Everybody should have his own world...

49.kapitola-zase o krok blíž

12. dubna 2008 v 21:27 | MaggdiNka |  *Harry Potter-naděje umírá poslední*
A je tady znova kapča k "HP-naděje…."….už se jí chci zbavit, protože mě napadla další povídka a nechci si jí přidělávat, abych neměla čtyři povídky rozepsané najednou. Takže až tuhle dopíšu, začne nová. Počítám, že v květnu by měla být dokončená. Pěkných pár kapitol to ještě mít bude. Počítám, že se dostaneme na 55 kapitol. No nebudu se už vykecávat a tady máte mojí kapču. Snad se bude líbit, je taková nudná, ale trochu by to chtělo polevit. Přeju hezký počtení a připomínám- pište komenty……Vaše Maggdinka ♥
Zase o krok blíž
"Jenom mě dost překvapilo, že Voldemort dal svůj Viteálů do starého a rozvaleného baráku. " dumal Harry, když už ho madme Pomfreyová pustila z ošetřovny. Byla skoro půlka května a oni teď seděli pod rozložitým dubem na školních pozemcích a užívali si krásného slunečného dne. Seděli tu, povídali si a přitom si dělali úkoly.
"To je přece jasné. " zakroutila Hermiona nevěřícně hlavou.
"Tak nám to tedy vysvětli, když je to tak jasné. " pobídla ji Rebeka, které to nebylo jasné o nic víc než Harrymu, nebo někomu jinému.
"V tom domě ztratil posledně svoji moc a tím pádem je to pro něj, ne významné, ale určitě místo, na které nezapomene a pro něj něčím výjimečné. Sice na to nevzpomíná dobře, ale je to jedna z etap jeho života. Za druhé kdo by lezl do starého, skoro rozbořeného domu a za třetí, ten dům je velice starý a má ta nejmocnější kouzelná zaopatření, protože jak říkal Remus, ten dům patřil ještě Jamesovým rodičům. " vysvětlila Hermiona.
"Jasně! Když se na to podívám takhle, tak je to vlastně dost logické. " přitakal Harry pomalu.
"Vždyť to říkám. " přisvědčila Hermiona s jakýmsi zadostiučiněním v hlase, jako vždy, když měla pravdu.
"Jen nepočítal s tím, že zrovna já jsem takový blázen a jdu do polorozpadlého domu. To se trochu přepočítal náš milý Voldíček. " řekl Harry potom a všichni se hlasitě rozesmáli.
--------------------------------------------------------------------
"Harry, co myslíš, že je další Viteál? " Hermiona navázala na jejich odpolední rozhovor, když večer seděli ve společence a dopisovali pojednání pro Maggii na obranu proti černé magii.
"Nemám sebemenší tušení. Vždycky to ale bylo něco, co patřilo někomu ze zakladatelů Bradavic. Zmijozelův medailonek jsme už zničili, Mrzimorský šálek máme taky z krku a ještě to může být něco od Nebelvíra, nebo Roweeny z Havraspáru. Jenže jediné co po Nebelvírovi zbylo je jeho meč a ten má Brumbál, takže to musí být něco Havraspárského. " dumal Harry pomalu a počítal co zbývá.
"Jasně, takže musíme zjistit, co vzácného vlastnila Roweena z Havraspáru. To by nemělo být tak těžké, ale horší bude, najít to. " přikývla Rebeka.
"To je mi jasné. Začneme s hledáním hned zítra, musíme zjistit, co to je, protože samotné hledání zabere třeba i několik měsíců. " Harry souhlasil se svojí sestřenkou a sklonil se zpátky nad svoje pojednání.
"Harry, tak zajdi zítra za profesorem Kratiknotem. Ten je ředitel Havraspárské koleje, tak by snad mohl vědět, jestli po Roweeně něco zbylo. " navrhla po chvíli mlčení Hermiona.
"Hermiono, právě to mě teďka taky napadlo. " přikývl Harry a sbalil své dopsané pojednání do tašky.
-----------------------------------------------------------
"Hodně štěstí Harry. " popřáli mu všichni čtyři, když jim skončila hodina kouzelných formulí a Harry se právě chystal jít za profesorem Kratiknotem, jak včera řekl. Harry počkal, až se všichni studenti vyhrnou z učebny ven na chodbu, on se schválně loudal, aby to nevypadalo před nimi, že po profesorovi něco chce.
Harry se k profesorově katedře přiblížil a až teď si ho maličký profesor kouzelných formulí všiml.
"Harry, co tady ještě děláte? Přijdete pozdě na další hodinu. " zapištěl pak svým vysokým hláskem.
"Já se jenom na něco potřebuji rychle zeptat. " vyhrkl Harry, když se profesor chystal odejít.
"Dobrá, tak se ptejte, ale rychle. "
"Chtěl jsem se zeptat, jestli nevíte o něčem, co patřilo Roweeně z Havraspáru. " vyřkl Harry svoji otázku. Kratiknot na něj zůstal chvíli koukat, ale pak odpověděl.
"Samozřejmě, její diadém. "
"A víte, kde teď je? " vyhrkl Harry s nadějí v hlase a s jistým vzrušením, že ho třeba najde.
"Ale chlapče, ten je už několik století ztracen, nikdo neví, kde je. " spráskl Kratiknot ruce, zavrtěl hlavou, obešel a nechal tam Harryho pochmurně a zklamaně stát.
"Tak co ses dozvěděl? " vyhrkla Hermiona, jakmile se objevil před učebnou lektvarů.
"Měla nějaký diadém. " odpověděl Harry a opřel se o zeď.
"Aha, a kde je? Kdo ho má? " zaradoval se Ron a Harryho se vyptával dál.
"To se neví, je prý ztracený už několik století. " Harry sledoval, jak jejich rozzářené tváře opět povadly.
"Kdybych aspoň věděl, jak vypadá. " vyhrkl potom zoufale.
"Ale to není přeci nic těžkého. " zaradovala se opět Hermiona, ale víc říct nestihla, protože Snape právě otevřel dveře a oni bez dalšího povídání vešli do sklepní učebny na hodinu lektvarů.
-----------------------------------------------------------------------
Hermiona hned po hodině sdělila svůj nápad.
"No Hermi, ty jsi génius! " vykřikla obdivně Ginny, když si všichni její plán vyslechly.
"Jasně, hned při večeři za ní dojdu. " přitakal Harry a nadšeně si promnul ruce.
Po večeři se Harry odpojil od svých kamarádů a zamířil k Havraspárskému stolu a pohledem našel výstřední blondýnu s nepřirozeně velkýma očima.
"Ahoj Lenko." pozdravil ji Harry zdvořile. Lenka do něj vždy nějakým způsobem pouštěla pozitivní energii. Snad to bylo jejím zasněným hlasem a pohledem, nebo snad jejími náušnicemi v podobě ředkviček a její přívěsek vyrobený ze zátky od Máslového ležáku.
"Ahoj Harry." odpověděla Lenka zasněně a usmála se na něj. Několik holek kolem ní po ní hodili vražedné výrazy. Nemohly pochopit, jak se někdo, jako je Harry, může bavit s někým, jako je Lenka.
"Lenko, potřeboval bych od tebe jednu službičku." sklonil se k ní Harry blíž a vypověděl jí, co od ní potřebuje. Lenka pouze přikyvovala a slíbila mu, že v domluvenou dobu přijde na domluvené místo.
"Díky Lenko, jsi zlatá." děkoval jí Harry, když odcházel od Havraspárského stolu. Několik dívek se na Lenku vraždně podívalo a pak se málem složili z Harryho, protože se na Lenku přímo krásně usmál. Pak se sebral a odešel do společenky, kde na něj čekali ostatní.
--------------------------------------------------------------
Harry se vydal do temných chodeb hradu. Hodiny právě odbíjeli desátou hodinu večerní a on se plížil pod neviditelným pláštěm do šestého patra, kde na něj měla Lenka počkat. Když tam dorazil Lenka tam už stála. Strhl ze sebe plášť a Lenka ho vedla chodbami hradu někam, kde ještě v životě nebyl. Po chvíli stanuli u jakési plastiky orla a ten otevřel zobák a krákavým hlasem jim položil otázku. "Když slunce umírá a na oblohu se vyhoupne bílá rybí šupina, co se potom děje?"
Lenka chvíli nad otázkou dumala. Harry byl rád, že do jejich společenky mají pouze heslo a nemají žádné otázky.
"Myslím, že se z lidí stávají vlkodlaci." odpověděla Lenka po chvíli.
"Velice pěkně řečeno." Zakrákal orel a vstup do Havraspárské společenky se jim otevřel. Harry se rozhlédl. Místnost vypadala podobně jako jejich Nebelvírská společenka, ale vše bylo laděno do barev havraspáru, tedy do modré a stříbrné. Na stropě byly třpytivé obrázky hvězd a souhvězdí. První co ho ale upoutalo, byla kamenná a velice krásná socha hned naproti vchodu do společenky.
Z kamene tam stála vytesaná krásná žena, určitě to musela být Roweena z Havraspáru. Harry se naklonil blíže a uviděl vyrytý nápis.
" Vědění a moudrost je nad všechny poklady lidstva."
Co nejvíc ale Harryho zaujalo, byla kopie zlaté čelenky s několika drahokamy. Byla to pouhá kopie, ale vypadala jako originál. Harry si čelenku prozkoumal pozorněji. Když jí teď viděl, přišlo mu, že tuhle věcičku už někde viděl. Nemohl si však ani za boha vzpomenout kde.
"Díky Lenko, máš to u mě." zazubil se na ní pak. Lenka se s ním rozloučila a Harry se pod pláštěm vydal na zpáteční cestu do své ložnice.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 charlot charlot | Web | 13. dubna 2008 v 8:57 | Reagovat

krásný =o)

2 Danula Danula | E-mail | Web | 13. dubna 2008 v 10:44 | Reagovat

hezký:) těším se na další:)

3 katrina katrina | Web | 13. dubna 2008 v 12:42 | Reagovat

Přihlašte se na školu-neškolu magie- Bradavice. Je to v době pobertů. Na stránce: http://www.poberti.estranky.cz/

4 romuska romuska | 13. dubna 2008 v 16:07 | Reagovat

super........kde uz mohol ten diadem vidiet?????? som hrozne zvedava na pokracko.....tesim sa na dalsie

5 Vendik Vendik | 15. dubna 2008 v 16:48 | Reagovat

Pěkná kapitolka a taky celá povídka.

6 janka24 janka24 | 9. srpna 2008 v 18:56 | Reagovat

naozaj máš talent!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama