Everybody should have his own world...

51.kapitola-válka 2/3

4. května 2008 v 12:53 | MaggdiNka |  *Harry Potter-naděje umírá poslední*
No a druhá část kapitolky. Užijte si jí a pište komenty…….Vaše Maggdinka ♥
Válka 2/3
Všichni se začali zmateně rozhlížet kolem sebe, nevěděli co se to děje.
"Rychle, Kingsley vy povedete pár lidí ven na školní pozemky a pomůže vám Remus a Sirius. Vy Arture, spolu s Nymfadorou povedete lidi tady v hradu, protože myslím, že Smrtijedi nakonec prorazí dovnitř. " zavelel Brumbál mocným hlasem.
Harry a spol se chystali vyběhnout za Siriusem, ale Brumbál je zadržel. "Kdepak, vy budete pěkně tady uvnitř, všichni kdo ještě studují tady budou. "
"Ale pane profesore, na co mi to bude, když stejně Voldemort jde po mě a on mě najde. " namítl Harry vztekle.
"Harry, až přijde čas, teď ještě nepřišel. Tak Luciusi pojďte, já jdu taky ven. " Brumbál se Harryho snažil zadržet a zavolal na Malfoye, protože oba šli spolu se Siriusem, Kingsley a Remusem ven.
Harry se najednou zarazil, sedl si na lavici k nějakému stolu a tupě zíral před sebe. První si ho všimla Ginny, přidřepla si k němu a chytila ho za ruce. Zadívala se mu do očí. V jeho očích bylo něco, co tam ještě nikdy neviděla. Nebyl to strach, bylo to jakési překvapení a rozčarování.
"Harry, já vím, že se teď cítíš mizerně. " promluvila na něj jeho milovaná. Harry jí byl vděčný, že tu je. Takhle mu dokázala pomoci jenom ona, nevěděl, co by si bez ní počal.
" Já nejsem ještě připravený. Vím to už dlouho, že tohle budu muset jednou udělat, věděl jsem, že mě to čeká, ale stejně jsem se na to nepřipravil. Já nechci, aby to takhle skončilo. " zamumlal sotva slyšitelně Harry a Ginnin stisk opětoval ještě více.
"Tohle ale neskončí, já vím, že ty Voldemorta porazíš. Vím to už dlouho, ty to v sobě máš odjakživa. Už jak jsem tě poznala, vyzařovalo z tebe něco neobyčejného a proto vím, že ty to dokážeš. " utěšovala ho Ginny, objala ho a políbila. Jako by toto gesto dodalo Harrymu novou energii, zvedl se z lavice a křikl na všechny zbylé, kdo ještě neodešli pryč. "Tak na co čekáme, jdeme na ně! "
"Jasně! " přidala se Rebeka nadšeně. " Natrhneme Voldymu i Smrtijedům zadky! "
Všichni začali souhlasně křičet a v čele s panem Weasley a Tonksovou se vydali do vyšších pater. Maggie se od nich ve Vstupní síni oddělila.
"Mami, kam jdeš? " otočila se na ní Beka zmateně.
"Jdu za nimi ven, tam potřebují větší pomoc. Neboj, nenechám vás tady, až prolomí naši obranu a proniknou do hradu, půjdu za vámi. " křikla na ní Maggie a zastavila se.
"Mami. " vykřikla Rebeka a rozeběhla se k ní. " Mám tě ráda a nechci tě ztratit. " a skočila Meg do náruče.
"Miláčku, já tě taky miluju a hlavně, dávej na sebe pozor. " oplatila ji matka její slova do ucha šeptem. Pak se rozeběhla k bráně až se jí její dlouhý plášť zavlnil.
"Mládeži. " otočila se na ně. "Dejte jim co proto. " pak se otočila na Harryho.
"Harry. " Harry zpozorněl a koukal se na ní. " Lilly a James tě vidí a hlídají tě, já ti věřím. Nakopej Voldymu prdel! " poslední větu vykřikla nadšeně a vyběhla ven na pozemky odkud už se občas ozývaly rány.
"Tak pojďte! " zavelela Tonksová a všichni vyběhli po mramorových schodech do vyšších pater.
"Harry, Rebeko, Rone. Vy jděte do třetího patra k oknům směřujícím na školní pozemky a pokoušejte se nějaká kouzla vrhat dolů, ale pozor na naše. " otočila se Tonksová na ty tři.
"Ginny, Hermiona a Draco, vy půjdete se mnou do sedmého patra. " otočila se mladá bystrozorka i na zbylé kamarády.
Rebeka se vrhla naposledy Dracovi kolem krku a políbila ho. Ginny udělala s Harrym to samé.
"Harry, já ti věřím. My se po skončení týhle bitvy uvidíme! Já to vím. " pošeptala mu do ucha a vroucně ho políbila, jako snad ještě nikdy.
"Sbohem Ginny, miluju tě. " křikl za ní. Hermiona a Draco jí museli chytit za ruce, aby se k Harrymu nerozeběhla.
"Jaký sbohem? My se uvidíme, slyšíš? Uvidíme se! " zařvala na něj naposledy a už zmizela spolu s Dracem, Miou a Tonksovou na schodech. Harry se pomalu otočil na Beku a na Rona, oba se na něj dívali.
"Brácho, Ginny má pravdu. Vy se uvidíte. " promluvil po chvíli Ron.
"Jasně. " přitakal Harry nepřítomně a pak se vrhl k oknu. Odtud začali útočit na Smrtijedy, až teď viděli, že jich je nejméně třicet a že proti nim je řád a učitelé v nevýhodě.
Harry s Rebekou pořád střídali, jednou vyslali nějaké kouzlo, po druhé ohnivou kouli. Docela dobře se i trefovali, ale přišlo jim, že Smrtijedů vůbec neubývá.
PRÁSK!!
Rebeka se strašně lekla, zavřískla a spadla Harrymu do náruče. Celý hrad se otřásl a zvenku se ozývaly každou chvíli strašné rány. Harry vyhlédl z okna a hrůzou mu málem vypadly oči z důlků.
"Oni si přivedli svoje obry! " vydechl Harry, aby jim vysvětlil své náhlé překvapení. Rebeka s Ronem se koukli z okna a opravdu, venku stáli asi čtyři obři, velcí, jak hory, mohli měřit tak 10 metrů.
"Tak, už vím, co tím Hagrid myslel, když říkal, že Dráp je drobeček. " vykoktal ze sebe Ron a nebyl schopen ani zavřít pusu. Když se vzpamatovali, začali opět bojovat a metat kouzla a ohnivé koule z okna. Bylo to dost riskantní, protože nikdy nevěděli, jestli netrefí někoho z jejich stany, protože bojující dav pod nimi se neustále pohyboval.
Najednou se hradem rozlehla přímo ohlušující rána, že si museli zakrýt uši. Zdi i podlaha v jejich patře praskly a Rebeka propadla trhlinou dolů. Harry jí stihl ale včas chytit a za Ronovi pomoci jí vytáhl z praskliny zpátky na pevnou podlahu.
"Co to bylo? " vydechla ustrašená Rebeka a vykašlávala prach z úst.
"Vítej v mém světě. " řekl Harry a pomohl jí na nohy. "Opravdu, jediný konec školního roku tady v Bradavicích nemůže být klidný. " ulevil si potom.
"To víš, kámo, ty problémy přitahuješ. " pokrčil Ron rameny a oprašoval si mikinu.
"Nejdeme to omrknout dolů? " zamrkala na ně Beka šibalsky.
"Máme bejt tady. " namítl Ron, ale Harry na to nereagoval a bez jediného slova seběhl ze schodů, které drželi ještě jakž takž pohromadě. Ron pouze protočil oči a následoval s Bekou Harryho dolů.
Ve Vstupní síni by to ani nepoznali. Všechno zde bylo rozbité a přesýpací zmijozelské hodiny, ve kterých se sčítali body za úspěchy a neúspěchy koleje, byly rozbité taky a všechny zelené smaragdy.
Ve Vstupní síni se zatím nebojovalo, nebyla tady ani noha. Všechen boj se zatím odehrával jenom venku. Ron s Harrym a Bekou běžely rychle ke dveřím a naskytl se jim pohled na ohavnou podívanou.
Všude kolem nich, kam až oko dohlédlo bylo plno Smrtijedů, takže proti jednomu členu řádu, nebo někomu z profesorů bojovali nejméně tři Smrtijedi. Řád se snažil, ale bylo vidět, že už to dlouho nevydrží, že jejich obrana brzo ochabne a oni se dostanou dovnitř.
Kamkoli ale Harry koukal, nikde neviděl ty dva hlavní- Brumbála a Voldemorta.
"To jsem si mohl myslet. Voldemort nechá špinavou práci na poskocích a sám si sedí na zadku někde v bezpečí. " utrousil Harry na Ronovu adresu. Rebeka nezahálela, ta už tu a tam posílala na Smrtijedy ohnivé koule a i nějaká kouzla.
"Musím najít Brumbála. " křikl Harry na Rebeku a na Rona. Ti ho ale také nemohli nikde najít tak přes sebe Harry přehodil neviditelný plášť, který měl schovaný v kapse. Snažil se protlačit tou vřavou zpátky k hradu. Konečně se dostal na nádvoří, ale teď nevěděl kam dál.
"Ale jste si tím jist pane řediteli? " Harry uslyšel nějaké dva hlasy, ale když došel trochu blíž poznal okamžitě kdo to je. Teď už ty dva dokonce i viděl, protože vyšel zpoza rohu a pod neviditelným pláštěm se do jejich rozhovoru zaposlouchal.
"Ano Severusi, je to bohužel pravda. Tohle byla moje teorie už od začátku, ale doufal jsem, že se mýlím. " říkal zrovna Brumbál Snapeovi.
PRÁSK!!!
Hradem se rozlehla další a tentokrát zatím největší rána.
"Ti Smrtijedi to docela už přehánějí, nemyslíte? " nadhodil Brumbál zcela konverzačním tónem.
"Takže vy mi tady tvrdíte. " začal Snape, jako by nebral žádnou ránu na vědomí. " Že vy jste Pottera připravoval na to, aby zničil Viteály a zabil Voldemorta jen proto, aby se pak nechal zabít, protože on sám je další viteál? "
Do Harryho jako by uhodilo a jako by jím projel elektrický proud. Nebyl schopný jediného pohybu, jediného slova a ani nádechu.
"Slyším snad Severusi, ve vašem hlasu lítost? Že by opravdu po té době vám Harry přirostl k srdci? " tyhle Brumbálovi slova Harryho vytrhly z otupělosti.
"Ne, nikdy nezapomenu na to, co mi jeho otec na škole prováděl. " v jeho slovech byla znatelná zatrpklost. "Ale Lilly. "
"Je možné, že jí stále ještě po tolika letech milujete? " to co řekl teď Brumbál, Harrymu vyrazilo dech dvojnásobně. Stál a zíral na svého učitele lektvarů. Toho kterého tolik nenáviděl.
"Nebudeme o tom mluvit. " ve Snapeově hlase se zase objevil ten obvyklý tón.
"Takže opravdu je to tak? Potter musí zemřít, protože on je jeden z viteálů? " pokračoval.
"Bohužel, doufal jsem že ne, ale vše tomu nasvědčuje, i to spojení mezi nimi. " přitakal Brumbál smutně.
Tohle Harrymu stačilo, už nic víc slyšet nechtěl. Bál se, co by se ještě doslechl. To co slyšel teď s ním naprosto otřáslo. Už měl jasno, věděl co musí udělat. Už nemohl dopustit, aby se kvůli němu bojovalo. Mnoho lidí tady kvůli němu riskovalo své životy, ale on tady stál na nádvoří, od toho všeho, mimo nebezpečí. Tímhle si byl jist jako nikdy ničím ještě ve svém životě.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Danula Danula | E-mail | Web | 4. května 2008 v 13:42 | Reagovat

Ouuuu to bude ještě zajímavý....prosím, prosím pokráčko...dělám i psí oči...jo super kapča:)

2 Jíťa Jíťa | 4. května 2008 v 14:38 | Reagovat

Teda, dost zajímavě to pokračuje, už se těším na další kapču :D

3 ivuska ivuska | 4. května 2008 v 16:08 | Reagovat

dalsi......pls.....rychle...XD

4 charlot charlot | Web | 4. května 2008 v 16:11 | Reagovat

ajajjajaj dál jen dál to už nejde!!!To nevydržim

5 Julča Julča | 4. května 2008 v 19:24 | Reagovat

Jééé, začíná to bejt čím dál napínavější

6 Mišák Mišák | 4. května 2008 v 21:21 | Reagovat

ÚÚÚžasnýýýý!!!! Rychle další!

7 Makina Makina | Web | 4. května 2008 v 22:35 | Reagovat

No pááni, pěkná kapitolka. Těším se na další

8 romuska romuska | 5. května 2008 v 17:19 | Reagovat

dúfam, že ho nenecháš zabiť........on prežije, že??????

9 Bella Bella | 5. května 2008 v 20:34 | Reagovat

musíš to tak příšerně kouskovat v tom nejlepším??? zase nebudu spát ale domýšlet různé konce ;-)

10 Romča Romča | 8. května 2008 v 13:01 | Reagovat

Už se těším jak to dopadne... Je to hrozně napínavý... Už aby byla další kapča...

11 moja moja | 10. května 2008 v 12:17 | Reagovat

ty jo to je fakt bomba! Moc se těšim na další!!!

12 janka24 janka24 | 9. srpna 2008 v 19:29 | Reagovat

fakt veľmi zaujímavé!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama