Everybody should have his own world...

51.kapitola 1/3-válka

2. května 2008 v 10:39 | MaggdiNka |  *Harry Potter-naděje umírá poslední*
Strašně se vám omlouvám, ale teď mám nějaké nemalé problémy, takže snad pochopíte, že na nějaké psaní nemám náladu a inspiraci. Je tady jedna z finálových kapitolek téhle povídky. Bude rozdělená na dvě části a obě se dost podobají knižní předloze od J.K.R., ale nebojte, další kapči pak budou už úplně jiné. Zkrátka se nechte překvapit a já se nechám překvapit s komentama. Doufám, že tuhle kapču zhodnotíte pěkně, protože jsem si na ní dala záležet. Pěkný počtení a pište komentáře………Vaše Maggdinka ♥
Válka 1/3
Studenti sedmých ročníků se vydali jako obvykle na první dvě hodiny do studeného sklepení na lektvary. V tomto ročním období tady pobývali jen velice neradi, protože venku bylo teplo a krásně svítilo sluníčko, kdežto tady byla zima a vlhko. Hned v pondělí měli začít zkoušky OVCE, přeci jen do konce školního roku zbývaly pouze dva týdny.
Hned jak je vyzval dovnitř studený hlas jejich profesora na lektvary, všichni se nahrnuli dovnitř a usadili se na svých obvyklých místech.
"Jediný pozitivum, který vidim, až nebudeme chodit do Bradavic je, že nebudu vídat Snapea. " pošeptal Harrymu trpce Ron, když si sedali na svá místa. Harry i Beka, která ho slyšela taky, se pobaveně zašklebili.
Dvouhodinovka probíhala celkem v pohodě. Harryho lektvar měl dokonce barvu podobnou zelené, jakou opravdu měl mít. Na konci hodiny je Snape vyzval, aby dali svůj vzorek lektvaru do lahvičky, zazátkovali a donesli k němu na katedru. Harry vstal jako poslední a dobelhal se ke stolu kde seděl jejich profesor a čekal už pouze na jeho vzorek. Odložil ho na stůl a otočil se zpátky ke své lavici. Najednou se mu zamotala hlava a on už nevěděl, kde je a kým je.
Najednou stál v temné místnosti nějakého sídla a před jeho očima klečelo několik postav s kápěmi. Ve svých dlouhých štíhlých prstech točil hůlkou a koukal se na ně.
"Můj plán se trochu zvrtnul. Našli skoro všechny mé viteály. Prohlédli mé tajemství a proto musíme rychle jednat. " promluvil na své Smrtijedy vysokým a chladným hlasem.
"Co plánujete můj pane, jestli se můžu zeptat. " promluvil jeden z nich hlubokým mužským hlasem.
"Samozřejmě, že to můžete vědět, protože pro můj plán jste vy všichni nepostradatelní."
V celé místnosti zapanovalo napjaté ticho.
"Zaútočíme na Bradavice, musím se konečně zbavit Pottera a tentokrát na dobro. Musíme samozřejmě počítat s tím, že tam je hodně profesorů a asi tam budou i členové Fénixova řádu, ale po tom všem bude každý z vás odměněn." Vyřkl Pán zla svůj plán a všichni na něm zůstali viset očima.
"Kdy můj pane? " ozval se hlas Bellatrix Lestrangeyové.
"Hned."
Harry se s cuknutím probral a zjistil, že leží na chladné kamenné podlaze uprostřed učebny lektvarů. Jizva ho pálila snad jako nikdy předtím a on si jí křečovitě držel. Připadalo mu, jako by mu snad měl každou chvílí někdo vyrvat mozek z lebky. Vedle něho klečeli Ginny, Rebeka, Hermiona a Ron a zbytek třídy na něj vyjeveně a vyplašeně koukal.
Harry se s námahou zvedl a svoji pozornost zaměřil pouze na jedinou osobu v místnosti. I když neměl Snapea rád, tohle mu musel říct a koneckonců to byl člen řádu.
"Jde sem! Teď. Hned! " vykřikl na jeho adresu. Snape nedal najevo žádné vzrušení, ale bylo vidět, že ho Harryho zpráva zaujala.
"Co jste to řekl Pottere? " pravil chladně a propaloval ho pohledem.
"Jde sem. " zopakoval Harry.
"Neříkal jsem vám s tímhle něco. Nemáte umět nitrobranu? "
"Myslím, že teď nemusíme řešit moji nitrobranu. Tohle je mnohem vážnější. Já vám tady povídám, co jsem právě viděl a vy se staráte jen o mou nitrobranu! " vyjel na Snapea Harry rozhořčen jeho pitomostí a lhostejností.
"Pojďte se mnou za ředitelem, řeknete mu vše, co jste viděl. " přikývl Snape nakonec, když si uvědomil, že situace je vážná. Harry ochotně vstal a ač nerad, následoval Snapea ven z kabinetu.
"Dokud nezazvoní, zůstanete tady. " otočil se Snape ještě k vyděšené třídě.
Když spolu stanuli před kamenným chrličem, zrovna zazvonilo. Snape řekl heslo a vyjeli po kamenných schodech k Brumbálově pracovně. Po jeho vyzvání vstoupili do pracovny. Harry mu, za Snapeovi přítomnosti řekl vše, co viděl. Brumbál, okamžitě, jak to Harry řekl vstal a začal úkolovat Snapea.
"Severusi, oběhněte všechny profesory a vyřiďte, ať se všichni dostaví i se studenty svých kolejí do Velké síně. Musí tam být všichni. Já jdu zabezpečovat školu. " pak se otočil na Harryho. "A ty Harry, běž k Maggii, ať dá vědět celému řádu, aby se sem dostavili co nejdříve, také do Velké síně. Tohle bude válka."
Harry na svého ředitele vyjeveně koukal a až když vyšel Snape, také mu došlo co se právě děje. Brumbál má pravdu, tohle je válka. On na to ale nebyl připravený. Nevěděl, že to přijde tak brzy. Nebyl na Voldemorta připravený a ani nevěděl, co má dělat.
Pak se rozeběhl k Maggii.
"Meg. " zařval a zabušil na dveře jejího kabinetu. Jeho teta otevřela a když viděla Harryho výraz zatvářila se ještě hůř než on.
"Meg, on jde sem. " vydechl Harry a držel se za srdce. Maggie ani nečekala na vysvětlení, věděla, co tím Harry myslí a rychle doběhla ke stolu. Začala psát do jakéhosi deníku, který byl prostředkem dorozumívání všech lidí z řádu.
"Kam máme jít? Do Velké síně? " Harry němě přikývl. Maggie naškrábala poslední větu a vstala.
"Pojď. " vyzvala ho a oba se vydali do Velké síně. Šli rychle a celou cestu nepromluvili. Už z dálky slyšeli zoufalý lomoz stovek hlasů, který se linul až do Vstupní síně. Když spolu vešli dovnitř, už tam byli snad všichni studenti a taky všichni učitelé. Brumbál tu ještě nebyl a všichni čekali, co se bude dít, protože nikdo očividně nevěděl, co způsobilo tak náhlý poplach.
Konečně do síně přišel Brumbál a za ním snad přes dvacet členů řádu. Za nimi se objevilo ještě několik dalších známých tváří, jako například Fred s Georgem, Oliver Wood a plno dalších bývalých studentů. Harry sice nevěděl, jak se tohle dozvěděli, ale byl jim strašně vděční, že jdou bránit školu a studenty, kteří v ní jsou.
"Milý shromáždění. Lord Voldemort jde sem. " začal Brumbál mluvit, když se postavil do čela síně. Mezi všemi to začalo poplašeně bzučet a některá děvčata začala hystericky křičet.
"Musíme dostat studenty ven z hradu. " otočil se potom na profesory.
"Ale jak? Venkem nemůžeme, Albusi. " namítla Mcgonagallová.
"Z hradu vedou tajné chodby, to by dostal někdo na starosti. "
"Frede, Georgei? " otočil se Harry na dvojčata.
"Jasně, chodba u jednooký čarodějnice vede do Medového ráje a odtud už se všichni nějak přemístí pryč. To je úkol přesně pro nás. " chytil se toho Fred.
"Děkuji chlapci. " přikývl Brumbál. "První půjde Zmijozel. " od zmijozelského stolu to nesouhlasně zabručelo.
"Přeci nemůžu riskovat, že na školu někdo zaútočí tady zevnitř. " usmál se na ně Brumbál a zmijozelští se nesouhlasně zvedli od stolu a následovali Freda a George z Velké síně ven. Jediný kdo zůstal u stolu nehnutě sedět, byl Draco. Seděl se založenýma rukama a nikam se jít nechystal.
"Pane Malfoyi, jděte za svými spolužáky. " sjela ho zostra profesorka Mcgonagallová.
"Nejdu. Chci proti nim bojovat a navíc, jsem už plnoletý. " ohradil se Draco drze, zvedl se a přisedl si vedle Rebeky a pevně jí chytil za třesoucí se ruku.
"Minervo. Myslím, že mladý pan Malfoy už projevil dost loajality, aby nám mohl pomoci a je pravda, že je plnoletý. Uděláme to tedy tak, že všichni plnoletí, kteří budou chtít, zůstanou a budou bojovat. Ti kteří nedovršili sedmnácti let musejí opustit školu. " naplánoval Brumbál a někteří, kterým ještě nebylo sedmnáct let nesouhlasně zamručeli. Postupně se celá Velká síň vyprázdnila a zbylo zde i několik plnoletých studentů. Nejvíc samozřejmě zůstalo z Nebelvíru, zůstali zde všichni ze sedmého ročníku. I z Mrzimoru a Havraspáru zůstalo dost žáků.
Najednou se zvenku ozvala hromová rána a celý hrad se až od základů otřásl.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 ivuska ivuska | 2. května 2008 v 13:51 | Reagovat

hmmm....tak se nam to tu trochu rozjizdi:D

2 moja moja | 2. května 2008 v 14:07 | Reagovat

Bezva... dneska jsem konečně dočetlu tuhle kapitolovku a doslova mě uchvátila... Je to fakt  výborně propracovaný a plný zvratů... člověk se u toho nenudí! Moc se těšim na další a doufám že bude co nejdřív!

3 charlot charlot | Web | 2. května 2008 v 15:13 | Reagovat

Takhle to utnout jo!!!!!Tytytyty!

4 romuska romuska | 2. května 2008 v 16:14 | Reagovat

oooooo takže vojna nám začala ......ale takto to skončiť je kruté...........ja chcem rýchlo pokračko!!!!!!

5 Bella Bella | 2. května 2008 v 17:30 | Reagovat

jakooo ted to tak nenechas... musis honem pokracovat nebo se nevyspim!

6 Julča Julča | 2. května 2008 v 19:49 | Reagovat

Super, konečně další kapitolka, už jsem se na ní moc těšila, jen tak dál :-D

7 Makina Makina | Web | 2. května 2008 v 21:23 | Reagovat

No pááni pěkná kapitolka, ale za ten konec bych se nestyděla ani já a to jsem přez tohle mrcha.....rychle dašlí

8 Marťa Marťa | Web | 3. května 2008 v 12:59 | Reagovat

Ahojky, máš u mě na blogu kratký řetězák. Omlouvám se za reklamu, ale je opravdu krátký...

P.S. pěkná kapča

9 Jíťa Jíťa | 3. května 2008 v 19:41 | Reagovat

Ahoj, hezká kapitolka, nebylo by špatný kdyby po tom, co zemře Voldemort ( pokud teda zemře :-D) taky kdyby potom obživli James a Lilly a všichni ostatní které Voldy zabil

10 janka24 janka24 | 9. srpna 2008 v 19:17 | Reagovat

nemá chybu!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama