Everybody should have his own world...

2.kapitola-začátek všeho...

22. května 2008 v 21:50 | MaggdiNka |  *Mission-impossible*
No a druhá kapča je na světě…já vím, sice jsem řekla, že tuhle povídku začnu psát až skončím s tou mojí první, ale to by jste si počkali docela dlouho xD….ale počítám, že vám to nevadí. V téhle kapče to všecičko začíná. Je dost dlouhá, nebo alespoň na mé poměry dlouhá, tak si ji užijte.
PS: za mojí snahu a dobrotu, by jste mohli všichni zplodit nějaký ten KOMENT, nemyslíte? Jsem na vás hrozně hodná, tak i vy buďte na mě. I dlouhý koment vám zabere nanejvýš minutku z vašeho čásku. Hezký počteníčko……Vaše Maggdinka ♥
Začátek všeho…
"Zase máme Mcgonagallku. Co jsme komu udělali? V pondělí a ještě k tomu hned první hodinu. " Sirius se plácl bezmocně přes čelo až málem upustil učebnice, které držel v ruce, na zem.
"Klídek Tichošlápku, hoď se do klidu. Vem si příklad třeba ze mě. " uklidňoval ho James a celý se při tom smál.
"Ty nejsi zrovna typ, který by se měl k čemukoli uvádět za příklad. " ušklíbl se poťouchle Sirius.
"Leda, kdyby se někdo ptal, jak se pořádně dělají průsery, to by jste vy dva byli více než lepším příkladem. Myslím, že lepší příklad by nikde nenašli. " vložil se do jejich debaty Remus.
"Hele Reme, tyhle rozumy si nech pro babičku pod stromeček. " odbyl ho naoko naštvaně Sirius.
"Ještě říkej, že to není pravda. " utahoval si z něj Remus dál.
"Neříkám, ale ty zase neříkej, že jsi se na našich lumpárnách nikdy nepodílel. " setřel ho Tichošlápek s ledovým klidem a bláznivě na něj mrkl. Remus radši nic nenamítal, ani neměl proč. Sirius měl totiž pravdu. Na většině větších lumpáren se podílel i on.
Konečně došli k učebně přeměňování a jakmile se vynořili zpoza rohu a viděli na osazenstvo před učebnou, Jamesovi zaplály v očích jiskřičky.
"A hele, pobavíme se. " řekl na adresu svých kamarádů. Remus, Sirius i Peter, který doteď mlčel se podívali, co je zdrojem Jamesova slibovaného rozptýlení a ihned jim to došlo.
"Nazdárek Srabíku. " pozdravil James až moc afektovaně vesele. Severus Snape se bleskově otočil již s vytasenou hůlkou. Neotočil se jenom on, otočila se většina studentů, protože kdykoli James Snapea oslovil, koukalo z toho nějaké pozdvižení nebo malér.
"Ale ale Srabusi, copak hned tu hůlku? Ty bys zaútočil na bezbranného? " uchechtl se James a pozdvihl obě ruce na znamení, že v nich nemá hůlku. "To jsem netušil, že jsi taková sketa, že si dovolíš zaútočit na někoho, kdo se nebrání. To dělaj jen srabi. "
"Ty tady nemáš co mluvit o tom, kdo je srab a kdo ne. " zasyčel potichu Snape.
--------------------------------------------------
"Enny, tak pohni zadkem, nebo přijdeme k McGonagallová pozdě. " peskovala Lilly svoji kamarádku. Byli sice skoro už u učebny přeměňování, ale co se týkalo přesného chození na hodinu, na to byla Lilly dost háklivá. I když co se týkalo věcí se školou, na ty byla Lilly háklivá vždycky.
"No jo, vždyť už jdu. Aby ses nepodělala. " odsekla Enny a vyplázla na svojí rezavou kamarádku jazyk.
"Cože jsi to řekla? Ty svině jedna blonďatá. " Lilly zrudla, ale pak se rozesmála. S Enny se takhle hádaly pořád, samozřejmě jenom ze srandy.
"Nic prosim tě, jdeme. " Enny ji popadla za ruku a obě se rozešly rychleji, aby to tam vůbec stihli.
"Ty mě nebudeš říkat, že jsem srab! "
"Slyšela jsi to? " otočila se vyjeveně Enny na Lilly.
"Potter. " hlesla Lilly, aniž by dala najevo, že slyšela její poznámku a zrychlila krok. "Vsadím se, že vím, co tam teďka provádí. " dodala za pochodu.
A opravdu, její domněnka se potvrdila. Před učebnou stál kruh čumilů a v jeho středu byla známá dvojce- Severus Snape a James Potter. Lilly se divila, že ještě Snape nevisí ve vzduchu za nohu.
"Co to tam děláte? " vyhrkla a prodrala se davem, až stanula po Jamesově boku.
"Nevidíš Evansová? Hrajeme si. " odfrkl si James.
"Tak tohle je pěkně stupidní hra. Tak víš co Pottere? Já si taky trochu pohraju. " ušklíbla se Lilly škodolibě.
"Ubírám Nebelvíru dvacet bodů za vyprovokování a Zmijozelu taky dvacet za to, že jsi tady vytáhl na spolužáka hůlku. " Lilly se triumfálně lesklo v očích, když sjížděla pohledem Jamese i Severuse. Všichni na Lilly koukali s otevřenými ústy, věděli, že co se týče školního řádu, byla nekompromisní, ale tohle se stalo poprvé. I těm otrlejším poklesla brada.
"Tak pojďte vy bando. " otevřeli se dveře od učebny a dovnitř je vehnal hlas profesorky McGonagallové. Všichni sebou polekaně trhli a radši na nic nečekali a nahrnuli se dovnitř. To jste totiž ještě nezažili nasranou McGonagallovou, když ona se nasere tak to vypadá, jako když žralok vidí maso. Snad si to umíte představit, prostě a jednoduše to je hustý a nepřeju vám to ani nikomu zažít. James se Siriusem byli jedni z mála, kteří měli to štěstí ( nebo spíš smůlu) takovouhle McGonagallovou poznat.
To bylo asi před rokem, když se snažili načerno po hradě prodávat Slizničí prášek. ( Pro vysvětlení- Slizničí prášek je něco jako koks, akorát je to kouzelné, tudíž ještě silnější xD)…takže si dovedete představit, jak musela zuřit naše drahá Minnie, když jí ti dva blázni přímo před nosem prodávali drogy xD….ale to jsme se dostali jinam.
Všichni Poberti se posadili do posledních lavic, ostatně jako vždycky. Naproti tomu Lilly s Enny, si jako obvykle sedly do lavic prvních.
Hodina začala a naše milá a neposedná banda se začala pomalu, ale jistě nudit. Peter chrápal na lavici a James se Siriusem hráli piškvorky. Jediný Remus si dělal poznámky toho, co říkala profesorka, aby to pak po své úmorné snaze, mohl dát svým kamarádům, kteří byli poněkud menšími studijními typy než on.
Jenže aby Poberta vydržel u jedné činnosti více než deset minut, to by musel být vyhlášen státní svátek a tak se James se Siriusem začali shánět po jiném rozptýlení.
James ho našel téměř okamžitě a jaké překvapení pro vás teď bude, když si přečtete, že uviděl ten hnusný a hákovitý rypák Sevíka.
"Dvanácteráku, myslíš na to samý co já?" ušklíbl se Sirius, když si všiml, že James kouká stejným směrem jako on.
"Ano Tichošlápku, myslím, že naše myšlení se už vyvinulo natolik, že uvažujeme úplně stejně." přitakal James vážně.
Remus se vedle nich pobaveně zašklebil, poslední Jamesova poznámka ho více než pobavila. Spolkl jízlivou odpověď, která se mu užuž drala na jazyk a radši svou pozornost věnoval opět profesorce a jejímu výkladu.
"Hej, Srabusi, ještě ses nenaučil to kouzlo na úpravu nosu? Už by ses ho měl naučit, protože se na tebe nedá koukat. " James začal Severuse opět otravovat. Snape mu nevěnoval pozornost a dělal si poznámky toho, co jim říkala profesorka. James se ale jen tak nevzdal. Otravoval a popichoval ho dál a Snape, jako vždy to prostě nevydržel.
"Pottere, neotravuj mě. Nezajímáš mě. " odsekl ostře.
"Ty mě taky nezajímáš Srabusi a proto ti radím- vykopej si někde daleko jámu a zahrab se tam, jo? Díky. " ušklíbl se James, jako vždy nad věcí. Několik lidí, kteří to slyšeli se začalo pobaveně uchechtávat.
"Bacha, McGonagallová už sem brejlí, co se tady děje. " dloubl do Jimmyho Sirius. James na to ale nebral ohledy a Snapea provokoval dál.
To už si James pozornost vykoledoval i od Lilly Evansové. Lilly ho sledovala a byla celá rudá v obličeji. Tohle jí na Potterovi štvalo nejvíc, nikdy si nemohl dát pokoj. Proto to vždy byl, je a bude její arogantní a namachrovaný spolužák.
"Pottere! " sykla na něj Lilly. Bylo to sice trochu obtížné, když seděla v první lavici a on v poslední, ale James jí slyšel a okamžitě se otočil.
"Nech ho být. " sykla znovu, James jen zavrtěl hlavou. Lilly zrudla ještě víc.
"Dělej Pottere, nebo to jsi takovej arogantní sráč, že mu nedáš pokoj? " všichni ztuhli a vyjeveně zírali na Lilly. Nejen, že to řekla dost nahlas, nebo alespoň tak, aby to slyšel i Hagrid dole u Zapovězeného lesa, ale hlavně proto, že takhle naštvanou Lilly snad nikdo neviděl. Co bylo ale nejvíc překvapivé, že řekla Jamesovi sráč. Všichni věděli, že ho nesnáší, ale že až takhle moc? A ještě k tomu to bylo poprvé co tohle Lilly Evansové z pusy vyklouzlo. Tedy, úplně poprvé to sice nebylo, Enny na tohle byla zvyklá a moc dobře věděla, že Lilly není tak slušná, jak se navenek dělá, ale před tolika lidmi tohle nikdy nevyslovila.
"Sklapni Evansová! " ohradil se dotčeně James.
"Už toho mám tak právě dost! " to se ozvala profesorka McGonagallová, všichni dočista zapomněli že je tu ještě také ona.
"Evansová, Pottere, pojďte sem. " přivolala ty dva ke své katedře. Lilly se zvedla a šla, jako by šla na popravu, James ten si to nasupeně vykračoval ke katedře za nimi.
"Evansová, kdybys tady tak neřvala, tak si toho nikdo ani nevšimne. " pokáral jí James a vůbec nebral na vědomí, že je tady vedle nich i jejich přísná profesorka.
"Jo ale kdybys ty nechal Snapea být, tak jsem ti nemusela nic říkat. "
"Říkat? Nechtěla jsi říct, řvát ? "
"Jsi opravdu jen ubohý a rozmazlený hovado! " vypískla Lilly.
"Počkej, to si vypiješ! "
"Tak ale už toho mám dost. " vykřikla McGonnagalová. Lidi, tak teď se začíná přibližovat tý naštvaný Minnie, kterou jsem vám popisovala. Už celá zrudla, za chvíli bude mít tiky v oku a nakonec začne pelichat xD.
"Ukládám vám oběma školní trest. " Lilly otevřel ústa a chtěla něco namítnout, ale Minerva jen natáhla ruku na znamení, aby mlčela a pokračovala. " A počítejte s tím, že nebude jen na jeden večer! Protože to co vy předvádíte a nejen dnes, to už opravdu není možné. Zítra přijďte večer v osm ke mně do kabinetu a já vám přesně sdělím, co po vás budu chtít. " ukončila to ostře, pokynula jim, aby si sedli zpátky na svá místa a sama sebou praštila na svou židli a chytila se za srdce. Tohle už bylo dost i na naši otrhanou a otrlou Minnie.
"Super Pottere, kvůli tobě budeme mít trest. " sykla ještě Lilly, když se posadila a James kolem ní šel. James na ní jen vyplázl jazyk a sedl si zpátky na své místo.
-----------------------------------------------------------
"Super, takže já budu mít bůhví jak dlouho trest s tím kebílkem Potterem. " ulevila si naštvaně Lilly, když konečně s Enny dorazili do pokoje. Byl div, že to vydržela až takhle dlouho a nevybuchla dříve, protože McGonagallku měli první hodinu a teď už byli tři hodiny odpoledne.
"Klid. Minnie trochu vychladne. Neříkám, že vám nedá trest, ale myslím, že na dlouho to nebude. A uvidíš, s Jamesem to přežiješ a taky se s ním pobavíš a poznáš ho. "
"S Potterem se nepobavím nikdy. Enny, to nikdy nebude s Potterem dobrý. Vždyť je to Potter! " dušovala se Lilly a sekla sebou na svou postel.
"Ale Lilly, ty ho vidíš takového, jen proto, že ho nechceš vidět v tom lepším světle. Ano, James mě v tomhle taky štve, ale bez toho je to super kluk s velkým srdcem a super smyslem pro humor. Za svoje kamarády by strčil ruku do ohně. " Enny se jí snažila trochu domluvit, protože jí trápilo, že Lilly takhle mluví o Jamesovi, protože právě jeho měla z Pobertů nejraději. Byl jako její bratr, nejlepší přítel, se kterým se vždycky zasmála, ale kdykoli si s ním mohla promluvit i vážně.
"Jo za své přátelé by strčil ruku do ohně a nepřátelé by tam nejraději hodil. To známe. Enn, já na něj názor nezměním. To by mě musel hodně radikálně přesvědčit, že není takový, za koho ho mám. " co se týkalo James, byla Lilly neoblomná, jako skála a to dokazovala i teď.
"No jak myslíš, ale upozorňuji tě, že jestli po těch trestech poznáš, jaký je, nikdy už se s ním bavit nepřestaneš. " pokrčila Enny rameny.
---------------------------------------------
"Super, nic lepšího jsem si ani přát nemohl! " rozplýval se James, když za sebou zapráskl dveře do jejich pokoje. Všichni jeho kamarádi se na něj překvapeně otočili.
"Ty se rozplýváš nad tím, že budeš mít, možná i několik měsíců školní trest? Tak to jsi dopadl už hodně blbě. " ušklíbl se pobaveně Sirius.
"Myslím, že Jimmy nemyslel zrovna tohle. " zazubil se Remus při pohledu na Jamesův zasněný pohled.
"Aha. Takže v tom je to, že bude ty tresty odpykávat s Evansovou. No jo, Jimmy se nezměnil. " docvaklo Siriovi, když se také podíval na Jamese. James se při vyslovení Lillyina jména sladce usmál.
Sirius se při pohledu na jeho skoro až úchylný obličej s ještě úchylnějším úsměvem rozesmál na celé kolo. :Tak docela začínám Evansovou litovat. "
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Jíťa Jíťa | 22. května 2008 v 22:15 | Reagovat

Jééé jsem první... super kapitolka...:-D

2 blabla a obvyklí třesky plesky blabla a obvyklí třesky plesky | 23. května 2008 v 9:18 | Reagovat

Jůůů hlozně pěkný,píšu to už po několikátý,ae sem na tvejch povídkách závislá.A tak tě hlozně mocinky,moc plosím o další kapču.Samo vím,že taky nemůžeš psát pořát.Hustý bylo:Nasraná MeCGonagelová a Slizničí prášek no jo Sirius a James! XD Drogy co jinýho od nich taky čekat? XD

3 peti8 peti8 | E-mail | 23. května 2008 v 13:49 | Reagovat

Krááásne...tá kapča je úúúúúúúúúúúúúžasná. Tie Jamesove vtipy :) a naštvatá McGonagallová...no ja som mala dosť :DDD A tá prezývka Minnie...Ešte raz. ÚŽASNÁ kapitolka :)))

4 tonks tonks | Web | 23. května 2008 v 16:51 | Reagovat

velmi pekna kapca

a uz viem preco sa james stale usmieva...:D

5 veronika veronika | 23. května 2008 v 17:05 | Reagovat

krasne :D

6 Dromedka Dromedka | Web | 23. května 2008 v 20:09 | Reagovat

Hezké to bylo... už se těším na pokráčko... :)

7 Terka Terka | Web | 23. května 2008 v 21:06 | Reagovat

moc s eti to povedlo,fak jako,jsi super písatelka xD

8 Marťa Marťa | Web | 24. května 2008 v 13:46 | Reagovat

máš u mě řetězák...moc se za něj omlouvám. promiň..

9 lily lily | Web | 25. května 2008 v 14:17 | Reagovat

hustý....

10 wisty wisty | E-mail | Web | 27. května 2008 v 17:39 | Reagovat

hahahahhaha:) naprosto úžasná kapča a docela dost mě pobavila:) a už se moc těším na další:)

11 Emma Emma | E-mail | Web | 1. června 2008 v 19:14 | Reagovat

PLS další kapčú!!!

12 jess jess | 2. června 2008 v 14:39 | Reagovat

suprrrrrrrrrrr sem zvedava jak to bude dalllllll honem dalsi sup sup sup

13 looca looca | 11. června 2008 v 15:08 | Reagovat

honem další kapču pls a je´ště bys mohla přidat k Volání srdce dost mě zajímá co remus vymislel

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama