Everybody should have his own world...

50.kapitola-ztracená diadém

20. dubna 2008 v 21:06 | MaggdiNka |  *Harry Potter-naděje umírá poslední*
Hmm a je tady další kapča. Tentokrát je to k mojí první kapitolovce. Snad se vám bude líbit, v ní Harry najde opět viteál. Nebude v tom žádné drama ani žádná překážka, ale já si šetřím s depresí a s dramatem až na další kapitolky, protože ty poslední by měli být opravdu dramatické a mám je vlastně napsané v hlavě od samého začátku, co mě tahle povídka napadla. I tak ale doufám, že se vám kapitolka bude líbit a prosím o komentáře, ostatně jako vždycky. Tak dejte se do čtení……..Vaše Maggdinka ♥
Ztracený diadém
Harry v následujících dnech stále přemýšlel, kde by ztracený diadém mohl být. Věděl jen, že je určitě někde tady na hradě, že ho už někdy viděl. Kamarádi mu s tím pomoci nemohli, protože si byl jist, že o něm ví jenom on. Sice se jim s tím svěřil, ale nikdo nevěděl, kde by se mohl diadém nacházet. Všichni na něj chrlili různé možnosti a různá místa na hradě, ale ať řekli cokoli, Harry věděl, že to není ono.
Čas tady na hradě ubíhal dál a už tady byl slunný a teplý červen, pro studenty sedmých ročníků to ovšem znamenalo jediné - zkoušky OVCE. Učitelé jim teď dávali ještě více úkolů a snažili se je na tyto důležité zkoušky připravit. Hermiona často do Harryho hučela, aby se vykašlal na diadém a radši se věnoval studiu, protože zkoušky OVCE jsou nejdůležitější v životě.
"Ale Hermiono. " namítl Harry opět jednoho slunečného dne, když seděli pod velikým dubem a dělali si úkoly. "Zničení Voldemorta je mnohem důležitější než zkoušky OVCE. Protože jestli se Voldemort dostane k moci, tak ti budou nějaké OVCE k prdu. A mimo to, mě už asi ani žádná budoucnost nečeká, takže mě jsou OVCE ukradené. " tu poslední větu dořekl jaksi smutně.
"Ale Harry, tohle neříkej. Ty Voldemorta porazíš, vím to. " pokoušela se ho Hermiona utěšit. Na tohle Harry myslel v poslední době často, byl si totiž vědom, že až najde další viteál a zabije Naginiho, takže bude Voldemort smrtelný a bude se s ním muset utkat.
"Ale Hermiono, prosím tě. Jakou já mám proti němu šanci? Mě je 17 a on zná všechna možná kouzla té nejčernější magie. Co jsem proti němu já? " Harry vyslovil věc, která ho trápila už několik dní.
"Hodněkrát jsi přece vyvázl smrti jen o vlásek. " přidal se do rozhovoru Ron.
"Jo, ale to jsem měl jen štěstí. Tohle bude něco jiného. Tohle bude bitva, chápeš to a nejspíš i válka. " odsekl Harry. Nechápal, proč jsou jeho kamarádi tak natvrdlí.
Ginny s Bekou jenom jejich debatě přihlížely. Rebeka spíš proto, že pořádně nevěděla o čem se baví a nic o Harryho dřívějších zážitcích s Voldemortem nevěděla a Ginny nemluvila poslední dobou vůbec. Možná jí děsilo, že Harry našel už skoro všechny viteály a ona se o něj bála.
"Nechme toho. " ukončila Hermiona rázně jejich ostrou debatu. "Nemá cenu se kvůli tomu hádat, musíme stát v téhle době při sobě. "
----------------------------------------------------------------------
"Ach jo, v těch lektvarech na OVCE z minulého roku se úplně ztrácím. " zaskuhral Ron, když večer nahlédl do seznamu co by u OVCE mělo být, který donesla Hermiona.
"To nejsi sám. " zabručel Harry a Rebeka jen ztrápeně přikývla, na znamení, že je na tom stejně jako oni.
"Harry ta učebnice Prince z minulého roku je ještě pořád v komnatě nejvyšší potřeby? " Ronovi se náhle rozzářili oči. Harry se napřímil v křesle a také se mu rozzářili oči, ale ne kvůli učebnici Prince. Pak najednou vyskočil na nohy a obdivně zíral na Rona.
"Co je? " Ron se nervózně ošil.
"Ty jsi génius a ani o tom nevíš. " vydechl Harry a než se kdokoli stačil vzpamatovat, běžel do chlapeckých ložnic. Za minutu byl zpátky i s neviditelným pláštěm a pobertovým plánkem, protože bylo něco před 10 hodinou večerní, tudíž za chvíli začínala večerka.
"Kam letíš? " vyhrkla ještě Beka.
"Za chvíli jsem zpátky. " křikl Harry přes rameno těsně před tím, než vykročil ven z portrétu. Jakmile se vyvalil na chodbu, přehodil přes sebe plášť, vytáhl hůlku kterou namířil na pobertův plánek a zamumlal. "Slavnostně přísahám, že jsem připraven ke každé špatnosti." Na plánku se okamžitě objevil podrobný plán školy i jejích pozemků.
Okamžitě na plánku vyhledal tečku se jménem Argus Filch a paní Norissová, aby se ujistil, že jeho cesta proběhne bez problému a ke svému štěstí byl Bradavický školník i se svou odpornou kočkou u sebe v pracovně.
Harry na nic nečekal a rozešel se do sedmého patra. Zastavil se až před gobelínem, kde Barnabáš Blouznivý učí trolly balet a prošel třikrát kolem protější zdi.
"Chci se dostat tam, kde je všechno schované. " říkal si pro sebe v duchu a myslel na to. Jakmile otevřel oči, tam, kde ještě před chvílí byla kamenná zeď, teď byly dveře.
Harry za ně vzal a před ním se objevila místnost velká, jako katedrála. Harry vešel dovnitř a zabouchl za sebou dveře, ty zvenku zmizeli, aby ho nikdo nemohl najít. Bylo tady neskutečně moc nakupených předmětů, které tady za celá století poschovávali studenti a pokud se Harry nemýlil, Voldemort, jelikož to byl chytrý žák, o komnatě nejvyšší potřeby věděl taky. Jen ho zarazilo, jak si mohl Voldemort myslet, že o téhle komnatě nikdo neví a že diadém nikdo nenajde? Když tady už dlouho před ním studenti dávali různé předměty.
Ale teď před Harrym ležela zajímavá otázka: Kam jenom tu učebnici dal? Věděl totiž, že ten diadém dal na starou bustu nějakého ošklivého kouzelníka s parukou.
Začal tedy hledat. Chodbiček, které tvořili tisíce předmětů, tady bylo snad sto. Ať hledal, kde hledal, velikou kredenc ve které učebnici schoval nemohl najít.
Když byl asi uprostřed toho bordelového bludiště, před očima se mu něco zalesklo, když přišel blíž, zjistil, že je to pohár. Vzal ho do ruky a otřel malý štítek, na kterém byl nános prachu, aby si ho mohl přečíst. Na štítku bylo napsáno toto:
James Potter
Nejlepší chytač 20.století
Harry na tu zlatou věcičku čuměl asi minutu. Tenhle pohár získal kdysi jeho otec. Ale co dělal tady, proč není v Pamětní síni? Rozhodl se tím nelámat hlavu, ale místo aby pohár opět položil na starý rozvrzaný stolek kde předtím byl, nechal si ho a dal se opět do hledání.
Asi po půl hodině se mu šťastně rozzářili oči. Konečně uviděl tu starou kredenc a na ní to, co hledal. Došel až ke kredenci a natáhl se po čelence. Pak ale ruku stáhl zpět a přehrnul si přes ní kus rukávu, protože už měl své zkušenosti s tím, když sáhl na nějakou věc, týkající se černé magie. Uchopil diamantovou čelenku do ruky. Nic se naštěstí nestalo. Když se konečně vymotal z toho bordelu, který tady byl a našel dveře, vyšel ven a chtěl se hnát rovnou k Brumbálovi do pracovny. Jakmile ale vystřelil na chodbu skončil ihned na zemi, ale rozhodně nebyl sám. Ten s kým se srazil, dopadl úplně stejně jako on.
"Harry. " zaskuhral Ron, když vstal a držel si naražený nos. "Máš tu knihu? "
Pak ale jeho pohled, i všech ostatních zajel k Harryho ruce, ve které svíral stříbrnou čelenku s diamanty a v druhé zlatý pohár.
"Harry! " zapištěla Hermiona šťastně. "Ty ho máš! "
"Jo, na ten nápad mě přivedl Ron, jak se zmínil o komnatě a ještě k tomu o té učebnici, protože tam, kam jsem minulý rok Princovu učebnici schoval, tam byl i ten diadém. Viděl jsem ho tam a teď jsem si nemohl vzpomenout, kde jsem ho viděl. "
"Tak půjdeme za Brumbálem ne? " vyhrkla pak zničehonic Ginny, nečekala na souhlas a rozešla se směrem k Brumbálově pracovně v těsném závěsu s ostatními.
"Dále. " vyzval je klidný Brumbálův hlas přes dveře, jakmile Rebeka zaklepala mosazným klepadlem v podobě gryfa na těžké dubové dveře. Všichni se nahrnuli dovnitř. Harry ještě rychle strčil Ronovi do ruky taťkův pohár a sám šel s diadémem za ředitelem.
"Pane profesore, mám ho. " a nadšeně mu mával čelenkou před křivým nosem. "Mám další viteál. "
"Né. " vyhrkl nadšeně Brumbál a vstal z křesla. Vzal si od Harryho čelenku a zkoumavě si jí prohlížel.
"Povídej, jak a kde jsi jí našel. Myslel jsem, že je ztracená. " pobídnul pak Harryho a ten se dal do vyprávění. Nejdřív řekl to, jak byl za profesorem Kratiknotem. Kupodivu se Brumbál nezlobil, když mu řekl i o tom, že byl po večerce v úplně cizí společenské místnosti a zkoumal tam čelenku. Pak mu pověděl, jak přemýšlel tolik dní nad tím, kde čelenka je a jak ho na ten nápad konečně přivedl Ron. Zakončil to tím, jak hledal v nepřeberném množství čelenku a cestou našel pohár svého otce, který si Brumbál s nadšením prohlédl.
"Tak, myslím, že je načase. " pokynul Harrymu. Ten na nic nečekal a ze skleněné skříně na zdi vyjmul meč Godrik Nebelvíra, tedy vlastně skoro rok už jeho meč a bez okolků propíchnul tu tenkou čelenku skrz naskrz. Zevnitř se ozval syčivý zvuk a poté se toho zbytku, dříve krásné čelenky vyvalil chomáč páry.
"Tak a další kousek duše lorda Voldemorta je zničen. Už zbývá jen Nagini a pak…Voldemort. Bude nesmrtelný. " ukončil to Brumbál, při pohledu na tu malou a zkroucenou čelenku.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 jess jess | 21. dubna 2008 v 10:46 | Reagovat

tak tahle kapitolka jue skvelaaaaaaaa no proste uzesnyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy uz konecne nasli dalsi viteal uz se nemuzu dockat pokracka honem dalsiiiiiii a jen tak dallllllllll

2 jess jess | 21. dubna 2008 v 10:46 | Reagovat

ps: prvnííííííííí komentíkkkkkk

3 romuska romuska | 21. dubna 2008 v 11:39 | Reagovat

úžasné:))) takže sa môžme tešiť na boj, že????

4 ivuska ivuska | 21. dubna 2008 v 12:44 | Reagovat

sqelí...uz aby bylo pokracko ...a chtela sem se zeptat estli harry este chodi za rodicema a esli jim uz ukazal ginny atd. to mi tam trosinku chybelo

5 jess jess | 21. dubna 2008 v 13:53 | Reagovat

jo to je pravda ivusko to by me taky zajimalo

6 Vendik Vendik | 21. dubna 2008 v 19:30 | Reagovat

Pěkná kapitolk. To mě taky napadlo :)

7 Johanka Johanka | 22. dubna 2008 v 23:17 | Reagovat

Super, jen doufám, že nenecháš na konci Harryho umřít, byla by to škoda :-)))

8 Julča Julča | 28. dubna 2008 v 20:02 | Reagovat

Super jako vždy, já už chci další

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama