Everybody should have his own world...

30.kapitola-ty jsi můj život

16. července 2008 v 10:09 | MaggdiNka |  *Volání srdce*
Je tady další kapča k Volání srdce a to jubilejní třicátá…komenty jsou dcl dobrý, chápu, že jsou prázdniny a že tady třeba hodně lidí není a nemá čas číst mé povídky, ale mohlo by to být lepší, ale to je teď vedlejší. Takže si kapču užijte, teďka už budou kapči spíš uvolněné a pro romantické dušičky mám dobrou správu- romantiky v ní bude až až. Hádám, že v téhle povídce se dočkáte nanejvýš čtyřiceti kapitol a pak jí ukončím, takže si jí užívejte, dokud můžete.No nic, přeju hezký počtení a zkuste pro mě napsat aspoň 20 komentů……Vaše Maggdinka ♥
Ty jsi můj život
Lilly měla v následujících dnech viditelně dobrou náladu. Všimli si toho všichni, protože jí přenášela na celé své okolí.
James samozřejmě ještě ten večer, co se vrátil z jejich vyhlídkové jízdy všechno pověděl Siriovi a Removi a ti to zase řekli holkám. I James byl o poznání šťastnější a potvrdilo se to tím, že když šli ráno společně s klukama na snídani, obarvil Malfoyovi jednoduchým kouzlem vlasy na černo. Prostě a jednoduše, starý James i stará Lilly se opět vraceli zpátky.
Zrovna seděli na hodině dějin čar a kouzel a všichni se nudili. Sirius v poslední lavici hlasitě chrápal a vůbec nebral ohledy na výklad jejich profesora- ducha pana Binnse. James ležel na lavici a koukal nepřítomně někam ven z okna na školní pozemky zalité slunečním světlem.
Maggie v lavici před nimi si něco nepřítomně čmárala na papír a Lucy zírala s otevřenou pusou na profesora, ale ani za mák neposlouchala o čem mluví. Jediný kdo si dělal poznámky a nepodlehl ještě otupělosti byl Remus.
Dokonce i Lilly už hodnou chvíli nedávala pozor, což bylo v jejím případě přímo děsivé. Seděla v lavici a čmárala něco rychle svým rukopisem na malý kousíček pergamenu, který složila a položila ho na lavici.
James právě změnil polohu svého sezení. Podepřel si bradu rukou a tupě zíral před sebe a o něčem zarytě přemýšlel. Najednou se před ním zatřepetala moucha. James jí chtěl rukou odehnal,ale pak si všiml, že to není moucha, ale psaníčko. Mělo udělané křídýlka se kterými třepetalo, takhle si totiž v Bradavicích předávali studenti o hodinách vzkazy.
James se rozhlédl kolem, kdo mu mohl asi psaníčko poslat, ale nikdo na něj nekoukal a tak si zvědavě psaníčko rozbalil a četl.
Ten náš vyhlídkový večer si někdy musíme zopakovat. Chybí mi to.
L.
James se sám pro sebe usmál. Věděl od koho vzkaz je, i když to bylo zcela zřejmé, protože dole ve vzkazu bylo napsáno L. James vzal do ruky také brk a rychle na něj naškrábal vzkaz pro Lilly.
Sirius vedle něj sebou cuknul. Škrábání brku od Jamese na hodině čar a kouzel na něj totiž působilo, jako kdyby někdo vedle něj vystřelil z kanónu. Zpozorněl, ale když si všiml, že to je vzkaz a ještě k tomu právě míří k Lilly, usmál se pro sebe a znovu si lehnul na lavici, aby mohl dále pokračovat ve své dosavadní činnosti.
Lilly hbitě papírek od Jamese chytila a až příliš nedočkavě si vzkaz přečetla.
Jasně že jo, tak dneska v jedenáct opět tam co minule. Už se těším.
J.P.
Lilly se šťastně zazubila a srdce jí radostí poskočilo. Najednou jí i ta látka co vykládal profesor Binns přišla zábavnější a zajímavější. Ovšem nemohla se dočkat večera, až si zase sedne s Jamesem na koště a proletí se nad neporušenou a klidnou hladinou jezera.
Díky tomu, jak se těšila bylo až neuvěřitelné, jak se najednou čas vlekl. Ať jí ten den přišel sebedelší, pořád byli teprve tři hodiny odpoledne a Lilly myslela že se zblázní. Jak měla školu odjakživa ráda, tak jí teď lezla neuvěřitelně na nervy.
Jaké pro ní bylo vysvobození, když se konečně ozval drnčivý zvuk zvonku, který ohlašoval konec hodiny a ona se vyřítila z učebny obrany proti černé magii. Byla to totiž jejich poslední hodina dne.
Rychle se navečeřela a už běžela do společenky, kde se ihned pustila do domácích úkolů, aby je měla hotové. James naproti tomu seděl celý zbytek dne ve společence sice také, ale ani si nedošel nahoru pro učení, natož, aby dělal nějaké úkoly. Bylo to hlavně proto, že se na dnešek těšil, ale ani obvykle by jste ho zřídkakdy viděli sedět nad úkoly.
Po dodělání úkolů už Lilly neměla co dělat. Seděla proto i s ostatními ve společence u krbu v těch nejlepších křeslech. Maggie do ní zrovna něco hučela, ale Lilly jí poslouchala jen na půl ucha. Přes stůl se dívala na Jamese a on se díval na ní. Po chvíli se trochu začervenala a na rtech se jí začal tvořit úsměv.
"Lilly, posloucháš mě? " ozvala se vedle ní Meg, ale Lilly nevnímala. Maggie se podívala co je středem Lillyina zájmu a když viděla její a Jamesův výraz významně se usmála na zbytek osazenstva, který to zpozoroval také.
Lilly opět odešla dřív, pod výmluvou, že jde na obvyklou obchůzku, kterou jakožto primuska musela dělat po bradavických chodbách. Všichni ale věděli, že je to proto, že se nemůže už dočkat a aby si trochu provětrala hlavu, šla se projít sama liduprázdnými chodbami. Když se vypařila bylo něco před desátou hodinou. James ze společenky nenápadně odešel asi ve čtvrt na jedenáct.
"Tak Reme, musím říct, že tvůj plán byl sice naprosto jednoduchý, ale také naprosto účinný. " usmála se Meg, jakmile se za Jimmym zabouchl portrét buclaté dámy. Všem totiž bylo jasné, že šli někam spolu.
"Tak lidi, myslím, že jejich dnešní schůzku můžeme zase po dlouhé době nazývat randem. " řekl po chvíli mlčení triumfálně Sirius a ostatní mu kýváním a přitakáváním dali za pravdu.
Lilly už od čtvrt na jedenáct stepovala pod schody, vedoucími na astronomickou věž. Nemohla se dočkat a ze všech stran Jamese vyhlížela, jenže on pořád nešel. Každou minutu koukala na hodinky, ale jí přišlo, že čas běží snad dvakrát pomaleji než obvykle.
Konečně k ní ze stínu chodby zazněly zvuky přicházejících kroků a Lilly se udělalo náhle sucho v hrdle.
"Tak jsem tady, omlouvám se jestli jdu pozdě. " hlásil zvesela James, když jí konečně v té tmě uviděl.
"Ne nejdeš, jdeš dokonce o pět minut dřív. "
"Však jsem se taky nemohl dočkat. "
"Tak jdeme. " ukončil jejich krátkou debatu Jimmy a pokynul jí gentlemansky, aby šla po schodech na věž jako první. Lilly vyšla opět ven a ani se neptala co teď přijde. James pozvedl hůlku a křikl. "Accio moje koště. "
Čekali ani ne minutu a po chvíli prořízl vzduch hvízdavý zvuk, jak si koště vzduchem razilo cestu ke svému majiteli.
"Tak nasedej princezno. " usmál se James laškovně na Lilly. Ta se nenechala pobízet dvakrát a na koště si sedla. Pak ucítila na svém krku Jamesův teplý dech a ucítila závan jeho příjemné vůně.
James se opatrně odrazil od země a oni vzlétli. Letěli vzduchem a Lilly s vykroucenou hlavou zírala nad sebe na noční oblohu posetou hvězdami, nikde nebyl ani mráček. Tenhle let si náramně užívala. Jimmy na tom byl úplně stejně. Před ním seděla dívka, jediná dívka, která ho dokázala dokonale a úplně okouzlit a zblbnout.
Párkrát zakroužili nad jezerem, přičemž Lilly sledovala svůj i jeho odraz v hladině dokonale hladkého jezera.
"My neletíme zase k vrbě mlátičce? " podivila se Lilly, když přeletěli starý, nyní klidný strom a letěli nad jezerem až do dáli. Jezero se táhlo totiž až dozadu k horám a oni se každým okamžikem vzdalovali od Bradavic a jejich pozemků.
"Ne neletíme. Mám pro tebe překvapení. " zašeptal jí James do ucha. Lilly zavřela oči, když jí James takhle šeptal do ucha, příjemně jí mrazilo v zátylku, což nemělo nic společného s okolním chladem, který na okolí padal.
Po asi dvou minutách začali ztrácet výšku, James pobídl koště a oni klesali stále níž. Lilly se v prvním okamžiku zděsila, že spadnou do vody, protože pod nimi nebylo nic než lesknoucí se temné zrcadlo.
Najednou ucítila pod nohama pevnou zem a otevřela oči, které v posledním okamžiku hrůzou a strachem zavřela.
"Jsme tady, můžeš vystoupit. " informoval jí James a sám z koštěte sesedl.
Lilly ho uposlechla a jakmile se rozhlédla kolem, nebyla schopna slova. Zaletěli k okraji břehu u níž se tyčila veliká hora, jejíž vrcholek byl ještě pokryt čepičkou sněhu.
Ze samého vrcholku hory se klikatila drobná řeka, která se asi dvacet metrů nad zemí měnila ve vodopád. Kolem vodopádu byli nejrůznější druhy květin, které překrásně a mysticky voněly. Lilly nasávala hlubokými nádechy jejich vůni do plic.
"Líbí? " zeptal se James opatrně, jako by se bál, že se na něj Lilly rozkřičí.
"Jestli líbí? " vydechla Lilly a otevřela oči. "Je to nádhera. "
"Tohle místo jsem objevil minulý rok, je tady krásně, mám to tady moc rád. " prozradil James a pak pokračoval. "Jednou jsem se šel proletět a narazil jsem na tohle. Je tady ticho a klid, výborně se tady přemýšlí. "
"A o čem jsi sem létal přemýšlet? " zajímala se zvědavě Lilly.
"O nás dvou. O tom, co dřív bylo. " připustil šeptem James, ale na ní se nepodíval. Věděl, že nesmí z jejich dřívějšího vztahu nic prozradit. Lilly na to nic neřekla, věděla, že nemá cenu se vyptávat co tím myslel, protože by jí stejně nic neprozradil.
James se mezitím posadil na mech, který vypadal, jako by to byl koberec. Lilly si sedla vedle něj, dívala se na jezero a naslouchala hučení padajícího vodopádu.
"Jamesi? "
"Hmm? "
"Víš že jsem strašně ráda, že tady s tebou sem? " vyslovila Lilly větu, kterou mu chtěla říct už dávno. James se na ní pomalu otočil a když uviděl jiskřičky v jejích očích a jemný úsměv na jejích jahodových rtech, věděl, že mluví pravdu. Pro tyhle oči a tenhle úsměv by udělal všechno na světě.
"Jamesi. " ozvala se znovu po pěti minutách ticha Lilly.
"Vím, že se mezi námi dřív něco stalo a vím, že to bylo něco velkého. " začala Lilly a James byl přinucen se na ní podívat, protože tón jejího hlasu zněl zvláštně.
"Nepoznala jsem to nejen z tvého výrazu, ani podle řečí ostatních, ale nějakým způsobem to prostě vím. Něco uvnitř mě mi říká, že ty jsi tady pro mě byl. "
James nevěděl, jestli se má smát, nebo brečet. To co Lilly právě řekla, ho tak dojalo, na druhou stranu jeho srdce začalo radostí skákat.
"Já bych pro tebe tady chtěl být napořád a ty to víš. " řekl James přiškrceně a trochu ochraptěle, z toho, jak nemluvil.
"Vím, že jsi ve velkém kusu mého srdce a myslím, že tam budeš už napořád. " hlesla Lilly po chvíli, protože po tom, co jí James řekl, jako by na chvíli ztratila řeč.
"Někdy si říkám, jestli má život cenu. " řekla do nastalého ticha zničehonic. James to trochu nechápal, nejdřív říká, že zanechal stopu v jejím srdci a najednou život nemá cenu? Co to má být?
"Pro mě má život cenu. Ty jsi můj život. " uvedl to na pravou míru. Tentokrát už se Lilly v očích opravdu slzy dojetí zaleskly.
"Jamesi, to bylo to nejkrásnější, co mi kdo kdy řekl. " škytla uslzeně. "Ale stále to není ono. Chci říct, že si pořád nejsem jistá. Jestli je to správně, jestli je to celé správně. "
James nasadil nechápavý výraz, žádal po ní vysvětlení.
"Totiž, půlka mě křičí, že mám Jamese Pottera ráda a ta druhá zase křičí, že je to pořád ten idiot, jakého znám už od prvního ročníku a že se nikdy nezmění, že by to nikdy nemohlo vyjít. "
"Lilly, ale já se kvůli tobě změním a rád. " v jeho hlase byla slyšet prosba. Ještě nikdy o nic takového neprosil, dožadoval se její lásky.
"To ani nemusíš. Ty už ses změnil a to dost. Vidím to pokaždé, když se na tebe podívám. " vyhrkla rychle Lilly, protože jeho prosebný tón se já nelíbil.
"Lilly, co mám udělat, abych si tě získal? Co? Řekni cokoli a já to udělám. " zašeptal Jimmy, že ho málem přes hučení vodopádu nebylo slyšet.
"Teď nedělej nic. " šeptla Lilly taktéž potichu. Naklonila se k němu a něžně ho políbila tak, jak ještě nikdy nelíbala. V jejím polibku bylo plno něhy a ukrývané lásky, která se teď drala konečně na povrch.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 ivus ivus | 16. července 2008 v 12:49 | Reagovat

jeeee to je krasny uz se tesim na dalsi pokracko protoze tohle je fakt boží

2 romuska romuska | 16. července 2008 v 13:26 | Reagovat

nádherné.........už sa to medzi nimi začína pekne rysovať:)))

3 Daher Daher | E-mail | Web | 16. července 2008 v 13:27 | Reagovat

nadherny...uz se tesim na dalsi:)

4 Gigi Gigi | Web | 16. července 2008 v 16:16 | Reagovat

nádhera:-)

5 Lili Lili | Web | 16. července 2008 v 17:04 | Reagovat

krasa!

6 Luca Luca | 16. července 2008 v 17:36 | Reagovat

Moooc pěkný

7 Cajushka Cajushka | Web | 16. července 2008 v 19:02 | Reagovat

waaa.takaaa romantickaaa.hmm,sa mi luubi mooc welmo

8 Pěťulďas Pěťulďas | 16. července 2008 v 20:15 | Reagovat

ach sladký :) honem další :D

9 peti8 peti8 | E-mail | Web | 16. července 2008 v 20:19 | Reagovat

Úžasné..no ja nemám slov..také...romantické :) Strašne sa mi to páčilo!

10 jessica lily melody jessica lily melody | 16. července 2008 v 22:03 | Reagovat

krasna kapcaAAAAAAAA HONem pokracko pRoSiMmmmmmmmmmmmmmmmmmm

11 rose rose | 17. července 2008 v 10:24 | Reagovat

nadhera proste uzasnaaaaa kapcaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa pls honemmmmmmmmmmmmmm dalsiiiiiiiiiiii

12 Bella Bella | 17. července 2008 v 11:43 | Reagovat

úžasně romantické

13 Mařenka Střelenka Mařenka Střelenka | Web | 17. července 2008 v 11:54 | Reagovat

pěkny

14 emily emily | 18. července 2008 v 9:05 | Reagovat

aaaaaaaaaaaaaaa tady taky at uz je tech 20 komentu nebo se zblaznimmmmmmmmmmmmmm ..... jinak uzesnaaa kapcaaaaaaa  :-**

15 Emma Emma | E-mail | Web | 20. července 2008 v 18:02 | Reagovat

Krásný,fakt!!!

16 Annie Annie | Web | 20. července 2008 v 20:03 | Reagovat

klássssssný..... to bylo sladký.. už se nemůžu dočkat na pokračování..

17 houska houska | 21. července 2008 v 1:39 | Reagovat

A to je všechno????

18 houska houska | 21. července 2008 v 1:39 | Reagovat

Chci víc!!!

19 houska houska | 21. července 2008 v 1:39 | Reagovat

A to co nejdřív....

20 houska houska | 21. července 2008 v 1:40 | Reagovat

PROSÍM, PROSÍM, PROSÍM.

21 martnka martnka | Web | 21. července 2008 v 9:10 | Reagovat

uaaaaaaaaaaaaa nááááááááááááááádhera! krása, romantika! co víc dodat

22 luckar luckar | E-mail | Web | 23. července 2008 v 15:28 | Reagovat

TO JE TAK KRASNY A ROMANTICKY(SKODA ZE NEJSEM LILLY:))

P.S. PROSIM PROSIM PROSIM CO NEJDRIV DALSI KAPITOLU!!!

jinak vsechny tvoje povidky jsou super:D takže "KLOBOUK DOLŮ":D

jo jinak nikdy uz na zacatku nepis, ze se ti to nelibi a, ze to je hrozny:(  :), protoze tvoje jsou super, ale byla bych rada kdyby tam bylo treba vic romantiky:)

2.p.s.prosim prosim prosim uz pis dalsi kapitolku prosim prosim prosim ja bych to jinak neprezila:D ha ha ha

3. p.s.-jsou jeste nektere tvoje povidky romanticke a sladke??jestli ji tak mi napis prosim bud pres koment nebo mi zrovna napis na e-mail:  lucik0555@seznam.cz

diky moc za odpoved a uz se tesim na dalsi kapitolku:)

(je mi jedno jestli to bude o harrym a ginny nebo o jamesovi a lilly hlavne prosim pis jses v tom totiz fakt dobra a to myslim vazne a uprimne!!!

takze pis pis pis a pis at mame co cist

ze jo lidicky???

s pozdravem

luckar

23 ketý ketý | 30. července 2008 v 17:05 | Reagovat

nadherny , please kdy bude dalši?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama