Everybody should have his own world...

19.kapitola-tak to je haluz

12. května 2008 v 20:56 | MaggdiNka |  *Syn jako otec...nebo ne??*
Grr, svýma komentama jste mě dohnali k tomu, abych konečně zpatlala novou kapču. Takže poděkujte hlavně sobě. Nezaručuju ale že bude nějaká suprovská, protože na psaní poslední dobou není moc nálada, ale to zná z vás asi každej, co má blog s povídkami. Kapitolka je sice taková kratší, ale já jsem ráda i za tohle málo, protože ta nálada není a vy jste jistě taky rádi, že aspoň něco přibylo. Těma komentama jste mě potěšili, vidíte jak vám to jde, když škemráte o kapitolku a proto prosím KOMENTUJTE dál o sto šest……Vaše Maggdinka ♥
PS: Tuhle kapču chci věnovat Alien za její super a dlouhej koment.
Tak to je haluz!
Čas v Bradavicích utíkal dost rychle a Lilly s Jamesem už si tady docela zvykly. Dost si oblíbili i Harryho a jeho přátele. Říjen se přehoupl v Listopad a oni tady byli už dva týdny. Ať se James snažil jakkoli, pořád se ještě od nikoho nedozvěděl kdo že je jeho budoucí manželka a Harryho matka.
Lilly všechny oslňovala svým nadáním pro učení a James zase všechny svým nadáním na problémy a dělání blbostí. Jakmile se totiž v Bradavicích něco přihodilo, James v tom měl zaručeně prsty. Velice rychle si je všichni oblíbili a James tu měl už i svůj fanklub. Lilly si nejvíce rozuměla s Hermionou, protože obě sdíleli slabost a vášeň pro knihy a pro učení. Sedávali spolu dlouhé hodiny v knihovně, nebo si jen tak po večerech povídali ve společence, nebo v pokoji.
Naproti tomu James teď byl pečený vařený s Harrym a Ronem. Učil je všechny možné triky a lumpárny a oni je velice rádi praktikovali. Problém byl jen ten, že si James udělal za tak krátkou dobu pověst jakéhosi Poberty( Jakéhosi?? Hmm…) a mezi všemi bylo všeobecně známo, že se baví s Harrym a Ronem, takže kdykoli se něco šustlo, nejen že to schytal James, ale spolu s ním i Harry a Ron. Ne že by to nebylo po právu.
Jednou zase seděli večer ve společence. Skoro nikdo tu už nebyl, jen pár sedmáků, protože bylo už něco kolem půlnoci.
"Vy si prostě nedáte pokoj, to jste museli ten Malfoyův kotlík nechat vybouchnout a ještě k tomu před Snapem? " kárala je právě Hermiona, když vyčerpali rozhovor na téma Smrtijedi.
"Já za to nemůžu, ten Snape mě prostě nemá rád. " snažil se James o ublížený pohled a tón.
"Jo jasně a ty zase prostě nemáš rád Malfoye. " zpražila ho Lilly dřív, než Hermiona stačila něco říct.
"Jeho nejde mít rád. Sám si o to říká, tím kdo je, tím jak se chová. " bránil se Jimmy.
"A jaký jsi ty? " vypálila Lilly rozhořčeně, protože Jamesovo chování v posledních dnech se jí ani trochu nelíbilo. Celou dobu, co byli v Itálii byl James jako jiný člověk, byl milý a pozorný, ale teď? Zase už se z něj stával ten arogantní debílek, s Blackem, nebo bez Blacka, to je jedno, on takový prostě byl, je a bude.
"Co tím chceš říct? " bránil se Jimmy ublíženě.
"Co tím chci říct? To jak jsi se choval, to jak se chováš teď! Myslela jsem, že ses v té Itálii změnil, ale jak vidím, nezměnil ses ani trochu. " zpražila ho Lilly nasupeně.
"Hádáte se, jako staří manželé. " odfrkl si po chvíli ticha Ron. Hermiona se v tu chvíli rozkašlala, zaskočila jí jedna z Bertíkových lentilek tisíckrát jinak. Lilly jí rychle začala bušit do zad. Hermiona byla celá rudá a po chvíli se její kašlání konečně zklidnilo.
-------------------------------------------------------------
Nebelvírské šesté ročníky se právě odebírali po hodině bylinkářství na hodinu přeměňování. Měli ho společně se Zmijozelem, takže všem bylo jasné, že se zase něco semele. Napětí viselo ve vzduchu nade všemi, jako by se mělo každým okamžikem na všechny zřítit.
Těsně před zvoněním je do učebny nahnala profesorka McGonagallová. Všichni se usadili na svá obvyklá místa. James s Harrym a Ronem úplně do poslední lavice a Hermiona s Lilly hned před ně. K jejich velkému znechucení se Malfoy a jeho dva kumpáni Crabe a Goyle posadili hned vedle nich. James ihned protočil oči v sloup a předvedl, pro pobavení Harryho a Rona, že zvrací do své brašny, ze které právě vyndával školní pomůcky. Harry a Ron se museli chytit za ústa, aby nevyprskli v přímo hurónský smích. Hermiona se na ně otočila a hodila po nich jeden z káravých pohledů.
Hodina ubíhala strašně pomalu a strašně nudně. James už hledal něco, čím by se trochu v téhle nudě rozptýlil a našel to hned, jakmile trochu pootočil hlavu napravo. Při pohledu na ty ulízlé blonďaté vlasy se ušklíbl a naklonil se k Malfoyovi blíž.
"Hej Malfoy! " křikl na něj šeptem tak, aby to slyšel jenom on. Jenomže Malfoy nebyl jediný, zpozorněly také Ron s Harrym a dokonce i Lilly a Hermiona přestaly věnovat pozornost profesorce a sledovali, co z Jamese zase vyleze.
"Kolik zesvětlovacího lektvaru jsi musel vypatlat, aby sis nabarvil tu svoji hřívu? " šeptl jízlivě na Draca. Malfoy zrudl vzteky. Ron s Harrym vedle něj vyprskly smíchy a Harry to dobře zamaskoval náhlým rozkašláním.
"Drž hubu Braine, nebo.." zasyčel Malfoy výhružně.
"Nebo co? Pošleš na mě kámoše Smrtijedy? " uchechtl se James.
"Hele Po-..! " vykřikla Lilly naštvaně na Jamesovu adresu, ale pak se naštěstí zadrhla, když jí Hermiona pod lavicí kopla. "Musíš pořád někoho buzerovat? Tady by se někdo docela rád učil! "
"Jo a kdo? Já teda ne. A jestli se ty chceš učit, tak prosím, nikdo ti v tom nebrání. "
"Právě že jo. Ty! " Lilly byla čím dál naštvanější.
"Braine, Sergeiová! To nemyslíte snad vážně! " to už si jejich ne zcela tiché hádky všimla McGonagallová. "Ještě jednou otevřete pusy, udělím vám oběma školní trest. Takže se kroťte a dávejte v mých hodinách pozor. "
Lilly se otočila, ale ještě než to udělala stihla na Jamese nenávistně syknout, tak že to slyšel jenom on. "Jsi idiot Pottere, nic víc. "
"Cože jsi to říkala? Zopakuj to! " sykl na ní James naštvaně.
"Jsi idiot. " otočila se na něj Lilly s hlasem plným ledového klidu.
"Tohle si o mě myslíš? " Jamesův hlas viditelně posmutněl.
"Jo! " odsekla Lilly naštvaně, vyplázla na něj jazyk a otočila se. Jakmile se otočila, strašně se lekla, pár čísel od svého obličeje spatřila profesorku McGonagallovou.
"Sergeiová, Braine, něco jsem vám říkala a vy jste neuposlechli, když to nejde po dobrém, půjde to po zlém. Ukládám vám na dnešní večer školní trest, dostavte se v osm ke mně do kabinetu." to už byla profesorka dost rozhořčená a rozkřičela se na ně. Pak se otočila na podpatku a šla zpátky ke katedře.
"Super!" otočila se Lilly znova na Jamese. "Kvůli tobě mám školní trest a ještě ke všemu s tebou."
"Jako já za to můžu? To tys tady na mě začala řvát, že jsem idiot!" bránil se James dotčeně.
"Jo, ale kdybys nezačal otravovat Malfoye, tak bych neřekla ani slovo." odsekla a otočila se zpět. "A mimochodem." otočila se zpátky na Jamese a tvářila se dotčeně a naštvaně. "Jsem neřvala."
Konečně se ozval ten osvobozující zvuk. Zvonek, který ohlašoval konec jejich dnešní poslední hodiny. Studenti si uklidili věci a vydali se na večeři.
James s Lilly se celou cestu do Velké síně hádali. Harry si je zamyšleně prohlížel a Ron s Hermionou to raději ignorovali. Hermiona se pro sebe pousmála. Tak takhle vypadali James s Lilly, když se hádali, pomyslela si, protože z Harryho a hlavně Remusova a Siriova vyprávění toho hodně slyšela a teď měla dokonce názornou ukázku.
"Jsi prostě největší idiot, kterého jsem kdy poznala, myslela jsem v Itálii, že ses trochu změnil, ale ne, zmýlila jsem se." zařvala na Jamese zrovna Lilly, když zaujali místo u Nebelvírského stolu a začali si nakládat jídlo na talíř.
"Počkat, v jaké Itálii?" nechápal Ron.
"Ale…to neřeš." vyhrkla rychle Lilly s Jamesem zároveň, protože si uvědomila, co právě plácla za hloupost.
"Takže dneska trest u McGonagallky. " navázal James zase téma a podíval se na Lilly.
"Ty na mě ani nemluv. " sykla na něj naštvaně Lilly a založila si ruce na prsou.
Harry se zarazil a začal se ňoumat v bramboře.
"Na co myslíš? " podivila se Hermiona, když si ho všimla.
"Já jen, že se hádáte jako moji rodiče. Podle toho co mi říkal Sirius, jak se ve škole hádali, tak vy vypadáte stejně. " řekl zamyšleně Harry. Lilly s Jamesem otevřeli ústa. Hermiona se chytila bezmocně na čelo. Pak se najednou Lilly s Jamesem podívali po sobě a otevřeli pusy ještě víc.
Chvíli mezi nimi panovalo ticho. Jamesovi i Lilly bylo jasné, že tohle je odpověď na Jimmyho dlouhodobou otázku.
"Co je?" nechápal Harry a zakousl se do kuřete.
"Tak to je haluz!" vyhrkla Lilly po chvíli, vstala od stolu a odešla pryč. U dveří z Velké síně si málem dala o futra do čela.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Jíťa Jíťa | 12. května 2008 v 22:54 | Reagovat

Jééé jsem první... super kapitolka jako vždy... i když tta reakce mohla bejt trošku zajímavější :-D

2 Sherina Sherina | 13. května 2008 v 9:33 | Reagovat

:D:D:D ještě teď se směju :)

3 romuska romuska | 13. května 2008 v 15:16 | Reagovat

tak to je haluz:DDD ako sa to dozvedeli..........hrozne dobre.....chcem pokračko:))))))))))

4 charlot charlot | Web | 13. května 2008 v 16:16 | Reagovat

tak to je užásné jen tak dále,prostě k tom uti není co vytknout=o)

5 tonks tonks | Web | 13. května 2008 v 16:23 | Reagovat

tak to bolo huste :)

6 blabla a obvyklí třesky plesky blabla a obvyklí třesky plesky | 13. května 2008 v 17:15 | Reagovat

Skvělí!! Sem závislá,honem další kapitolku! Pls.

7 Bella Bella | 13. května 2008 v 19:14 | Reagovat

páni to je skvělé!!! :-D

8 Luca Luca | 13. května 2008 v 20:48 | Reagovat

superrr toje ksvělé další kapitlu a rychle

9 Pěťulďas Pěťulďas | 14. května 2008 v 12:58 | Reagovat

musim citovat Lily:"tak to je haluz"

skvělá kapča!!! honem další

10 peti8 peti8 | E-mail | 14. května 2008 v 14:49 | Reagovat

Tak to bola teda parádna haluz.Ja mám ešte aj teraz úsmev na tvári.Skvelá kapitolka.Pls.rýchlo daj ďalšiu :-)

11 Illandris Illandris | Web | 14. května 2008 v 16:07 | Reagovat

Ty jo, úplně suprová kapča. Je to vážně moc hezky napsaný a strašně mě to baví.

Honem další:))

12 Daher Daher | E-mail | Web | 14. května 2008 v 17:16 | Reagovat

au:D...nechtela bych futrem do cela:D...i kdyz tohle bylo jenom malem:D...plsss honem dalsi:D...sem snad zavisla:D

13 Alien Alien | E-mail | 15. května 2008 v 18:58 | Reagovat

juj...moc ti děkkuju, že jsi to věnovala mě...ale to co jsem napsala minule je pravda. A tahle kapča je taky suprová...a ještě se mi hodně líbí volání srdce. Jestli máš icq, tak mi ho třeba napiš na icq a můžem pokecat, jestli ti to nebude vadit...a ještě jednou moc díky...jsem teda nečekala. Jsi mi udělala radost :) Tak se měj hezky papa

14 Alien Alien | E-mail | 15. května 2008 v 18:59 | Reagovat

chtěla jsem říct, že mi to icq máš napsat na mail :) :) :)

15 Alien Alien | E-mail | 15. května 2008 v 19:10 | Reagovat

a nebo ti tu napíšu svoje icq...protože mi blbne mail ju? 471-839-163

16 Lilien Lilien | 16. května 2008 v 13:24 | Reagovat

Jujda to je klásný píšeš klásně.Hrozně moc tě prosim o další kapitolku plooooooosiiiim!

17 kiki kiki | 16. května 2008 v 13:25 | Reagovat

jééé to je pěkný hrozně moc napiš prosím hrozně moc prosim další kapču k téhle pivídce

18 Evžen Evžen | 16. května 2008 v 13:26 | Reagovat

sem s další kapčou prosííííííííím.

19 Anna Anna | 17. května 2008 v 14:40 | Reagovat

Nádgera prostě nádhera sem s další kapčou prosim

20 moja moja | 17. května 2008 v 21:32 | Reagovat

Super! tuhle povídku miluju! doufám že bude brzo pokráčko

21 sohox sohox | 21. května 2008 v 17:28 | Reagovat

hej hafo. ale řekla bych že máte všichni ve zvyku skončit kapitolu v tak debilním místě. Kdo má pak čekat na další? Honem honem už se nemůžu dočkat

22 jess jess | 24. května 2008 v 6:59 | Reagovat

tak to je bombova kapitolkaaa konecne to vedi sem zvedava jak to bude pokracovat dal ta sup sup dalsi kapcuuuuuuuuuuu

23 Verunka Verunka | 28. května 2008 v 19:24 | Reagovat

jeste prosim prosim kapitolku

24 Peter Peter | E-mail | Web | 16. listopadu 2011 v 11:08 | Reagovat

Asi takhle nějak bych to pojal :o)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama