Everybody should have his own world...

4.kapitola-prostě Potter

8. července 2008 v 14:34 | MaggdiNka |  *Mission-impossible*
Uf a je tady další kapča k Mission-impossible. Je taková opět odlehčená, ale to už asi víte, že od téhle povídky nemůžete čekat žádný drama a smutek. Prostě romantika a hodně vtipu. S komentama jste mě ani trochu nepotěšili, takže se koukejte zlepšit, aby jste měli další kapču. Dávám vám limit aspoň 10 komentů.
PS:zítra jedu na týden nebo dva pryč, takže nečekejte nové kapitolky. Musíte si prostě počkat, ale až přijedu snad budu mít bohatý nápady a přibudou kapči ke všem povídkám. No nic taky si užijte prázky………Vaše Maggdinka ♥
Prostě Potter
"Tak co vy dva, jak jste dopadli? " zajímal se Sirius okamžitě, jak ti dva vešli do Nebelvírské společenky. Tohle byla Siriova velká, ale někdy dost nepříjemná vlastnost, na všechno se pořád vyptával.
"Nech se překvapit, uvidíš sám. " odbyl ho James jednoduše a posadil se vedle Enny na pohodlné křeslo a začal se vyhřívat u krbu. Lilly se posadila vedle Remuse a zarytě o něčem přemýšlela.
"Je ten trest hodně špatnej? " Lilly sebou trhla. Otázku jí položil Remus a řekl ji tak potichu, aby to slyšela jen ona, protože by se jinak do toho zapojil i dychtivý Tichošlápek.
"Ani nevíš Reme, jak moc se toho bojím. " povzdychla si smutně zrzka a zadívala se na svého budoucího tanečního partnera. Tolik se nebála, když si vzpomněla na to, jak jí Potter řekl, že chodil do tanečních kurzů, ale stejně to nebylo moc platné, protože i kdyby on uměl tančit sebelíp, ona neumí ani jeden taneční krok.
"Až tak? " zakroutil Remus hlavou. "To bude něco těžkého, protože ty ses nikdy ničeho nebála. "
"To není pravda, bojím se každou chvíli. " namítla Lilly.
"Víš jak to myslím. V plnění úkolů a tak, chápeš? Nikdy ses nebála že se něco nepovede, riskovala jsi. I když nevím, co je to za trest, řeknu ti jedno. Buď taková dál, nesmíš se bát a hlavně i trochu riskuj, jen tak dosáhneš úspěchu, protože v tom je tvoje síla. " vysvětlil jí Remus. Lilly se na něj vděčně usmála a chvíli koukala nepřítomně do prázdna. Pak se na jejím obličeji začal tvořit široký úsměv.
"Reme ty máš pravdu. Nikdy jsem se ničeho takového nebála, nebudu se bát ani teď. Děkuju ti, přesně tohle jsem potřebovala slyšet. " vyhrkla potom, vylétla z křesla a zmizela nahoře v dívčích ložnicích.
"Jimmy tak řekni, co je to za úkol. " vyzvídal Sirius zoufale, ale to už ho James nevnímal, protože přemýšlel, jak jejich tréninky budou probíhat.
----------------------------------------------------------------
"Lilly, musíme se domluvit jak a kdy budeme trénovat. " to James odchytil Lilly druhý den na chodbě, když zrovna kráčela a starodávné runy a on měl hodinu krásného volna.
"No jasně. " přikývla Lilly, když jí došlo, co po ní James chce. Když ho viděla jít k ní, už se jí na jazyku začínala rýsovat nějaká jedovatá poznámka, jak Jamese odbýt. No jo, hold síla zvyku, musí si zvyknout, že James se od včerejška její parťák a že s ním bude muset trávit spoustu času.
"Jdeme třeba sem. " ukázal James na první dveře, které viděl, strčil Lilly do místnosti a poté si tam vlezl za ní.
"Takže jak by ti to vyhovovalo? " začal James a založil ruce na prsou. Lilly, která stála proti němu se začala strašně chechtat.
"Hlavně buď něžný. " sypala ze sebe se smíchem a v obličeji čím dál víc rudla. James si až po téhle větě uvědomil, jak jeho otázka vyzněla a při pohledu na smíchem skoro udušenou Lilly se musel začít smát taky.
"No dobrý, to by stačilo. Myslel jsem samozřejmě, jak by ti vyhovovali taneční tréninky a tak. " upřesnil James, když se přestal smát. Lilly v tu chvíli zvážněla taky a dívala se na Jamese, jaký návrh tréninků dá.
"Jak ti to vyhovuje, je to na tobě. " pokrčil James rameny.
"To spíš by jsme měli zařídit podle tebe protože ty máš tréninky na famfrpál, já nemám nic. Já se podřídím. "
"No tak dobře. Vyhovovalo by ti to v úterý a ve čtvrtek od osmi do desíti hodin? "
"No já myslím, že to je super. " přikývla Lilly a usmála se na svého tanečního partnera.
"Teď je ale otázka, kde budeme tančit. " ozval se James vedle ní.
"To je teď docela jedno, uvidí se, až v úterý, prostě vlezem někam, kde bude volno a nikdo nebude. " pokrčila Lilly rameny
"Tak jo, takže v úterý v osm ve společence? " ujistil se ještě James, protože viděl, že si Lilly už bere na rameno brašnu a vydává se na hodinu.
"Jasně, tak zatím ahoj. " pozdravila ho Lilly na závěr a mírně se na něj usmála.
Co to děláš Evansová, napomenula se v duchu. Odkdy se usmíváš na Pottera, tohle si nezvykej, je to debil Potter. Po tomto napomenutí její úsměv na rtech zmrzl a ona se vydala na hodinu kouzelných formulí, aby nepřišla pozdě. Jamese tam nechala stát, ten se ale po chvíli vzpamatoval.
"Hej, Evansová, počkej! " vykřikl a vyběhl za ní na chodbu.
"Pottere, když už spolu máme tančit, tak se prosím alespoň nauč, říkat mi jménem a ne na mě řvát Evansová. " Lilly se zastavila a otočila se na něj.
"Když ty se odnaučíš říkat mi Pottere, tak se to odnaučím i já. " setřel jí James jedinou větou.
"Ah, jedna nula pro tebe. " protočila Lilly oči a pokrčila rameny. Pak k němu natáhla ruku.
"Co takhle začít znova. Jamesi. " řekla a stiskla Jamesovu ruku, kterou jí vyšel on vstříc. Jimmy se na ní zazubil, až jeho chrup házel po zdech okolo blyštivá prasátka a přikývl na znamení souhlasu.
"Dobře Lily. " přikývl a stiskl její ruku pevněji.
"Tak pojď, půjdeme na hodinu. " pobídla ho rychle Lilly a svoji ruku vytrhla z jeho sevření, jako by se právě spálila o něco žhavého.
"Nechceš pomoct? " zeptal se James zdvořile a natáhl ruku na znamení, že Lily pomůže s knížkami, které nesla v ruce, protože se jí už do tak narvané brašny nevešly.
"Jasně moc ráda. " přikývla Lily, tentokrát se na Jamese usmála ona a učebnice mu podala. Cestou do učebny se dobře bavili a Lilly musela uznat, že James není zas až tak hrozný, za jakého ho měla. Buď se prostě a jednoduše změnil, nebo takový byl odjakživa, to jenom Lilly byla tak slepá a neviděla to, nebo spíš nechtěla vidět. Jak se tak dobře bavili, šli docela pomalu a když došli k učebně kouzelných formulí, dveře už byly zavřené. To bylo špatné znamení, protože třída se zavírala až když v ní byl profesor.
"A do háje, Kratiknot už je tam. " zaklela Lilly, když si zavřených dveří všimla.
"Klid, to se nějak ukecá. " mávl James bezstarostně rukou.
"Klid? Pamatuješ? Před chvílí jsme už jeden trest chytli a ne nějak lehký, tak si nechci ještě přitížit. " Lilly začala trochu panikařit.
"Hele, nech to na mě. Mlč, nic neříkej a nic nedělej, omluvíme se už ve dveřích, však on to starouš pochopí. " pokrčil James rameny a na vystrašenou Lilly mrkl.
Vztáhl ruku a zaklepal na dveře učebny, dovnitř je vyzval pisklavý hlásek jejich profesora. James vzal tedy hrdinsky za kliku a vešel do třídy. Lilly ho obdivovala, nechápala, jak se mohl cítit takhle v klidu a nad věcí.
"Á Pottere, Evansová, jakto, že jdete pozdě? To vám váš nynější trest nestačí a chcete ho ještě zhoršit? " začal Kratiknot, jakmile je dva uviděl ve dveřích.
"To ne pane profesore, to vůbec nechceme. Potkal jsem totiž při cestě Lilly a bylo jí nějak nevolno víte, tak jsem s ní šel pomalu sem, aby se jí nepřitížilo, proto jsme to také sem nestihli se zvoněním. " Lilly zírala, div ne s otevřenými ústy. Nechápala, jak to mohl James říct takhle klidně, bez výčitek svědomí.
"Oh, ale opravdu, slečno, jste nějaká bledá. Je vám už dobře? " zkoumal jí starostlivě Kratiknot. Lilly na desetinu sekundy pohlédla na Jamese a všimla si, že sotva znatelně zavrtěl hlavou.
"Totiž, ještě ani ne. " řekla, i když se jí hlas klepal.
"No dobrá, pane Pottere, běžte se slečnou někam na vzduch a jestli se to nezlepší, tak jí doveďte na ošetřovnu, ano? Z dnešní hodiny jste omluvení. " řekl nakonec Kratiknot. James popadl zmatenou a překvapenou Lilly kolem ramen, jako že jí je špatně a vyvedl jí ven na chodbu. Jakmile odešli, dveře se za nimi zabouchly.
"Bože, to je poprvé, co jsem si takhle něco vymyslela před profesorem. " vydechla Lilly, když kráčeli chodbami k zasněženému nádvoří.
"Všechno je jednou poprvé. " pokrčil James rameny.
"Hmm a vidím, že v tomhle případě tohle poprvé rozhodně není. " uchechtla se Lilly.
"Poprvé jsem si takhle něco vymyslel už v druhém ročníku a vidíš, ty jsi už v sedmém. " prozradil James a sjel Lilly, jako by byla hanba, že ještě nikdy nezalhala profesorům do očí.
"Každopádně máme štěstí, že starouš Kratiknot je na tohle v pohodě a trochu sentimentální. Kdyby to byla McGonagallka, myslím, že by to takhle dobře nedopadlo. " ulevil si James a posadil se na lavičku na zasněženém nádvoří.
"To teda ano. Stejně z toho mám špatný pocit, že se na to přijde, že mi nebylo špatně. " Lilly se celá tahle situace pořád nezdála.
"Prosím tě, Kratiknot říkal, že nás omluví na tuhle hodinu, vyřešeno, tečka. Chápeš to? Úplně jednoduchý a navíc, tobě věří, protože ví, že ty by sis nevymýšlela. " snažil se jí James uklidnit a při poslední větě se ironicky ušklíbl.
"Jo, ví že bych si nevymýšlela. Aha! "
"Ale, prostě to neřeš. Žádnej průser nemáme, tak není co řešit ne? Prostě teď máme volno. " ukončil to Jimmy s úsměvem a rozvalil se na lavičce ještě víc. Vzhledem k tomu, že na lavičce bylo asi deset centimetrů sněhu to bylo trochu zvláštní. Lilly nad ním stála a kroutila nad jeho chováním hlavou, zatímco on se tady všemožně vrtěl a zadek měl čím dál mokřejší.
"Kdy začneme s nějakým tréninkem? " ozvala se po chvíli Lilly.
"Nevím, jak chceš ty. "
"No vzhledem k tomu, že umím jenom základy a nejsem nějaká dobrá tanečnice, tak bych začala co nejdřív. Musíme se domluvit na dnech a na čase, kdy nám to bude vyhovovat oběma. " pokrčila Lilly rameny.
"No, já bych to dal už tenhle pátek od osmi večer, to stačí ne? Od osmi do deseti. Potom by jsem to dal, každý týden ve středu a v pátek? Pak můžeme klidně dny přidávat. A vždycky od osmi do deseti. Co ty na to? " napřímil se James a dával nabídky.
"Jo, jo to by šlo. " Lilly se jeho nápad líbil a souhlasila s ním. To bylo snad poprvé co s něčím souhlasila s Potterem.
Pak si James lehl na zem a díval se do nebe, ze kterého se snášely na zem vločky. Lilly si lehla po chvíli vedle něj a dělala to samé co on. Leželi, mlčeli a koukali se na oblohu, ze které se jako jemné chmýří snášely sněhové vločky.
"Víš co nechápu? " prolomila Lilly ničím nerušené ticho. James se na ní zvědavě otočil a čekal co z ní vypadne.
"Proč tady na zemi ležím s Potterem ve sněhu. Proč se s ním ulejvám ze školy a proč se s ním vůbec bavím. "
"Tak tady na zemi zkus ležet s Jamesem. Ulejvat se s Jamesem a bavit se s ním. " řekl James s nadějí v hlase a zavrtal se do Lilly pohledem.
"Přece jen, musíme spolu vycházet, když spolu budeme tančit. Tančit spolu můžou jen lidi, kteří si věří a vycházejí spolu dobře. Co když tě budu zvedat a ty mi nebudeš věřit? Nikdy to nezvládneme. " pokračoval James.
"Já vím, ale vím jaký jsi. Pokud ti mám věřit, musíš mě nějak radikálně přesvědčit o opaku a to, myslím nebude lehké. " naposledy se na něj podívala, pak vstala ze země, oprášila si záda od sněhu a vydala se k odchodu.
"Lilly, počkej! " křikl na ní ještě James, ale ona se ani neohlédla, ani nezpomalila a tak se ani nesnažil jí dohonit. Zůstal ležet na zemi a čekal, až zazvoní na přestávku. Na další předměty se ulil, přece jen je to ten Potter, kterého Lilly nenáviděla, tak co…
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 AVRILKA AVRILKA | 8. července 2008 v 14:36 | Reagovat

AhojíQ! Chtěl/a by ses dozvědět něco více o Avril? Tak neváhej a klikni na web. Určitě se pobavíš a chytíš i různé inspirace. Zasoutěž si, prohlédni si fotky s designem a pod. Už se těším na Tvou návštěvu!!! AvrilQa

PS- dlouhý článek

2 AVRILKA AVRILKA | Web | 8. července 2008 v 14:36 | Reagovat

AhojíQ! Chtěl/a by ses dozvědět něco více o Avril? Tak neváhej a klikni na web. Určitě se pobavíš a chytíš i různé inspirace. Zasoutěž si, prohlédni si fotky s designem a pod. Už se těším na Tvou návštěvu!!! AvrilQa

PS- znovu possílám

3 Gigi Gigi | Web | 8. července 2008 v 16:45 | Reagovat

hezká kapitolka, akorát jsem teda trochu zmatená,ptž nechápu,proč, když se na začátku kapči domluvili na úterý a čtvrku se pak zase znova domlouvali a ještě k tomu na středu a pátek, jako kdyby o tom před tím vůbec nemluvili:-D to je jen taková drboná poznámka na okraj...jinak to bylo hezky napsané a těším se na pokráčko až začnou tančit...I love dancing...

P.S. prosíííííím, moc prosíííííííím, že budou tančit sambu??? tu upe zbožňuju:-) nejlepší tanec z tanečních

4 Pěťulďas Pěťulďas | 8. července 2008 v 17:15 | Reagovat

supér:D jen tak dál...

5 wisty wisty | E-mail | Web | 8. července 2008 v 19:25 | Reagovat

jako fakt hezká kapča, ale přišlo mě to tak trochu zmatený... napřed píšeš, že má Lily runy a James volno, ale pak do na kozelný formule, nebo kam.... pak se domluvili na úterý a tvrtek a najednou se Lili ptá, kdy budou trréninky a domluví se na středu a pátek... jinak se mě to líbilo, tuhle povídku mám ráda.

P.S. jo, a mám na tebe takovej malej dotaz... nechtěla by ses s náma (mnou a stroopy) spřátelit?

6 wisty wisty | E-mail | Web | 8. července 2008 v 21:01 | Reagovat

ok, njn, chybička se vloudí, no... každopádně za to spřátelko díky:)

7 Niky Niky | Web | 10. července 2008 v 1:19 | Reagovat

Geniální:D Přečetla jsme si tuhle povídku od začátkua nasmála jsem se fakt dost:D Prostě geniální a doufám v další kapitolku v nejbližší době ;)

8 Cajushkaa.. Cajushkaa.. | Web | 10. července 2008 v 22:51 | Reagovat

Jeej,super kapitolka,rychlo dalsiu..faakt super.hehe..a najlepsie to tancowanje

9 jessica lily melody jessica lily melody | 10. července 2008 v 23:16 | Reagovat

super kapca honem dalsiiiiiiiiiiiii nemam co dodat

10 Ice Ice | Web | 12. července 2008 v 15:34 | Reagovat

Tý jo...fakt pěkný...jen mě překvapuje, že se v minulý kapče domluvily na úterý a čtvrtek a v týhle si napsala, že se domlouvaj na pátek a středu :oD :oD :oD

11 peti8 peti8 | Web | 13. července 2008 v 18:41 | Reagovat

Jééjda..superná kapitola ako vždy :DD A to myslím vážne :))

12 Dromedka Dromedka | Web | 14. července 2008 v 21:37 | Reagovat

nemá cenu sem úsát, že mě kapča taky mírně zmátla... :D Všechno ale vynahradil styl psaní a doufám, že brzo přibyde další a vše se vyjasní... :P

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama