Everybody should have his own world...

1.kapitola-pozor....a ZAČÍNÁME !

14. května 2008 v 21:48 | MaggdiNka |  *Mission-impossible*
Noo lidi, teďka chci slyšet potlesk, protože je tu historicky první kapča k mé nové a již čtvrté( :-O )povídce. Je sice taková rozjezdová, ale to pro začátek snad stačí. Nepočítejte ale s tím, že budou kapči přibývat často, protože chci dopsat svoji první povídku u které mi chybí už do konce jen pár kapitolek. Takže tahle je spíš jen pro ukázku a další čekejte nejdřív za týden, ale ani to asi ne, asi dýl. No tak doufám, že se vám tahle první kapča bude líbit a užijete si jí. Strašně vás u ní prosím o komenty, strašně, strašně moc. Je jen taková úvodní a informační, takže s chutí do čtení.
PS:komenty jsou pro všechny, kdo si to přečte povinné……….Vaše Maggdinka ♥
Pozor….a ZAČÍNÁME !
"Evansová, pojď se mnou na rande. " Lilly protočila oči. Po kolikáté, že to už v tomhle týdnu bylo? Po kolikáté, že slyšela už tuhle větu? Po třetí? Ne, po čtvrté a to byla teprve středa.
"To je asi tak možný, jako když bude ve Vatikánu vyprodaný automat na kondomy Pottere. " odfrkla si Lilly, aniž by se na něj podívala a ladným krokem se vypařila z chodby pryč. Všichni kdo tam byli, propukli v hlasitý smích, protože když tohle slyšíte z úst Lilly Evansové, tak je to vážně bomba. A že tam těch lidí bylo dost.
Jakmile Lilly došla za roh, strašně se obě, i s její nejlepší kamarádkou Enny Sawyerovou rozchechtaly.
"Tak Lill, to se ti teda povedlo! Koukal jak zadek na pomlázku! " řehtala se Enny a plácla sebou o kamennou a studenou podlahu. Moc se nedivte, Enny s Lilly totiž občas, čas od času zblbnou a smějí se jak pominuté a chovají se úplně jinak, než jak by se od primusky a její nejlepší kamarádky čekalo. A že ten čas, kdy trochu blbli nebyl zas tak vzácný. Ony se vlastně takhle chovaly skoro pořád, když byly spolu sami. Lilly se chovala s ní úplně jinak. U Enny to nebylo nic zvláštního, protože o té bylo všeobecně známo, že není úplný andílek. Když se totiž kamarádíte s Poberty, tak to tak úplně dobře nejde, být hodná a nevinná.
Enny měla Poberty ráda, bavila se se všemi a nechápala, proč je Lilly neměla nikdy ráda, vždyť byli docela fajn. Co docela, pořádně, byla s nima sranda. Totiž když se bavíte se Siriusem a k němu se přidá Jimmy a někdy Remus, tak se ani nudit nemůžete.
"Ale bylo to na něj docela hnusný. Ještě před tolika lidma. " zastala se Jamese Enny, když se konečně pracně posbírala z podlahy.
"A to jako není hnusný, když on mě zve na rande před půlkou školy už několik let? " odsekla Lilly a okamžitě se přestala smát.
"On tě má rád. "
"Ále Enny, nech toho, tohle téma jsme snad už probrali. Kdyby mě měl rád, choval by se ke mně úplně jinak. " odbyla ji Lilly.
Enny si dlouze povzdechla, už nevěděla co s Lilly, v tomhle byla strašně tvrdohlavá.
"Ale jako ten útěr byl dobrej, to se ti musí nechat. " dodala rychle Enny, aby odvedla téma jinam.
"Díky. " Lilly se přímo ďábelsky ušklíbla. Tenhle její úšklebek měla Enny strašně ráda, možná proto, že ho nepoužívala tak často a jenom před ní.
"Na to, že jsi Evansová to bylo slušný. " dodala Enny, protože jí chtěla dráždit.
"Týýý!! " vykřikla Lilly útočně a rozeběhla se za prchající Enny, která radši na nic nečekala.
-------------------------------------------
"Jimmy, tak ta ti to teda dala, to se musí nechat. Za takovouhle poznámku bych se nemusel stydět ani já. " přitakal Sirius s uznáním. Upřímně, když vám Sirius Black- ten Sirius Black, nejhezčí a nejžádanější kluk na škole a ještě k tomu hlava všech Pobertů- pochválí nějakou hlášku, tak mezi námi, to už něco znamená. Jimmy po něm hodil jeden z jeho vražedných pohledů přes obroučky svých kulatých brýlí a vyrazil po chodbě ještě rychleji.
"Sorry Jimmy, já to tak nemyslel. " Tichošlápek ho dohonil a rychle se mu omlouval, protože co se týkalo urážek a odmítání od Lilly Evansové, na to byl James dost háklivý a když myslím dost, tak to znamená, že byl zakřiknutý ještě několik hodin a neprováděl ani žádné lumpárny.
"Hele, proslýchá se, že prý nám Brumbál chce na dnešní večeři něco oznámit. Nevíš co by to mohlo být? Tvoji rodiče většinou vědí o všem, co se tady plánuje a píšou ti to. " navázal Sirius raději jiné téma a James mu za to byl vděčný.
"Ne, tentokrát nic nepsali. Jsem zvědavej, co nám Brumla chce. Doufám, že to nebude nějaká blbost. " pokrčil James rameny a dál pochodovali chodbou.
"Jdeme na ošetřovnu za Remusem? " otočil se po chvíli Dvanácterák na svého kamaráda. Aby jste totiž rozuměli, před dvěma dny byl úplněk a Remus na tom chudák nebyl zrovna nejlíp a skončil na ošetřovně. Co se týče Petera, ten s nimi teď nebyl proto, že měl doučování u Křiklana z lektvarů.
"Jo, jasně, jdeme za Náměsíčníkem, snad mu už bude líp. " souhlasil Sirius a oba se vydali do nemocničního křídla hradu za svým kamarádem.
------------------------------------------------------
"Tak už běžte, aby jste stihli večeři. " pobídl Remus své dva kamarády. Jamesova a Siriova návštěva se trochu protáhla a za chvíli už byla večeře.
"Kdy tě vůbec Pomfreyová propustí? " zajímal se James, když už se zvedal k odchodu.
"Říkala že si mě tady ještě dvě noci nechá. "
"Tak my jdeme, abychom se dozvěděli, co se nám Brumbál chystá říct. Kolem půlnoci za tebou přijdeme a řekneme ti, o co gou, oki? " rozloučil se Sirius s Remusem a mrkl na něj. Jimmy mu na znamení pozdravu zamával a oba se vydali do Velké síně a tolik očekávanou večeři.
Ve Velké síni už bylo hodně lidí, ale jak se zdálo, Brumbál ještě nemluvil. Sirius s Jamesem se posadili k Červíčkovi, který už měl tváře narvané k prasknutí pečeným kuřetem s brambory.
Po výborné večeři, ostatně jako vždycky, se zvedl Brumbál a zacinkal na skleničku na znamení, aby se všichni utišili. To ani nemusel dělat, protože jakmile se zvedl, všichni naráz zmlkli a pozorovali svého starého, výstředního a oblíbeného ředitele, jakou novinku si pro ně přichystal.
"Tak ať už se Brumla vymáčkne, jsem napjatej, jak Hagridovi trenky. " zašeptal Sirius. Péťa se začal dusit, protože ještě dojídal zbytky dýňových pastiček a James se lišácky ušklíbl.
"Jak asi jistě všichni víte, mám pro vás dnešní večer nějakou informaci. Mnohé s tím potěším a někteří si naopak řeknou: tomu starýmu bláznovi už opravdu dočista hráblo. " začal Brumbál svůj proslov a z řad studentů se při poslední větě ozval tlumený smích, jen od kousku Nebelvírského stolu se ozval smích hlasitý. Jestli hádáte, že to je ta část stolu kde seděla většina Pobertů, tak máte úplnou pravdu. Překvapivě, že?
"V Bradavické historii je to novinka. Na ostatních kouzelnických Evropských školách je tato tradice již běžná a my jsme se rozhodli, že něco podobného zkusíme i tady. " Brumbál to strašně napínal a všichni studenti koukali, div si nekoupali oči v talířích.
"Abych to už neprotahoval, řeknu vám to. " všichni ve Velké síni zatajili dech. Bylo zde takové ticho, že by se nikdo nedivil, kdyby slyšel Petera myslet :D.
"V lednu, pár dní po Novém roce se uskuteční historicky první školní ples. " mezi všemi to zašumělo. Ve Velké síni to bzučelo tak, že to znělo, jako když dře Voldemort hlavou o skálu. Z řad Zmijozelských to bylo spíš nesouhlasné a otrávené bručení, ale od ostatních stolů to znělo nadšeně a vzrušeně.
James se podíval na Lilly, ta se vášnivě bavila s Enny, ale na něj se nepodívala.
"Takže, to je jen pro začátek, aby jste věděli, co se chystá a už si můžete začít pořizovat nějaké společenské oblečení. Průběhem času vám dám přesnější informace. Děkuji vám za pozornost a můžete jít. " ukončil Brumbál svůj proslov či co a většina studentů se začala zvedat k odchodu.
------------------------------------------------
James se Siriem se jako obvykle vyvalovali ve společence. Peter už chrápal nahoře v pokoji, protože se už blížila půlnoc a Červíčkův spací režim se trochu lišil od normálních lidí. Teda pokud berete jako normální lidi Jamese se Siriem tak se jejich režim s tím Červíčkovým liší HODNĚ. U nich dvou totiž není žádnou výjimkou, když jdou spát ve dvě hodiny ráno.
"Pozvu Evansovou. " řekl najednou James po chvíli ticha. Sirius, který skoro už usínal v tom měkkém a pohodlném křesle, sebou najednou škubl.
"Cože? " vyhrkl dezorientovaně.
"Že pozvu Evansovou na ten ples. "
"To bude zase řevu! " zakňučel, jako poraněný pes a zakryl si rukama oči.
"Když ona je tak skvělá a úžasná, prostě to musím zkusit. " James se zasnil a hleděl kamsi do dálek, Siriovi neznámých.
"Hele, ty básníku, radši jdeme za tim Remusem, když jsme mu to slíbili. " zavrtěl Sirius pobaveně hlavou a táhl Jimmyho k obrazu buclaté dámy. James sáhl do kapsy, přehodil přes oba stříbřitou látku, neviditelný plášť a oba naráz zmizeli. Pak už jen bylo vidět, jak se portrét otevřel a zase zavřel a opuštěnou společenskou místností se rozlehlo mrtvolné ticho.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Jíťa Jíťa | 14. května 2008 v 23:27 | Reagovat

Júúú já jsem zase první... Zatím to vypadá na dost dobrý příběh...

2 Pěťulďas Pěťulďas | 15. května 2008 v 13:28 | Reagovat

já myslím.............. že to bude dobrý příběh

3 peti8 peti8 | E-mail | 15. května 2008 v 16:27 | Reagovat

Začína to dobre :)

4 blabla a obvyklí třesky plesky blabla a obvyklí třesky plesky | 15. května 2008 v 16:28 | Reagovat

Jo tak to je bezva kapča!! Doufám,že ta další bude brzy, když si psala víc než tejden.Tenhle blog upa moc žeru!!! Máš to tady fakt mooocinky moc eský!! Ete,že jsem na něj náhodně narazila a teť sem tu pečená vařená! Sem na tvejch povídkách hlozně moc závislá! Plostě a jednoduše tě žeru!!!!! Seš bezva mooc good spisovatelka!

5 Terka Terka | Web | 15. května 2008 v 16:58 | Reagovat

Super!Další kapču a honem!

6 Lili Lili | Web | 15. května 2008 v 17:12 | Reagovat

konecne sme sa dockali.Jeto supeeeeeeeeeeeeeeeeeeer nemam co dodat...uz nech je pokracko!!!

7 Verisek Verisek | 15. května 2008 v 17:14 | Reagovat

Začíná to celkem dobře:-)

8 tonks tonks | Web | 15. května 2008 v 17:34 | Reagovat

vyzera to zaujimavo a inak ten odpich jamesa bol bohovsky :P

9 romuska romuska | 15. května 2008 v 20:11 | Reagovat

dobre sa to začína............som dosť zvedavá čo bude ďalej takže šup šup ďalšiu kapču:)))))

10 veronika veronika | 16. května 2008 v 20:52 | Reagovat

super kapča a poviedka už sa teším na ďalšiu

11 Gigi Gigi | Web | 18. května 2008 v 1:17 | Reagovat

noo, vypadá to celkem zajímavě:-) něco na tenhle způsob už jsem četla,ale tam nakonec toho tance mooc nebylo...už se těším na pokráčko:-)

12 Gigi Gigi | Web | 18. května 2008 v 1:56 | Reagovat

jo a jinak máš moc pěknej blog a všechny ty obrázky jsou upe skvělý...nechceš spřátelit??

13 Nora van Hallen Nora van Hallen | Web | 18. května 2008 v 13:58 | Reagovat

Hezký:) Akorá Lily se píše s jedním L:)

14 Dromedka Dromedka | Web | 23. května 2008 v 20:01 | Reagovat

Hezké to bylo... a že to bylo z červenýho trpaslíka?? :D Jinak se mi to moc líbilo... ;)

15 janka24 janka24 | 11. srpna 2008 v 16:10 | Reagovat

jeeeeee to je dobré :D

16 Myllei Myllei | Web | 1. srpna 2009 v 13:24 | Reagovat

je to zajímaví a má to dobrej námět a když je dobrej námět tak je přirozeně povídka skvělá

17 drow drow | Web | 6. prosince 2010 v 21:04 | Reagovat

červenej trpaslík jo? :D...dobře ty :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama