Everybody should have his own world...

29.kapitola-Jasná noc

7. července 2008 v 13:39 | MaggdiNka |  *Volání srdce*
Strašně moc, ale uplně mrtě se vám všem strašně omlouvám. Přes týden jsem byla pryč, ale to mě samozřejmě neomlouvá, proč jsem už měsíc nenapsala kapču k Volání srdce. Nebyl prostě čas a hlavně - což je důležitější - nebyly nápady. Teď už konečně nápad mám, není to sice nic ohromě originálního, prostě taková normálka, ale snad s tím spokojení budete. Moc všechny prosím o komenty, limit ale tentokrát dávat nebudu…….Vaše Maggdinka ♥
Jasná noc
"Lilly, pojď sem. " to jí k sobě dole ve společence volala Maggie. Uběhly asi dva dny od jejich brzké ranní debaty na téma James a Lilly a v kalendáři se pomalu ale jistě přehoupl březen v duben, který už zvěstoval trochu více tepla a sluníčka.
"Co chceš? " vyhrkla Lilly netrpělivě, ale i trochu zvědavě. Tenhle Maggiin pohled znala, používala ho vždy, když jí chtěla něco tajného, nebo důležitého říct, nebo ukázat.
"Chtěla jsem ti něco ukázat. " začala Meg tajemně a Lilly zvědavě stražila uši, aby jí neuniklo jediné slovíčko.
"Přijď v sobotu o půlnoci do astronomické věže a něco uvidíš. " dořekla Maggie a šibalsky na ní mrkla.
"Ne ne ne Meg, jestli mě tam chceš přilákat, abych se podívala na ty tvoje a Blackovi sado maso praktiky, tak s tím ani omylem nepočítej. " bránila se Lilly vystrašeně a napřáhla před sebe dlaně, jako by se bála, že jí Maggie uhodí. Ta se ale začala smát a když se uklidnila mohla opět mluvit.
"Jak tě jako napadlo, že ti chci ukázat nějaký sado maso se Siriem? " vysypala ze sebe se smíchem. "A proč si myslíš, že chodíme se Siriusem zrovna do astronomické věže? "
Lilly se na ní podívala s povytaženým obočím a koutky úst jí trochu cukaly zadržovaným smíchem.
"Počkej, ty jsi nás tam viděla? " vysoukala ze sebe Meg pomalu a trochu nevěřícně, zahanbeně a ustrašeně se na Lilly podívala.
"Jo, když jsem dělala po večerce jedou obchůzku hradu, tak jsem tam na vás narazila. Nebyl to zrovna slušný pohled. " zašklebila se Lilly a pobaveně sledovala jak její kamarádka rudne a velice se na tom bavila.
"No nebudeme to rozmazávat, prostě tam v sobotu ve dvanáct přijď jasný? Ujišťuju tě, že žádný sexuální praktiky se Siriem ti ukazovat nebudu. " přerušila téma sado maso v astronomické věži Maggie.
"Jo dobře, přijdu tam. Nevím sice proč bych tam měla chodit, ale jsem zvědavá. " přikývla Lilly a vyběhla po schodech nahoru do pokoje. To Maggie věděla. Lilly se dala utáhnout na velice málo věcí, ale její zvědavost, ta byla zaručená.
Meg si spokojeně promnula ruce a vyběhla schody ke chlapeckým ložnicím, aby tuhle skvělou zprávu sdělila Siriusovi a Removi.
------------------------------------------
Lilly se celý následující týden neptala Maggie na nic jiného, než na to, co jí chce ukázat, co je to její překvapení. Její zvědavost došla až tak daleko, že chodila i za Lucy a Remusem. Dokonce byla jednou i za Siriusem, ale ti všichni jí odbyly stejně jako Meg.
Konečně byla sobota a ona se nemohla dočkat půlnoci.
"A proč spolu nemůžeme jít vlastně k věži už odsud? " zeptala se Meg, protože jí to najednou napadlo. Bylo asi deset hodin večer a ona seděla společně se všemi ve společence.
"No protože by to bylo víc nápadný. Chápej, ty jako půjdeš na obchůzku hradem, jelikož jsi primuska a když tě někdo chytí, tak se na tohle můžeš vymluvit a já se tam už nějako proplížím. Když by jsme šli spolu, určitě by jsme upoutali víc pozornosti a navíc, nechci aby tam za námi někdo šel, aby viděl, proč tam jdeme. " vysvětlila jí Maggie lišácky.
"No nic, jdu se ještě projít. " vyhrkla Lilly, když bylo něco po jedenácté hodině večer " Musím si jít ještě provětrat hlavu. "
Vůbec si nechtěla provětrávat hlavu, prostě jen byla tak nedočkavá a napjatá, že nedokázala sedět na jednom místě a ještě hodinu čekat. Chápete to, hodinu! To je hrozně moc, už čekala týden a tu poslední hodinu už to prostě nevydrží.
Rozloučila se s nimi, nepatrně na Meg ještě mrkla a vyšla na chladnou chodbu pomocí skrytého vchodu za obrazem Buclaté dámy.
"Já se na ní tak plavím, jak je úplně natěšená na to překvápko. Jen chci vidět, jak se bude tvářit, až uvidí co to je. " ušklíbl se Sirius, jakmile se za Lilly portrét zabouchl.
"To jo no, prostě uvidíme. Je to ve hvězdách. " přikývla mudrlantsky Lucy.
"To je pravda. Reme, tvůj nápad byl geniální, sice jednoduchý a až příliš primitivní, ale v tom je právě ta síla. " přitakala Maggie a pochválila Náměsíčníka, který doposud seděl mlčky a sledoval jejich rozhovor.
Lilly se toulala liduprázdnými chodbami. Všechny pochodně na zdích hradu už byly zhasnuté, protože po večerce se zhasínalo. Lilly ale ke své procházce nepotřebovala ani rozsvícenou hůlku, nebylo to totiž poprvé, co se takhle toulala po ztemnělém hradě. Chodby znala zpaměti a proto se nikde neztratila a ani na vteřinku se ničeho nezalekla.
Každou minutu sledovala své stříbrné hodinky na ruce, ale čas, jako by utíkal schválně pomalu.
Když už bylo asi deset minut před půlnocí, vydala se nahoru na cestu k astronomické věži, kde se s Meg měla sejít. Zvědavost jí hnala poměrně rychle a tak tam byla za pouhých pár minut.
Došla až ke schodišti které vedlo až na věž, ale tam nikdo nebyl. Proto se rozhodla zdolat schody, protože její kamarádka na ní mohla čekat tam.
S napětím otevřela těžké dveře, ale když nakoukla dovnitř kulaté věže zjistila, že její kamarádka tam ještě není.
Z té rychlé cesty a z těch mnoha schodů byla udýchaná, a tak se rozhodla odpočinout si, než se zase vydá dolů pod schody, aby na Meg počkala. Sedla si na kamennou podlahu a koukala se z neproskleného okna na hvězdami posetou oblohu.
Dnešní noc byla krásná a jasná, Lilly mohla spatřit a poznat desítky souhvězdí. Astronomie jí vždycky šla a hvězdy jí přitahovali, proto uměla snad všechna souhvězdí, co odtud byla viditelná. Bylo tak jasno, že zahlédla dokonce i mléčnou dráhu. Díky hvězdám na chvíli zapomněla na svojí zvědavost a i na to, že se tady má sejít s Meg.
Po chvíli, jako by se jí znovu rozsvítilo vyskočila z podlahy a seběhla schody opět dolů na chodbu, aby zde na nedochvilnou kamarádku počkala.
Každých pár vteřin její oči bloudili k levé ruce na které měla hodinky. Začínala být už dost netrpělivá a hlavně nakrknutá, protože Meg měla už dvě minuty zpoždění. To není sice moc, ale pro přísnou a dochvilnou Lilly to je až příliš.
Konečně zaslechla spěšné kroky, které se ozývali na konci chodby a pořád se k ní rychle přibližovali. Lilly se už těšila, jak Meg seřve, za její nedochvilnost, protože tady musela čekat dlouho sama, ale jaké bylo její překvapení, když zaostřila a zjistila, že silueta přicházejícího se vůbec nepodobala siluetě její nejlepší kámošky.
Za pár dalších okamžiků už poznala rozcuchané krátké vlasy, které trčely na všechny strany. Takové měla v celých Bradavicích pouze jediná osoba a tu by si Lilly nikdy splést nemohla. James Potter šel k ní a když byl od ní pouhý metr, zastavil se a s přimhouřenýma očima si jí prohlížel. Lilly ho poznala okamžitě, protože byla přivyklá na tmu, ale James šel pravděpodobně za svitu své hůlky, a tak teď nemohl poznat, kdo před ním stojí.
"Lilly, co tady děláš? " vyhrkl potom překvapeně, když mu došlo kdo před ním stojí a když se rozkoukal.
"Zrovna jsem se tě chtěla zeptat na to samý. " řekla Lilly zmateně.
"No já tady čekám na Siriuse, měli jsme se tady sejít. " vysvětlil James.
"Já tady zase čekám na Meg, měla mi něco ukázat. "
"Počkat…oni se domluvili! " řekla po chvíli Lilly, protože jí došlo oč tady kráčí.
"Asi už to tak bude. " přikývl James, protože měl stejnou domněnku jako Lilly.
"Já jí zabiju. "
"Ne, já zabiju Siriuse. "
"Zabijeme je oba. " shrnula to Lilly a posadila se na nejnižší schod, který vedl k astronomické věži. James si beze slova přisedl k ní a chvíli tam seděli jen tak mlčky.
"Dneska je krásná noc, všimla sis, žádné mraky. " prolomil Jimmy po chvíli ticho.
"Jo všimla, když jsem tady na Meg čekala, byla jsem se podívat nahoře na věži a nebe je samá hvězda. " přikývla Lilly a trochu se v duchu divila, že se James zajímá o to, jaká je v noci obloha.
"No a nepůjdeme se kouknout? " nadhodil James po chvíli a vstal. Lilly na něj překvapeně zamrkla, ale bez jakýchkoli námitek se zvedla také a následovala Jamese po schodech až nahoru, na nejvyšší věž v Bradavicích.
James se ale nahoře nezastavil, otevřel těžké dubové dveře a vyšel ven na cimbuří, odkud byl krásný výhled na hvězdy a ve dne i na celé širé okolí kolem hradu.
Lilly zůstala údivem brada skleslá dole a koukala se nad sebe na tu nádheru, kterou jí poskytovala dnešní noc. Beze slov si sedla na zem a pozorovala hvězdy.
"Víš jaký je nejlepší způsob jak pozorovat hvězdy a krajinu? " zeptal se jí James po chvíli. Lilly se na něj podívala a beze slova zakroutila hlavou. James zašátral v kapse a vytáhl svoji hůlku.
"Accio koště Jamese Pottera. " vykřikl do okolního ticha a po necelé minutě se k nim přiřítilo Jamesovo nové koště, které dostal od rodičů k sedmnáctinám.
"Nasedni si. " pobídl překvapenou Lilly. Ta sice nevěděla, oč mu jde, ale uposlechla ho. Sedla si na koště a po chvíli ucítila, že si James přisedl za ní a chytil jí kolem pasu. Lilly se jemně zachvěla, ale nebylo to okolní zimou.
James se odrazil kopnutím od země a oni vzlétli do vzduchu. Lilly se k němu přitiskla blíže a James jí chytil o něco pevněji, protože věděl, že Lilly nemá létání zrovna v lásce a že se toho trochu bojí.
James řídil koště a letěl pomalu, aby se Lilly nebála a opravdu, z Lilly po pár minutách všechny obavy spadly.
"V pohodě? Jestli ne, tak to otočíme. " zajímal se James, když se Lilly před ním trochu zavrtěla.
"Ne, neotáčej. Nebojím se, sedím tady přece s jedním z nejlepších chytačů všech dob. " otočila se na něj a usmála se.
Po chvíli doletěli nad černé jezero. Jeho hladina byla hladká, jako velké tmavé zrcadlo a Lilly z toho výjevu byla naprosto ohromená. Letěli nad vodní hladinou pouhých pár stop, ale byla to nádhera.
Teď Jimmy nasměroval koště jinam a oni dolétli až k větvím vrby Mlátičky, její větve a tlusté pahýly zůstaly však nehybné a klidně se vlnili v jemném větru.
Oba si tuhle chvíli náramně užívali a Lilly se dívala na noční oblohu posetou hvězdami, jako uhranutá. James ani nedokázal popsat, jak moc se cítil po dlouhé době zase šťastný a v duchu děkoval Siriovi i Meg.
"Hele, támhle padá hvězda. " řekla po asi deseti minutách mlčení Lilly a natáhla ruku před sebe a prstem ukazovala na oblohu. James se tam podíval a opravdu, přímo před ním se k zemi řítila jedna hvězda.
"A přála sis něco? " zašeptal své společnici do vlasů jemně a šeptem. Lilly se na něj neotočila a zářivě se pro sebe usmála, to James, ale nemohl vidět.
"Přála. " přisvědčila. "Aby tahle noc nikdy neskončila. "
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Forme Forme | Web | 7. července 2008 v 13:44 | Reagovat

Ahoj máš moc pěkný blog. Koukni ke mě a STAHUJ ZDARMA PLNÉ Mp3.

2 MarryT MarryT | Web | 7. července 2008 v 15:36 | Reagovat

Moc krásná a romantická kapitolka, to pozorování hvězd je úchvatné! Mno, snad ti odpustím i ten měsíc čekání ;-)

3 Alien Alien | E-mail | 7. července 2008 v 16:50 | Reagovat

super kapča...fakt boží

4 wisty wisty | E-mail | Web | 7. července 2008 v 17:31 | Reagovat

to je krásný, fakt by jim všem měli poděkovat:)

5 Cajushkaa.. Cajushkaa.. | Web | 7. července 2008 v 18:55 | Reagovat

jhee,rychlo dalsiu kapciuuu

6 Annie Annie | Web | 7. července 2008 v 19:59 | Reagovat

pání, celou povídku jsem přečetla jedním dechem... kráááááásný... honem rychle pokračování protože to dlouho nevydržím..:-)

7 Pěťulďas Pěťulďas | 7. července 2008 v 20:22 | Reagovat

romantíka to se mi líbííííííí

8 maya maya | 7. července 2008 v 21:09 | Reagovat

krása! kdy bude pokráčko Syna a otce? :)

9 Daher Daher | E-mail | Web | 7. července 2008 v 21:14 | Reagovat

nádherny:)...rýýýchle dalšíí:)...prosiiim

10 jess jess | 8. července 2008 v 9:39 | Reagovat

krasnaaaaaa kapca to bylo hezky s tim jamesem a lily no proste parada honem pokrackoooo  :)

11 Bella Bella | 8. července 2008 v 13:32 | Reagovat

teda to bylo romantickéééé... :-) jsme ráda že jsi zase přidala kapitolu :-)

12 Emma Emma | E-mail | Web | 8. července 2008 v 22:46 | Reagovat

Pěkný,fakt krásný....

13 Gigi Gigi | Web | 11. července 2008 v 21:46 | Reagovat

ježiš,to bylo tak krásný....sice teda já a romantika to nejde dohromady:-D ale tahle kapča mě dostala

14 Manga Manga | Web | 12. července 2008 v 17:39 | Reagovat

Suppppppeeeerrr!!!!

15 peti8 peti8 | Web | 13. července 2008 v 19:33 | Reagovat

Superná kapitolka :DDDD

16 Mařenka Střelenka Mařenka Střelenka | Web | 14. července 2008 v 13:04 | Reagovat

pěkný

17 martnka martnka | Web | 21. července 2008 v 8:58 | Reagovat

náadhera! romantika jak blázen!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama