Everybody should have his own world...

22.kapitola-hrátky se zmijí

11. července 2008 v 11:38 | "střelená Magdinka" |  *Syn jako otec...nebo ne??*
No a opět po dlouhé době je tady kapča k "Syn jako otec…" Nějako poslední dobou nestíhám přidávat kapitolky, takže se omlouvám a hlavně jsem se v poslední době zaměřovala spíš na Harry Potter-naděje…k tomu taky bude další kapča. Takže doufám, že si tuhle kapču užijete. Je v ní docela akce, takže zase po dlouhé době nějaká změna. Pište zase komenty, nebudu dávat limit, protože se mi líbí, jak u téhle povídky komentujete, ale to neznamená, že polevíte……..Vaše Maggdinka ♥
Hrátky se zmijí
"Jamesi, počkej. " křičela za ním Lilly, protože James se hnal z kopce od Chroptící chýše dolů a ona nestíhala. Oba si už za běhu vytáhly hůlky, protože ve vesnici se nedělo nic dobrého. James zpomalil a počkal na Lilly, dolů šli teď bok po boku.
"Co myslíš, že se tam děje? " zeptala se Lilly po chvíli trochu ustrašeně.
"Doufám, že se mýlím, ale vypadá to na Voldemorta a Smrtijedy. Podle toho co jsem slyšel od Rona a Harryho a co jsem pochopil, jde Voldemort po Harrym. No jo, můj syn, aby neměl nějaký problémy. "
Lilly si vyděšeně přikryla ústa.
"Jo, ale to není jako ty vaše lumpárny a ty vaše problémy s učiteli. Když ti jde po krku Voldemort s dvaceti magorama v kápích, tak to není žádná sranda. " opáčila Lilly.
"Těma magorama myslíš Malfoye? " uchechtl se James.
"Jo i Malfoye. Ale nesměj se, tohle není sranda, tady končí všechno! " Lilly se zdála být rozhořčená, tak už James radši nic neříkal a hnali se spolu mlčky do Prasinek, aby se koukli, jestli je jejich domněnka správná.
Hned jak vběhli do vesnice, kousek od nich vybouchl nějaký dům. Lilly se strašně lekla, chytila Jamese za rameno a přikrčila se za něj.
"Klid, to je v pořádku. Pojď jdeme tam. " snažil se jí Dvanácterák utěšit a zašátral v kapse své bundy a vytáhl z ní stříbřitou látku-neviditelný plášť. Lilly se v tu chvíli nestačila ani divit, tak moc byla vyděšená.
"Pojď. " vybídl jí a přehodil přes oba tu jemnou stříbřitou látku a oba naráz zmizeli. Pomalu si to šinuli uličkami a šli za největším hlukem, tam určitě bylo hlavní dějiště boje.
Hned jak vyšli zpoza rohu na hlavní ulici před Třemi košťaty, naskytl se jim pohled na asi dvacet lidí v černých kápích, kteří bojovali vesměs proti studentům, ale bylo tu i pár kouzelníků a čarodějek z okolních domů a obchodů.
Kouzla létala vzduchem, že byly vidět jen rozmazané šmouhy a James se divil, že ještě nikdo nikoho nezasáhl. V samém středu dění stáli, jak jinak, Harry, Ron a Hermiona. Kousek od nich bojovala i Ronova sestra Ginny a vedle ní stála výstřední blondýna, o které se už stihli dozvědět, že se jmenuje Lenka Láskorádová a že chodí do pátého ročníku do Havraspáru.
Lilly se rozšířili zorničky hrůzou, dívala se všude kolem sebe, ale Voldemorta nezahlédla. Ani se nedalo čekat, že by tady byl. Tuhle špinavou práci zanechal svým služebníkům a sám si sedí na zadku někde v teplém domě.
Najednou popadl Harryho za kabát nějaký maskovaný Smrtijed a táhl ho z všeobecné vřavy a z bojiště.
"Né! " vykřikl James, vyskočil zpod pláště, hnal se k nim a vyslal na Smrtijeda omračující kouzlo. Smrtijed se skácel v bezvědomí k zemi a Harryho pustil. Harry se koukl na svého zachránce a na okamžik se jeho a Jamesův pohled střetli.
"Díky. Už jsem si říkal, kde jste, jestli se vám něco nestalo. " vyhrkl Harry, poděkoval a hnal se zpátky do boje, tentokrát mířil k Ginny, protože bojovala proti dvěma Smrtijedům najednou.
James se mezitím vrátil k vyděšené Lilly, která už se odkryla a bylo jí vidět. Každou chvíli se otáčel a zkoumal, jak Harry bojuje, musel uznat, že v obraně proti černé magii je opravdu dobrý, pravděpodobně je nejlepší z ročníku.
"Koukám, že ten se nebojí. " podotkl James na Lillyinu adresu a pohledem pořád visel na Harrym, který právě odzbrojil jednoho Smrtijeda a hned si vzal na paškál dalšího.
"To ne no, do boje se žene jako divý. Ty jsi ho zachránil, on poděkoval a hned šel bojovat. Já bych byla vyplašená ještě půl hodiny. " připustila Lilly a Harryho zkoumala také.
"Vypadá to, že on se asi se Smrtijedy nevidí poprvé. Už s nimi někdy bojoval. Vypadá to, že Harry nemá zas tak skvělý a bezstarostný život. " připojil se znovu Jimmy.
"Jen je mi divné, že jsme se sem už nepřemístili, přece by jsme svému synovi dávno na pomoc šli. " zamyslela se Lilly.
"Možná že to je dobře, radši se ani nechci vidět, jak budu vypadat za dvacet let. To bude bída. " vyhrkl rychle James a ušklíbl se.
"To ne, myslím, že horší než teď už to být ani nemůže. " rýpla si do něj Lilly a začala se smát na celé kolo.
"Pojď, jdeme jim radši pomoci Nebo ne, ty se tady schovej a já jdu tam. " ukončil James její výtlem a už se chystal odeběhnou do boje.
"Tak to teda ne, myslíš, že se tady budu jen tak koukat? Náhodou já jsem taky v obraně dobrá, takže jim jdu natrhnout zadky. " vypískla Lilly bojovně a předběhla Jamese a smetla cestou jednoho nic netušícího Smrtijeda, který se chystal právě zaútočit.
James jen překvapeně vykulil oči, ale radši nic neříkal a řídil se jejím příkladem. Jakmile tam tihle dva vběhli, pár Smrtijedů díky nim vypadlo ze hry.
"Jé, díky za pomoc. Tak jste se taky zapojili? " to vítal Jamese Harry. James obdivoval, jak mohl James při bitvě ještě normálně komunikovat a že nebyl ani nijak udýchaný a rozhozený.
"To víš, tohle si přece nenechám ujít ne. " ušklíbl se James a skolil dalšího Smrtijeda. Už jich tu moc nezbývalo, snad jen osm, protože většinu jich už omráčili, nebo zranili a tak se přemisťovali pryč. Jenže pořád se sem přemisťovali noví a noví a jako by jich ani neubývalo.
"Tohle je naučí. " vykřikl James, aby upoutal Harryho pozornost. Pak složitě opsal hůlkou nějaký tvar a vykřikl zaklínadlo, které si Harry ale nezapamatoval. Po této kouzelné formuli se všichni Smrtijedi pověsili do vzduchu za kotník, takže všem sklouzla kápě z hlavy.
"No jasný. Malfoy, Crabe, Goyle, Nott a plno dalších. " odfrkl si James, když se podíval na několik Smrtijedů. Drze pod nimi chodil, jako by to byli malí kluci, něco provedli a on je teď káral.
"Zmijozel, Zmijozel a zase Zmijozel. " odříkával, když se díval na všechny známé tváře.
"Nepochopím to. Proč? No jo, kluci zatoužili po slávě a moci a tak se museli přidat k Voldíkovi. " James si docela koledoval, i když vzhledem k tomu, že všichni viseli ve vzduchu hlavami dolů, tak se neměl ani čeho bát.
"Ale ale, kohopak to tu máme. Naše milovaná Bella. " zatrylkoval James afektovaně šťastným a překvapeným hlasem. Ze shora na něj zlostně svýma přimhouřenýma očima zahlížela Bellatrix Lestrangeiová.
"Co si to dovoluješ, ty drzej fracku a odkud mě znáš? " vyjekla Bella rozhořčeně.
"Kdo by neznal naší slavnou, blbou a ošklivou Bellinku. " odfrkl si James.
"Za to zaplatíš! " vykřikla Bellatrix a najednou Jamesovo kouzlo pominulo a všichni Smrtijedi visící ve vzduchu se plynule snesli k zemi. Bellatrix začala okamžitě po Jamesovi metat nejrůznější kletby.
James se statečně bránil, ale na poslední chvíli se nestihl uhnout jednomu kouzlu, které ho zasáhlo přímo do hrudi. Jimmy se svalil v křečích na zem, na hrudníku se mu otevřela veliká řezná rána ze které proudem tekla krev.
"Bože! " vykřikla Lilly, která celé dění sledovala a vrhla se na kolena vedle Jamese. Vyndala si z kabátu kapesník a začala jím proudící krev vysoušet. Krve bylo ale tak moc, že kapesník byl za chvíli úplně rudý a mokrý. Použila teda odsávací kouzlo.
"Aby sis pamatoval, že se služebnicí pána zla si nemáš zahrávat. " zasyčela jedovatě Bellatrix a vedle Jamese si nenávistně odplivla.
James nebyl povahou žádný beránek. V těhlech situacích ho dokázali vytočit úplné maličkosti. I přes svoje zranění hrdě z běloskvoucího sněhu zmáčeného krví vstal a přímo s vražedným pohledem namířil hůlku na Bellu.
"Ale, chlapeček si chce hrát. " zajíkala se Bella a nasadila svůj arogantní dětský šišlavý tón.
"Myslím, že hůlka není ještě nic pro tebe. Vrať se na zem, tohle je krutý svět. Běž si hrát radši s autíčkama. " pokračovala posměšně Bellatrix.
"Já ti dám autíčka. " šeptl James rozzuřeně, spíš pro sebe. Slyšela ho ovšem Lilly, která ho chytila varovně za paži.
James byl ale tak rozčilený, takže ho Lilly nedokázala nijak zastavit. Mávl hůlkou, křikl nějakou formuli a vyslal na Bellu kouzlo. To jí zasáhlo přímo do obličeje, protože to nečekala a nestihla se bránit. Kouzlo působilo, jako neviditelná ruka a Bellatrix se pod nárazem pěsti skrčila a když se narovnala, odkapávala jí ze zkřiveného nosu krev.
"Abys věděla, že si nemáš nic začínat s těmi, kdo proti Voldemortovi bojují. " oplatil jí James její předchozí slova.
Bellatrix vstala a vražedně se na něj podívala, Lilly z jejího výrazu věděla, že je zle.
"Tohle si vypiješ, ty fracku. " zašeptala zlověstně. Nikdo v tu chvíli nestačil zareagovat, všechno se seběhlo, jako ve zpomaleném filmu. Bellatrix vystartovala a běžela přímo k Jamesovi. V první chvíli to vypadalo, jako by ho chtěla vlastnoručně uškrtit, ale pak ho čapla za ruku a s hlasitým prásknutím se přemístila pryč. Po Jamesovi ani po ní nebylo ani vidu ani slechu. Po ní se začali přemisťovat pryč i ostatní Smrtijedi, až tu zůstali vyjeveně stát jen Bradavičtí studenti a obyvatelé Prasinek.
Vtom ledové a mrazivé ticho prolomila Lilly. Vrhla se k tváří k zemi a srdceryvně zařvala.
"Néé! " až se to rozlehlo přes celé sněhem pokryté Prasinky.
"Lizz, vstávej. " někdo chytil Lilly za obě paže a táhnul jí zpět na nohy ze studeného a mokrého sněhu. Klečela v něm nejméně pět minut. Džíny měla celé promočené, klepala se zimou, ale to jí momentálně bylo úplně jedno.
"Lizzie. " promluvil na ní znovu Harry a tahal jí na nohy. Lilly se vzpamatovala, došlo jí, že Harry mluví na ní. V tu chvíli si totiž neuvědomila změnu svého jména.
"Pojď, tady nejsi nic platná. Musíme jít za Brumbálem a všechno mu říct. Řád už Billa najde, to se neboj. " promluvil na ní znovu Harry soucitně a ze zad jí oprašoval sníh, který jí mezitím popadal na kabát. Lilly už to nevydržela, do očí jí vhrkly slzy. Dala se do neovladatelného pláče a schoulila se Harrymu do náruče.
Bylo zvláštní, že jí utěšuje vlastní syn, že brečí v náruči vlastního syna. Vždyť by to mělo být naopak, matka by měla utěšovat syna, ne on ji. Stála tam, nebyla schopna ničeho a objímala se s ním, se synem, který už možná neměl otce…
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lili Lili | Web | 11. července 2008 v 14:59 | Reagovat

super!strasne pekne napisane..!a James aky pomstychytivy:D ale super!dufam ze sa mu nic nestane a ze co najskor pridas dalsiu kapcu!pls

2 patik patik | E-mail | 11. července 2008 v 15:39 | Reagovat

Konečně další kapitola!!!

Mám jen jednu otázku!!!

KDY SE KONEČNĚ PROKECNOU PŘED HARRYM???!!!

3 manik manik | Web | 11. července 2008 v 20:06 | Reagovat

Mno hurá!!! Sem ráda že sis na nás taky vzpomněla :)

Asi jediná věc, která mi na to mboji HODNĚ vadila, byla, že Harry Bellu naprosto ignoroval. Kam se poděla Potterovská pomstychtivost?

4 jessica lily melody jessica lily melody | 11. července 2008 v 22:17 | Reagovat

super kapcaaaaa vypada to dost napinave tuhle povidku zboznuju ikdyz ty mas super vsechny no zpatky k tyhle sem zvedava jak to s jamesem dopadne no proste honem dalsi

5 wisty wisty | E-mail | Web | 12. července 2008 v 15:42 | Reagovat

hej néééééé! to mě nemůžeš udělat!!! okamžitě Jimmiho vrať tam, kde má byt, jasný?

6 manik manik | Web | 12. července 2008 v 18:08 | Reagovat

nemůžu si pomoct, ale nelíbí se mi že tu Harry s Ronem vystupují jako Velcí poslušňáčci... jinak je to fakt dobrý, ale tohle mi vážně vadí

7 blabla a obvyklý třesky plesky blabla a obvyklý třesky plesky | 12. července 2008 v 20:25 | Reagovat

wow

8 Alien Alien | E-mail | 13. července 2008 v 12:34 | Reagovat

super...bezvadný...taky se už nemůžu dočkat, až se to dozví Harry...honem pokráčko

9 Pěťulďas Pěťulďas | 13. července 2008 v 18:30 | Reagovat

honem dalšíííííííí

10 peti8 peti8 | Web | 13. července 2008 v 18:31 | Reagovat

Jééé paráda.Je to úžasné...som zvedavá,čo sa stalo s Jamesom...Dúfam,že ďalšia kapča sa objaví skoro..Inak na našom blogu sú dve nové kapče k Poslednému roku..tak pls.napíš nejaký koment..diky

11 Cajushkaa.. Cajushkaa.. | Web | 13. července 2008 v 20:35 | Reagovat

mNoo SUPER kApitolkaaa....rychlo dalsiu.LEN nech sa Harry do LiLY nezaluuubi.hehe,to by bola sranda

12 Bella Bella | 15. července 2008 v 20:16 | Reagovat

super chudak james, doufam ze voldy nedojde na to koho ma v hrsti nebo mu snape pomuze

13 Daher Daher | E-mail | Web | 17. července 2008 v 16:18 | Reagovat

uz aby Harry vedel ze Lizz je Lilly a Bill James...

14 emily emily | 18. července 2008 v 9:01 | Reagovat

hezka kapcaaaaaaaa :))))

15 Emma Emma | E-mail | Web | 20. července 2008 v 17:50 | Reagovat

Super kapitolka,ale už mi dost vadí,že se James a Lilly neprořekli.Já si původně myslela,že prořeknou v té bitvě,no ale nevadí.....

16 sussy sussy | 21. července 2008 v 9:46 | Reagovat

jooooooooo supeeeeeeeeer

17 luckar luckar | E-mail | Web | 22. července 2008 v 15:20 | Reagovat

super kapca ale harry by se mohl konecne dozvedet ze lizzie a bill nejsou lizzie a bill ale ze to jsou jehorodice lilly a james to by bylo super

p.s. prosim honem pis dal a hlavne at dobre dopadne ju??protoze jinak si me neprej jasny??!!!?

jinak te musim pochvalit ty jednou budes dobra spisovatelka a tet to myslim uprimne fakt ze jo!!!

jo doufam ze bella dovede jameese k voldemortovi a ten zjisti zee je to james a zavre ho nekam jako navnadu na harryho!!! to by bylo super samozrejme ale nemam pravo zasahovat do tvych povidek takze je to na tobe jak to napises ale rozhodne pis dal je to skvela povidka.

Hlavne at se harry nezamiluje do svy mamy-lilly jinak je to vsechno v prd...

            s pozdravem

                 Luckar

18 blabla a obvyklý třesky plesky blabla a obvyklý třesky plesky | 23. července 2008 v 17:58 | Reagovat

nj mam strasne chabej koment tak to musim napravit...krasna kapča a už umíram pro další mohlo by to prosím být k týhle kapče do pátku?? já totiž vodjíždim na 4 neděle a asi bych umřela kdybych nevěděla co se stalo s Jamesem po tom co ho Bella unesla...ta návnada je ae fak dobrej nápad...nebudu ti do toho kecat...

19 Tichošlápek Tichošlápek | E-mail | 25. července 2008 v 14:26 | Reagovat

Fakt super kapča!!!

Povídka je taky úžasná!!!

Jsem úplně závislá!!!

Prosín pospěš si s další kapčou!!!

Si fakt dobrá spisovatelka!!!

Mám jen pár připomínek!!!

Tak za prvé!!! Proč Harry nevnímal Belatrix???

Za druhé!!! Kdy se Harry dozví,že Bill a Lizz nejsou Bill a Lizz,ale jeho rodiče???

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama