Everybody should have his own world...

17.kapitola-Nezaměnitelná tvář

14. dubna 2008 v 20:57 |  *Syn jako otec...nebo ne??*
No a jelikož jste mě s komentama potěšili a splnili jste mojí hranici, tak dávám novou kapču. Snad se vám bude líbit, je taková spíš že přibližuje Harryho svět a uvidíte, co si o Jamesovi a Lilly myslí ostatní. Taky tam James s Lilly potkají několik více méně známých tváří. Uvidíte. Pište opět komentíky, tentokrát vám dávat limit nebudu, ale to neznamená, že komenty psát nebudete, protože pokud budu nespokojená, tak kapča nebude. Snad jsem se v délce kapitol trochu zlepšila, takže je budete mít delší. Doufám, že se kapča bude líbit a přeju pěkný čtení…………..Vaše Maggdinka ♥
Nezaměnitelná tvář
"Co si myslíte o Billovi a Lizzie? " zeptala se Hermiona druhý den Harryho a Rona, když seděli ve společence a dělali úkoly.
"Já nevím, jsou v pohodě. Teda aspoň Bill, ale i Lizzie vypadá pohodově. " pokrčil Harry rameny a napsal další větu do jejich úkolu z lektvarů.
"Jo Lizz je super holka. " přitakala Hermiona.
"Ale je na nich něco divného. Jako by měli nějaké tajemství. Bill je vždycky takový zaražený, když se mnou mluví. " pokračoval Harry.
"Jsi slavný, je jasné, že je zaražený, že se baví s Harry Potterem. Myslela jsem si, že na to jsi si už zvykl. " namítla Hermiona.
"Ano zvykl, ale tohle není tím. Nevím proč, ale přijde mi, že je to něčím jiným. " sdělil Harry svým kamarádům svoji úvahu.
"Já nevím, nic o nich nevíme, známe je dva dny, až je poznáme líp, nebude to takový. " přidal se do jejich rozhovoru Ron.
"Možná. " přikývl Harry zadumaně a vrátil se ke svému pojednání.
-------------------------------------------------------------
"Hermiono, co máme první hodinu dneska? " křikla na Hermionu ráno Lilly u snídaně.
"Lektvary. "
"Jo, to se těžte, toho hajzla co na ně máme. " posteskl si Harry zhnuseně a udělal jako, že zvrací do své snídaně. James kousek od něj se hlasitě rozesmál.
"Jde vidět, že je to tvůj syn. " pošeptala Lilly Jamesovi do ucha při pohledu na Harryho. James na ní jen pobaveně zamrkal.
"Jen by mě zajímalo, od čeho má tu zvláštní jizvu. " řekl James potom, když se uklidnil.
"Hermiona říkala, že to je jakési kouzelné znamení. " pokrčila Lilly rameny.
Po snídani se všichni studenti Nebelvíru přesunuli dolů do sklepení, kde se jako obvykle konala hodina lektvarů. Když tam došli, Zmijozelští, kteří s nimi měli lektvary, už tam byli.
"Ale, tady máme ty naše dva nové studentíky z Ameriky. " ozval se jízlivě jeden ze Zmijozelských. Lilly s Jamese zvedli pohled, aby se podívali, kdo je tak nevrle vítá a spatřili vysokého bledého a blonďatého chlapce se špičatým obličejem.
"Malfoy. " šeptl James Lilly do ucha, ta jen přikývla. Poznali ho okamžitě, protože synáček, jako by otci z oka vypadl, nejen podle vzhledu, ale i podle jeho jízlivosti. Dál už si nemuseli domýšlet, kdo je jeho matka. Za prvé věděli s kým Malfoy starší chodí a za druhé na ně z Dracovi tváře koukalo i něco z rysů Blackovic rodiny. Malfoy si tedy opravdu vezme Narcissu.
"Co chceš Malfoyi. Myslíš že jsou zvědaví na ten tvůj ksicht a na ty tvoje debilní poznámky? " vložil se do toho Harry.
"Harry je na něj milej asi tak, jako já na jeho otce. " zachechtal se James Lilly do ucha.
"Je zkrátka celý po tobě. " odfrkla si Lilly potichu.
"S tebou se nebavím Pottere, takže drž klapačku. " vyštěkl na něj Malfoy podrážděně. Harry na nic nečekal a než se kdo nadál, už držel v ruce hůlku. Lilly s Jamesem úplně zírali, jak je Harry rychlý, ani si nevšimli jak hůlku vytahuje.
"Potter snad jí nechceš použít. " uchechtl se Malfoy, ale všichni si moc dobře všimli, že se trochu bojí. O Harrym bylo totiž známo, že dobře ovládá kouzla v praxi.
"Proč ne? Nepoužiju, pokud necháš moje kámoše na pokoji. " ušklíbl se Harry a když Malfoy nic nenamítal, zastrčil si hůlku zpátky do zadní kapsy kalhot. Udělal to právě včas, protože se právě otevřeli dveře sklepní učebny a dovnitř je vyzval chladný hlas.
Lilly s Jamesem vstoupili hned za Harrym a protože se tady nechtěli moc vystavovat, sedli si do poslední lavice k Harrymu, Ronovi a Hermioně. Dokonce i Lilly.
Najednou, jako by James vedle ní zkoprněl. Lilly si vybalila pomůcky na lektvary na lavici a pak si Jamese všimla.
"Co se děje? " podivila se Lilly, ale James neodpovídal.
"Jamesi. " zkusila to znovu a zamávala mu rukou před obličejem, ale nic. Podívala se tedy směrem, kterým koukal on a čelist jí v ten moment poklesla taky. Oba zírali před sebe. Harry si toho všiml a nechápal kam se ti dva koukají. Až teď si uvědomil, že koukají ke katedře, za kterou seděl jejich profesor lektvarů, kterého měl rád asi tak stejně jako Malfoye.
"Severusi. " špitla Lilly, že jí slyšel jenom James.
"Takže nemám halušky, že ne. Je to on. " přidal se k ní James, Lilly jenom němě přikývla.
"No jasně, kdo jiný by taky měl černé mastné vlasy a takovýhle zobák. " dodal James potom a Lilly po něm hodila jeden ze svých vražedných pohledů. Opravdu, za katedrou seděl vysoký vychrtlý muž s černými mastnými vlasy a hákovitým nosem.
"Hermiono, kdo je to? " vychrlil ze sebe James a podíval se na Hermionu, která seděla vedle Lilly.
"Tohle? " zeptala se Hermiona a ukázala na Snapea, na kterého James koukal. "Tohle je Severus Snape, náš učitel na lektvary. "
"Kterej je mimochodem strašném kretén. " dodal Harry a James vedle něj se uculil.
"Tak je to on. " pošeptala Lilly Jamesovi, když začali připravovat ječící dryák.
"Podívejme se, kam to Srabuse až dotáhl. Dokonce na profesora lektvarů. " řekl James na oko uznale, ale s pořádnou dávkou ironií v hlase. Lilly po něm opět šlehla ošklivým pohledem.
"Copak vadí ti, že mu nadávám? Zase se svého kamarádíčka zastaneš? " odsekl James, když si jejího pohledu všiml.
"Není to žádný můj kamarádíček, ještě jsem nezapomněla co mi řekl minulý rok. " namítla Lilly trpce. "Jen mě štve, že se do něho musíš stůj co stůj navážet. "
"No a co, vždyť je to vzájemné, on mi taky nenosí květiny. " ospravedlňoval se James. Lilly na to raději už nic neříkala.
Po dvou hodinách míchání lektvaru si šel Snape jejich práce obejít. Lilly měla lektvar dokonalý, jako vždy a těžko posoudit, jestli ho měla lepší Hermiona nebo ona. U Harryho a Jamese to bylo naopak, bylo těžko posoudit, kdo má lektvar horší.
"Vidím, že tvoje nadání na lektvary zdědil po tobě. " poškádlila Lilly Jamese pobaveně, ale to už k nim došel Snape a radši mlčela.
"Výborně slečno, alespoň mi sem přestoupil někdo talentovaný. " zastavil se nad Lillyiným kotlíkem. Hermiona vedle ní se na něj ublíženě podívala.
"Ale jak vidím, tak to samé se nedá říct o vašem kamarádovi. " odfrkl si, když se podíval na Jamesův lektvar, který měl jakousi nažloutlou barvu a ne fialovou, kterou měl Lillyin i Hermionino lektvar.
"Vy si můžete podat ruku tady s Potterem. " zasyčel Snape na Jamese, když viděl, že Harryho lektvar odporně páchne a má jakousi nahnědlou barvu. Lilly vedle sebe slyšela, jak Jamesovi pod lavicí ruply klouby na ruce a pod lavicí ho za ruku chytila. Věděla, že ho Snape vytočil, ale nechtěla, aby něco provedl.
Pak letmo zabrousila do těch chladných očí. Chvíli si se Snapem hleděli do očí, ale on se poté odvrátil a s naprosto chladnou tváří odešel k dalšímu stolu. Lilly se cítila dost zvláštně.
Konečně venku na chodbě zadrnčel zvonek, který ohlašoval přestávku. Všichni studenti, v čele ti Nebelvírští, se vyhrnuli z učebny rychle ven, aby byli od jejich nerudného a neoblíbeného učitele co nejdál. Jako poslední se šourali James s Lilly a spolu s nimi i Harry, Ron a Hermiona.
"Potter, mazejte rychle na další hodinu. Myslíte, že jsem zvědavý na vaši společnost. " sjel James ihned Harryho, když viděl, jak se šourají.
"Sergeiová a Brain tady zůstanou. " řekl pak jízlivě a Lilly s Jamesem se zastavili. Harry a spol ovšem také.
"Pottere, nevzpomínám si, že bych vyzval i vás. " sjel ho okamžitě profesor a Harrymu nezbývalo nic jiného, než odejít i s jeho doprovodem. Snape za nimi zabouchl dveře a v učebně zůstali jenom on a Lilly s Jamesem. Lilly byla docela nervózní a James naproti tomu stál se zuřivým výrazem a čekal co ze Snapea vyleze. Ten se na něj teď zkoumavě díval.
"Pottere, ty ses nezměnil. " řekl pak s jakýmsi opovržením v hlase.
"Jak víš, že jsme to my? " vyhrkla Lilly překvapeně.
"No jo, náš chytrý Snape zapojil svůj pronikavý rozum a opět došel ke správnému závěru. " odfrkl si James ironicky.
"Sklapni hubu Pottere. "
"Copak uděláš? Uložíš mi školní trest, když jsi teď ten pan profesor? " provokoval James dál.
"Tak jak jsi nás poznal? " Lilly ignorovala Jamesovo chování a nedala se odbýt.
"Podle tvých očí. Když ses na mě podívala, věděl jsem, že jsi to ty. Nikdo jiný takové oči nemá, tedy s výjimkou….no to je jedno. " vysvětlil Snape, ale pak se zarazil.
"Předpokládám, že se zvrtlo nějaké kouzlo a že jste tady z budoucnosti. " pokračoval dál.
"Jo. " přisvědčil James nerudně.
"Když jsme u toho, jak se má Sirius a kde je? Co s ním je a s Remem? " vyhrkl pak.
"Na to ti sem dobrej co, Pottere? Abys zjistil jak se má tvůj kámoš. Black se má určitě dobře, tam kde je. " a nehezky se ušklíbl. "Co se týče Lupina, tak ten je teď někde mezi vlkodlaky, plní úkol pro fénixův řád. To je naše organizace proti pánovi zla. "
"Co tím myslíš, je mu dobře tam kde je? " nedal se James odbýt.
"To je snad jedno Pottere, myslím, že by jste neměli nic vědět, není to dobrý, když znáte svoji budoucnost. A teď běžte. " Snape to zakecal a vyhnal Lilly s Jamesem z učebny. Ti se jen velice neochotně vyvalili na chodbu a vydali se do učebny přeměňování.
"Co tím Siriusem myslel? " vydechl james na Lillyinu adresu.
"Nech to plavat Pottere. "
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Ivi Ivi | Web | 14. dubna 2008 v 22:06 | Reagovat

tývole...on Evansku fákt miluje!(snape)...dalsííí..to bylo supeer

2 romuska romuska | 15. dubna 2008 v 11:59 | Reagovat

no pomaly sa zacinaju dozvedat o buducnosti.:))) som zvedava ako to bude pokracovat:DD

3 Míša Míša | 15. dubna 2008 v 14:32 | Reagovat

Doost Dobrýý! Tu poslední větu asi vypustila Lily, že? A taky mi připadalo, že Snape to trochu useknul. Ta věta "A teď běžte." mi přišla moc brumbálovská. Ale jinak pěkný

4 jess jess | 15. dubna 2008 v 14:34 | Reagovat

no to je supr ze si pridala kapitolku me se to mocccccccc libilo skvely akorat bych to chteo aby james s lily vedely kdo je harryho matka :-DDDDDDDD no proste honem dalsii

5 Francesca Francesca | 15. dubna 2008 v 15:26 | Reagovat

Hele, není tam náhodou jedna věta z HP a vězeň z Azkabanu (z filmu)?

6 Luca Luca | 15. dubna 2008 v 16:23 | Reagovat

Supaaaa kapča

7 maggdinka maggdinka | Web | 15. dubna 2008 v 16:24 | Reagovat

Francesca:jo je dost podobná xD...prostě mě to tak napadlo, za 1. se to tam hodilo a za 2. Sirius, který tuhle větu ve filmu řekl je stejný jako James....doufám, že vám to nevadí, nebylo tim nic zamýšlenýho

8 Bellatrix Black Lastrange Bellatrix Black Lastrange | 15. dubna 2008 v 20:33 | Reagovat

Jé mě se líbila ta věta s halučkama...:) Hned jsem si vzpomněla na houbičky...(mimochodem, kdo má rád horory a hlavně ty neobvyklé, ať se podívá na "Houbičky"-halucinacíé si tam užije až, až...:)Ale to sem odpočila..Miluju cestování časem a proto téhle povídce fandím..Harry mi tady příjde přirozenější, není tak upjatý..Jen tak dál Maggin...jen tak dál..

9 Alien Alien | E-mail | 16. dubna 2008 v 5:33 | Reagovat

super, už aby tu byla další kapitolka

10 Pěťulďas Pěťulďas | 16. dubna 2008 v 14:43 | Reagovat

skvělýýý, to jak řekla Bellatrix Black Lastrange s těma haluškama je pravda. honem další kapitolu

11 Illandris Illandris | Web | 16. dubna 2008 v 16:16 | Reagovat

Super, fakt parádní kapča. Úplně jsem se tu válela smíchy, rychle pokráčko:))

12 Alien Alien | E-mail | 17. dubna 2008 v 17:01 | Reagovat

Tak co bude s tím pokráčkem???????? Už mě to čekání nebaví....

13 veronika veronika | 17. dubna 2008 v 18:25 | Reagovat

super

14 Julča Julča | 20. dubna 2008 v 14:15 | Reagovat

super kapitolka, už by mohla být další

15 Johanka Johanka | 21. dubna 2008 v 16:25 | Reagovat

Krásný příběh, jen by to chtělo aby Lilly zjistilaa, že ona je Harryho matka... jinak fakt super :-)))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama