdvihli sklenice. Úvodního slova a gratulace za všechny se ujal samozřejmě James.
"Takže Siri, my všichni v Nebelvíru ti přejeme to nejlepší k narozeninám, už rok jsi plnoletý a svoji plnoletost si jaksepatří užíváš, takže já ti přeju, aby sis jí užíval stejně tak, jako doteď. Známe se už sedm let a jsem rád, že jsem si k tobě toho prvního září přisedl ve vlaku do kupéčka, protože nazývat se tvým nejlepším kamarádem pro mě byla vždycky velká čest, tvého kamarádství si moc vážím a mám tě rád. " Jamesovi se jeho řeč opravdu výjimečně povedla. Lilly to přišlo i dost dojemné a to, že tahle nádherná slova vypustil z úst právě James, pro ní znamenalo hodně.
"Na Siriuse. " křikl James na konec a pozdvihl svou sklenici.
"Na Siriuse. " zopakovali po něm všichni sborem a napili se ze svých sklenic. Brumbál vedle Siriuse svojí sklenici vypil na ex a položil jí na stůl.
"Jamesi, ta řeč byla výtečná. Děkuji za sklenku dobré medoviny, ale nebudu vás rušit a půjdu. " řekl a přitom mluvil na Siria a na Jamese.
"Nemusíte ještě chodit pane řediteli, nevadíte nám tady, klidně zůstaňte. " snažil se ho zdržet Sirius.
"Ne děkuji Siriusi, ale mám ještě nějakou neodkladnou práci. " poděkoval Brumbál a dal se k odchodu.
"A kroťte se tady a nepřehánějte to, aby na vás nepřišla profesorka Mcgonagallová, však jí znáte. " křikl ještě Brumbál na všechny a lišácky mrkl. Ze všech stran se začalo ozývat rozloučení a pak se za Brumbálem zabouchl portrét.
"Tak lidi, jen se bavte, oslava začíná! " vykřikl Sirius rozjařeně a nad jeho hlavou vybouchl sáček a z něj se na všechny sesypaly konfety a barevné stužky. Remus opět pustil gramofon a oslava začala.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Emma Emma | E-mail | Web | 20. července 2008 v 18:08 | Reagovat

Hezky napsaný....fakt

2 martnka martnka | Web | 21. července 2008 v 11:02 | Reagovat

já brumbála chci! mít takovýho řídu, tak schválně propadám abych ve škole zustala co nejdele:D

3 Claire.M Claire.M | 26. listopadu 2008 v 16:41 | Reagovat

Tak tohle je super. Fakt se mi tahle povídka líbí. Akorát chudák Minie, zas až taková stíhačka to není, náhodou v knížkách jí mám docela ráda... :-))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama