Everybody should have his own world...

54.kapitola- štěstí a neštěstí

8. června 2008 v 13:16 | MaggdiNka |  *Harry Potter-naděje umírá poslední*
Tak a tady máte pokráčko, sice jste nekomentovali tak moc, podle mých představ, protože jich zase bylo málo, ale máte štěstí že už jsme ve finále. Po téhle kapče budou pak asi už jen tři, takže si ji pořádně užijte. No a nezbývá mi než dodat, aby jste si pěkně početly a hlavně pište KOMENTY………..Vaše Maggdinka ♥
Štěstí a neštěstí
"Né, Ginny!" Harry si jí vyzvedl do náručí, takže to vypadalo, jako by na něm seděla a objímal jí. Tiskl si jí k sobě a houpal se, jako když uspáváte malé děcko.
Najednou se na jeho tváři objevil přímo nepříčetný výraz. Pomalu odložil Ginnino tělo do výklenku, kde bylo v bezpečí a vyběhl ven z Velké síně. Při běhu si tasil svou hůlku. Toho, koho hledal našel ve Vstupní síni.
Slyšel za sebou kroky, které k němu běžely, ale neotočil se, nezajímalo ho, kdo to je. Teď měl ve své mysli a ve svých očích pouze jedinou tvář- Bellatrix. Koukal se na ní se stálými slzami v očích, ale v jeho pohledu rozhodně smutek nebyl. Pro ten tam v tenhle moment nebylo místo, v jeho očích lítali hromy a blesky, byl rozčílen k nepříčetnosti.
Bylo mu jedno, že to co chce teď udělat je špatné, prostě to udělat chtěl.
Napřáhl hůlku a vyslal na ní první kouzlo, které mu přišlo na mysl. Bella se mu ale hbitě vyhla a začala se smát jejím hýkavým a hrozivým smíchem.
"O co se to pokoušíš Pottere? " hýkla na Harryho a vytasila hůlku také.
"Pokouším se tě zabít. " procedil Harry skrz zaťaté zuby.
"Myslíš, že mě porazíš? " Bellatrix se rozesmála ještě víc a ještě bláznivěji.
"Pokud sis nevšimla, porazil jsem i tvýho páníčka, tak nevím, proč by to s takovým čoklem, jako jsi ty mělo být těžší. " ušklíbl se nevesele Harry na svoji sokyni.
"Ty! " zavřeštěla Bella naštvaně a vyslala na Harryho nějaké kouzlo z černé magie. Před Harrym se ale objevil ohnivý štít a kouzlo se do něj bez problémů vpilo. Harry se jí začal vysmívat do očí.
"Tak co, líp to neumíš? To tě za ty roky Voldy nic nenaučil.? "
"Nevyslovuj jméno mého pána a neznesvěcuj tak jeho památku! " zavřískla Bella znova a vyslala na Harryho jeden cruciatus, ten ho ale minul o pár čísel.
Harry věděl, že tohle není správné ale stupeň jeho trpělivosti už dosáhl konce. Nikdy by nevěřil, že tohle někdy udělá, zvláště, když to sám tak nenáviděl, ale tady nebylo jiné cesty. Udělat to musel a vlastně i chtěl.
"Crucio! " zařval Harry a z jeho hůlky vyletěl paprsek tak silný, že ji musel chytnout oběma rukama, aby ji udržel. Paprsek narazil do hrudi vyděšené Bellatrix a ta se začala zmítat v bolestivých křečích. Všichni na to koukali s vyvalenýma očima a nebyli schopní říct ani slovo. Bella začala bolestivě vřískat, ale Harry nemohl a nechtěl přestat.
Jak jeho bolelo srdce, to se nedalo vůbec s touhle fyzickou bolestí srovnat. Už věděl jak to Bellatrix tenkrát před dvěma roky na ministerstvu myslela, když říkala, že to opravdu musí chtít a kouzlo se povede. Už věděl jak to myslela a vlastně to nebylo ani těžké. Po další minutě mučení kouzlo přerušil a Bellatrix zůstala zbědovaně ležet na podlaze stočená do klubíčka.
"Vstávej! " poručil jí Harry. Bellatrix byla tak vystrašená, že ho raději uposlechla. To bylo poprvé, co Harry viděl ve tváři Bellatrix Lestrangeyové strach a musel se pro sebe ušklíbnout.
"Bojuj! " křikl na ní podruhé, Bella jen vystrašeně z podlahy zvedla svoji hůlku a roztřesenou rukou jí namířila na Harryho. Harry se ani trochu nebál, neměl čeho. Smrti se už teď nebál. Věděl, že nebolí a alespoň měl pro co zemřít.
Ale teď zemřít nemohl, musel pomstít Ginninu památku a hodlal ji uctívat klidně až do konce života.
Mezi Harrym a Bellatrix začala lítat kouzla sem a tam. Bella se už trochu vzpamatovala a bojovala jako dračice. Harrymu se to líbilo, měl rád, když měl soupeře, který se nebojí a bojuje jak o život. I když v tomhle případě to nebylo jen jak o život, tady o život skutečně šlo.
Na Harryho konečně dolehla skutečnost, že Ginny zemřela, že zemřela díky Bellatrix. Ani nestačil pořádně zauvažovat, prostě mu to vyplulo na mysl a nedokázal to zastavit, ani nechtěl.
"Avada kedavra! " nikdy by nevěřil, že tyhle dvě slova, která bytostně nenáviděl vypustí ze svých úst. Na druhou stranu toho ale ani nelitoval. Bellatrix nenáviděl k smrti a teď, když mu zabila i jeho životní lásku se jeho nenávist prohloubila tak, že to víc už ani nešlo. Zelený paprsek narazil do hrudi Bellatrix a ta se odporoučela k zemi. Bellatrix Lestrangeyové, žena která znepříjemnila a možná zničila život desítkám lidí, ležela tady v Bradavickém hradě na mrtvá na podlaze.
Všichni byli potichu a trochu se strachem sledovali Harryho, nikdy dřív ho neviděli takhle rozlíceného. Nikdy neměl moc klidnou povahu a vytočit se dokázal pořádně, ale tohle byl extrém.
První k němu šla Maggie, chtěla mu pomoci, bylo jí jasné, že ho něco vytočilo. Nikdo totiž o tom, že Ginny zemřela nevěděl.
"Harry, co se stalo? Proč jsi jí prostě nenechal jít? " promluvila na Harryho Meg opatrně.
"Proč? " Harry se na Meg smutně podíval, pak jí čapnul za ruku a vedl ji zpátky do Velké síně. Maggie nechápala, ale šla za ním. Za nimi šla i Hermiona, Rebeka, Draco a Ron. Harry konečně dotáhl Meg až tam, kam chtěl a nasměroval ji na nenápadný výklenek ve zdi.
"Bože! " vykřikla Meg a podívala se na Harryho, jestli je to opravdu pravda. Harry jen smutně kývnul. Na to místo se podíval i zbytek, co šel s nimi. Rebeka vykřikla a vrhla se Dracovi do náruče, Draco se na Ginnino tělo koukal jako uhranutý. Hermiona omdlela a kdyby ji Ron nezachytil, spadla by na zem, když přišla k sobě, přitiskla se k Ronovi a hlasitě štkala a plakala, Ron,který si jí tiskl k sobě na svou mladší sestřičku zíral a z očí se mu němě řítila jedna slza za druhou. Harry se složil na lavici, které se tady zase nějakým záhadným způsobem objevili a složil obličej do dlaní. Nijak se to ani nesnažil zadržet, ani nechtěl. Slzy se mu z očí řinuly proudem, ale bolest, kterou teď cítil tu nemohly obyčejné slzy vyplavit.
"Ginny! " zavřeštěl někdo, Harry ani nemusel zvedat hlavu, aby věděl, kdo to je. Ke své dceři běžela paní Weasleyová. Stála nad dcerou a hlasitě vzlykala, to už k ní přišel i manžel a snažil se jí utišit. Zanedlouho byla u Ginnina těla celá její Weasleyovic rodina, i většina členů řádu včetně Brumbála. Všichni nad ní stáli potichu a koukali na ní.
Harry se najednou zvedl, všichni na něj koukali a skoro se až lekly. Oči měl celé vybrečené, měl kruhy pod očima a vlasy měl rozcuchané, špinavé a mokré od vlastních slz. Na mikině měl ještě Ginninu krev. Pomalu vstal a šel směrem, kde stáli všichni, směrem k Ginny.
Najednou padl před Molly na kolena a mezi vzlyky mluvil.
"Promiňte mi to, je to moje vina! " štkal do lemu jejího hábitu. Molly se sehnula k němu.
"Ale Harry, zlatíčko, za to nemůžeš.A vstaň z té země, nekleč tady. " šeptala paní Weasleyová, protože nemohla pomalu ani mluvit a snažila se Harryho zvednout ze země.
"Můžu za to, kdybych s ní nikdy nezačal chodit… " začal Harry, ale z podlahy nevstal.
"Tak bys jí ublížil víc. " dořekla za něj Hermiona. "Ona tě milovala už od prvního okamžiku a kdyby si s ní nezačal chodit, akorát bys tím ublížil jí i sobě. "
"Harry vstaň, tímhle jí nepomůžeš. " to ho na nohy vytáhly Siriusovi silné paže. Harry se posadil ke stolu na lavici a docela se už uklidnil. Kolem něj sedělo plno lidí, ale nikdo se na něj skoro ani nepodíval. Bylo mu hrozně, kdyby tady byla Ginny, seděla by teď vedle něj, povídala si s ním, držela ho za ruku, objímala, ale nebyla tady, byla navždy pryč.
"Zemřel ještě někdo od nás? " zeptal se Harry, když si dodal odvahu vyslovit tuhle strašnou otázku, které se děsil od samého začátku. Odpovědi se ujal Remus, který seděl kousek od něj a o rameno mu ležela opřená manželka.
"Ano. " Harrymu se sevřelo hrdlo, nevěděl, jestli to chce slyšet, ale věděl, že dříve nebo později by se to stejně dozvěděl. Remus pokračoval.
"Alastor Moody, mladá Cho Changová, Severus a Lucius Malfoy. "
Harrymu se sevřelo srdce. Alastor umřel? Pro Harryho byl vždy statečný a nesmrtelný. Cho, druhá a s Ginny jediná láska, obě jeho jediné lásky zemřely. Snape, i když ho vždycky nenáviděl, i tak ho tahle zpráva dost zaskočila. A při myšlence na Luciuse se podíval na Draca.
Ten měl opřenou hlavu o Rebečino rameno a ta ho hladila po plavých vlasech. V obličeji měl nepřítomný výraz a koukal někam do neznáma. Harrymu ho bylo líto, i když Luciuse ani Draca nikdy neměl rád, byla pravda, že Draca si docela v poslední době oblíbil, hlavně asi proto, že chodil s Rebekou a ani Malfoy starší mu nevadil.
--------------------------------------------------------------
Po několika dalších hodinách se pomalu Velká síň vyprázdnila. Harry ani nevěděl kolik je hodin, ale mohlo být chvíli před svítáním. Většina lidí odešla do svých domovů, nebo se ubytovali v kolejích tady na hradě. Zranění byli na ošetřovně, nebo u Munga a mrtví byli odneseni neznámo kam. Harry věděl jen to, že Ginnino tělo je u Brumbála v pracovně, sám ho o to poprosil, nechtěl, aby se někde ztratila, nebo něco, chtěl jí důstojně pohřbít.
Harry tady seděl pořád, skoro všichni někam už odešli, ale on se nemohl přinutit vstát a jít do ložnice, teď už se nemohl přinutit vůbec k ničemu. Seděl ve Vstupní síni na nějakém stupínku, kde dříve stálo nějaké brnění, které momentálně bylo někde v nedohlednu.
"Tady jsi! " vykřikl někdo kousek od něj a když se trochu vzpamatoval a rozkoukal zjistil, že vedle něj sedí Meg. Nic neříkala, mlčela, jen ho objala a přitiskla ho k sobě. Tohle Harry teď potřeboval, objetí. Ginny už ho obejmout nemohla a tak byl Harry šťastný i za Maggii. Bylo zvláštní, jak obyčejné objetí dokáže pomoci.
"Harry, nesmíš se tím trápit. Já vím, bude trvat dlouho, než to přebolí, ale věř že to bude lepší. " prolomila Maggie konečně ticho.
"Tys taky za těch skoro sedmnáct let nezapomněla na mámu a tátu, protože jsi je měla ráda. " stočil Harry pohled na svoji tetu. Teď víc než kdy jindy viděl, jak moc si byli s jeho otcem podobní.
"To je pravda, nezapomněla jsem na ně. Neuběhne jediná minuta, kdy bych na ně nemyslela, nebo je alespoň podvědomě neměla na mysli, ale šestnáct let uplynulo a přežila jsem. I když je pravda, že bych dala nevím co za to, abych je viděla, aby tady byli. " přitakala Meg na Harryho předchozí poznámku.
"Víš co mě ale trápí ze všeho nejvíc, která její skoro poslední slova mám pořád v mozku? " složil harry znovu obličej do dlaní. Meg nic neříkala, pouze poslouchala, co jí Harry řekne.
"Řekla mi to skoro předtím, než zemřela. " Harry polkl, bylo pro něj těžké, vyslovit její smrt takhle nahlas. "Byla těhotná. Chápeš to? Léčitel říkal, že by to bylo hodně velké štěstí. Měla štěstí a hned na to neštěstí. " řekl Harry a poté složil zase obličej do dlaní. Meg nebyla schopná slova, nevěděla co má Harrymu říct, aby se cítil lépe. Jí se nic takového nestala, neví co by cítila, jak by se chovala. Nejlepším řešením, které se v téhle situaci nabízelo bylo, být tu s ním a třeba ho i obejmout.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Clare Clare | 8. června 2008 v 13:54 | Reagovat

ježiši maggdinko... ty jsi mě normálně rozbrečela... celý tenhle díl jsem brečela... bože, píšeš nárherně... procítěně... takže ještě tři kapitoly? jsem zvědavá co do nich dáš:))

2 Sharrka Sharrka | 8. června 2008 v 15:59 | Reagovat

Nééé, chudák Harry, doufám, že se Ginny vrátí stejně jako Sirius, Brumbál a Harry

3 Vendik Vendik | 8. června 2008 v 17:02 | Reagovat

ty vole, tak to bylo drsný, super kapča

4 ame noire ame noire | 8. června 2008 v 19:06 | Reagovat

krasna kapca hrozne smutnaaaaaaa doufam ze se vsichni vratejjjjjj no proste krasa nemam sloovvvv honem dalsíííííííí

5 AndyS. AndyS. | 8. června 2008 v 21:12 | Reagovat

I kdyby se nevrátila Ginny, mohlo by se nějak zachránit to dítě

6 blabla a obvyklý třesky plesky blabla a obvyklý třesky plesky | 8. června 2008 v 22:15 | Reagovat

To je tak smutný!!! Ae Bella to schytala dobře!!! To jí patří, No jinak moc pěkná kapitolka,já budu asi plakat už to mam na krajíčku! No sice je to najivní,ale porád doufám že Ginny vobživne. Tobě by dobře šly tragický povýdky.

7 blabla a obvyklý třesky plesky blabla a obvyklý třesky plesky | 8. června 2008 v 22:15 | Reagovat

Ale i ty vostatní!! Tobě de všechno.

8 Komky Komky | Web | 8. června 2008 v 22:25 | Reagovat

Ahoj libí se mi tvůj blog nechces sprátelit ???

PS: chci mit co nejvic SB

9 Pěťulďas Pěťulďas | 9. června 2008 v 7:55 | Reagovat

krásný,m ale furt doufám že Ginny nezemře :-/*

10 Mařenka Střelenka Mařenka Střelenka | Web | 9. června 2008 v 12:34 | Reagovat

Peťulďas - nápodobně

Maggdinko nwm proč nenapíšeš něco tragickýho tobě to totiš strašně jde!

11 peti8 peti8 | E-mail | Web | 9. června 2008 v 15:21 | Reagovat

Awoj.Nechcela by si spriateliť blog?

12 Danula Danula | E-mail | Web | 12. června 2008 v 17:13 | Reagovat

heeej, ale no tak jako...ja si myslela, že neumře, že to bude dobrý a ono pořád nic:)

13 ivuska ivuska | 15. června 2008 v 10:30 | Reagovat

ach jo chudak Harry me je ho uplne lito

14 janka24 janka24 | 10. srpna 2008 v 9:36 | Reagovat

ona sa vráti!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! že?

15 dawnnewborngirls dawnnewborngirls | E-mail | Web | 15. května 2011 v 21:06 | Reagovat

Koukam se na horory. Nebojím se, ale tímhle si mě rozbrečela jako malý mimino. Si opravdu umělkyně.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama